рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Теоретичні питання

Теоретичні питання - раздел Образование, ПСИХІАТРІЯ. НАРКОЛОГІЯ 1. Роль Психопатологічних Синдромів У Діагностиці Психічних Розладів. ...

1. Роль психопатологічних синдромів у діагностиці психічних розладів.

2. Продуктивні психопатологічні синдроми.

3. Негативні психопатологічні синдроми.

4. Дефіцитарно-органічні психопатологічні синдроми.

Граф логічної структури теми “Психопатологічні синдроми” приведено у додатку 4.

Орієнтована основа дії (ООД): У додатку 5 приведено діагностичні алгоритми за даною темою.

Після вивчення дійсної глави посібника і відповідних розділів підручника вирішите самостійно запропоновані завдання. Якщо Ви зазнаєте труднощів у рішенні, зверніться до еталонів правильних відповідей завдань у додатку 3. Якщо Ви вирішили завдання невірно, повторно прочитайте главу посібника та літературу. Ознайомтесь із завданням і дайте відповідь на питання. Це дасть Вам можливість з'ясувати, наскільки засвоєна інформація.

Завдання№ 46. Хворий А. 44 роки, головний інженер промислового підприємства. Звернувся до терапевта зі скаргами на порушення сну - довго не міг заснути, у голову лізли думки про роботу, спогади минулого дня, зниження працездатності - по вечорах не може зосередитися на своїх справах, дратівливість, нестерпність до яскравого світла та голосних звуків, серцебиття, перебої та поколювання у ділянці серця. Вдома часто був дратівливим через дрібниці, за останні час став виявляти нестриманість і у звертанні зі своїми співробітниками. Початок захворювання збігся з переходом на нову роботу. Знайшовши багато недоліків в організації виробництва, хворий з головою увійшов до роботи, вникав у кожну деталь, прагнув на кожній ділянці впровадити найбільш прогресивні методи. Весь день був розподілений по хвилинам, працював навіть під час обідньої перерви, закушуючи на ходу, а після робочого дня брав додому особисті справи співробітників і там вивчав їх. Нові порядки на виробництві не усім сподобалися. Серед працівників стало назрівати глухе невдоволення. Пішли і відкриті конфлікти з А. Дружина давала зрозуміти, що він приділяє недостатню увагу родині. А. часто думав про те, що такі відносини з дружиною можуть погано скінчитися, але змінити свого рішення до родини вже не міг - його усе більше захоплювали інтереси виробництва. Після появи перерахованих скарг із трудом включався в роботу, обстеження у терапевта патології внутрішніх органів не виявило. Який синдром описаний у хворого?

A. Депресивний

B. Іпохондричний

C. Психоорганічний

D. Нав’язливий

E. Астенічний

Завдання№ 47. Хворий 3., 40 років. У психіатричних лікарнях лікувалися батько хворого і дядько по лінії батька. Сам хворий перший приступ захворювання переніс у 25 років. З тих пір чотири рази госпіталізувався в психіатричне відділення терміном на 2-3 місяця, виписувався у доброму стані, приступав до колишньої роботи. Даний приступ почався 3 дні тому назад. Хворий став ейфорічним, пожвавленим, надмірно діяльним. Затіяв у квартирі ремонт, улаштував безладдя і кинув. Придбав штангу, обіцяв стати світовим рекордсменом по важкій атлетиці. Намагався виступати на вечорі самодіяльності. Коли йому у цьому перешкодили, затіяв сварку, побив товариша. Психічний стан: хворий рухово неспокійний. На місці не втримується. Ходить по відділенню, береться за різні види діяльності, але негайно ж відволікається. Співає, танцює, викликає на боротьбу лікуючого лікаря, стає гнівливим, дратівливим. Сон недостатній, незважаючи на прийом відповідних медикаментів. Просторікуватий. Кваліфікуйте психопатологічний синдром.

A. Парафренний

B. Паранояльний

C. Параноїдний

D. Гебефреничний

E. Маніакальний

Завдання№ 48. Хвора О. 23 роки. Інвалід ІІ гр. за психічним захворюванням. Кілька разів лікувалася у психіатричній лікарні. Протягом п'яти років чує голоси, що йдуть звідкись з вулиці. Голоси тихі, що підсилюються при безсонні, при хвилюванні, у тиші. Говорять жінки і діти. Називають її чужим ім'ям, радять, як поводитися, як надійти. Голоси розмовляють безпосередньо з хворою, і між собою, обговорюючи поводження хворої. Останнім часом крім голосів, що йдуть з зовні, з'явилися голоси "десь усередині", однак їх "чує вухами" і сприймає як реальні, З цими голосами ніколи не розмовляє і за останні роки часто не виконує їхніх вимог. Критичного відношення до порушень психіки не має При роз'ясненнях часом погоджується, що це просто "фантазія лізе в голову", але з появою голосів приймає їх за дійсність. Кваліфікуйте психопатологічний синдром.

A. Нав’язливостей

B. Синдром галюцинозу

C. Паранояльний

D. Понадцінних ідей

E. Параноїдний

Завдання№ 49. Хвора Н., 19 років. У психіатричну лікарню доставлена батьками. Дядько по материнській лінії страждає на шизофренією. Занедужала гостро, після конфлікту з юнаком. У психіатричній лікарні протягом тижня була загальмованою, із застиглим вираженням обличчя, лежала у ліжку нерухомо, відвернувши до стіни, відмовлялася від їжі, не відповідала на питання. Двічі ставала різко збудженою, викрикувала обривки фраз, співала, розкидала речі, у контакт не вступала. Після завершення хворобливого стану розповіла, що їй здавалося, начебто її возять по країні, бачила себе серед розкішної обстановки, казкових персонажів. Навколо танцювали люди у незвичайних одягах, звучала ніжна приємна музика. Вважала, що виходить заміж за італійського співака Челентано, брала участь у весільному обряді. Іноді ставало страшно, начебто починалася воїна, навкруги рухалися танки, у небі летіло багато літаків. Часом думала, що для неї спеціально розігруються різні спеціальні сцени, щось їй уселяють. Кваліфікуйте психопатологічний синдром.

A. Аментивний

B. Сутінковий

C. Деліріозний

D. Онейроїдний

E. Парафрений

Завдання№ 50. Хвора Б., 54 років. По характеру врівноважена, працьовита, турботлива, Менопауза з 46 років. До психіатричної лікарні надходить вперше. Занедужала поступово: втратила сон і апетит, настрій був подавленим, з'явилися думки, що у неї рак, що вона незабаром повинна вмерти. Стала тривожною. У відділенні говорить мало, скаржиться на загальну слабкість. Стогне, охає, зітхає. Вважає, що незабаром загине від раку, що загинуть її діти і чоловік. Метається, не сидить на місці, рветься до дверей "проститися" з дітьми. Заламує руки, рве на собі сорочку. Тривожна, нескінченно запитує: "Що ж це буде?''. Говорить про якесь лихо, що насувається, подавлена, на обличчі вираження страждання. Вночі намагалася затягти на шиї рушник, їсть тільки з рук персоналу примусово. Кваліфікуйте психопатологічний синдром

A. Депресивний

B. Іпохондричний

C. Нав’язливий

D. Паранояльний

E. Понадцінних ідей

Завдання№ 51. Хворий Н., 42 років, лікар. Надходить на лікування до психіатричної лікарні у шостий раз. Виписується всякий раз здоровим, продовжує працювати за спеціальністю. Останнє загострення за 2-3 тижні до надходження. Настрій підвищен, мало став спати ночами, перестав справлятися з роботою. В усе втручається, дає свої ради, при цьому явно переоцінює свої можливості. У лікарні активно вступає до контакту. Темп мислення прискорений, мова виразна, супроводжується багатою мімікою та жестами. Охоче відповідає на питання, однак швидко переключається з однієї теми на іншу. Римує, читає свої вірші , наспівує. Себе хворим не вважає, навпаки, визначає прилив сил і енергії, "відмінний настрій", має намір у короткий термін виконати серйозне дослідження з рішення проблеми ракових захворювань. Кваліфікуйте психопатологічний синдром.

A. Кататонічний

B. Маніакальний

C. Гебефренічний

D. Гебоїдний

E. Парафренний

Завдання№ 52. Хворий К. 10 років. Ріс і розвивався без особливостей, у школі встигає добре. Занедужав два дні тому назад, з'явився головний біль, нездужання, катаральні явища. Температура 38,0-39,5°. Запрошений лікар діагностував аденовірусну інфекцію. Вночі погано спав, метався у постелі, скрикував. Ранком був тривожним, скаржився на невмотивовані страхи. У другій половині дня перестав впізнавати матір, брата, приймав їх за інших людей, спостерігалося перекручене сприйняття реальних предметів, пофарбовану у зелений колір трубу парового опалення приймав за змію, дуже боявся дивитися на неї, не міг сказати, де знаходиться. Раптом голосно став плакати, кликати на допомогу. Виявилося, що висячий світильник він прийняв за повішену матір, вона була маленьких розмірів. Навколо себе бачив казкових чудовиськ. Такий стан утримувався біля доби. Зі спадом температури поведінка змінилася, хворий став спокійним, в'ялим, астенічним. Про пережите зберігся частковий спогад. Кваліфікуйте описаний стан:

A. Онейроїдний синдром

B. Деліріозний синдром

C. Сутінковий синдром

D. Аментивний синдром

E. Параноїдний синдром

Завдання№ 53. Хвора Ж., 43 рока. Відрізнялася акуратністю, педантизмом, ретельністю, чого вимагала і від своїх товаришів по службі. Разом з тим була трохи недовірливою, тривожною, сенситивною, егоїстичною, легко розгублялась за будь-яким приводом, але у зовнішнім вираженні своїх почуттів була стриманою. Живе зі своїми батьками. У віці 41 року під час прогулянки хвору подряпала кішка. Вона не звернула на це уваги, але потім випадково довідалася, що це може привести до зараження сказом. Хвора у тривозі провела всю ніч, не могла заспокоїтися при думці, що вона заразилася сказом. Після проведення щеплень, коли реальна небезпека зараження фактично була виключена, стан хворий не покращився: як і раніше відчувала страх перед зараженням сказом, різку тривогу, коли бачила собак або кішок. У клініці хвора дуже часто мила руки, виникала спілкування з людьми, вимагала перемінити постільну білизну, якщо виникала підозра, що його хтось ненавмисно торкнувся. Відчувала страх перед домашніми тваринами. Вважала, що її переживання позбавлені реальних основ, але звільнитися від них не могла. Настрій подавлений, поглинена думками та страхом зараження. Сон не приносить бажаного відпочинку. Кваліфікуйте психопатологічний синдром.

A. Понадцінних ідей

B. Паранояльний

C. Нав’язливий

D. Іпохондричний

E. Параноїдний

Завдання№ 54. Хворий Н., 36 років. Під час роботи колода, що зірвалася з лебідки, вдарила хворого по голові, після чого він впав на землю зі штабеля лісу висотою 6 метрів. У несвідомому стані хворий був доставлений до хірургічного відділення міської лікарні, де відзначалася блювота з кров'ю. Через місяць переведений до психіатричної лікарні. Психічний стан. Контакту доступний. У відділенні нічим не зайнятий. Велику частину часу проводить у ліжку. Скаржиться на постійний головний біль, загальну слабкість, виявляє велику безпам'ятність стосовно поточних та недавніх подій, щодня знайомиться з лікуючим лікарем, обіцяє запам'ятати, як його кличуть, але незабаром збуває не тільки його ім'я, але і зовнішній вигляд. Не знає імені нікого з персоналу і хворих. Не пам'ятає про зроблені йому лікувальні процедури, про час прийому та назву прийнятої їм їжі. Знає, що знаходиться в лікарні, що за вікнами зима. Правильно називає своє місцезнаходження. Названі числа, місяць, рік через 2-3 хвилини вже не пам'ятає. Постійно плутає свою палату і ліжко. Не може повідомити точні зведення про своє минуле життя. Не пам'ятає своєї домашньої адреси. Забув перенесену їм травму і наступне перебування в місцевій лікарні. Не знає, коли надійшов до психіатричної лікарні і скільки часу тут знаходиться. Іноді повідомляє про себе вигадані зведення. Настрій підвищений, ейфорічен. Недооцінює ваги свого захворювання, вважає, що він знаходиться тут "для перевірки здоров'я". З хворими нетовариський. Іноді стає запальним, дратівливим. Зазначена симптоматика без істотної динаміки утримується протягом 2-х років. Кваліфікуйте психопатологічний синдром.

A. Психоорганічний

B. Тотальне недоумство

C. Амнестичний

D. Деліріозний

E. Маніакальний

Завдання№ 55. Хвора П., 34 років. Хворіє на психічне захворювання протягом 3-х років. Психічний стан. Хвора в'яла, неохоче розмовляє, в основному намагаючись обмежитися односкладовими відповідями. Дивиться вбік. Кілька разів під час бесіди поривається встати і піти з кабінету. У відділенні нічим не зайнята, цілий день лежить у постелі. З навколишніми спілкується лише за необхідністю. Себе хворою не вважає. Своє приміщення до лікарні зв'язує зі спробою самогубства. Пояснює, що зробила її під впливом "голосів". Розповіла, що постійно, протягом декількох років чує, як слова навколишніх і їх думки повторюються у неї в голові Крім цього, "з повітря по радіо" доносяться голоси на російській та українській мовах. Якісь люди лають на неї, говорять "умри". Завжди чує два голоси - чоловічий та жіночий, говорять вони голосно, із загрозливими інтонаціями. Звертаються прямо до хворої, наказують, багато разів повторюють те саме, вимагають, поки хвора його не виконає. '"Труїлася через них та руку порізати хотіла через них. А так навіщо мені потрібно було б це робити". Голоси чує щодня, вважає, що накази їй передаються по радіо, тому просить перевести у відділення, де немає радіо. Відзначає, що нерідко очима "бачить" своє тіло, що падає назад, а іноді "бачить" обличчя, руки, що ріжуть ножами. Усе, що відбувається з нею, вважає результатом дії групи людей, що спочатку переслідували її із сексуальними намірами, а після її відмовлення знущаються з неї. Кваліфікуйте психопатологічний синдром.

A. Параноїдний

B. Синдром психичного автоматизму

C. Паранояльний

D. Парафренний

E. Нав’язливий

Завдання№ 56. Хвора А., 14 років. Пубертатний період протікав стрімко, менструації установилися у 12 років. З цього часу з'явилися порушення поводження: стала грубою, дратівливою, нетерпимою до зауважень. Перестала виявляти увагу і турботу до матері, навіть під час її хвороби. Зазнавала насолоди, коли виводила кого-небудь із себе. До синців била бабусю. У піонертаборі намагалася непомітно повалити намету, "колекціонує" покарання, вирізуючи зі шкільного щоденника зауваження вчителів, записуючи різні випадки покарання інших дітей. Просить однолітків і дорослих "поділитися досвідом, як швидше вивести із себе кого-небудь". У відділенні психіатричної лікарні дуже задоволена, коли їй удається кого-небудь довести до сліз. Порвала струни гітари у одного з підлітків, уночі вимазала дівчинці обличчя зубною пастою, на зло зламала магнітофон, розірвала дорогу шкіряну куртку дівчинки, виявляє жорстокість до підлітків-хлопчиків, що їй подобаються. Одного з них побила пряжкою ременя по обличчю. Інтересу до якої-небудь продуктивної діяльності немає. Кваліфікуйте психопатологічний синдром:

A. Гебефренічний C. Дифорічний

B. Психопатоподібний D. Гебоїний E. Істеричний

Завдання№ 57. Хвора К., 58 років. У 54-літньому віці почала відзначати "впливи на неї оком" з боку сусідів "з метою заволодіти її кімнатою''. Неодноразово знаходилася на стаціонарному лікуванні. Психічний стан під час огляду: свідомість ясна, цілком орієнтована. На початку бесіди насторожена, на питання відповідає не відразу, потім докладно розповідає про конфлікти із сусідами. Говорить тихим голосом, обличчя має страждальницьке вираження. Повідомляє, що навколо її "діється щось дивне". У кімнаті сусідів вона чує підозрілі шерехи; "коли відкриваю двері, сусідня раптово захлопується". Переконана, що у її відсутність проникають до неї в кімнату. "Помічала", як пропадали деякі речі, потім раптово з'являлися. Сусіди "труять її газами, підпускають тютюновий дим", у повітрі відчуває “дивну домішку”, вночі задихається, відчуває холод. Переконана, що сусіди спеціально підбудовують усе це, щоб вивести її з рівноваги, "загнати до лікарні" і потім зрештою заволодіти її кімнатою. Настрій знижено. Формальні здібності збережені. З хворими мало контактна, вважає себе здоровою, критичної відносини до свого стану немає. Кваліфікуйте психопатологічний синдром

A. Понадцінних ідей C. Паранояльний

B. Нав’язливих D. Параноїчний E. Парафрений

Завдання№ 58. Хвора 32 років, бібліотекар. Мати по характеру соромлива, боязлива, завжди чуралася людей, з підвищеним почуттям боргу. Батько грубий, егоїстичний, зловживає алкоголем. У дитинстві розвивалася правильно. Була активною, стриманою, гордою, цікавилася літературою. Закінчила курси бібліотекарів у 19 років. До роботи відносилася сумлінно, із захопленням, одержувала подяки. З 28 років стала ще більш замкнутою, з'явилася недбалість у роботі, втратила інтерес до читання, звільнилася, надійшла санітаркою до лікарні. Залишалася замкнутою, працювала погано, у відповідь на зауваження грубила. За тиждень до госпіталізації, по закінченні її робочого дня замість того, щоб піти додому, продовжувала прибирати палати, безглуздо переставляла речі з місця на місце. На звертання до неї не відповідала, неадекватно посміхалася, тому була поміщена до психіатричної лікарні. У відділенні лежить нерухомо, із закритими очима, довго не змінюючи пози. Піднята рука залишається тривалий час у тім же положенні. На звертання до неї не відповідає. Спробам нагодувати її чинить різкий опір. Мочиться у ліжко. Кваліфікуйте психопатологічний синдром.

A. Гебефренічний C. Апатіко-абулічний

B. Кататонічний D. Депресивний E. Астенічний

Завдання№ 59. Хворий Р., 1928 року народження. Освіта 7 класів. Під час Великої Вітчизняної війни був важко поранений у ногу. З 1961 року міститься у психіатричної лікарні, скаржиться на те, що якісь люди заважають йому спати, а всередині у нього "глиста" п’є кров, перевертається і кричить. Їжу хворий вважає отруєною. Скаржиться на дію рентгенівських променів. З 1966 року на нього "лізуть біси", ''поганьє". Про них він розповідає і тепер. Силуети "бісів", за його словами, з'являються як у самому організмі, так і поза ним. Вони "ешелонами настають на нього". Він розриває пасти бісам і випускає ангелів, що були поглинені ними. Біси тримають у руках мечі. Маленькою “планеточкою” хворий віднімає в них мечі, коле їх тростиною. Біси проникають до нього через задній прохід. Хворий вважає себе сином сонця. Він може керувати "місяцем". Ангели допомагають йому у боротьбі з бісами. У нього своя планета, своя "силуета". На нього надягали шапку Мономаха, проти нього борються чаклуни, що були жандармами. Вони "закривають думки", і роблять його п'яним. Біси бувають триглавими. Вони надягають на нього мішки і цим зв'язують його. Кваліфікуйте психопатологічний синдром

A. Синдром психичного автоматизму C. Параноїдний

B. Нав’язливий D. Паранояльний

E. Парафренний

Завдання№ 60. Хвора О., 19 років, студентка. Після перенесеного грипу стала скаржитися на загальну слабкість, затруднене сприйняття поточного матеріалу. Незабаром навколишні звернули увагу на те, що вона сидить на заняттях розгублена, з відсутнім видом, не розуміє, про що йдеться. Прості питання не осмислює, відповідає невлад. У зв'язку з таким станом спрямована до психіатричної лікарні. На прийомі: зниженого харчування, температура тіла 37,3°. Психічний стан: хвора загальмована, продуктивний контакт із нею затруднений. На питання відповідає після багаторазових повторень, багато з них взагалі не розуміє, дивиться широко розкритими очима, вираження обличчя здивоване, розгублена. Виявляє неточне орієнтування у місці, часі. Розумові процеси уповільнені, чітко виступає порушення синтезу й узагальнення, мова носить характер, що реєструє.

A. Сутінковий C. Онейроїдний

B. Агентивний D. Деліріозний E. Депресивний

Завдання№ 61. Хворий Н., 18 років. Надійшов до стаціонарної військової експертизи у зв'язку з негативною шкільною характеристикою. З анамнезу відомо, що народився від 7-ої вагітності, коли матері було 47 років. Вагітність протікала з токсікозом. Народився у сильній асфіксії, з вираженою гідроцефалією. Батько дитини -хронічний алкоголік, знаходився неодноразово на лікуванні в психіатричній лікарні. У дитинстві переніс коклюш, скарлатину. Помітно відставав у психічному і фізичному розвитку. До школи пішов з 8 років, однак не міг освоїти програму масової школи. Був спрямований до спецшколи для розумово недорозвинених дітей. Закінчив 4 класи. З педагогічної характеристики: слухняний, виконавчий, дуже уразливий, багато плаче. За час навчання з трудом освоїв навички рахунка в межах десятка, читає погано, переказати не може. Таблицю множення не освоїв. Мислення примітивне, конкретне. Розумові операції на дуже низькому рівні. Задачі на узагальнення та абстракцію не вирішує. Запам'ятовує погано. Запас знань убогий, не відповідає віку. Мова дислалічна, лексикон бідний. Речення будує правильно. Кваліфікуйте психопатологічний синдром

A. Парціальне недоумство C. Психоорганічний

B. Амнестичний D. Тотальне недоумство E. Олігофренічний

 


– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ПСИХІАТРІЯ. НАРКОЛОГІЯ

ІМ М ГОРЬКОГО... ПСИХІАТРІЯ НАРКОЛОГІЯ Донецьк... Зміст навчання...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Теоретичні питання

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

ПСИХІАТРІЯ. НАРКОЛОГІЯ
Методичні вказівки для студентів   Донецьк 2010     ПСИХІАТРІЯ.НАРКОЛОГІЯ. Методичні вказівки для студентів   АБРА

ПАТОЛОГІЯ ПІЗНАВАЛЬНИХ ПСИХІЧНИХ ПРОЦЕСІВ
Цією темою починають вивчення пропедевтики психіатрії - загальної психопатології, її найважливішої складової частини – семіотики психічних захворювань. Поява розладів відчуттів і сприйнять

Теоретичні питання
1. Кількісні порушення відчуття (гіпестезія, гіперестезія, анестезія) 2. Якісні порушення відчуття (парестезії, сєнєстопатії) 3. Ілюзії: класифікація, види 4. Галюцінації

ПАТОЛОГІЯ ЕМОЦІЙНО-ВОЛЬОВОЇ СФЕРИ
Емоційні розлади займають ведуче положення в клінічних проявах не тільки психічних захворювань. При будь-якій гострій соматичній патології неминуче виникають такі емоційні стани різного ступеня вир

Теоретичні питання
1. Порушення емоційного реагування 2. Порушення емоційних станів (настрою) 3. Роль порушення емоцій у діагностиці психічних станів 4. Кількісні порушення вольової активно

ПСИХОПАТОЛОГІЧНІ СИНДРОМИ
Розпізнавання будь-якої хвороби, у тому числі і психічної, починається із симптому (ознаки, що відражає визначені розлади тієї чи іншої функції). Однак симптом-ознака багатозначний і на його підста

ОРГАНІЧНІ ПСИХІЧНІ РОЗЛАДИ
Актуальність дійсної теми визначається значним ростом частоти виникнення психічних розладів, що мають першоосновою органічну поразку головного мозку. Це викликано рядом причин, основними з яких є н

ПСИХІЧНІ РОЗЛАДИ ПОХИЛОГО ТА СТАРЕЧОГО ВІКУ
Актуальність дійсної теми визначається значним ростом частоти виникнення деменції та інших психічних розладів похилого і старечого віку. Це викликано рядом причин, основними з яких є наступні: демо

ПСИХІЧНІ ТА ПОВЕДІНКОВІ РОЗЛАДИ ВНАСЛІДОК ВЖИВАННЯ АЛКОГОЛЯ
Значний ріст вживання й зловживання алкоголю з щорічним збільшенням числа осіб з залежністю від алкоголю, що супроводжується як соматоневрологічними, так і психічними розладами, наносить значну соц

Діагностичні критерії гострої інтоксикації різними видами алкоголю
Загальні: 1. Достовірні дані про недавнє вживання високої дози алкоголя 2. Симптоми відповідають відомій дії алкоголю (див. нижче) Наявні симптоми не можуть бути пояснені

Діагностичні критерії синдрому залежності від алкоголю
  Три або більше з числа наступних проявів потрібні бути одночасно протягом 1 місяця або, якщо вони зберігаються більш короткі періоди, періодично повторю

Діагностичні критерії гострої інтоксикації різними видами ПАР
Загальні: 3. Достовірні дані про недавнє вживання високої дози ПАР 4. Симптоми відповідають відомій дії певної ПАР (див. нижче) Наявні симптоми не можуть бути пояснені іншими п

Діагностичні критерії синдрому залежності від ПАР
Три або більше з числа наступних проявів потрібні бути одночасно протягом 1 місяця або, якщо вони зберігаються більш короткі періоди, періодично повторюватися протягом 12 місяців

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПСИХОГЕННИХ ЗАХВОРЮВАНЬ. НЕВРОТИЧНІ ПСИХІЧНІ РОЗЛАДИ
Актуальність проблеми невротичних розладів зв'язана не тільки із значною поширеністю цієї патології, але і її «проміжним» положенням між власне психічними, більш важкими розладами і станами психічн

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПОВ’ЯЗАНИХ ЗІ СТРЕСОМ ТА СОМАТОФОРМНИХ РОЗЛАДІВ
Актуальність проблеми післятравматичних стресових розладів полягає в значній поширеності виключно несприятливих подій, що можуть викликати гостру стресову реакцію, або значних подовжуваних неспрятл

ШИЗОФРЕНІЯ, ШИЗОТИПНІ ТА МАРЕВНІ РОЗЛАДИ
Шизофренія залишається однією з найбільш актуальних проблем сучасної медицини. Однак і сьогодні, шизофренія є захворюванням з нез'ясованою етіологією і недостатньо вивченим патогенезом, що обумовлю

АФЕКТИВНІ РОЗЛАДИ
Проблема афективних розладів є однієї з найбільш актуальних тем сучасної медицини. Афективні розлади у виді депресивних або маніакальних станів – найчастіше проявлення психічних розладів у дорослих

РОЗЛАДИ ЗРІЛОЇ ОСОБИСТОСТІ ТА ПОВЕДІНКИ У ПІДЛІТКІВ
Термін «особистість» ставиться до числа найпоширеніших у найрізноманітніших галузях науки - філософії, педагогіки, медицини. Всім лікарям необхідно оцінювати особистість хворого, тому що це дозволя

Діагностичні критерії розладів особистості відповідно до МКХ-10
Помітна дисгармонія в особистісних позиціях і поведінки, що утягує звичайно кілька сфер функціонування, наприклад, афективність, збудливість, контроль спонукань, процеси сприйняття й

РОЗУМОВА ВІДСТАЛІСТЬ. ПОРУШЕННЯ ПСИХОЛОГІЧНОГО РОЗВІТКУ. ПОВЕДІНКОВІ РОЗЛАДИ, ЩО ПОЧИНАЮТЬСЯ У ДИТЯЧОМУ ТА ПІДЛІТКОВОМУ ВІЦІ
Актуальність проблеми розумової відсталості обумовлена ростом числа осіб з уродженим недорозвиненням інтелекту в загальній популяції населення. Загальна поширеність розумової відсталості, як вважає

Додаток 1
Завдання№1. А Завдання№2. В Завдання№3. D Завдання№4. B Завдання№5. D Завдання№6. B Завдання№8. E

Додаток 2
Граф логічної структури „Порушення відчуттів”     Граф

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги