рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Завдання

Завдання - раздел Образование, ПРОГРАМА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ ЦИВІЛЬНИЙ ПРОЦЕС Розділ І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ ЦИВІЛЬНОГО ПРОЦЕСУ 170.Громадянин Сша Річардс Д. Звернувся До Місцево­го Суду І...

170.Громадянин США Річардс Д. звернувся до місцево­го суду із заявою про усиновлення неповнолітнього Ігнатенка С, вихованця будинку дитини (Україна), у якій зазначав, що він неодружений, власних дітей не має і бажає усиновити дитину-сироту. Заявник має достатні фінансові та інші можливості для виховання хлопчика. Працюючи за фахом учителем у середній школі, він спроможний створити всі умови для нормального ро­звитку дитини та її лікування.

Рішенням місцевого суду, яке залишено без зміни ухвалою апеляційного суду, в задоволенні заяви Річардсу Д. відмовлено.

Відмовляючи громадянину США в усиновленні дитини, суди виходили з того, що: заявник неодружений, власних дітей


не має, самостійно утримувати і виховати дитину він неспро­можний, оскільки працює в середньому 40 годин на тиждень; заявник зустрічається з жінкою, з якою сподівається в подаль­шому зареєструвати шлюб, а тому невідомо, як вона в майбут­ньому буде ставитись до дитини; заявник не зміг пояснити су­ду, чому він вирішив усиновити хвору дитину, а не здорову, як це мав намір зробити раніше; з урахуванням захворювань дити­ні необхідна повноцінна сім'я, тобто сім'я, яка складається з обох батьків.

У касаційній скарзі порушується питання про скасуван­ня постановлених у справі судових рішень з направленням її на новий судовий розгляд у суд першої інстанції з тих підстав, що судами при розгляді справи допущені порушення норм матеріа­льного та процесуального права, а висновок щодо неможливос­ті задовольнити заяву суперечить як фактичним обставинам справи, так і чинному законодавству України.

Визначте процесуальні права та обов'язки іноземних осіб. Яке рішення повинна прийняти касаційна інстанція? Ви­значте підсудність даної справи. В чому полягає особливість надання документів громадянами інших держав?

171. Представник канадської корпорації "Даньян Інтер-нешнл Інк" (далі - корпорація) 12 січня 2010 р. звернувся до Печерського районного суду м. Києва з клопотанням про скасу­вання рішення Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України від 18 жовтня 2009 р.

Ухвалою судді цього суду 20 січня 2010 р. клопотання корпорації було залишено без руху на підставі ст. 121 ЦПК у зв'язку з несплатою державного мита. Заявнику було надано строк для виправлення недоліків клопотання, тобто для сплати державного мита, до 30 січня 2010 р. і роз'яснено, що у випадку невиконання ухвали судді клопотання буде вважатися непода-ним та повернено заявнику.

Оскільки вимоги ухвали у визначений строк виконані не були, ухвалою судді Печерського районного суду м. Києва від 7 лютого 2010 р. клопотання корпорації було визнано непода-ним і повернено заявнику.


Не погоджуючись із останньою ухвалою, корпорація просила її скасувати й розглянути клопотання по суті, посила­ючись на те, що вимоги судді щодо сплати державного мита в розмірі 50 % арбітражного збору не ґрунтуються на законі.

Яке рішення повинен прийняти суд апеляційної інстан­ції? Якій порядок подачі клопотання?

172. У листопаді 2009 р. Федіна І.А. звернулася до суду з позовом до спільного підприємства Автомобільний Дім "Україна Мерседес-Бенц" (далі - СП) про розірвання договору купівлі-продажу та відшкодування шкоди, в якому зазначила, що в січні 2009 р. на підставі договору купівлі-продажу від 6 жовтня 2008 р. вона отримала в СП автомобіль марки "Мер-седес-Бенц-8500Ь".

Після початку експлуатації придбаний автомобіль з лю­того 2009 р. до жовтня 2009 р. більше десяти разів ремонтував­ся у відповідача. Посилаючись на те, що вона придбала автомо­біль неналежної якості, позивачка просила суд розірвати дого­вір купівлі-продажу автомобіля та стягнути з відповідача на її користь збитки та моральну шкоду.

Рішенням Вишгородського районного суду Київської об­ласті від 15 травня 2010 р. позов задоволено, договір купівлі-про­дажу автомобіля розірвано, приведено сторони в первісний стан.

Ухвалою апеляційного суду Київської області від 5 серпня 2010 р. рішення Вишгородського районного суду в ча­стині стягнення моральної шкоди та виплат на оплату юридич­ної допомоги змінено.

У поданій касаційній скарзі генеральний директор СП просить скасувати постановлені судові рішення у зв'язку з по­рушенням норм матеріального і процесуального права.

Касаційна інстанція встановила наступне.

Вирішуючи справу, суди першої і апеляційної інстанції вважали, що продавцем автомобіля неналежної якості є відпо­відач - СП, виходячи з того, що позивачка йому замовила за­значений автомобіль; СП є генеральним представником акціо­нерного товариства "Даймер Крайслер АГ" (Німеччина, Штутт-гарт; далі - AT) в Україні з продажу та сервісу автомобілів "Ме-


рседес-Бенц"; його менеджер прийняв замовлення на автомо­біль і передав позивачці текст договору купівлі-продажу з AT, який вона підписала; оформлення та супроводження автомобіля здійснювало СП.

Проте згідно з наявним в матеріалах справи листом Державної податкової адміністрації України СП як генеральне представництво "Даймер Крайслер АГ" в Україні не зареєстро­вано, а в статуті СП зазначено, що учасниками спільного під­приємства є: Автомобільний Дім "Україна - Мерседес-Бенц", AT "Українська автомобільна корпорація" та AT "Авантрейд".

Визначте цивільну процесуальну дієздатність СП. Ви­значте належного відповідача. Визначте підсудність цієї спра­ви. Яке рішення повинен прийняти суд касаційної інстанції?

173. У вересні 2009 р. Григоренко О.С. звернувся до су­ду із позовом до П. Владі про зміну прізвища народженої у шлюбі з відповідачкою дочки Наталії, зареєстрованої під прі­звищем Григоренко, про що свідчить запис у свідоцтві про на­родження дитини.

У 2008 р. відповідачка змінила своє прізвище і прізвище доньки - Григоренко на Владі. їхня донька досягла чотирнадця­тирічного віку та згодна змінити прізвище Владі на Григоренко, проте відповідачка не надає на це своєї згоди.

Рішенням Малиновського районного суду м. Одеси від 9 червня 2010 p., залишеним без змін ухвалою апеляційного су­ду Одеської області від 26 листопада 2010 p., позов Григоренка О.С задоволено.

У касаційній скарзі відповідачка просить скасувати ух­валені у справі рішення, посилаючись на неправильне застосу­вання судами норм матеріального права та порушення норм процесуального права, і передати справу на новий розгляд до суду першої інстанції.

Касаційна інстанція встановила наступне.

Задовольняючи позовні вимоги та змінюючи прізвище не­повнолітньої, суд першої інстанції, з висновками якого погодився й суд апеляційної інстанції, виходив із того, що дитина є громадя­нкою України, мешкає з позивачем, згодна змінити прізвище.


Однак у матеріалах справи наявні докази набуття 21 червня 2008 р. французького громадянства відповідачкою та її неповнолітньою дитиною, а також свідоцтво про народження Владі Н., в якому зазначено про її французьке громадянство.

Яке рішення повинен прийнятії суд касаційної інстан­ції? Визначте підсудність даної цивільної справи.

174. Страхова компанія АЮІ "ОФ Європе лімітед" (далі -іноземна Страхова компанія) звернулася до суду з позовом до ДПІ у Виноградівському районі (далі - ДШ) та Державної ви­конавчої служби Ужгородського управління юстиції Закарпат­ської області (далі - ДВС) про зняття арешту з майна і повер­нення його власнику. У заяві зазначалося, що 20 листопада 2008 р. у м. Мюнхені було викрадено автомобіль, який належав німе­цькій фірмі. Іноземна Страхова компанія сплатила колишньому власнику страхове відшкодування, і за законодавством Німеч­чини до компанії перейшло право власності на автомобіль.

Виноградівський районний суд Закарпатської області вироком від 14 травня 2009 р. конфіскував цей автомобіль як предмет контрабанди у Мирошниченка В.Д., який намагався на ньому перетнути митний кордон України. Пославшись на те, що автомобіль є її власністю, іноземна Страхова компанія про­сила задовольнити позовні вимоги. Рішенням від 23 грудня 2009 р. цей же суд позов іноземної Страхової компанії до ДПІ та ДВС про зняття арешту з майна і повернення його власнику задовольнив.

Судова палата з цивільних справ апеляційного суду За­карпатської області ухвалою від 23 серпня 2010 р. рішення ра­йонного суду скасувала і провадження у справі закрила, вихо­дячи з того, що суд першої інстанції розглянув спір між інозем­ною юридичною особою та українськими юридичними особа­ми, а такі спори відповідно до ст. 15 ЦПК та статей 12 - 16, 21 ГПК підсудні не загальним, а спеціалізованим судам.

У касаційній скарзі іноземна Страхова компанія просила ухвалу апеляційного суду скасувати, а рішення суду першої ін­станції залишити без зміни, пославшись на неправильне засто-


сування судом норм процесуального права.

Яке рішення повинен прийняти суд касаційної інстан­ції? До юрисдикції якого суду належить дана справа?

175.Рішенням Талліннського міського суду (Естонія) з
Мироненка А.С., який проживає в Україні, стягнено аліменти
на неповнолітнього сина Т. і державне мито на користь Естонії
в сумі 576 естонських крон (149 гри).

Талліннський міський суд звернувся з клопотанням до­зволити примусове виконання на території України його рішен­ня в частині стягнення державного мита.

Ухвалою Печерського районного суду м. Києва клопо­тання було задоволено, дозволено примусове виконання на те­риторії України рішення Талліннського міського суду в частині стягнення державного мита, видано виконавчий лист про стяг­нення з Мироненко А.С. 149 грн на рахунок Талліннського по­даткового департаменту.

В апеляційній скарзі Мироненко А.С. поставив питання про скасування зазначеної ухвали як такої, що суперечить Кон­ституції України і порушує його права, тому що Талліннським міським судом аліменти та державне мито стягнені в розмірі, більшому за заробітну плату боржника.

Апеляційний суд встановив наступне. Задовольняючи клопотання, суд виходив із того, що рішення Талліннського мі­ського суду про стягнення аліментів з Мироненка вступило в законну силу і не виконувалось на території Естонії, оскільки боржник виїхав на постійне місце проживання в Україну.

Чи підлягає скарга задоволенню? Які підстави для від­мови у визнанні і виконанні рішення іноземного суду?

176.Рішенням Серафимовицького районного суду Вол­
гоградської області Російської Федерації від 8 червня 2009 р. на
користь Діденко А.Н. з Діденка Я.С було стягнено щомісячно
по 1400 руб., починаючи з 17 квітня 2009 р. до 9 серпня 2009 p.,
а також на утримання дочки Л., 2003 р. народження, аліменти в
розмірі 1/4 всіх видів заробітної плати, починаючи з 17 квітня
2009 р. і до повноліття останньої, додаткові витрати для прид-


бання ортопедичного взуття для неї в сумі 1921 руб. 27 коп. та 1580 руб. державного мита. Крім того, рішенням цього ж суду від 27 вересня 2010 р. з Діденка Я.С стягнено на користь Діде-нко А.Н. кошти на її утримання в розмірі 1450 руб., щомісячно, починаючи з 20 грудня 2010 р. до досягнення дочкою Л. 18 ро­ків, і 982 руб. державного мита.

Громадянка Російської Федерації Діденко А.Н. зверну­лася з клопотанням про виконання на території України зазна­чених рішень суду, оскільки боржник проживає в м. Львові.

Ухвалою місцевого суду м. Львова від 21 січня 2011 р. клопотання задоволено: дозволено примусове виконання на те­риторії України зазначених рішень Серафимовицького район­ного суду Волгоградської області Російської Федерації, стягую­чи з Діденка Я.С відповідні кошти за офіційним курсом НБУ на день виконання.

В апеляційній скарзі на зазначені судові рішення відпо­відач просив зупинити виконання ухвали суду до вирішення питання щодо умов їх виконання.

Апеляційний суд встановив наступне.

Постановляючи резолютивну частину ухвали, суд не врахував, що тверді грошові зобов'язання виникли з аліментних правовідносин і на території України вони мають виконуватись в українській грошовій одиниці за офіційним валютним курсом НБУ. На підставі ухвали про дозвіл на примусове виконання рішення іноземного суду видається виконавчий лист, тому суд у резолютивній частині рішення повинен був визначити зазна­чені суми у гривнях за офіційним курсом НБУ щодо російсько­го рубля на день розгляду справи.

Чи підлягає скарга задоволенню?

177. До місцевого суду 22 вересня 2010 р. надійшло клопотання компанії "Карлсбад Ентерпрайсіз Лімітед" (далі -компанія) про дозвіл на примусове виконання рішення Міжна­родного комерційного арбітражного суду при Торгово-промис­ловій палаті України (далі - МКАС при ТППУ) від 16 серпня 2010 р. про стягнення з Народного Бюро (Посольства) Великої Соціалістичної Народної Лівійської Арабської Джамахірії за-


боргованості в сумі 779 тис. 341 долар 82 центи США.

Ухвалою судді місцевого суду від 25 вересня 2010 р. у прийнятті до розгляду суду зазначеного клопотання відмовле­но, тому що в рішенні МКАС при ТППУ йдеться про звернення стягнення на майно іноземної держави

На ухвалу судді надійшла скарга від повноважного представника компанії, в якій він просив скасувати ухвалу та вирішити питання по суті.

Чи підлягає скарга задоволенню? Що означає судовий імунітет держави?

178. У лютому 2010 р. компанія "Транс Коммодітіз" (США) через Міністерство юстиції України і дипломатичні ка­нали звернулась до суду з клопотанням про визнання та вико­нання на території України наказу і рішення п'ятої палати в ци­вільних справах Земельного Суду м. Франкенталь (ФРН) відпо­відно від 7 та 20 червня 2009 р. про накладення арешту на май­но німецької фірми "Алекс Айрон Імпекс" у зв'язку з порушен­ням домовленостей щодо поставки вугільного концентрату.

Клопотання розглядалося судами неодноразово. Остан­ньою ухвалою апеляційного суду Дніпропетровської області від 14 грудня 2010 р. у задоволенні клопотання відмовлено.

Ухвалу оскаржила компанія "Транс Коммодітіз", яка просила її скасувати і направити справу на новий розгляд, оскі­льки суд не з'ясував усіх обставин, що мають значення для вирішення останньої: не виконав указівок Верховного Суду України, викладених в ухвалі від 22 вересня 2010 p., щодо додержання процесуальних норм; не взяв до уваги право­вої угоди між СРСР і ФРН від 4 грудня 1956 p.; неправильно за­стосував ст. 415 ЦПК; порушив вимоги статей 60, 151-153, 212 ЦПК, а_тому необгрунтовано відмовив у задоволенні клопо­тання. Позивач указав також на те, що суд безпідставно не за­стосував принципи взаємності та звичай, визнані в міжнарод­ному праві.

Назвіть умови визнання та виконання рішень іноземних су­дів. Назвіть види судових доручень. Чи підлягає скарга задоволенню?


Тема 32. Конвенційний механізм захисту

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ПРОГРАМА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ ЦИВІЛЬНИЙ ПРОЦЕС Розділ І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ ЦИВІЛЬНОГО ПРОЦЕСУ

Рекомендовано до видання редакційно видавничою радою університету протокол від p... л а д а ч і В В Комаров вступ розділи теми... В В Баранкова теми...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Завдання

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Позовне провадження
Позов. Поняття позову і його елементи. Види позовів. Захист інтересів відповідача від позову. Зустрічний позов. Змі­на позову. Відмова від позову. Визнання позову. Мирова угода. Забезпечення

Непозовні провадження
Наказне провадження. Сутність наказного провадження. Підстави для видачі судового наказу. Порушення наказного про­вадження. Судовий наказ як процесуальний акт і процесуальний документ. Скасу

РОЗГЛЯДУ ЦИВІЛЬНИХ СПОРІВ
Третейське судочинство. Третейські суди. Значення третейського розгляду цивільно-правових спорів. Порядок роз­гляду спорів третейським судом. Провадження у справах про оскарження рішень трет

Судочинства- 36 год
  Доступність правосуддя та предмет цивільного процесуа-        

Судочинства- 36 год
  Доступність правосуддя та предмет цивільного процесуа-        

Рішень та інші види проваджень- 32 год
  Апеляційне провадження 26 і 27 > Кас

ЗАВДАННЯ ДО ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ ТА САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ
Тема 1. Доступність правосуддя та предмет цивільного процесуального права (колоквіум) Питання для обговорення 1.Судова вла

Завдання
8.15 лютого 2012 р. місцевий Ізюмський міськрайонний суд Харківської обл. розглянув у відкритому судовому засіданні позовну заяву ОСОБИ4 до ОСОБИЗ про визнання порядку користування

Завдання
11.Хоменко О. Г. звернувся до суду з позовом, посила­ючись на те, що 3 місяці тому в суді розглядалася справа за по- зовом Загладька Р. М. до нього про захист чест

Завдання
23. Суддя апеляційного суду Харківської області зверну­ вся до Київського районного суду м. Харкова з позовом до ТОВ "Агросоюз" про відшкодування шкоди, спричиненої його авто­

Завдання
50. Савченко М.А. доручила адвокату подати до суду від її імені заяву про усиновлення дитини та представляти її ін­тереси в суді. Заява за підписом представника була подана до суду. До заяви була д

Завдання
59. Петров В.К. звернувся до Московського районного суду м. Харкова з позовною заявою до ВАТ "Звента" про ви­требування майна - житлового будинку, що є предметом дого­вору оренди, внаслід

Завдання
65.Технікум звернувся з позовом на бібліотекаря Пили-пенка про стягнення 5000 грн - вартості книг, що бракує у біб­ліотеці технікуму. У судовому засіданні відповідач поясн

Завдання
80. У січні 2010 р. Єремеєв О.П. звернувся до суду з по­зовом до голови Ради суддів про відшкодування моральної шкоди за приниження його честі та гідності, заподіяної відпо­віддю на його звернення

Завдання
95. 19 квітня 2011 р. сталося зіткнення автомобілів під керуванням водіїв Черкесова Т.П. і Семенова B.C., про що було складено адміністративний протокол. Фастівський міський суд постановою від 18 ч

Завдання
118.За заявою КП "Теплоцентраль" було видано 28 жо­ втня 2010 р. судовий наказ про стягнення з боржника Федоро- вої заборгованості за комунальні послуги в розмірі

Завдання
122.Опікунська рада звернулася до суду з заявою про визнання Котова Н.Н. недієздатним на підставі того, що він страждає на психічний розлад. Заява була подана до суду за мі­сцем пр

Завдання
144.У квітні 2010 р. П. звернулась до суду з позовом до ВАТ "Іжмаш" про відшкодування шкоди, заподіяної здоров'ю, посилаючись на те, що, працюючи у відповідача в період 1

Завдання
149.У травні 2008 р. Комова О.Г. звернулася до суду із позовом до ВАТ "Дніпротрансбуд" про визнання недійсною від­мову в приватизації квартири № 55 у будинку № 30 по вули

Завдання
152.10 січня 2010 р. Лавренко В.П. пред'явив позов до Національного медичного університету про поновлення на ро­боті та стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу. Позива

Завдання
156.Петрак звернувся з позовом до Лимаренка про стя­ гнення боргу за договором позики в розмірі 25 тис. грн. Рішен­ ням суду позов задоволений. Після відкриття виконавчого

Завдання
166.У березні 2010 р. Березова О.І. звернулася до суду із заявою, в якій просила поновити судові провадження - дві цивільні справи за її позовами до Ясинуватської дільниці енер-го-

Прав людини Європейським судом з прав людини
(для самостійного вивчення) 1. Статус Європейського суду з прав людини. 2. Порядок звернення до Європейського суду з прав лю­дини. 3. Процедура прийняття скарги Єв

Завдання
179.До господарського суду Донецької області 25 жов­ тня 2010 р. звернулось ТОВ "МАФ" із заявою та повним паке­ том документів, доданих до неї, про застосування з

Завдання
185.До Запорізького окружного адміністративного суду 4 квітня 2011 р. надійшов адміністративний позов Соколова до держави Україна в особі Фонду Державного майна України про

Завдання
192.Нотаріус Котелевської нотаріальної контори напра­вив спадкоємцю Тищенку Л. лист наступного змісту: "Вами бу­ла подана заява про прийняття спадщини 23 травня 2010 р. піс-

Завдання
202.Б. звернувся до Харківської філії КБ "Приватбанк" з метою отримання кредиту на придбання автомобіля. Банк по­ годився надати йому кредит, але запропонував у к

Опис предмета курсу
    Напрям, Характеристика Курс освітньо- навчального курсу

Організація поточного модульного контролю
Оцінювання знань студентів з цивільного процесу здійснюється на основі результатів поточного модульного кон­тролю (ПМК). Загальним об'єктом оцінювання знань студентів є відповідні частини навчально

САМОСТІЙНА РОБОТА
Самостійна робота - вид позааудиторної роботи студента навчального характеру. Вона спрямована на вивчення програм­ного матеріалу навчального курсу. Під час самостійної роботи студент повин

З НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ
"ЦИВІЛЬНИЙ ПРОЦЕС" Підсумкове оцінювання рівня знань студентів з цивіль­ного процесу здійснюється на основі результатів ПМК, індиві­дуальної роботи студентів та

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги