рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

ОБЛІК ІНШИХ ДОХОДІВ

ОБЛІК ІНШИХ ДОХОДІВ - раздел Образование, РІШЕННЯ СТОСОВНО ЦІНОУТВОРЕННЯ. КЛАСИФІКАЦІЯ І ПОВЕДІНКА ВИТРАТ   До Інших Операційних Доходів Відносять­ся: Д...

 

До інших операційних доходів відносять­ся: доходи від реалізації іноземної валюти; доходи від реалізації інших оборотних акти­вів (крім фінансових інвестицій); доходи від операційної оренди активів; доходи від опе­раційної курсової різниці за операціями в іно­земній валюті; суми одержаних штрафів, пені, неустойок та інших санкцій за порушення господарських договорів, які визнані борж­ником або щодо яких одержані рішення суду, арбітражного суду про їх стягнення; доходи від списання кредиторської заборгованості, щодо якої минув строк позовної давності; від­шкодування раніше списаних активів (надход­ження боргів, списаних як безнадійні); суми одержаних грантів та субсидій; інші доходи від операційної діяльності.

На рахунку 71 "Інший операційний дохід" обліковують доходи від операційної діяльності підприємства, крім доходу від реалізації про­дукції, товарів, робіт, послуг.

За кредитом рахунку 71 "Інший операцій­ний дохід" відображається одержання дохо­ду, за дебетом — суми непрямих податків та списання в порядку закриття на рахунок 79 "Фінансові результати".

Рахунок 71 має дев'ять субрахунків:

711 "Дохід від реалізації іноземної валюти";

712 "Дохід від реалізації інших оборотних активів";

713 "Дохід від операційної оренди активів";

714 "Дохід від операційної курсової різ­ниці";

715 "Одержані штрафи, пені, неустойки";

716 "Відшкодування раніше списаних акти­вів";

717 "Дохід від списання кредиторської заборгованості";

718 "Одержані гранти та субсидії"";

719 "Інші доходи від операційної діяльно­сті".

Кожний із субрахунків призначений для відображення відповідних доходів (табл. 5).

Таблиця 5

Облік інших операційних доходів

 

Зміст господарської операції Кореспонденції рахунків
дебет кредит
На поточний рахунок одержано виручку від реалізації іноземної валюти 31 "Рахунки в банках" 71 "Дохід від реалізації іноземної валюти"
Відображено дохід від реалізації виробни­чих запасів та інших оборотних активів 30 "Каса", 31 "Рахунки в банках", 36 "Розрахунки з покупцями та замовниками", 37 "Розрахунки з різними-дебіторами" 712 "Дохід від реалізації інших оборотних активів"
Одержано дохід від операційної оренди активів 30 "Каса", 31 "Рахунки в банках", 37 "Розрахунки з різними дебіторами* 713 "Дохід від операційної оренди акти­вів"
Відображено дохід від операційної курсової різниці 30 "Каса", 31 "Рахунки в банках", 37 "Розрахунки з різними дебіторами", 63 "Розрахунки з постачальниками та під­рядниками" 714 "Дохід від операційної курсової різ­ниці"
Відображено дохід від одержаних штрафів, пені, неустойки 36 "Розрахунки з покупцями та замовни­ками", 37 "Розрахунки з різними дебіто­рами" 715 "Одержані штрафи, пені, неустойки"
Списано на фінансові результати інший операційний дохід 71 "Інший операційний дохід" 79 "Результат операційної діяльності"
Відображено дохід за відшкодування рані­ше списаних активів 30 "Каса", 31 "Рахунки в банках", 37 "Розрахунки з різними дебіторами" 716 "Відшкодування раніше списаних активів"
Відображено дохід від списання креди­торської заборгованості 50 "Довгострокові позики", 51 "Довго­строкові векселі видані", 60 "Коротко­строкові позики", 62 "Короткострокові век­селі видані", 63 "Розрахунки з постачальниками та підрядниками", 64 "Розрахунки за податками й платежами", 68 "Розрахунки за іншими операціями" 717 "Дохід від списання кредиторської заборгованості"
Відображено дохід від безоплатно одержа­них оборотних активів 20 "Виробничі запаси", 21 "Поточні біо­логічні активи", 22 "Малоцінні та швидко­зношувані предмети", 28 "Товари", 30 "Каса", 31 "Рахунки в банках" 718 "Дохід від безоплатно одержаних обо­ротних активів"
Відображено доходи за результатами про­ведених інвентаризацій (оприбутковано виявлені лишки активів) 20 "Виробничі запаси", 21 "Поточні біоло­гічні активи", 22 "Малоцінні та швидкозно­шувані предмети", 26 "Готова продукція", 28 "Товари", 30 "Каса" 719 "Інші доходи від операційної діяль­ності"
Відображено податки та платежі, пов'яза­ні з одержанням іншого операційного доходу 71 "Інший операційний дохід" 64 "Розрахунки за податками й плате­жами"

Аналітичний облік по рахунку 71 ведуть в аналітичних даних до журналу - ордера № 11 с.г. Облік ведуть за видами доходів. Запис здійс­нюють на підставі первинних документів. В аналітичних даних доходи відображають за дебетом і кредитом рахунку 71 з початку року до звітного місяця та за звітний місяць.

Зіставлення інших доходів та інших витрат свідчить про їх еко­номічну тотожність, яка дає змогу визначити фінансовий результат майже за всіма позиціями операційної діяльності підприємства.

Для відображення в бухгалтерському обліку показаних у таб­лиці 6 доходів у межах рахунка 71 "Інший операційний дохід" відкривають окремі субрахунки, на яких за кредитом показується збільшення доходу, а за дебетом - суми непрямих податків (ПДВ, акцизного збору тощо) та списання в порядку закриття на рахунок 79 "Фінансові результати".

Таблиця 6

Склад доходів і витрат іншої операційної діяльності

Інші операційні доходи (рах. 71) Інші витрати операційної діяльності (рах. 94)
Дохід від реалізації іноземної валюти Дохід від реалізації інших оборотних активів Дохід від операційної оренди Дохід від операційної курсової різниці Одержані пені, штрафи, неустойки Відшкодування раніше списаних активів Дохід від списання кредиторської заборгованості Дохід від безоплатно одержаних оборотних активів Інші доходи від операційної діяльності Собівартість реалізованої іноземної валюти Собівартість реалізованих виробничих запасів Витрати від операційної курсової різниці Визнані штрафи, пені, неустойки Нестачі і втрати від псування цінностей Сумнівні та безнадійні борги Витрати на дослідження і розробки Інші витрати операційної діяльності

Для відображення інших витрат операційної діяльності засто­совується рахунок 94 "Інші витрати операційної діяльності", в межах якого відкрито дев'ять окремих субрахунків. За дебетом рахунка 94 відображується сума визнаних витрат, за кредитом - списання на рахунок 79 "Фінансові результати".

Наприклад, для обліку операцій, пов'язаних з отриманням доходів і витрат від реалі­зації іноземної валюти призначені суб­рахунки 711 і 942.

На субрахунку 711 "Дохід від реа­лізації іноземної валюти" відображу­ється за кредитом дохід (виручка) від реалізації іноземної валюти. В той же час балансову вартість реалі­зованої валюти буде показано за дебетом субрахунку 942 "Собівар­тість реалізованої іноземної валюти".

При реалізації іноземної валюти складаються бухгалтерські проводки:

1. На суму виручки від реалізації іноземної валюти:

ДТ 311 "Поточні рахунки в національній валюті";

КТ 711 "Дохід від реалізації іноземної валюти".

2. На балансову вартість реалізованої валюти:

ДТ 942 "Собівартість реалізованої іноземної валюти";

КТ 334'Трошові кошти в дорозі в інозем­ній валюті".

Для обліку операцій, пов'язаних з отриманням доходів і витрат від реалі­зації інших оборотних активів, призна­чені субрахунки 712 і 943. На субрахунку 712 "Дохід від реа­лізації інших оборотних активів" уза­гальнюється інформація про доходи від реалізації оборотних активів (виробни­чих запасів, малоцінних та швидкозношуваних предметів тощо). У міру реалізації виробничих запасів їх балансова вартість ві­дображується за дебетом субрахунку 943 "Собівартість реалізованих виробничих запасів".

При реалізації виробничих запасів складаються бухгалтерські проводки:

- На суму доходу від реалізації виробничих запасів: ДТ 361 "Розрахунки з вітчизняними покуп­цями"; КТ 712 "Дохід від реалізації інших оборот­них активів".

- На суму нарахованого ПДВ, включеного до вартості реалізації за­пасів (на субрахунку 643, якщо реалізації передувала передоплата від покупця, або на субрахунку 641, якщо реалізація запасів - перша подія): ДТ 712 "Доходи від реалізації оборотних активів"; КТ 641 "Розрахунки за податками" або 643 "Податкові зобов'язання".

- На собівартість реалізованих виробничих запасів, віднесену на операційні витрати: ДТ 943 "Собівартість реалізованих виробни­чих запасів"; КТ 201 - 209 "Виробничі запаси".

На субрахунку 713 "Дохід від опера­ційної оренди активів" узагальнюється інформація про доходи від оренди (крім фінансової) майна, якщо ця діяльність не є предметом (метою) створення під­приємства. Складаються такі бухгалтерські проводки:

- На суму отриманого доходу від операційної оренди: ДТ 37 "Розрахунки з різними дебіторами"; КТ 713 "Дохід від операційної оренди ак­тивів".

- На суму нарахованого ПДВ, включеного до вартості послуг з оренди (на субрахунку 643, якщо раніше проводилася передоплата від орендаря, або на субрахунку 641, якщо нарахування доходу від оренди - перша подія): ДТ 713 "Дохід від операційної оренди активів"; КТ 641 "Розрахунки за податками" або 643 "Податкові зобов'язання".

Для обліку штрафних санкцій застосо­вуються субрахунки 715 і 948. Субрахунок 715 "Одержані штра­фи, пені, неустойки" призначено для узагальнення інформації про штрафи, пені, неустойки та інші санкції за по­рушення господарських договорів, які визнані боржником, або щодо яких одержані рішення суду, арбітра­жного суду про їх стягнення, а також про суми з відшкодування за­вданих збитків. Аналогічні санкції можуть бути пред'явлені підприємству за невиконання ним законодавства та умов договору. Для відображен­ня таких санкцій на рахунках бухгалтерського обліку застосовується субрахунок 948 "Визнані штрафи, пені, неустойки".

На суму визнаних боржником штрафів, пені, неустойки дебе­туються рахунки обліку грошових коштів або рахунки 36 "Розраху­нки з покупцями і замовниками", 37 "Розрахунки з іншими дебіторами" та кредитується субрахунок 715 "Одержані штрафи, пені, неустойки".

При визнанні підприємством штрафних санкцій стосовно до нього (штрафи, пені, неустойки) дебетується субрахунок 948 "Ви­знані штрафи, пені, неустойки" і кредитуються рахунки обліку гро­шових коштів або рахунки 63 "Розрахунки з постачальниками та підрядниками" та рахунок 68 "Розрахунки за іншими операціями".

 

Під фінансовою діяльністю розуміють діяльність, яка призво­дить до змін розміру і складу власного та позикового капіталу під­приємства. Суть власного та позикового капіталу розглядається у попередніх розділах підручника. Цей розділ буде присвячено мето­диці формування доходу і витрат фінансової діяльності на бухгал­терських рахунках, які сприяють зміні капіталу.

Планом рахунків для обліку доходів і витрат фінансової діяль­ності передбачені рахунки: 72 "Дохід від участі в капіталі", 73 "Інші фінансові доходи", 95 "Фінансові витрати", 96 "Втрати від участі в капіталі" (таблиця 7).

Таблиця 7

Склад і порівняння доходів та витрат фінансової діяльності

Склад доходів фінансової діяльності Склад витрат фінансової діяльності
Від участі в капіталі
Дохід від інвестицій в асоційовані під­приємства Витрати від інвестицій в асоційовані підприємства
Дохід від спільної діяльності Витрати від спільної діяльності
Дохід від інвестицій у дочірні підприємс­тва Витрати від інвестицій у дочірні під­приємства
Від іншої фінансової діяльності
Дивіденди одержані
Відсотки одержані Відсотки за кредит
Інші доходи від фінансових операцій Інші фінансові витрати

На рахунку 72 "Дохід від участі в капіталі" обліковують доходи від інвестицій, які здійс­нені в асоційовані, дочірні або спільні під­приємства та облік яких ведеться за методом участі в капіталі. За кредитом рахунку відоб­ражається одержання доходу, за дебетом — списання в порядку закриття на рахунок 79 "Фінансові результати". Рахунок 72 має три субрахунки:

721 "Дохід від інвестицій в асоційовані під­приємства";

722 "Дохід від спільної діяльності";

723 "Дохід від інвестицій в дочірні підприємства".

Аналітичний облік по рахунку 72 ведуть в аналітичних даних до журнала-ордера № 11 с.г. аналогічно рахунку 71 "Інший операційний дохід".

Рахунок 73 "Інші фінансові доходи" при­значений для обліку доходів, які виникають у ході фінансової діяльності підприємства, зокрема дивідендів, відсотків та інших дохо­дів від фінансової діяльності. Рахунок 73 має три субрахунки:

731 "Дивіденди одержані";

732 "Відсотки одержані";

733 "Інші доходи від фінансових операцій".

За кредитом рахунку 73 відображається визнана сума доходів, а за дебетом — спи­сання кредитового обороту на рахунок 79 "Фінансові результати".

При нарахуванні дивідендів або відсот­ків до одержання запис роблять за дебетом субрахунку 373 "Розрахунки за нарахованими доходами" і за кредитом субрахунків 731 або 732 відповідно.

Аналітичний облік фінансових доходів ведеться за об'єктами інвестування в ана­літичних даних до журнала-ордера № 11 с.г. аналогічно рахунку 71 "Інший операційний дохід".

На рахунку 95 "Фінансові витрати" ведеться облік витрат фі­нансової діяльності підприємства. Він має такі субрахунки:

951 "Відсотки за кредит";

952 "Інші фінансові витрати".

За дебетом рахунка відображується сума визнаних витрат, за кредитом - списання на рахунок 79 "Фінансові результати".

На субрахунку 951 "Відсотки за кредит" ведеться облік витрат, пов'язаних з нарахуванням та сплатою відсотків тощо за користу­вання кредитами банків.

На субрахунку 952 "Інші фінансові витрати" ведеться облік ви­трат, пов'язаних із залученням позикового капіталу, зокрема витрат, пов'язаних з випуском, утриманням та обігом власних цінних папе­рів; нарахуванням відсотків за договорами кредитування (крім бан­ківських кредитів), фінансового лізингу тощо.

Рахунок 95 "Фінансові витрати" кореспондує за дебетом з кре­дитом рахунків: 30 "Каса"; 31 "Рахунки в банках"; 50 "Довгострокові позики"; 52 "Довгострокові зобов'язання за облігаціями"; 53 "Довго­строкові зобов'язання з оренди"; 60 "Короткострокові позики"; 68 "Розрахунки за іншими операціями"; за кредитом з дебетом рахунка 79 "Фінансові результати".

У тому випадку, коли спільними підприємствами та дочірніми підприємствами одержані збитки або зменшився власний капітал внаслідок інших подій (переоцінка необоротних активів та інвести­цій тощо), дебетується рахунок 96 "Втрати від участі в капіталі" і його окремі субрахунки 962 "Втрати від спільної діяльності" та 963 "Втрати від інвестицій підприємства" і кредитується субрахунок 141 "Інвестиції пов'язаним сторонам за методом участі в капіталі".

За кредитом рахунка 96 "Втрати від участі в капіталі" прово­диться списання на рахунок 79 "Фінансові результати". Основні ви­моги до обліку інвестицій викладені в П(С)БО 12 "Інвестиції".

 

Для обліку доходів і витрат, які виникають в процесі звичайної діяльності, але не пов'язані з операційною та фінансовою діяльністю підприємства призначені рахунки: 74 "Інші доходи" і 97 "Інші ви­трати" (табл.8).

Таблиця 8

Склад і порівняння доходів і витрат від іншої звичайної діяльності

Склад доходів, що обліковуються на рахунку 74 Склад витрат, що обліковуються на рахунку 97
Дохід від реалізації фінансових інвести­цій Дохід від реалізації необоротних активів Дохід від реалізації майнових комплексів Дохід від неопераційної курсової різниці Дохід від безоплатно одержаних необо­ротних активів Інші доходи від звичайної діяльності Собівартість реалізованих фінансових інвестицій Собівартість реалізованих необоротних активів Собівартість реалізованих майнових ком­плексів Втрати від неопераційних курсових різниць Уцінка необоротних активів і фінансових інвестицій Списання необоротних активів Інші витрати звичайної діяльності

Рахунок 74 "Інші доходи" призначений для обліку доходів, які виникають у процесі зви­чайної діяльності, але не пов'язані з опера­ційною та фінансовою діяльністю підпри­ємства.

За кредитом рахунку 74 відображається одержання доходу, за дебетом — належна сума непрямих податків та списання в порядку закриття на рахунок 79 "Фінансові резуль­тати".

Рахунок 74 "Інші доходи" має шість субра­хунків

741 "Дохід від реалізації фінансових інвес­тицій";

742 "Дохід від реалізації необоротних акти­вів";

743 "Дохід від реалізації майнових комплек­сів";

744 "Дохід від неопераційної курсової різ­ниці";

745 "Дохід від безоплатно одержаних акти­вів";

746 "Інші доходи від звичайної діяльності". На субрахунках 741—745 обліковують від­повідні доходи, що видно з назви субрахунків. По субрахунку 746 обліковують доходи від списання кредиторської заборгованості, від вартості негативного гудвілу та інші доходи від звичайної діяльності (табл. 9).

Таблиця 9.

Облік інших доходів

 

Зміст господарської операції Кореспонденція рахунків
дебет кредит
Відображено дохід від реалізації фінансо­вих інвестицій 30 "Каса", 31 "Рахунки в банках", 37 "Розрахунки з різними дебіторами" 741 "Дохід від реалізації фінансових інвес­тицій"
Відображено дохід від реалізації оборотних активів 30 "Каса", 31 "Рахунки в банках", 37 "Розрахунки з різними дебіторами* 742 "Дохід від реалізації необоротних активів"
Відображено дохід від реалізації майнових комплексів 30 "Каса", 31 "Рахунки в банках", 37 "Розрахунки з різними дебіторами* 743 "Дохід від реалізації майнових комп­лексів"
Відображено дохід від неопераційної кур­сової різниці за активами та зобов'язан­нями в іноземній валюті, що пов'язані з фінансовою та інвестиційною діяльністю 30 "Каса", 31 "Рахунки в банках", 37 "Розрахунки з різними дебіторами", 63 "Розрахунки з постачальниками та під­рядниками", 744 "Дохід від неопераційної курсової різниці"
Відображено дохід від безоплатно одержа­них необоротних активів 10 "Основні засоби", 11" Інші необоротні матеріальні активи", 12 " Нематеріальні активи" 745 "Дохід від безоплатно одержаних активів"
Відображено дохід від списання креди­торської заборгованості, що не виникла в ході операційною циклу 30 "Каса", 31 "Рахунки в банках", 37 "Розрахунки з різними дебіторами" 746 "Інші доходи від звичайної діяль­ності"
Відображено нарахування податків і пла­тежів, які пов'язані з отриманням інших доходів 50 "Довгострокові позики", 51 "Довго­строкові векселі видані", 60 "Коротко­строкові позики", 62 "Короткострокові век­селі видані", 63 "Розрахунки з постачальниками та підрядниками", 64 "Розрахунки за податками й платежами", 68 "Розрахунки за іншими операціями" 64 "Розрахунки за податками й плате­жами*
Списано інші доходи на фінансові резуль­тати 20 "Виробничі запаси", 21 "Поточні біо­логічні активи", 22 "Малоцінні та швидко­зношувані предмети", 28 "Товари", 30 "Каса", 31 "Рахунки в банках" 793 "Результат іншої звичайної діяль­ності"

Аналітичний облік по рахунку 74 ведуть в аналітичних даних до журнала-ордера № 11 с.г. аналогічно рахунку 71 "Інший опе­раційний дохід".

На рахунку 97 "інші витрати" ведеться облік витрат, що вини­кають у процесі звичайної діяльності (крім фінансових витрат), але не пов'язані з виробництвом або реалізацією основної продукції (то­варів) та послуг, а також витрати страхової діяльності.

За дебетом субрахунків 971 - 977 відображується сума визнаних витрат, за кредитом - списання на рахунок 79 "Фінансові результати".

Рахунок 97 "Інші витрати" має такі субрахунки:

971 "Собівартість реалізованих фінансових інвестицій";

972 "Собівартість реалізованих необоротних активів";

973 "Собівартість реалізованих майнових комплексів";

974 "Втрати від неопераційних курсових різниць";

975 "Уцінка необоротних активів і фінансових інвестицій";

976 "Списання необоротних активів";

977 "Інші витрати звичайної діяльності".

На субрахунку 971 "Собівартість реалізованих фінансових інве­стицій" відображується балансова вартість реалізованих фінансових інвестицій (на дату їх реалізації) та інші витрати, пов'язані з їх реа­лізацією.

На субрахунку 972 "Собівартість реалізованих необоротних ак­тивів" відображується балансова (залишкова) вартість реалізованих необоротних активів (на дату їх реалізації) та інші витрати, пов'язані з їх реалізацією.

На субрахунку 973 "Собівартість реалізованих майнових ком­плексів" відображується балансова (залишкова) вартість реалізова­них майнових комплексів (на дату їх реалізації) та інші витрати, пов'язані з їх реалізацією.

На субрахунку 974 "Втрати від неопераційних курсових різ­ниць" відображуються втрати за активами й зобов'язаннями неопераційної діяльності підприємства від зміни курсу гривні до іноземної валюти.

На субрахунку 975 "Уцінка необоротних активів і фінансових інвестицій" відображується сума знецінення (уцінки) необоротних активів і фінансових інвестицій.

На субрахунку 976 "Списання необоротних активів" відобра­жується залишкова вартість списаних необоротних активів та витра­ти, пов'язані з їх ліквідацією (розбирання, демонтаж).

На субрахунку 977 "Інші витрати звичайної діяльності" відо­бражуються інші витрати звичайної діяльності, які не знайшли відо­браження на інших субрахунках рахунка 97 "Інші витрати".

 

Для обліку доходів і витрат, які виникають у результаті надзви­чайної діяльності, застосовуються рахунки 75 "Надзвичайні доходи" і 99 "Надзвичайні витрати" (табл.10).

Таблиця 10

Склад і порівняння надзвичайних доходів і витрат

Надзвичайні доходи, що обліковуються на рахунку 75 Надзвичайні витрати, що обліко­вуються на рахунку 99
Відшкодування збитків від над­звичайних подій Втрати від стихійного лиха
Інші надзвичайні доходи Втрати від техногенних катастроф і аварій
  Інші надзвичайні витрати

На рахунку 75 "Надзвичайні доходи" облі­ковуються доходи, які виникли внаслідок надзвичайних подій. За кредитом відобража­ється визнана сума відшкодування, за дебетом — списання в порядку закриття на раху­нок 79 "Фінансові результати" (табл. 11).

Таблиця 11.

Облік надзвичайних доходів

 

Зміст господарської операції Кореспонденція рахунків
дебет кредит
Одержано відшкодування за збитки, поне­сені від надзвичайних подій 30 "Каса", 31 "Рахунки в банках", 37 "Розрахунки з різними дебіторами", 50 "Довгострокові позики", 60 "Короткостро­кові позики" 75 "Надзвичайні доходи"
Списано на фінансові результати доходи від надзвичайних подій 75 "Надзвичайні доходи" 794 "Результат надзвичайних подій"

Рахунок 75 має два субрахунки:

751 "Відшкодування збитків від надзвичайних подій";

752 "Інші надзвичайні доходи".

По субрахунку 75 1 відображається сума відшкодування втрат від надзвичайних подій, включаючи відшкодування витрат на попе­редження втрат від надзвичайних подій. На субрахунку 752 відображається дохід від інших надзвичайних подій.

Аналітичний облік по рахунку 75 ведуть в аналітичних даних до журнала-ордера № 11 с.г. аналогічно рахунку 71 "Інший опе­раційний дохід".

Для обліку втрат і витрат від надзви­чайної діяльності призначено рахунок 99 "Надзвичайні витрати". За дебетом рахунка відображується сума визначених витрат, за кредитом - списання на рахунок 79 "Фінансові результати".

За рахунком 99 "Надзвичайні витрати" відкриваються суб­рахунки:

991 "Втрати від стихійного лиха";

992 "Втрати від техногенних катастроф і аварій";

993 "Інші надзвичайні витрати".

До витрат від надзвичайних подій відносяться як прямі втрати за наслідком цих подій, так і витрати на здійснення заходів, пов'язаних із запобіганням та ліквідацією таких наслідків, зайнятих на відновлювальних роботах, вартість використання сировини та матеріалів тощо. При виникненні таких втрат і витрат дебетується рахунок 99 "Надзвичайні витрати" і кредитуються рахунки: 10, 11, 12, 13, 15, 16, 20, 21, 22, 23, 25, 26, 27, 30, 31, 33, 50, 60, 63, 65, 66, 68 та ін. Відшкодування збитків, завданих названими подіями стихійного лиха, і самі збитки обліковуватимуться відпо­відно на субрахунку 751 "Відшкодування збитків від надзвичайних подій" і субрахунку 991 "Втрати від стихійного лиха".

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

РІШЕННЯ СТОСОВНО ЦІНОУТВОРЕННЯ. КЛАСИФІКАЦІЯ І ПОВЕДІНКА ВИТРАТ

Факультет економіки і підприємництва... Кафедра обліку і аудиту...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: ОБЛІК ІНШИХ ДОХОДІВ

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

З курсу
«Управлінський облік»     Студентами денної форми навчання освітньо-кваліфікаційного рівня «спеціаліст» напрямку 0501 «Економ

ПРОЦЕС ПРИЙНЯТТЯ РІШЕННЯ І РЕЛЕВАНТНІСТЬ ОБЛІКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ
  Значну частину робочого часу менеджер витрачає на прийняття різних управлінських рішень. Ці рішення можуть стосуватися як довгострокових перспектив розвитку підприємства, так і пото

Критерії релевантності витрат і доходів
  Розглядаючи різні варіанти рішень, слід враховувати не лише дійсні (реальні), а й альтернативи витрати. Дійсні витрати — витрати, щ потребують сплати грошей або вит

РІШЕННЯ СТОСОВНО ЗАПАСІВ
Виробничі й торгівельні підприємства зазвичай інвестують значні кошти відповідно у виробничі й товарні запаси. Це зумовлено різними причинами, зокрема: · віддаленістю постачальника і немож

Час виконання замовлення— проміжок часу з моменту розміщення замовлення до моменту надходження запасів.
У разі наявності резервного запасу моментом розміщення замовлення є момент, коли обсяг запасів підприємства сягнув рівня, якого вистачить лише на час виконання замовлення плюс резервні запаси, які

Основними чинниками, що впливають на ціноутворення, є: попит, дії конкурентів та витрати.
Попит є надзвичайно важливим на всіх етапах життєвого циклу продукту. Наприклад, компанія може встановити доволі високу ціну на нову продукцію у перший рік її реалізації, коли на неї існує підвищен

Характерні риси основних типів ринку
Характерна риса Тип ринку   Чиста конкуренція Монополістична конкуренція Олігополія Чиста мо

МОДЕЛЬ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕННЯ ЗА УМОВ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ
  Однією з головних проблем прийняття управлінських рішень є неможливість передбачити всі релевантні майбутні події, які не залежать від менеджера. Тому передбачення майбутніх

Класифікація подій
  Подія Визначення події Значення ймовірності (Р) події Достовірна Подія, що обов'язков

СУТНІСТЬ БЮДЖЕТУВАННЯ ТА ЙОГО ОРГАНІЗАЦІЯ
Метою діяльності комерційного підприємства в умовах ринкових відносин є збільшення прибутку. Досягти цього можна збільшенням виробництва та реалізації продукції, утриманням лідируючого положення на

Фінансові бюджети - сукупність бюджетів, що відображають запланований рух коштів та очікуваний фінансовий стан підприємства.
Процес бюджетування складається з таких стадій: 1) доведення основних цілей діяльності підприємства та політики керівництва до осіб, що відповідають за розробку бюджетів;

СКЛАДАННЯ ТА ВЗАЄМОУЗГОДЖЕНІСТЬ БЮДЖЕТІВ.
Відправною точкою бюджетування є розробка бюджету продаж, який передбачає запланований обсяг продажу окремих видів продукції. Складання всіх інших бюджетів базується на бюджеті про

КОНТРОЛЬ ВИКОНАННЯ БЮДЖЕТІВ І АНАЛІЗ ВІДХИЛЕНЬ.
  У процесі господарської діяльності завжди виникають відхилення фактичних показників від запланованих (бюджетних). Для їх своєчасного виявлення і відповідного реагування на ни

Система бюджетного контролю
  Бюджетний контроль і управління за відхиленнями здійснюють на підставі звіту про виконання бюджету, який складає бухгалтер-аналітик і подає менеджеру, який відповідає за прийнятт

Види і поведінка витрат.
  Раціональна організація управлінського обліку має безпосередній вплив на ефективність аналізу витрат у процесі управління підприємством, яка забезпечується глибоким розумінням сутно

Відображення витрат у системі бухгалтерських рахунків
    Планом рахунків бухгалтерського обліку передбачено, що облік витрат операційної діяльності може здійснюватися як із використанням 8-го класу плану рахунків "Вит

Поняття собівартості та її види. Методи обліку витрат і калькулювання собівартості
  Собівартість — це виражена у грошовому вимірнику величина ресурсів, використаних у певних цілях. Таке визначення включає три важливих положення: · витрати визначаються обся

Облік і розподіл непрямих витрат
  Усі прямі витрати (матеріалів, оплати праці та ін.) безпосередньо відносяться на ті об'єкти, для яких вони здійснюються, тобто у бухгалтерському обліку такі витрати відносять на деб

Калькулювання собівартості за замовленнями
  Облік витрат і калькулювання собівартості продукції, контроль за рівнем витрат і собівартості — це функція виробничого обліку, який у загальному вигляді має дві стадії: накопичення

Калькулювання собівартості за процесами
  Калькулювання за процесами — це система обліку і визначення собівартості продукції на основі групування витрат у межах окремих процесів або стадій виробництва. Ця система характерна

Порівняльна характеристика калькулювання собівартості за замовленнями і процесами
  Калькулювання собівартості за замовленнями в окремих випадках має ряд переваг порівняно з калькулюванням за процесами, але застосовувати цей метод на всіх підприємствах неможливо, в

Системи калькулювання повних і змінних витрат
  Методи обліку витрат і калькулювання собівартості за замовленнями та за процесами базуються на принципі повного розподілу та віднесення на собівартість продукції всіх виробничих нак

СКЛАДОВІ ЧАСТИНИ ФІНАНСОВОГО РЕЗУЛЬТАТУ
  Дохід визначається під час збільшення активу або зменшення зобов'язання, що зумовлює зростання власного капіталу (за винятком зростання капіталу за рахунок внесків учасників підприє

ФІНАНСОВИЙ РЕЗУЛЬТАТ ВІД ПЕРВІСНО­ГО ВИЗНАННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ПРОДУКЦІЇ ТА ДОДАТКОВИХ БІОЛОГІЧНИХ АКТИВІВ
  Доходи (витрати) визнаються як різниця між вартістю біологічних активів і сільськогосподарської продукції, оцінених за справедливою вартістю, зменшеною на очікувані витрати на місці

ФІНАНСОВИЙ РЕЗУЛЬТАТ ВІД РЕАЛІЗАЦІЇ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ПРОДУКЦІЇ
  Основні завдання бухгалтерського обліку реалізації зводяться до нижченаведеного: · відображення ступеня виконання бізнес-плану на реалізацію сільськогосподарської продукції

ФІНАНСОВИЙ РЕЗУЛЬТАТ ВІД ЗМІНИ СПРА­ВЕДЛИВОЇ ВАРТОСТІ БІОЛОГІЧНИХ АКТИВІВ НА ДАТУ БАЛАНСУ
  Біологічні активи відображаються на дату проміжного і річного балансу за справедли­вою вартістю, зменшеною на очікувані витра­ти на місці продажу. Довгострокові біологічні

ОБЛІК ДОХОДІВ ВІД РЕАЛІЗАЦІЇ
  За журнально-ордерної форми облік до­ходів і фінансових результатів ведуть у журналі-ордері № 11 с.г. та відповідних відомостях до нього. Дані первинних документів уза­гальнюють у т

ОБЛІК ФІНАНСОВИХ РЕЗУЛЬТАТІВ
  Поняття фінансових результатів діяльності трактується П(С)БО З "Звіт про фінансові результати". Витрати - зменшення економічних вигод у вигляді вибуття активів аб

Теоретичні аспекти інвентаризації
Законом України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" для підтвердження правильності та достовірності даних бухгалтерського обліку та звітності передбачено проведенн

Організаційний процес і методика проведення інвентаризації
  Дієвість інвентаризацій знаходиться в прямій залежності від якості їх планування. Планування інвентаризацій повинно проводитись з урахуванням багатьох чинників. Важливе місце серед

Планування інвентаризації
Голова ревізійної комісії, бухгалтер, власник, керівник, залежно від організаційно-правової форми діяльності розробляє проект перспективного плану проведення інвентаризацій на півріччя, на підставі

Методика інвентаризації
Процес здійснення будь-якої інвентаризації розпочинається з підготовки та видачі наказу на її проведення, що є внутрішнім документом і регламентує порядок проведення та об'єкти інвентаризації, стро

Нвентаризація основних засобів
В процесі інвентаризації необхідно перевірити: > наявність і стан інвентарних карток; > правильність визначення інвентарних об'єктів; > наявність і стан технічни

Нвентаризація нематеріальних активів
При проведенні інвентаризації нематеріальних активів необхідно перевірити наявність документів, що підтверджують права на їх використання, а також правильність і своєчасність відображення нематеріа

Нвентаризація неза­вершеного капіта­льного будівництва, незавершеного капі­тального ремонту
Наявність та обсяг незавершеного капітального будівництва та ремонту встановлюються при інвентаризації шляхом перевірки їх в натурі контрольним вимірюванням та оглядом. Контрольний обмір п

Нвентаризація запасів
Інвентаризація запасів проводиться в порядку розташування їх у місцях зберігання. Для цього однойменні цінності вкладають в окремі місця та готують місце, куди повинні бути покладені цінності після

Нвентаризація запасів
Інвентаризація запасів проводиться в порядку розташування їх у місцях зберігання. Для цього однойменні цінності вкладають в окремі місця та готують місце, куди повинні бути покладені цінності після

Нвентаризація незавершеного виробництва
Інвентаризація незавершеною виробництва має за мету визначити обсяги та фактичну собівартість його в галузях рослинництва, тваринництва та промислових виробництв, правильно встановити витрати, які

Нвентаризація готівки в касі
Інвентаризація касової готівки проводиться в терміни, встановлені керівником. Під час проведення інвентаризації залишок готівки в касі звіряється з даними обліку за касовою книгою. Інвентаризаційна

Нвентаризація забезпечення майбутніх витрат і платежів
Інвентаризація забезпечення майбутніх витрат і платежів полягає в перевірці обґрунтованості відповідності залишку зазначених сум на дату інвентаризації до переліку створюваних забезпечень, затвердж

Нвентаризація статутного капіталу
Інвентаризація статутного капіталу полягає в підтвердженні сальдо по аналітичному обліку по кожному учаснику. Тобто інвентаризацією виявляють по відповідних документах залишки, реально вивчається о

Нвентаризація дебіторської і кредиторської заборгованості
При інвентаризації отриманих позик і кредитів перевіряється наявність і зміст договорів банківського кредиту і позики, їх використання відповідно до цільового призначення, своєчасність відображення

Визначення, регулювання, та відображення результатів інвентаризації
Послідовність визначення, регулювання та відображення результатів інвентаризаційного процесу повинна бути наступною

Пересортування
Різновидом інвентаризаційних різниць може бути пересортування, яке є результатом взаємної заміни подібних запасів допущене через порушення технологічного та організаційного порядку, що не відображе

Природний убуток
Найбільш поширеною причиною виникнення недостач є природний убуток. Він виникає внаслідок всихання, випаровуванню розпилювання, вивітрювання, витікання тощо. Визначити заздалегідь розмір таких втра

Відображення в обліку результатів інвентаризації
За умови встановлення винної особи при виявленні недостачі з неї стягується сума, розрахована згідно з Порядком визначення розміру збитків від розкрадання, нестачі, знищення (псування) матеріальних

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги