Загальні питання охорони праці та правове регулювання

Загальні питання охорони праці та правове регулювання.

Охорона праці – це система правових, соціально – економічних, організаційно – технічних, санітарно-гігієнічних та лікувально-профілактичних заходів… Основна задача охорони праці – створення таких умов праці , яки сприяють…  

ДГСТ 12. Х. ХХХ. ХХ.

12 - шифр ССБП Х - номер підсистеми. ХХХ - порядковий номер.

Quot;Звичайне" розслідування

Ще одна задача керівника робіт - зберегти до прибуття комісії з розслідування (комісії зі спеціального розслідування) нещасного випадку обстановку… Іноді потерпілий, посилаючись на нещасний випадок на виробництві, відразу… - підприємство, де працює потерпілий;

Спеціальне розслідування нещасних випадків

* нещасні випадки із смертельними наслідками; * групові нещасні випадки, які сталися одночасно з двома і більше… * випадки смерті працівників на підприємстві;

ЗАХОДИ БЕЗПЕКИ ПРИ ВЕДЕННІ

ОЧИСНИХ РОБІТ

1. СКЛАДАННЯ ТА ЗМІСТ ПАСПОРТА ВИЇМКОВОЇ ДІЛЬНИЦІ   Виймання вугілля в очисних вибоях повинно здійснюватися відповідно до паспорта виїмкової дільниці із застосуванням…

ЗАХОДИ БЕЗПЕКИ ПРИ ВЕДЕННІ ВИБУХОВИХ РОБІТ.

Таблица 4 Клас ВР   Вид ВР і умови застосування Колір відмітної смуги чи оболонок патронів (пачок) I …    

ПРОВІТРЮВАННЯ ГІРНИЧИХ ВИРОБОК ТА ПИЛОГАЗОВИЙ РЕЖИМ.

1. ГОЛОВНІ СКЛАДОВІ ШАХТНОГО ТА АТМОСФЕРНОГО ПОВІТРЯ. У результаті виконання виробничих процесів у гірничих виробках шахт… Природні і технологічні гази, що виділяються в шахтах і рудниках, одержали назва рудничних газів.

Уміст водню в зарядних камерах не повинен перевищувати 0,5%.

  2.ДОПУСТИМА ШВІДКІСТЬ ПОВІТРЯ. Швидкість повітря в гірничих виробках не повинна перевищувати величин, що вказані в табл.4. При цьому середня…

ЗАХОДИ безпеки на рудниковому транспорті та підйомі

Безпечне пересування людей по горизонтальних і похилих виробках забезпечується перш за все пристроєм проходів шириною не менше 0,7 м на висоті 1,8 м… Після виходу з кліті (людської вагонетки) робочий повинен слідувати до… Забороняється переходити через підйомне відділення стволів; переходити дозволяється тільки по обхідної виробки, або…

ЗАСОБИ безпеки при експлуатації електрообладнання.

1.Електричний травматизм та дія електричного струму на організм людини. Електротравма — це травма, викликана дією електричного струму або електричної… Проходячи через тіло людини, електричний струм справляє термічну, електричну та механічну (динамічну) дію. Ці…

Вид та частота струму

Тривалість проходження струму через організм істотно впливає на наслідок ураження: зі зростанням тривалості дії струму зростає ймовірність важкого або смертельного наслідку.

Шлях протікання струму через людину.

Індивідуальні властивості людини.

Навколишнє середовище.

5. Система заходів з попередженням ураження електричним стру­мом. 1. Застосування устаткування в рудниковому виконанні. Область і умови його… 2. Застосування блокувань, що виключають помилкові дії обслуговуючого персоналу і що перешкоджають відкриттю…

Промислова санітарія.

1.Санітарно – гігієнічне забезпечення робітників. На кожній шахті повинен здійснюватися комплекс технічних та… Шахта повинна мати паспорт санітарно-тех­нічного стану умов праці.