рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

ПЕРЕДМОВА

ПЕРЕДМОВА - раздел Образование, МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ДО ВИКОНАННЯ ЛАБОРАТОРНИХ РОБІТ З ФІЗИКИ РОЗДІЛ “МЕХАНІКА”   Ці Методичні Вказівки Містять Опис Лабораторних Робіт, Викону...

 

Ці методичні вказівки містять опис лабораторних робіт, виконуваних студентами 1 курсу всіх спеціальностей у лабораторії механіки Харківської національної академії міського господарства. В них міститься необхідна інформація щодо підготовки, виконання та звітності про лабораторну роботу.

Головною метою вказівок є намір не тільки всебічно проілюструвати фізичні явища і закони, але і навчити студента їх спостерігати і перевіряти дослідним шляхом. Вони мають сприяти оволодінню технікою фізичного експерименту, отриманню навичок самостійної дослідницької роботи та виробленню вмінь застосовувати теоретичні знання для аналізу і розв’язання конкретних інженерних задач.

У вказівках представлені різні варіанти вимірювань однієї і тієї ж величини, завдяки чому студент отримує уявлення про розмаїття методів фізичних досліджень.

У кожній лабораторній роботі подається короткий виклад понять, законів, явищ та фізичної основи використаного методу. При цьому передбачається самостійне вивчення підручника, оскільки лабораторна робота може виконуватися студентом ще до прочитання відповідної лекції.

Особлива увага надається безпосереднім вимірюванням та обробці результатів. Щоб правильно оцінити їх надійність і точність, необхідно знати правила користування основними обчислювальними і вимірювальними приладами, основи теорії похибок.

При підготовці до лабораторної роботи студент повинен вивчити ці методичні вказівки, а також відповідні теоретичні положення, користуючись підручником чи конспектом лекцій. Як основний підручник рекомендується "Курс загальної фізики" І.В.Савельєва.

Методичні вказівки узагальнюють надбання співробітників кафедри фізики ХНАМГ, які протягом багатьох попередніх років робили певний внесок у створення фізичної лабораторії, що відповідає програмі курсу фізики для технічних вузів. Вони написані з урахуванням досвіду методичного забезпечення лабораторного практикуму у вищих навчальних закладах України.

 

 

1. Основні положення теорії похибок

 

Вимірювання– знаходження значень фізичної величини дослідним шляхом за допомогою спеціальних технічних засобів та її порівняння з іншою однорідною величиною, прийнятою за одиницю вимірювання. Розрізняють два типи вимірювань фізичних величин – прямі та непрямі (посередні). У разі прямих вимірювань значення фізичної величини знаходять безпосередньо за допомогою приладу. Наприклад, значення температури і тиску знаходять за показами термометра та барометра відповідно. При непрямих вимірюваннях значення фізичної величини знаходять на основі прямих вимірювань інших величин, пов’язаних з шуканою величиною певною функціональною залежністю. Наприклад, прискорення вільного падіння g тіл, при використанні оборотного фізичного маятника, можна знайти за формулою де період коливань Т і приведена довжина lпр визначаються прямими вимірами.

Будь-яке вимірювання супроводжується похибками вимірювань. Похибки бувають систематичні, випадкові і надмірні (грубі помилки, промахи).

Систематичні похибки зумовлені незмінними факторами, до яких відносяться похибки засобів вимірювань (інструментальні похибки) та похибки використовуваного методу вимірювань (методичні похибки). Систематичні похибки можна зменшити, якщо застосувати більш досконалі прилади та методи вимірювань.

Промахи зумовлені неправильними діями експериментатора або несправністю вимірювальних приладів (інструментів), тому їх виключають із результатів спостережень.

Випадкові похибки зумовлені різницею результатів при повторних вимірюваннях. Їх зміни мають статистичний характер і тому можуть бути обраховані методами теорії імовірностей.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ДО ВИКОНАННЯ ЛАБОРАТОРНИХ РОБІТ З ФІЗИКИ РОЗДІЛ “МЕХАНІКА”

ХАРКІВСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ... МІСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА... МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ДО ВИКОНАННЯ...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: ПЕРЕДМОВА

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Обробка випадкових похибок при прямих
вимірюваннях Якщо внаслідок повторних вимірювань фізичної величини Х отримали значення х1, х2, х3,

ВИВЧЕННЯ ЗАКОНУ ОБЕРТАЛЬНОГО РУХУ
ТВЕРДОГО ТІЛА ЗА ДОПОМОГОЮ МАЯТНИКА ОБЕРБЕКА Мета роботи:вивчити обертальний рух маятника; визначити момент інерції хрестовини та момент сил тертя.

Опис установки та виведення розрахункових формул
Прилад (маятник Обербека), за допомогою якого проводяться дослідження параметрів обертального руху твердих тіл, схематично зображений на рис.3.1. Основною його частиною є хрестовина, що ск

Порядок виконання роботи
4.1. Виміряти радіус шківа R в тому місці, де намотується нитка, і висоту падіння H вантажу m (висоту H для всіх дослідів залишити незмінною).

Порядок виконання роботи
3.1. Зважити дане викладачем тіло. Для цього покласти тіло на ліву шальку терезів, а на праву - важки. Для врівноважування шальок терезів використовувати спеціальний пристрій, який

КРУТИЛЬНИХ КОЛИВАНЬ
  Мета роботи: Визначити момент інерції стержня відносно осі, яка проходить через його центр. 1. Прилади і матеріали: 1.1. Крутильн

Порядок виконання роботи
  4.1. Закрутити рухому частину маятника приблизно на 30° і потім відпустити. Пропустивши декілька коливань, необхідних для заспокоювання системи, визначити за допомо

Таблиця 4.1
№ l n ti tс р Tс р Dt

Прилади та обладнання.
1.1 Установка, яка складається з джерела постійного струму Е; електромагнітів М1 і М2 з фіксаторами; опору R; конденсатора C; вимірювача нап

Опис приладу
В установці (див. рис.2.2) використовуються дві металеві кульки 1, 2, підвішені на біфілярних підвісах довжиною l, що забезпечують коливання куль у вертикальній площині. Кулі утримуються у в

Таблиця 4.1
a0 град n Ліва шкала, (град) Права шкала, (град )

Прилади та обладнання.
1.1 Прилад з диском для створення крутильних незгасаючих коливань. 1.2 Набір досліджуваних тіл. 1.3 Секундомір. 1.4 Лінійка. 1.5 Мікрометр.  

Опис установки та виведення розрахункових формул
    Установка (рис.3.1) складається із станини

Таблиця 4.2
№ досліду n lі t tср Ti l

Прилади та обладнання.
1.1. Оборотний фізичний маятник з кронштейном. 1.2. Секундомір. 1.3. Лінійка. 2. Загальні положення. Фізичний маятник – це є будь-яке тверде тіл

Таблиця 5.1
Положення маятника № дослідів n lі t1 t2

Прилади та обладнання.
1.1.Установка для вивчення гармонічних коливань. 1.2. Секундомір. 2. Загальні положення Гармонічний коливальних рух – це такий періодичний процес, в яком

Виведення розрахункових формул.
Для практичного визначення прискорення сили тяжіння використовують важку кульку, підвішену на тонкій нитці, період коливань якої можна визначити з певною точністю за допомогою формули (2.5).

Таблиця 5.1
№ вимірювань li Dli ti tс р T

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги