рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Розмежування доходів та видатків між бюджетами, взаємовідносини між бюджетами.

Розмежування доходів та видатків між бюджетами, взаємовідносини між бюджетами. - раздел Менеджмент, До екзамену з дисципліни Бюджетний менеджмент   Між Ланками Бюджетної Системи Відбувається Рух Грошових Поток...

 

Між ланками бюджетної системи відбувається рух грошових потоків, який ха­рактеризує взаємовідносини між бюджетами.

За формамируху коштів можливі такі взаємовідносини між бюджетами:

— бюджетне субсидіювання;

— вилучення коштів;

— взаємні розрахунки бюджетів;

— бюджетні позички.

Бюджетне субсидіювання — це виділення коштів із бюджету вищого рівня бюджетам нижчого рівня. Воно може здійснювати­ся з різних причин. По-перше, для надання фінансової допомоги тим бюджетам, в яких відносно слабка дохідна база порівняно з їхніми видатками. Така ситуація характерна практично для всіх країн світу, оскільки в кожній із них є економічно розвинуті і відносно відсталі регіони. Поки що нікому не вдалось досягти абсолютно збалансованого розвитку регіонів, тим більше, що в історичному плані характерною є нерівномірність і нерівноцін­ність розміщення продуктивних сил. По-друге, необхідність бю­джетного субсидіювання обумовлена пропорціями розподілу до­ходів між центральним і місцевими бюджетами. Нині переважає централізація бюджетних коштів. Спочатку вони концентруються у центральному бюджеті, а потім розподіляються між регіонами. Тому, відзначаючи недостатню дохідну базу місцевих бюджетів, слід пам'ятати, що це дуже відносно. Змінивши розподіл доходів між бюджетами різних рівнів, можна змінити і рівень забезпече­ності кожного бюджету доходами. По-третє, необхідність субси­діювання може визначатись тимчасовими факторами, наприклад реалізацією окремих державних програм, на які виділяються ко­шти із центрального бюджету, а фінансування здійснюється з мі­сцевих бюджетів.

Видами бюджетного субсидіювання є: бюджетні субсидії, бю­джетні субвенції, бюджетні дотації. Бюджетні субсидії як загаль­на форма бюджетного субсидіювання означають перерахування коштів з одного бюджету іншому для надання йому фінансової допомоги. Вони можуть мати як цільовий, так і знеособлений ха­рактер. Цільові бюджетні субсидії виділяються під певні видатки чи програми і не можуть використовуватись не за призначенням.

Знеособлені субсидії для бюджетів, що їх отримують, являють собою звичайні доходи і тому можуть використовуватись на будь-які цілі. Для органів влади, які виділяють бюджетні субси­дії, більш характерним є прагнення до надання цільових субси­дій. Навпаки, ті, хто отримує бюджетні субсидії, заінтересовані в їх знеособленому характері. Але так чи інакше будь-які бюджетні субсидії посилюють фінансову базу відповідних бюджетів. Адже, отримавши цільову бюджетну субсидію, можна кошти, що звільни­лися на цих видатках, спрямувати на фінансування інших видатків.

Бюджетні субвенції — це такий вид бюджетного субсидіюван­ня, який передбачає пайову участь кількох бюджетів у фінансу­ванні певних видатків чи проектів. Як правило, вони виділяються за умови, коли бюджет, який отримує бюджетну субвенцію, за­безпечує покриття встановленої для нього частки видатків. Такий вид бюджетного субсидіювання має активніший вплив, оскільки передбачає пошук місцевих ресурсів. Бюджетні субвенції мають цільовий характер, що зумовлено безпосередньо їхньою суттю. Як правило, вони виділяються з бюджету розвитку, а не на фі­нансування поточних витрат.

Бюджетні дотації — це виділення коштів з бюджету вищого рівня для збалансування бюджетів нижчого рівня. Якщо розміри бюджетних субсидій і субвенцій не пов'язуються безпосередньо зі станом того чи іншого бюджету, то бюджетна дотація видаєть­ся саме для покриття тих видатків, на які не вистачає доходів і, як правило, в розмірі, який визначається як різниця між видатками і доходами. Як інструмент впливу бюджетні дотації значно слаб­кіші, ніж бюджетні субсидії, й особливо бюджетні субвенції.

Вилучення коштів є формою взаємовідносин, протилежною за змістом і за напрямом руху коштів бюджетному субсидіюван­ню, а саме такому його виду, як дотації. На відміну від бюджет­ного субсидіювання, яке поширене в усьому світі, вилучення ко­штів є характерною ознакою бюджетних систем, побудованих за принципом єдності. Кошти вилучаються на суму перевищення доходів над видатками з тих бюджетів, де воно виникає. Звісно, це досить відносне перевищення, адже завжди можна знайти на­прями використання коштів. Таке перевищення може встановити тільки орган влади чи управління вищого рівня на основі норму­вання видатків. Про відносність такого перевищення свідчить той факт, що в Україні вилучення коштів відбувається в умовах не­стачі коштів у бюджетах усіх рівнів.

В умовах автономності бюджетів про вилучення коштів не може бути й мови. Більше того, і політика бюджетного субсидіювання організується у такий спо­сіб, щоб не підривати заінтересованості в зростанні доходів і в економному та раціональному фінансуванні видатків.

Взаємні розрахунки між бюджетами виникають під час пере­розподілу доходів і видатків між бюджетами після їх затвер­дження. Перерозподіл доходів може відбуватись унаслідок змін податкового законодавства або зміни нормативів розподілу дохо­дів. При цьому один бюджет втрачає доходи, хоча вони були для нього заплановані, другий — отримує додаткові, непередбачені планом надходження. Оскільки така зміна дохідної бази не відо­бражає ні прорахунків однієї сторони, ні зусиль другої (а бю­джети обох мають профінансувати заплановані видатки), то здій­снюються взаємні розрахунки, за якими передаються додаткові, непередбачені планом доходи від одного бюджету до іншого. Перерозподіл видатків відбувається у разі зміни відомчого підпо­рядкування суб'єктів фінансування (за відомчого принципу роз­поділу видатків), або коли передається фінансування певних за­ходів з одного бюджету до іншого. При цьому в одному бюджеті відбувається вивільнення доходів, утворюється їх відносний (до плану) надлишок, а в другому — навпаки, нестача доходів для фінансування непередбачених видатків. Для усунення дисбалан­су необхідно передати на суму перерозподілених видатків доходи з одного бюджету до іншого.

Бюджетні позички — це взаємовідносини між бюджетами з приводу тимчасового передання коштів з одного бюджету до ін­шого. Потреба в цьому виникає у разі тимчасових касових розри­вів у виконанні бюджету. Касовий розрив характеризується не­збігом у часі фінансування видатків і отримання доходів: видатки випереджають надходження доходів.

За напрямом руху коштіврозрізняють вертикальні і горизо­нтальні взаємовідносини бюджетів. Вертикальні характеризують рух коштів між бюджетами різних рівнів, а горизонтальні — між бюджетами, що належать до одного рівня. Більш поширеними і розвиненими є вертикальні взаємовідносини, оскільки вони кон­тролюються органами влади й управління вищого рівня.

За правовим регламентуваннямвзаємовідносини між бю­джетами поділяються на дві групи: регламентовані законодавчи­ми актами та інструктивними документами й договірні. Це дещо умовна класифікація, оскільки в деяких формах взаємовідносин наявні елементи і правового регламентування, і договірні стосун­ки. Наявність навіть окремих елементів правового регулювання дає підставу зараховувати такі відносини до регламентованих.

Основна форма взаємовідносин між бюджетами — бюджетне субсидіювання — має в цілому регламентований характер. Угоди на виділення бюджетних субсидій можуть не складатися, хоча певні домовленості між органами влади та управління, безпереч­но, існують: одні звертаються з проханням про одержання субси­дій, інші розглядають ці звернення. Однак виділення бюджетних субсидій може відбуватись і без звернення відповідних органів влади чи управління.

Регламентований характер мають також вилучення коштів і взаємні розрахунки бюджетів. Вони виникають за певних обста­вин і здійснюються за чітко встановленим порядком. Бюджетні позички регулюються на підставі рішень відповідних органів мі­сцевої влади та управління. Вони мають договірні елементи, хоча теж досить жорстко регламентуються.

В Україні згідно з Бюджетним кодексом установлені взаємо­відносини між бюджетами у формі міжбюджетних трансфертів, до яких віднесено:

— дотацію вирівнювання;

— субвенцію;

— кошти, що передаються до Державного бюджету України та місцевих бюджетів з інших місцевих бюджетів (вилучення коштів);

— інші дотації.

Взаємні розрахунки в кодексі не виділяються, що пов'язано з досить чітким розподілом доходів і видатків між бюджетами. Однак у розробленій згідно з його змістом бюджетній класифіка­ції взаємні розрахунки зафіксовані. Бюджетні позички зі складу міжбюджетних відносин фактично виключені, оскільки визначе­но, що для покриття тимчасових касових розривів, які виникають під час виконання бюджетів, відповідні органи управління мо­жуть отримувати кредити у фінансово-кредитних установах (на термін до трьох місяців) у межах поточного бюджетного періоду. Надання ж позичок з одного бюджету іншому забороняється.

Основною формою міжбюджетних трансфертів є дотація ви­рівнювання та зворотне їй вилучення коштів. Дотація вирівню­вання надається бюджетам нижчого рівня і визначається як пере­вищення обсягу видатків, обчислених із застосуванням фінансових нормативів бюджетної забезпеченості та коригуючих коефіцієнтів, над відповідними (визначеними кодексом) дохода­ми бюджетів. Вилучення коштів визначається у протилежному порядку. Отже, дотація вирівнювання і вилучення коштів є фор­мою бюджетного регулювання — забезпечення збалансованості бюджетів усіх рівнів.

До складу субвенцій віднесено такі їх види:

а) з Державного бюджету України:

— на здійснення програм соціального захисту;

— на компенсацію втрат доходів бюджетів місцевого само­врядування на виконання власних повноважень унаслідок надан­ня пільг, установлених державою;

— на виконання інвестиційних проектів;

— інші субвенції;

б) з місцевих бюджетів:

— на утримання об'єктів спільного користування чи ліквідацію негативних наслідків діяльності об'єктів спільного користування;

— субвенції на виконання власних повноважень територіаль­них громад сіл, селищ, міст та їх об'єднань;

— на виконання інвестиційних проектів;інші субвенції.

— автоматизації бухгалтерського обліку;

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

До екзамену з дисципліни Бюджетний менеджмент

БУКОВИНСЬКА ДЕРЖАВНА ФІНАНСОВА АКАДЕМІЯ... КАФЕДРА ФІНАНСІВ... ФАКУЛЬТЕТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ТА ЗАОЧНОЇ ОСВІТИ...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Розмежування доходів та видатків між бюджетами, взаємовідносини між бюджетами.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Тема 1. Сутність і складові бюджетного менеджменту.
Бюджетний менеджмент та його роль у бюджетному процесі. Визначення бюджетного менеджменту. Об’єкт і суб’єкти бюджетного менеджменту. Предмет бюджетного менеджменту як навчальної дисципліни.

Тема 2. структура бюджету держави як об’єкта управління
Сутність і роль бюджету. Бюджет як економічна категорія. Характерні ознаки бюджетних відносин: усеохоплюючий і перерозподільчий характер, законодавче регулювання.. Бюджет як фінансовий план, склад

Тема 3. Органи оперативного управління бюджетом
Міністерство фінансів України — центральний орган державної виконавчої влади в сфері фінансової діяльності. Законодавчі документи, якими керується Міністерство фінансів України у своїй діяльності.

Тема 4. Бюджетне планування
Економічні основи бюджетного планування: організація, завдання методи бюджетного планування. Методи та джерела формування доходів бюджету. Податкові надходження як основне джерело

Тема 5. Виконання бюджету
Поняття та принципи виконання бюджету. Органи, що забезпечують виконання бюджету, розподіл функцій між ними. Розпис доходів і видатків як основа виконання бюджету, порядок та терміни його

Тема 6. Облік виконання бюджету
Організація бухгалтерського обліку і виконання державного та місцевих бюджетів в органах Державного казначейства. Облікова політика Державного казначейства. Вимоги основних положень обліко

Тема 8. Контроль за виконанням бюджету
Сутність та призначення державного фінансового контролю, його роль у виконанні бюджету. Види, форми та методи бюджетного контролю. Органи державного фінансового контролю, їх повноваження.

Тема 9. Світовий досвід бюджетного менеджменту
Бюджет у контексті світової фінансової думки: ринкове господарство і державний бюджет; конституційно-парламентське проходження бюджету і демократичний вибір бюджетних пріоритетів; бюджетний федерал

Структура залікового кредиту дисципліни
Спеціальність «Фінанси», Спеціалізація «Державні фінанси», «Фінанси підприємств» Тема Кількість годин Усього

Відповідність кількості балів за шкалою академії оцінкам за національною шкалою та шкалою ECTS
Підсумкова кількість балів за шкалою академії Оцінка за національною шкалою у підсумковому контролі у формі екзамену Оцінка за національною шкалою при підсу

Об¢єкт, суб¢єкти та предмет бюджетного менеджменту. Органи управління в бюджетному менеджменті.
Бюджетний менеджмент — це один із напрямків фінансового менеджменту. Бюджетний менеджмент — це сукупність взаємопов’язаних дій (управлінських функцій), прийомів, методів,

Система управління бюджетом
Рис. 1. Загальна схема бюджетного менеджменту Можна виділити три групи органів управління бюдж

Потреба в БК та ініціативи, які йому передували
  22 березня 2001 р. Верховна Рада України ухвалила но­вий Бюджетний кодекс у третьому читанні і в цілому. Коли Президент України підписав його 21 липня 2001 р., стало зрозуміло, що ц

Снуючий Закон про бюджетну систему України позначений серйозними недоліками та прогалинами.
Після здобуття незалежності Україна за інерцією облаштовувала свої бюджетні будні за допомогою системи дер­жавних фінансів, успадкованої від радянської доби. Практи­ка засвідчила, що ця система, за

Снуючий Закон про бюджетну систему України позначений серйозними недоліками та прогалинами.
Після здобуття незалежності Україна за інерцією облаштовувала свої бюджетні будні за допомогою системи дер­жавних фінансів, успадкованої від радянської доби. Практи­ка засвідчила, що ця система, за

Бюджетні рішення постійно змінювались
Частково цим загальним кліматом облаштування оборудок, породжених системою "матрьошки", пояснюється те, що новітня фіскальна історія України позначена значною бюджетною турбулентністю. Ма

Ефективне виконання місцевих бюджетів
Формування бюджету за принципом бюджетної "ма­трьошки" породжує хибні стимули у розпорядників коштів місцевих бюджетів. Замість того, щоб винагороджувати за­ощадливе витрачання коштів та

Законодавче регулювання бюджетної діяльності в Україні
  /ст. 4 БК/Стаття 4. Склад бюджетного законодавства 1. Нормативно-правовими актами, що регулюють бюджетні відносини в Україні, є: 1) Конституція України

Сутність і роль бюджету. Бюджет як економічна категорія. Поняття, структура та принципи бюджетної класифікації України.
Бюджет, будучи дуже складним і багатогранним явищем, повинен розглядатися з декількох сторін: - як ланка державних фінансів; - як централізований фонд фінансових ресурсів;

Розділ 4. Державний борг.
Розділ І - «Доходи бюджету» - визначає струк­туру доходів бюджету: > Податкові надходження; > Неподаткові надходження; > Доходи від операцій з капіталом;

Бюджетний дефіцит: причини, наслідки та межі.
Стан бюджету як фінансового плану держави може визнача­тися трьома показниками: — рівновагою доходів і видатків бюджету; — бюджетним профіцитом — перевищенням доходів над ви­

Джерела покриття бюджетного дефіциту
Джерелами покриття бюджетного дефіциту можуть бути: — державні позики; — емісія грошей. Державні позики відбивають взаємовідносини між державою як позичальником і юридичн

Поняття бюджетного процесу та його основні елементи. Бюджетний період, бюджетний календар.
У Бюджетному кодексі України (гл. 4 "Бюджетний процес та його учас­ники") законодавче закріплено 4 великі стадії бюджетного процесу: 1) складання проектів бюджетів; 2) р

Бюджетний устрій і бюджетна система України.
  Вертикальна структура бюджету характеризується двома по­няттями: бюджетний устрій і бюджетна система. Вони тісно вза­ємозв'язані. Бюджетний устрій показує, в який спосіб побу

Склад і структура бюджетної системи України
Засади бюджетного устрою і склад бюджетної системи Украї­ни визначаються в бюджетному законодавстві — спочатку в За­коні «Про бюджетну систему України», а нині в «Бюджетному кодексі України».

Характеристика етапів складання бюджетів.
Бюджетний процес — регламентована нормами права діяль­ність, пов'язана зі складанням, розглядом, затвердженням бю­джетів, їх виконанням і контролем за їх виконанням, розглядом звіт

Складання проекту місцевого бюджету
Основними етапами процесу складання місцевих бюджетів вважа­ються такі: 1) встановлення граничних обсягів бюджетних асигнувань; 2) складання і доведення до розпорядників бюджетних

II. Розгляд та прийняття рішення про місцевий бюджет
На розгляд Верховної Ради Автономної Республіки Крим або місце­вої ради разом з проектом рішення про бюджет подаються: — пояснювальна записка до проекту рішення; — прогноз показни

III. Виконання місцевого бюджету
Виконання місцевого бюджету — це забезпечення повної та своєчасної мобілізації надходжень місцевого бюджету, як зага­лом, так і за кожним із джерел, а також своєчасного, повного, б

IV. Підготовка та розгляд звіту про виконання місцевого бюджету і прийняття рішення щодо нього
Відповідно до ст. 80 Бюджетного кодексу України повноваження що­до складання звітів про виконання місцевого бюджету та їх подання на розгляд відповідної ради належать до компетенції Ради міністрів

Поняття бюджетного фінансування та його організація. Основні вимоги кошторисного фінансування.
  Видаткова частина бюджету являє собою, як уже зазначалося, зведення бюджетних асигнувань конкретним міністерствам і ві­домствам, об'єднанням та установам, управлінням і відділам ви­

Взаємовідносини між ланками бюджетної системи
  Важливим напрямом бюджетного устрою є розмежування доходів і видатків між бюджетами. Це розмежування грунтує­ться на певних засадах, які обумовлені багатьма факторами, на­сам

Завдання та методи бюджетного регулювання
  У бюджетній системі України, до складу якої входить майже 12 тисяч бюджетів, обов’язково виникають взаємовідносини між різними бюджетами, яким притаманні великі за обсягами зустрічн

Аналіз виконання бюджету за доходами.
  Відповідним структурним підрозділом місцевого фінансового органу моніторинг стану надходження доходів до місцевого бюджету має здійснюватись щоденно, щомісячно, щоквартально та за р

Розщеплення податків: ілюзорні переваги і реальні проблеми
  Останніми роками Україна була свідком поступового переходу від старої системи фінансування місцевих бюджетів, що великою мірою спиралася на розщеплення податків, па­раметри якого зм

РОЗГЛЯД ПИТАННЯ З ПОГЛЯДУ БЮДЖЕТНОЇ ПОЛІТИКИ
Однією з цілей бюджетної політики є досягнення фіскальної справедливості, тобто забезпечення того, щоб доступ до суспільних послуг і податкова вартість таких по­слуг не залежали від того, у якому р

РОЗГЛЯД ПИТАННЯ З ПОГЛЯДУ ПОДАТКОВОЇ ПОЛІТИКИ ТА АДМІНІСТРУВАННЯ ПОДАТКІВ
Однією із важливих проблем, що роблять загальнодер­жавні податки, зокрема податок на прибуток підприємств, ПДВ та акцизи, непридатними для розщеплення, є проблема атрибуції загальнодержавних податк

Касове виконання державного та місцевих бюджетів за доходами та видатками.
видатками   Донедавна місцевим бюджетам були притаманні хронічне перефінансування одних статей видатків та недофінансування інших, постійне накопичення кредиторської заборгов

Загальна організація та управління виконанням місцевого бюджету
  При формуванні бюджету основні цілі й завдання визначаються й обговорюються місцевою радою. Результатом етапів складання та затвердження бюджету є прийняття бюджетних призначень, на

Особливості виконання місцевих бюджетів
У бюджетному процесі 686 самостійних бюджетів мають прямі зв’язки з державним бюджетом. В процесі виконання місцевих бюджетів на порядок денний стає питання фінансової дисципліни та відповідальност

Процедури складання та виконання розпису місцевого бюджету
Бюджетний розпис – документ, в якому встановлюється розподіл доходів та фінансування бюджету, бюджетних асигнувань головним розпорядникам бюджетних коштів за певними періодами року відповідно до

Аналіз виконання місцевого бюджету за видатками
  Показники виконання місцевого бюджету за видатками аналізуються у порівнянні затверджених показників видаткової частини бюджету з обсягом касових видатків за звітом відповідного бюд

Моніторинг виконання бюджету
Затверджений кошторис є безпосереднім засобом контролю. Положення Бюджетного кодексу передбачають, що суми видатків не перевищуватимуть обсягів затвердженого бюджету і не спричинятимуть значних від

Порівняння виконання місцевих бюджетів
Історично склалося, що більшість місцевих урядів вважала виконання бюджету попереднім аудитом своїх рахунків і порядку їх оплати. Наголос робився на правових аспектах платежів, технічних повноважен

Розрахунок доходів і кінцевих призначень
Місцеві бюджетні управління змушені миритися з тим фактом, що бюджети ґрунтуються на надходженнях. Нестача надходжень є поширеною проблемою, і бюджетні управління повинні на неї реагувати, скорочую

Зв’язок між виконанням бюджету та оцінкою програм
Головною причиною існування бюджетів є необхідність надання послуг населенню. Це види діяльності, які мають оплачуватись з коштів, що затверджені у відповідному рішенні про річний бюджет, з інших а

Державні закупівлі
2000 року набрав чинності Закон України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти» (№1490-ІІІ). Прийняття цього закону є надзвичайно важливим кроком до організації удосконалення взає

Порядок здійснення місцевих запозичень. Процедури в Україні
В Україні місцеві запозичення – операції, пов’язані з отриманням бюджетом коштів на умовах повернення, платності та строковості, в результаті яких з’являються зобов’язання органів місцевого самовря

Управління боргом
Головні принципи здійснення запозичень: · Продумане і обґрунтоване запозичення відповідає добрим методам фінансового управління. · Для того, щоб належним чином брати

Використання резервного фонду
Стаття 24 Бюджетного кодексу встановлює повноваження на створення резервного фонду для непередбачених видатків, що не носять постійного характеру і не могли бути передбачені при складанні відповідн

Система контролю за видатками
Під бюджетно-фінансовим контролем розуміється система органів і заходів з перевірки законності та доцільності діяльності у сфері створення, розподілу та використання державних грошових фондів та фо

Запровадження контролю за видатками
Після того, як головні розпорядники бюджетних коштів отримали право на видатки (призначення) вони вступили у першу фазу трансакційного процесу, де і слід розпочати контроль. Відсутність системи кон

Облікова політика державного казначейства. Вимоги основних положень облікової політики органів державного казначейства.
Система бухгалтерського обліку у бюджетній сфері має ряд особливостей. Якщо фінансові операції суб'єктів господарювання спрямовані на отриман­ня прибутку, то у фінансових опера

План рахунків виконання бюджету: характеристика класів рахунків, загальні правила ведення бухгалтерського обліку.
План рахунків охоплює 9 класів і поділяється на три логічні частини: балансові рахунки, бюджетні рахунки (ра­хунки доходів і видатків бюджету), меморандні і позабалансові рахунки: І. Ба

Організаційні основи фінансової звітності.
Основним видом звітності у Казначействі є фінансова або бухгалтерська звітність. Фінансова звітність - це система взаємопов'язаних узагальнюючих показників, що відображає фінансовий стан бюджету та

Сутність та призначення контролю. Його роль в системі бюджетного менеджменту, органи бюджетного контролю.
В сучасних умовах існування України як незалежної держави, а також тих шляхів, які здійснюються нею для побудови розвинутої ринкової економіки, особливо велику увагу необхідно приділити фінансовому

Повноваження суб’єктів бюджетного процесу по контролю за дотриманням бюджетного законодавства БК
Рахункова Палата Міністерство фінансів Державне казначейство України Органи Державної контрольно-ревізійної служби України

Програмно-цільовий підхід - основа бюджетного планування.
Необхідність впровадження програмно-цільового методу Програмно-цільовий метод складання бюджету успішно використовується у багатьох європейських країнах. Він допомагає зміцни

Формула розподілу обсягу міжбюджетних трансфертів
Основні вимоги до побудови системи бюджетних трансфертів сформульовані Дж. Мак-Мастером. Ця система повинна: · врахувати відмінності у фінансових потребах територій за умов чітко визначено

Підвищення прозорості бюджетних рішень
Оскільки обсяг трансферту місцевому бюджету визначається на основі об’єктивної оцінки видаткових потреб та доходної спроможності, органи місцевого самоврядування чітко бачитимуть, як саме визначаєт

Вирівнювання видаткового потенціалу місцевих бюджетів
Загальноприйнятим і справедливим є той погляд, що можливості здобуття освіти та доступ до програм охорони здоров’я та соціального захисту не повинні залежати від регіону проживання громадянина. Буд

Розрахунок обсягу видатків загального фонду місцевих бюджетів, що враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів
Розрахункові обсяги видатків місцевих бюджетів визначаються окремо для кожної галузі виходячи із загальних ресурсів зведеного і місцевих бюджетів та першочерговості соціальних виплат. Визн

Бюджетний механізм в зарубіжних країнах.
    Серед програмних технологій першого покоління варто назвати систему “планування — програмування — бюджетування” (Planning — Programming — Budgeting System — с

Основна
1. Конституція України: Прийнята на п’ятій сесії Верховної Ради України 28 червня 1996 р. – К.: Офіційне видавництво Верховної Ради України, 1996. – 115с. 2. Бюджетний кодекс України: Зако

Додаткова
  17. Алєксєєв І.В. Бюджетна система: навч. посіб. / І.В. Алєксєєв, Н.Б. Ярошевич, А.М. Чушак-Голобородько – К.: «Хай-Тек Прес», 2008. – 376с. 18. Артус М.М. Бюджетна система

Нтернет-ресурси
43. Офіційний сайт Кабінету Міністрів України [сайт http:// www.kmu.gov.ua]. 44. Офіційний сайт Міністерства фінансів України [сайт http:// www.minfin.gov.ua]. 45. Офіційний сайт

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги