рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Робоче місце №4. Контроль ступеню світлопропускання скла та технічного стану склоочисників та склоомивачів.

Робоче місце №4. Контроль ступеню світлопропускання скла та технічного стану склоочисників та склоомивачів. - раздел Образование, Характеристика бази практики. Історична довідка та коротка характеристика бази практики. Схема управління підприємством На Даному Робочому Місці Проводиться Перевірка Світлопропускної Здатності Скл...

На даному робочому місці проводиться перевірка світлопропускної здатності скла як лобового так і бічних. Пропускна здатність переднього скла повинна складати не менше 75%, інших не менше 70%.

При перевірці склоочисників береться до уваги частота переміщення щіток по мокрому склу на максимальній швидкості, вона повинна складати не менше ніж 35 подвійних ходів за хвилину.

Оснащення та устаткування:

· вимірювач світлопропускання скла "ЛЮКС" ИС-2 (рисунок 9)

 

Рис. 9. Вимірювач світлопропускання скла "ЛЮКС" ИС-2

Приклад застосування обладнання зображений на рисунку 10.

Рис. 10 Застосування приладу

Прилад призначений для ступеню світлопропускання скла, тому числі тонованого, що встановлене на автомобілі.

Технічні характеристики:

- діапазон вимірювання світлопропускання від 4 до 100%;

- межі доступної основної абсолютної похибка 2,0%;

- фактична основна абсолютна похибка 1,0%;

- товщина скла від 2до 8мм;

- час прогріву не більше 3хв;

- спрацювання звукового сигналу при значені світлопропускання 69,9%

- живлення приладу від мережі постійного струму 12В, 500 мА;

- споживча потужність не більше 3Ва

- габаритні розміри, мм, не більше:

= вимірювальний блок 140х80х42

= освітлювач Ø42х58;

- маса приладу 0,7кг.

· штангенциркуль ШЦ-1-125-0,1 (рисунок 2);

· секундомір (рисунок 11);

Рис. 11. Секундомір

· кутомір (рисунок 12).

Рис. 12. Кутомір

Технічна документація:

· ДСТУ 3649-97 «Засоби дорожні транспортні. Експлуатаційні вимоги безпеки до технічного стану та методи контролю»(Додаток 1);

· R43 [ДСТУ UN/ЄСЕ K 43-00-2002]. «Единообразные предписания, касающиеся официального утверждения безопасных стекол и стекловых материалов».

Вимоги та методи контролю світлопропускання скла.

Не допускається розміщувати предмети (за винятком талона про технічний огляд у правій нижній частині вітрового скла) чи наносити покриття, які обмежують огляд з місця водія, відвертають його увагу, погіршують прозорість скла і спричинюють небезпеку травмування учасників дорожнього руху.

Не допускається наявність тріщин на вітровому склі в зоні роботи склоочисників ДТЗ довжиною більше ніж 50 мм.

Нормальне світлопропускання повинно складати для вітрового скла не менше 75%, для інших – не менше 70%. В тому випадку якщо скло не грає важливої ролі для огляду водія, коефіцієнт нормального пропускання може бути менше 70%. – Перевірка проводиться за допомогою приладу «Люкс ИС-2». Двигун в автомобілі в автомобілі має бути в непрацюючому стані.

Вимоги та методи контролю технічного стану склоочисників та склоомивачів.

ДТЗ повинен бути обладнаний передбаченими конструкцією склоочисниками та склоомивачами вітрового скла. – Перевірка проводиться візуальним методом.

Частота переміщення щіток по мокрому склу в режимі максимальної швидкості склоо­чисників повинна бути не менше ніж 35 подвійних ходів за хвилину. – Перевірка проводиться за допомогою секундоміру.

Кут розмаху щіток по мокрому склу на максимальній швидкості склоочисників повинен бути не менше за передбачений конструкцією ДТЗ. – Перевірка проводиться за допомогою кутоміру.

Щітки склоочисників повинні відчищати робочу зону не більше ніж за 10 подвійних ходів для автобусів, і не більше, ніж за п'ять подвійних ходів для інших ДТЗ так, щоб загальна ширина невитертих смуг по межах зони очищення не перевищувала 10 % довжини щітки. При цьому склоомивачі повинні забезпечувати подання рідини у зону очищення скла у кількості, достатній для його змочування.

У разі вимкнення склоочисників щітки повинні зупинятися в одному з крайніх положень. – Перевірка проводиться за допомогою лінійки та візуальним оглядом.

Випробування склоочисників проводяться за мінімальних обертів двигуна ДТЗ в ре­жимі холостого ходу. Під час випробування склоочисників з електричним приводом повинні бути увімкнені фари дальнього світла.

3.5. Робоче місце №5. Контроль технічного стану рульового керування.

Оснащення та устаткування:

· люфтометр ЛД-101 (рисунок 13);

Рис. 13. Люфтометр ЛД-101.

Пристрій призначений для контролю сумарного кутового зазору у рульовому управлінні ДТЗ при прикладанні нормативного зусилля.

Технічні характеристики:

- діапазон діаметрів рульових коліс від 330 до 510мм;

- діапазон вимірювання кутового зазору (люфту) від 0 до 44°;

- абсолютна похибка вимірювання кутового зазору + 1,0°;

- створюване зусилля 10Н;

- похибка встановлення зусилля на ободі рульового колеса ± 0,49Н;

- час одного вимірювання 3÷4хв;

- габаритні розміри 365 х 170 х 80 мм;

- маса 0,6кг.

 

· динамометр ДА - 500 (рисунок 14, 15).

Рис. 14. Динамометр ДА – 500.

Рис. 15. Динамометр ДА – 500, у футлярі.

Пристрій призначений для вимірювання зусиль розтягу та стиску. Застосовується в машино будуванні та інших галузях промисловості. Для вимірювання зусилля на рульовому колесі, для контролю натягу пасу приводу підсилювача рульового керування.

Технічні характеристики:

- умови експлуатації:

= температура оточуючого середовища від + 10 до +30°С;

= відносна вологість повітря не більше 80% при t+ 25°C;

- діапазон вимірювання зусиль від 0 до 500Н;

- ціна поділки 2Н

- межа допустимої приведеної похибки ± 1%;

- габаритні розміри 225 х 60 х 51 мм.

· поворотні пристрої.

Технічна документація:

Ø ДСТУ 3649-97 «Засоби дорожні транспортні. Експлуатаційні вимоги безпеки до технічного стану та методи контролю»(Додаток 1).

Вимого контролю технічного стану рульового керування:

· не допускаються: непередбачені конструкцією переміщення деталей та вузлів рульо­вого керування відносно одне одного або опорної поверхні; пошкодження і деформації дета­лей рульового керування, що визначаються візуально; самовільний поворот рульового колеса ДТЗ з підсилювачем рульового керування від нейтрального положення під час його нерухомо­го стану та якщо двигун працює; підтікання робочої рідини в гідросистемі підсилювача;

· натяг пасу привода насоса підсилювача рульового керування та рівень робочої рідини в його резервуарі повинні відповідати вимогам ІЕ;

· максимальний поворот рульового колеса повинен обмежуватись тільки пристроями, передбаченими конструкцією ДТЗ. Обертання рульового колеса повинно здійснюватись без ривків і заїдань в усьому діапазоні кута його повороту;

· критерієм для контролю технічного стану рульового керування є значення сумарного кутового зазору та максимального зусилля на рульовому колесі;

· сумарний кутовий зазор у рульовому керуванні та максимальне зусилля на рульовому колесі ДТЗ повинні відповідати наведеним у таблиці 6.

Таблиця 6. Сумарний кутовий зазор та зусилля.

Категорія ДТЗ Сумарний кутовий зазор, не більше ніж Максимальне зусилля, Н, не більше ніж, для ДТЗ
без підсилювача з підсилювачем
М1, М2, N1 10°
M3, N2, N3 20°

Методи контролю наступні:

· ДТЗ повинен бути у спорядженому стані;

· колеса ДТЗ повинні бути встановлені на поворотні пристрої, які виконано з застосу­ванням підшипникових опор і мають можливість під час повороту переміщуватися у поздовж­ньому і поперечному напрямках;

· перед проведенням контролю керовані колеса ДТЗ та ланки автопоїзда повинні знаходитися в положенні, що відповідає прямолінійному руху;

· двигун ДТЗ, обладнаний підсилювачем рульового керування, повинен працювати з мінімальною частотою обертання колінчастого вала в режимі холостого ходу;

· поворот рульового колеса повинен здійснюватися плавно, без ривків, у двох проти­лежних напрямках. При цьому повинні бути зафіксовані кути повороту рульового колеса у момент досягнення зусилля на ньому 10 Н або початку повороту будь-якого з керованих коліс, а також максимальне зусилля на рульовому колесі в усьому діапазоні кута повороту коліс ДТЗ;

· значення сумарного кутового зазору в рульовому керуванні повинно визначатися як сума кутів повороту в протилежних напрямках. При цьому різниця цих кутів не повинна пере­вищувати 20 % значення більшого з них.

Порядок проведення випробовування за допомогою приладу ЛД-101 наступний.

Встановіть прилад ЛД-101 на обід рульового колеса (рисунок 16) . Закріпіть стрілку-вказівник за допомогою присоски на лобове чи бокове скло т зорієнтуйте її відносно шкали таким чином, щоб її лінія проходила через нульову відмітку шкали. Для визначення кутового зазору рульового колеса натисніть на одну з консольних частин динамометра до втоплення її доспів падання крапки,що знаходиться на штоці, з торцевою поверхнею корпусу. При цьому до рульового колеса прикладається зусилля 10Н. Зафіксуйте показник на шкалі. Натисніть на іншу консоль (рульове колесо повертається в інший бік) та зафіксуйте показник на шкалі. Кутовий зазор визначається як сума двох показників шкали при повороті за годинниковою стрілкою та проти неї.

Рис. 16. Встановлення люфтометр ЛД-101на рульовому колесі.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Характеристика бази практики. Історична довідка та коротка характеристика бази практики. Схема управління підприємством

Вступ... Характеристика бази практики... Історична довідка та коротка характеристика бази практики...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Робоче місце №4. Контроль ступеню світлопропускання скла та технічного стану склоочисників та склоомивачів.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Характеристика бази практики
1.1. Історична довідка та коротка характеристика бази практики. ТОВ «Техтрансконтроль» було створене 2009 року. З 28 жовтня 2009 товариство уповноважене на проведення перевірки тех

Загальна характеристика основних структур виробництва
ТОВ «Техтрансконтроль» проводить перевірку технічного стану колісних транспортних засобів для державного технічного огляду. Перевірка технічного стану транспортних засобів проводиться на с

Робоче місце №3. Контроль ефективності гальмування стендовим випробуванням.
На даному робочому місці відбувається перевірка ефективності робочої, стоянкової та допоміжної гальмівної системи за допомогою стенду. Критеріями ефективності гальмування робочої гальмівно

Робоче місце №5. Контроль технічного стану рульового керування.
На даному робочому відбувається перевірка рульового керування транспортного засобу. Не повинно бути переміщення вузлів та деталей рульового керування відносно один одного або опорної поверхні; пошк

Робоче місце №1. Індетифікація транспортного засобу, контроль технічного стану коліс та шин.
Дорожньо-транспортний засіб має бути чистим. Технічний стан та обладнання ДТЗ повинні відповідати вимогам чинної нормативної документації з безпеки дорожнього руху і охорони навколишнього

Робоче місце №2. Контроль відпрацьованих газів транспортного засобу.
На даному робочому місці проводиться перевірка параметрів відпрацьованих газів автомобіля. При перевірці автомобіль має бути чистим. Перевірка відпрацьованих газів автомобіля на вміст окси

Робоче місце №3. Контроль ефективності гальмування стендовим випробовуванням.
На даному робочому місці відбувається контроль ефективності гальмування РГС, СГС, ДГС за допомогою стендового випробовування. Перевірка технічного стану гальмівних систем повинна включати

Робоче місце №6. Контроль зовнішніх світлових приладів.
Фари типу світлорозподілу R, C, CR – фари з лампами розжарювання дальнього R та ближнього С і двох режимні фари (ближнього та дальнього світла) СR. Фари типу розпо

Робоче місце №7. Контроль зовнішнього шуму нерухомого транспортного засобу.
Вимірювання шуму проводять з метою отримання даних, необхідних для контролю шуму автомобілів в умовах експлуатації. Оснащення та устаткування: · віброшумомір ВШВ 03М2 (рисунок 19)

Робоче місце №8. Контроль ефективності гальмування дорожнім випробовуванням.
Оснащення та устаткування: · вимірювач ефективності гальмівних систем автомобіля Ефект-02 (рисунок 26); Рис.

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги