рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Безпечне кермове колесо

Безпечне кермове колесо - раздел Машиностроение, КОНСТРУКТИВНА БЕЗПЕКА АВТОМОБІЛЯ Й ТРАКТОРА     ...

 

 

Рис. 2.3.29. Безпечні кермові колеса:

а - кермове колесо з маточиною великого діаметра; б - тюльпанподібне колесо; в і г - кермове колесо з гофрованим елементом відповідно до удару й після нього; 1 - гофрований елемент

 

В 1959 р. фірма «Mercedes Benz» сконструювала безпечне кермове колесо, що має маточину збільшеного діаметра, обладнану запобіжною м’якою накладкою. З цього часу таке колесо застосовують на автомобілях всіх моделей цієї фірми. Для виявлення впливу пружності кермового колеса на величину динамічних навантажень при зіткненні з тілом людини у 1961 р. в ФРН проводилися дослідження, де було встановлено, що кермове колесо "тюльпаноподібної форми" є оптимальне з погляду безпеки конструкції. Воно повинне мати дві шприхи, що розташовані не діаметрально протилежно, а під кутом 140-160°. Крім того, щоб виключити можливість удару водія грудьми до маточини, останню потрібно «втопити» настільки, щоб шприхи виявилися похилими до площини ободу на кут не менше 20°. Енергопоглинаюча кермова колонка збільшує шлях сповільнення й виконує, таким чином, роль демфера контрпункта, що запобігає деформації грудної клітки.

 

 

1. Деталі, що обмежують життєвий простір, не повинні мати гострих граней і кутів, що виступають частини (кнопки, вимикачі, ручки) повинні бути втоплені й покриті м'якою оббивкою.

2. Важелі, перемикачі й кнопки, розташовані на панелі приладів у зоні можливого удару про їх водія й пасажирів і виступаючі над поверхнею панелі на 3...9,5 мм, повинні мати головки площею не менш 200 мм2 з радіусом закруглення країв не менш 2,5 мм.

3. Деталі, що виступають над панеллю більш ніж на 9,5 мм, повинні під дією горизонтального зусилля 378 Н, спрямованого вперед, втоплюють так, щоб висота частини деталей, що виступають над панеллю, була не більше 9,5 мм, від'єднувалась або виламувалась.

4. Внутрішні передні деталі кузова, що не є невід'ємними частинами панелі приладів, які перебувають у зоні можливого удару голови й розташовані нижче рівня даху й вище рівня панелі приладів, за винятком частин, розташованих на відстані менш 100 мм від стінок і вікон (скла) кузова, повинні мати здатність поглинати енергію. Металеві арматури основ цих деталей не повинні мати виступаючих і гострих країв.

5. Звичайні й витяжні кнопки, які виконані з твердих матеріалів і виступають над опорною поверхнею панелі приладів на відстань від 3,2 до 9,5 мм повинні мати мінімальний поперечний переріз площею 200 мм і закруглені краї з радіусом закруглення не менш 2,5 мм. Поперечний переріз повинне визначатися на відстані 2,5 мм від найбільш виступаючої точки.

6. Витяжні кнопки, що виступають над поверхнею панелі приладів більш ніж на 9,5 мм повинні бути сконструйовані й виготовлені так, щоб вони могли втоплюватись в панелі приладів до розміру не більше 9,5 мм або від'єднуватися під впливом спрямованої вперед поздовжньої горизонтальної сили величиною 378 Н. Ця сила повинна прикладатися за допомогою пристрою (домкрата), що має площадку діаметром не більше 50 мм. У випадку від'єднання не повинно залишатися небезпечних виступів, а перетин, проведений на відстані не більше 6,5 мм від найбільш виступаючої точки, повинен мати поверхню площею не менш 650 мм .

7. Поличка для дрібних речей і інших аналогічних елементів повинні бути спроектовані й виготовлені так, щоб їхні кронштейни не виступали в салон за габарит полички. Частини конструкцій, звернені усередину салону, повинні мати поверхні шириною не менш 25 мм із закругленими краями радіусом не менш 3,2 мм, і повинні бути покриті матеріалом, здатним поглинати енергію. В іншому випадку поличка й інші аналогічні елементи повинні бути спроектовані так, щоб вони могли відділятися, ламатися, значно деформуватися або втоплюватись під дією спрямованої вперед поздовжньої горизонтальної сили величиною 378 Н. При цьому не повинно залишатися небезпечних виступів як на кронштейнах, так і на поличці.

8. Нижній край панелі приладів повинен бути закруглений радіусом не менш 19 мм.

9. Певні вимоги пред'являються до дахів автомобіля, у тому числі й до тих, що відкриваються. Ширина виступаючих конструктивних деталей даху не повинна бути меншою висоти виступу, спрямованого усередину салону, а радіуси закруглень країв не повинні бути меншими 5мм. Якщо ці умови не виконуються, то ці елементи повинні бути покриті матеріалом, здатним поглинати енергію. Для автомобілів з м'яким верхом, що відкривається, ці вимоги поширюються тільки на внутрішні частини верхніх елементів дуг безпеки.

10. Люк даху, що відкривається, у неробочому (закритому) положенні повинен бути виготовлений або покритий матеріалом, здатним поглинати енергію, закриватися врівень з дахом, мати округлену форму, а поверхня повинна закінчуватися закругленими краями радіусом не менш 5 мм.

11. Пристрою для відкривання або приведення люка в дію повинні при закритому положенні люка міститися в зонах, з якими не може стикнутися голова. Якщо ця вимога не виконується, то ці пристрої повинні бути покриті або виготовлені з матеріалу, здатного поглинати енергію так, щоб під впливом сили величиною 378 Н, яка прикладена в напрямку можливого удару, виступали не більше ніж на 25 мм над поверхнею, на якій встановлені, або від'єднувались (у цьому випадку не повинне залишатися небезпечних виступів).

12. Задня частина спинок сидінь у зоні можливого удару повинна мати здатність поглинати енергію. Частини конструкцій сидінь, що не входять у зони можливого удару повинні мати м'яку оббивку для того, щоб уникнути безпосереднього зіткнення голови з елементами конструкції. Елементи конструкції в цих зонах повинні мати радіуси закруглень не менш 5 мм.

13. Тверді краї сонцезахисних дашків (шторок) і деталей їхнього кріплення, до яких може вдаритися голова, повинні мати радіуси закруглень не менш 3,2 мм.

Викладені вище вимоги відносно внутрішнього устаткування в основному стосуються легкових автомобілів. Однак їхнє виконання вкрай бажано для вантажних автомобілів і тракторів.

1. Висота ручок склопіднімачів вантажного автомобіля, які виступають над поверхнею дверей кабіни не повинна бути більшою 35 мм та 25 мм для інших ручок. Якщо ця висота перевищує задані межі, то вони повинні відгинатися або від'єднуватися під дією спрямованої вперед горизонтальної сили 378 Н. При цьому не повинно залишатися небезпечних виступів висотою більше 35 мм для ручок склопіднімачів і 25 мм для інших ручок.

2. Кінці внутрішніх ручок приводу замка необхідно закруглити, загнути в напрямку до поверхні дверей і скерувати вперед по ходу автомобіля. Грані внутрішніх ручок також потрібно закруглити радіусом не менш 3,2 мм. Форма внутрішніх ручок повинна сприяти зменшенню ймовірності поранення водія або пасажира при ударі до них.

 

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

КОНСТРУКТИВНА БЕЗПЕКА АВТОМОБІЛЯ Й ТРАКТОРА

Три фази у процесі зіткнення автомобіля перешкодою... фаза Упродовж першої фази транспортні засоби зближаючись деформуються... фаза Накопичена потенційна енергія знову перетворюється в кінетичну і тіла починають розходитися Тривалість фази...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Безпечне кермове колесо

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

КОНСТРУКТИВНА БЕЗПЕКА АВТОМОБІЛЯ Й ТРАКТОРА
  Активна безпека – це властивість транспортного засобу зменшувати ймовірність виникнення ДТП. Аналіз властивостей активної безпеки дозволяє з певним ступенем умовнос

Внутрішня пасивна безпека
Вона розглядається як сукупність властивості автомобіля, трактори, що забезпечують збереження життя й здоров'я водіїв та пасажирів при ДТП. До внутрішньої пасивної безпеки автомобіля ставлять дві о

Захисні властивості кузова
При лобовому ударі з початковою швидкістю 80 км/год. сповільнення досягають 65g. При відповідних змінах конструкції автомобіля значення пікового сповільнення можна зменшити до 35…45g. Якщо

Зменшення ймовірності травмування пішоходів
Правило № 26 ЄЕК ООН регламентує вимоги до зовнішніх виступів легкових автомобілів з метою зменшення ймовірності травмування пішоходів. Відповідно до цього правила жодна виступаюча частина зовнішнь

Забезпечення життєвого простору
Життєвим (залишковим) простором називають захисну зону навколо людини, що сидить в автомобілі (тракторі) усередину якої не повинні проникати деталі при аваріях. Створення життєвого (залишкового)

Вимоги до вітрового і бічного скла
Велика кількість травм під час ДТП пов’язане з вітровим і бічними склами. До 34% всіх ушкоджень від внутрішніх елементів кузова (кабіни) доводиться на вітрове скло. Травми від скла відрізняються ос

Вимоги до дверей
Однієї із причин травматизму під час аварії, зокрема при перекиданні автомобіля або трактора є випадання людей через двері, що відкрилися. Тому конструкція замків повинна забезпечувати два положенн

Паси безпеки
Рис. 2.3.11. Паси безпеки: а - діагонально-поясний з триточковим кріпленням; б - подвійний плечовий; в - поясний;

Подушки безпеки
Рис. 2.3.17. Схема дії подушки безпеки По команді інерційного датчика подушка повинна заповнитися стисненим повітр

Обмеження переміщень вантажів і предметів, що перебувають в автомобілі.
Погано закріплений вантаж або предмети при зустрічних зіткненнях і наїздах на перешкоди в процесі удару будуть продовжувати рухатися за інерцією. При ударі об передній борт платформи вантаж може йо

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги