рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Кафедри теорії та історії держави і права

Кафедри теорії та історії держави і права - раздел История, ІСТОРІЯ ПОЛІТИЧНОЇ І ПРАВОВОЇ ДУМКИ В УКРАЇНІ Автор-Упорядник: Кандидат Юридичних Наук, Доцент, Доцент Кафедри Тео...

Автор-упорядник:

кандидат юридичних наук, доцент, доцент кафедри теорії та історії держави і права ТНЕУ Подковенко Тетяна Олександрівна

 

Рекомендовано до друку кафедрою теорії та історії держави і права Тернопільського національного економічного університету

Протокол № 6 від 4 лютого 2013 р.

 

Рекомендовано до друку науково-методичною радою юридичного факультету Тернопільського національного економічного університету

Протокол № 6 від 25 лютого 2013 р.

Рецензенти:

Пильгун Н.В.,кандидат юридичних наук, доцент кафедри теорії та історії держави і права юридичного інституту Національного авіаційного університету

Теремцова Н.В.,кандидат юридичних наук, асистент кафедри теорії права та держави юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка

 

 

Подковенко Т.О. Історія політичної і правової думки в Україні : Навчально-методичні матеріали для студентів напряму підготовки 6.030401 «Правознавство» / Т.О. Подковенко – Тернопіль: Вид-во Вектор, 2013. – 125 с.

 

 

Навчально-методичні матеріали з навчальної дисципліни «Історія політичної і правової думки в Україні» рекомендовані для підготовки студентів денної та заочної форм навчання напряму підготовки «Правознавство» юридичного факультету Тернопільського національного економічного університету. Навчально-методичні матеріали є розширеним варіантом програми дисципліни і включають такі елементи: робочу програму дисципліни; розгорнутий виклад основних питань лекційного курсу; плани проведення семінарських занять з методичними завданнями та додатковими питаннями для обговорення; тестові завдання для перевірки якості засвоєння навчального матеріалу; методичні вказівки і завдання для самостійної роботи студентів; тематику та методичні рекомендації для виконання комплексного практичного індивідуального завдання (КПІЗ); методичні поради та критерії оцінювання комплексної контрольної роботи; питання для підготовки до іспиту; алфавітний іменний покажчик та назви праць авторів, у яких викладено державно-правові концепції та глосарій основних понять і термінів.


ВСТУП

 

Розбудова незалежної держави України, перехід до демократичних форм організації суспільного життя вимагає вирішення низки проблем, серед яких – створення міцного юридичного підґрунтя громадянського суспільства та правової держави з урахуванням досвіду і вимог, вироблених свого часу розвиненими демократіями світової спільноти.

Правові відносини, що склалися в цих країнах, виникли не одразу, а стали результатом тривалого процесу становлення і розвитку державних інститутів і науки про право та державу. Адже перед людиною та людським суспільством протягом багатьох століть постають проблеми, вирішення яких не являється одномоментним актом. В той же час ідеї, концепції, теорії, що виникли на початку зародження цивілізації, в більшості залишаються актуальними і в умовах постіндустріального суспільства, процесів світової глобалізації та кардинальної зміни ідеологічної парадигми.

Процес становлення та зміцнення державності України, фундаментальне оновлення законодавства, необхідність посилення захисту прав і свобод громадян, створення ефективно діючої ринкової економіки – ці та інші чинники радикально змінили соціальну значущість юриспруденції в українському суспільстві, а юридична професія стала однією з найпотрібніших у державі.

Закріплене в Конституції України положення про те, що Україна є суверенною і незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою, не є винаходом сучасності; поняттями «демократія», «республіка», «право» оперували ще в часи античності. А ідеї гармонії, толерантності, співвідношення права і закону, моралі і закону, проблеми побудови демократичного суспільства, забезпечення реалізації прав і свобод людини хвилювали представників політико-правової думки не одне століття. Тому можна з впевненістю стверджувати, що сучасне цивілізоване суспільство базується на здобутках минулого, органічно продовжує та розвиває їх.

Протягом ХХ століття, а також на початку ХХІ століття Україна пережила безпрецедентну за глибиною та значимістю зміну форми держави: від спроби встановлення конституціоналізму і перших кроків у розбудові правової держави до конституційного закріплення положення про те, що Україна є правова і демократична держава. Сьогодні всі без винятку усвідомлюють необхідність глобальної перебудови суспільства на принципах демократії, верховенства права та правового закону, пріоритету прав та свобод людини, визнання людини найвищою соціальною.

Розвиток сучасного суспільства і державності в більшості країн, у тому числі української держави і українського суспільства, все переконливіше доводить, що будь-які суспільні трансформаційні процеси – широкомасштабні чи фрагментарні – можуть бути успішними лише в тому разі, коли вони здійснюються кваліфікованими кадрами у кожній, навіть у другорядній справі. Процеси формування в Україні громадянського суспільства та розбудови правової держави вимагають створення відповідного юридичного підґрунтя, проведення ефективної правової реформи, здатної забезпечити соціальну безпеку і стабільність суспільства, гарантувати права і свободи людини та громадянина.

У цьому контексті важливим є подальше вдосконалення системи та змісту сучасної юридичної освіти, підвищення рівня фахової підготовки юристів. Тому формування якісно нової системи правових знань неможливе без ґрунтовного ознайомлення з політичними та правовими надбаннями людства, правовими цінностями, ідеями, концепціями, уявленнями минулого про право, державу, політику, законодавство. Розв’язати ці питання покликана “Історія політичної і правової думки в Україні”.

У системі загальнотеоретичних юридичних наук “Історія політичної і правової думки в Україні” займає одне із ключових місць. Вона вважається однією із головних професійно-орієнтованих навчальних дисциплін і є обов’язковою складовою сучасної юридичної освіти. І таке відношення не випадкове. Державно-правові концепції в стислій, узагальненій формі відображають ідеали політичних еліт, прагнення представників народних мас, дають відповіді на питання якими повинні бути держава і право, для чого вони існують, яким шляхом вони повинні бути розвинуті до досконалих форм. Від рівня знань ідей, концепцій, теорій про сутність і шляхи розвитку держави і права як найважливіших соціальних інститутів суспільства у значній мірі залежить процес розвитку правової свідомості юриста.

“Історія політичної і правової думки в Україні” за своєю суттю є наукою, яка досліджує, висвітлює історію виникнення і розвитку теоретичних знань українського народу про державу і право. Історичний закономірний процес накопичення людьми вчень, уявлень, ідей про державно-правову дійсність висвітленого в різних наукових розробках. Вивчення історії української державно-правової думки дає можливість з’ясувати процес виникнення та розвитку правових категорій, зрозуміти їх природу, характер взаємозв’язку суспільства, держави, права і особи, сутність різних концепцій праворозуміння.

Вивчаючи і з’ясовуючи сутність держави і права, слід ретельно проаналізувати не тільки апробовані часом і практикою концепції, а й осмислити погляди, теорії, вчення, в яких розглядаються ці суспільні феномени, соціально-економічні, політичні умови, в яких зародилося і виникло те чи інше вчення. Такий підхід сприяє усвідомленню студентами процесу формування загальнолюдських політико-правових цінностей та їх значимості у сучасному суспільному житті.

Особливо роль “Історія політичної і правової думки в Україні” зростає на сучасному етапі державотворення. Вона на сьогодні виконує соціальне замовлення переоцінки, переосмислення класичного державно-правового матеріалу. Завдяки “Історія політичної і правової думки в Україні” проходить коректування стереотипів уявлень про державу і право, політику, демократію, які оцінювалися раніше з класових позицій. Важливе значення ця наука має також для формування, розвитку і закріплення загальної і правової культури, почуття відповідальності та справедливості. Під впливом нових факторів, відносин і потреб суспільного життя ця юридична дисципліна надає нового змісту інститутам правової держави, приватної власності, публічного і приватного права, загальнодозвільному принципу “особі дозволено робити все, що не заборонено законом”, принципу розподілу влади. Крім того, за допомогою своїх методів і прийомів виявляє головне і найбільш важливе у державі і праві, виходячи з юридичної практики.

Вищевказане свідчить про те, що “Історія політичної і правової думки в Україні” має не тільки теоретичне, а й практичне значення. Тому чіткі, всебічні знання її положень повинні бути ґрунтовно засвоєні студентами-юристами.

Вивчення цього курсу має важливе значення для підготовки юристів високої кваліфікації. Без знання теоретичних, фундаментальних основ держави і права неможливо засвоїти положення галузевих, міжгалузевих базових і спеціально-прикладних юридичних наук. Як наука, “Історія політичної і правової думки в Україні” ставить за мету: озброїти студентів знаннями про причини виникнення, сутність держави і права, принципи, закономірності та механізми походження, розвитку і функціонування цих інституцій та інших державно-правових явищ, які містяться у теоретичних вченнях, концепціях, ідеях вітчизняних мислителів, філософів, політиків, юристів.

Формування в Україні громадянського, відкритого, цивілізованого суспільства і розбудову суверенної і незалежної демократичної, соціальної, правової держави неможливо уявити без засвоєння інтелігенцією, елітою, широкими масами національних політико-правових ідей, культури, досвіду, вироблення національної ідеології державотворення.

З’ясовуючи сутність держави і права, необхідно ретельно проаналізувати теорії та концепції, в яких розглядаються ці суспільні феномени, умови, за яких виникло те чи інше вчення, як воно було реалізоване у відповідних правових системах під час формування правових держав, якою мірою воно може бути використане в розбудові національної системи права, формуванні засад правової держави і громадянського суспільства в Україні.

Дослідження та вивчення державотворчих і правових теорій людства має стати підмурком наукової теорії права, держави та законодавства демократичної держави.

Ця навчальна дисципліна підвищує професійний рівень юристів, допомагає орієнтуватися у правовій літературі, сприяє зростанню уміння мислити правовими категоріями, стимулює встановлення режиму законності в діяльності державних органів, громадських організацій, посадових осіб.

Програма “Історія політичної і правової думки в Україні” виходить з основного завдання цього курсу: сприяти забезпеченню підготовки правників високої кваліфікації, готових і здатних брати участь у розбудові суверенної, правової, демократичної держави.

Це завдання може бути виконане найбільш результативно шляхом засвоєння студентами - правниками історії вітчизняних вчень про державу і право та інші правові явища, які, як відомо, якраз і складають предмет даної науки. Урахування саме цих вчень, уявлень, ідей про державно-правову дійсність і використання найкращих гуманістичних і демократичних державно-правових здобутків людської цивілізації у практичному державотворенні – неодмінна умова побудови в Україні держави, яка б могла зайняти чільне місце в європейській, а зрештою у світовій співдружності держав. Крім того такий підхід призведе до формування правової системи, яка б перебувала на рівні широко визнаних сучасних міжнародних стандартів щодо прав людини, прав націй і народів.

Курс “Історія політичної і правової думки в Україні” вивчається студентами старших курсів після опанування таких дисциплін як “Теорія держави і права”, “Філософія права”, “Історія держави і права України”, “Історія держави і права зарубіжних країн”, і передбачає поглиблення загальнотеоретичних юридичних знань, які необхідні сучасному правникові.

Основне завдання “Історія політичної і правової думки в Україні” як навчальної дисципліни, зорієнтувати студентів на формування у них творчо-конструктивного мислення, навичок уважного ставлення до змісту понять і категорій, якими їм доведеться оперувати в процесі навчання і подальшої практичної діяльності.

“Історія політичної і правової думки в Україні” у поєднанні з іншими юридичними дисциплінами історико-теоретичного спрямування сприяє формуванню системного підходу до розуміння таких понять, як «держава», «право», «закон», «демократія», «громадянське суспільство», «правова держава».

Мета вивчення дисципліни – засвоїти величезний вітчизняний політико-правовий досвід попередніх поколінь, який є важливою складовою духовної культури людства. Політико-правові ідеї попередніх віків істотно впливають на сучасні політичні та правові погляди та орієнтації, теорію та практику. У вченнях минулого відображається не тільки шлях прогресу політичної та правової думки, культури людства, але й формування та утвердження загальнолюдських політико-правових цінностей.

Даний курс дає можливість зрозуміти як у боротьбі і зіткненні різних поглядів і позицій одночасно розвивалося пізнання природи держави і права, поглиблювалися уявлення про свободу, справедливість і право, закон і законність, про належний державний устрій, про права і свободи людини, форми і принципи взаємовідносин особи і влади.

 


– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ІСТОРІЯ ПОЛІТИЧНОЇ І ПРАВОВОЇ ДУМКИ В УКРАЇНІ

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... ЮРИДИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ... КАФЕДРА ТЕОРІЇ ТА ІСТОРІЇ ДЕРЖАВИ І ПРАВА...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Кафедри теорії та історії держави і права

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
  Мета вивчення дисципліни Програма та тематичний план дисципліни “Історія політичної і правової думки в Україні” орієнтовані на глибоке та ґрунтовне засвоєння студентами зна

СТРУКТУРА РОБОЧОЇ ПРОГРАМИ НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ
«ІСТОРІЯ ПОЛІТИЧНОЇ І ПРАВОВОЇ ДУМКИ В УКРАЇНІ» 1. ОПИС ДИСЦИПЛІНИ «ІСТОРІЯ ПОЛІТИЧНОЇ І ПРАВОВОЇ ДУМКИ В УКРАЇНІ» Дисц

ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН КУРСУ
“ІСТОРІЯ ПОЛІТИЧНОЇ І ПРАВОВОЇ ДУМКИ В УКРАЇНІ” ДЕННА ФОРМА НАВЧАННЯ     ТЕМИ ЗАНЯТЬ ЛЕКЦІЇ СЕМ

ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН КУРСУ
“ІСТОРІЯ ПОЛІТИЧНОЇ І ПРАВОВОЇ ДУМКИ В УКРАЇНІ” ЗАОЧНА ФОРМА НАВЧАННЯ     ТЕМИ ЗАНЯТЬ ЛЕКЦІЇ СЕ

НАУКОВО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ КУРСУ “ІСТОРІЯ ПОЛІТИЧНОЇ І ПРАВОВОЇ ДУМКИ В УКРАЇНІ”.
Процеси демократизації та гуманізації суспільного життя та значимість курсу “Історія політичної і правової думки в Україні” у сучасних умовах. Його роль у формуванні нового правового мислення в умо

СТАНОВЛЕННЯ ПОГЛЯДІВ НА ДЕРЖАВУ І ПРАВО В РАННЬОФЕОДАЛЬНІЙ КИЇВСЬКІЙ РУСІ.
Українська політична та правова думка як оригінальний складник світової політичної та правової думки. Загальна характеристика політичної і правової думки даного періоду, її значення. Характеристика

УКРАЇНСЬКА ПОЛІТИЧНА І ПРАВОВА ДУМКА В ЛИТОВСЬКО-ПОЛЬСЬКУ ДОБУ
Період українського передвідродження (XIV – XVI ст.) та специфіка розвитку правової і політичної думки цього періоду. Українські землі у складі Великого Князівства Литовського. Перетворення незалеж

ТЕМА 4.
ДЕРЖАВНО-ПРАВОВА ДУМКА КОЗАЦЬКО-ГЕТЬМАНСЬКОЇ ДОБИ Утворення українського козацтва та Запорізької Січі, та її претендування на статус національної автономії. Перетворе

ФОРМУВАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПОЛІТИЧНОЇ І ПРАВОВОЇ ІДЕОЛОГІЇ ХVІІІ СТ.
Загальна характеристика суспільно-політичної ситуації в другій половині ХVІІІ – першій половині ХІХ століття на українських землях в межах Російської імперії. Ліквідація залишків козацького автоном

КИРИЛО-МЕФОДІЇВСЬКЕ БРАТСТВО ТА ПОЛІТИКО-ПРАВОВІ ПОГЛЯДИ ЙОГО ЧЛЕНІВ
Кирило-Мефодіївське братство та його програмні документи, їх значення в розвитку української правової та політичної думки. “Книга буття українського народу” (“Закон Божий”) та “Статут слов’янського

ДЕРЖАВНО-ПРАВОВА ІДЕОЛОГІЯ ЛІБЕРАЛЬНОГО ТА РАДИКАЛЬНОГО ДЕМОКРАТИЗМУ В УКРАЇНІ
Михайло Драгоманов як основоположник новітньої української політичної теорії та основоположник сучасного українського конституціоналізму. Характеристика конституційних проектів М. Драгоманова. Сусп

ДЕРЖАВНО-ПРАВОВІ КОНЦЕПЦІЇ ПЕРІОДУ ВІДРОДЖЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ
Російська Лютнева революція як передумова становлення української державності. Діяльність Тимчасового уряду та утворення Центральної Ради та Генерального Секретаріату. Утворення політичних партій т

ТЕМА 9.
ДЕРЖАВНО-ПРАВОВІ КОНЦЕПЦІЇ В УКРАЇНІ ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ Юліан Бачинський та його праці, в яких обумовлюється ідея державної самостійності. Праця “Україна irre

РОЗВИТОК УКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛІЗМУ
Загальна характеристика політичних та правових основ українського націоналізму та причини його виникнення. Основні ідеологи цього руху. Микола Міхновський – ідеолог українського націоналізму. Микол

ТЕМА 11.
АКАДЕМІЧНА ДЕРЖАВНО-ПРАВОВА ДУМКА Розвиток юридичної науки в університетах України. Зародження і розвиток науки історії українського права. М. Костомаров, М. Володимир

ДЕЯ ДЕРЖАВНОСТІ У СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНІЙ ДУМЦІ 50-80-Х РОКІВ ХХ СТОЛІТТЯ. СУЧАСНИЙ ПЕРІОД РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОВОЇ ТА ПОЛІТИЧНОЇ ДУМКИ
Загальна характеристика ідеологічних основ українського національно-визвольного руху 50 –80 років та особливості розвитку української політичної та правової думки цього періоду. Державницька думка

СТОРІЯ ПОЛІТИЧНОЇ І ПРАВОВОЇ ДУМКИ В УКРАЇНІ”.
  У відповідності з навчальним планом, крім лекційного курсу з “Історії політичної і правової думки в Україні” проводяться семінарські заняття. Їх мета – виробити у студентів

ДЕРЖАВНО-ПРАВОВА ДУМКА КОЗАЦЬКО-ГЕТЬМАНСЬКОЇ ДОБИ – 2 ГОД.
ПИТАННЯ ДЛЯ ОБГОВОРЕННЯ:   1. Литовський Статут – звід законів Литовської держави. 2. Політико-правові пог

ФОРМУВАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПОЛІТИЧНОЇ І ПРАВОВОЇ ІДЕОЛОГІЇ ХVІІІ СТ. – 2 ГОД.
ПИТАННЯ ДЛЯ ОБГОВОРЕННЯ: 1. Концепція абсолютизму С.Яворського. 2. Теорія освіченої монархії Ф.Прокоповича. 3. Вчення про громадянське природне пр

КИРИЛО-МЕФОДІЇВСЬКЕ БРАТСТВО ТА ПОЛІТИКО-ПРАВОВІ ПОГЛЯДИ ЙОГО ЧЛЕНІВ – 2 ГОД.
ПИТАННЯ ДЛЯ ОБГОВОРЕННЯ: 1. Кирило-Мефодіївське братство та його програмні документи. 2. Правові та суспільно-політичні

ДЕРЖАВНО-ПРАВОВІ КОНЦЕПЦІЇ ПЕРІОДУ ВІДРОДЖЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ – 2 ГОД.
ПИТАННЯ ДЛЯ ОБГОВОРЕННЯ: 1. Проблеми права та держави у творчості М.Грушевського. 2. Універсали Центральної Ради та Конституція УНР 3. Конституцій

ДЕРЖАВНО-ПРАВОВІ КОНЦЕПЦІЇ В УКРАЇНІ ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ - 2 ГОД.
ПИТАННЯ ДЛЯ ОБГОВОРЕННЯ: 1. Ідеї державної самостійності в працях Ю.Бачинського. 2. Елітастична теорія держави В.Липинського. «Класократична» версія: В.Лип

РОЗВИТОК УКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛІЗМУ – 2 ГОД.
ПИТАННЯ ДЛЯ ОБГОВОРЕННЯ: 1. Микола Міхновський – ідеолог українського націоналізму. 2. Головні ідеї чинного націоналізму Дмитра Донцова. 3. «Націо

АКАДЕМІЧНА ДЕРЖАВНО-ПРАВОВА ДУМКА. СУЧАСНИЙ ПЕРІОД РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОВОЇ ТА ПОЛІТИЧНОЇ ДУМКИ – 2 ГОД.
ПИТАННЯ ДЛЯ ОБГОВОРЕННЯ: 1. Зміст політико-правових поглядів О.Кістяківського 2. Сутність права та держави в творчості Б.Кістяківського. 3. Пробле

ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ СТУДЕНТІВ І ПІДГОТОВКИ ДО ПІДСУМКОВОГО МОДУЛЬНОГО КОНТРОЛЮ ТА ІСПИТУ
  Самостійна робота набуває все більшого значення й актуальності сьогодні, оскільки обсяг навчального матеріалу досить значний, і не все можна встигнути розглянути під час аудиторних

Плюралізм політико-правових поглядів у сучасній політико-правовій думці.
3. ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ: 1. Однією з центральних політичних проблем періоду Київської Русі було: 1) Питання взаємовідносин світської і церковної

Однією з центральних політичних проблем періоду
Київської Русі було: 1) Питання взаємовідносин світської і церковної влади; 2) Питання державного суверенітету; 3) Питання народного самовизначення;

Деї державної самостійності в працях Ю.Бачинського.
3. ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ: 1. Статті якого документа періоду Київської Русі захищають честь, гідність людини, що свідчить про визнання в державі особистості, автоно

Політико-правові погляди Б. Кістяківського.
3. ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ: 1. Хто з українських мислителів ХІХ століття стверджував, що політичні свободи, їх обсяг у державі визначають характер і значен­ня права:

Національне питання як основа політично-правової концепції М. Скрипника.
3. ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ: 1. Хто з українських мислителів ХХ століття вважав необхідним для України, її природною потребою створення Чорноморської федерації, де Ук

Суспільно-політичні та правові погляди Івана Франка.
3. ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ: 1. Ідеалом суспільного ладу майбутнього для С.Подолинського була: 1) громада 2) збори 3) плем’я

Головні ідеї чинного націоналізму Дмитра Донцова.
3. ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ: 1. Системному аналізу як методу дослідження властива наступна ознака: 1) всеохоплення; 2) недосяжність;

Політико-правові погляди М. Хвильового.
3. ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ: 1. Відповідно до положень Литовського Статуту: 1) Католицизм проголошувався єдиною державною релігією; 2) Прав

Націократична держава» Миколи Сціборського.
3. ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ: 1. Перша редакція Литовського статуту вийшла у світ у: 1) 1529; 2) 655; 3) 647; 4) 699.

Драгоманівська концепція федералізму як шлях до визволення України.
3. ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ: 1. С.Подолинський вважав, що основою майбутньої демократичної держави повинна бути: 1) сім’я 2) громада

Литовський Статут звід законів Литовської держави.
3. ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ: 1. Хто з представників українського націоналізму ХХ століття є автором інтегрального націоналізму, як філософії виживання нації, поставле

Політико-правові погляди П.Скоропадського.
3. ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ: 1. Хто з представників українського націоналізму ХХ століття сформулював концепцію націократії як режиму панування нації у власній держав

Сутність політико-правових поглядів С. Дністрянського.
3. ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ: 1. Хто з українських мислителів ХІХ століття стверджував, що політична свобода, немислима без федерації: «Головне для політичного життя н

Політико-правові ідеї І.Мазепи.
3. ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ: 1. Хто з українських мислителів ХХ століття запропонував принцип формування аристократії (правлячої еліти) класократію і стверджував: «ні

Політичні та правові погляди В.Винниченка.
3. ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ: 1. Найважливішим правовим принципом Литовських Статутів був: 1) Принцип рівності підданих перед законом; 2) Пр

Політико-правові проблеми в літописах Київської Русі.
3. ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ: 1. Хто з українських державотворців періоду відродження української державності на початку ХХ століття є автором концепції трудової монар

Утворення незалежної Української держави та її законодавче оформлення.
3. ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ: 1. Оберіть положення, що не входили до “Виводу прав України”: 1) Утверджувалась виборність усіх посадових осіб;

Загальна характеристика наукової та суспільно-політичної діяльності М. Драгоманова.
3. ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ: 1. Назвіть складову частину Літопису Руського: 1) Історія русів; 2) Повість временних літ; 3) Волинсь

Сутність політико-правових поглядів С.Подолинського.
3. ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ: 1. Кому з українських мислителів періоду відродження української державності початку ХХ століття належить ідея взаємозв’язку нації і держ

Микола Міхновський – ідеолог українського націоналізму.
3. ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ: 1. Хто з українських мислителів ХІХ століття стверджував, що політичні свободи, їх обсяг у державі визначають характер і значен­ня права:

Універсали Центральної Ради та Конституція УНР.
3. ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ: 1. Хто з українських мислителів ХХ століття вважав необхідним для України, її природною потребою створення Чорноморської федерації, де Ук

Сутність політико-правових поглядів Вячеслава Липинського.
3. ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ: 1. Ідеалом суспільного ладу майбутнього для С.Подолинського була: 1) громада 2) збори 3) плем’я 4) рід

Сутність політико-правових ідей Т.Шевченка.
3. ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ: 1. Системному аналізу як методу дослідження властива наступна ознака: 1) всеохоплення; 2) недосяжність;

Концепція природного права і суспільного договору Я. Козельського.
3. ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ: 1. Хто з представників українського націоналізму ХХ століття є автором інтегрального націоналізму, як філософії виживання нації, поставле

Сутність політико-правових поглядів Симона Петлюри.
3. ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ: 1. С.Подолинський вважав, що основою майбутньої демократичної держави повинна бути: 1) сім’я 2) громада

Політико-правові погляди С.Бандери.
3. ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ: 1. Перша редакція Литовського статуту вийшла у світ у: 1) 1529 р.; 2) 655 р.; 3) 647 р.; 4)

Політичні та правові погляди Володимира Винниченка.
3. ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ: 1. Відповідно до положень Литовського Статуту: 1) Католицизм проголошувався єдиною державною релігією; 2) Прав

Для студентів денної та заочної форм навчання
(Питання для складання іспиту) 1. Предмет “Історії політичної і правової думки в Україні” та значення даного курсу. 2. Функції та методологія “Історії політичної

Оцінювання знань студентів з навчальної дисципліни
“Історія політичної і правової думки в Україні” При відповіді студента на завдання ККР з курсу “Історія політичної і правової думки в Україні” оцінюється: Ø

Однією з центральних політичних проблем періоду
Київської Русі було: 1) Питання взаємовідносин світської і церковної влади; 2) Питання державного суверенітету; 3) Питання народного самовизначення;

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
ДО ВИКОНАННЯ КОМПЛЕКСНОГО ПРАКТИЧНОГО ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАВДАННЯ З НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ “ІСТОРІЯ ПОЛІТИЧНОЇ І ПРАВОВОЇ ДУМКИ В УКРАЇНІ”   Індивідуальний підхі

Структура есе.
1. Титульна сторінка (заповнюється за єдиною формою, див. додаток 1); 2. Вступ – суть і обґрунтування вибору даної теми, складається з ряду компонентів, пов'язаних логічно і стилістично. Н

ОЦІНЮВАННЯ ЕСЕ
Критерії оцінки есе можуть трансформуватися в залежності від їхньої конкретної форми, при цьому загальні вимоги до якості реферату можуть оцінюватися за такими критеріями:  

Документи та нормативно-правові акти
  1. Кoнcтитуція Укpаїни. Пpийнята Вepxoвнoю Pадoю Укpаїни 28.06.1996 p. // Відомості Верховної Ради України. – 1996. – № 30. – Cт. 141. 2. Акт проголошення незалежності Укра

Підручники, навчальні посібники
1. Антологія української юридичної думки. В 6 т. / Редк.: Ю. С. Шемшученко (голова та ін.). Том 1: Загальна теорія держави і права, філософія та енциклопедія права / Упорядники: В. Д. Бабкін, І. Б.

V. Автореферати дисертацій
1. Альчук М. П. Філософія Богдана Кістяківського в українському філософсько-правовому дискурсі кінця ХІХ – початку ХХ ст.Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософських наук за спеціа

V. Довідковий матеріал для поглибленого вивчення курсу
1. Академік Станіслав Дністрянський. 1870 – 1935. Упорядник та автор вступу Микола Мушинка. – К., – 1992. 2. Андрусяк Т. Г. Часопис “Життя і право” (1928 – 1938 р.р.) і його роль у становл

АЛФАВІТНИЙ ІМЕННИЙ ПОКАЖЧИК ТА НАЗВИ ПРАЦЬ АВТОРІВ, У ЯКИХ ВИКЛАДЕНО ДЕРЖАВНО-ПРАВОВІ КОНЦЕПЦІЇ
  Андрузький Георгій(1827 – ?) – член українсько­го таємного Кирило-Мефодіївського товариства. Автор «Начерків конституції республіки». Прибічник ідеї слов'янської фе

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги