рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Тести як один із засобів моніторингу знань із загального курсу фізики

Тести як один із засобів моніторингу знань із загального курсу фізики - раздел Образование, САМОСТІЙНА РОБОТА СТУДЕНТІВ З ВИВЧЕННЯ МЕХАНІКИ При Перевірці Рівня Компетентності Студентів У Сучасній Вищій Школі Все Актив...

При перевірці рівня компетентності студентів у сучасній вищій школі все активніше впроваджуються тестові технології. Вони дають можливість виявити (діагностувати) рівень знань студентів, ступінь їх розуміння сутності фундаментальних фізичних законів, фізичних величин і одиниць їх вимірювання, а також встановити їх здатність логічно мислити і ефективно застосовувати набуті знання, вміння і навички на практиці. Такий підхід вимагає вироблення у студентів різноманітних умінь і навичок. Перш за все, студенти повинні ознайомитись з основними поняттями тестології (науки про тести) і особливостями тестових технологій, а також навчитись чітко структурувати свої знання, думки, висновки, знаходити логічні зв’язки між розрізненими фактами, вміти вибирати з кількох альтернативних рішень тестового завдання найбільш раціональне.

Термін «тест» в тестології означає випробування, перевірка. Навчальний тест – це комплекс завдань, які пройшли попереднє випробування, призначених для визначення якісних показників засвоєння навчального матеріалу студентами в ході вивчення навчальної дисципліни. Тести дають змогу виявити ступінь компетентності учасників тесту, результати якого піддаються певному оцінюванню за заздалегідь установленими критеріями. Поняття «тест» використовують як одне завдання (тестове завдання), тест-карту або, в узагальненому вигляді, як увесь комплекс завдань.

Екзаменаційні завдання, а також завдання для модульного контролю та інші завдання, що використовують для моніторингу успішності, містять тести відкритого та закритого типу різного рівня складності. Термін «тести закритого типу» використовують тому, що в таких тестах студенту для одержання правильної відповіді доводиться подумки утворювати «закриті» ланцюжки міркувань, використовувати різні знання і уміння як на репродуктивному, так і на продуктивному рівні і лише потім обирати правильну відповідь з набору відповідей, запропонованих у тексті тестового завдання. Найбільш поширеним видом закритих тестів є такі, в яких передбачається вибір студентом при розв’язуванні тесту однієї правильної відповіді із кількох відповідей, що наведені в тексті тестового завдання. Ці тести призначені для перевірки знання студентами щодо основних фізичних величин, понять, явищ, теорій на репродуктивному рівні, а також уміння розв’язувати фізичні задачі на одну дію. Деякі з тестових завдань передбачають також множинний вибір (вибір не однієї, а кількох правильних відповідей) із запропонованих у тестовому завданні. Цей вид тестів потребує більше часу для їх розв’язування. Студент повинен знати про те, що неточні, але схожі за суттю на правильні, неповні, на перший погляд ніби правдоподібні відповіді, називаються «дистракторами». Вони, згідно з вимогами тестології, «служать для навмисного введення в оману» тих студентів, які невпевнені в своїх знаннях.

Приклади закритих тестових завдань наведені в Додатку № 2.

Відкриті тестові завдання з фізики бувають двох типів. Це якісні і кількісні фізичні задачі. Перші з цих задач, зазвичай, формулюють у вигляді запитань, які потребують написання стислої або розгорнутої відповіді, своєрідного міні-твору (есе), який складається з одного або декількох речень. При цьому увага студента акцентується на якісній стороні фізичного явища, що розглядається. Розв’язують такі задачі шляхом логічних міркувань, які ґрунтуються на законах фізики.

У Додатку №3 як приклади наведені тести відкритого типу у вигляді контрольних питань з різних розділів механіки.

Кількісні фізичні задачі, а також задачі на доведення фізичних законів і формул вимагають, щоб студент, який бере участь у тестуванні, вмів логічно мислити, розв’язувати задачі на три-п’ять і більше дій, вільно користуватись математичним апаратом, ефективно застосовувати у ході роботи над тестовим завданням уміння і практичні навички, а також усі додаткові знання, набуті ним у ході самостійної роботи з вивчення навчального матеріалу.

Часто відкриті тестові завдання, які за своїм змістом є фактично кількісними фізичними задачами, сформульовані за принципом «якщо…, то…». Приклади формулювання таких тестових завдань з різних розділів механіки наведені нижче.

Приклад №1. Якщо координата матеріальної точки задана рівнянням , то середня швидкість точки за третю секунду її руху буде дорівнювати:

1) 3 м/с; 2) 4 м/с; 3) 5 м/с; 4) 6 м/с.

Приклад №2. Якщо однорідна куля має радіус 5 см і масу 3 кг, то ії момент інерції відносно осі, яка проходить через центр мас кулі, буде рівний:

1) 2∙10-3 кг∙м2; 2) 3∙10-3 кг∙м2; 3) 4∙10-3 кг∙м2; 4) 5∙10-3 кг∙м2.

Приклад №3. Якщо у бічній поверхні посудини з рідиною, яка стоїть на горизонтальній площині, є малий отвір, висота рівня рідини над цим отвором складає 36 см, а відстань від отвору до дна посудини – 144 см, то дальність горизонтального польоту струмини з отвору буде дорівнювати:

1) 36 см; 2) 54 см; 3) 108 см; 4) 144 см.

Відкриті тестові завдання, виконання яких потребує формулювання відповіді, є більш складними для розв’язування, ніж закриті тестові завдання, оскільки в них не передбачається можливість вгадування. Розв’язування відкритих тестових завдань, перш за все, вимагає вміння застосовувати набуті знання, оперувати ними при розв’язуванні типових (стандартних) фізичних задач. Крім тестових завдань відкритого і закритого типу в екзаменаційні завдання інколи включають ще й завдання на встановлення відповідності (логічні пари). У них до кожного позначеного цифрою пункту необхідно вказати пункт, позначений буквою. При цьому одне з понять, виразів, визначень, тверджень тощо може бути зайвим.

Тестові завдання можуть містити не тільки фрази чи текст задачі, а й графіки, символи, схеми.

Для самостійної підготовки до тестування і, зокрема, для накопичення знань, які необхідні для успішного розв’язування тестів закритого типу і якісних задач, студенту за конспектом лекцій, за підручниками та посібниками треба повторити теоретичний матеріал, який виноситься на тестування, вивчити основні визначення та формули, самостійно перевірити свої знання за контрольними питаннями до курсу та збірниками тестів, скориставшись таймером або годинником, здійснити хронометраж своєї роботи над тестовими завданнями.

При тестуванні треба спочатку уважно прочитати всі тестові завдання, а потім приступити до їх аналізу і розв’язування. З метою раціонального використання часу, відведеного на тестування, при роботі над тестом спочатку треба давати відповіді на прості тестові завдання, які не викликають утруднень, і лише після цього треба спробувати розв’язати складніші завдання.

Оскільки на даний час ще немає у достатній кількості збірників тестових завдань із загального курсу фізики для вищої школи, то в якості посібників для самоперевірки знань можна використовувати збірники тестових завдань, які використовуються у загальноосвітній школі при проведенні тематичного контролю знань з фізики, або посібники, які рекомендовані до використання у якості тренувальних вправ при підготовці до зовнішнього незалежного оцінювання знань [40-46]. На сайті http://www.crocodile-clips.com/phys.htm крім віртуальних лекційних демонстрацій наведені (англійською мовою) тести з усіх розділів фізики, якими можна скористатись для самоперевірки знань в режимі on-line.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

САМОСТІЙНА РОБОТА СТУДЕНТІВ З ВИВЧЕННЯ МЕХАНІКИ

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ... ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ В Н КАРАЗІНА...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Тести як один із засобів моніторингу знань із загального курсу фізики

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Харків - 2010
УДК 531(075.8) ББК 22.2я73 П 41 Рекомендовано Вченою радою фізичного факультету Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна

Передмова
Як відомо, самостійна робота студентів є основним засобом засвоєння студентами навчального матеріалу в час, вільний від обов’язкових навчальних занять, а також у ході різноманітних видів аудиторних

Лекції із загальної фізики
Лекції належить провідне місце у вивченні будь-якої навчальної дисципліни і загальної фізики у тому числі. Лекційні заняття із загальної фізики надають широкі можливості для розвитку самостійності

Практичні заняття із загальної фізики
У ході вивчення загального курсу фізики, крім засвоєння основних теоретичних знань, які складають зміст цієї навчальної дисципліни, студенти повинні навчитись використовувати ці знання на практиці

Використання інформаційних технологій у процесі навчання фізики
У зв’язку з приєднанням України до Болонського процесу відбувається подальше реформування технологій навчання у вищих навчальних закладах III-IV рівнів акредитації і суттєво посилюється інформатиза

Віртуальний практикум з фізики
Цей вид практикуму є новим способом виконання лабораторних робіт із загального курсу фізики. Комп’ютерні моделі, які використовуються для проведення віртуальних лабораторних робіт у якості своєрідн

Кінематика матеріальної точки
  Аналітичний запис Що означає , де x, y, z – проекції

Види сил у механіці. Механічна робота. Енергія. Закони збереження
  Аналітичний запис Що означає Другий закон Ньюто

Механіка твердого тіла
  Аналітичний запис Що означає . Момент інерції ма

Елементи механіки рідин і газів
  Аналітичний запис Що означає . Гідростатичний ти

Механічні коливання і пружні хвилі
  Аналітичний запис Що означає де

Елементи релятивістської механіки
  Математичний запис Що означає

КІНЕМАТИКА МАТЕРІАЛЬНОЇ ТОЧКИ
1. Закінчіть речення: «Механічним рухом називається…» а) рух тіла відносно інших тіл; б) зміна положення тіла відносно інших тіл; в) зміна положення тіла відносно інших тіл з часом; г)

КЛАСИЧНА ДИНАМІКА МАТЕРІАЛЬНОЇ ТОЧКИ ТА СИСТЕМИ МАТЕРІАЛЬНИХ ТОЧОК. СИЛИ У МЕХАНІЦІ
1. Що характеризує сила? а) міру інертності тіла; б) міру дії на дане тіло з боку інших тіл; в) швидкість, з якою рухається тіло; г) бистроту зміни швидкості тіла. 2. Відом

РОБОТА ТА ЕНЕРГІЯ. ЗАКОНИ ЗБЕРЕЖЕННЯ ІМПУЛЬСУ І ЕНЕРГІЇ. ПОЛЕ СИЛ
1. Вкажіть, в якому випадку механічна робота не дорівнює нулю: а) якщо сила дорівнює нулю; б) якщо переміщення дорівнює нулю; в) якщо кут між напрямом сили і напрямом переміщення дорівн

НЕІНЕРЦІАЛЬНІ СИСТЕМИ ВІДЛІКУ В КЛАСИЧНІЙ МЕХАНІЦІ
1. Виберіть правильні твердження: «Прискорення вільного падіння на Землі …» а) всюди однакове; б) на полюсі менше, ніж на екваторі; в) на полюсі більше, ніж на екваторі; г) залежить від

ОСНОВНІ ЗАКОНИ КІНЕМАТИКИ ТА ДИНАМІКИ ТВЕРДОГО ТІЛА
1. Закінчіть речення: «Моментом сили матеріальної точки відносно нерухомої точки О називається…» а) час, протягом якого на точку діє сила; б) відношення сили до її плеча; в) векторна ве

ЕЛЕМЕНТИ СТАТИКИ ТВЕРДОГО ТІЛА
1. Закінчіть речення: «Рівновага тіл буде стійкою, якщо …» а) векторна сума всіх сил і всіх моментів сил, що діють на тіло, дорівнює нулю; б) рівнодійна сила буде напрямлена до положенн

МЕХАНІЧНІ КОЛИВАННЯ І ХВИЛІ
1. Як називають відхилення коливної величини від її рівноважного значення? а) амплітуда; б) зміщення; в) частота; г) період. 2. Як називають найбільше відхилення коливної в

ЕЛЕМЕНТИ МЕХАНІКИ РІДИН ТА ГАЗІВ
1. За виконання якої з наведених нижче умов можливим є плавання тіл на поверхні рідини? а) сила тяжіння менша або дорівнює силі Архімеда; б) сила тяжіння менша сили Архімеда; в) сила тя

ЕЛЕМЕНТИ РЕЛЯТИВІСТСЬКОЇ МЕХАНІКИ
1. Що, за твердженням Галілея, однаково формулюється для всіх інерціальних систем відліку? а) закони механіки; б) закони природи; в) закон взаємозв’язку маси та енергії; г) закони Ньюто

Додаток №3
ПИТАННЯ ДЛЯ САМОКОНТРОЛЮ З НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ «МЕХАНІКА» Додаток №3, який пропонується студентам для самостійно опрацювання, містить питання для самоконтролю до розділу

КІНЕМАТИКА МАТЕРІАЛЬНОЇ ТОЧКИ
1. Що називають матеріальною точкою? 2. Що називають механічним рухом? Як розуміти відносність механічного руху? 3. Які три способи опису руху матеріальної точки використовують у

КЛАСИЧНА ДИНАМІКА МАТЕРІАЛЬНОЇ ТОЧКИ. СИЛИ У МЕХАНІЦІ
1. Сформулюйте перший закон Ньютона. 2. Що є причиною зміни стану спокою або рівномірного прямолінійного руху матеріальної точки (тіла) в інерціальній системі відліку? 3. Що таке

КЛАСИЧНА ДИНАМІКА СИСТЕМИ МАТЕРІАЛЬНИХ ТОЧОК
1. Наведіть приклади рухів, у яких реальні об’єкти можна розглядати як системи матеріальних точок. 2. Що називають центром мас системи матеріальних точок? Запишіть формулу, за якою можна в

РОБОТА ТА ЕНЕРГІЯ
1. Яка фізична величина називається роботою сили? 2. За яких умов сила не здійснює роботи? 3. Чи здійснює роботу сила, яка перпендикулярна до переміщення? 4. За якою форм

НЕІНЕРЦІАЛЬНІ СИСТЕМИ ВІДЛІКУ В КЛАСИЧНІЙ МЕХАНІЦІ
1. Які системи відліку називають неінерціальними? Які сили називають силами інерції? Чим вони відрізняються від ньютонівських сил? 2. Чи існують сили інерції у інерціальних системах відлік

ОСНОВНІ ЗАКОНИ КІНЕМАТИКИ ТА ДИНАМІКИ ТВЕРДОГО ТІЛА. ЕЛЕМЕНТИ МЕХАНІКИ ПРУЖНИХ ТВЕРДИХ ТІЛ. ЕЛЕМЕНТИ СТАТИКИ ТВЕРДОГО ТІЛА
1. Що називають абсолютно твердим тілом? 2. Який рух твердого тіла називається поступальним? Які фізичні величини характеризують кінематику поступального руху твердого тіла? 3. Що

ЕЛЕМЕНТИ МЕХАНІКИ РІДИН ТА ГАЗІВ
1. Чим відрізняються механічні властивості рідин і газів від властивостей твердого тіла? 2. Яка рідина називається ідеальною? За яких умов реальну рідину можна вважати ідеальною?

МЕХАНІЧНІ КОЛИВАННЯ І ПРУЖНІ ХВИЛІ
1. Який вид руху називають механічними коливаннями? Наведіть приклади механічних коливань. 2. Які коливання називаються вільними? За яких умов вільні коливання будуть незгасаючими?

ЕЛЕМЕНТИ РЕЛЯТИВІСТСЬКОЇ МЕХАНІКИ
1. Які обмеження існують для використання законів класичної механіки? 2. Сформулюйте постулати спеціальної теорії відносності Ейнштейна. 3. Запишіть перетворення Лоренца для прост

Механіка та молекулярна фізика
Русский словарь Український словник English dictionary Francais dictionnaire Абсцисса, ж. р.

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ І РЕКОМЕНДОВАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
1. Вища освіта в Україні. Нормативно-правове регулювання: збірник нормативно-правових актів / За заг. ред. А.П. Зайця, В.С. Журавського. – К.: ФОРУМ, 2003. – 950 с. 2. Пологрудов В.А. Вопр

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги