рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Теоретичні питання

Теоретичні питання - раздел Образование, ПСИХІАТРІЯ. НАРКОЛОГІЯ 1. Порушення Емоційного Реагування 2. Порушення Емоційних Станів (На...

1. Порушення емоційного реагування

2. Порушення емоційних станів (настрою)

3. Роль порушення емоцій у діагностиці психічних станів

4. Кількісні порушення вольової активності

5. Якісні порушення вольової активності

6. Порушення потягів

7. Роль виявлення рухово-вольових порушень у діагностиці психічних розладів

Граф логічної структури теми “Патологія емоцій та волі” приведено у додатку 3.

Орієнтована основа дії (ООД):

 

Порушення емоцій
Порушення виразності (сили) емоцій Порушення стійкості (рухливості) емоцій   Порушення адекватності емоцій  
Патологічне посилення емоцій Патологічне ослаблення емоцій
Емоційна гіперестезія (сензитивність) Емоційна гіпостезія Слабодухість (емоційна слабкість, нетримання емоцій)   Амбівалентність емоцій (подвійність)  
  Емоційне збіднення (притуплення, уплощення емоцій) Інертність емоцій («застрявання», тугорухомість) Патологічний афект  
  Хвороблива психічна анестезія Експлозивність (емоційний вибух) Емоційна неадекватність (паратімія)
  Апатія Емоційна лабільність  

 

 

Рухово-вольові порушення
Кількісні Якісні
Гіпербулія Негативізм:
Гіпобулія -активний
Абулія -пасивний
Ступор: Каталепсія (воскоподібна гнучкість)
- кататонічний Імпульсивність
- депресивний Стереотипії
- реактивний  

 

Після вивчення дійсної глави посібника і відповідних розділів підручника вирішите самостійно запропоновані завдання. Якщо Ви зазнаєте труднощів у рішенні, зверніться до еталонів правильних відповідей завдань у додатку 1. Якщо Ви вирішили завдання невірно, повторно прочитайте главу посібника та літературу.

Ознайомтесь із завданням і дайте відповідь на питання. Це дасть Вам можливість з'ясувати, наскільки засвоєна інформація.

Завдання№ 32. Хворий Ш., 26 років, інвалід II групи, на психічний розлад страждає з 14 років. Психічний стан: продуктивний контакт утруднений, увага привертається важко. Мова незв’язана, часто у формі монологу. Бездіяльний, неохайний, багато часу лежить у ліжку. Цинічний. Онанірує у присутності медичного персоналу, перебуванням у відділенні не тяжіє. Не виявляє інтересу до матері, що приїхала здалеку на побачення. Який симптом порушення емоцій описано у даного хворого?

A. Апатія

B. Емоційне збіднення

C. Хвороблива психічна анестезія

D. Гіпотимія

E. Дратівливість

Завдання№ 33. Хворий П., 10 років. Батько страждає на алкоголізм. Хворий навчання в школі почав вчасно, займався посередньо. Був забіякуватий, запальний, конфліктний. Важко засвоював матеріал, інтересу до навчання не виявляв. Був рухово розгальмований, жорстокий, агресивний, часто уходив із занять. Психічний статус. Правильно орієнтований. Емоційно нестриманий, збуджений. Під час бесіди на очах часто з'являються сльози. Утікання зі школи пояснює конфліктами, сам себе характеризує дратівливим, говорить, що раніше був "зовсім психічним". Запас знань і уявлень не відповідає вікові. Зміст прислів'їв і приказок розуміє конкретно, судження поверхові, пише з граматичними помилками. До яких порушень емоцій можна віднести розлади, що відзначаються?

A. Експлозивність

B. Тугорухомість емоцій

C. Гіпертимія

D. Гіпотимія

E. Емоційна слабість

Завдання№ 34. Хвора Г., 58 років. Вважає себе хворою протягом двох останіх років. При надходженні в психіатричну лікарню дуже охоче і докладно розповідає про своє захворювання, гладить лікаря по руці, зі сльозами просить допомогти їй. Відзначає, що стала плаксивою: "Не можу дивитися жалісливий фільм, уся заливаюся сльозами", "якщо внучці розповідаю про свою молодість, теж обов'язково плачу". Під час бесіди з лікарем також плаче. У відділенні іноді відзначається бурхлива афективна реакція з найменшого приводу. Хвора відзначає: "Раніш була такою терплячою, а зараз спалахую як сірник". Який симптом порушення емоційної сфери в даної хворої?

A. Емоційна лабільність

B. Експлозивність

C. Тугорухомість емоцій

D. Слабодухість

E. Гіпертимія

Завдання№ 35. Хворий 50 років. Протягом останнього року хворий 6 разів звертався у вендиспансер із проханням дослідження крові на сифіліс. На момент огляду психіатром хворий висловлює побоювання, що хворий на сифіліс, просить дослідити кров. У розмові неспокійний, метушливий. На обличчі вираз розгубленості. Постійно витирає чоло і долоні хусткою. У процесі бесіди заспокоюється, погоджується, що сифілісом не хворий, але "для заспокоєння" просить дослідити реакцію Вассермана. З анамнезу: рік назад мав випадковий половий акт, після якого партнерка запитала його: "А ти чистий?" Охопило почуття страху від того, що жінка, можливо, сама хвора на сифіліс. З тих пір систематично досліджує кров на сифіліс, негативний результат лише на час приносить заспокоєння. Який симптом порушення емоцій у даного хворого?

A. Страх

B. Амбівалентність емоцій

C. Фобія

D. Дисфорія

E. Експлозивність

Ознайомтеся з приведеними нижче завданнями (завдання для самоконтролю) і вирішіть їх. Тільки правильне вирішення завдань свідчить про засвоєння вами теми "Порушення ємоцій та волі".

Завдання№ 36. Хворий Д., 52 років, бухгалтер. При надходженні в психіатричну лікарню скаржиться на головний біль, слабкість, зниження працездатності, пам'яті, плаксивість, порушення сну. Протягом двох років занепокоюють головний біль, періодичні запаморочення, швидко стомлюється на роботі, з'явилася "безпам'ятність", деяка неуважність, дратівливість, уразливість, запальність при найменших зауваженнях з боку співробітників. При сомато-неврологічному обстеженні – ознаки церебрального атеросклерозу. Під час бесіди хворий не виявляє галюцінацій, маревних ідей. Орієнтований правильно. Увага виснажена. Відзначається зниження пам'яті, в основному на події недавнього минулого. У бесіді відзначається легка зміна емоцій - образився на лікаря, коли той запропонував віднімати з 100 по 7 - "що я, рахувати не вмію?" Швидко заспокоївся. При найменшому хвилюванні в очах з'являються сльози. Критично оцінює свій стан. Які порушення емоцій виявляються у хворого?

A. Емоційна лабільність

B. Експлозивність

C. Дисфорія

D. Апатія

E. Амбівалентність

Завдання№ 37. Хворий Ш., 32 років, на вокзалі звернувся в кімнату чергового міліції з проханням захистити його від банди, що оточила його у потязі. Повідомив, що їхав у Смоленськ, у купе почув голоси: одні засуджували його за пияцтво і негідну повіденку, називали п'яницею, покидьком і негідником, вимагали його негайно убити. Інші голоси намагалися його захистити, домагалися милостивості. Верх усе-таки взяли його вороги, і тоді він, рятуючися від неминучої загибелі, вибіг з вагона і звернувся в міліцію. Орієнтован в місці, власній особистості і часі вірно. У бесіді неспокійний, періодично озирається, сідає ближче до лікаря. Вираження обличчя злякане. АТ - 160/ 100 мм.рт.ст., пульс - 100 ударів у 1 хв. Яке порушення емоцій виявляється у хворого?

A. Страх

B. Експлозивність

C. Емоційне збіднення

D. Апатія

E. Дисфорія

Завдання№ 38. Хворий К., 21 рік. Психічним захворюванням страждає з 17 років, коли поступово стала наростати млявість, з'явилася замкнутість, став уникати друзів. Багато часу проводив у ліжку. Залишив навчання в технікумі: "нічого не цікавило". Був агресивний щодо батьків, останні 2 роки знаходиться в закритому відділенні психіатричної лікарні. У відділенні ні з ким не спілкується. На питання лікаря відповідає неохоче, односкладово. Сам питань не задає, випискою не цікавиться. Вираз обличчя маскообразний. На побачення з батьками йде неохоче. Їхнім життям, турботами не цікавиться. При спробі медперсоналу підняти його з ліжка і вивести на прогулянку озлоблюється, стає агресивним. Яке порушення емоцій описано у хворого?

A. Апатія

B. Гипертимія

C. Гіпотимія

D. Емоційне обіднення

E. Хвороблива психічна анестезія

Завдання№ 39. Хворий K., малорухливий, позбавлений власної ініціативи, зі своєї ініціативи не починає ніякої справи, однак дані йому інструкції і доручення матері, близьких, лікаря виконує цілком. У результатах діяльності не зацікавлений. Емоційні реакції на навколишнє виявляє зрідка. Який симптом порушення волі виявляє хворий?

A. Абулія

B. Гіпобулія

C. Гіпербулія

D. Негативізм

E. Імпульсивність


– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ПСИХІАТРІЯ. НАРКОЛОГІЯ

ІМ М ГОРЬКОГО... ПСИХІАТРІЯ НАРКОЛОГІЯ Донецьк... Зміст навчання...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Теоретичні питання

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

ПСИХІАТРІЯ. НАРКОЛОГІЯ
Методичні вказівки для студентів   Донецьк 2010     ПСИХІАТРІЯ.НАРКОЛОГІЯ. Методичні вказівки для студентів   АБРА

ПАТОЛОГІЯ ПІЗНАВАЛЬНИХ ПСИХІЧНИХ ПРОЦЕСІВ
Цією темою починають вивчення пропедевтики психіатрії - загальної психопатології, її найважливішої складової частини – семіотики психічних захворювань. Поява розладів відчуттів і сприйнять

Теоретичні питання
1. Кількісні порушення відчуття (гіпестезія, гіперестезія, анестезія) 2. Якісні порушення відчуття (парестезії, сєнєстопатії) 3. Ілюзії: класифікація, види 4. Галюцінації

ПАТОЛОГІЯ ЕМОЦІЙНО-ВОЛЬОВОЇ СФЕРИ
Емоційні розлади займають ведуче положення в клінічних проявах не тільки психічних захворювань. При будь-якій гострій соматичній патології неминуче виникають такі емоційні стани різного ступеня вир

ПСИХОПАТОЛОГІЧНІ СИНДРОМИ
Розпізнавання будь-якої хвороби, у тому числі і психічної, починається із симптому (ознаки, що відражає визначені розлади тієї чи іншої функції). Однак симптом-ознака багатозначний і на його підста

Теоретичні питання
1. Роль психопатологічних синдромів у діагностиці психічних розладів. 2. Продуктивні психопатологічні синдроми. 3. Негативні психопатологічні синдроми. 4. Дефіцитарно-орг

ОРГАНІЧНІ ПСИХІЧНІ РОЗЛАДИ
Актуальність дійсної теми визначається значним ростом частоти виникнення психічних розладів, що мають першоосновою органічну поразку головного мозку. Це викликано рядом причин, основними з яких є н

ПСИХІЧНІ РОЗЛАДИ ПОХИЛОГО ТА СТАРЕЧОГО ВІКУ
Актуальність дійсної теми визначається значним ростом частоти виникнення деменції та інших психічних розладів похилого і старечого віку. Це викликано рядом причин, основними з яких є наступні: демо

ПСИХІЧНІ ТА ПОВЕДІНКОВІ РОЗЛАДИ ВНАСЛІДОК ВЖИВАННЯ АЛКОГОЛЯ
Значний ріст вживання й зловживання алкоголю з щорічним збільшенням числа осіб з залежністю від алкоголю, що супроводжується як соматоневрологічними, так і психічними розладами, наносить значну соц

Діагностичні критерії гострої інтоксикації різними видами алкоголю
Загальні: 1. Достовірні дані про недавнє вживання високої дози алкоголя 2. Симптоми відповідають відомій дії алкоголю (див. нижче) Наявні симптоми не можуть бути пояснені

Діагностичні критерії синдрому залежності від алкоголю
  Три або більше з числа наступних проявів потрібні бути одночасно протягом 1 місяця або, якщо вони зберігаються більш короткі періоди, періодично повторю

Діагностичні критерії гострої інтоксикації різними видами ПАР
Загальні: 3. Достовірні дані про недавнє вживання високої дози ПАР 4. Симптоми відповідають відомій дії певної ПАР (див. нижче) Наявні симптоми не можуть бути пояснені іншими п

Діагностичні критерії синдрому залежності від ПАР
Три або більше з числа наступних проявів потрібні бути одночасно протягом 1 місяця або, якщо вони зберігаються більш короткі періоди, періодично повторюватися протягом 12 місяців

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПСИХОГЕННИХ ЗАХВОРЮВАНЬ. НЕВРОТИЧНІ ПСИХІЧНІ РОЗЛАДИ
Актуальність проблеми невротичних розладів зв'язана не тільки із значною поширеністю цієї патології, але і її «проміжним» положенням між власне психічними, більш важкими розладами і станами психічн

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПОВ’ЯЗАНИХ ЗІ СТРЕСОМ ТА СОМАТОФОРМНИХ РОЗЛАДІВ
Актуальність проблеми післятравматичних стресових розладів полягає в значній поширеності виключно несприятливих подій, що можуть викликати гостру стресову реакцію, або значних подовжуваних неспрятл

ШИЗОФРЕНІЯ, ШИЗОТИПНІ ТА МАРЕВНІ РОЗЛАДИ
Шизофренія залишається однією з найбільш актуальних проблем сучасної медицини. Однак і сьогодні, шизофренія є захворюванням з нез'ясованою етіологією і недостатньо вивченим патогенезом, що обумовлю

АФЕКТИВНІ РОЗЛАДИ
Проблема афективних розладів є однієї з найбільш актуальних тем сучасної медицини. Афективні розлади у виді депресивних або маніакальних станів – найчастіше проявлення психічних розладів у дорослих

РОЗЛАДИ ЗРІЛОЇ ОСОБИСТОСТІ ТА ПОВЕДІНКИ У ПІДЛІТКІВ
Термін «особистість» ставиться до числа найпоширеніших у найрізноманітніших галузях науки - філософії, педагогіки, медицини. Всім лікарям необхідно оцінювати особистість хворого, тому що це дозволя

Діагностичні критерії розладів особистості відповідно до МКХ-10
Помітна дисгармонія в особистісних позиціях і поведінки, що утягує звичайно кілька сфер функціонування, наприклад, афективність, збудливість, контроль спонукань, процеси сприйняття й

РОЗУМОВА ВІДСТАЛІСТЬ. ПОРУШЕННЯ ПСИХОЛОГІЧНОГО РОЗВІТКУ. ПОВЕДІНКОВІ РОЗЛАДИ, ЩО ПОЧИНАЮТЬСЯ У ДИТЯЧОМУ ТА ПІДЛІТКОВОМУ ВІЦІ
Актуальність проблеми розумової відсталості обумовлена ростом числа осіб з уродженим недорозвиненням інтелекту в загальній популяції населення. Загальна поширеність розумової відсталості, як вважає

Додаток 1
Завдання№1. А Завдання№2. В Завдання№3. D Завдання№4. B Завдання№5. D Завдання№6. B Завдання№8. E

Додаток 2
Граф логічної структури „Порушення відчуттів”     Граф

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги