рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Тема 1.2. Системи керування робочими органами машин: гідравлічна і пневматична

Тема 1.2. Системи керування робочими органами машин: гідравлічна і пневматична - раздел Философия, Навчальної дисципліни Будівельна техніка   Система Керування Служить Для Включення, Відключення І Регулю...

 

Система керування служить для включення, відключення і регулю­вання виконавчих механізмів машин.

Системи керування сучасних машин повинні забезпечити надійну роботу, бистроту приводу в дію, безпеку в роботі, легкість і зруч­ність керування.

В залежності від конструктивного виконання системи керування (СК) поділяють на: механічні, гідравлічні, пневматичні, електричні, комбіновані.

1) Механічні СК бувають: а) важільні; б) канатно-блочні.

а) важільні звичайно складаються з системи важелів, педалей, тяг, які включають і виключають муфти, гальма і т.п.

 

Рис. 16. Важільна система керування  

1 - гальмова стрічка; 2 - барабан; 3 - пружина; 4 - важіль; 5 - тяга; 6 - педаль.

Переваги: простота конструкції і надійність в роботі.

Недоліки: потребує великих зусиль (треба натискати на педаль або рукоятку).

б) канатно-блочна СК має привод від силової установки.

Переваги: не потребує застосування великих м’язових зусиль; надійна в роботі.

Недоліки: система громіздка; потребує огорожі для безпеки робіт.

  1 - муфта включення лебідки; 2 - барабан лебідки; 3 - направляючий блок; 4 - канат; 5 - система нерухомих блоків; 6 - система рухомих блоків; 7 - робоче обладнання.

Рис. 17. Канатно-блочна система керування

2) Гідравлічні СК бувають: а) насосні; б) безнасосні. Безнасосна ГСК приводиться в дію за рахунок м’язової сили.

а) – насосна; б) – безнасосні 1 - педаль; 2 - гідроциліндр; 3 - робоче обладнання; 4 - гідробак; 5 - золотник розподільника; 6 - насос.  

Рис. 18. Гідравлічні системи керування

Переваги: ГСК - розвивають великі зусилля, плавність роботи, ком­пактні.

Недоліки: точність виготовлення, порушення роботи при високих і низьких температурах.

3) Пневматична СК використовується для включення гальм і муфт.

Переваги - плавність включення, менша забрудненість машини.

Недолік - можливість замерзання води від конденсування вологи з повітря (при низьких температурах).

4)Електрична СК застосовується в механізмах, які мають привод від індивідуальних електродвигунів, для включення електродвигунів, для включення електромуфт та електрозолотників.

Переваги: дає можливість автоматизувати керування.

Недоліки: потребує джерело електроенергії, складність обслуго­вування і ремонту.

 

Запитання для самоконтролю

1. Призначення, область застосування систем керування?

2. Дайте класифікацію систем керування.

3. Які переваги і недоліки важільних систем?

4. Які особливості канатоблокової системи?

5. Які переваги і недоліки гідравлічних систем керування?

6. Які особливості застосування пневматичних систем керування?

7. Як схематично зображуються складові частини гідравлічних систем?

8. Як позначаються на кресленнях і схемах складові частини пневматичних систем?

9. Як вираховується продуктивність пневматичної системи?

10. Як визначається витрата і коефіцієнт корисної дії гідросистеми?

 

Тема 1.3. Силове та ходове обладнання машин

 

Силова установка – це та частина машини, яка приводить в рух ме­ханізми машини.

На меліоративних і будівельних машинах застосовують наступні ви­ди силових установок: двигуни внутрішнього згоряння, електродвигуни, гідравлічні і пневматичні двигуни.

Двигуни внутрішнього згоряння (ДВЗ) перетворюють в механічну ро­боту енергію, яка одержується з природних ресурсів (первинні двигуни). Електричні, гідравлічні і пневматичні двигуни (вторинні двигуни) пе­ретворюють в механічну роботу енергію, вироблену машинами – генера­торами (динамо-машиною, насосом, компресором).

ДВЗ – це двигун, в якому теплова енергія згоряння палива перетво­рюється в механічну роботу в середині робочого циліндра.

  Рис. 19. Параметри ДВЗ Залежно від способу утворення і загоряння пальної суміші (палива з повітрям) двигуни внутрішнього згоряння поділяють на карбюраторні та дизельні. В карбюраторних двигунах пальна суміш (пари палива і повітря) утворюється в спеціальному приладі - карбюраторі і подається в циліндри. Спалахує вона від електричної іскри, створеної джерелом струму. Основні параметри ДВЗ (рис. 19.): S – хід поршня, D – діаметр циліндра, ВМТ – верхня мертва точка, НМТ – нижня мертва точка, Vc, Vs, Vц – відповідно, об’єм камери стиску, робочий та повний об’єми циліндра.

ДВЗ є основним силовим обладнанням пересувних машин, бо не залежать від зовнішнього джерела енергії (автономність і мобільність), їх недоліки: малий к.к.д.; неможливість реверсування; бояться перевантажень; забруднюють навколишнє середовище; потребують постійного нагляду. Зараз – висока вартість палива.

У дизелях пальна суміш (дрібнорозпилене паливо і повітря) утворює­ться в процесі подачі палива в циліндр у момент, коли повітря сильно стиснене і нагріте. Суміш при таких умовах самозапалюється від тиску і згоряє.

Карбюраторні двигуни працюють на легкому паливі: бензині або гасі; дизелі – на важкому дизельному паливі. Дизелі більш економні, а карбюратор­ні двигуни при такій самій потужності мають меншу масу і габарити. На одному двигуні може бути 1, 2, 4, 6 робочих циліндрів та більше.

Електродвигун – агрегат, який перетворює електричну енергію в механічну роботу, а електрогенератор – агрегат, який перетворює ме­ханічну енергію в електричну, для живлення електродвигунів і освіт­лення.

Електродвигуни застосовують на стаціонарних машинах і машинах, які пересуваються в межах робочого місця з подаванням електроенергії кабелем або тролейним проводом.

Переваги електродвигунів – простота обслуговування і запуску; надійність в експлуатації; дистанційність керування; екологічно чисті; можливість реверсування.

Недоліки - залежність від зовнішнього джерела енергії; потре­бують надійного електрозахисту.

Бувають електродвигуни змінного струму, які живляться від зви­чайної електромережі, вони витримують великі короткочасні переван­таження. Застосовують для приводу стаціонарних будівельних машин (бетонозмішувачів, дробарок та ін.).

Електродвигуни постійного струму мають м'яку зовнішню характе­ристику і придатні для приводу кар'єрних машин, але збільшують ма­су машини.

Гідравлічний двигун - агрегат, який перетворює енергію потоку рідини в механічну роботу.

Гідродвигун для надавання поступового прямолінійного руху являє собою гідроциліндр, в якому рухається поршень з штоком.

Гідродвигуни обертового руху – це гідромотори. Вони бувають шестеренні, лопатеві і плунжерні.

Переваги гідродвигунів – відсутність громіздких механічних передач; незалежність розташування агрегатів гідросистеми; надійний захист від перевантажень; безступінчастість регулювання швидкості.

Недоліки – складність експлуатації при високих і низь­ких температурах; висока точність виготовлення; висока вартість. Найбільш прогресивні з усіх видів привода.

Пневматичний двигун – агрегат, який перетворює енергію потоку стиснутого повітря в механічну роботу.

Виготовляють їх у вигляді циліндра з поршнем, пневмокамери з діафрагмою і ротора з лопатками. Стиснуте повітря подається від поршневого або ротаційного компресора.

Пневмодвигуни застосовують для приводу механізованого інстру­мента і в механізмах керування машин.

Трансмісія служить для передавання руху від силової установки до окремих вузлів машини.

Трансмісія не тільки передає рух, але і перетворює направлення руху, передає швидкості, моменти та зусилля. В трансмісію включаються елементи, які запобігають двигун і окремі вузли від перевантажень Розрізняють механічні, гідравлічні, пневматичні та електричні транс­місії.

Механічна трансмісія являє собою систему зубчастих передач, редукторів, валів, запобіжних і обмежуючих муфт, реверсивних механіз­мів, гальмових пристроїв. Вона передає зусилля і моменти на віднос­но невеликі відстані.

Переваги - простота конструкції, надійність роботи, дешевизна.

Недоліки - громіздкість, низький к.к.д., погано піддаються ав­томатизації, повністю передають коливання на силову установку від зовнішнього навантаження.

Гідравлічна трансмісія являє собою насоси, розподільники, тру­бопроводи, гідравлічні циліндри, гідравлічні двигуни, системи запо­біжних клапанів.

Переваги - безступінчастість регулювання швидкості; незалежність розташування агрегатів системи; передавання потужності на значні віддалі; надійний захист від перевантажень.

Недоліки - висока точність виготовлення, висока вартість, склад­ність експлуатації, невелика довговічність.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Навчальної дисципліни Будівельна техніка

Навчальної дисципліни... Будівельна техніка... для студентів за напрямом підготовки Будівництво...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Тема 1.2. Системи керування робочими органами машин: гідравлічна і пневматична

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

РОБОЧА ПРОГРАМА
Навчальної дисципліни „Будівельна техніка” для студентів за напрямом підготовки 6.060101 «Будівництво».   Європейська кредитно-трансферна с

Тематичний план та розподіл навчального часу
Відповідно до „Освітньо-професійної програми вищої освіти” підготовки бакалавра за професійним спрямуванням 6.060101 „Будівництво” (м. Київ, 2004 р.) та навчального плану на вивчення навчальної дис

Варіанти самостійної роботи
Самостійна робота виконується студентом після виконання практичної роботи в аудиторії і отримання необхідних даних для самостійної роботи згідно варіанта в кількості 10 завдань. Таблиця 6.

Інструктивно–методична
1. Мобіло Л.В. Будівельна техніка. Конспект лекцій для студентів напряму 0926 „Водні ресурси”. Рівне, РДТУ. 2004. – 92 с. 2. Методичні вказівки для виконання лабораторних робіт по курсу „Б

Компоненти механізму
Всякий механізм чи машина, якими складними вони не були б, складаються із окремих деталей (компонентів, елементів). Виріб виготовлений із однорідного матеріалу, без застосування складальни

Вали, осі, їх опори та з’єднання
Деталі машин, які обертаються встановлюють на осях або валах. Вали завжди обертаються разом з деталями і передають крутний момент. Осі можуть обертатися разом з деталями, можуть б

Ходове обладнання
Ходове обладнання служить для пересування машини як під час роботи, так і при переїздах до місця роботи. На будівельних і меліоративних машинах застосову

Автомобілі
Автомобілі призначені для перевезення вантажів і пасажирів, їх використовують як базові машини для начіпних будівельних, меліо­ративних машин і майстерень технічного обслуговування та ремонту машин

Тягачі, самохідні шасі, напівпричепи та причепи
Колісні тягачі призначені для роботи з різними видами змінного начіпного, напівпричіпного та причіпного будівельного та меліоратив­ного обладнання. В порівнянні з гусеничними тракторами вони значно

Транспортуючі машини
Ці машини та пристрої поділяють на наступні групи: - конвеєри, які переміщають матеріал при безперервному русі робочого органу по замкненому контуру або обертанні відносно своєї осі;

Скрепери.
Скрепером називають землерийно-транспортну машину, що приводиться в рух тяга­чем або власним двигуном і призначену для пошарового копання, транспортування, від­сип­ки та розрівнювання на місці укла

Класифікація одноківшевих екскаваторів.
За призначенням одноківшеві екскаватори розділяють на: - будівельні універ­сальні; - для виробництва земляних і вантажно-розвантажувальних робіт в будів­ництві; - кар’єрн

Гідравлічні екскаватори
За видом виконання робочого обладнання розрізняють гідравлічні екскаватори з шар­нірно-важільними робочим обладнанням неповноповоротні, повноповоротні та з телескопічним робочим обладнанням.

Траншейні екскаватори
Траншейні екскаватори застосовують для риття траншей під водопроводи, кана­лі­зацію, газонафтопроводи, електричні та телефонні кабелі, стрічкові фундаменти будинків, а обладнані спеціальними відкіс

Дробильні машини.
Дробленням називають процес розділення шматків кам'яних порід на більш дрібні частини дробильними машинами-каменедробарками. Матеріал, що подається в дробарку, називають вихідним матеріалом, а що в

Основні поняття про ручний механізований інструмент.
  Ручним механізованим інструментом (РМІ) або ручними машинами (РМ) називають машини, головний робочий рух яких (рух робочого органу) здійснюється основним дви

Класифікатор і цифрова індексація ручних машин
Підгрупа Групи Машини свердлильні,різеза-кручувальні

Контрольна тестова програма
  Знайдіть всі правильні відповіді.   Блок змістових модулів 1. Деталі та механізми машин  

ПОРЯДОК тестування
  Тестування знань студентів проводиться після вивчення кожного змістового модуля. Студент отримує картку тестування (табл. 4.1.), яку заповнює самостійно і відмічає в ній всі правиль

Варіанти самостійної роботи
Самостійна робота виконується студентом після виконання лабораторної роботи в аудиторії і отримання необхідних даних для самостійної роботи згідно варіанта в кількості 10 завдань. Таблиця

Параметри гідравлічних екскаваторів з прямою лопатою
Варіант Параметри ЭО-4321А ЭО-4121 ЭО-5122А ЭО-5123 ЭО-6122

Послідовність виконання роботи
1. Накреслити в масштабі схему екскаватора (план і переріз) і визначити за схемою середній робочий кут повороту екскаватора. 2. Визначити середню тривалість робочого циклу екскаватора.

Методичні вказівки
з навчальної дисципліни “Будівельна техніка” до виконання практичних робіт для студентів за напрямом підготовки 6.060101 “Будівництво” всіх форм навчання   Затверджено

Загальні відомості
Механічні передачі служать для зміни швидкості, крутного моменту трансмісії або характеру руху, напрямку руху, площини руху та інших параметрів. Основними параметрами пере

Розрахунок привода і кінематичний розрахунок
передач привода (механічних передач) Завдання: визначити загальний ККД привода і необхідну потужність електродвигуна; вибрати вид електродвигуна; визначити загальне

Методика розрахунку
Визначити потужність електродвигуна за формулою , кВт, де

Призначення та класифікація автомобілів
Автомобілі поділяють на: - класи (по літражу двигуна або за повною масою автомобіля); - види (за експлуатаційним призначенням); - моделі (за реєстраційним номером);

Будова автомобіля
Автомобіль складається із чотирьох основних частин: двигуна, кабіни, шасі кузова або спеціального або робочого обладнання (рис. 2.1).

Методика розрахунку
Записати рівняння тягового балансу для навантаженого автомобіля. У випадку руху навантаженого автомобіля до будівельного об’єкта його сила тяги повинна бути достатньою для подолання виникаючих опор

Загальні відомості
Трактором називається колісна або гусенична самохідна машина, призначена для пересування причіпних або навісних дорожніх, землерийних, сільськогосподарських та інших машин і знарядь, при цьому меха

Тяговий розрахунок тракторного поїзда
Завдання: написати рівняння тягового балансу для тракторного поїзда з розшифруванням величин, які в нього входять; визначити кількість причепів у поїзді під час руху на 1-й - 8-й передачах з

Методика розрахунку
Записати рівняння тягового балансу для тракторного поїзда. При русі трактора з причепами сила тяги має бути достатньою для подолання опорів, які виникають. Рівняння тягового балансу для тр

Загальні відомості
Вантажопідйомні машини призначені для піднімання, переміщення по горизонталі та утримування в заданому положенні будівельних конструкцій, виробів і вантажів. Піднімання перерахован

Визначення продуктивності баштового крана за зміну
Завдання: визначити потрібну висоту піднімання гака; вибрати кран; визначити змінну продуктивність крана при суміщеному і несуміщеному циклах. роботи; визначити тривалість робочого циклу без

Методика розрахунку
Висота піднімання гака (рис. 4.1, табл. 4.1): , м, де: h1 - задана в

Загальні відомості
Основне призначення бульдозера - зрізати і перемішувати грунт на невеликі відстані (від 30…50 м, іноді до 100 м) і розрівнювати його.

Методика розрахунку
Умови руху бульдозера без пробуксовування (див. вправу 2) , м, де: Рзч

Тема: Розрахунок одноківшевих екскаваторів
  Загальні відомості Одноківшевий екскаватор

Одноківшовим екскаватором
Завдання:визначити місткість ковша екскаватора і тривалість його робочого циклу з подальшим порівнянням отриманих даних із характеристиками існуючих типових машин; визначити зусилля копання.

Методика розрахунку
Орієнтовна місткість ковша: , м3, де Пекспл – продуктивні

Загальні відомості
Сучасні змішувальні машини для приготування бетонів і розчинів за характером роботи поділяють на машини циклічної дії і машини неперервної дії. В змішувальних маши

Методика розрахунку
Головним параметром, що характеризує роботу циклічних бетонозмішувачів, є об’єм готового замісу. Визначити експлуатаційну продуктивність бетонозмішувача. Технічна продуктивність з

Рівне 2013
УДК 69.002.5 (083 ББК 34.4 Я 7 - 6 М 74     Будівельна техніка. Контрольна робота. – Рівне; НУВГП, 2013 – 16с.  

Умовні позначення до вправи
Тзм. - тривалість зміни; tв - тривалість вивантаження грунту з|із| ковша; tпер. - тривалість робочого пересування екскаватора; tв.е.

Методика розрахунку
1. Схему забою екскаватора викреслюємо в масштабі по аналогії з рис. 1 і на підставі даних варіанту завдання|задавання|. Контур забою в плані визначається радіусами різання Dст

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги