рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

СКЛАДАННЯ ТА ВЗАЄМОУЗГОДЖЕНІСТЬ БЮДЖЕТІВ.

СКЛАДАННЯ ТА ВЗАЄМОУЗГОДЖЕНІСТЬ БЮДЖЕТІВ. - раздел Образование, РІШЕННЯ СТОСОВНО ЦІНОУТВОРЕННЯ. КЛАСИФІКАЦІЯ І ПОВЕДІНКА ВИТРАТ Відправною Точкою Бюджетування Є Розробка Бюджету Продаж, Який Передб...

Відправною точкою бюджетування є розробка бюджету продаж, який передбачає запланований обсяг продажу окремих видів продукції. Складання всіх інших бюджетів базується на бюджеті продаж, тому що він визначає майбутній обсяг виробництва або закупівель товару, витрати на виробництво і на збут, рух грошових коштів і т. ін. (рис. 7.2).

Взаємозв'язок бюджетів торговельного підприємства

 

Бюджет продаж складається на підставі прогнозу експертів (спеціалістів — маркетологів) про можливі обсяги реалізації та рівень цін у наступному бюджетному періоді. Він включає обсяг продажу за видами продукції, ціну продажу, доход від реалізації.

Бюджет продажу складається, при необхідності, з деталізацією:

— за періодами року (як правило, за місяцями);

— за видами продукції;

— за географічними зонами, регіонами, країнами;

— за продавцями (магазинами, філіями, представництвами тощо);

— за покупцями (клієнтами), каналами реалізації.

Бюджет продаж

Одночасно з бюджетом продажу складають графік надходження коштів від реалізації. При цьому враховують умови розрахунків за продаж продукції в кредит (з оплатою через 30, 45 або 60 і більше днів). Наприклад, частина покупців оплачують борги протягом 30 днів з часу відвантаження продукції, а частина — протягом 60 днів. При рівномірній реалізації продукції за місяцями графік надходження виручки у нашому прикладі буде таким .

Графік очікуваних грошових надходжень

Бюджет виробництва складається на основі даних бюджету продаж з урахуванням зміни залишків готової продукції на початок і кінець бюджетного періоду. Необхідний запас готової продукції визначають виходячи із запланованого обсягу продаж наступного періоду, очікуваної зміни попиту на продукцію, ритмічності надходження готової продукції з виробництва і т. ін. Обсяги запасів готової продукції планують звичайно у відсотках від обсягу продажу наступного періоду.

Бюджет виробництва

*Виходячи з обсягу продаж у І кварталі наступного року (570 : 3) • 0,2 = 38.

 

Бюджет виробництва складають для кожного виду продукції зокрема. Заплановані обсяги виробництва треба узгодити з виробничими можливостями (потужностями) підрозділів. Бюджет виробництва є підставою для складання інших операційних бюджетів, пов'язаних з плануванням витрат на виробництво.

Бюджет прямих витрат праці складають на підставі бюджету виробництва, встановлених технологічних норм витрат праці на одиницю продукції та тарифних ставок робітників відповідної кваліфікації (розряду). Розрахунки можуть виконуватися на підставі технологічних карт окремих процесів або середніх показників з розрахунку на одиницю продукції.

Такі розрахунки виконують окремо з кожного виду продукції, а потім визначають загальні витрати на оплату праці.

 

Бюджет прямих витрат на оплату праці

Бюджет витрачання (використання) матеріалівпередбачає склад і кількість матеріалів, необхідних для виконання виробничої програми. Норми витрат матеріалів за їх видами визначають інженери-технологи, а ціну — працівники відділу постачання, враховуючи витрати на їх заготівлю і транспортування. Сам бюджет складається за такою ж формою, як і бюджет виробництва, але в розрізі видів продукції та основних видів матеріалів.

Бюджет використання матеріалів

Такі ж розрахунки виконують з кожного виду продукції, а потім визначають загальні потреби кожного виду матеріалів та загальні матеріальні витрати на виробництво в цілому по підприємству.

Бюджет придбання матеріалів містить розрахунки кількості матеріалів за їх видами, яку необхідно придбати у плановому періоді, та витрати коштів на придбання матеріалів. Розрахунки базуються на потребі в матеріалах, визначеній у бюджеті використання матеріалів, та з урахуванням зміни їх залишків на початок та на кінець відповідного періоду.

Запаси матеріалів планують за їх видами у відсотках до планової потреби у наступному бюджетному періоді, враховуючи умови постачання та особливості ринку.

Бюджет складається з кожного виду матеріалів окремо, а загальна сума витрат на придбання матеріалів визначається в цілому по підприємству. Розрахунки виконують за такою методикою.

Бюджет придбання матеріалів

*Розраховано виходячи з потреби на І квартал наступного року.

 

Одночасно з бюджетом придбання матеріалів складається графік оплати постачальникам за матеріали, який потім використовують при плануванні руху коштів та складанні бюджетного балансу. При складанні такого графіка враховують прийнятий порядок розрахунків з постачальниками (попередня оплата, оплата при придбанні, купівлі в кредит з відстрочкою платежів на певну кількість днів). Розрахунки виконують аналогічно складанню графіка надходження коштів від реалізації.

Бюджет виробничих накладних витрат складається на основі виробничої програми (витрати на обслуговування обладнання і т. ін.), укладених угод (оренда і т. ін.), відповідних розрахунків (амортизація обладнання, енергоносії та ін.). Сума змінних виробничих витрат планується з розрахунку на одиницю бази розподілу (кількість продукції, витрати праці, оплата праці, відпрацьовані машино-години і т. ін.) і є прямо пропорційною обсягу діяльності у кожному періоді. Розподіл цих витрат може здійснюватися за загальною ставкою або ж окремо за їх видами (статтями).

Постійні накладні витрати можуть плануватися у рівних сумах помісячно, а можуть бути різними за періодами року (залежно від умов виробництва та економічної ситуації).

Бюджет виробничих накладних витрат складають у розрізі окремих статей витрат. Ставка виробничих накладних витрат може бути розрахована в середньому за рік, або у розрізі окремих періодів.

Бюджет собівартості виробленої готової продукції складають на підставі бюджетів використання матеріалів, прямої оплати праці та виробничих накладних витрат з урахуванням запланованих залишків незавершеного виробництва на початок і кінець бюджетного періоду.

Якщо залишки незавершеного виробництва не плануються, то собівартість виготовленої продукції дорівнює сумі витрат на виробництво.

Бюджет собівартості виготовленої продукції

Бюджет собівартості реалізованої продукції складається на підставі бюджету собівартості виготовленої продукції з урахуванням зміни залишків готової продукції на складі. Якщо залишки готової продукції не плануються або вони плануються в незмінному обсязі, то собівартість реалізованої продукції буде дорівнювати собівартості виготовленої продукції.

Бюджет собівартості реалізованої продукції

Бюджет загальних і адміністративних витрат відображає планові витрати на управління і обслуговування підприємства в цілому. Він складається шляхом об'єднання бюджетів усіх відділів управління підприємством та його господарського обслуговування. При цьому річна сума витрат може бути розподілена між окремими періодами рівномірно, а може плануватися виходячи з фактичних потреб окремих періодів.

Усі ці витрати є постійними, тому їх планують у розрізі окремих статей витрат на підставі спеціальних розрахунків: штатного розкладу, договорів на комунальні послуги та оренду, амортизації необоротних активів і т. ін.

Бюджет загальних і адміністративних витрат

Бюджет витрат на збут виготовленої продукції складається на базі бюджету продажів і включає змінні та постійні витрати на реалізацію.

До змінних зараховують комісійні реалізаторам та посередникам, частково витрати на рекламу тощо. Постійні витрати на збут включають оплату праці співробітників відділу збуту, орендну плату, амортизацію, витрати на відрядження тощо. Змінні витрати планують з розрахунку на обсяг реалізації, а постійні — загальною сумою.

Бюджет витрат на збут

На підставі наведених вище операційних бюджетів можна скласти бюджетний звіт про фінансові результати— форму звітності, складену до початку звітного періоду. На підставі цього бюджету визначають дуже багато важливих економічних і фінансових показників: очікуваний прибуток, суму податку з прибутку, можливі виплати дивідендів, фінансування капітальних вкладень і т. ін.

Окремі показники цього бюджету можуть бути деталізовані за періодами року.

Бюджет коштівце план грошових надходжень і платежів наступного періоду. Він складається на підставі операційних бюджетів після визначення доходів і витрат, що мають грошовий характер. Для цього із загальної суми витрат виключають негрошові (такі як амортизація і т. ін.), з яких не треба сплачувати гроші.

Особливу увагу приділяють тим витратам і доходам, які сплачуються або надходять не в тому періоді, коли нараховуються і відображаються в обліку (доход від реалізації продукції, витрати на придбання сировини, оплата праці, відсотки за позиками і векселями, податки тощо). Для таких витрат і доходів складають спеціальні графіки грошових надходжень і видатків. Аналогічно складають інші графіки, виходячи з прийнятих умов і порядку розрахунків.

Графік очікуваних грошових видатків на оплату праці

*При дворазовій виплаті зарплати за місяць 5/6 нарахованої суми видається у поточному кварталі, а 1/6 (півмісячна зарплата) — у наступному періоді.

 

На підставі виконаних розрахунків та складених графіків грошових надходжень і виплат складають бюджет коштів.

Бюджет коштів

 

Бюджетний звіт про фінансовий стан підприємства на кінець року (бюджетний баланс) складається на підставі балансу на початок року, бюджетів операційних витрат і доходів, коштів і фінансування капітальних вкладень. Так, первинна вартість основних засобів визначається додаванням до їх вартості на початок року вартості запланованого придбання основних засобів (з бюджету капітальних вкладень або бюджету коштів) та віднімання суми запланованого списання (вибуття) основних засобів.

Сума зносу (амортизації) основних засобів на кінець року визначається додаванням до суми зносу на початок року нарахованої за рік амортизації (із бюджетів виробничих накладних витрат, загальних і адміністративних витрат та витрат на збут) і відніманням суми зносу запланованих до списання основних засобів.

Аналогічно визначаються залишки за іншими статтями коштів та джерел їх утворення. Залишок заборгованості за розрахунками з постачальниками, покупцями, з оплати праці, за податками тощо, визначають на підставі попередньо складених розрахунків грошових надходжень і виплат.

Складений бюджетний баланс є підставою для аналізу очікуваного фінансового стану підприємства на кінець бюджетного періоду, що покаже доцільність запланованої діяльності та її економічну ефективність.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

РІШЕННЯ СТОСОВНО ЦІНОУТВОРЕННЯ. КЛАСИФІКАЦІЯ І ПОВЕДІНКА ВИТРАТ

Факультет економіки і підприємництва... Кафедра обліку і аудиту...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: СКЛАДАННЯ ТА ВЗАЄМОУЗГОДЖЕНІСТЬ БЮДЖЕТІВ.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

З курсу
«Управлінський облік»     Студентами денної форми навчання освітньо-кваліфікаційного рівня «спеціаліст» напрямку 0501 «Економ

ПРОЦЕС ПРИЙНЯТТЯ РІШЕННЯ І РЕЛЕВАНТНІСТЬ ОБЛІКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ
  Значну частину робочого часу менеджер витрачає на прийняття різних управлінських рішень. Ці рішення можуть стосуватися як довгострокових перспектив розвитку підприємства, так і пото

Критерії релевантності витрат і доходів
  Розглядаючи різні варіанти рішень, слід враховувати не лише дійсні (реальні), а й альтернативи витрати. Дійсні витрати — витрати, щ потребують сплати грошей або вит

РІШЕННЯ СТОСОВНО ЗАПАСІВ
Виробничі й торгівельні підприємства зазвичай інвестують значні кошти відповідно у виробничі й товарні запаси. Це зумовлено різними причинами, зокрема: · віддаленістю постачальника і немож

Час виконання замовлення— проміжок часу з моменту розміщення замовлення до моменту надходження запасів.
У разі наявності резервного запасу моментом розміщення замовлення є момент, коли обсяг запасів підприємства сягнув рівня, якого вистачить лише на час виконання замовлення плюс резервні запаси, які

Основними чинниками, що впливають на ціноутворення, є: попит, дії конкурентів та витрати.
Попит є надзвичайно важливим на всіх етапах життєвого циклу продукту. Наприклад, компанія може встановити доволі високу ціну на нову продукцію у перший рік її реалізації, коли на неї існує підвищен

Характерні риси основних типів ринку
Характерна риса Тип ринку   Чиста конкуренція Монополістична конкуренція Олігополія Чиста мо

МОДЕЛЬ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕННЯ ЗА УМОВ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ
  Однією з головних проблем прийняття управлінських рішень є неможливість передбачити всі релевантні майбутні події, які не залежать від менеджера. Тому передбачення майбутніх

Класифікація подій
  Подія Визначення події Значення ймовірності (Р) події Достовірна Подія, що обов'язков

СУТНІСТЬ БЮДЖЕТУВАННЯ ТА ЙОГО ОРГАНІЗАЦІЯ
Метою діяльності комерційного підприємства в умовах ринкових відносин є збільшення прибутку. Досягти цього можна збільшенням виробництва та реалізації продукції, утриманням лідируючого положення на

Фінансові бюджети - сукупність бюджетів, що відображають запланований рух коштів та очікуваний фінансовий стан підприємства.
Процес бюджетування складається з таких стадій: 1) доведення основних цілей діяльності підприємства та політики керівництва до осіб, що відповідають за розробку бюджетів;

КОНТРОЛЬ ВИКОНАННЯ БЮДЖЕТІВ І АНАЛІЗ ВІДХИЛЕНЬ.
  У процесі господарської діяльності завжди виникають відхилення фактичних показників від запланованих (бюджетних). Для їх своєчасного виявлення і відповідного реагування на ни

Система бюджетного контролю
  Бюджетний контроль і управління за відхиленнями здійснюють на підставі звіту про виконання бюджету, який складає бухгалтер-аналітик і подає менеджеру, який відповідає за прийнятт

Види і поведінка витрат.
  Раціональна організація управлінського обліку має безпосередній вплив на ефективність аналізу витрат у процесі управління підприємством, яка забезпечується глибоким розумінням сутно

Відображення витрат у системі бухгалтерських рахунків
    Планом рахунків бухгалтерського обліку передбачено, що облік витрат операційної діяльності може здійснюватися як із використанням 8-го класу плану рахунків "Вит

Поняття собівартості та її види. Методи обліку витрат і калькулювання собівартості
  Собівартість — це виражена у грошовому вимірнику величина ресурсів, використаних у певних цілях. Таке визначення включає три важливих положення: · витрати визначаються обся

Облік і розподіл непрямих витрат
  Усі прямі витрати (матеріалів, оплати праці та ін.) безпосередньо відносяться на ті об'єкти, для яких вони здійснюються, тобто у бухгалтерському обліку такі витрати відносять на деб

Калькулювання собівартості за замовленнями
  Облік витрат і калькулювання собівартості продукції, контроль за рівнем витрат і собівартості — це функція виробничого обліку, який у загальному вигляді має дві стадії: накопичення

Калькулювання собівартості за процесами
  Калькулювання за процесами — це система обліку і визначення собівартості продукції на основі групування витрат у межах окремих процесів або стадій виробництва. Ця система характерна

Порівняльна характеристика калькулювання собівартості за замовленнями і процесами
  Калькулювання собівартості за замовленнями в окремих випадках має ряд переваг порівняно з калькулюванням за процесами, але застосовувати цей метод на всіх підприємствах неможливо, в

Системи калькулювання повних і змінних витрат
  Методи обліку витрат і калькулювання собівартості за замовленнями та за процесами базуються на принципі повного розподілу та віднесення на собівартість продукції всіх виробничих нак

СКЛАДОВІ ЧАСТИНИ ФІНАНСОВОГО РЕЗУЛЬТАТУ
  Дохід визначається під час збільшення активу або зменшення зобов'язання, що зумовлює зростання власного капіталу (за винятком зростання капіталу за рахунок внесків учасників підприє

ФІНАНСОВИЙ РЕЗУЛЬТАТ ВІД ПЕРВІСНО­ГО ВИЗНАННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ПРОДУКЦІЇ ТА ДОДАТКОВИХ БІОЛОГІЧНИХ АКТИВІВ
  Доходи (витрати) визнаються як різниця між вартістю біологічних активів і сільськогосподарської продукції, оцінених за справедливою вартістю, зменшеною на очікувані витрати на місці

ФІНАНСОВИЙ РЕЗУЛЬТАТ ВІД РЕАЛІЗАЦІЇ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ПРОДУКЦІЇ
  Основні завдання бухгалтерського обліку реалізації зводяться до нижченаведеного: · відображення ступеня виконання бізнес-плану на реалізацію сільськогосподарської продукції

ФІНАНСОВИЙ РЕЗУЛЬТАТ ВІД ЗМІНИ СПРА­ВЕДЛИВОЇ ВАРТОСТІ БІОЛОГІЧНИХ АКТИВІВ НА ДАТУ БАЛАНСУ
  Біологічні активи відображаються на дату проміжного і річного балансу за справедли­вою вартістю, зменшеною на очікувані витра­ти на місці продажу. Довгострокові біологічні

ОБЛІК ДОХОДІВ ВІД РЕАЛІЗАЦІЇ
  За журнально-ордерної форми облік до­ходів і фінансових результатів ведуть у журналі-ордері № 11 с.г. та відповідних відомостях до нього. Дані первинних документів уза­гальнюють у т

ОБЛІК ІНШИХ ДОХОДІВ
  До інших операційних доходів відносять­ся: доходи від реалізації іноземної валюти; доходи від реалізації інших оборотних акти­вів (крім фінансових інвестицій); дохо

ОБЛІК ФІНАНСОВИХ РЕЗУЛЬТАТІВ
  Поняття фінансових результатів діяльності трактується П(С)БО З "Звіт про фінансові результати". Витрати - зменшення економічних вигод у вигляді вибуття активів аб

Теоретичні аспекти інвентаризації
Законом України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" для підтвердження правильності та достовірності даних бухгалтерського обліку та звітності передбачено проведенн

Організаційний процес і методика проведення інвентаризації
  Дієвість інвентаризацій знаходиться в прямій залежності від якості їх планування. Планування інвентаризацій повинно проводитись з урахуванням багатьох чинників. Важливе місце серед

Планування інвентаризації
Голова ревізійної комісії, бухгалтер, власник, керівник, залежно від організаційно-правової форми діяльності розробляє проект перспективного плану проведення інвентаризацій на півріччя, на підставі

Методика інвентаризації
Процес здійснення будь-якої інвентаризації розпочинається з підготовки та видачі наказу на її проведення, що є внутрішнім документом і регламентує порядок проведення та об'єкти інвентаризації, стро

Нвентаризація основних засобів
В процесі інвентаризації необхідно перевірити: > наявність і стан інвентарних карток; > правильність визначення інвентарних об'єктів; > наявність і стан технічни

Нвентаризація нематеріальних активів
При проведенні інвентаризації нематеріальних активів необхідно перевірити наявність документів, що підтверджують права на їх використання, а також правильність і своєчасність відображення нематеріа

Нвентаризація неза­вершеного капіта­льного будівництва, незавершеного капі­тального ремонту
Наявність та обсяг незавершеного капітального будівництва та ремонту встановлюються при інвентаризації шляхом перевірки їх в натурі контрольним вимірюванням та оглядом. Контрольний обмір п

Нвентаризація запасів
Інвентаризація запасів проводиться в порядку розташування їх у місцях зберігання. Для цього однойменні цінності вкладають в окремі місця та готують місце, куди повинні бути покладені цінності після

Нвентаризація запасів
Інвентаризація запасів проводиться в порядку розташування їх у місцях зберігання. Для цього однойменні цінності вкладають в окремі місця та готують місце, куди повинні бути покладені цінності після

Нвентаризація незавершеного виробництва
Інвентаризація незавершеною виробництва має за мету визначити обсяги та фактичну собівартість його в галузях рослинництва, тваринництва та промислових виробництв, правильно встановити витрати, які

Нвентаризація готівки в касі
Інвентаризація касової готівки проводиться в терміни, встановлені керівником. Під час проведення інвентаризації залишок готівки в касі звіряється з даними обліку за касовою книгою. Інвентаризаційна

Нвентаризація забезпечення майбутніх витрат і платежів
Інвентаризація забезпечення майбутніх витрат і платежів полягає в перевірці обґрунтованості відповідності залишку зазначених сум на дату інвентаризації до переліку створюваних забезпечень, затвердж

Нвентаризація статутного капіталу
Інвентаризація статутного капіталу полягає в підтвердженні сальдо по аналітичному обліку по кожному учаснику. Тобто інвентаризацією виявляють по відповідних документах залишки, реально вивчається о

Нвентаризація дебіторської і кредиторської заборгованості
При інвентаризації отриманих позик і кредитів перевіряється наявність і зміст договорів банківського кредиту і позики, їх використання відповідно до цільового призначення, своєчасність відображення

Визначення, регулювання, та відображення результатів інвентаризації
Послідовність визначення, регулювання та відображення результатів інвентаризаційного процесу повинна бути наступною

Пересортування
Різновидом інвентаризаційних різниць може бути пересортування, яке є результатом взаємної заміни подібних запасів допущене через порушення технологічного та організаційного порядку, що не відображе

Природний убуток
Найбільш поширеною причиною виникнення недостач є природний убуток. Він виникає внаслідок всихання, випаровуванню розпилювання, вивітрювання, витікання тощо. Визначити заздалегідь розмір таких втра

Відображення в обліку результатів інвентаризації
За умови встановлення винної особи при виявленні недостачі з неї стягується сума, розрахована згідно з Порядком визначення розміру збитків від розкрадання, нестачі, знищення (псування) матеріальних

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги