рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Запитання до семінару

Запитання до семінару - раздел Химия, До семінарських занять з предмету: Хімія 1. Які Сполуки Належать До Карбонових Кислот? 2. Написати Класифікац...

1. Які сполуки належать до карбонових кислот?

2. Написати класифікацію карбонових кислот.

3. Які дві кислоти мають спільну молекулярну формулу С4Н8О2? Назвіть їх.

4. Напишіть рівняння реакцій, за допомогою яких можна добути карбонові кислоти: а) взаємодію солей карбонових кислот з концентрованою сульфатною кислотою;

б) окисленням альдегідів, спиртів?

5. Скласти ізомери капронової кислоти.

6. Поясніть суть взаємного впливу карбоксильної групи і радикала в молекулах карбонових кислот.

7. Залишки яких високомолекулярних кислот входять до складу жирів?

8. Напишіть ізомери стеаринової кислоти.

9. Порівняйте властивості мурашиної і оцтової кислот.

10. Напишіть реакцію етерифікації з утворенням метилформіату.

11. Написати схему отримання оцтової кислоти по реакції Кучерова.

12. Охарактеризуйте хімічні властивості карбонових кислот.

13. Скласти рівняння реакцій: оцтова кислота і аміак; пропіонова кислота і гідроксид магнію; калієва сіль пальмітинової кислоти і хлоридна кислота.

14. Які речовини називають складними ефірами?

15. Написати рівняння реакцій утворення ефірів.

16. Який вид ізомерії характерний для складних ефірів? Скласти формули 2-х ізомерів.

17. Напишіть рівняння реакцій добування етилформіату, амілацетату.

18. Охарактеризуйте фізичні властивості складних ефірів.

19. Написати структурні формули: а) пропілового ефіру нітратної кислоти; б) етилового ефіру сульфатної кислоти.

20. Необхідно зробити пропіловий ефір пропіонової кислоти, маючи із органічних сполук тільки пропіловий спирт.

21. Як із етилену добути етиловий ефір оцтової кислоти? Написати рівняння реакцій.

22. Охарактеризуйте хімічні властивості складних ефірів.

23. Напишіть рівняння реакцій, за допомогою яких із вугілля й вапняку можна добути етилацетат.

24. Як, виходячи з карбіду кальцію та користуючись тільки неорганічними сполуками отримати етиловий ефір оцтової кислоти?

25. Які речовини називаються жирами?

26. Чим відрізняються тверді жири від рідких?

27. Зобразіть структурні формули деяких найважливіших карбонових кислот, які входять до складу олій.

28. Охарактеризуйте роль жирів у життєвих процесах організму тварин.

29. Які властивості характерні для жирів?

30. Напишіть рівняння реакцій утворення твердих жирів.

31. Напишіть загальні формули тригліцеридів, до складу яких входять: залишок одної кислоти; різні кислотні залишки.

32. В коров’яче масло входить гліцериновий ефір масляної кислоти. Напишіть формулу.

33. Як можна перетворити олеїнову кислоту на стеаринову кислоту?

34. Охарактеризуйте класифікацію жирів.

35. Як називається процес очищення масла?

36. Що треба зробити, щоб рідкий жир став твердим?

37. Аналізуючи речовину, знайшли, що до її складу входять в масових частках 0,4 вуглецю; 0,0666 водню і 0,5334 кисню. Знайдіть молекулярну формулу і назвіть цю речовину, якщо відомо, що густина її пари за повітрям дорівнює 2,07.

38. Обчисліть, скільки грамів розчину, який містить в масових частках 0,7 або 70% мурашиної кислоти. Потрібно, щоб нейтралізувати 2 кг розчину, що містить в масових частках 0,1 або 10% гідроксиду натрію. Яка сіль і скільки грамів її утвориться?

39. При згорянні 3г речовини утворилося 3,36л оксиду вуглецю (ІV) та 3,6г води. Густина пари цієї речовини за воднем 30. Знайдіть молекулярну формулу цієї речовини.

40. При окисленні 35,2г органічної сполуки СхНуОz, що містить С, Н і О. Утворилась одноосновна карбонова кислота, для нейтралізації якої було витрачено 185,2 мл КОН з масовою часткою 20,5% (r = 1,18). Знайти органічну речовину.

41. Одноосновна карбонова кислота має слідуючий склад: С = 40%; О = 53,3%; Н = 6,7%. Знайти формулу кислоти.

42. Обчисліть, скільки грамів розчину, який містить в масових частках 0,7 мурашиної кислоти, потрібно, щоб нейтралізувати 2 кг розчину, що містить в масових частках 0,1 гідроксиду натрію. Яка сіль і скільки грамів її утвориться?

43. Розрахуйте, скільки етілового ефіру оцтової кислоти можна отримати з 30г оцтової кислоти та 46г спирту, якщо вихід ефіру 85% від теоретичного?

44. Яка кількість оцтової кислоти було взято для приготування етилового ефіру оцтової кислоти, якщо останього було добуто 70,4г; що складає 80% від кількості, яка отримується по теорії?

45. Скільки тон чистого гліцериду олеїнової кислоти потрібно, щоб добути 5,83 т гліцерину, якщо відомо, що в процесі гідролізу розщеплюється в масових частках 0,85 або 85% жирів?

46. Було витрачено 5,88 т гліцерину. Розрахуйте, яка кількість жиру знадобиться для цього, якщо жир – це чистий тріолеїн і при нагріванні з водою розпалося тільки 85% жиру?

47. Здійснити перетворення: С2Н6 ® С2Н5ОН ® СН3-СООН ® СН3-СОН

48. Здійснити перетворення: С2Н2 ® С2Н6 ® С2Н5СІ ® С2Н5ОН ® СН3-СООН

49. Здійснити перетворення: С ® СО2 ® СН3ОН ® ? ® Н-СООН

50. Здійснити перетворення: СН4 ® СН3СІ ® СН3ОН ® Н-СООН

 

 

Семінар № 8

 

Тема: Вуглеводи, їх класифікація, властивості, добування, застосування.

Мета: Закріпити та розширити знання студентів по данній темі. Знати класифікацію вуглеводів, їх властивості, добування та застосуваня.

 

Література: 1. М.В. Горский “Обучение основам общей химии” М. Просвещение 1991.

2. І.Г. Хомченко “Загальна хімія” Київ “Вища школа” 1993 р.

 

Методичні вказівки.

Вуглеводи або сахари – це речовини, склад яких звичайно виражають формулою CX(H2O)Y, де параметри x і y більші або дорівнюють трьом. Існують, проте, вуглеводи, склад яких не відповідає цій загальній формулі.

Вуглеводи широко поширені в природі, вони входять до складу всіх рослинних і тваринних організмів. У рослинних організмах вуглеводи утворюються в результаті фотосинтезу, який відбувається за рахунок використання сонячної енергії з участю зеленої речовини рослин – хлорофілу. Сумарне рівняння реакцій фотосинтезу можна подати так:

XCO2+YH2OCX (H2O) Y +XO2

Відповідно до будови вуглеводи поділяють на групи: моносохариди –найпройстіші вуглеводи, олігосахариди – продукти конденсації двох або кількох молекул моносахаридів і полісахариди – продукти конденсації більшої кількості молекул моносахаридів, полімерні вуглеводи.

Найбільше значення з моносахаридів мають глюкоза і фруктоза.

Глюкоза- альдогексоза складу C2H12O6. Вона трапляється у рослинних і тваринних організмах.Так, її багато в соці винограду, тому її називають виноградним цукром. Вона міститься також і в інших фруктах і ягодах, у меду, в крові людини.

Глюкоза - безбарвна кристалічна речовина, розчинна у воді.

Ізомером глюкози є фруктоза або фруктовий цукор. Склад цієї речовини також відповідає формулі C6H12O6, але на відміну від глюкози фруктоза є кетоноспиртом.

Фруктоза міститься у багатьох фруктах і меду.

Хімічні властивості глюкози обумовлені наявністю гідроксильних і карбонільної (в альдегідній формі) груп.

Моносахариди представляють собою тверді кристалічні речовини. Усі вони гігроскопічні, добре розчинні у воді, легко утворюють сироп, із якого їх виділити у кристалічному виді дуже тяжко. У спирті моносахариди розчиняються погано, у ефірі зовсім не розчинні. Розчини моносахаридів мають нейтральну реакцію на лакмус та взагалі мають солодкий смак. Солодкість різних моносахаридів дуже різна. Наприклад, фруктоза приблизно у три рази солодша за глюкозу. Розчини моносахаридів володіють оптичною активністью, для них характерно явище мутаротації.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

До семінарських занять з предмету: Хімія

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ... ОДЕСЬКИЙ ТЕХНІЧНИЙ КОЛЕДЖ... ОДЕСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Запитання до семінару

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Семінар № 1.
  Тема: Найважливіші класи неорганічних сполук. Періодичний закон і періодична система Д.І.Менделеєва. Мета: Закріпити знання

Запитання до семінару
1. На які класи поділяються неорганічні сполуки? 2. Які оксиди називаються основними, кислотними? 3. Які оксиди називаються амфотерними? Наведіть приклади амфотерних оксидів.

Запитання до семінару
1. Який відсоток складає вміст кисню в атмосфері Землі? 2. Напишіть формулу калій пероксиду. 3. Яке має співвідношення водень з киснем у суміші “гримучий газ”? 4. Назві т

Запитання до семінару
1. Які сполуки кальцію: а) найбільше розповсюджені в природі; б) мають найбільше застосування. 2. Які елементи належать до металів? Що характерне для їх електронних конфігурацій? Метали у

Запитання до семінару
1. Коли і де вперше Бутлеров висловився про основні положення теорії хімічної будови? 2. Назвіть основні положення теорії хімічної будови Бутлерова. 3. Поняття про яке явище виход

Запитання до семінару
1. Складіть умовно структурні формули пропану, пропену і пропіну; визначте тип гібридизації атомів Карбону; зобразіть схеми перекривання АО. 2. Наведіть емперичні та умовно структурні форм

Запитання до семінару
1. Які речовини називаються спиртами? 2. Поясніть як при перекриванні відповідних електронних хмар утворюються хімічні зв’язки в молекулі води і гідроксильній групі спиртів. 3. Од

Олігосахариди – це продукти, побудовані з двох або кількох (до десяти) моносахаридів. Серед них найбільше значення мають дисахариди.
Найважливіший дисахарид – сахароза C12H22O11. Її називають також буряковимабо тростинним цукром, оскільки сахароза м

Запитання до семінару
1. Які речовини належать до вуглеводів? 2. Як класифікують вуглеводи і чому? 3. Як можна експериментально довести, що в молекулі глюкози є 5 гідроксильних груп і альдегідна група?

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги