рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Найбільші швидкості руху потоку води при зміцненні канав і кюветів

Найбільші швидкості руху потоку води при зміцненні канав і кюветів - раздел Образование, ІНЖЕНЕРНЕ ОБЛАДНАННЯ ТА ОБЛАШТУВАННЯ ВУЛИЦЬ Ґрунт Або Тип Зміцнення Найбільша Швид...

Ґрунт або тип зміцнення Найбільша швидкість руху потоку, м/с, при його глибині h від 0,4 до 1 м
Кріплення бетонними плитами Вапняки, піщаники середні Одерновки плиском – ² –² – у стінку Мощення одиночне – ² –² – подвійне   1,6 3–3,5  

 

При глибині потоку h – значення швидкостей руху стічних вод варто приймати з коефіцієнтами: 0,85 при h<0,4 м і 1,25 при h>1 м. При швидкостях, що перевищують допустимі для прийнятих типів зміцнення, влаштовуються перепади й швидкоплини.

 

Особливості проектування водовідведення на магістральних дорогах і магістральних вулицях загальноміського значення
з безперервним рухом

Закрита система водовідведення для магістральних доріг складається з таких елементів:

а) відкритих лотків, що розташовуються вздовж дороги на технічній смузі за межами проїзної частини;

б) дощоприймальних колодязів, що встановлюються в цих лотках;

в) труб-відгалужень, що з’єднують дощоприймальні колодязі з поздовжніми водостоками;

г) оглядових колодязів на поздовжніх водостоках, що дублюються з кожного боку магістральної дороги, та оглядових колодязів, в яких здійснюється прийом води від дощоприймальних колодязів.

На магістралях безперервного руху влаштовується закрита система водовідводу з двобічним прокладанням водостоків незалежно від наявності місцевих проїздів.

Магістральні дороги з безперервним рухом повинні відокрем-люватися в самостійні басейни з межами, які виключають або обмежують надходження поверхневих вод із прилеглих територій.

Час поверхневої концентрації для магістральних доріг рекомендується приймати 5 хв, а для загальноміських магістралей безперервного руху 10 хв.

Довжину вільного пробігу на магістральних дорогах від вододілу до верхівкового дощоприймального колодязя в лотку приймають 100 м. Водостоки магістральних доріг розраховують на граничний період з урахуванням пропущення витрат цього періоду по водостоку й лотку технічної смуги без затоплення проїзної частини дороги. Граничний період визначають у технічному завданні на проектування, але не менше 2% забезпеченості, тобто один раз у
50 років. Водовідведення на ділянках магістральних доріг, де розташовуються тунелі, повинно мати забезпеченість не менше 1%, тобто розраховуватися на затоплюваність один раз у 100 років.

Приймання поверхневих вод із проїзної частини на магістральних дорогах здійснюють відкритими лотками технічної смуги й дощоприймальниками. Відкриті лотки влаштовують на технічній смузі паралельно брусу огорожі, на відстані, що забезпечує розміщення освітлювальних приладів і кабелів.

Поздовжній водостік розміщують паралельно відкритому лотку на відстані, що забезпечує його влаштування у материкових ґрунтах.

Дощоприймальні колодязі встановлюють із кроком 50 м під відкритим лотком, а також у всіх знижених місцях відкритих лотків і на поворотах.

Поздовжні уклони відкритого лотка приймають, як правило, такими, що дорівнюють поздовжнім уклонам магістральних доріг безперервного руху. На горизонтальних ділянках цих доріг лоток може мати пилкоподібний профіль із поздовжнім уклоном не менше 0,3%.

Відкритий лоток на магістральних дорогах безперервного руху утворюється встановленням на технічній смузі бортового каменя або робиться пологим з розмірами по висоті 0,2 м і по ширині 0,6 м.

Дощоприймальні ґрати в лотках встановлюються на 2–3 см нижче відмітки лотка.

Водовідведення на вулицях і дорогах у виїмках і тунелях

Водовідвідні споруди на ділянках вулиць і доріг у виїмках складаються з нагорного борта, банкета, лотка, кювета або канави, що обгороджує укоси виїмки від неорганізованого стоку води, водовідвідних лотків у підошви укосів (вздовж зовнішньої кромки тротуарів); закритого водостоку звичайного типу з дощоприймальними колодязями у підукосному лотку.

Скидання води з нагорного лотку або кювету здійснюється в закриту мережу водостоків дороги в межах виїмки або в її кінцях.

У межах пандусів тунелів, як правило, влаштовується самостійна мережа водостоків з насосною установкою для перекачування води в міську мережу. Лише за винятково сприятливих умов ці самостійні водостоки можуть мати самопливне приєднання до міської мережі водостоків.

Довжина вільного пробігу води на пандусах приймається не більше 100 - 150 м.

Перед порталами тунелю обов'язково встановлюються дощоприймальні колодязі. У межах тунелю прокладається водостік з дощоприймальними колодязями через 30 - 40 м.

Вертикальне планування на підходах до тунелів повинне забезпечити виключення скидання поверхневих вод із прилеглих ділянок на пандуси.

Водостоки в тунелях проектуються в ув'язуванні із дренажними пристроями.

Насосні станції проектуються на витрати повторністю один раз у 50 років. Вони можуть розташовуватися поза стінами в межах тунелю або пандусів.

Насосні станції обладнуються резервними насосами, автоматикою, забезпечуються електропостачанням від двох незалежних джерел, а також диспетчерською сигналізацією.

Дренажі глибокого закладання

 

Дренажі глибокого закладання влаштовуються для пониження рівня підземних вод або для їх повного перехоплення, а також для осушення земляного полотна при високому рівні підземних вод, коли інші способи (відсипання насипів, заміна ґрунтів, влаштування теплоізоляційних та водонепроникних прошарків тощо) виявляються недоцільними.

Дренажі глибокого закладання можуть влаштовуватися у поєднанні з іншими способами осушення земляного полотна.

Норма осушення ґрунтів (пониження рівня ґрунтових вод від поверхні землі) на незабудованих міських територіях приймається на глибину не менше 1,5 м, а на забудованій території за наявності підвалів – від 3 до 3,5 м та уточнюється в кожному конкретному випадку.

Пониження рівня ґрунтових вод шляхом влаштування глибокого дренажу на вулицях визначається з умови забезпечення міцності й стійкості земляного полотна.

На міських вулицях і дорогах, як правило, застосовують закриті трубчасті дренажі, які за гідродинамічною характеристикою поділяються на дренажі досконалого і недосконалого типів.

Горизонтальні дренажі досконалого типу своїм підґрунтям доходять до водонепроникного шару й повністю перехоплюють потоки ґрунтових вод. Конструкція горизонтальних дренажів недосконалого типу опускається під основний горизонт, але не доходить своїм підґрунтям до покрівлі водонепроникного шару.

На вулицях відповідно до загальної схеми дренування міських територій застосовується, головним чином, однолінійна система (досконалого й недосконалого типу).

У деяких випадках при великій ширині вулиць і несприятливих гідрогеологічних умовах прокладаються дві лінії дрен.

Розрахунок дренажів глибокого закладання здійснюється згідно зі спеціальною технічною літературою [25].

 

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ІНЖЕНЕРНЕ ОБЛАДНАННЯ ТА ОБЛАШТУВАННЯ ВУЛИЦЬ

Київський національний університет будівництва і архітектури... М М Осєтрін Т О Шилова П П Чередніченко...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Найбільші швидкості руху потоку води при зміцненні канав і кюветів

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Київ 2011
УДК 711.73:625.74 ББК 39.311 О-72 Рецензенти: С.Б. Усаковський, доктор технічних наук, професор Є.О. Рейцен, кандидат технічних наук, професор

ІНЖЕНЕРНІ МЕРЕЖІ: ЕЛЕМЕНТИ, ПЛАНУВАЛЬНІ ОБМЕЖЕННЯ І ВИМОГИ ДО ПРОКЛАДАННЯ В ПЛАНІ ТА ПОПЕРЕЧНОМУ ПРОФІЛІ ВУЛИЦЬ
  Інженерні підземні та надземні мережі є важливою складовою обладнання й облаштування міських вулиць і доріг. Спорудження, експлуатація, ремонт і реконструкція підземних інженерних м

Відстані від найближчих підземних мереж
Інженерні мережі Відстані, м, по горизонталі (у світлі) від підземних мереж до фундамен- тів будинків і споруд фундамен

Відстані між сусідніми інженерними підземними мережами
Інженерні мережі Відстань, м, по горизонталі (у світлі) до водо- прово-ду каналі-зації по- бутової дрена

Відстані від кабельної каналізації до будинків, споруд і підземних мереж
  Інженерні мережі та споруди Відстань, м у горизонтальній площині у вертикальній площині (при перетинах)

Мінімально допустиме заглиблення підземних трубопроводів під кабелі зв’язку
Труби Мінімальна відстань від поверхні покриву до верхньої труби, м під пішохідною частиною вулиці під проїзною частиною

Типи та конструкції дорожнього одягу на міських магістралях
  За принципом роботи під навантаженнями та за структурно-механічними особливостями сучасний дорожній одяг може бути поділений: на дорожній одяг нежорсткого типу та жорсткий дорожній

Типи конструкцій нежорсткого дорожнього одягу
Категорія вулиць і доріг Тип конструкції нежорсткого дорожнього одягу 1. Магістральні вулиці та

Конструктивні шари дорожнього одягу
Матеріали шарів дорожнього одягу Мінімальна тов-щина в щіль-ному стані, см 1. Асфальтобетонні с

Конструкції цементобетонних покриттів
Матеріали основ (нижні шари основ) Магістральні вулиці Вулиці та дороги місцевого значення загальноміського значення

Магістральні дороги, магістральні вулиці і дороги загальноміського значення
Конструкції дорожнього одягу нежорсткого типу Товщина конструктивних шарів, см, для I-V дорожньо-кліматичної зони при Етр = 252 (2520 кгс/см2) &nbs

Магістральні вулиці й дороги районного значення
  Товщина конструктивних шарів, см, для I-V дорожньо-кліматичної зони при Етр = 222 (2220 кгс/см2)   h1 – дрібнозернистий асфал

Промислові і складські дороги
Конструкції дорожнього одягу нежорсткого типу   Товщина конструктивних шарів, см, для I-III дорожньо-кліматичної зони при Етр = 180 (1800 кгс/см2

Житлові вулиці і дороги місцевого значення
  Товщина конструктивних шарів, см, для I-III дорожньо-кліматичної зони при Етр = 165 (1650 кгс/см2)   h1 – дрібнозернистий асф

Внутрішньо-квартальні проїзди і пішохідні вулиці
  Товщина конструктивних шарів, см, для I-V дорожньо-кліматичної зони при Етр = 135 (1350 кгс/см2)   h1 – асфальтобетон IV

Селищні вулиці
  Товщина конструктивних шарів, см, для I-III дорожньо-кліматичної зони при Етр = 115 (1150 кгс/см2)   h1 – асфальтобетон III-I

Конструкції тротуарів з урахуванням заїзду спецмашин масою до 6 т
  Товщина конструктивних шарів, см, для II-V дорожньо-кліматичної зони при Етр = 65 (650 кгс/см2)   Дорожньо-клі

Принципи розрахунків
  Дорожні покриття жорсткого типу розраховують за методом граничних розрахункових станів. Основним є розрахунок за носівною (несучою) здатністю (тримкістю, міцністю). Обов’язко

Утримання та ремонт міських вулиць і доріг
  Комплекс експлуатаційних заходів, спрямованих на збереження й відновлення транспортно-експлуатаційних властивостей дорожніх конструкцій, підтримання безпеки та зручності руху трансп

Водовідведення з міських вулиць
  Влаштування системи водовідведення на вулицях має на меті забезпечити міцність і стійкість дорожніх конструкцій та сприятливі умови експлуатації міських вулиць шляхом швидкого й пов

Відстань дощової каналізації від споруд та комунікацій
Споруди, комунікації Відстань, м Фундаменти забудови і споруд Фундаменти шляхопроводів і тунелів, опор контактної мережі та зв’язку,

Відстань між дощоприймальними колодязями
Уклон вулиці Відстань, м До 0,004 0,004 – 0,006 0,006 – 0,01 0,01 – 0,03 Понад 0,03

Відстань між оглядовими колодязями
Діаметр водостоку, м Відстань між оглядовими колодязями, м До 0,4 0, 4-0,6 70-75

Відстань між водостоками та підземними мережами і спорудами
Мережа Відстань, м, по горизонталі в світі від підземних інженерних споруд фундаментів будівель і споруд, шляхопроводів і тунелів

Літнє та зимове прибирання. Прибирання та видалення снігу з міських вулиць
Сміття, що забруднює міські вулиці, має загальну назву вуличного сміття. Розрахункові норми накопичення сміття приймаються залежно від типу покриттів проїзної частини: для удосконалених покриттів 1

Технічні нормативи для сплаву снігу по водостоках
Характеристика або норматив Величина Мінімальний діаметр водостоку, придатного для сплаву снігу, м 0,6-0,7

Контрольні запитання
1. Як класифікуються системи водопостачання? 2. Якими є елементи системи водопостачання? 3. В чому полягають планувальні обмеження та вимоги до прокладання елементів системи водоп

Приклади типових задач
  1. Законструюйте типовий поперечний профіль магістралі загальноміського значення з трамвайним полотном посередині проїзної частини та велодоріжкою з одного боку. 2. Проклад

СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ
  1. ДБН 360-92*. Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень. – К.: Мінбудархітектури України. 1993. – 109 с. 2. ДБН 360-92**. 2002. – 1

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги