рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Утримання дорожніх знаків

Утримання дорожніх знаків - раздел Образование, Конспект лекцій Технічні засоби організації дорожнього руху   Для Зручності Обліку Знаків Кожному Знаку Доцільно Присвоїти ...

 

Для зручності обліку знаків кожному знаку доцільно присвоїти індивідуальний номер, яким підписують фарбою на звороті щитка знака. Контроль за загальним станом дорожніх знаків і повсякденний нагляд за ними здійснюється працівниками дорожньо-експлуатаційних служб.

Для оцінки стану знаки необхідно детально оглядати навесні, на початку осені і взимку. У південних районах, де зима менш сувора, детально оглядати знаки можна рідше, поєднуючи це з іншими роботами з утримання вулиць і доріг.

Знаки з автономним освітленням слід оглядати не менше 1 разу на тиждень, щоб своєчасно замінювати перегорілі або знизили світловіддачу лампи.

Роботи по утриманню та ремонту дорожніх знаків виконуються протягом усього року. Частина знаків ремонтують на місці без демонтажу і переміщення. Сильно пошкоджені знаки ремонтують в майстернях.

Щитки, кріплення, стійки і постаменти всіх знаків слід очищати систематично, але не рідше 3 разів на рік.

Внутрішню частину корпусу об'ємних знаків очищають 1 раз в рік, а зовнішню не менше 3 разів на рік.

Сильно пошкоджені знаки необхідно замінювати протягом 24 годин. На місце знімається для ремонту знака слід встановити справний знак.

Періодичність зміни ламп у знаків з автономним освітленням встановлюють залежно від номінального строку служби та можливих пошкоджень ламп.

Знаки з дрібними пошкодженнями ремонтують на місці. До складу роботи входить випрямлення опор і щитків, очищення знаків і опор, заміна або підтягування болтів і кріплень.

Опори, рами, кріплення слід фарбувати за потребою, але не рідше 1 разу на рік. Болти, гайки і кріплення на знаках змінюють через 2 роки у підвісних знаків і через 3 роки у знаків, розташованих на висоті 1,5-2 м.

Для захисту металевих стояків від корозії їх поверхню, безпосередньо стикається з грунтом, обмазують гарячим бітумом.

В залежності від виду забруднення і матеріалу, з котрого виготовлений знак, застосовують різні очищають розчини і технологію очищення. Для очищення застосовують мильний розчин або 1-2 %-вий розчин фосфату соди. Після миття м'якою щіткою поверхню обмивають водою, щоб усунути сліди очищаючого матеріалу. Цвіль на знаках усувають 3–6 %-вим водним розчином хлорного вапна. З поверхні очищають цвіль і промивають розчином, через 2-3 хвилини поверхню ретельно миють водою. Глинисті частинки видаляють пастою, що складається з води і бікарбонату соди, яка наноситься на поверхню і зчищається через 2-3 хв. Сліди нафтових продуктів видаляють гасом або бензином. Після зняття плям поверхню необхідно протерти сухою ганчіркою і вимити м'якою щіткою з мильним розчином.

Для очищення не можна застосовувати матеріали, які розчиняють фарбу, оргскло, захисні шари світлоповертаючих плівок або вступають в реакцію з компонентами цих покриттів.

При профілактичному огляді знаків випрямляють стійки і щитки. Кріплення, що ослаблі через вібрацію і дію вітру, підтягують, а при необхідності відразу замінюють. Подряпини, деформації на згинах, та інші дрібні пошкодження зафарбовують, не знімаючи знак.

Пошкоджену світлоповертаючі плівки можна відновлювати, не знімаючи щиток знака. Поверхня, на яку потрібно наклеїти плівку, очищають і знежирюють уайт-спіритом або бензином Б-70. На очищене місце і на тильну сторону світлоповертальною плівки наносять тонкий шар епоксидного клею. Потім плівку накладають на підготовлене місце і накочують гумовим валиком.

Забарвлення стійок і щитків знаків по можливості слід виконувати на місці. Поверхня, що фарбується повинна бути очищена сталевий щіткою від бруду та іржі, промита водою і висушена. На металевих конструкціях на шар, очищений від іржі, наносять захисний шар грунтовки і дають йому просохнути. Металеві та залізобетонні конструкції знаків фарбують синтетичними емалями ПХВ-1 (перхлорвінілова), ХСЕ-1, ХСЕ-25, ХСЕ-26 або перхлорвініловими фасадними фарбами ХФК. Дерев'яні стійки, що оброблені креозотом, можна фарбувати алюмінієвою фарбою. Обробка креозотом повинна бути зроблена заздалегідь, щоб поверхня злегка просохла. Емаль наносять пензлем або пістолетом-фарбопультом. Великі щити можна фарбувати валиком. Фарбу наносять у два шари з загальною витратою 0,45 кг емалі на 1 м2.

Установлювати дорожні знаки треба після закінчення робіт по плануванню і зміцнення узбіч і укосів насипу. До установки дорожніх знаків необхідно виконати роботи по розбивці з закріпленням дерев'яними кілочками центрів ям для установки стовпчиків.

Склад бригади по установці дорожніх знаків:

- машиніст бурильно-кранової машини 5 розряду (М-1);

- машиніст автомобіля, обладнаного самонавантажувачем 4 розряди (М-2);

- дорожні робітники 3 розряда (Д-1) - 1 людина, 2 розряда (Д-2) - 1 людина, 1 розряда (Д-3) - 1 людина.

При установці дорожніх знаків виконуються наступні операції: 1. буравлення ям бурильно-крановою машиною; 2. зачищення і трамбування дна ями, установка самонавантажувачем залізобетонних стовпчиків з частковим засипанням їхнім ґрунтом і пошаровим трамбуванням; 3.остаточне засипання стійки знака ґрунтом.

Схема організації робіт з установки дорожніх знаків приведена на рисунку 12.3.

 

 

1 − бурильно-кранова машина; 2 − автомобіль, обладнаний самонавантажувачем; 3 − ями для дорожніх знаків; 4 − встановлені дорожні знаки.

Рис. 9.1 Схема організації робіт з установки дорожніх знаків.

 

М-1 установлює бур над контрольним кілочком і пробурює яму на 3-5 см глибше проектної оцінки. Д-3 відкидає витягнутий з ями ґрунт на узбіччя й очищає бур.

Д-3 перевіряє шаблоном глибину ями, підсипає ґрунт і трамбує його.

М-2 знімає самонавантажувачем дорожній знак і опускає його в підготовлену яму. Д-1 установлює дорожній знак у проектне положення. Д-2 робить часткове підсипання і трамбування ґрунту. Д-1 і Д-2 остаточно вирівнюють стовпчики в профілі і по висоті. Д-1 підсипає яму ґрунтом. Д-2 трамбує ґрунт у ямі ручним трамбуванням, при необхідності зволожує його водою. Ґрунт, що залишився, Д-1 і Д-2 розрівнюють лопатами по узбіччю або укосу.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Конспект лекцій Технічні засоби організації дорожнього руху

Харківський національний автомобільно дорожній університет Кафедра будівництва та експлуатації автомобільних доріг...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Утримання дорожніх знаків

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Філіппов В.В., Сєдов А. В. Технічні засоби організації дорожнього руху: Конспект лекцій. – Харків: ХНАДУ, 2011. – 93 с.
    Розглянуто загальні відомості про рішення задач організації та безпеки дорожнього руху і інформація про основні технічні засоби (ТЗ) організації дорожнього руху (ДР)

Коротка історія розвитку ТЗОДР
  Основне призначення ТЗОДР на дорогах загального користування – це забезпечення безпечного, зручного та ефективного руху транспортних потоків. 1. Безпечного – на вулицях та

Сучасна класифікація ТЗОДР
  Безпека, зручність і ефективність дорожнього руху на вулично-дорожній мережі забезпечують двома основними напрямками: 1) архітектурно-планувальними заходами (будівництво і

Режими руху автомобілів і транспортних потоків
Режими руху автомобілів – закономірна, під дією дорожніх факторів, зміна в процесі руху: швидкості, шляху, прискорення, траєкторії, інтервалів, дистанції. Режими: тягове з

Режими руху автомобілів і транспортних потоків
Режими руху автомобілів – закономірна, під дією дорожніх факторів, зміна в процесі руху: швидкості, шляху, прискорення, траєкторії, інтервалів, дистанції. Режими: тягове з

Призначення і класифікація дорожніх знаків
  Дорожній знак (ДЗ), або знак дорожнього руху, являє собою графічний малюнок, що виконується відповідно до визначених стандартів та встановлюваної у дороги з метою доведення тієї чи

Конструкція дорожніх знаків
  Кожна група дорожніх знаків має свою форму (трикутник, восьмикутник, коло, квадрат і три види прямокутників) (табл. 2.2).   Таблиця 2.2 − Форма знаків

Принципи конструкції знаків з світлоповерненням
Два основні види конструкції світлоповертальної плівки. 1. Плівка на основі алюмінієвої фольги: фольга - проміжний шар – фіксуючий шар – мікрокульки – закріплюючий шар лаку. 2. Пл

Встановлення ДОРОЖНІХ ЗНАКІВ. Послідовність проектування розстановки дорожніх знаків. Способи встановлення знаків на автомобільних дорогах
  Мета лекції − обґрунтувати принципи встановлення ДЗ, послідовність проектування їх розстановки та способи встановлення на автомобільних дорогах загального користування.

Роботи 1-го етапу
На першому етапі розміщують по всій довжині дорогі вказівні знаки, що інформують водіїв про основні напрями руху, протяжності дорогі, розташуванні і найменуванні пунктів маршруту і ділянок, на яких

Способи встановлення знаків на автомобільних дорогах
  1. Знаки розміщують на стійках на земляному полотні, на консолях, стійках, прикріплених до масивних споруд, на арках, рамах, тросах-розтяжках, на пролітних будовах шляхопроводів, по

Обмеження швидкості на кривій
Причини ДТП на кривих: - малий радіус - недостатні зчіпні властивості. Максимальна небезпечна швидкість знаходиться з аналізу сил, що діють на автомобіль на віражі, рис,

Заборона обгонів
  При недостатній видимості, що обмежується різними перешкодами обгони з високими швидкостями на двосмугових дорогах (2, 3, 4 категорій) небезпечні, що може привести до ДТП. Знаком 3.

Питання по контролю та самоконтролю знань
1. Розрахункова залежність по обмеженню швидкості на кривих в плані. 2. Розрахувати допустиму швидкість на ділянці дороги з кривою малого радіусу в періоди сухого покриття, мокрого забрудн

Заходи щодо попередження та забезпечення безпеки дорожніх робіт
  Постійне зростання інтенсивності руху на автомобільних дорогах і пов'язаний з цим знос дорожніх споруд викликають необхідність постійного проведення робіт по ремонту та утриманню до

Основні принципи організації руху в зоні виконання дорожніх робіт
  При складанні схем організації руху в місцях виробництва дорожніх робіт, необхідне виконання наступних вимог: а) попередити заздалегідь водіїв транспортних засобів і пішохо

Особливості організації руху при проведенні дорожніх робіт на характерних ділянках доріг
  Вибір схеми організації руху залежить від виду та місця проведення робіт. При цьому слід враховувати місцеві умови руху і, якщо потрібно, вносити в схему корективи до узгодження з о

Види дорожньої розмітки і її призначення
  Розмітка – лінії, написи і інші позначення на проїзній частині і елементах дорожніх споруд, що встановлюють порядок руху або інформують водіїв і пішоходів про умови руху. Р

Вимоги до розмітки
Вимоги в стандарті ДСТУ 2587 відповідають вимогам Конвенції про дорожні знаки і сигнали і Протоколу про розмітку доріг до Європейської Угоди, що доповнюють цю Конвенцію. Розмітка повинна в

Використання горизонтальної розмітки в різних дорожніх умовах
Види горизонтальної розмітки: - одинарна суцільна, - одинарна переривиста, - подвійні паралельні суцільні, - подвійні паралельні лінії, з яких одна суцільна, інш

Умови викорристання вертикальної розмітки
  Вертикальна розмітка наноситься у вигляді ліній на елементи дорожніх споруд, що представляють небезпеку для руху з метою попередження наїзду на них транспортних засобів.

Матеріали для дорожньої розмітки
  В даний час для розмітки використовують фарби, термопластики, стрічки-напівфабрикати, кольорові асфальто- і цементобетони, кнопки, металеві та керамічні плити і т. п. Найбільшого по

Світлоповертаючі матеріали
Для поліпшення видимості розмітки і зорової орієнтації водіїв в темну пору доби на ділянках доріг без штучного освітлення розмітку можна виконувати з застосуванням світлоповертаючих матеріалів. В я

Машини для нанесення розмітки
Лінії горизонтальної розмітки (в основному поздовжньої) наносять на покриття дороги за допомогою маркувальних машин. В інших випадках розмітку виконують вручну за допомогою пістолета-фарборозпилюва

Призначення і види дорожніх огороджень і напрямних пристроїв
  Дорожні огородження (ДО) і напрямні пристрої (НП) (згідно ДСТУ 2587) розміщують для забезпечення безпеки руху на небезпечних ділянках доріг, вулиць і штучних споруд. Видимість ДО і

Напрямні пристрої
  НП (рис. 8.4) встановлюють за умов, коли немає необхідності встановлювати споруди першої групи:     Рис. 8.4 − Стовпчик огороджувальний до

Утримання дорожніх огороджень
  Дорожні огородження під дією атмосфери і хлоридів, що використовуються для боротьби із зимовою слизькістю, іржавіють, а при наїзді на них транспортних засобів можуть впасти або дефо

Відновлення дорожньої розмітки
Нанесення дорожньої розмітки нескладний, але дуже ефективний процес в організації та регулюванні дорожнього руху. Маркування дозволяє підвищити пропускну здатність доріг, а в нічний час допомагає в

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги