рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Журнал «Помічник абітурієнта»: орієнтація на клієнта

Журнал «Помічник абітурієнта»: орієнтація на клієнта - раздел Маркетинг, МАРКЕТИНГ   Ще 1998 Року Студенти Національного Технічного Університету У...

 

Ще 1998 року студенти Національного технічного університету України «КПІ», брати Олександр та Євген Шаповалови, почали свою підприємницьку діяльність, заснувавши поліграфічну фірму «Хімджест», яка за вісім років перетворилася з пункту ксерокопіювання на потужний поліграфічний центр, що надає різні види послуг – від виготовлення буклетів до друку книжок.

Наступною ідеєю молодих підприємців було створення видання, яке б містило інформацію про вищі навчальні заклади України. Олександр та Євген помітили, що зі збільшення кількості вищих навчальних закладів і відкриттям великої кількості нових спеціальностей стало складніше розібратись у всьому різноманітті навчальних закладів і знайти про них достовірну інформацію. Вихід у 2000 році першого довідника для вступників до навчальних закладів фірми «Хімджест» виявився досить успішним проектом. Тоді Олександр вирішив заснувати щомісячний журнал «Помічник абітурієнта». Знайомі Олександра висловлювали сумніви з приводу успіху такого видання, оскільки щороку абітурієнти змінюються, а отже, журнал не зможе знайти свого постійного читача. Але він вірив в успіх ідеї і почав втілювати її в життя…

Клієнти журналу

Специфічною особливістю більшості періодичних видань є те, що вони працюють на двох ринках. Перший – це ринок читачів, а другий – ринок рекламодавців, які теж є джерелом доходів для видань. Читачі платять за інформативність, при цьому видання має бути доступним для них за ціною, і тому редакція повинна залучати рекламу. Рекламодавці теж зацікавлені, щоб інформація в журналі була цікавою та корисною для читачів. Але, разом з тим, багато рекламодавців не прагнуть урізноманітнити свої власні рекламні статті, подаючи з номера в номер стандартний текст. Отже, потрібно визначити оптимальне співвідношення інформації та реклами.

Інша цікава особливість періодичного видання – це те, що воно є товаром, який просувають на ринок, і одночасно може бути джерелом власного просування. Крім того, розміщення в журналі анкет дає змогу проводити маркетингові дослідження читацької аудиторії.

Орієнтація на читачів

За п’ять років існування «Помічник абітурієнта» вже посів гідне місце на ринку спеціалізованих освітніх видань для тих, хто готується вступати до вищого або середньо-спеціального навчального закладу. Символом журналу стала сова, що уособлює мудрість та прагнення до знань. На відміну від інших подібних видань, які містять інформацію як для пошуку роботи, так і для вибору місця навчання, включаючи дошкільні заклади та спеціалізовані курси, «Помічник абітурієнта» має чітко визначену цільову читацьку аудиторію – старшокласників, які бажають продовжувати свою освіту. Крім того, журнал розглядає свою аудиторію в більш широкому аспекті: сім’ї, в яких є старшокласники, що збираються отримувати вищу освіту, оскільки рішення про вибір майбутньої спеціальності значною мірою приймається за участю батьків.

Журнал містить інформацію про різні вищі навчальні заклади, умови вступу до них, інтерв’ю з ректорами, статті про нові спеціальності, поради абітурієнтам від психолога, новини в галузі освіти тощо. Рубрика «Готуємось до іспитів разом», в якій друкують приклади вступних екзаменаційних білетів різних вищих навчальних закладів, дає змогу збільшити кількість постійних читачів журналу. Редакція видання постійно проводить у журналі вікторини та опитування, учасники і переможці яких отримують призи: річні передплати на журнал та м’які іграшки у вигляді сови – символ журналу.

Основні канали збуту журналу – це мережі журнальних і газетних кіосків (близько 40% тиражу), передплата (близько 30%) та освітні виставки, що проводяться в різних містах України. Щороку кількість постійних передплатників журналу збільшується за рахунок жителів невеликих міст та селищ, у той час, як основні роздрібні продажі відбуваються у великих обласних центрах України. Проблемою є щорічне оновлення читацької аудиторії на 50 – 60%, оскільки випускники, які вже вступили до навчального закладу, перестають передплачувати або купувати журнал.

Значною незручністю у розповсюдженні журналу стало те, що після розпаду єдиної мережі «Союздрук» в кожній області утворено свою мережу кіосків (а інколи навіть декілька), з якими досить важко налагоджувати роботу. Здебільшого вони зацікавлені у продажі освітньої літератури менше, ніж у продажі розважальних видань, які дають більші прибутки.

Ще одним каналом розповсюдження журналу «Помічник абітурієнта» є освітні та книжкові виставки, такі як «Освіта та кар’єра», «Сучасна освіта в Україні», «Високі технології в освіті», «Книжковий світ» та ін. На виставках журнали розповсюджуються переважно безкоштовно, але, щоб уникнути їх придбання нецільовою аудиторією, журнал пропонують тим, хто заповнює спеціальну анкету.

Робота з клієнтами-рекламодавцями

Актуальним питанням в компанії є підвищення ефективності організації роботи з вузами-рекламодавцями. У редакції працюють три менеджери з роботи з клієнтами. Двоє з них співпрацюють із київськими рекламодавцями, а один - переважно з вищими навчальними закладами інших регіонів України. Причому, якщо у Києві менеджери постійно особисто зустрічаються з тими, хто приймає рішення про розміщення реклами, використовуючи індивідуальний підхід до кожного клієнта, то робота з іншими регіонами здійснюється за допомогою телефону або електронної пошти. Особисті зустрічі бувають досить рідко, лише під час освітніх виставок. Головний редактор журналу Ольга Голікова неодноразово наголошувала на необхідності збільшити кількість відряджень, але менеджери не дуже охоче до цього ставляться, як і взагалі до роботи з клієнтами з інших регіонів.

Олександр чудово розуміє, що в умовах посилення конкуренції виникає проблема комплексного обслуговування клієнтів, встановлення з ними довгострокових взаємовигідних відносин. Деякі кроки в цьому напрямі вже зроблено, зокрема, запроваджено цінові знижки на рекламу для постійних клієнтів. Проте, очевидно, що цього замало, треба шукати можливості надання клієнтам додаткових послуг та переваг.

Розширення діяльності журналу

Олександр вже давно замислювався над розширенням діяльності компанії. Відділом маркетингу журналу було проведено маркетингове дослідження з метою вивчення мотивацій під час вибору абітурієнтами вищого навчального закладу, зокрема – часу прийняття рішення про вибір навчального закладу та спеціальності, джерел отримання інформації про вищі навчальні заклади та рівня довіри до різних джерел. Дослідження показало, що інформацію про вузи та спеціальності абітурієнти отримують переважно з довідників для вступників до вищих навчальних закладів, спеціалізованих видань, від знайомих, а також на освітніх виставках. Що стосується Інтернету, поки що цим джерелом для пошуку інформації про вищі навчальні заклади користується порівняно небагато абітурієнтів, але темпи зростання інтернет-користувачів в Україні свідчать про те, що вже в недалекому майбутньому ситуація може змінитися.

Нещодавно було створено сайт «Помічник абітурієнта», на якому можна знайти корисні інформаційні статті, а також планується розміщувати посилання на інтернет-сторінки вищих навчальних закладів. Виникає питання щодо доцільності створення повноцінної електронної версії журналу «Помічник абітурієнта», адже спочатку метою створення сайту було привернення уваги до журналу. Чи не призведе створення електронної версії журналу до зменшення кількості його передплатників? Потрібно також проаналізувати перспективи розширення діяльності компанії в інших сферах, зокрема, на радіо та телебаченні.

Щоб журнал знайшов своїх читачів у різних регіонах України, потрібно більше уваги приділяти навчальним закладам цих регіонів, а не тільки київським. Як це зробити? Організувати мережі власних представників журналу в обласних центрах, які б готували спеціальні додатки з інформацією про регіональні вузи? Але, враховуючи не дуже великі розміри підприємства і помірні прибутки від його діяльності, досить складно організувати широку мережу власних представництв у регіонах. Треба шукати компромісні варіанти.

Сьогодні журнал вже є справжнім помічником абітурієнтам і за багатьма критеріями виділяється серед інших видань, але треба ще багато зробити для його подальшого розвитку.

Питання для обговорення

 

1. Які фактори зовнішнього середовища України є сприятливими та несприятливими для подальшого розвитку видання «Помічник абітурієнта»?

2. За рахунок чого можна підвищити споживчу цінність журналу, щоб розширити коло постійних читачів журналу?

3. Як можна покращити організацію роботи з рекламодавцями поза межами міста Києва?

4. Опишіть комплекс маркетингу журналу «Помічник абітурієнта»?

5. Запропонуйте рекомендації щодо вдосконалення комплексу маркетингу журналу.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

МАРКЕТИНГ

Дніпропетровська державна фінансова академія... МАРКЕТИНГ...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Журнал «Помічник абітурієнта»: орієнтація на клієнта

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Методичні рекомендації до самостійної роботи
Етапи розвитку сучасного маркетингу. З погляду практичного застосування сучасний маркетинг у своєму розвитку пройшов V етапів. І етап −

Тестові завдання
1. Маркетинг – це: a) розробка та виготовлення продукції; б) філософія бізнесу, що орієнтує фірму на прибуткове задоволення потреб споживача за рахунок постійного удосконалювання

Методичні рекомендації до самостійної роботи
Види маркетингу.Існують наступні види маркетингу: - конверсійний - попит на товар чи послуги негативний, необхідно його стимулювати; - стимулюючий - попит на това

Тестові завдання
  1. Демаркетинг – це: a) негативний попит; б) надмірний попит; в) попит, що знижується. 2. Конверсійний маркетинг пов’язаний із: a) негат

Методичні рекомендації до самостійної роботи
Поведінка покупців та організацій на ринку.Споживчий ринок складають окремі домашні господарства й особи, які здобувають товари і послуги для особистого споживання. Спожив

Тестові завдання
  1. Контактна аудиторія фірми: a) постачальники; б) конкуренти; в) фінансові кола та державні установи; г) власні робітники та службовці.

Методичні рекомендації до самостійної роботи
Роль дослідницької функції маркетингу.Маркетингове дослідження - це систематичний і об'єктивний пошук, збір і аналіз інформації, що необхідна для постановки і вирішення маркетингов

Тестові завдання
1. Які позакабінетні методи дослідження ринку використовуються фахівцями з маркетингу? a) вибіркове спостереження; б) пробний продаж товарів; в) аналіз статистичних даних

Методичні рекомендації до самостійної роботи
Стратегія розробки нових товарів. Новим продуктом може бути модифікація існуючого або нововведення, яке споживач вважає значним. Процес розробки нової продукції: ге

Тестові завдання
1. Ринок товарів споживчого призначення складається з: a) компаній, що купують товари для послідовної реалізації споживачам; б) покупців, які купують товари для особистого спожива

Методичні рекомендації до самостійної роботи
Державна політика регулювання цін. Політика ціноутворення є частиною економічної і соціальної політики держави. Органи державного управління будують свої відносини з товаровиробник

Тестові завдання
  1. До яких ринків переважно входить фірма, продукція якої поступається аналогічній продукції конкурентів за якістю, ступенем наукомісткості, за умовами обслуговування? a) р

Методичні рекомендації до самостійної роботи
Типи маркетингових систем. Останнім часом однією з найбільш значних подій стала поява вертикальних (ВМС), горизонтальних (ГМС) і багтоканальних (БМС) маркетингових систем.

Тестові завдання
  1. До видів збуту відносять: a) інтенсивний; б) рівномірний; в) селективний.   2. Канал, що складається з виробника та споживача –

Методичні рекомендації до самостійної роботи
Прямий маркетинг. Базова ідея прямого маркетингу - відносно нової галузі маркетингу - полягає в тому, щоб якнайбільш цілеспрямовано, безпосередньо, особисто й систематично звертати

Тестові завдання
  1. Основні рішення щодо реклами – це: a) формування бюджету; б) сегментування; в) рішення щодо купівлі.   2. Фірма, що випускає лег

Методичні рекомендації до самостійної роботи
Організація маркетингової діяльності. Організація маркетингу – це структурна побудова для управління маркетинговими функціями. Вона встановлює підпорядкованість і відповідальність

Тестові завдання
  1. До основних форм інтегрованих організаційних структур управління маркетингом не відносять: а) функціональну; б) товарну; в) універсальну; г) р

Методичні рекомендації до самостійної роботи
Маркетинговий контроль. Оскільки при здійсненні планів маркетингу виникає безліч непередбачуваних ситуацій, відділ маркетингу повинен вести постійний контроль за ходом їх виконання

Тестові завдання
  1. Типи маркетингового контролю: а) тактичний контроль; б) контроль прибутковості; в) оперативний контроль.   2. До етапів контролю

Методичні рекомендації до самостійної роботи
Система планування маркетингу. Маркетинговий план є сукупністю рішень, які виникають з аналізу поточного стану, і передбачуваної майбутньої діяльності підприємства, що гарантує зро

Тестові завдання
  1. До якого з видів плану відноситься ситуаційний аналіз? а) тактичного; б) стратегічного; в) короткотермінового; г) довготермінового; д

Методичні рекомендації до семінарського заняття
Етапи розвитку сучасного маркетингу. З погляду практичного застосування сучасний маркетинг у своєму розвитку пройшов V етапів. І етап −

Ієрархія потреб Маслоу
Згідно із сучасною концепцією маркетингу придбання товару споживачем здійснюється для задоволення певної потреби й отримання вигоди від використання товару. За допомогою ієрархії потреб Маслоу проа

Методичні рекомендації до семінарського заняття
Види маркетингу.Існують наступні види маркетингу: - конверсійний - попит на товар чи послуги негативний, необхідно його стимулювати; - стимулюючий - попит на това

Методичні рекомендації до семінарського заняття
Поведінка покупців та організацій на ринку.Споживчий ринок складають окремі домашні господарства й особи, які здобувають товари і послуги для особистого споживання. Спожив

Відблиск часу
  Є в нашому житті лише одна мить, яка повторюється щороку. Наприкінці грудня ми нарешті дістаємо улюблену коробку з найціннішими скарбами, в ній – більше ніж ялинкові прикраси. Це на

Методичні рекомендації до семінарського заняття
Роль дослідницької функції маркетингу.Маркетингове дослідження - це систематичний і об'єктивний пошук, збір і аналіз інформації, що необхідна для постановки і вирішення маркетингов

Золотий готель»: від маркетингової інформації до дії
  «Золотий готель» побудовано 100 років тому. Приватний готель, розташований у центрі міста, вирізнявся виглядом та розкішним фасадом. У радянські часи готель було націоналізовано; че

Методичні рекомендації до семінарського заняття
Стратегія розробки нових товарів. Новим продуктом може бути модифікація існуючого або нововведення, яке споживач вважає значним. Процес розробки нової продукції: ге

Слалом у Славському: розвага для фанатів?
  Колишній член збірної СРСР з гірськолижного спорту Дмитро Ареф'єв і його дружина Оксана сиділи за столиком власного ресторану «Максим» у центрі Славського і з три­вогою думали про м

Методичні рекомендації до семінарського заняття
Державна політика регулювання цін. Політика ціноутворення є частиною економічної і соціальної політики держави. Органи державного управління будують свої відносини з товаровиробник

Пральну машину в кожну родину
Голова родини Грищенків, Михайло Опанасович, знову і знову впевнювався у необхідності придбання пральної ма­шини. Для його сім'ї це було одним з найболючіших питань, оскільки вони з дружиною важко

Методичні рекомендації до семінарського заняття
Типи маркетингових систем. Останнім часом однією з найбільш значних подій стала поява вертикальних (ВМС), горизонтальних (ГМС) і багатоканальних (БМС) маркетингових систем.

Методичні рекомендації до семінарського заняття
Прямий маркетинг. Базова ідея прямого маркетингу - відносно нової галузі маркетингу - полягає в тому, щоб якнайбільш цілеспрямовано, безпосередньо, особисто й систематично звертати

Ситуаційне завдання
  Концерн „Михаїл Воронін”   Концерн „Михаїл Воронін” – відомий вітчизняний виробник чоловічого одягу, до складу якого входять фабрика „Желань”

Методичні рекомендації до семінарського заняття
Організація маркетингової діяльності. Організація маркетингу – це структурна побудова для управління маркетинговими функціями. Вона встановлює підпорядкованість і відповідальність

Методичні рекомендації до семінарського заняття
Маркетинговий контроль. Оскільки при здійсненні планів маркетингу виникає безліч непередбачуваних ситуацій, відділ маркетингу повинен вести постійний контроль за ходом їх виконання

Три покупки для Попелюшки
  Була субота. Оксана зазвичай робила покупки саме цього дня, коли в університеті не було занять. „Що ж у мене на порядку денному цього разу? – продовжувала роздумувати Оксана. – Пере

Богдан» відроджує українське автобусобудування
Директор Промислово-інвестеційного холдингу «Богдан» Сергій Білий замислився над проблемами, що постали перед підприємством: - сповільнення темпів зростання попиту на автомобілі та автобус

Перелік тем індивідуальних завдань
  1. Виробництво та реалізація натуральних соків. 2. Розлив та реалізація мінеральної води. 3. Виробництво та реалізація хлібної продукції. 4. Виробництво т

Перелік питань до іспиту
  1. Визначення та суть маркетингу. 2. Основні поняття маркетингу. 3. Етапи розвитку сучасного маркетингу. 4. Концепції маркетингу. 5. Принципи мар

Маркетинг
Навчально-методичний посібник   Маркетинг: навчально-методичний посібник для студентів денної форми навчання. – Дніпропетровськ, Дніпропетровська державна фі

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги