рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Діагностичні критерії розладів особистості відповідно до МКХ-10

Діагностичні критерії розладів особистості відповідно до МКХ-10 - раздел Образование, ПСИХІАТРІЯ. НАРКОЛОГІЯ Помітна Дисгармонія В Особистісних Позиціях І Поведінки, Що Ут...

Помітна дисгармонія в особистісних позиціях і поведінки, що утягує звичайно кілька сфер функціонування, наприклад, афективність, збудливість, контроль спонукань, процеси сприйняття й мислення, а також стиль відносини до інших людей
Хронічний характер аномального стилю поведінки, що виник давно й не обмежуваними епізодами психічної хвороби
Аномальний стиль поведінки є всеосяжним і чітко порушує адаптацію до широкого діапазону особистісних і соціальних ситуацій
Вищезгадані прояви завжди виникають у дитинстві або підлітковому віці й продовжують своє існування в періоді зрілості
Розлад приводить до значного особистісного дистресу, але це може стати помітним тільки на пізніших етапах
Розлад супроводжується істотним погіршенням професійної й соціальної продуктивності

Завдання № 162. Пацієнт П., 23 років перебуває на стаціонарному лікуванні в психіатричній лікарні з діагнозом: емоційно-нестійкий розлад особистості, імпульсивний тип. Те, що в сучасних класифікаціях позначається як розлад особистості, раніше позначалося як:

A. Девіантна поведінка

B. Реактивні стани

C. Конституційні психози

D. Психопатії

E. Патохарактерологічне формування

Завдання № 163. Пацієнт О., 29 років перебуває на стаціонарному лікуванні в психіатричній лікарні з діагнозом: шизоідний розлад особистості. У число виділених П.Б. Ганнушкіним критеріїв розладів особистості не входить:

A. Вони визначають весь психічний вигляд індивіда

B. Не піддаються істотним змінам протягом життя

C. Оборотні при лікувальних впливах

D. Заважають соціальній адаптації

E. Відзначаються з дитячого віку

Завдання № 164. Пацієнтка Б., 25 років характеризує себе, як невпевнену в собі, своїх силах. Відзначає, що важко знайомиться з людьми, тому що бояться критики у свою адресу, переконана у своїй непривабливості. Постійно турбують важкі передчуття, “хоча в родині і на роботі всі благополучно”. Повідомляє, що через свої особливості характеру відмовилася від керівної посади. Діагноз: розлад особистості. Який варіант РО можна припустити в пацієнтки?

А. Ананкастне

В. Залежне

С. Тривожне

D. Істеричне

Е. Параноїдне

Завдання № 165. Пацієнт С., 25 років перебуває на стаціонарному лікуванні в психіатричній лікарні з діагнозом: параноідний розлад особистості. Яке з тверджень вірніше інших описує прогноз при розладах особистості:

A. Більшість пацієнтів виявляє поліпшення після декількох тижнів лікування

B. У більшості випадків ефективно лікарське лікування

C. У переважної більшості пацієнтів поліпшення наступає спонтанно поза залежністю від лікування

D. У більшості пацієнтів лікування в змісті досягнення стійких результатів неефективно

E. У більшості випадків ефективна психотерапія

Завдання № 166. Пацієнтка Л., 32 років перебуває на стаціонарному лікуванні в психіатричній лікарні з діагнозом: ананкастний розлад особистості. Яке з тверджень краще описує ананкастную особистість:

A. Помислива-тривожно-недовірлива особистість

B. Іпохондрична особистість

C. Особистість, схильна до нав'язливих думок і дій

D. Педантично-інертна особистість

E. Збудлива особистість

Завдання № 167. Пацієнт М., 18 років спрямований РВК на стац. експертизу. Скарг не пред'являє. З анамнезу відомо, що батько дитини зловживає алкоголем, з родиною не живе. Виховувався матір'ю в умовах бездоглядності. Ранній розвиток без особливостей. Розвивався відповідно віку. З дитинства відрізнявся конфліктністю. У дитячому садку часто бився з однолітками, ламав іграшки, на зауваження викладачів не реагував. У школу пішов з 7 років, навчання давалася легко, але був грубий з викладачами, часто бився з однокласниками. У старших класах став прогулювати заняття, більшу частину часу проводив серед асоціальних підлітків, початків курити, вживати спиртні напої. На зауваження й угоди матері змінити спосіб життя не реагував, грубив, у стані алкогольного сп'яніння вдарив її. У цей час закінчує ПТУ за фахом електрослюсар. Психічний статус: орієнтування у всіх видах збережені. Контакт носить продуктивний характер. На питання відповідає охоче, по суті, з бравадою розповідає про свої «подвиги». Мислення у звичайному темпі. Запас шкільних знань знижений. Коло інтересів обмежене. Операції пам'яті не порушені. Емоційно лабилен. Не завжди дотримує почуття дистанції. Критики до своїх вчинків немає. У відділенні агресивний, грубий стосовно медперсоналу. Побився з хворим через те, що хворий не захотів поступитися йому місце в їдальні. Служити в армії не хоче. Як повинен звучати висновок стац. експертизи:

A. Придатний до військової служби в нестройових військах у мирний час

B. Непридатний до військової служби в мирний час

C. Придатний до служби у ВДВ

D. Непридатний до військової служби

E. Непридатний до служби у ВДВ

Який розлад особистості можна припустити?

A. Шизоідний

B. Межовий

C. Емоційно-нестійкий, імпульсивного типу

D. Істеричний

Завдання № 168. Хвора 17 років. З дитинства відрізнялася дратівливістю, нетерпимістю до зауважень. Пубертатний період протікав стрімко, менструації встановилися в 12 років. Із цього часу стала більше грубої, зазнавала насолоди, коли виводила когось із себе. Перестала проявляти увагу й турботу до матері, навіть під час хвороби. Била й знущалася з домашньої собаки. Будучи покараної, ніколи не каялася, не вважала себе винної, у случившемся обвинувачувала навколишніх. У відділенні дуже задоволена, коли вдається будь-кого довести до сліз. На зло зламала магнітофон, порізала шкіряну куртку хворої. З медперсоналом конфліктувала. Інтересу до будь-якої продуктивної діяльності немає. Який розлад особистості описаний:

A. Шизоідний

B. Емоційно-нестійкий

C. Дисоціальний

D. Залежний

E. Істеричний

Виберіть лікування:

A. Трифтазін

B. Неулептіл

C. Карбомазепін

D. Психотерапія

E. Меліпрамін

Завдання № 169. Хвора С., 32 р. Скарги на почуття «комка» у горлі, «оніміння» рук і ніг, відчуття слабості в ногах, періодичну повну втрату чутливості в області губ. З анамнезу: є єдиною дитиною в родині. З раннього дитинства виховувалася в обстановці розпещеності й обожнювання. Родичі всіляко хвалили її в присутності інших людей, намагалися задовольнити всі її вимоги. У школі віддавала перевагу літературі, історії, брала участь у драмгуртку. Після закінчення школи надійшла в торговельний інститут, навчання давалася погано, виявила нездатність до систематичних занять. На 2-м курсі, вийшовши заміж і завагітнівши, залишила навчання. У цей час домогосподарка. Стан погіршився після конфліктної ситуації в родині, коли чоловік став більш вимогливо ставитися до хворої, дорікав її за недбайливість у домашніх справах, пригрозив їй розлученням. Психічний статус: доступна контакту. Всебічно правильно орієнтована. Говорить охриплим голосом, трагічним тоном викладає свої скарги, затверджує, що в неї в наявності всі симптоми «важкого неврологічного захворювання». Легко відволікається на сторонні теми, починає кокетувати, викладаючи свої анамнестичні відомості. Без коливання погоджується розповісти про своє захворювання студентам на лекції. Перед демонстрацією в аудиторії ретельно наклала макіяж, ошатно одяглась. Вважає себе важко хворою. Поставте попередній діагноз:

A. Шизоідний розлад особистості

B. Демонстративний розлад особистості

C. Параноідний розлад особистості

D. Ананкастний розлад особистості

E. Залежний розлад особистості

Завдання № 170. Пацієнт Б., 37 років, звернувся зі скаргами на неприємні відчуття в тілі, нав'язливі думки неприємного змісту, про наявність у нього рака, виконанні нав'язливих дій, тривожний сон. З дитинства відрізнявся непевністю, постійно долали сумніви по будь-якому приводі. Боявся спізнитися на заняття, відповідати в дошки, одержувати зауваження. Відзначає, що вже в школі виконував елементарні ритуали: квиток на іспиті брав тільки лівою рукою, щоб уникнути поганої оцінки на уроках по шкільним сходам піднімався через сходинку. Надалі надійшов в інститут, відрізнявся надмірною сумлінністю, прагненням до бездоганного виконання завдань, по нескольку раз перевіряв ще раз їх. Підкреслює, що любить порядок у всьому. Від дружини жадає бездоганної чистоти в будинку, щоб усе перебувало на своїх місцях, тому що безладдя «сильно дратує», перемивав вимитий посуд. Став керівником відділу, жадає від своїх підлеглих неухильного дотримання правил. На роботі затримується після закінчення робочого дня, перевіряючи ще раз зроблену роботу. Конфліктна ситуація на роботі погіршила стан пацієнта, і він звернувся до лікаря. Соматичний статус: діяльності серця ритмічна, тони чисті. Ps 82 уд. в 1 хв., АД 150/100 мм рт.ст. Живіт м'який, пальпаторно хворобливість по ходу товстого кишечнику. Аналізи сечі та крові - без відхилень від норми. Псих.статус: зовні акуратний, підтягнутий. У кабінет лікаря входить обережно, зупиняється, потім переступає поріг правою ногою. Соромливо посміхається. Випробовує неприємні відчуття в тілі, мучить постійна думка про рак. Розуміє, що думка хвороблива, але все-таки «імовірність така є в кожної людини». Захисні дії (входити в кімнату із правої ноги, вертатися додому завжди по однієї й тій же стороні вулиці) його заспокоюють. Говорить, що безглуздість цього він усвідомлює. Просить допомогти йому. Який розлад особистості описаний:

A. Дисоциальний C. Залежний

B. Ананкастний D. Тривожний E. Шизоідний

Ваша тактика:

A. Має потребу в спостереженні й лікуванні в терапевтичному стаціонарі

B. Має потребу в невідкладній госпіталізації в психіатричний стаціонар

C. Має потребу в лікуванні в умовах закритого психіатричного стаціонару

D. Має потребу в консультації й лікуванні в психіатра у відкритому відділенні

E. Має потребу в лікуванні в психіатра в амбулаторних умовах

Завдання № 171. Хвора Р., 35 років, домогосподарка прийшла на прийом до невропатолога із скаргами на відчуття слабості в ногах, періодично повну втрату чутливості в області губ, мови, почуття “комка” у горлі. Стан погіршився після конфліктної ситуації в родині. З дитинства виховувалася в обстановці розпещеності й обожнювання. Інститут не закінчила, знайшла нездатність до систематичних занять. Наявність ЧМТ в анамнезі заперечує. Під час бесіди демонстративна, трагічним голосом викладає свої скарги, затверджує, що в неї “усі симптоми важкого неврологічного захворювання”, при цьому починає плакати. Потім легко відволікається на сторонні теми, починає кокетувати, викладаючи свої анамнестические зведення. Об'єктивно: з боку нервової системи патології не виявлено. Яке захворювання можна припустити в хворий?

А. Розлад особистості

В. Невроз

С. Дістимія

D. Полінейропатія

Е. Соматоформний розлад

Завдання № 172. Хвора 17 років. З дитинства відрізнялася дратівливістю, нетерпимістю до зауважень. Пубертатний період протікав стрімко, менструації установилися в 12 років. З цього часу стала більш грубої, зазнавала насолоди, коли виводила когось із себе. Перестала виявляти увагу і турботу до матері, навіть під час хвороби. Била і знущалася з домашньої собаки. Будучи покараної, ніколи не каялася, не вважала себе винної, у случившемся обвинувачувала навколишніх. У відділенні задоволена, коли вдається будь-кого довести до сліз. На зло зламала магнітофон, порізала шкіряну куртку хворої. З медперсоналом конфликтует. Виберіть групи лікарських препаратів:

А. Нейролептики С. Протисудомні

В. Антидепресанти D. Транквілізатори

Е. Психостімулятори

Завдання № 173. Під час проходження медогляду на закличному пункті призовник Р., 18 р. грубив навколишнім. Стосовно лікарів не дотримував почуття дистанції. З шкільної характеристики відомо: у школу пішов з 7 років, навчання давалася легко, але був грубий з викладачами, часто бився з однокласниками. У старших класах став прогулювати заняття, велику частину часу проводить серед асоціальних підлітків, початків курити, уживати спиртні напої. Вкажіть оптимальну тактику в даній ситуації:

А. Стаціонарна військова експертиза

В. Амбулаторна військова експертиза

С. Має потребу в невідкладній госпіталізації в психіатрічну лікарню

D. Придатний до служби в армії

Е. Спостереження в невропатолога

Завдання № 174. Хвора звернулася з скаргами на зниження настрою, плаксивість, поганий сон, що з'явилися після сварки з чоловіком (чоловік пригрозив розлукою). Відзначає, що не тільки зараз під час конфлікту, але й у повсякденному житті відчуває запеклий страх виявитися покинутої, почуття безпорадності і неспроможності. Говорить, що завжди уступала бажанням інших людей (спочатку матері, тепер чоловіка), рідко приймала самостійно рішення. Під тиском чоловіка залишила роботу. Випробує побоювання, що виявиться нездатної подбати про себе у випадку розводу. Який варіант розладу особистості можна припустити в пацієнтки?

А. Диссоциальний С. Залежний

В. Істеричний D. Тривожний

Е. Шизоідний


– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ПСИХІАТРІЯ. НАРКОЛОГІЯ

ІМ М ГОРЬКОГО... ПСИХІАТРІЯ НАРКОЛОГІЯ Донецьк... Зміст навчання...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Діагностичні критерії розладів особистості відповідно до МКХ-10

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

ПСИХІАТРІЯ. НАРКОЛОГІЯ
Методичні вказівки для студентів   Донецьк 2010     ПСИХІАТРІЯ.НАРКОЛОГІЯ. Методичні вказівки для студентів   АБРА

ПАТОЛОГІЯ ПІЗНАВАЛЬНИХ ПСИХІЧНИХ ПРОЦЕСІВ
Цією темою починають вивчення пропедевтики психіатрії - загальної психопатології, її найважливішої складової частини – семіотики психічних захворювань. Поява розладів відчуттів і сприйнять

Теоретичні питання
1. Кількісні порушення відчуття (гіпестезія, гіперестезія, анестезія) 2. Якісні порушення відчуття (парестезії, сєнєстопатії) 3. Ілюзії: класифікація, види 4. Галюцінації

ПАТОЛОГІЯ ЕМОЦІЙНО-ВОЛЬОВОЇ СФЕРИ
Емоційні розлади займають ведуче положення в клінічних проявах не тільки психічних захворювань. При будь-якій гострій соматичній патології неминуче виникають такі емоційні стани різного ступеня вир

Теоретичні питання
1. Порушення емоційного реагування 2. Порушення емоційних станів (настрою) 3. Роль порушення емоцій у діагностиці психічних станів 4. Кількісні порушення вольової активно

ПСИХОПАТОЛОГІЧНІ СИНДРОМИ
Розпізнавання будь-якої хвороби, у тому числі і психічної, починається із симптому (ознаки, що відражає визначені розлади тієї чи іншої функції). Однак симптом-ознака багатозначний і на його підста

Теоретичні питання
1. Роль психопатологічних синдромів у діагностиці психічних розладів. 2. Продуктивні психопатологічні синдроми. 3. Негативні психопатологічні синдроми. 4. Дефіцитарно-орг

ОРГАНІЧНІ ПСИХІЧНІ РОЗЛАДИ
Актуальність дійсної теми визначається значним ростом частоти виникнення психічних розладів, що мають першоосновою органічну поразку головного мозку. Це викликано рядом причин, основними з яких є н

ПСИХІЧНІ РОЗЛАДИ ПОХИЛОГО ТА СТАРЕЧОГО ВІКУ
Актуальність дійсної теми визначається значним ростом частоти виникнення деменції та інших психічних розладів похилого і старечого віку. Це викликано рядом причин, основними з яких є наступні: демо

ПСИХІЧНІ ТА ПОВЕДІНКОВІ РОЗЛАДИ ВНАСЛІДОК ВЖИВАННЯ АЛКОГОЛЯ
Значний ріст вживання й зловживання алкоголю з щорічним збільшенням числа осіб з залежністю від алкоголю, що супроводжується як соматоневрологічними, так і психічними розладами, наносить значну соц

Діагностичні критерії гострої інтоксикації різними видами алкоголю
Загальні: 1. Достовірні дані про недавнє вживання високої дози алкоголя 2. Симптоми відповідають відомій дії алкоголю (див. нижче) Наявні симптоми не можуть бути пояснені

Діагностичні критерії синдрому залежності від алкоголю
  Три або більше з числа наступних проявів потрібні бути одночасно протягом 1 місяця або, якщо вони зберігаються більш короткі періоди, періодично повторю

Діагностичні критерії гострої інтоксикації різними видами ПАР
Загальні: 3. Достовірні дані про недавнє вживання високої дози ПАР 4. Симптоми відповідають відомій дії певної ПАР (див. нижче) Наявні симптоми не можуть бути пояснені іншими п

Діагностичні критерії синдрому залежності від ПАР
Три або більше з числа наступних проявів потрібні бути одночасно протягом 1 місяця або, якщо вони зберігаються більш короткі періоди, періодично повторюватися протягом 12 місяців

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПСИХОГЕННИХ ЗАХВОРЮВАНЬ. НЕВРОТИЧНІ ПСИХІЧНІ РОЗЛАДИ
Актуальність проблеми невротичних розладів зв'язана не тільки із значною поширеністю цієї патології, але і її «проміжним» положенням між власне психічними, більш важкими розладами і станами психічн

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПОВ’ЯЗАНИХ ЗІ СТРЕСОМ ТА СОМАТОФОРМНИХ РОЗЛАДІВ
Актуальність проблеми післятравматичних стресових розладів полягає в значній поширеності виключно несприятливих подій, що можуть викликати гостру стресову реакцію, або значних подовжуваних неспрятл

ШИЗОФРЕНІЯ, ШИЗОТИПНІ ТА МАРЕВНІ РОЗЛАДИ
Шизофренія залишається однією з найбільш актуальних проблем сучасної медицини. Однак і сьогодні, шизофренія є захворюванням з нез'ясованою етіологією і недостатньо вивченим патогенезом, що обумовлю

АФЕКТИВНІ РОЗЛАДИ
Проблема афективних розладів є однієї з найбільш актуальних тем сучасної медицини. Афективні розлади у виді депресивних або маніакальних станів – найчастіше проявлення психічних розладів у дорослих

РОЗЛАДИ ЗРІЛОЇ ОСОБИСТОСТІ ТА ПОВЕДІНКИ У ПІДЛІТКІВ
Термін «особистість» ставиться до числа найпоширеніших у найрізноманітніших галузях науки - філософії, педагогіки, медицини. Всім лікарям необхідно оцінювати особистість хворого, тому що це дозволя

РОЗУМОВА ВІДСТАЛІСТЬ. ПОРУШЕННЯ ПСИХОЛОГІЧНОГО РОЗВІТКУ. ПОВЕДІНКОВІ РОЗЛАДИ, ЩО ПОЧИНАЮТЬСЯ У ДИТЯЧОМУ ТА ПІДЛІТКОВОМУ ВІЦІ
Актуальність проблеми розумової відсталості обумовлена ростом числа осіб з уродженим недорозвиненням інтелекту в загальній популяції населення. Загальна поширеність розумової відсталості, як вважає

Додаток 1
Завдання№1. А Завдання№2. В Завдання№3. D Завдання№4. B Завдання№5. D Завдання№6. B Завдання№8. E

Додаток 2
Граф логічної структури „Порушення відчуттів”     Граф

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги