Спрощена система оподаткування по діючову законодавству.
Спрощена система оподаткування по діючову законодавству. - раздел Образование, Поняття і класифікація фінансів. Відмінності між публічними і приватними фінансами (Спрощена Система Оподаткування В Україні)
Не Випадково Фізичні Та Ю...
(Спрощена система оподаткування в Україні)
Не випадково фізичні та юридичні особи обирають спрощену систему оподаткування (єдиний податок). Спрощена система оподаткування в Україні дає право не платити безліч податків і зборів, що спрощує ведення бухгалтерії.
На спрощену систему оподаткування (єдиний податок) можуть стати як фізичні особи - підприємці та юридичні особи.
Згідно зі змінами спрощена система оподаткування з 2012 року (єдиний податок з 2012 року) тепер розділяється на чотири групи:
1-а група - підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та здійснюють господарську діяльність з надання побутових послуг населенню та обсяг доходу, яких протягом року не перевищує 150 тис. грн. Єдиний податок від 1% до 10% мінімальної заробітної плати.
2-я група - підприємці, які використовують працю не більше 10 найманих осіб та обсяг доходу не перевищує 1 млн грн., Які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, в т.ч. побутових, платникам єдиного податку та населенню, виробництво і продаж товарів, діяльність, у сфері ресторанного господарства. Єдиний податок - від 2% до 20% мінімальної заробітної плати.
3-я група - до неї відносяться особи, які мають не більше 20 найманих осіб та обсяг доходу не перевищує 3 млн грн. Єдиний податок - 3% від отриманої виручки за умови сплати ПДВ або 5% без сплати ПДВ.
4 - група - юридичні особи середня кількість робітників не більше 50 чол. Дохід не більше 5 млн. грн .. Єдиний податок для них визначається так само, як і для третьої групи.
Платники єдиного податку, які відносяться до третьої або четвертої групи, мають право обрати єдиний податок у розмірі 5% від доходу без сплати ПДВ або 3% від доходу із сплатою ПДВ.
Платники спрощеної системи оподаткування (єдиний податок) повинні здійснювати розрахунки за поставлені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно в грошовій формі (готівковій та безготівковій). При розрахунку загальної кількості осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником єдиного податку - фізичною особою, не враховуються наймані працівники, які перебувають:
у відпустці по вагітності та пологах;
у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею передбаченого законодавством віку.
Ставки єдиного податку.
Спрощена система оподаткування (єдиний податок) має фіксовані ставки, які встановлюються у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати. Процентні ставки єдиного податку встановлюються у відсотках до доходу. Фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними та міськими Радами.
Ставки для платників єдиного податку:
першої групи єдиний податок встановлюється в межах від 1 до 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати;
другої групи єдиний податок встановлюється в межах від 2 до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.
У разі сплати податку на додану вартість процентна ставка єдиного податку для третьої та четвертої груп платників єдиного податку встановлюється в розмірі 3 відсотки доходу.
У разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку процентна ставка єдиного податку для третьої та четвертої груп платників єдиного податку встановлюється у розмірі 5 відсотків доходу. Платникам єдиного податку першої, другої і третьої груп сумі перевищення обсягу доходу застосовується ставка у розмірі 15 відсотків.
Податковий період
Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку: першої групи це календарний рік. другої, третьої груп є календарний квартал.
Перехід на єдиний податок
Згідно ПКУ підприємство на загальній системі, може перейти на єдиний податок тільки один раз протягом календарного року. Для цього потрібно подати заяву до податкової інспекції не пізніше 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу, також подається розрахунок доходу за попередній календарний рік.
Якщо платник єдиного податку перевищив граничний обсяг доходу, то тоді платник єдиного податку повинен або перейти в наступну групу або на загальну систему оподаткування: - першої групи (понад 150 тис. грн.) - За заявою з наступного календарного кварталу переходять на вживання ставки єдиного податку , визначеної для платників єдиного податку другої або третьої групи, або відмовляються від вживання спрощеної системи оподаткування; - другої групи (понад 1 млн грн.) - за заявою в наступному податковому (звітному) кварталі переходять на вживання ставки податку для третьої групи або відмовляються від вживання спрощеної системи оподаткування; - третьої групи (понад 3 млн грн.) - зобов'язані перейти на сплату інших податків встановлених ПКУ.
Сумі перевищення граничного обсягу доходу, встановленої для кожної групи треба застосувати ставку єдиного податку - в розмірі 15% для фізичних осіб (перша, друга, третя групи) - в подвійному розмірі ставок 3% або 5% для юридичних осіб (четверта група).
Порядок нарахування та строки сплати єдиного податку.
Перша і друга група платників єдиного податку сплачують авансом не пізніше 20 чисел поточного місяця. Платники єдиного податку першої та другої груп можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більше ніж до кінця поточного звітного року, третя і четверта група платників єдиного податку сплачують протягом 10 календарних днів після граничного строку подання декларації (подача декларації - 40 календарних днів, наступних за звітним кварталом) єдиний податок, нарахований на суми перевищення граничного обсягу доходу сплачується протягом 10 календарних днів після граничного терміну подання декларації, - для всіх груп. Порядок видачі отримання та анулювання свідоцтва платника єдиного податку Єдиний податок, точніше свідоцтво платника єдиного податку видається безстроково
При поданні заяви про перехід на спрощену систему оподаткування свідоцтво платника єдиного податку видається податковим органом протягом 10 календарних днів з дня подання суб'єктом господарювання заяви.
У разі відмови у видачі свідоцтва платника єдиного податку податкова інспекція зобов'язана надати письмову мотивовану відмову.
Платник вважається платником єдиного податку: - з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому виписані свідоцтво платника єдиного податку, - для першої і другої групи, - з дня державної реєстрації - для третьої і четвертої групи. Якщо заяву на перехід на спрощену систему оподаткування подана за 15 днів до початку нового кварталу, підприємство буде вважатися платником єдиного податку з нового кварталу.
Підприємці, які не можуть бути платниками єдиного податку
Спрощена система оподаткування (єдиний податок) має деякі обмеження, які виписані в Податковому Кодексі України. А саме зазначені види діяльності, займаючись якими можна стати платником єдиного податку. Це:
діяльність з організації, проведення азартних ігор;
обмін іноземної валюти, виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу пально-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов'язаної з роздрібним продажем пива і столових вин); видобуток, виробництво, реалізацію дорогоцінних металів і дорогоцінного каменів, у тому числі органічної освіти;
видобуток, реалізація корисних копалин;
діяльність у сфері фінансового посередництва, крім діяльності у сфері страхування, здійснювана страховими агентами, визначеними Законом України "Про страхування" (85/96-ВР), сюрвейєра, аварійними комісарами і аджастер, визначеними розділом III цього Кодексу;
діяльність з управління підприємствами;
діяльність з надання послуг пошти та зв'язку;
діяльність з продажу предметів мистецтва та антикваріату, діяльність з організації торгів (аукціонів) виробами мистецтва, предметами колекціонування або антикваріату;
діяльність з організації, проведення гастрольних заходів.
Також платниками єдиного податку не можуть бути:
фізичні особи - підприємці, які здійснюють технічні випробування та дослідження, діяльність у сфері аудиту;
фізичні особи - підприємці, які надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 гектара, житлові приміщення, загальна площа яких перевищує 100 квадратних метрів, нежитлові приміщення (будинку, будівлі) та / або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 квадратних метрів;
страхові (перестрахувальної) брокери, банки, кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії, установи накопичувального пенсійного забезпечення інвестиційні фонди і компанії, інші фінансові установи, визначені законом;
реєстратори цінних паперів;
суб'єкти господарювання, у статутному капіталі яких сукупність часток, що належать юридичним особам, які не є платниками єдиного податку, дорівнює або перевищує 25 відсотків;
представництва, філії, відділення та інші відокремлені підрозділи юридичної особи, єдиного податку, не є платником;
фізичні та юридичні особи - нерезиденти;
суб'єкти господарювання, які на день подання заяви про реєстрацію платником єдиного податку мають податковий борг, крім безнадійного податкового боргу, що виник внаслідок дії обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин)
Фінансово правові відносини це врегульовані нормами фінансового права суспільні відносини учасники яких виступають як носії юридичних прав і... Особливості фінансово правових відносин їх змістом є діяльність... Функції фінансово правових відносин вказують на коло осіб на яких поширюється дія певної фінансово правової норми...
Методи фінансової діяльності
Методи фінансової діяльності - це сукупність прийомів і засобів, за допомогою яких уповноважені державою органи від свого імені формують, розпоряджаються і використовують фонди гро
Принципи фінансової діяльності.
Принцип плановості. Кожна сфера фінансової діяльності базується на основі фінансово-планових актів, вимоги за якими закріплено в нормативних актах. Цей принцип найбільш повно реалі
Поняття, предмет і метод фінансового права.
Фінансове право є галуззю публічного права, оскільки предмет фінансового права обмежений сферою публічних фінансів, і при здійсненні фінансово-правового регулювання стоїть завдання задоволення перш
Місце фінансового права в національній системі права.
Фінансове право як складова частина системи права України пов'язане з усіма галузями права, однак з окремими з них цей зв'язок є найбільш тісним.
До таких галузей права відноситься перш ко
Наука фінансового права
Наука фінансового права є самостійною галуззю публічного права, яке досліджує усі сторони життя держави, оскільки її функціонування неможливе без фінансового забезпечення.
Наука фінансовог
Конституційні основи фінансового права.
Серед правових актів, що регулюють фінансові відносини в будь-якій державі, Конституція займає особливе місце. Як справедливо зауважує Ю.М. Тодика, що Конституція є виключним нормативно-правовим ак
Джерела фінансового права.
Джерела фінансового права - це законодавчі та нормативно-правові акти, що містять в собі фінансово-правові норми, що регулюють фінансові відносини.
В залежності від того, які органи прийма
Фінансово-правові норми: поняття, структура і види.
Фінансово-правові норми: поняття, структура, види.
Фінансово-правові норми - це встановлені державою, загальнообов'язкові приписи щодо мобілізації, розподілу, перерозподілу та використання
Фінансово-правові норми: поняття, структура і види.
Фінансово-правові норми: поняття, структура, види.
Фінансово-правові норми - це встановлені державою, загальнообов'язкові приписи щодо мобілізації, розподілу, перерозподілу та використання
Фінанансове правопорушення: поняття і класифікація.
Фінансове правопорушення - це порушення врегульованого фінансово-правовою нормою порядку мобілізації, розподілу і використання централізованих та децентралізованих фондів коштів, за яке законодавст
Фінансово-правова відповідальність.
Основним видом відповідальності за порушення податкового законодавства є фінансово-правова відповідальність.
Фінансово-правову відповідальність можна визначити як по-застосування до порушн
Поняття і класифікація фінансового контролю.
Контроль - універсальне явище, яке застосовується в різних сферах суспільного життя. Сутність фінансового контролю розкривається у взаємозв'язку зі сферою застосування й функціонув
Форми і методи фінансового контроля.
Методы финансового контроля - это приемы, способы его осуществления
Наблюдение - общее ознакомление с состоянием финансовой деятельности объекта контроля
Проверка - проводится на
Бюджетне право як підгалузь фінансового права.
Бюджет — центральна ланка фінансової системи держави, а фінанси, як відомо, — це система грошових відносин, у про-цесі яких формуються і використовуються централізовані фон¬ди коштів, необхідні для
Бюджетні правовідносини, їх субьекти та особливості
Врегульовані бюджетно-правовими нормами бюджет¬ні відносини набувають форми бюджетних правовідносин.
Бюджетні правовідносини — вид фінансово-правових від¬носин. Вони, як і всі фінансово-пр
Бюджетный кодекс
Стаття 7. Принципи бюджетної системи України
1. Бюджетна система України ґрунтується на таких принципах:
1) принцип єдності бюджетної системи України - єдність бюджетної системи У
Бюджетный кодекс
Стаття 8. Бюджетна класифікація
1. Бюджетна класифікація використовується для складання і виконання державного та місцевих бюджетів, звітування про їх виконання, здійснення контролю за фін
Бюджетні повноваження держави та органів місцевого самоврядування.
Конституція України надала право на власний бюджет як ма¬теріальну фінансову базу функціонування державі та органам місцевого самоврядування всіх рівнів. Важливим положенням Конституції України є т
Бюджетный кодекс
Стаття 13. Складові частини бюджету
1. Бюджет може складатися із загального та спеціального фондів.
2. Складовими частинами загального фонду бюджету є:
1) всі доходи бюдж
Бюджетный кодекс
Основним джерелом отримання і розподілу доходу між територіями є Державний бюджет України. Є три основні моделі бюджетних систем:
1. Пайовий розподіл податків між різними адміністративними
Правові засади розподілу видатків між бюджетами
До основних видатків Державного бюджету України належать видатки на:
1) державне управління:
а) законодавчу владу;
б) виконавчу владу;
в) Президента України;
Міжбюджетні трансферти: поняття, види, порядок надання.
Бюджетні трансферти - це основний інструмент міжбюджетного
регулювання, саме на нього покладається завдання досягнення однакової
бюджетної забезпеченості всіх регіонів країни.
Розпорядники бюджетних коштів та їх повноваження.
(ЗУ «Держ. Бюджет Укр») Стаття 22. Розпорядники бюджетних коштів
1. Для здійснення програм та заходів, які реалізуються за рахунок коштів бюджету, бюджетні асигнування надаються розпорядни
Бюджетний процесс та його стадії.
В Конституції
Бюджетний процес - це регламентований законодавством порядок: складання, розгляду і затвердження бюджетів, їх виконання і контролю за їх виконанням, затвердження звітів про в
Порядок складання проекта Державного бюджета України.
Право складання проекту бюджетів належить тільки органам виконавчої влади. Кабінет Міністрів розробляє проект закону про Державний бюджет України. Відповідальним за підготовку проекту є міністр фін
Порядок розгляду і прийняття Державного бюджету України.
Не пізніше, ніж через п'ять днів після подання КМУ проекту закону про Державний бюджет до Верховної Ради, міністр фінансів України представляє його на пленарному засіданні Верховної Ради України. К
Виконання Державного бюджету України
Виконання Державного бюджету України є основною третьою статті бюджетного процесу і являє собою практичну реалізацію бюджету по всіх передбачених показниках з його дохідною і видатковою частинами.
Звіт про виконання бюджету.
Зведення, складання та подання звітності про виконання Державного бюджету України здійснюється Державним казначейством України відповідно до статті 58 Бюджетного кодексу України
Єдині форм
Податкове право та податкові правовідносини.
Податкове право - це підгалузь фінансового права. Воно містить закони і підзаконні нормативні акти, правові норми, якими закріплюються принципи побудови податкової системи, права,
Податки в системі обов’язкових платежів, їх особливості і функції.
Податок - це узаконена форма відчуження власності юридичних та фізичних осіб до бюджету відповідного рівня (в розмірах і в строки, передбачені в законі) на принципах обов'язковості, безповоротності
Принципи оподаткування в Україні
У новому Законі України "Про систему оподаткування" передбачено, що при визначенні податків, зборів і обов'язкових платежів, а також встановленні обов'язків і відповідальності плетільника
Права і обов’язки платників податків.
Стаття 17. Права платника податків
17.1. Платник податків має право:
17.1.1. безоплатно отримувати в органах державної податкової служби та в органах митної служби, у тому числі і
Види обов’язкових платежів по законодавству України.
Стаття 8. Види податків і зборів
8.1. В Україні установлюються загальнодержавні та місцеві податки і збори.
8.2. До загальнодержавних належать податки та збори, встановлені цим Ко
Правові основи і порядок відшкодування податку на додану вартість
2. Для отримання права на автоматичне бюджетне відшкодування сум податку на додану вартість (далі - ПДВ) платник податку повинен відповідати одночасно критеріям, визначеним пунктом 200.19 статті 20
Податок на прибуток підприємств
Стаття 133. Платники податків
133.1. Платниками податку з числа резидентів є:
133.1.1. суб'єкти господарювання - юридичні особи, які здійснюють господарську діяльність як на терит
Акцизний податок.
Акцизному податку в Податковому кодексі України присвячено IV розділ. Він містить діючі на сьогодні норми щодо оподаткування підакцизних товарів (продукції), ставки акцизного податку, в ньому визна
Податок на доходи фізичних осіб
Стаття 162. Платники податків
162.1. Платниками податку є:
162.1.1. фізична особа - резидент, який отримує доходи як з джерел їх походження в Україні, так і іноземні доходи;
Ресурсні платежі
Згідно Бюджетної класифікації, в ресурсних платежів відносять:
o Плата за землю.
o Збір за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету.
o Збір за
Плата за землю.
Земельний кодекс говорить, що використання землі в Україні є платним. А Податковий кодекс містить норми плати за землю, яка справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні діл
Місцеві податки і збори
10.1. До місцевих податків належать:
10.1.1. податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки;
10.1.2. єдиний податок.
10.2. До місцевих зборів належать:
Стаття 63. Загальні положення з обліку платників податків
63.1. Облік платників податків ведеться з метою створення умов для здійснення контролюючими органами контролю за правильністю нарахування, своєчасністю і повнотою сплати податків, нарахованих фінан
Стаття 63. Загальні положення з обліку платників податків
63.1. Облік платників податків ведеться з метою створення умов для здійснення контролюючими органами контролю за правильністю нарахування, своєчасністю і повнотою сплати податків, нарахованих фінан
Апеляційне узгодження суммподаткового обов’язку.
Щодо узгодження податкового зобов'язання у разі звернення платника податків до суду Щодо визнання недійснім Рішення Контролюючим органом
Підпунктом 57.3 Статті 57 Податковий кодекс України
Бюджетне фінансування: поняття і принципи.
Бюджетне фінансування - це безповоротний і безоплатний відпуск коштів з державного та місцевих бюджетів на виконання загальнодержавних функцій і функцій муніципальних органів та забезпечення діяльн
Поняття і порядок кошторисно-бюджетного фінансування.
Кошторисно-бюджетне фінансування - це метод безпово ¬ ротного, безвідплатного відпуску грошових коштів на утримання ¬ ня установ, що перебувають на повному фінансуванні з бюдже ¬ т
Правовий статус Національного банку України
Верхній рівень банківської системи України представлений єдиним органом - Національним банком України. Згідно зі ст. 2 Закону України "Про Національний банк України" від 20.05.1999 р. (да
Банківська система України: поняття і структура.
Поняття банківської діяльності на сьогодні отримало своє легальне визначення у законодавстві України. Дефініція банківської діяльності, наведена у ст. 2 Закону України "Про банки і банківську
Правові основи банківського контроля та нагляду.
Норми чинного законодавства України прямо не визначають контроль за бан-
ківською діяльністю, але їх зміст свідчить, що йдеться саме про банківський конт-
роль.
Чинний За
Грошова система і її структура.
Грошова система— це форма організації грошового обігу в країні, що склалась історично та закріплена в національному законодавстві.Грошова система складається з двох блоків елементі
Безготівкові розрахунки в фінансово-правових відносинах.
З виникненням необхідності зниження витрат на зберігання й перевезення готівки, а також убезпечення торгівельного обороту від ризиків втрат коштів внаслідок крадіжок виникли безготівкові розрахунки
Поняття,правові основи і принципи валютного регулювання.
Валютне регулювання — діяльність державних органів, спрямована на регламентування порядку здійснення валютних операцій.
Основними завданнями здійснення валютного регулюван
Валютний контроль: поняття, мета, правове регулювання.
Валютний контроль є специфічним видом фінансового контролю. Його слід розглядати як комплекс заходів, які здійснюють спеціально уповноважені державні органи та інші суб’єкти. Ці за
Суб’єкти валютного контроля і їх контрольні повноваження.
Суб’єкти, що здійснюють валютний контроль, поділяються на дві групи. До першої групи належать органи валютного контролю. Відповідно до п. 1 ст. 12 Декрету Кабінету Міністрів Україн
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Новости и инфо для студентов