рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Діагностичні критерії синдрому залежності від алкоголю

Діагностичні критерії синдрому залежності від алкоголю - раздел Образование, ПСИХІАТРІЯ. НАРКОЛОГІЯ   Три Або Більше З Числа Наступних...

 

Три або більше з числа наступних проявів потрібні бути одночасно протягом 1 місяця або, якщо вони зберігаються більш короткі періоди, періодично повторюватися протягом 12 місяців
  Сильне бажання або почуття насильницької тяги до прийому алкоголя
  Порушена здатність контролювати прийом алкоголя
  Фізіологічний стан скасування (фізична залежність)
  Наростання толерантності до алкоголя
  Психологічна заклопотаність вживанням алкоголя
  Хронічне вживання алкоголя з шкідливими наслідками

 

Після вивчення дійсної глави посібника і відповідних розділів підручника вирішите самостійно запропоновані завдання. Якщо Ви зазнаєте труднощів у рішенні, зверніться до еталонів правильних відповідей завдань у додатку 1. Якщо Ви вирішили завдання невірно, повторно прочитайте главу посібника та літературу. Ознайомтесь із завданням і дайте відповідь на питання. Це дасть Вам можливість з'ясувати, наскільки засвоєна інформація.

Завдання № 87. Хворий Б., 54 р. Вживає спиртне біля 20-ти років. Неодноразово лікувався в наркологічному диспансері. Через пияцтво втратив родину, роботу. Зайнятий збиранням пляшок і жебрацтвом. Харчується покидьками. Сомато-неврологічно: зниженого харчування, шкіра бліда, суха. Гіпотрофія м'язів. При ходьбі відзначаються явища атаксії. Зіниці реагують на світло в'януло. Тремор рук. Психічний стан: зовнішній вигляд неохайний, одяг брудний, порваний, від одягу виходить запах сечі. Правильно називає себе, знає рік народження, але не знає поточної дати. Не зовсім розуміє, у яку лікарню потрапив і для чого. Настрій ейфорічний. На питання відповідає односкладово, швидко виснажується. Складні питання недорозуміє. Пам'ять і інтелект різко знижені. Поставте попередній діагноз:

A. Деменція внаслідок вживання алкоголю

B. Стан скасування алкоголю

C. Синдром залежності від алкоголю

D. Амнестичний синдром внаслідок вживання алкоголю

E. Вживання алкоголю з шкідливими наслідками

Завдання № 88. Хворий И., 37 років, оглянутий лікарем швидкої допомоги вдома. При огляді: збуджений, просить про допомогу, прагне утекти, скидає з себе невидимі предмети. Дезорієнтований у місці і часі. Затверджує, що за вікном коштує банда, що повинна його знищити. В анамнезі: багаторічне зловживання алкоголем. Останній раз випивав кілька днів назад. Сомато-неврологічний стан: виявляється гіпергідроз, виражена гіперемія обличчя, шиї, тремор кінцівок. АД 180/100. Поставте попередній діагноз:

A. Вживання алкоголю з шкідливими наслідками

B. Стан скасування алкоголю з делірієм

C. Психотичний розлад внаслідок вживання алкоголю

D. Резидуальний психотичний розлад

E. Гостра інтоксикація внаслідок вживання алкоголю

Завдання № 89. Хворий Р., 40 років. Зловживає алкоголем з 20 років. Неодноразово лікувався з приводу алкоголізму. Протягом декількох років відзначає в себе зниження полової функції. У зв'язку з цим став підозрювати дружину в невірності. Періодично влаштовує їй сцени ревнощів, оглядає постільна білизна, вимагає визнання в зраді. Останнім часом став ревнувати дружину до її молодшого брата. Останнє вживання алкоголю 6 годин назад. Стан при огляді: Орієнтування збережене цілком. Порушень сприйняття не виявлено. При бесіді розповів, що дружина змінює йому з братом, сусідами по квартирі, лікарем поліклініки. Мислення тугорухоме. Вважає себе здоровим. Свою госпіталізацію розцінює як “підступ дружини”, що у такий спосіб одержала волю дій. Поставте попередній діагноз:

A. Стан скасування з делірієм

B. Психотичний розлад внаслідок вживання алкоголю

C. Вживання алкоголю з шкідливими наслідками

D. Гостра інтоксикація внаслідок вживання алкоголю

E. Резидуальний психотичний розлад внаслідок вживання алкоголю

Завдання № 90. Хворий Н., 18 років. Доставлений бригадою швидкої допомоги. При огляді: орієнтування в місці, часі порушене, збережене у власній особистості. Рухово збуджений. На обличчі вираження страху. Просить закрити кватирку, злякано дивиться у вікно, оглядається по сторонах. Розповідає, що за ним стежать і хочуть убити. Сомато-неврологічно: відзначаються множинні свіжі сліди від ін'єкцій в області передпліч, тахікардія, тремор кінцівок. Лікування:

A. Детоксикація + сібазон

B. Аміназин + галоперідол

C. Детоксикація + аміназін

D. Неулептіл

E. Сонапакс


ПСИХІЧНІ ТА ПОВЕДІНКОВІ РОЗЛАДИ ВНАСЛІДОК ВЖИВАННЯ ПСИХОАКТИВНИХ РЕЧОВИН

За даними WHO (2001), "наркотизація" населення планети неухильно росте: тільки офіційно у світі налічується понад 1 млрд. осіб, що зловживають психоактивними речовинами (ПАР), з них 50 млн. зловживають речовинами, віднесеними до наркотичних.

Психічні та поведінкові розлади, що виникають у результаті використання психоактивних речовин, включають розлади, викликані алкоголем, препаратами опію, канабіса, заспокійливими й гіпнотичними засобами, кокаїном та іншими стимуляторами, галюциногенами, тютюном і летучими розчинниками. Стани, що пов'язані з їхнім використанням, включають інтоксикацію, вживання з шкідливими наслідками, залежність, синдром скасування й психічні розлади. До ПАР відносять, таким чином, всі нелікарські та лікарські засоби, які можуть стати предметом зловживання в силу їхнього впливу на психічні процеси, наприклад, на когнітивну й афективну сфери з розвитком суб'єктивно приємних психічних станів (наприклад, ейфорії, підвищення активності, комфорту, спокою). Під зловживанням розуміють "постійне або спорадичне надмірне вживання ПАР, несумісне або не пов'язане з припустимою медичною практикою" (WHO, 1969).

Значний ріст вживання й зловживання ПАР з щорічним збільшенням числа осіб з залежністю від ПАР, що супроводжується як соматоневрологічними, так і психічними розладами, наносить значну соціально-економічну і моральну шкоду як суспільству в цілому, так і окремим особам. Щорічно збільшується число дітей і підлітків, що вживають і зловживають ПАР. Це визначає актуальність вивчення проблеми психічних і поведінкових розладів внаслідок вживання психоактивных речовин як проблеми не тільки медичної, але й соціальної.

Ціль загальна: уміти визначати клінічні прояви психічних розладів внаслідок зловживання ПАР і лікувальну тактику у відношенні даних хворих.

 

Конкретні цілі: уміти Цілі початкового рівня: уміти
1. Визначати клінічні ознаки гострої інтоксикації ПАР й призначати лікування. 1. Виявляти скарги, збирати анамнестичні дані, проводити об'єктивне дослідження хворого у відповідність з принципами медичної етики та деонтології (кафедра пропедевтики внутрішніх хвороб).
2. Виявляти клінічні ознаки синдрому залежності й призначати лікування.   2. Визначати обсяг і інтерпретувати дані необхідних додаткових досліджень (кафедра неврології, кафедра інфекційних хвороб, кафедра внутрішніх хвороб).
3. Визначати клінічні ознаки синдрому скасування, у т.ч. синдрому скасування з делірієм і призначати лікування. 3.Проводити патопсихологічне дослідження та інтерпретувати отримані дані (цикл загальної психології кафедри ОЗО, цикл мед. психології кафедри психіатрії та мед. психології).
4. Виявляти клінічні ознаки психотичного розладу при зловживанні ПАР й визначати лікувальну тактику. 4. Виявляти психопатологічні симптоми й визначати провідний синдром (загальна психопатологія на кафедрі психіатрії та мед. психології).
5. Визначати клінічні прояви амнестичного синдрому при зловживанні ПАР й призначати лікування. 5.Уміти визначати механізм дії психотропних препаратів.
6. Виявляти клінічні ознаки резидуального психотичного розладу й психотичного розладу з пізнім (відставленим) дебютом і визначати лікувальну тактику.  

 

Перевірити ступінь своєї підготовки Ви можете, вирішивши запропоновані завдання.

Завдання № 91. Хворий М., 18 років. Доставлений у психіатричну лікарню у зв'язку з неправильною поведінкою: був збуджений, намагався заколотити цвяхами вікна і двері квартири батьків. При огляді: множинні сліди від ін'єкцій в області передпліч. Не розуміє, де він знаходиться, не називає поточної дати, місяця, року. На обличчі вираження страху. На стільці утримується з труднощами, намагається бігти, говорить, що його “хочуть убити”. Був призначений р-р сібазону – 4 мл в/м. До якої групи препаратів він відноситься?

A. Антидепресант

B. Нейролептик

C. Транквілізатор

D. Ноотроп

E. Психостимулятор

Завдання № 92. Хворий Н., 23 р. На прийом до терапевта доставлений батьками. Зі слів батьків у сина останній місяць безсоння, “постійне погане самопочуття”. При огляді: зіниці розширені, на світло не реагують, відзначається сльозотеча, нежить з чиханням, “гусяча шкіра”, м'язи напружені, у кінцівках відзначає “відчуття незручності”, вени в області передпліч і стіп ущільнені. Консультація якого фахівця необхідна хворому?

A. Інфекціоніста

B. Невропатолога

C. Психіатра

D. Реаніматолога

E. Нарколога

Завдання № 93. При патопсихологічному дослідженні хворого С., 22 років, що довгостроково вживає маріхуану, за методикою запам'ятовування 10 слів отримані наступні результати: 5-6-6-6-7. Які висновки можна зробити на підставі проведеного дослідження?

A. Відзначається порушення активної уваги

B. Виявлене зниження короткочасної пам'яті

C. Відзначаються порушення активної уваги і короткочасної пам'яті

D. Виявлені порушення мислення

E. Крива запам'ятовування 10 слів у межах норми

Завдання № 94. Хворому М., 18 років, що вживає препарати коноплі, призначений пірацетам по 2т. 3 р/д. Який механізм дії даної лікарської речовини?

A. Протисудомне

B. Антидепресивне

C. Антипсихотичне

D. Транквілізуюче

E. Нейрометаболічне

Завдання № 95. Для купировання первинного патологічного потяга до алкоголю хворому В., 39 р., був призначений фінлепсин. До якої групи препаратів відноситься дана лікарська речовина?

A. Антиконвульсант

B. Транквілізатор

C. Антидепресант

D. Нейролептик

E. Психостимулятор

Правильні відповіді на тестові завдання на вихідний рівень у додатку 1.

Якщо при виконанні приведених вище тестових завдань виникли труднощі, необхідно звернутися до наступної літератури:

1. Синяченко О.В., Ігнатенко Г.А. Пропедевтика внутренних болезней. Донецк, 2000. – С. 20 – 46.

2. Вітенко І.С. Загальна та медична психологія .-К. “Здоров’я”, 1997. - С.76 - 89.

3. Абрамов В.А. и соавт. Психопатологические симптомы и синдромы. Донецк, 1998. – 209 с.

4. Загальна психопатологія. Навчальний посібник под ред. проф. В.А.Абрамова. – Донецк, 2010. – 97с.

5. Абрамов В.А., Ряполова Т.Л., Голоденко О.Н., Бурцев О.К. Основи загальної психопатології (таблиці, графіки, діаграми). Навчальний посібник. - Донецк «Каштан», 2009. – 104 с.

6. Медицинская психология под ред. проф. В.А. Абрамова. – Донецьк, 2008. – 290 с.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ПСИХІАТРІЯ. НАРКОЛОГІЯ

ІМ М ГОРЬКОГО... ПСИХІАТРІЯ НАРКОЛОГІЯ Донецьк... Зміст навчання...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Діагностичні критерії синдрому залежності від алкоголю

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

ПСИХІАТРІЯ. НАРКОЛОГІЯ
Методичні вказівки для студентів   Донецьк 2010     ПСИХІАТРІЯ.НАРКОЛОГІЯ. Методичні вказівки для студентів   АБРА

ПАТОЛОГІЯ ПІЗНАВАЛЬНИХ ПСИХІЧНИХ ПРОЦЕСІВ
Цією темою починають вивчення пропедевтики психіатрії - загальної психопатології, її найважливішої складової частини – семіотики психічних захворювань. Поява розладів відчуттів і сприйнять

Теоретичні питання
1. Кількісні порушення відчуття (гіпестезія, гіперестезія, анестезія) 2. Якісні порушення відчуття (парестезії, сєнєстопатії) 3. Ілюзії: класифікація, види 4. Галюцінації

ПАТОЛОГІЯ ЕМОЦІЙНО-ВОЛЬОВОЇ СФЕРИ
Емоційні розлади займають ведуче положення в клінічних проявах не тільки психічних захворювань. При будь-якій гострій соматичній патології неминуче виникають такі емоційні стани різного ступеня вир

Теоретичні питання
1. Порушення емоційного реагування 2. Порушення емоційних станів (настрою) 3. Роль порушення емоцій у діагностиці психічних станів 4. Кількісні порушення вольової активно

ПСИХОПАТОЛОГІЧНІ СИНДРОМИ
Розпізнавання будь-якої хвороби, у тому числі і психічної, починається із симптому (ознаки, що відражає визначені розлади тієї чи іншої функції). Однак симптом-ознака багатозначний і на його підста

Теоретичні питання
1. Роль психопатологічних синдромів у діагностиці психічних розладів. 2. Продуктивні психопатологічні синдроми. 3. Негативні психопатологічні синдроми. 4. Дефіцитарно-орг

ОРГАНІЧНІ ПСИХІЧНІ РОЗЛАДИ
Актуальність дійсної теми визначається значним ростом частоти виникнення психічних розладів, що мають першоосновою органічну поразку головного мозку. Це викликано рядом причин, основними з яких є н

ПСИХІЧНІ РОЗЛАДИ ПОХИЛОГО ТА СТАРЕЧОГО ВІКУ
Актуальність дійсної теми визначається значним ростом частоти виникнення деменції та інших психічних розладів похилого і старечого віку. Це викликано рядом причин, основними з яких є наступні: демо

ПСИХІЧНІ ТА ПОВЕДІНКОВІ РОЗЛАДИ ВНАСЛІДОК ВЖИВАННЯ АЛКОГОЛЯ
Значний ріст вживання й зловживання алкоголю з щорічним збільшенням числа осіб з залежністю від алкоголю, що супроводжується як соматоневрологічними, так і психічними розладами, наносить значну соц

Діагностичні критерії гострої інтоксикації різними видами алкоголю
Загальні: 1. Достовірні дані про недавнє вживання високої дози алкоголя 2. Симптоми відповідають відомій дії алкоголю (див. нижче) Наявні симптоми не можуть бути пояснені

Діагностичні критерії гострої інтоксикації різними видами ПАР
Загальні: 3. Достовірні дані про недавнє вживання високої дози ПАР 4. Симптоми відповідають відомій дії певної ПАР (див. нижче) Наявні симптоми не можуть бути пояснені іншими п

Діагностичні критерії синдрому залежності від ПАР
Три або більше з числа наступних проявів потрібні бути одночасно протягом 1 місяця або, якщо вони зберігаються більш короткі періоди, періодично повторюватися протягом 12 місяців

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПСИХОГЕННИХ ЗАХВОРЮВАНЬ. НЕВРОТИЧНІ ПСИХІЧНІ РОЗЛАДИ
Актуальність проблеми невротичних розладів зв'язана не тільки із значною поширеністю цієї патології, але і її «проміжним» положенням між власне психічними, більш важкими розладами і станами психічн

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПОВ’ЯЗАНИХ ЗІ СТРЕСОМ ТА СОМАТОФОРМНИХ РОЗЛАДІВ
Актуальність проблеми післятравматичних стресових розладів полягає в значній поширеності виключно несприятливих подій, що можуть викликати гостру стресову реакцію, або значних подовжуваних неспрятл

ШИЗОФРЕНІЯ, ШИЗОТИПНІ ТА МАРЕВНІ РОЗЛАДИ
Шизофренія залишається однією з найбільш актуальних проблем сучасної медицини. Однак і сьогодні, шизофренія є захворюванням з нез'ясованою етіологією і недостатньо вивченим патогенезом, що обумовлю

АФЕКТИВНІ РОЗЛАДИ
Проблема афективних розладів є однієї з найбільш актуальних тем сучасної медицини. Афективні розлади у виді депресивних або маніакальних станів – найчастіше проявлення психічних розладів у дорослих

РОЗЛАДИ ЗРІЛОЇ ОСОБИСТОСТІ ТА ПОВЕДІНКИ У ПІДЛІТКІВ
Термін «особистість» ставиться до числа найпоширеніших у найрізноманітніших галузях науки - філософії, педагогіки, медицини. Всім лікарям необхідно оцінювати особистість хворого, тому що це дозволя

Діагностичні критерії розладів особистості відповідно до МКХ-10
Помітна дисгармонія в особистісних позиціях і поведінки, що утягує звичайно кілька сфер функціонування, наприклад, афективність, збудливість, контроль спонукань, процеси сприйняття й

РОЗУМОВА ВІДСТАЛІСТЬ. ПОРУШЕННЯ ПСИХОЛОГІЧНОГО РОЗВІТКУ. ПОВЕДІНКОВІ РОЗЛАДИ, ЩО ПОЧИНАЮТЬСЯ У ДИТЯЧОМУ ТА ПІДЛІТКОВОМУ ВІЦІ
Актуальність проблеми розумової відсталості обумовлена ростом числа осіб з уродженим недорозвиненням інтелекту в загальній популяції населення. Загальна поширеність розумової відсталості, як вважає

Додаток 1
Завдання№1. А Завдання№2. В Завдання№3. D Завдання№4. B Завдання№5. D Завдання№6. B Завдання№8. E

Додаток 2
Граф логічної структури „Порушення відчуттів”     Граф

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги