рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Проблема 7. Банківська система та кредитно-грошова політика в макроекономічних процесах

Проблема 7. Банківська система та кредитно-грошова політика в макроекономічних процесах - раздел Менеджмент, З дисципліни Макроекономіка 0502 - Менеджмент 4.7.1. Функціонування Грошово-Кредитної Системи В Умовах Трансформ...

4.7.1. Функціонування грошово-кредитної системи в умовах трансформації економіки.Для успішного виконання курсової роботи слід розглянути такі питання та виконати такі завдання:

1.Розкрити теоретичні основи функціонування грошово-кредитної системи: структуру інститутів грошово-кредитної системи, охарактеризувати функції Центрального банку, комерційних банків та спеціалізованих кредитних інститутів; визначити макроекономічну роль грошово-кредитної системи. Необхідно показати відмінність у поглядах кейнсіанської та неокласичної школи щодо грошового обігу, зокрема слід порівняти кейнсіанську теорію “керованих грошей” та положення монетаризму М.Фрідмена і виказати власне ставлення до впливу грошей на обсяги національного виробництва та інфляцію.

2.Проаналізувати структуру грошово-кредитної системи України, оцінити ефективність виконання своїх функцій Національним банком України, проаналізувати чинну нормативну базу, яка регулює діяльність банківської системи з метою її оздоровлення і зміцнення. Доцільно також проаналізувати стан таких фінансово-кредитних інститутів, як страхові компанії, інвестиційні фонди, пенсійні фонди. Оцінити роль, яку грошово-кредитна система відіграє у процесах макроекономічного розвитку України.

3.За результатами аналізу виявити проблеми функціонування грошово-кредитної системи України та визначити шляхи її подальшого розвитку. Докладніше слід зупинитися на таких заходах: сприяння капіталізації банків; удосконалення економічних нормативів щодо визначення банківського капіталу, його мінімального рівня; забезпечення проведення банками виваженої кредитної політики; погашення зобов’язань держави перед комерційними банками; створення умов для залучення іноземного капіталу до статутних фондів комерційних банків, створення умов для розвитку спеціалізованих банків. На базі проведеного аналізу ринку страхових послуг слід виявити пріоритетні завдання в цій сфері. Зокрема, слід звернути увагу на такі: удосконалення нормативно-правової бази та приведення її у відповідність до міжнародного законодавства та національних стандартів бухгалтерського обліку; впровадження спеціалізованих програм страхування майнових і фінансових ризиків тощо; забезпечення дієвого державного нагляду за страховою діяльністю; розвиток соціально значущих видів обов’язкового та добровільного страхування; підвищення фінансової надійності страховиків тощо. Доцільно спрогнозувати, який вплив на функціонування фінансової сфери матимуть запропоновані заходи.

 

4.7.2. Формування фондового ринку як чинника макроекономічного розвитку в умовах переходу до ринкових відносин.Для розкриття цієї теми необхідно:

1.Розкрити сутність фондового ринку, показати його структуру, охарактеризувати макроекономічні функції, зокрема слід зупинитися на тому, яку роль фондовий ринок відіграє у здійсненні грошово-кредитної політики Центрального банку. Необхідно охарактеризувати види цінних паперів, в тому числі тих, що емітовані державою з метою проведення певної економічної політики. Слід пояснити механізм взаємного впливу ціни на облігації та ставки відсотку з подальшою зміною пропозиції грошей. Крім того, слід проаналізувати, яке значення розвиток фондового ринку має для пожвавлення інвестиційних процесів в економіці.

2.Проаналізувати стан розвитку фондового ринку в Україні та виявити основні проблеми, що пов’язані з його функціонуванням: проаналізувати обсяги торгів на Українській фондові біржі, в тому числі в її регіональних відділеннях; простежити обсяги первинного та вторинного розміщення цінних паперів; кількість підприємств, що виставляють свої акції для котирувань; ступінь технічної оснащеності фондової біржі; обіг цінних паперів на позабіржовому ринку. Аналіз доцільно провести за період з 1992 року (з моменту відкриття Української фондової біржі) до теперішнього часу і порівняти рівень розвитку українського фондового ринку з аналогічними характеристиками інших країн СНД та розвиненими країнами. Доцільно проаналізувати законодавчі акти щодо регулювання ринку цінних паперів (Закон України “Про цінні папери та фондову біржу”, Закон України “Про приватизацію в Україні”, ін.) і зробити висновок про відповідність чинного законодавства розвитку фондового ринку.

3.За результатами аналізу виявити основні проблеми і напрямки державної політики щодо розвитку фондового ринку. Слід звернути увагу на такі: удосконалення і подальший розвиток нормативно-правової бази регулювання ринку цінних паперів та інститутів спільного інвестування; створення ефективної системи захисту прав і інтересів вітчизняних та іноземних інвесторів; спрощення процедури реєстрації випуску цінних паперів; впровадження ефективної системи організованої торгівлі, яка має визначити ринкову вартість цінних паперів вітчизняних емітентів; подальша розбудова національної депозитарної системи і запровадження стандартів депозитарного обліку; гармонізація політики держави на ринку цінних паперів з грошово-кредитною, валютною і податково-бюджетною політикою. Доречно спробувати спрогнозувати вплив запропонованих заходів на розвиток ринку цінних паперів і здатність держави проводити ефективну економічну політику.

 

4.7.3. Кредитно-грошова політика Центрального банку як інструмент макроекономічної стабілізації.Для розкриття даної теми рекомендується розкрити такі проблеми:

1.Теоретичні аспекти здійснення грошово-кредитної політики: мета і види грошово-кредитної політики; інструменти її здійснення; характеристика механізму проведення політики дорогих і дешевих грошей і визначення її наслідків для пропозиції грошей і макроекономічної рівноваги. Слід показати відмінності в кейнсіанському та монетаристському підходах до здійснення грошово-кредитної політики.

2.Критичний аналіз ефективності здійснення грошово-кредитної політики Національним банком України протягом останнього десятиліття: слід проаналізувати відповідність застосованих інструментів кредитно-грошової політики макроекономічним цілям. Для цього необхідно простежити за визначений період обсяги грошової маси в економіці, рівень інфляції, швидкість обертання грошей та визначити вид грошово-кредитної політики, яку проводив НБУ в певний інтервал часу. Доцільно проаналізувати наслідки проведеної грошової реформи. Слід також визначити спрямованість сучасної грошово-кредитної політики в Україні та ефективність регулювання грошово-кредитного ринку за допомогою операцій на відкритому ринку, облікової політики та встановлення норми обов’язкового резервування.

3.Визначення на основі проведеного аналізу завдань, які стоять перед Національним банком України, для підвищення ефективності проведення грошово-кредитної політики, зокрема висвітлення інструментів, спрямованих на стимулювання економічного зростання, стабілізацію загального рівня цін, підсилення дієвості процентної та валютної політики, зміцнення банківської системи та її впливу на реальний сектор економіки тощо.

 

4.7.4. Монетаризм: економічна теорія і економічна політика.В процесі підготовки курсової роботи слід виконати такі завдання:

1.Висвітлити загальнотеоретичні, ідеологічні та практичні погляди монетаризму, зокрема слід вияснити, на яких засадах ґрунтується ідеологія монетаризму, тобто пояснити прихильність монетаризму до класичної концепції laissez faire. Необхідно також розкрити основні гіпотези монетаристської теорії: а)стосовно розглядання грошей як однієї із форм багатства, коли кількість грошей визначається їхньою граничною корисністю порівняно з граничною корисністю інших форм багатства; б)стосовно залежності функції споживання не від доходу, а від багатства; в)стосовно перманентного та випадкового компонентів доходу. Слід пояснити висновки щодо стабільності попиту на гроші на основі неокласичного аналізу і кількісної теорії грошей і розробки власного варіанту кількісної теорії грошей – теорії номінального доходу. Аналіз теоретичних положень монетаризму доцільно проводити у порівнянні з поглядами кейнсіанців, оскільки перша концепція з’явилася як альтернатива другій.

2.На основі теоретичних висновків показати, які пропозиції щодо проведення економічної політики пропонують монетаристи і порівняти їхню позицію з рекомендаціями кейнсіанської школи: слід зупинитися на проблемах проведення фіскальної політики та оцінки її ефективності обома напрямками економічної теорії, зокрема дії ефекту витиснення (при різній еластичності за процентною ставкою попиту на гроші та попиту на інвестиції); необхідно також висвітлити пропозиції монетаристів щодо здійснення грошово-кредитної політики і провести її порівняльний аналіз з політикою, що пропонують кейнсіанці. Тут слід детальніше зупинитися на таких моментах, як дискреційність грошово-кредитної політики, необхідність стабілізувати не процентну ставку, а темп зростання грошової маси; установлення в законодавчому порядку монетарного правила тощо.

3.Проаналізувати актуальність монетаризму для сучасного етапу економічного розвитку України, визначити, які проблеми можна вирішити за допомогою монетаристських підходів до фіскальної, грошово-кредитної політики та рівня державного втручання в економіку; оцінити ступінь обмеженості монетаристських пропозицій для трансформаційної економіки.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

З дисципліни Макроекономіка 0502 - Менеджмент

ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... КРАСНОАРМІЙСЬКА ФІЛІЯ... Методичні вказівки...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Проблема 7. Банківська система та кредитно-грошова політика в макроекономічних процесах

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Значення, мета і задачі курсової роботи. Виконання курсової роботи та її захист є важливим етапом у підготовці фахівця-економіста. Значення курсової роботи полягає в тому,

ОСНОВНІ ЕТАПИ ТА МЕТОДИКА ВИКОНАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ
Виконання курсової роботи охоплює такі етапи: вибір теми дослідження; складання завдання на виконання курсової роботи; визначення кола питань, що підлягають розгляду в ку

ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ ДО СТРУКТУРИ І ЗМІСТУ КУРСОВОЇ РОБОТИ
Перед написанням курсової роботи студент має виробити чітке уявлення щодо структури та змісту роботи. Зміст курсової роботи залежить від теми та мети дослідження. Але попри індивідуальний підхід до

Структура курсової роботи
Структурна частина роботи Приблизний обсяг, стор. Титульний аркуш Завдання на виконання курсової роботи

Проблема1. Макроекономічна структурна політика
4.1.1. Структура народногосподарського комплексу України: відповідність завданням розвитку суспільства. У роботі рекомендується виконати такі завдання: 1.

Проблема 2. Економічне зростання, циклічний розвиток економіки та її ефективність
4.2.1. Динаміка основних макроекономічних показників України як індикатор стану економіки і ступеня її ефективності.В цій темі рекомендується дослідити такі питання та розв’

Причини інвестиційної кризи в Україні та шляхи її подолання.
В цій темі рекомендується дослідити такі питання та розв’язати такі задачі: 1.Розкрити теоретичні проблеми інвестиційної кризи: сформулювати сутність інвестиційної кризи т

Проблема 4. Зайнятість в системі макроекономічної рівноваги
4.4.1. Повна та ефективна зайнятість як мета макроекономічного розвитку.Для розкриття теми цієї курсової роботи рекомендується розглянути такі питання та виконати такі завда

Проблема 5. Інфляційні процеси та їхній вплив на макроекономічну рівновагу
4.5.1. Механізм розвитку інфляції в Україні за часів її незалежності.Для розкриття цієї теми рекомендується розглянути такі питання і вирішити завдання: 1.

Проблема 6. Бюджетно-податкова політика як інструмент макроекономічної стабілізації
4.6.1. Державний бюджет як дзеркало розвитку економіки України.Для успішного висвітлення даної проблеми слід: 1.Виявити основні теоретичні аспекти

Проблема 8. Макроекономічні проблеми розвитку людського потенціалу
4.8.1. Розвиток людського потенціалу – стратегічна мета соціально-економічної політики України.Для розкриття цієї теми слід розглянути такі питання та розв’язати такі задачі

РЕКОМЕНДОВАНА ЛІТЕРАТУРА
Для успішного виконання курсової роботи студент має опрацювати літературні джерела чотирьох видів: 1) навчальну літературу; 2) статистичні матеріали для аналізу досліджуваних процесів і явищ; 3) за

ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ
Курсову роботу необхідно оформлювати відповідно до Державного стандарту України ДСТУ 3008-95 “Документація. Звіти у сфері науки і техніки. Структура і правила оформлення”.  

Оформлення і нумерація заголовків
Текст основної частини курсової роботи поділяють на розділи, підрозділи, пункти та підпункти. Кожну структурну частину роботи, названу нижче, треба починати з нової сторінки. Заго

Мета і завдання бюджетної політики
Бюджетна політика є важливою складовою частиною економічної політики держави…” Заголовки пунктів друкують маленькими літерами (крім першої великої) з абзацного відступу в розрядці в підбір

Загальні правила посилання на використані джерела
При написанні курсової роботи студент повинен давати посилання на джерела, матеріали або окремі результати з яких наводяться в роботі, або на ідеях і висновках яких розроблюються проблеми, задачі,

Оформлення, нумерація і посилання на ілюстрації
Ілюстрації в курсовій роботі слід подавати таким чином, щоб вони допомагали досягти мети і відповідали загальному задуму дослідження і тексту роботи. Ілюстрації (схеми, графіки, карти тощо) необхід

Оформлення, нумерація і посилання на таблиці
Цифровий матеріал рекомендується оформлювати у вигляді таблиць. На всі таблиці курсової роботи мають бути посилання в тексті, при цьому слово “таблиця” в тексті пишуть скорочено: “табл.” П

Таблиця 2.3
  Сукупні ресурси домогосподарств у регіонах України в 1999р. [43, с.114]   Показник Область Укра

Оформлення, нумерація і посилання на формули
При використанні формул необхідно дотримуватися певних техніко-орфографічних правил. Найбільші, а також довгі і громіздкі формули, котрі мають у складі знаки суми, добутку, диференціювання

Оформлення списку використаних джерел
Список використаних джерел - елемент бібліографічного апарату, котрий містить бібліографічні описи використаних джерел і розміщується після висновків. Бібліографічний опис складають безпос

Оформлення, нумерація і посилання на додатки
Додатки оформлюють як продовження курсової роботи на наступних її сторінках, розміщуючи додатки в порядку появи посилань у тексті роботи. Посилання варто давати у вигляді висловів типу “…з розрахун

Нумерація сторінок курсової роботи
Нумерацію сторінок подають арабськими цифрами без знака №. Першою сторінкою курсової роботи є титульний аркуш, який включають до загальної кількості сторінок роботи. На титульному аркуші н

КРИТЕРІЇ ОЦІНКИ КУРСОВИХ РОБІТ
Курсова робота оцінюється за чотирибальною шкалою.   Оцінка “відмінно” ставиться, якщо: роботу виконано на творчому рівні; викладено теоретичні аспекти проб

Проблема 2. Економічне зростання, циклічний розвиток економіки та її ефективність
Тема 2.1. Динаміка основних макроекономічних показників України як індикатор стану економіки і ступеня її ефективності. Тема 2.2. Причини інвестиц

Проблема 8. Макроекономічні проблеми розвитку людського потенціалу
Тема 8.1. Розвиток людського потенціалу – стратегічна мета соціально-економічної політики України. Тема 8.2. Політика соціального захисту в Україн

РЕФЕРАТ
______с., _______рис., _________табл., ______додатків, _______джерел.   Предмет дослідження – рівень життя населення.   Мета курсової роботи – розкритт

Навчальне видання
  Методичні вказівки до підготовки курсової роботи з дисципліни “Макроекономіка”   (для студентів, що навчаються за напрямами 0501 -

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги