рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Робоче місце №2. Контроль відпрацьованих газів транспортного засобу.

Робоче місце №2. Контроль відпрацьованих газів транспортного засобу. - раздел Образование, Характеристика бази практики. Історична довідка та коротка характеристика бази практики. Схема управління підприємством На Даному Робочому Місці Проводиться Перевірка Параметрів Відпрацьованих Газі...

На даному робочому місці проводиться перевірка параметрів відпрацьованих газів автомобіля. При перевірці автомобіль має бути чистим.

Перевірка відпрацьованих газів автомобіля на вміст оксиду вуглецю та вуглеводнів.

Робоча температура -діапазон температур охолоджувальної рідини або моторної оливи, який підприємство-виробник рекомендує для загальних умов експлуатації автомобіля (після прогріву).

Система каталітичної нейтралізації відпрацьованих газів (далі — нейтралізатор) -сукупність пристроїв, що призначена для зниження вмісту забруднювальних речовин у відпра­цьованих газах двигуна автомобіля, яка складається зі змінного елемента каталітичного нейтра­лізатора і може містити функціонально зв'язані з ним датчики режимів роботи двигуна, вмісту кисню у відпрацьованих газах тощо та відповідні системи керування, зокрема, систему автоматичного регулювання складу паливоповітряної суміші, що надходить у циліндри двигуна.

Окислювальний нейтралізатор -нейтралізатор, який забезпечує зниження вмісту оксиду вуглецю та вуглеводнів у відпрацьо­ваних газах.

Трикомпонентний нейтралізатор -нейтралізатор, який забезпечує зниження вмісту оксиду вуглецю, вуглеводнів та оксидів азоту у відпрацьованих газах.

Гранично допустимий вміст оксиду вуглецю -вміст оксиду вуглецю у відпрацьованих газах автомобіля, у разі перевищення якого авто­мобіль вважають таким, що не пройшов випробування.

Гранично допустимий вміст вуглеводнів -вміст вуглеводнів у відпрацьованих газах автомобіля, у разі перевищення якого автомобіль вважають таким, що не пройшов випробування.

Оснащення та устаткування:

· газоаналізатор NEXA GASBOX AUTOPOWER(рисунок 5).

Рис.5. Газоаналізатор NEXA GASBOX AUTOPOWER

Газоаналізатор призначений для вимірювання вмісту CO, CH, O2, CO2 у відпрацьованих газах бензинових двигунів. Також прилад вимірює температуру мастила та оберти колінчастого валу двигуна. Газоаналізатор розраховує коефіцієнт надлишку повітря λ.

Прилад приєднується до ПК через послідовний порт RS232. Програма, що завантажується на комп’ютер має широку базу даних по легковим автомобілях, у якій зібрана інформація по рекомендованих виробником значеннях концентрацій шкідливих компонентів, по типах застосовуваних кисневих датчиків.

Технічні характеристики:

· діапазон вимірювань:

Ø CO 0…9.99 %

Ø CO2 0…19.9 %

Ø CH 0…9999 ppm

Ø O2 0…21.4 %

Ø NO 0…2000 ppm

Ø NO2 0…2000 ppm

Ø λ 0.5…1.5- оберти двигуна 0…9990 хв-1

Ø - температура мастила 0…199 °С.

· робоча температура - +5…+40 °С;

· клас точності 0;

· автоматичний злив конденсату;

· час реакції < 15 с (довжина зонду 6м);

· час прогріву 1хв. (максимум);

· напруга живлення 230В, Гц;

· габарити 470х230х220 мм;

· вага 10 кг.

Технічна документація:

Ø ДСТУ 3649-97 «Засоби дорожні транспортні. Експлуатаційні вимоги безпеки до технічного стану та методи контролю»(Додаток 1);

Ø ГОСТ 17.2.2.03 «Нормы и методы измерений содержания окиси углерода и углеводородов в отработавших газах автомобилей с бензиновыми двигателями»;

Ø ДСТУ 4277:2004 «АТМОСФЕРА. Норми і методи вимірювання вмісту оксиду вуглецю та вуглеводнів у відпрацьованих газах автомобілів з двигунами, що працюють на бензині або газовому паливі»(Додаток 2).

При перевірці вмісту відпрацьованих газів необхідно дотримуватись наступних вимог контролю що вказані нижче.

1. Вміст оксиду вуглецю та вуглеводнів у відпрацьованих газах автомобілів визначають під час роботи двигуна в режимі холостого ходу для двох частот обертання колінчастого вала (далі — вала) — мінімальної (пмін) і підвищеної (ппідв), що встановлені виробником.

Якщо значення цих частот не встановлено підприємством-виробником у технічних умовах чи документах з експлуатації автомобіля, то перевіряють за лмін = 800 хв-1 ± 100 хв-1 і ппідв = = 2200 хв-1 ± 200 хв-1.

2. Вміст оксиду вуглецю та вуглеводнів у відпрацьованих газах автомобілів, не обладна­них нейтралізаторами, не повинен перевищувати межі, наведені у таблиці 3. Для автомобілів, уперше зареєстрованих до 1 жовтня 1986р., допустимий вміст оксиду вуглецю становить 4,5%.

Таблиця 3. Гранично допустимий вміст оксиду вуглецю та вуглеводнів у відпрацьованих газах автомобілів, не обладнаних нейтралізаторами.

Паливо, на якому працює двигун Частота обертання Оксид вуглецю, об’ємна частка,% Вуглеводні, об’ємна частка, млн-1, для двигунів з числом циліндрів
до 4 включно більше ніж 4
Бензин nмін 3,5
nпідв 2,0
Газ природний nмін 1,5
nпідв 1,0
Газ нафтовий зріджений nмін 3,5
nпідв 1,5
           

Вміст оксиду вуглецю і вуглеводнів у відпрацьованих газах автомобілів, які обладнані нейтралізаторами, не повинен перевищувати межі, наведені у таблиці 4.

Таблиця 4. Гранично допустимий вміст оксиду вуглецю та вуглеводнів у відпрацьованих газах автомобілів, обладнаних нейтралізаторами.

Частота обертання Автомобілі з окислювальними нейтралізаторами Автомобілі з трикомпонентними нейтралізаторами
Оксид вуглецю, об’ємна частка,% Вуглеводні, об’ємна частка, млн-1 Оксид вуглецю, об'ємна частка, % Вуглеводні, об'ємна частка, млн-1
nмін 1,0 0,5
nпідв 0,6 0,3

Автомобілі, які можуть працювати як на бензині, так і на газовому паливі (причому одна із систем живлення двигуна є основною, друга — резервною), перевіряють лише за роботи на ос­новному паливі.

Автомобілі, які можуть працювати як на бензині, так і на газовому паливі (причому обидві системи живлення є рівноцінними), перевіряють під час контролювання за роботи на кожному з палив. Під час контролювання автомобіль перевіря­ють на тому паливі, на якому він працював на момент перевіряння.

Будова, конструкція і якість виготовляння та складання агрегатів, вузлів і деталей ав­томобіля мають забезпечувати виконання вимог цього стандарту протягом усього терміну експлу­атації за умови виконання правил експлуатації і обслуговування, зазначених у документах з експ­луатації, які додають до автомобіля.

При перевірці автомобіля застосовують наступні методи:

· під час випробовування автомобіля для живлення двигуна застосовують бензин або газове паливо і мастильні матеріали, що передбачені документами з експлуатації автомобі­ля і відповідають вимогам чинних нормативних документів на їх виготовляння;

· зовнішнім огляданням перевіряють комплектність, задовільність стану і від­сутність нещільностей у з'єднаннях випускної системи автомобіля, системи нейтралізації відпра­цьованих газів (за наявності) та інших пристроїв, які передбачені конструкцією автомобіля і при­значені для зменшення викидів забруднювальних речовин (систем вентиляції картера, рецирку­ляції відпрацьованих газів, уловлювання випаровувань палива, економайзера примусового холос­того ходу тощо). Випускна система також не повинна мати прогарів і механічних пробоїн;

· за наявності бортової системи діагностування необхідно переконатися, що діагностич­ний індикатор не сигналізує про несправну роботу двигуна і його систем;

· перед вимірюванням двигун має бути прогрітим так, щоб температура охолоджуваль­ної рідини чи моторної оливи була в межах діапазону робочих температур за рекомендаціями підприємства-виробника. Якщо такі дані відсутні, температура має бути не менша ніж +60 °С або на вимогу власників (водіїв) автомобілів — не менша ніж +80 °С;

 

Вимірюють у наступній послідовності:

- важіль перемикання передач встановлюють у нейтральне положення;

- автомобіль загальмовують стоянковим гальмом;

- зупиняють двигун (якщо він працює);

- під колеса встановлюють упорні колодки;

- відкривають капот моторного відсіку;

- під’єднують тахометр та пристрій для вимірювання температури моторної оливи;

- пробовідбиральний зонд газоаналізатора занурюють у випускну трубу на глибину не менше ніж 300 мм від зрізу;

- повітряну заслінку повністю відкривають;

- запускають двигун;

- частоту обертання вала двигуна збільшують до nпідв і витримують такий режим не менше 30 с (у разі випробовування автомобіля з нейтралізатором даний режим витримують протягом 2-3 хв. за температури атмосферного повітря вище ніж 0 °С та протягом 3—5 хв. за температури нижче ніж 0 °С);

- встановлюють мінімальну частоту обертання валу двигуна та після стабілізування показників газоаналізатора, та не пізніше ніж через 60 с, вимірюють вміст оксиду вуглецю і вуглеводнів (за ре­зультат вимірювання беруть середнє арифметичне значення між максимальним і мінімальним показами приладу за інтервал вимірювання);

- встановлюють підвищену частоту обертання вала двигуна ппідв і після стабілізування показів газоаналізатора, але не пізніше ніж через 60 с, вимірюють вміст оксиду вуглецю і вуглеводнів (за результат вимірювання беруть середнє арифметичне значення між максимальним і мінімаль­ним показами приладу за інтервал вимірювання).

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Характеристика бази практики. Історична довідка та коротка характеристика бази практики. Схема управління підприємством

Вступ... Характеристика бази практики... Історична довідка та коротка характеристика бази практики...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Робоче місце №2. Контроль відпрацьованих газів транспортного засобу.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Характеристика бази практики
1.1. Історична довідка та коротка характеристика бази практики. ТОВ «Техтрансконтроль» було створене 2009 року. З 28 жовтня 2009 товариство уповноважене на проведення перевірки тех

Загальна характеристика основних структур виробництва
ТОВ «Техтрансконтроль» проводить перевірку технічного стану колісних транспортних засобів для державного технічного огляду. Перевірка технічного стану транспортних засобів проводиться на с

Робоче місце №3. Контроль ефективності гальмування стендовим випробуванням.
На даному робочому місці відбувається перевірка ефективності робочої, стоянкової та допоміжної гальмівної системи за допомогою стенду. Критеріями ефективності гальмування робочої гальмівно

Робоче місце №5. Контроль технічного стану рульового керування.
На даному робочому відбувається перевірка рульового керування транспортного засобу. Не повинно бути переміщення вузлів та деталей рульового керування відносно один одного або опорної поверхні; пошк

Робоче місце №1. Індетифікація транспортного засобу, контроль технічного стану коліс та шин.
Дорожньо-транспортний засіб має бути чистим. Технічний стан та обладнання ДТЗ повинні відповідати вимогам чинної нормативної документації з безпеки дорожнього руху і охорони навколишнього

Робоче місце №3. Контроль ефективності гальмування стендовим випробовуванням.
На даному робочому місці відбувається контроль ефективності гальмування РГС, СГС, ДГС за допомогою стендового випробовування. Перевірка технічного стану гальмівних систем повинна включати

Робоче місце №4. Контроль ступеню світлопропускання скла та технічного стану склоочисників та склоомивачів.
На даному робочому місці проводиться перевірка світлопропускної здатності скла як лобового так і бічних. Пропускна здатність переднього скла повинна складати не менше 75%, інших не менше 70%.

Робоче місце №6. Контроль зовнішніх світлових приладів.
Фари типу світлорозподілу R, C, CR – фари з лампами розжарювання дальнього R та ближнього С і двох режимні фари (ближнього та дальнього світла) СR. Фари типу розпо

Робоче місце №7. Контроль зовнішнього шуму нерухомого транспортного засобу.
Вимірювання шуму проводять з метою отримання даних, необхідних для контролю шуму автомобілів в умовах експлуатації. Оснащення та устаткування: · віброшумомір ВШВ 03М2 (рисунок 19)

Робоче місце №8. Контроль ефективності гальмування дорожнім випробовуванням.
Оснащення та устаткування: · вимірювач ефективності гальмівних систем автомобіля Ефект-02 (рисунок 26); Рис.

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги