рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Суб’єкти та види валютних ринків

Суб’єкти та види валютних ринків - раздел Образование, МІЖНАРОДНІ ФІНАНСИ Учасники Економічних Відносин, Що Здій­снюють Валютні Операції, Є Суб’Єктами ...

Учасники економічних відносин, що здій­снюють валютні операції, є суб’єктами валютного ринку. Склад учасників валютного ринку визначає його інституційну структуру. З інституційного погляду, валютний ринок ­– це сукупність комерційних банків, інвестиційних компаній, бірж, брокерських контор, які здійснюють валютні операції.

Характерною особливістю діяльності учасників валют­ного ринку є проведення ними операцій з обміну іноземних ва­лют на постійній, професійній основі і, як правило, для своїх клієнтів – підприємств, міжнародних компаній і фінансових установ, які здійснюють іноземні вкладення активів і отриму­ють виручку за кордоном, а також н.них осіб, які є учасни­ками валютного ринку через операції неторговельного харак­теру з приводу купівлі-продажу іноземної валюти (туризм, пе­реказ зарплати, пенсій, гонорарів, допомоги тощо).

Таким чином, учасників валютного ринку можна умовно поділити на дві основні групи – тих, хто здійснює валютні операції на професійній основі, і тих, хто користується послуга­ми перших, беручи участь у валютних угодах, тобто непро­н.пр учасників.

Важливими суб’єктами валютного ринку є центральні банки різних країн, які через застосування інстру­ментів валютної політики відповідно до її стратегічних і так­тичних цілей здатні впливати на всіх учасників ринку як на національному, так і на регіональному та міжнародному рівні.

До основних функцій центральних банків як учасників валютного ринку належать:

· формування певної стратегії і тактики при здійсненні політики валютного регулювання;

· управління золотовалютними резервами країни;

· вплив на головні чинники курсоутворення шляхом здійснення валютних інтервенцій;

· регулювання рівня облікової ставки та нормативів обов’язкових резервів;

· контроль за обсягами грошової маси в обігу та н..

Серед центральних банків найбільш впливовими є Федеральна резервна система США, Європейський центральний банк і Банк Англії, діяльність яких може суттєво вплинути на кон’юнктуру н.проного валютного ринку [10].

Потрібно зауважити, що валютний ринок не є якимось абст­рактним поняттям, а має цілком конкретне організаційне на­н.про. З організаційного погляду, валютний ринок – це сис­тема валютних бірж, комерційних банків та інших фінансово-кредитних установ, які реалізують угоди з купівлі-продажу іноземної валюти. На прак­тиці це означає поділ валютного ринку на два основні сегменти: біржовий та позабіржовий (міжбанківський).

Біржовий ринок – це організаційно оформлений і постійно функціонуючий валютний ринок у вигляді валютних бірж.

Валютна біржа – це самостійна фінансово-кредитна установа, що організовує торги інозем­ною валютою, цінними паперами, вартість яких визначаєть­ся в іноземній валюті, а також біржовими валютними деривативами.

Валютні біржі не виступають контрагентом у валютних угодах, скоріше вони є торговельним майданчиком, функції якого полягають не в отриманні високої норми прибут­ку, а, перш за все, в організації валютного ринку, мобілізації коштів для здійснення валютно-обмінних опе­рацій, встановленні реальної ринкової вартості валют, а також забезпеченні належного рівня ліквідності валютних цінностей. Біржовий валютний ринок діє за чіткими правилами, що фіксу­ють основні параметри здійснення валютних угод.

Як зазначалося, валютні біржі існують у багатьох країнах як самостійні фінансові установи. Так, в Японії, Франції, скандинавських країнах завдання валютних бірж полягає у визначенні валютних курсів та фіксації довідкових курсів. У деяких країнах валютні біржі здійснюють функції обміну валют для юридичних осіб та формують ринковий валютний курс. При цьому держава в особі центрального банку, використовуючи компактність біржового ринку, регулює обмінний курс через валютні інтервенції та інші заходи економічного та адміністративного характеру.

Останнім часом досить часто на універсальних або спеціалізованих біржах створюються спеціальні підрозділи, які займаються валютними операціями. Крім того, в останні роки почали з’являтися спеціалізовані валютні біржі, які обслуговують строковий сегмент валютних ринків (біржі валютних деривативів):

· Лондонська міжнародна біржа валютних ф’ючерсів (LIFFE);

· Токійська міжнародна біржа фінансових ф’ючерсів (TIFFE);

· Європейська опціонна біржа в Амстердамі (EOE);

· Німецька строкова біржа у Франкфурті-на-Майні (DTB);

· Біржа строкової торгівлі у Сіднеї (SFE);

· Австрійська строкова опціонна біржа (OeTOB) та інші [19].

Позабіржовий ринок – це сукупність операцій з обміну іно­земної валюти, що здійснюються банками та іншими фінансо­вими установами без участі посередників. Діяльність позабіржового ринку н.предньо пов’язана зі здійсненням валютних операцій. Основний обсяг валютних операцій припадає на комерційні банки, які формують міжбанківський валютний ринок шляхом здійснення всього спектра операцій з іноземною валютою, включаючи як клієнтські замовлення, так і виконання операцій для потреб і цілей банку. Загальновизнаними лідерами міжнародного валютного ринку вважаються такі банки: Bank of America, Deutsche Bank AG, Union Bank of Switzerland, Barclays Bank plc, JP Morgan Chase, Citibank NA, Bank of Tokyo – Mitsubishi UFJ та інші (н.. 9.1).

Таблиця 9.1 – Найбільші учасники міжнародного
валютного ринку (за станом на січень 2010 р.)

№ пор. Назва банку (маркет-мейкера) Частка в обсязі ринку, %
Deutsche Bank AG 19,30
UBS AG 14,85
Citibank NA 9,00
The Royal Bank of Scotland Group 8,90
Barclays Bank plc 8,80
Bank of America 5,29
HSBC 4,36
Goldman Sachs 4,14
JP Morgan Chase 3,33
Morgan Stanley 2,86
Інші банки 19,17

 

Банки та фінансово-кредитні установи, які функціонують на валютному ринку, за ступенем їхнього впливу на формування валютної політики і тенденцій динаміки валютних курсів поділяються на дві основні групи:

8. Маркет-мейкери (market makers) – найбільші банки та н.пво-кредитні установи, які здійснюють значні обсяги валютних операцій і завдяки своєму панівному становищу на ринку формують стратегію динаміки валютних курсів, відсоткових ставок тощо. Зазвичай, банки та фінансові компанії є маркет-мейкерами за однією або кількома валютами. Наприклад, Union Bank of Switzerland AG є маркет-мейкером за конверсійними операціями зі швейцарським франком (CHF), Bank of America – з американським доларом (USD) та євро (EUR), Bank of Montreal – з канадським доларом (CAD), Bank of Tokyo – Mitsubishi UFJ – з японською єною (JPY).

Маркет-мейкери визначають поточні курси іноземних валют шляхом постійного здійснення валютних операцій один з одним та з меншими банками, які є по відношенню до маркет-мейкерів користувачами ринку.

2. Маркет-юзери (market users) – дрібні банки та фінансово-кредитні установи, які є користувачами валютного ринку і виконують значно менші обсяги валютних операцій, а їх діяльність не спричиняє суттєвого впливу на валютну політику та динаміку валютних курсів.

З організаційного погляду, взаємодія між учасниками позабіржового валютного ринку – дилерами – забезпечується телефоном, телефаксом та комп’ютерними мережами. Перевагами позабіржового валютного ринку є порівняно низька собівартість затрат на здій­снення операцій з обміну валют, а також вища швидкість роз­рахунків, ніж при торгівлі на валютній біржі. У зв’язку з цим обсяги операцій з обміну іноземних валют на міжбанківському ринку істотно переважають (близько 90 % обороту) порівняно з біржовим ринком.

Повноцінними суб’єктами валютного ринку є інвестиційні фонди. Ці компанії, представлені міжнародними інвестиційними, пенсійними, взаємними фондами, страховими компаніями і трастами, н.нюють політику диверсифікованого управління портфелем активів, розміщуючи кошти в цінних паперах урядів і корпорацій різних країн. Найбільш відомим серед інвестиційних фондів є фонд “Quantum” Джорджа Сороса, який переважно проводить валютні спекуляції.

Іншими професійними учасниками валютного ринку є брокерські контори. Валютні брокерські фірми, які є юридичними особами і, зазвичай, працюють з біржами та банками, виконують функції посередників на замовлення своїх клієнтів за кредитно-депозитними, конверсійними чи дилінговими операціями. Найбільш відомими на міжнародних валютних ринках є такі брокерські фірми: Bierbaum, Lasser Marshall, Harlow Butler, Intermoney Financial Products та інші.

З кола непрофесійних учасників валютного ринку можна виділити підприємства, що здійснюють зовнішньоекономічну діяльність, міжнародні корпорації та фінансові установи, які здійснюють іноземні вкладення активів, а також фізичних осіб.

Підприємства та організації, які здійснюють зовнішньоекономічну діяльність, мають постійний попит на іноземну валюту та створюють її пропозицію залежно від спрямованості експортно-імпортних потоків. Вони є активними учасниками валютного ринку, але здійснюють кредитно-депозитні, розрахункові та конверсійні операції переважно через комерційні банки.

Підприємства, міжнародні корпорації, фінансові установи, які здійснюють іноземні вкладення активів, працюють на міжнародних валютних ринках, ставлячи перед собою певні цілі, зокрема:

· вкладення виробничих інвестицій у свої іноземні філії та дочірні підприємства;

· організація діяльності на міжнародному фондовому ринку (н.во на ринку державних цінних паперів іноземних країн);

· проведення спекулятивних операцій завдяки різниці у відсоткових ставках та валютних курсах на міжнародних і національних валютних ринках.

Фізичні особи, як учасники валютного ринку, здійснюють операції з купівлі-продажу готівкової іноземної валюти у сфері туризму, переказу заробітної плати, гонорарів, пенсій, добровільних внесків тощо.

Залежно від обсягів торгівлі валютою і сфери поширення валютних операцій валютний ринок поділяється на внутрішній, регіональний і міжнародний.

Внутрішній (національний) валютний ринок – це валютний ринок однієї країни, тобто біржовий та позабіржовий ринок, що функціонує в її межах. Національний валютний ринок охоплює сукупність валютних операцій, що здійснюються банками і ва­лютними біржами, розташованими на території однієї країни.

Національний ринок забезпечує рух валютних потоків у даній країні та обслуговує зв’язки з міжнародними валютними центрами. Його розвиненість залежить від стану фінансово-кредитної системи країни, рівня її інтеграції у світову економіку, системи валютного регулювання та інших чинників.

Регіональний валютний ринок – це валютний ринок, розташований у певному географічному регіоні світу.

Виділяють наступні види регіональних валютних ринків:

· європейський (найбільші центри: Лондон, Цюріх, Париж, Франкфурт-на-Майні) – 40 % обсягу світового ринку;

· північноамериканський (Нью-Йорк, Філадельфія, Лос-Анджелес, Сан-Франциско, Оттава, Монреаль) – 35 %;

· азіатський (Сідней, Токіо, Сінгапур, Гонконг, Бахрейн) – 25 %.

Міжнародний валютний ринок – це ринок, який включає валютні ринки всіх країн світу. Це глобальний ринок обміну провідних валют, що функціонує цілодобово й операції здійсню­ються децентралізовано. Основна частка валютних угод на ньо­му здійснюється безпосередньо між банками з використанням електронних засобів зв’язку.

Специфічні риси сучасного міжнародного валютного ринку:

· посилення інтернаціоналізації, пов’язане з поглибленням господарських зв’язків, підвищенням рівня концентрації виробництва та фінансового капіталу, створенням спільних банків тощо;

· високий динамізм здійснення валютних операцій;

· наявність уніфікованих, а в більшості випадків – стандартизованих методів організації торгівлі та укладення валютних
контрактів;

· підвищення в структурі обороту частки спекулятивних угод і, відповідно, зниження частки комерційних (клієнтських) валютних операцій;

· високий рівень технічної оснащеності фінансово-кредитних
установ;

· використання спеціальних телекомунікаційних систем (Рейтер, Блумберг, Телерейт);

· широке застосування міжнародних розрахункових одиниць;

· лібералізація національних валютних законодавств і зміцнення внутрішніх валютних ринків тощо.

У сучасних умовах зазначений поділ ринків має вели­кою мірою умовний характер, оскільки валютний ринок дедалі більше набуває організаційної цілісності у світовому масштабі.

На сьогодні тенденції розвитку валютного ринку ви­значаються такими основними факторами:

· глобалізація та посилення взаємозв’язку національних і регіональних валютних ринків, унаслідок чого зміни в одному з центрів світової торгівлі безпосередньо впливають на загальний стан міжнарод­ного валютного ринку;

· зростання рівня волатильності (мінливості) обмінних курсів валют, що визначають збільшення масштабів спекулятив­них операцій та посилюють нестабільність організації валют­них відносин;

· переважання обсягів спекулятивних валютних операцій над операціями, пов’язаними з обслуговуванням комерційних угод про міжнародний рух товарів і послуг;

· уніфікація техніки здійснення валютних операцій по всьо­му світу в умовах глобалізації економічних процесів та зрос­тання масштабів здійснюваних валютних угод;

· транспарентність (прозорість) ринку, що пов’язано з практично необмеженим доступом до інформації про формування кон’юнктури (динаміка курсових співвідношень основних валют постійно повідомляється всім учасникам ринку: банкам, бро­керським фірмам, рейтинговим агентствам та н..);

· лібералізація умов діяльності основних учасників валют­ного ринку в результаті поступового послаблення валютного регулювання і валютного контролю з боку держави.

Такі тенденції відображають особливу чутливість валютно­н.нку до кон’юнктурних змін та посилюють непередбачуваність умов діяльності для його учасників. За умов недостат­нього рівня розвитку організації ринкових інститутів у транс­формаційній економіці надмірно ліберальні умови організації валютного ринку можуть стати н.тором макроекономічної та фінансової нестабільності.

9.3. Організаційні засади функціонування ринку “форекс”

Форекс (forex, foreign exchange market) – це глобальний ринок обміну провідних валют, який об’єднує світові валютні ринки, функціонує цілодобово, а операції на ньому здійсню­ються децентралізовано.

У сучасному вигляді ринок “форекс” склався у 1970-х роках ХХ н.., коли зі вступом у дію принципів Ямайської валютної системи було введено систему плаваючих валютних курсів, при цьому ціна однієї валюти щодо іншої визначається виключно самими учасниками ринку, виходячи з попиту та пропозиції. У плані свободи від н.нього контролю і наявності вільної конкуренції “форекс” – це найдосконаліший ринок. Він є найбільшим і найбільш ліквідним фінансовим ринком.

З технічного погляду, валютний ринок “форекс” – це сукупність комунікаційних систем, що поєднують між собою банки різних країн, які здійснюють міжнародні розрахунки та інші валютні операції. Системи Рейтерс-дилінг, Блумберг, Телерейт, СВІФТ є тими засобами, які дають змогу учасникам валютного ринку постійно підтримувати зв’язок та робити пропозиції щодо купівлі-продажу валюти й укладати відповідні угоди. Інтенсивний розвиток систем електронного зв’язку зробив цей ринок глобальним, тобто таким, що функціонує 24 го­дини на добу й охоплює практично всі регіони світу.

Світова торгівля валютою розпочинається вранці у Веллінгтоні та Сіднеї, пе­н.прока поступово на захід – у Токіо, Гонконг, Сінгапур, Бахрейн, Катар, Абу-Дабі, далі – до Європи – у Цюріх, Франкфурт-на-Майні, Брюссель, Париж, Лондон, потім через Атлантичний океан – до Нью-Йорка і завершуєть­ся у Лос-Анджелесі та Сан-Франциско.

На наведеній нижче схемі показано цілодобове функціонування ринку “форекс” шляхом переміщення від одного національного валютного ринку до іншого (рис. 9.2).

 

GMT (час за Гринвічем)

 
 

 


Рисунок 9.2 – Режим роботи ринку “форекс”

 

Торговельні операції ведуться по всьому світу через телекомунікаційні системи цілодобово з 00:00 (за Гринвічем) понеділка до 22:00 (за Гринвічем) п’ятниці.

Цілодобовий режим роботи валютного ринку “форекс” означає, що обмінні курси й умови ва­лютних операцій можуть змінитися у будь-який момент у відповідь на зміни економічної ситуації. Водночас це означає, що учасники ринку мають бути готовими до можливості різкої зміни курсів у будь-який час і на будь-якому ринку.

Щоденний обсяг операцій на ринку “форекс” у 2007 році складав понад 3 трлн н.. США, що більше ніж втричі перевищує сумарний оборот американського ринку акцій та державних цінних па­перів (рис. 9.3).

При цьому його структура була наступною:

· поточні операції (угоди “спот”) – 36 %;

· валютні операції “форвард” – 11 %;

· валютні свопи – 53 %.

Крім того, понад 2 трлн дол. США складав обсяг операцій з валютними деривативами.

 

 


Рисунок 9.3 – Динаміка обсягів світового валютного ринку
“форекс”, н. н.. США

Обсяги угод на міжнародних валютних ринках відчутно коливаються: від 100 тис. до 100 млн н.. США (переважно за рахунок строкових валютних операцій), але найбільш типовими є угоди на 5–10 млн н.. США. Таким чином, вплив на ринок одиничних учасників майже виключено.

Масштаби операцій на валютному ринку “форекс” значно перевищують реальні комерційні потреби, пов’язані з рухом товарів, послуг та капіталів. Це зумовлено тим, що функціонування валютних ринків значною мірою пов’язане зі здійсненням спе­кулятивних та арбітражних операцій з валютою.

Спекулятивні валютні операції – це діяльність учасників валютного ринку, спрямована на отримання прибутку завдяки зміні курсів валют. Ідеться про формування активів переваж­но у валюті, що має тенденцію до ревальвації (довга позиція), і пасивів – у валюті, що має тенденцію до девальвації (коротка позиція). Результати операцій залежать від правильності оцін­ки їх учасниками ймовірної динаміки валютних курсів. Нега­тивним моментом спекулятивних валютних операцій є мож­н.п цілеспрямованих дій учасників ринку з придбання або купівлі валюти з метою викликати масовий ажіотаж, атмосфе­ру невпевненості та панічні настрої на ринку для впливу на динаміку курсових коливань.

Арбітражні валютні операції – це операції, що передбача­ють купівлю-продаж іноземної валюти з подальшим здійснен­ням зворотної конверсійної угоди з метою отримання прибутку від різниці валютних курсів на різних валютних ринках (географічний арбітраж) або за рахунок курсових коливань протягом певного періоду (часовий арбітраж). Арбітражні валютні опе­рації здійснюються з двома або більшою кількістю валют і так само як і спекулятивні операції ґрунтуються на принципі де­шевшого придбання і дорожчого продажу валюти.

Спекулятивні та арбітражні операції з валютою попри своє важливе значення для підвищення рівня ліквідності ринку “форекс” водночас є істотним фактором посилення його неста­більності [8].

Велика кількість спекулятивних операцій на міжнародних фінансових ринках, у тому числі і на ринку “форекс”, проводиться за принципами маржинальної торгівлі (margin trading).

Маржинальна торгівля – це торгівля з використанням позикового капіталу. Маржинальна торгівля на валютному ринку “форекс” ведеться лотами. Один лот орієнтовно дорівнює 100 тис. н.. США, але для його відкриття необхідно мати від 0,5 до 4 % цієї суми. Ідея маржинальної торгівлі полягає в тому, що спекулятивні інтереси на ринку можна задовольнити, не здійснюючи реального постачання валюти, що скорочує накладні витрати з переміщення останньої, і надає можливість, маючи невеликий рахунок, відкривати позиції як з купівлі, так і з продажу великої кількості іншої валюти. Валютні операції можна здійснювати дуже швидко, отримуючи значний прибуток як при підвищенні, так і при зниженні валютних курсів. Щоденні коливання валют, як правило, становлять близько 100–150 пунктів, що дає можливість трейдерам заробляти на цьому.

При маржинальній торгівлі кожна операція обов’язково повинна мати два етапи (які можуть бути розділені проміжком часу будь-якої тривалості): купівля (продаж) валюти за одним курсом обміну з наступним її продажем (купівлею) за іншим (або ж тим самим) курсом. Перша дія називається відкриттям позиції, а друга – її закриттям.

На ринку “форекс” можна одночасно відкривати позиції як на купівлю, так і на продаж будь-якої валюти, не маючи її. Як правило, дилінгові центри встановлюють мінімальний депозит, необхідний для роботи на ринку “форекс” у розмірі 2 тис. н.. США і надають кредитне плече 1:100. Відкриваючи позицію на 100 тис. американських доларів, трейдер вкладає 1 тис. н.. США і отримує кредит у 99 тис. доларів. Чим більше кредитне плече, тим вищим є прибуток або збиток учасника ринку. Після закриття валютної позиції заставна сума повертається, і відбувається розрахунок прибутку або втрат, при цьому весь прибуток або збитки, що виникли від зміни валютних курсів, записуються на рахунок дилера.

Основні валюти, якими торгують на “форекс”: долар США (USD), євро (EUR), японська єна (JPY), англійський фунт стерлінгів (GBP), швейцарський франк (CHF) австралійський і канадський долар (AUD i CAD) та інш. (н.. 9.2). При цьому найчастіше використовуються наступні валютні котирування:

· USD/CHF – вартість 1 долара США у швейцарських франках;

· USD/JPY – вартість 1 американського долара у японських єнах;

· EUR/USD – вартість 1 євро в доларах США;

· GBP/USD – вартість 1 англійського фунта стерлінгів у доларах США.

Таблиця 9.2 – Частка операцій з різними валютами на ринку
“форекс” (за станом на січень 2010 р.)

№ пор. Валюта Код валюти за ISO 4217 Частка в обсязі ринку, %
Долар США USD 88,7
Євро EUR 37,2
Японська єна JPY 20,3
Англійський фунт стерлінгів GBP 16,9
Швейцарський франк CHF 6,1
Австралійський долар AUD 5,5
Канадський долар CAD 4,2
Шведська крона SEK 2,3
Гонконгський долар HKD 1,9
Норвезька крона NOK 1,4
Інші валюти 15,5
Усього 200,0*

* Запис валютного курсу складається з двох валют, тому загальна сума дорівнює 200 %.

 

У ході торгівлі надається можливість фіксації прибутку або відсікання втрат по заздалегідь встановлених наказах – limit та stop:

· limit – виставляється вище від поточного значення валютного курсу;

· stop – виставляється нижче від поточного значення обмінного курсу.

При цих наказах позиція закривається без додаткових вказівок стосовно досягнення курсом обумовленого рівня.

У процесі торгівлі можна створювати так звані відкладені позиції, що будуть активізовані після досягнення валютним курсом заявленого рівня (open price). При створенні і закритті ордерів існує тимчасова затримка, що становить приблизно 30–40 секунд. При реагуванні на запит надається реальний ринковий курс, що відповідає моменту пропозиції, а не запиту.

Для правильного визначення ринкової кон’юнктури трейдери використовують фундаментальний і технічний аналіз. Крім того, вони повинні уміти діяти в постійно мінливому інформаційному потоці політичного й економічного характеру.

Переважна більшість дрібних і середніх трейдерів на фінансових ринках спирається на технічний аналіз. Технічний аналіз здійснюється, виходячи з того, що вся інформація про стан ринку і подальші його зміни утримуються у певному ціновому ряду. Будь-який фактор, що впливає на ціну – економічний, політичний або психологічний – уже враховано ринком і включено в ціну. Вихідними даними для технічного аналізу є ціни (валютні курси) – вища й нижча ціна, ціна відкриття та закриття за певний період часу, а також обсяг операцій.

Технічний аналіз ґрунтується на трьох припущеннях:

· кон’юнктура ринку враховує всі чинники;

· ціни рухаються закономірно, спрямовано;

· цінові коливання повторюються.

Отже, технічний аналіз – це статистично-математичний аналіз попередніх котирувань із прогнозуванням наступних цін.

Наприклад, у торговельну систему “PRO-CHARTS” вбудовано низку технічних індикаторів, на підставі аналізу яких можна зробити висновки про подальшу курсову динаміку, докладний опис індикаторів, що використовуються в аналізі цінових графіків, обсягів торгівлі.

Фундаментальний аналіз – це аналіз економічного стану країни-емітента валюти, її законодавчої бази, грошово-кредитної та валютної політики центральних банків, політичних подій, психологічних н.торів тощо. Але фундаментальний аналіз не можна зводити лише до економічного аналізу країни. Значно більшу роль на ринку “форекс” відіграють очікування та прогнози його учасників. Проте глибокий і повноцінний фундаментальний аналіз доступний лише великим банкам, які мають штат професійних аналітиків і постійний доступ до широкого поля інформації.

Незважаючи на різницю підходів і методів дослідження ринку, фундаментальний і технічний аналізи доповнюють один одного [10].

Отже, основні переваги валютного ринку “форекс” полягають в наступному:

· найбільша у світі кількість учасників і найбільші обсяги валютних операцій;

· відсутність зовнішніх органів регулювання: валютні курси визначаються виключно попитом і пропозицією;

· абсолютна ліквідність і динамічність ринку: угоди укладаються за лічені секунди за “on-line” котируваннями;

· цілодобовий режим роботи протягом усього робочого тижня;

· можливість відкриття позиції на будь-який період та закриття у будь-який момент за бажанням трейдера;

· відсутність комісійних витрат, окрім сплати різниці між ціною купівлі та продажу валют;

· торгівля проводиться за принципами маржинальної торгівлі, що дає можливість одержання прибутку, який перевищує вкладену в операції суму;

· доступність як для професійних, так і для непрофесійних учасників валютного ринку;

· можливість укладання угод у будь-який зручний для трейдера час.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

МІЖНАРОДНІ ФІНАНСИ

ДЕРЖАВНИЙ ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД... УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ БАНКІВСЬКОЇ СПРАВИ... НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ФІНАНСИ Навчальний посібник...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Суб’єкти та види валютних ринків

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

МІЖНАРОДНІ ФІНАНСИ
    Навчальний посібник   За редакцією доктора економічних наук, професора М. І. Макаренка, доктора економіч

ПЕРЕДМОВА
Міжнародні фінанси на сучасному етапі – це галузь формування економічних відносин, що найбільш динамічно розвиваються. Очевидним фактом сьогодення є тотальна глобалізація фінансового ринку. Крім то

Предмет вивчення науки про міжнародні фінанси
За свідченням більшості науковців у сфері міжнародних фінансів, перші ознаки міжнародних товарообміних операцій є початком формування системи міжнародних фінансів. Вимоги та зобов’язання к

Система міжнародних фінансів та її функції
Можна виділити декілька сфер міжнародних фінансових відносин, які формують загальну систему міжнародних фінансів. Це валютні системи, світовий фінансовий ринок, вивіз капіталу та іноземні н.вестиці

Суб’єкти міжнародних фінансів
Система міжнародних фінансових відносин складається з різних суб’єктів. Ними є фізичні, юридичні особи та держави, які згідно із законом мають і здійснюють безпосередньо або через представників сво

Міжнародні фінанси у сучасному світовому господарстві
На сучасному етапі міжнародні фінанси набули форми досить складної системи міжнародних потоків грошових коштів і пов’язаних з ними відносин. Розвиток економічного співробітництва між держа

Міжнародна фінансова політика
Міжнародна фінансова політика держави має базуватися на наукових концепціях у цій галузі, аналізі попередньої практики та вимогах поточного і стратегічного соціально-економічного розвитку як окремо

Список літератури до розділу
1. Боринець С. Я. Міжнародні фінанси [Текст] : підручник / С. Я. Боринець. – К. : Знання-Прес, 2002. – 311 с. 2. Козак Ю. Г. Міжнародні фінанси [Текст] : навч. Посіб.; вид. 3-тє, перероб.

Сутність, виміри та форми прояву фінансової глобалізації
Фінансова глобалізація є складовою економічної глобалізації. Вона являє собою ключовий процес розвитку світової економіки кінця XX – початку XXI століття, наслідком якого стала нова якість економіч

Наслідки фінансової глобалізації
Фінансова глобалізація як багатогранне явище справляє неоднаковий вплив на різні групи країн. Оцінки її наслідків часто виявляються діаметрально протилежними, що цілком закономірно у формуванні ста

Світові фінансові кризи
Фінансова глобалізація служить механізмом світового поширення фінансової нестабільності, яка періодично виникає на окремих регіональних ринках і набуває міжнародного характеру. Численними каналами

Контрольні питання
1. З’ясуйте сутність фінансової глобалізації та виявіть її основні причини. 2. Чим відрізняються поняття “глобалізація”, “економічна н.проція”, “фінансова глобалізація”? 3. О

Список літератури до розділу
1. Барановський О. І. Фінансові кризи: передумови, наслідки і шляхи запобігання [Текст] : монографія / О. І. Барановський. – К. : Київ. н.. Торг.-екон. Ун-т, 2009. – 754 с. 2. Бутук О. І.

Сутність, структура, наслідки існування зовнішнього боргу та основні показники вимірювання зовнішнього боргу
Державний борг являє собою вид відносин між господарюючими суб’єктами, якими з одного боку є держава, що переважно виступає позичальником, гарантом і кредитором; з іншого боку – юридичні та фізичні

Міжнародні валютно-кредитні і фінансові організації у сфері управління зовнішнім боргом
Інституційна структура міжнародних валютно-кредитних і фінансових відносин включає різноманітні міжнародні організації. Особливе місце у структурі світового ринку позичкових капіталів посідають між

Реструктуризація зовнішнього боргу в системі методів управління зовнішнім боргом
Сучасні методи управління зовнішнім боргом, що застосовуються країнами та міжнародними фінансовими організаціями у світовій практиці, поділяються на наступні види: · конверсія боргу;

Контрольні питання
1. Дайте визначення економічної категорії “державний борг”. Охарактеризуйте види державного боргу. 2. Дайте визначення економічної категорії “зовнішній державний борг”. Охарактеризуйте осн

Список літератури до розділу
1. Боринець С. Я. Міжнародні фінанси [Текст] : підручник / С. Я. Боринець. – К. : Знання-Прес, 2002. – 311 с. 2. Вахненко Т. Реструктуризація зовнішнього державного боргу комерційним креди

Елементи валютно-фінансової системи
Розвиток міжнародних валютних відносин обумовлений зростанням продуктивних сил, створенням світового ринку, поглибленням міжнародного поділу праці (МПП), формуванням світової системи господарства,

Етапи формування світової валютної системи
Становлення світової валютної системи наприкінці XIX – початку XX н.. було обумовлене бурхливим розвитком капіталізму й інтернаціоналізацією господарської діяльності, розвитком міжнародних економіч

Європейська валютна система
Європейська валютна система належить до найуспішніших регіональних валютних систем. Ще в 50-х роках ХХ н.. країни Західної Європи виявляли зацікавленість до власної валютної інтеграції. Така заціка

Контрольні питання
1. Що розуміють під світовою валютною системою та які її складові? 2. Що розуміють під конвертованістю валюти? 3. Чим відрізняється внутрішня конвертованість валюти від н.ньої?

Список літератури до розділу
1. Міжнародна економіка [Текст] : навч. Посіб. / Ю. Г. Козак, Д. Г. Лук’яненко Ю. В. Макогон, Ю. І. Граматик, К. І. Ржепішевський; вид. 2-ге, перероб. Та доп. – Київ : Центр навчальної літератури,

Валютно-фінансова конвергенція як передумова створення Європейського валютного союзу
В основу економічної та валютної стабільності Європейського валютного союзу закладено рамкові умови правового та н.прокатльного характеру, до яких, в першу чергу, належать: · Договір про Є

Монетарні і фіскальні аспекти інтеграції в межах Європейського валютного союзу
Головною умовою інституціонально-правової конвергенції для вступу до Європейського валютного союзу є вимога приведення національних законодавств про центральні банки у відповідність до стандартів є

Роль євро у міжнародній валютно-фінансовій системі
Зі створенням Європейського валютного союзу євро став важливою складовою міжнарод­ної валютної системи. Історія валютних відносин свідчить про те, що між міжнарод­ним значенням валюти та р

Контрольні питання
1. Дайте характеристику основних етапів валютно-фінансової інтеграції країн ЄС. 2. Які три етапи реалізації валютного союзу визначені у Мааст­рихтському договорі? 3. Розкрийте пон

Список літератури до розділу
1. Волес В. Творення політики в Європейському Союзі [Текст] : пер. з н.. / В. Волес, Г. Волес. – К. : Основи, 2004. – 871 с. 2. Европейский Союз на пороге ХХI века: выбор н.пр развития [Те

Економічні основи міжнародних розрахунків та їх організаційні засади
Проведення розрахунків між суб’єктами господарювання, що знаходяться в різних країнах світу, базується на встановлених формах розрахунків та системі валютного регулювання. Стандартизація підходів д

Порівняльна характеристика основних форм міжнародних розрахунків
Найскладнішою частиною платіжних умов контракту є вибір форми розрахунків. Погодження протилежних інтересів учасників зовнішньоекономічної діяльності і організація їх платіжних відносин реалізуєтьс

Авансова форма розрахунків
У міжнародній практиці розрахунків авансові платежі є найбільш вигідною формою для експортера. Аванс – це грошова сума або майнова цінність, яка передається покупцем продавцеві до відвантаження тов

Розрахунки за відкритим рахунком
Розрахунки за відкритим рахунком передбачають пе­ріодичні платежі імпортера експортеру після одержання товару. Сума поточної заборгованості враховується в кни­гах торгових партнерів. Ця форма міжна

Документарний акредитив
Документарний акредитив (Documentary Credit, Letter of Credit (L/C)) – це форма розрахунків, при якій банк-емітент за дорученням свого клієнта (н.пр, заявника, наказодавця, емітента акредити

Список літератури до розділу
1. Декрет Кабінету Міністрів України “Про систему валютного регулювання і валютного контролю від 19.02.1993 [Електронний ресурс] // Верховна Рада України. – Режим доступу : www.rada.kiev.ua.

Платіжний баланс як інструмент міжнародно-фінансового аналізу
У процесі свого розвитку зовнішньоекономічні зв’язки країн змінюються, посилюючи цілісність світового господарства та ускладнюючи зміст міжнародних економічних відносин. Багатогранний комплекс міжн

Методичні підходи МВФ до формування платіжного балансу
Вперше баланси міжнародних розрахунків були сформовані та опубліковані у 20-х роках ХХ століття. Протягом наступних років методика їх складання постійно вдосконалювалася. У 1947 році ООН опублікува

Організаційні основи складання платіжного балансу України
У зв’язку з прийняттям Верховною Радою Закону № 2402-XII від 03.06.1992 [4] у вересні 1992 року Україна підписала “Статті угоди МВФ” про вступ до Міжнародного валютного фонду і взяла на себе зобов’

Аналіз основних показників платіжних балансів провідних країн світу
Під рівновагою платіжного балансу частіше за все розуміють такий стан, коли надходження і витрати збалансовані, а офіційні резерви суттєво не змінюють своєї величини. Нерівновага платіжного балансу

Контрольні питання
1. Наведіть визначення платіжного балансу та поясніть його економічний зміст. 2. Сформулюйте принципи складання платіжного балансу. 3. Перерахуйте основні фактори, що впливають на

Список літератури до розділу
1. Balance of Payments Manual, fifth edition [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.imf.org/external/ pubs/cat/longres.cfm?sk=157.0. 2. Киреев А. П. Международная экономика [Те

Фінансові ресурси світового господарства та механізм їх перерозподілу
Фінансові ресурси світу–це сукупність фінансових ресурсів всіх країн, міжнародних організацій та міжнародних фінансових центрів світу. Вони використовуються у міжнародних економічн

Міжнародні фінансові активи та їх властивості
Згідно з Положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 13 “Фінансові інструменти” фінансовий актив – це: 1) грошові кошти та їх еквіваленти; 2) контракт, що надає право от

Міжнародні валютно-фінансові потоки
Міжнародні валютно-фінансові потоки – це потоки іноземних валют чи будь-яких інших фінансових активів, зумовлені економічною діяльністю суб’єктів світового господарства. М

Моделі фінансового ринку
Історично у світовій фінансовій архітектурі виділяють наступні моделі функціонування фінансових ринків: 1. Банкоцентрична (континентальна), що характерна для країн континента

Особливості державного регулювання фінансового ринку
Регулювання–церозробка і видання уповноваженим органом конкретних правил чи інструкцій відповідно до діючого законодавства, що сприяють зміцненню структури системи. Ці закони та інструкції с

Міжнародні фінансові центри
Світовий фінансовий ринок визначається як величезні н.проні фінансові центри, що мобілізують і перерозподіляють у всьому світі значні обсяги фінансових ресурсів. Міжнародний фінансовий

Контрольні питання
1. Що розуміється під фінансовими ресурсами світу? 2. Опишіть механізм перерозподілу фінансових ресурсів світу. 3. Яка використовується класифікація фінансових інструментів?

Список літератури до розділу
1. Азаренкова Г. М. Фінансові потоки в системі економічних відносин [Текст] : монографія / Г. М. Азаренкова. – Харків : ВД “ІНЖЕК”, 2006. – 328 с. 2. Азаров Ю. Сек’юритизація – передові фі

Поняття, функції та структура валютного ринку
Основною сферою взаємодії суб’єктів валютних відносин, яка визначає можливості реалізації валютної політики, є ва­лютний ринок. Саме функціонування валютного ринку є основ­ним об’єктом впливу систе

Валютні операції як інструменти валютного ринку
Основними інструментами валютного ринку є валютні операції. Валютні операції – це фінансові та банківські операції, пов’язані з переходом права власності на валютні цінності, використанням

Список літератури до розділу
1. Банківські операції [Текст] : підруч. / за н.. В. І. Міщенка, Н. Г. Слав`янської. – К. : Знання, 2006. – 727 с. 2. Боринець С. Я. Міжнародні валютно-фінансові відносини [Текст] : підруч

Сутність, значення та сучасні тенденції розвитку міжнародного фондового ринку
У цивілізованій ринковій економіці ринок цінних паперів є основним механізмом перерозподілу грошових накопичень. Останні два десятиліття минулого століття були позначені помітним розширенням фінанс

Регулювання міжнародного ринку цінних паперів
Регулювання ринку цінних паперів– це впорядкування всіх видів діяльності на ринку з метою узгодження інтересів усіх його суб’єктів (емітентів, інвесторів, професійних учасників ринку цінних

Особливості функціонування міжнародного ринку титулів власності
Як уже зазначалося в попередніх підрозділах, міжнародний ринок титулів власності представлений акціями та депозитарними розписками. Титули власності – це фінансові інструменти, що п

Міжнародний ринок боргових зобов’язань
Недостатність внутрішніх інвестиційних ресурсів зумовлює підвищення значення міжнародних ринків для залучення капіталу. Міжнародні ринки пропонують ряд наділених специфічними ознаками н.струментів,

Фондові біржі на світовому фондовому ринку
Хоча угоди купівлі-продажу цінних паперів можуть укладатися в різ­них місцях, значна їхня частка укладається на фондових біржах – спеціалізованих організаціях, які об’єднують професійних уча

Контрольні питання
1. Дайте визначення поняття “міжнародний фондовий ринок”. 2. Які основні тенденції розвитку сучасного світового фінансового ринку? 3. Назвіть основні характеристики, за якими рино

Список літератури до розділу
1. Ромашко О. Ю. Регулювання міжнародних фондових ринків [Текст] : навч. Посіб. / О. Ю. Ромашко. – К. : КНЕУ, 2000. – 240 с. – ISBN 966-574-119-5. 2. Шевченко Г. Биржевые сделки с ценными

Міжнародний кредит як економічна категорія
Міжнародний кредит – це рух позичкового капіталу у сфері міжнародних економічних відносин, пов’язаний з наданням у тимчасове користування валютних грошово-матеріальних ресурсів одних країн іншим на

Форми міжнародного кредиту
Існують різні форми міжнародних кредитів, їх можна класифікувати за кількома головними ознаками, що характеризують окремі сторони кредитних відносин, а саме: 8) за валютою позики:

Основи організації міжнародного кредитування
Основи організації міжнародного кредитування включають в себе: попередні переговори про надання кредиту; підготовку листа про зобов’язання позичальника у разі надання кредиту; укладення угоди про к

Міжнародний лізинг
Економічна природа лізингу схожа з кредитними відносинами й інвестиціями. Такі принципи кредитних відносин, як строковість, поверненість, платність, притаманні і лізингу. При лізингу власник майна

Міжнародний факторинг
Факторинг (factoring, від н.. Factor – посередник)–різновид посередницької операції, що проводиться банками і спеціальними компаніями, являє собою купівлю грошових вимог екс

Міжнародний форфейтинг
Форфейтинг(франц. A forfait – цілком, загальною сумою) – купівля середньострокових векселів, інших боргових і платіжних н.пнтів, що виникли з товарних поставок, спеціальним кредитним

Сек’юритизація міжнародних кредитів
У міжнародному кредитуванні широко застосовуються синдиковані кредити, які надаються переважно у формі єврокредитів міжнародними консорціумами (синдикатами) банків. Синдикований ринок єврокредитів

Контрольні питання
1. Дайте визначення міжнародного кредиту. 2. Назвіть основні принципи міжнародного кредитування. 3. Яка позитивна та негативна роль міжнародного кредиту у процесі відтворення?

Список літератури до розділу
1. Антонова О. В. Міжнародні розрахунки в Україні: основні тенденції та перспективи розвитку [Текст] / О. В. Антонова // Формування ринкових відносин в Україні. – 2005. – № 4. – C. 34–38.

Значення і роль золота у міжнародній валютній системі
Золото належить до групи дорогоцінних металів, що характеризуються високою хімічною стійкістю, тугоплавкістю, ковкістю і гарним зовнішнім виглядом. Даний метал є одним з найбільш цінних благородних

Сутність, класифікація та особливості функціонування ринку золота
Ринки золота – це спеціальний центр торгівлі, де здійснюється регулярна купівля-продаж золота за ринковими цінами з метою промислово-побутового споживання, приватної тезаврації, інвестицій,

Характеристика операцій із золотом та особливості проведення “золотих” аукціонів
Залежно від мети інвестора відрізняють наступні види операцій із золотом: · придбання реального золота для страхування ризику інфляційного знецінення грошей; · купівля акцій н.про

Ринок банківських металів в Україні
Загальна конструкція ринку дорогоцінних металів України представлена як модель, що складається із наступних взаємопов’язаних секторів: · біржовий ринок фізичних дорогоцінних металів у стан

Контрольні питання
1. Дайте визначення золота як економічної категорії. 2. Визначте та проаналізуйте роль золота у Паризькій валютній системі. 3. Визначте та проаналізуйте роль золота у Ямайськ

Список літератури до розділу
1. Банківські операції [Текст] : підруч. ; 2-ге вид., н.. І доп. / А. М. Мороз, М. І. Савлук, М. Ф. Пуховкіна та н.. ; за н.. Д-ра екон. Наук, н.. А. М. Мороза. – К. : КНЕУ, 2002. – 476 с.

Поняття, еволюція розвитку, функції та учасники міжнародного ринку деривативів
Міжнародний ринок фінансових деривативів – це строковий сегмент міжнародного фінансового ринку, на якому здійснюється торгівля похідними фінансовими інструментами. За економічним змістом р

Форвардні операції
Одними з найбільш розповсюджених строкових торговельних операцій є операції “форвард”. Операція “форвард” – це угода щодо купівлі-продажу базового активу (наприклад, іноземної валюти) за в

Ф’ючерсні контракти
Поширеним біржовим інструментом сучасних валютних ринків є ф’ючерсні контракти, які використовують з метою хеджування ризиків і для проведення спекулятивних операцій. Ф’ючерсний контракт –

Опціони
Іншими інструментами строкового ринку, що мають широке розповсюдження та практичне застосування як серед н.п, так і серед спекулянтів, є опціони. Опціон є своєрідною формою строкової угоди

Список літератури до розділу
1. Банківські операції [Текст] : підруч. / за н.. В. І. Міщенка, Н. Г. Слав`янської. – К. : Знання, 2006. – 727 с. 2. Дзюблюк О. В. Валютна політика [Текст] : підручник / Дзюблюк О. В. – К

ТНК: класифікація й види
Фірма являє собою той н.прока, на якому розвивається інтернаціоналізація двома шляхами – екстернальним та н.прокат. Екстернальний шлях розвитку фірми характеризується розширенням її міжнародної дія

Фінанси і фінансова політика ТНК
Таким чином, ТНК – група підприємств, які функціонують у різних країнах, але управляються штаб-квартирою, що розташована в одній конкретній країні. В основі такого управління – механізм пр

Джерела фінансування ТНК
У процесах динамічного розвитку глобалізації, зростаючої відкритості й взаємозалежності національних економік, формування нового типу міжнародних фінансових відносин зростає значення н.прціональних

Внутрішні фінансові ресурси транснаціональних корпорацій
Внутрішні фінансові ресурси корпорацій представлені більшим набором видів, підвидів і різновидів. Їхня загальна схема й взаємозв’язки представлені на рисунку 14.1. Одним з найбільш значних

Зовнішні джерела фінансування транснаціональних корпорацій
Внутрішні фінансові ресурси транснаціональних корпорацій, які володіють рядом переваг, не завжди й не повною мірою можуть забезпечити їхні фінансові потреби. Більше диверсифікованими, ємними, інтен

Контрольні питання
1. Охарактеризуйте особливості та основні проблеми, які виникають у процесі функціонування ТНК в Україні. 2. Розкрийте основні види транснаціональних компаній. 3. Дайте характерис

Список літератури до розділу
1. Гелд Д. Глобальні трансформації [Текст] / Д. Гелд, Е. МакГрю, Д. Голдблат, Дж. Перратон. – К, Фенікс, 2004 – гл. 5. 2. Гілпін Р. Проблеми глобального капіталізму [Текст] / Р. Гілпін. –

Розвиток міжнародної банківської діяльності
Існування успішно функціонуючого міжнародного фінансового ринку, зокрема банківського, є необхідною умовою ефективного розвитку світової економіки. Саме банківські інститути акумулюють значну кільк

Сучасні тенденції в міжнародній банківській справі
Міжнародні фінансові відносини є невід’ємною частиною міжнародних економічних відносин. Тому цілком закономірним стало виникнення світової фінансової системи, що поєднала національні фінансові сист

Банківська система України на тлі міжнародних тенденцій
В умовах інтеграції України у світове економічне співтовариство та в період посилення н.прокатію процесів банківська галузь посідає провідне місце у розвитку національної економіки країни, а стабіл

Основи банківського нагляду та регулювання
Інтернаціоналізація банківської сфери та необхідність контролю банківського бізнесу на міжнародному рівні стали об’єктивною передумовою створення в 1974 році наддержавного наглядового органу – Базе

Контрольні питання
1. Дайте визначення поняття “міжнародна банківська справа”. 2. Назвіть основні характерні ознаки сучасного міжнародного банківського бізнесу. 3. Які основні причини злиття та погл

Список літератури до розділу
1. About the Basel Committee [Електронний ресурс] / Bank for international Settlements. – Режим доступу : http://www.bis.org/bcbs/index.htm – 15.04.2011. – Назва з екрану. 2. Monal Abdel-B

Сутність та еволюція податкових систем світу
У країнах з розвинутими ринковими відносинами важливим елементом регулювання соціальних та економічних процесів є податкова система. Ефективність її функціонування може визначатися н.пнітними факто

Міжнародні податкові відносини і уникнення подвійного оподаткування
Міжнародні податкові відносини – це відносини між країнами, що взаємно врегульовують сфери застосування податкового законодавства (або податкової юрисдикції) та інших питань оп

Специфіка податкових систем країн світу
Ефективність оподаткування значною мірою залежить від контролю за сплатою податків. В окремих країнах податкові служби суттєво відрізняються за організаційною структурою і рівнем адміністративної в

Офшорні зони і креативний облік
Міжнародні фінансові центри, де кредитні установи здійснюють операції в основному з нерезидентами і в іноземній для даної країни валюті, дістали назву фінансових центрів “офшор” (off-shor).

Контрольні питання
1. Дайте визначення понять “податкова система” і “система податків”. Що в них спільного і чим вони суттєво відрізняються між собою? 2. Наведіть класифікацію податкових платежів за різними

Список літератури до розділу
1. Міжнародні фінанси в питаннях та відповідях [Текст] : навч. Посіб. / н.. Ю. Г. Козак. – 2-ге вид., перероб. І доп. – К. : ЦУЛ, 2003. – 294 с. 2. Міжнародні фінанси [Текст] : навч. Посіб

Міжнародний досвід функціонування страхових ринків
Впровадження міжнародних стандартів страхування в Україні є одним із важливих завдань і можливих напрямів входження страхового ринку держави у міжнародне страхове співтовариство. Проте це можливо л

Тенденції розвитку міжнародного страхового ринку
  Сучасний етап розвитку характеризується тенденцією посилення зв’язків і взаємодією між країнами, що обумовлює нарощення взаємозалежностей держав у фінансовій сфері. Страхування по п

Місце і роль страхування в інвестиційному процесі та залученні іноземних інвестицій
Страхові організації посідають особливе місце в забезпеченні н.вестиційного процесу. З одного боку, вони самі здатні виконувати функції інституційних інвесторів, мобілізуючи значну частину н.пвих к

Міжнародне перестрахування як необхідний елемент залучення українського страхового ринку в міжнародні ринки страхування і перестрахування
За останні роки ми стали свідками стрімкого розвитку страхового ринку України, якому із самого початку перешкоджало багато факторів, зокрема, складність проведення приватизації та “епопея” з траста

Еволюція та сучасні тенденції розвитку валютного ринку України
Валютний ринок України, як і валютні ринки більшості країн світу, значною мірою відображає стан економіки країни. Його коротка (за світовими мірками) історія представлена кількома періодами, коли з

Ринок банківських металів в Україні
Україна здавна виступала крупним споживачем золота для побутових та промислових цілей. Основним джерелом купівлі золота була Росія та країни Близького Сходу. Виділяють такі етапи формуванн

Оцінка позицій платіжного балансу України
Використовуючи статистичні дані, що наведені на офіційному сайті НБУ [1–3], проаналізуємо основні показники платіжного балансу України за період з 01.01.2003 по 01.10.2009. Платіжний баланс України

Аналіз тенденцій зовнішньої заборгованості України
Проаналізуємо стан і тенденції зовнішньої заборгованості України. Початок формування зовнішнього державного боргу України було покладено в 1992 р. В цей час боргова політика України була неузгоджен

Співробітництво України з Міжнародним валютним фондом
Міжнародний Валютний Фонд (International Monetary Fund, МВФ) є міжнародною фінансовою організацією, яка була заснована в 1945 р. До її складу входять 185 країн, останньою країною, що приєдна

Список літератури до розділу
1. Платіжний баланс і зовнішній борг України (2008 рік) [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.bank.gov.ua/Publication/econom/BALANS/PB_2008.pdf. 2. Платіжний баланс і зовнішні

Додаток А
Таблиця А.1 – Структура зовнішньої заборгованості країн світу Країна ІІ квартал 2009 р., н. н.. США ІІІ квартал 2009 р., н. н.. США

Додаток Ж
Таблиця Ж.1 – Динаміка валового зовнішнього боргу країн світу, н. н.. США Країна IV квартал 2007 р. IV квартал 2008 р. ІІІ

Додаток З
Таблиця З.1 – Показники заборгованості країн єврозони, %   Рік Заборгованість у євро відносно ВВП Заборгованість у валюті

Укрупнена класифікація стандартних компонентів платіжного балансу відповідно до п’ятої редакції рекомендацій МВФ
  1. Current Account (поточний рахунок) A. Goods and services (товари та послуги) a. Goods (товари) 1.

Додаток М
  Таблиця М.1 – Сальдо основних показників платіжного балансу провідних країн з розвинутою економікою, н. н.. США Показники платіжного балансу

Додаток Н
  Таблиця Н.1 – Сальдо основних показників платіжного балансу провідних країн з ринком, що формується, та країн, що розвиваються, н. н.. США По

Додаток П
Таблиця П.1 – Депозитарні розписки, випущені вітчизняними компаніями Емітент Спонсоровані/ Неспонсоровані Способ емісії Деп

Додаток Р
Таблиця Р.1 – Частка золота у структурі золотовалютних резервів країн, % Країна Роки

Додаток С
Таблиця С.1 – Динаміка зміни золотих резервів країн, тонн Країна Роки

Додаток Т
  Таблиця Т.1 – Банки України, що мають ліцензію на торгівлю дорогоцінними металами (за станом на 18 серпня 2010 року)** Назва банку

Додаток У
Таблиця У.1 – Агреговані статті платіжного балансу України (стандартна форма представлення) за період з 01.01.2003 по 01.10.2009, н. н.. США Статті пл

Додаток Ф
Таблиця Ф.1 – Агреговані статті платіжного балансу України (аналітична форма представлення) за період з 01.01.2003 по 01.10.2009, н. н.. США Статті пл

Міжнародні фінанси
Навчальний посібник За редакцією доктора економічних наук, професора М.І. Макаренко, доктора економічних наук,доцента І.І. Д'яконової

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги