Реферат Курсовая Конспект
УРОК 2 . - Конспект, раздел Философия, КОНСПЕКТИ УРОКІВ З МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА ДЛЯ 4 КЛАСІВ НА ДРУГИЙ СЕМЕСТР НАВЧАЛЬНОГО РОКУ. ТЕМА: Між музикою мого народу і музикою інших не має неперехідних меж. Тема Уроку :Музика Українського Та Російського Наро...
|
ТЕМА УРОКУ :Музика українського та російського
Народів .
МЕТА УРОКУ :
Навчальна :вчитиучнів уважно слухати музичні тво-
ри вміти характеризувати їх ;
- спільні властивості українських та російських про –
тяжних пісень .
- виконання пісень різного змісту і характеру.
- закріплювати набуті знання і вміння учнів.
Виховна :- виховувати любов до класичної му –
зики, рдного народу ;
- виховувати здатність співпереживати зміст ро- зучених пісень та почутих музичних творів .
Розвиваюча :- розвивати музичні здібності учнів
їх творчі задатки ;
- розвивати співацькі навики ;
- розвивати слух, ритм.
Обладнання :Інструменти, магнітофон, диск із запи –
сом твору, папки із теорією , портрет компози-
тора, наочні матеріали.
Методи і прийоми: словесні ( розповідь, бесіда), наоч-
ні ( використання папок портрету композитора
де монстраційний матеріал малюнок ) власний показ вчителя аналіз музичного твору, метод порівняння, спів групами та індивідуально .
ХІД УРОКУ :
I . Організація учнів до уроку.
Музичне вітання :
Добрий день вам дітки
Я вітаю вас.
Здрастуйте учителю , здрастуй любий клас
Вступне слово вчителя :
Вч . Близько двох тисяч років тому грецьким і римським вченим було відомо, що в Європі, між Карпатськими горами та Балтійським морем, живуть оз співкаенні племена венедів. Це були попередники слов’янських народів. Часи проходили і територія помешкання слов’ян збільшувалася і зміщувалася. Саме зі слов’ян пішли сьогоднішні українці та росіяни. Тому і говоримо ми про їх історичну, мовну та культурну спорідненість.
Тому сьогодні ми спробуємо порівняти особливості музичної мови українського та російського народів. Розпочнемо зі слухання двох народних пісень і з’ясуємо, що їх споріднює.
I I . Слухання. Українська народна пісня «Реве та стогне Дніпр широкий»
Прозвучали українська народна пісня « Реве та стогне Дніпр широкий » і російська народна пісня « Вниз по матушке по Волге » .
Ми почули, що в обох піснях розповідається про великі річки – Дніпро та Волгу , які є символами величі українського та російського народів , є втіленням любові та гордості за них. Вони звучать широко і розспівка, в них відчувається захоплення красою рідного краю , могутньою силою народу.
А тепер послухаємо ще одну , але вже професійну, « Пісню про Дніпро » . Її авторами є поет Євген Долматовський та композитор Марк Фрадкін. Але спочатку познайомтеся з її « художньою біографією».
Лірико – патріотична пісня – дума „ Пісня про Дніпро ” створена у 1941 році , коли Україна була окупована фашистами . Євгенію Долматовському , російському поетові , довелося пережити страшні дні оточення, важкий шлях по дорогах знедоленої України до лінії фронту , переправу через Дніпро .
Гіркі слова « Ой , Дніпро , Дніпро » жили тут , біля берегів старовинної ріки , у плачах жінок , у коротких і сурових перегуках партизанів.
Ці слова поет поклав в основу пісні , музику до якої написав російський композитор Марк Фрадкін. Їй судилося стати однією з найулюбленіших пісень періоду Великої Вітчизняної війни.
Слухання. „Пісня про Дніпро”
Вч .„ Пісню про Дніпро ” створена в народному дусі. Тут поєдналися і російська народна пісенність ( адже її автори – росіяни ) і українська, тому що писалася вона в Україні і про Україну.
У пісні оспівується велич ріки, її нестримна сила, могутність і непереможність нашого народу, звучить заклик до боротьби з фашистськими загарбниками.
– Конец работы –
Эта тема принадлежит разделу:
КОНСПЕКТИ УРОКІВ З МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА ДЛЯ КЛАСІВ...
Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: УРОК 2 .
Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:
Твитнуть |
Новости и инфо для студентов