рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Вплив амортизації на величину грошового потоку

Вплив амортизації на величину грошового потоку - раздел Экономика, Аналіз інвестиційних проектів Значною Частиною Грошового Потоку Є Амортизація, І На­самперед З Таких Причин...

Значною частиною грошового потоку є амортизація, і на­самперед з таких причин:

- амортизація, як правило, є найбільшою за вартістю статтею витрат у бюджеті інвестування;

- амортизація знижує податкові зобов'язання; - амортизація - це не грошові затрати, тобто ніякі гроші не залишають фірму, вони зостаються у ній, і вона може використовувати ці гроші.

Існує два варіанти врахування амортизації:

- за книгами бухгалтерського обліку, які передбачають рівномірне нарахування амортизації;

- для податкових цілей - форма амортизації прискоре­на. Це дає фірмі можливість знизити оподаткування доходу і, як наслідок, суму своєї заборгованості. Податкова сума дозволяє збільшити чисті доходи фірми.

Реальну суму амортизації можна визначити шляхом по­рівняння величини зносу на кінець і початок періоду дослі­джень. Різниця між цими показниками відображає грошові відбиття суми амортизації.

Важливішим економічним бажанням у системі аморти­заційної політики є методи нарахування амортизації. Під методом нарахування амортизації розуміють розподілення вартості засобів праці по роках їхньої служби у повному еко­номічному порядку. В умовах, що передували становленню ринкових відносин, наша практика знала лише один такий метод — рівномірного нарахування амортизації з накопи­ченням її на особливому рахунку і наступному централізо­ваному перерозподіл за об'єктами введення вдію основних фондів. Даний метод побудовано на визнанні прямої залеж­ності між зносом та строком служби. В умовах відносної ста­більності цін на машини та обладнання, розцінок на будів­ничі роботи, низьких темпів інфляції - такий метод нара­хування амортизації має свої позитивні якості:

- рівномірність надходження до амортизаційного фонду;

- стабільність та пропорційність у нарахуванні аморти­зації на витрати виробництва та обігу;

- простота й точність розрахунків; Але він має й недоліки:

- по-перше, його застосування не завжди забезпечує пов­не перенесення вартості основних фондів на вироблений продукт;

- по-друге, утворюється недоамортизація основних фон­дів, що являє собою пряму втрату вартості, тобто збиток;

- по-третє, рівномірне нарахування амортизації нерідко не забезпечує концентрацію ресурсів, необхідних для замі­ни засобів праці.

На сучасному етапі розвитку економіки простежуються зовсім інші умови господарювання: пройшов процес прива­тизації та роздержавлення власності, комерціалізації дер­жавних суб'єктів господарювання, лібералізації цін на базі кризових явищ в економіці, трансформуються засоби та ме­тоди господарювання. Все це викликає необхідність викорис­тання інших методів створення амортизаційних фондів - методів прискореної амортизації.

Практика свідчить, що знос машин та обладнання зрос­тає в перший період їхньої експлуатації - період освоєння. Потім, упродовж відносно тривалого часу, простежується стабілізація величини зносу, після чого знос знову, але вже більшою мірою зростає. Є нерівномірним і моральний знос, який діє з особливою силою в перший період упроваджен­ня нових машин, коли вони не досягли ще достатнього ступеню зрілості і тому стають застарілими раніш, ніж всти­гають відновити свою вартість. Такій динаміці фізичного і морального зносу безперечно більш відповідають методи прискореної амортизації, які дозволяють списувати більшу частку вартості основних фондів упродовж перших років їхнього служіння.

Методам прискореної амортизації віддають перевагу в деяких випадках формування амортизаційного фонду не тільки теоретично, але й на практиці. Прискорена аморти­зація більш точно відбиває процес зносу основних фондів, активізує виведення з експлуатації фізично зношеного й морально застарілого обладнання та інших видів основних фондів, відповідає розширенню самостійності суб'єктів гос­подарювання та розвитку ринкових відносин, завданню прискореного оновлення основних фондів. Перевагу при­скореної амортизації можна порівняти з безпроцентною позикою на технічний розвиток підприємства. В першій половині строку служби введених засобів праці штучно підвищуються витрати за рахунок підвищення амортизацій­них відрахувань, відповідно занижується прибуток і податок на нього, у розпорядженні господарського суб'єкта зали­шається більше коштів для фінансування технічного розвит­ку. У другій половині строку служби простежується проти­лежна картина. Таким чином, прискорена амортизація має переваги перед іншими видами податкових пільг тому, що додаткові ресурси, які надаються підприємствам за рахунок її застосування, згодом повертаються до держбюджету.

Підхід до застосування рівномірного або прискорено­го методу нарахування амортизації повинен бути диферен­ційованим відносно різних галузей, окремих суб'єктів гос­подарювання та виходити із завдань технічного прогресу, оновлення та підвищення ефективності використання ос­новних фондів, забезпечення зростання продуктивності праці. Тобто в умовах необмежених можливостей застосу­вання різноманітних методів амортизації господарський суб'єкт розробляє найбільш ефективну в конкретних умо­вах господарської діяльності амортизаційну політику, яка передбачає оптимальне використання як методів рівномір­ного, так і методів прискореного нарахування амортизації на різні види основних фондів.

Діючі в Україні «Положення про порядок нарахування амортизаційних відрахувань» та «Положення про порядок визначення амортизації та віднесення амортизаційних від­рахувань на витрати виробництва (o6iry)V.передбачають можливість прискорення амортизації активної частини ос­новних фондів (машини, устаткування, транспортні засоби та інше), яке введено до дії після 1991 року та використову­ється для підвищення виробництва засобів обчислювальної техніки, нових прогресивних матеріалів, обладнання, роз­ширення експорту продукції. Перевага при застосуванні прискореної амортизації надається тим підприємствам, які водночас здійснюють заходи щодо всебічної замгни зноше­ної та застарілої техніки новою, більш прогресивною. Крім того, застосування прискореної амортизації дозволено малим підприємствам для стимулювання відновлення машин та устаткування.

Дозволено у перший рік експлуатації нараховувати до 30 % первісної вартості основних фондів з терміном служби більш ніж 3 роки. З часом межі застосування методів приско­реної амортизації розширюються. Тому в наш час підприємст­вам харчування необхідно приділяти особливу увагу приско­реній амортизації шляхом розробки економічно обґрунтованої амортизаційної політики. При здійсненні амортизаційної політики слід врахувати наступні чинники:

- науково-технічний прогрес у сучасних умовах приско­рює моральний знос основних фондів та скорочує строки їхнього служіння, тому науково-технічний прогрес несе у собі об'єктивну тенденцію до підвищення норм аморти­зації та необхідності переходу до методів прискореної амортизації;

- розвиток ринкових відносин веде до створення най­більш великих об'єднань у важкій промисловості, особливо у виробництві обладнання, де рівень концентрації вироб­ництва вищий в середньому, ніж у інших галузях, а конку­ренція великим об'єднанням утруднена, тому зростання цін на виробниче обладнання випереджує підвищення цін на інші товари. Внаслідок цього господарчі суб'єкти в усіх га­лузях намагаються підвищити величину амортизаційних відрахувань не тільки для того, щоб компенсувати це випе­реджуюче зростання цін на обладнання у даний момент часу. Для того щоб упередити наслідки цього зростання цін, треба максимально підвищити суму амортизаційних відра­хувань у даний момент, щоб як скоріше перетворити їх в нове обладнання. Саме тим вони намагаються уникнути па­діння реальної величини суми амортизації, що накопичуєть­ся, яке відбувається внаслідок нарощення техніки;-

- завищення норм амортизації хоч і приховує частину при­бутку від оподаткування, але водночас є великою вірогідність негативних наслідків, пов'язаних з впливом інфляції.

Таким чином, для розробки ефективної амортизаційної політики господарчому суб'єктові треба врахувати всі зовнішні та внутрішні, як сприятливі, так і несприятливі чин­ники, та на базі цього виробити сугубо конфіденційний підхід до застосування різних методів амортизації основних фондів. Тому більш детально проаналізуємо ефективність застосування найбільш поширених методів нарахування амортизації.

Зупинимося на використанні деяких методів нарахуван­ня амортизації та виявимо їх позитивні якості й недоліки в сучасних умовах господарювання. Це методи рівномірного нарахування амортизаційних відрахувань та прискореної амортизації. Розрахуємо середньорічну суму амортизацій­них відрахувань основних фондів, первісну вартість яких визначаємо теоретично як 100 %, ліквідаційну вартість 7,8 %, строк служби 5 років:

- за методом рівномірної амортизації амортизаційні відра­хування розподіляються рівномірно по роках всього строку служіння і становлять 18,44 % (100-7,8/5). Таким чином, ви­користовуючи цей метод амортизації, підприємство може щорічно акумулювати в амортизаційному фонді 18,44 % вар­тості придбаної машини;

- сутність метода подвійного зниження балансової вар­тості полягає в тому, що підприємство може мати норми амортизації удвічі більші ніж за рівномірний метод: у нашому випадку норма амортизації становить 40 % (100/5x2). Ці нор­ми перемножують на залишкову вартість (недоамортизовану частину машин та обладнання) і таким чином визначають суми амортизаційних відрахувань за кожен рік. За цим ме­тодом ліквідаційна вартість основних фондів не вилучаєть­ся з їх первісної вартості. Розрахунки занесено до табл. 4.1. Таким чином, використовуючи даний метод нарахування амортизації, підприємство за перші 3 роки акумулює в амор­тизаційному фонді 78,4 % (40+24+14,4) первісної вартості основних фондів (ОФ);

- за методом суми років допускають, що основні фонди найбільш інтенсивно використовуються або за перші роки служби, або за останні.

 

Таблиця 4.1

Розрахунок сум щорічних амортизаційних відрахувань основних фондів за методом подвійного зниження балансової вартості

Рік Балансова вартість Залишкова вартість Норма зниження Амортизаційні відрахування
1-й 2-й 3-й 4-й 5-й 21.6 14.4 8.6 5.2
Підсумок       92.2
Ліквідаційна вартість       7.8

 

Річні амортизаційні відрахування розраховують так:

1) складають цілі числа років служби (1 +2+3+4+5);

2) визначають дріб відділення цілих чисел років служби та суми усіх років служби. При цьому дріб відділення ціло­го значення останнього року служіння ставлять на перше місце, передостаннього — на друге і т. д. (5/15,4/15,3/15,2/15, 1/15);

3) відповідну для кожного року дріб перемножують із пер­вісною вартістю основних фондів і таким чином визначають суму щорічних амортизаційних відрахувань (табл. 4.2).

 

Таблиця 4.2

Розрахунок сум щорічних амортизаційних відрахувань за методом суми років

Рік Балансова вартість основних фондів Множник Амортизаційні відрахування
1-й 5/15 33,3
2-й 4/15 26,7
3-й 3/15 20,0
4-й 2/15 13,3
5-й 1/15 6,7
Підсумок    

 

 

Таким чином, за даним методом господарський суб'єкт протягом трьох років експлуатації придбаного обладнання зосереджує в амортизаційному фонді 80% (33,3+26,7+20,0) його первісної вартості. Результати розрахунків узагальнено в табл. 4.3. Так, якщо амортизаційну політику господарського суб'єкта спрямовано на стабілізацію щорічних амортизацій них відрахувань та їхню рівномірність, то підприємству слід засто­сувати перший метод — метод рівномірної амортизації. Якщо господарський суб'єкт прагне оновлення й переозброєння ос­новних фондів на базі використання відповідних джерел фі­нансування, тоді треба застосувати один з методів прискоре­ної амортизації. За перші два роки експлуатації основних фондів суми амортизаційних відрахувань за методом подвійно­го зниження балансової вартості вищі ніж за методом рівно­мірної амортизації у 2,16 разів і у 1,3 разів відповідно, а за ме­тодом суми років — у 1,8 разів і 1,44 разів відповідно.

Тобто господарчий суб'єкт за перший період часу експ­луатації (3 роки) основних фондів, застосовуючи один з ме­тодів прискореної амортизації, акумулює до 80 % первісної вартості даної машини, а використовуючи рівномірний ме­тод, лише 55,3 %, тобто на 24,7 % менше, що негативно вплине на можливості фінансування розвитку основних фондів за рахунок власних коштів.

 

Таблиця 4.3

 

Співвідношення сум щорічних амортизаційних відрахувань за умов застосування різних методів амортизації

Сума амортизації 1-й рік 2-й рік 3-й рік 4-й рік 5-й рік
Рівномірний метод 18,44 18,44 18,44 18,44 18.44
Прискорений метод, а саме: - подвійного зниження          
1 ) сума; 40,0 24,0 14,40 8,60 5,20
2) у % до рівномірного; 216,90 130,20 78,10 46,60 28,20
- суми років: 1 ) сума; 2) у % до рівномірного. 33,30 180,60 26,70 144,80 20,0 108,50 13,30 72,10 6,70 36,30

 

Крім того, слід врахувати вплив інфляції на реальну ве­личину амортизаційних відрахувань. Саме в сучасних умо­вах господарювання даний чинник займає одну з основних позицій у розробці амортизаційної політики підприємства. В умовах інфляції із-за заниженої первісної вартості основ­них фондів відбуваються викривлення у нарахуванні їх зно­су. Пояснення цього в тому, що в умовах інфляції викорис­тання фактичних оцінок при нарахуванні амортизаційних відрахувань призведе до утворення інфляційного надприбут­ку. У результаті частина коштів економічно необґрунтовано вилучається у вигляді податку, а економічний потенціал підприємства знижується. Крім того, грошові кошти, що на­копичуються в амортизаційному фонді, підлягають знеціню­ванню з часом, що особливо характерно для умов інфляцій­ної кризи. Саме в сучасній ситуації найбільш сприятливо ви­користовувати методи прискореної амортизації, тому що майбутня вартість грошей набагато нижча від теперішньої.

Виконано розрахунок загальної суми амортизаційних відрахувань за п'ятирічний період за трьома методами форму­вання амортизаційного фонду з урахуванням дисконтування. Теоретично рівень інфляції визначено як 150 % протягом року. При розрахунках використано наступну загальновідому формулу:

(4.16)

де PV—теперішня вартість грошей;

FV— майбутня вартість грошей;

R — базовий рівень інфляції;

N — кількість періодів.

Результати розрахунку подано у табл. 4.4

З таблиці видно, що реальна вартість амортизаційних відрахувань за рівномірним методом значно нижча, ніж за прискореними та складає 56,1 % (29,24/47,524x100) у по­рівнянні з методом суми років. Таким чином, використову­ючи методи прискореної амортизації, господарчий суб'єкт може хоч би частково зберегти кошти амортизаційного фон­ду від впливу інфляції та, крім того, за перші три роки експ­луатації акумулювати до 99,3 % (79,1 +22,5+6,7) за методом подвійного зниження балансової вартості, загальної суми амортизаційних відрахувань.

Таблиця 4.4

Динаміка суми щорічних амортизаційних відрахувань з урахуванням дисконтування

Показник 1-й рік 2-й рік 3-й рік 4-й рік 5-й рік Разом
Метод рівномірної амортизації 8,44 7,37 2,95 0,47 0,01 29,24
- у % до загальної суми відрахувань 3,07 25,20 10,10 1,60 0,03 100,0
Метод подвійного зниження балансової вартості 40,0 9,60 2,30 0,22. 0,003 52,123
- у % до загальної суми відрахувань 6,70 18,40 4,40 0,495 0,005 100,0
Метод суми років 33,30 10,68 3,20 0,34 0,004 47,524
- у % до загальної суми відрахувань 70,10 22,10 6,70 0,692 0,008 100,0

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Аналіз інвестиційних проектів

На сайте allrefs.net читайте: "Аналіз інвестиційних проектів"

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Вплив амортизації на величину грошового потоку

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Сутність і принципи розробки Інвестиційної стратегії підприємства
Поняття стратегії діяльності підприємства увійшло в еко­номічну теорію, коли значно прискорилися темпи суспіль­ного розвитку і науково-технічного прогресу. В умовах більш швидкого трансформування з

Нвестиційні ресурси підприємств та основи їхнього фінансування
Усі напрямки і форми інвестиційної діяльності фірми здійснюються за рахунок сформованих нею інвестиційних ресурсів. Інвестиційні ресурси являють собою усі види грошо­вих та інших активів, залучених

Контрольні питання по темі № 1
1. Розкрийте сутність стратегії діяльності під­приємства. 2. У чому різниця між стратегією та інвестицій­ною стратегією підприємства? 3. На які цілі зорієнтовано інвестиційну стра

Тести по темі № 1
  1. Формування довгострокових цілей діяльності підприємства і розро-бка шляхів їхньої реалізації - це: а) стратегія підприємства; б) тактика підпри

Поняття проекту в системі проектного аналізу
Об'єктом дослідження у системі проектного аналізу є пев­ний проект. Форми та зміст інвестиційних проектів можуть трансформуватися, але є дещо притаманне всім видам - це наявність часового лагу між

Види проектів та їхня класифікація
У зв'язку з наявністю багатьох різновидів проектів під час їхнього детального дослідження виникає необхідність у пев­ній систематизації шляхом визначення класифікаційних оз­нак (рис. 2.3). Існують

Оточення проекту та його учасники
Адекватне визначення середовища, в якому виникає й існує проект, має неабияке значення, оскільки проект є по­родженням цього середовища та існує для задоволення тих чи інших його потреб. Тому життє

Мета й стратегія проекту
Мета проекту - це бажаний та доведений результат, до­сягнутий у межах певного строку при заданих умовах реалі­зації проекту. Визначення мети проекту передбачає поста­новку задачі,

Контрольні питання по темі № 2
  1. Розкрийте зміст поняття «проект». 2. Якими основними ознаками характеризу­ється проект? 3. У чому полягають особливості проекту як системи? 4. Наведіть

Тести по темі № 2
  1. До ознак проекту не належить: а) зміна стану проекту задля досягнення його мети; б) обмеженість у часі; в) бажання розпочати даний вид

Поняття життєвого циклу проекту
Поняття життєвого циклу трапляється досить часто - це життєвий цикл галузі, життєвий цикл підприємства, життєвий цикл виробництва, життєвий цикл проекту тощо. Інвестицій­ний проект може здійснювати

Фази життєвого циклу проекту
У практиці проектного аналізу використовуються різні підходи до розподілу реалізації проекту на фази: - підхід, що ґрунтується на основній діяльності, - аналізі проблеми, розробці концепці

Контрольні питання по Темі № 3
  1. Визначте сутність життєвого циклу проекту. 2. З яких фаз складається життєвий цикл про­екту? Дайте їм характеристику. 3. У чому полягає сутність аналізу альтерн

Тести по темі № 3
1. Життєвий цикл проекту - це: а) час від першої затрати до останньої вигоди проекту; б) час від ідеї проекту до початку його інвестування; в) час затвер

Поняття витрат, вигод та альтернативної вартості проекту
Основним завданням проектного аналізу є порівняння вхідних та вихідних проектних потоків з метою визначення його доцільності або ефективності (цінності), що можливо тільки у вартісних показниках. В

Концепція оцінки вартості грошей у часі
Внаслідок того, що інвестування є довгостроковим про­цесом, проектний аналіз стикається з проблемою порівнян­ня грошових потоків від проекту, які будуть одержані в май­бутньому, з витратами, які вж

Урахування впливу інфляції на грошові потоки від проекту
Грошовим потоком у системі вітчизняного проектного аналізу прийнято називати грошові надходження та витра­ти грошовим потоком, тобто грошовий потік - це різниця між грошовими надходженнями та витра

Контрольні питання по темі № 4
1. Сформулюйте основне завдання проектного аналізу. 2. Які методологічні принципи застосовуються при розрахунку грошових потоків проекту? 3. Що слід розуміти під безповоротними ви

Тести по темі № 4
1. Цінність проекту - це різниця його: а) позитивних та негативних результатів; б) кінцевих і початкових потоків; в) доходів і собівартості.

Аналіз беззбитковості проекту
Інвестиційні проекти пов'язані зі змінами у структурі вит­рат виробництва та реалізації продукції, тому одним з на­прямків оцінки проектів є аналіз беззбитковості проекту. Мета аналізу беззбитковос

Сума чистого доходу, витрат виробництва, прибутку
Рис. 5.1. Графік формування «точки беззбитковості»   Якщо

Методи оцінки ефективності
Загальновідомі методи оцінки інвестування оцінюють оч­ікуваний чистий прибуток (прибуток за вилученням платежів до бюджету) відносно до інвестованого капіталу. Для оцінки інвестицій пропонується вс

Метод визначення строку (періоду) окупності інвестицій.
Це один із самих простих та поширених у світовій практиці методів, який передбачає розрахунок строку окупності шля­хом ділення прогнозованих доходів від інвестицій на суму капіталовкладень. Тобто п

Метод розрахунку норми рентабельності інвестицій.
Піднормою рентабельності інвестицій слід розуміти такі зна­чення коефіцієнта дисконтування, за яких приведений дохід дорівнює нулю. Зміст цього показника полягає в тому, що норма рентабельності інв

Таблиця 5.1 Розрахунок чистого дисконтного доходу
  Показник Початок 1-й рік 2-й рік 3-й рік Усього 1 .Вартість верстата

Урахування впливу оподаткування на ефективність проектів
У реальних умовах інвестування при розрахунку прибут­ковості вкладеного капіталу треба ураховувати усі чинники, що впливають чи можуть впливати на ефективність реалі­зації проекту. Одним з важливих

Визначення грошових потоків від проекту
Грошові потоки 0 період 1 період 2 період період 1 .Ціна машини  

Контрольні питання по темі № 5
1. У чому полягає мета аналізу беззбитковості проекту? 2. Що ви розумієте під точкою беззбитковості проекту? Як визначити точку беззбитковості проекту? 3. На чому заснована оцінка

Тести по темі № 5
  1. У якості результатів проекту можуть виступати: а) тільки абсолютні показники тривалості витрат і вигод про­екту; б) як абсолютні, так і відносн

Класифікація проектних ризиків
Класифікаційна знака ВИДИ ПРОЕКТНИХ РИЗИКІВ Залежно від джерела виникнення а) Природно-кліматичні (у тому числі сти­хійні) і екологі

Методи аналізу і прогнозування ризику
У сучасній економічній практиці аналіз ризику поділя­ють на два види: - якісний, головне завдання якого – визначити чинни­ки ризику, етапи і роботи, під час виконання яких ризик виникає, т

Середній результат невизначеного проекту
Можливі результати (чистий прибуток від проекту), грн. Вірогідність кожного результату Результат, зважений за вірогідністю, грн.

Можливі результати проекту та їх вірогідності
1 період 2 період 3 період Вірогід­ність Чистий грошовий потік, грн. Вірогід­ність Чистий гро

Методи зниження ризику в проекті
Під зниженням ступеню ризику розуміють скорочення ймовірності його виникнення та обсягу можливих втрат. Основні методи зниження проектного ризику: - запобігання – просте відхилення від дія

Контрольні питання по темі № 6
  1. Розкрийте сутність поняття «проектний ри­зик». 2. У чому полягає різниця між поняттями «не­визначеність» і «ризик» в проекті? 3. Які класифікаційні ознаки проек

Тести по темі № 6
  1. Небезпекою небажаних відхилень від очікуваних станів у май­бутньому, із розрахунку яких приймаються рішення в теперіш­ньому, є: а) невизначеність;

Маркетинговий аналіз
Завданням маркетингового аналізу є дослідження ринку, а метою – визначення можливих обсягів реалізації проектної продукції, товарів, послуг. Основним завданням дослідження ринку є визначен

Розрахунок попиту на бензин
Споживачі Щорічне споживання бензину на одну транспортну одиницю, тис. л 1995Р. 2000Р. 2005 Р.  

Технічний аналіз
Метою технічного аналізу є визначення технічного обґрунтування проекту. Різноманітність технологій, видів сирови­ни та обладнання ускладнює типізацію технічного аналізу інвестиційного проекту. Прив

Правовий аналіз
Завданням правового аналізу є насамперед розгляд право­вих та організаційних аспектів проектної діяльності. Вплив державної політики на інвестиційні процеси з ча­сом суттєво зростає, що ст

Соціальний аналіз
Метою соціального аналізу є визначення прийнятності ва­ріантів реалізації проекту з погляду користувачів, населен­ня регіону, де здійснюється проект, розробка стратегії реа­лізації проекту, що дає

Нституційний аналіз
Метою інституційного аналізу є оцінка можливості здійс­нення проекту в існуючому політичному, економічному та правовому середовищі, впливу зовнішніх чинників на про­цес реалізації проекту, а також

Фінансовий аналіз
Фінансовий аналіз інвестиційного проекту – це сукупність прийомів і методів оцінки його ефективності (перевищен­ня доходів над витратами) за весь термін життя проекту у взаємозв'язку з діяльністю п

Коефіцієнти, що використовуються для фінансового аналізу
Назва показника Розрахункова формула Економічний зміст і нормативне значення Показники рентабельності Рентаб

Економічний аналіз
Фінансові результати проекту несуть на собі вплив не тільки економіки підприємства, але й економіки суспільства, у якому реалізується проект. Крім того, сам проект може впливати на суспіль

Анотація
Проект «Завод» обумовлює створення заводу з вироб­лення м'ясних напівфабрикатів на основі застосування но­вого вітчизняного обладнання і нової технології в одному з віддалених районів м. Харкова. Х

Загальні відомості
Забезпечення населення високоякісними продуктами харчування вітчизняного виробництва, включаючи й м'ясні напівфабрикати є одним з важливих завдань соціально-еко­номічного розвитку як України в ціло

Технічний аспект
Проект передбачає будівництво комбінату, орієнтовано­го на переробку сільгоспсировини поблизу його виробниц­тва та споживання. Ініціатори проекту планують будівниц­тво на основі купівлі, монтажу, з

Нституційний та правовий аспекти
Статистичні дані свідчать про велику частку імпортної продукції серед продуктів харчування, особливо у великих містах. Великий обсяг споживання імпортних продовольчих товарів викликає занепокоєння

Соціально-економічний аспект
Прямий соціально-економічний ефект даного проекту пов'язаний зі створенням 50 нових робочих місць. Аналіз соціального ефекту базується на використанні на­ступних коефіцієнтів: Від

Екологічний аспект
Функціонування м'ясопереробного підприємства може бути пов'язане з виникненням екологічних проблем, серед яких треба виділити забруднення водних ресурсів. Великі підприємства з переробки м

Фінансовий аспект
Розрахунки фінансової ефективності проекту виконано на основі використання певного програмного продукту. Для оцінки ефективності реалізації даного проекту роз­рахунковий період обрано 5 ро

Аналіз чутливості
Для аналізу чутливості проекту за чистим дисконтова­ним доходом (ЧДД) обрано наступні чинники: ціна, обсяг реалізації, загальні витрати, інвестиції. Базовим значенням ЧДД обрано його розрахункове з

Аналіз чутливості проекту
Чинники Зміна чин­ника Зміна ЧДД Відношення зміни ЧДД до зміни чинника(%) Рей­тинг чин­ника Чутли­вість

Контрольні питання по темі № 7
  1. У чому полягає необхідність проведення мар­кетингового аналізу? 2. Чим попит відрізняється від потреби? Що слід розуміти під ефективним попитом? Які методи прогнозування

Тести по темі № 7
  1. Метою маркетингового аналізу є визначення можливостей: а) обсягу реалізації продукції підприємства; §) обсягу реалізації проектної продукції; в

Стратегія формування Інвестиційних ресурсів
Одним із напрямків фінансового проектування є розроб­ка стратегії формування інвестиційних ресурсів підприєм­ства, етапи якої ми детально розглянемо. Першим етапом єпрогно

Стратегія формування Інвестиційних ресурсів
Одним із напрямків фінансового проектування є розроб­ка стратегії формування інвестиційних ресурсів підприєм­ства, етапи якої ми детально розглянемо. Першим етапом єпрогно

Основні показники господарсько-фінансової діяльності підприємства
Показники На 01.01.2001 На 01.01.2002 Основні засоби 52,81 205,8 Оборотні кошти

Ставки процентів за кредит
Показники Варіанти фінансової структури капіталу, % Частка власного капіталу

Фінансове прогнозування та планування
Прогнозування фінансової діяльності й розробка фінан­сової стратегії підприємства являє собою найбільш складний етап планування. Під фінансовою стратегією підприємства варто розуміти формування сис

Контрольні питання по темі № 8
  1. Які етапи стратегії формування інвестицій­них ресурсів підприємства ви знаєте? 2. Як проводиться прогнозування потреби в за­гальному обсязі фінансових коштів для ре­альн

Тести по темі № 8
  1. Оптимальну структуру капіталу можна визначити за допомо­гою показника: а) рентабельності капіталу; б) ефекту фінансового леверіджу;

Управління проектом: основні аспекти та функції
Управління проектом – це методологія організації, плану­вання, керівництва, координації трудових, фінансових та ма­теріально-технічних ресурсів протягом проектного циклу, спрямована на ефективне до

Організаційні структури в управлінні проектом
Незважаючи на все різноманіття типів і видів проектів, їхня структура управління за своїм змістом однорідна, тому що в ній подана та або інша комбінація тих самих видів робіт з управління. Ця обста

Команда проекту
Команда проекту – сукупність працівників, що здійснюють функції управління проектом і персоналом проекту. За формою команда проекту відбиває існуючу організаційну структуру управління проектом, под

Контрольні питання по темі № 9
  1. У чому полягає сутність поняття управління проектами (УП)? 2. Що слід розуміти під функціями УП? 3. Що є об'єктом управління в проекті? 4. Назвіть та о

Тести по темі № 9
1. Методологія організації, планування, керівництва, коорди­нації трудових, фінансових та матеріально-технічних ресурсів протягом проектного циклу, спрямована на ефективне досяг­нення його

Задача 12
Торговельний дім «Салтівський» планує закупити фасу­вальну машину вартістю 16000 гривень. Вивчення персона­лу виллється підприємству у 100 гривень, експлуатаційні витрати на устаткування становлять

Задача 13
Харківський жиркомбінат планує запровадити нову пакувальну техніку вартістю 40000 гривень. Вартість її установлення 2000 гривень. Крім того, установлення цієї машини потребує спеціального інвентарю

Задача 14
Менеджеру меблевого комбінату доручено розробити проект оновлення діючого устаткування, який принесе ефект не більш ніж через 5 років. Менеджер розробив наступний проект, який передбачає:

Задача 15
Кондитерський цех планує замінити діюче обладнання, яке має можливість продати за 500 грн., на нове, вартістю 3000 грн.. Реалізація даного проекту приведе до підвищення обсягів реалізації на 2000 г

Задача 17
Вибрати з двох проектів найефективніший. Проект 1. Планується виробництво нової продукції у що­річному обсязі 3.5 тис. одиниць, при цьому ціна за одиницю становить 6 грн., вартість праці – 2 грн.,

Задача 18
Оцінити ефективність інвестиційного проекту, який пе­редбачає: - купівлю нового обладнання вартістю 50000 гривень; - витрати на монтаж та установу устаткування у розмірі 1500 грив

Задача 19
Оцінити проект освоєння технологічної лінії переробки молока та випуску сиру твердого. Первинні інвестиції скла­дають 50000 гривень, період життя проекту 5 років. Проект передбачає випуск нової про

Задача 20
Керівництво підприємства доручило проект-менеджеру оцінити доцільність проекту організації виробництва нової продукції. Це потребує початкових витрат у розмірі 5000 гривень. Даний проект матиме стр

Можливі результати проекту та їх вірогідність
1-й рік 2-й рік 3-й рік Потік грошових коштів Вірогід­ність Потік грошових коштів Вірогід­н

Задача 21
Вибрати з двох проектів найменш ризикований шляхом розрахунку коефіцієнтів варіації (дисперсії та середньоквадратичного відхилення). Проект 1. Початкові витрати складають 4000 грн., життє­

Можливі результати та їх вірогідність
1-й рік 2-й рік 3-й рік   Потоки Вірогідн. Потоки Вірогідн Потоки

Задача 22
На ринку товару А працюють два великі виробники (із незмінним обігом виробництва, що обмежено виробничи­ми потужностями) та декілька невеликих виробників (табли­ця). В запланованому періоді передба

Задача 23
Розробити виробничу програму фабрики з виробництва тканин та порівняти її з результатами аналізу ринку даного товару. Проектна кількість верстатів, що будуть введені на по­чатку року, 500

Задача 24
Унаслідок застосування нової технології у проекті А в порівнянні з проектом С витрати на сировину та матеріали зменшаться на 40 %. Інші складові перемінних витрат ви­робництва, на одиницю пр

Задача 25
Визначити загальні витрати на трудові ресурси за новим проектом А. Проект А у порівнянні з діючим проектом Б передбачає: 1) обсяг випуску продукції дорівнює аналогічному по­казнику за прое

Задача 26
Створюється підприємство з виготовлення дитячого взуття, виробнича потужність якого 200 тис. шт. виробів. підприємство планується у вигляді ТОВ з участю іноземно-о капіталу (40 % уставного фонду).

Обсяг реалізації
Найменування продукту Обсяг продаж на внутрішньому та зовнішньому ринках, одиниць   1-й період 2-й період

Динаміка інфляції
Вид продукції Річний індекс інфляції   1-й період 2-й період 3-й період 4-й період

Загальні операційні витрати
Статті витрат На 1 рік тис. гри 3/пл. управлінського апарату 75,0 Реклама та інші витрати на просування прод

Загальні торговельно-адміністративні витрати
Статті витрат На 1рік тис. грн 3/пл. робочих (окрім відрядної) 30,0 Додаткова з/пл. 7,0

Витрати на маркетинг
Статті витрат На 1 рік, тис. грн. 3/пл. торговельного апарату 28,0 Знижки та комісійні агентам по продажу

Література
  1. Про інвестиційну діяльність. Закон України//Голос України. -1991.- 18 вересня. 2. Про інвестиційні фонди та інвестиційні компанії. Указ Президен­та України № 55-94 // Го

Глосарій
Альтернативні проекти- проекти, існування яких виключає мож­ливість існування інших. Аналіз беззбитковості проекту - це дослідження зв'язку обсягу ви­робн

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги