рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Проблема 5. Інфляційні процеси та їхній вплив на макроекономічну рівновагу

Проблема 5. Інфляційні процеси та їхній вплив на макроекономічну рівновагу - раздел Менеджмент, З дисципліни Макроекономіка 0502 - Менеджмент 4.5.1. Механізм Розвитку Інфляції В Україні За Часів Її Незалежнос...

4.5.1. Механізм розвитку інфляції в Україні за часів її незалежності.Для розкриття цієї теми рекомендується розглянути такі питання і вирішити завдання:

1.Охарактеризувати економічну категорію “інфляція”; виявити основні причини прояву і види інфляції; розглянути кейнсіанську та неокласичну концепції причин і розвитку інфляції; виявити особливості перебігу інфляційних процесів на пострадянському просторі.

2.Проаналізувати рівні інфляції в Україні за період з часу здобуття незалежності до теперішнього часу; виявити рушійні сили української інфляції як економічного, так і політичного характеру; розглянути немонетарні інтерпретації розвитку вітчизняних інфляційних процесів, зокрема, високий рівень монополізації та мілітаризації економіки, глибоку залежність від імпорту енергоносіїв і сировини, розлад господарських зв’язків у результаті розпаду СРСР, інфляційні очікування та інфляцію витрат; розглянути монетаристське трактування причин української інфляції, в тому числі зростання пропозиції грошей для покриття зовнішньої та внутрішньої заборгованості держави; виявити наслідки розгортання інфляційної спіралі зарплати й цін для української економіки.

3.Охарактеризувати дієвість антиінфляційної політики українського уряду та стримуючої політики НБУ на різних етапах розвитку інфляції. Особливу увагу слід приділити оцінці своєчасності та ефективності грошової реформи та її впливу на зменшення темпів інфляції в Україні. Доцільно простежити вплив політичних факторів на зміну загального рівня цін в економіці країни та охарактеризувати сьогоднішній стан перебігу інфляційних процесів з визначенням напрямів сучасної антиінфляційної політики держави.

 

4.5.2. Особливості стагфляційних процесів у трансформаційній економіці.Для розкриття даної теми необхідно висвітлити такі питання та виконати завдання:

1.Виявити теоретичні аспекти такого явища, як стагфляція: дати визначення поняттю; розглянути причини і джерела прояву стагфляції відповідно до поглядів неокласичної та неокейнсіанської шкіл економічної теорії; показати відмінність взаємного прояву підвищення загального рівня цін і рівня безробіття в короткостроковому та довготривалому періодах, тобто проаналізувати існування кривої Філліпса на різних інтервалах часу; показати механізм розкручування інфляційної спіралі заробітної плати і цін та виявити основні шляхи подолання інфляції, які пропонують економісти різних напрямків в економічній теорії.

2.Проаналізувати специфічні чинники розвитку інфляції, які проявляються в трансформаційній економіці, серед яких слід приділити увагу таким факторам, які є спадщиною командно-адміністративної системи: а)прихована інфляція у вигляді дефіциту товарів, низької якості товарів тощо, б)приховане безробіття та надлишкова чисельність зайнятих в народному господарстві, в)відсутність або недостатність трудових стимулів, притаманних ринковій економіці, і як слідство, зниження продуктивності суспільної праці; г)монопольне становище держави у сфері виробництва, зовнішньої торгівлі, сфері грошового обігу, що дозволяє встановлювати фіксовані ціни на продукцію, виходячи не з міркувань економічної ефективності, а політичної привабливості тих чи інших рішень. Крім того, слід виявити вплив чинників розгортання інфляційних процесів, які проявляють себе в період переходу до ринкових відносин, зокрема вплив розриву господарських зв’язків між підприємствами; вплив використання радянського рубля як засобу обігу чи платежу та проблема введення власної національної валюти; нагнітання надлишкової грошової маси для покриття бюджетного дефіциту; невиважена державна політика щодо грошово-кредитних відносин; інфляційні очікування споживачів та виробників, інші фактори. При розкритті зазначених у цьому пункті питань слід свої висновки підтверджувати аналізом фактичних даних, що характеризують параметри інфляції, витрат виробництва, в тому числі заробітної плати, обсягів національного виробництва, величини грошової маси та швидкості обертання грошей у країнах з перехідною економікою.

3.На основі проведеного аналізу визначити, які фактори інфляції – попиту чи витрат виробництва – переважають в трансформаційних економічних системах та висвітлити досвід боротьби зі стагфляцією в окремих державах та проаналізувати правильність визначення пріоритетів цієї боротьби на основі оцінки ефективності політики макроекономічної стабілізації. Доцільно також показати систему сучасних антиінфляційних заходів відповідно до економічної політики держави на сучасному етапі.

 

4.5.3. Інструменти і методи антиінфляційної політики та оцінка її ефективності.Для розкриття теми слід:

1.Розкрити теоретичні проблеми здійснення антиінфляційної політики: сформулювати її мету та задачі; визначити види політики, розкрити сутність і інструменти податково-бюджетної антиінфляційної політики; показати сутність і методи кредитно-грошового регулювання інфляційних процесів. Доцільно висвітлити також методи вторинного селективного регулювання, які ґрунтуються на спробах зменшення інфляційних очікувань споживачів та виробників, заходів щодо підвищення довіри уряду стосовно здійснення виваженої економічної політики. Необхідно також показати відмінності пропозицій кейнсіанців та неокласиків щодо антиінфляційної політики та зробити висновок про особливості застосування тих чи інших пропозицій в умовах переходу до ринкових відносин.

2.Критично проаналізувати практику антиінфляційної діяльності української держави за період з 1990р. до теперішнього часу. При цьому необхідно виділяти етапи розвитку інфляційних процесів та відповідні заходи антиінфляційної політики в податково-бюджетній та кредитно-грошовій сферах.

3.Базуючись на висновках проведеного аналізу, виявити помилки у здійсненні антиінфляційної політики та оцінити ефективність її проведення, тобто показати результати такої політики і порівняти їх з тією метою, яка висувалася при впровадженні тих чи інших заходів, а також висвітлити побічні ефекти антиінфляційних заходів.

4.5.4. Соціально-економічні наслідки інфляції в Україні.Для розкриття теми необхідно висвітлити такі проблеми і виконати такі завдання:

1.Розкрити передумови впливу інфляційних процесів на соціально-економічну сферу, серед яких особливу увагу слід приділити таким факторам: а)особливості розгортання інфляції попиту в умовах підсилення ажіотажного попиту в короткостроковому періоді; б)вплив інфляційних очікувань на сукупний попит у довготривалому періоді; в)особливості прояву очікуваної та неочікуваної інфляції на величину споживчого попиту та доходи населення; г)особливості впливу інфляції різних масштабів (наприклад, повзучої та галопуючої) на величину сукупної пропозиції.

2.На основі виявлених в першому розділі особливостей проаналізувати економічні наслідки інфляції, зокрема необхідно розрізнити вплив інфляції попиту та інфляції витрат на обсяги національного виробництва і виказати своє ставлення до позиції кейнсіанської школи щодо стимулюючої ролі збільшення сукупних видатків і грошової емісії в умовах неповної зайнятості. Серед економічних наслідків інфляції слід також проаналізувати: а)парадокс ощадливості, коли інфляційні процеси викликають збільшення схильності до заощадження і в результаті зменшуються обсяги національного виробництва і рівень зайнятості в економіці; б)ефект Пігу в умовах еластичних цін та ставки відсотку та порівняти його з парадоксом ощадливості і зробити висновок щодо наслідків інфляції, описаних у п.п. а) та б) в Україні; в)ефект Танзі – Олівера, який визначає вплив інфляції на реальну вартість податкових надходжень; г)зниження стимулів економічної активності через нестабільність і невизначеність економічної ситуації при високих темпах інфляції; д)прискорена матеріалізація грошових коштів, що призводить до підвищення швидкості обертання грошей при одночасному скороченні темпів зростання виробництва, або навіть і його падінні, результатом чого є неухильне падіння покупної сили грошей; е) диспропорційність розвитку галузей економіки за несбалансованої інфляції, інші економічні наслідки інфляції.

3.Ввиявити, які наслідки інфляція має на соціальну сферу через зміни в реальному і фінансовому секторах економіки. Тут доцільно споживчий сектор розділити на групи, які в різній мірі потерпають від інфляції, тобто тих, хто отримує фіксовані доходи, і тих, чиї доходи зростають пропорційно темпам інфляції. Серед соціальний наслідків інфляції слід проаналізувати такі, як перерозподіл національного доходу; прихована державна конфіскація грошових коштів у населення через податки та ощадні вклади в банках з державним контролем; зменшення фінансування соціальної сфери, яка утримується за рахунок бюджетних коштів; скорочення рівня зайнятості при прояві інфляції витрат; досягнення критичної точки інфляції і вплив падіння покупної сили грошей на різні групи населення тощо. При аналізі негативних соціальних наслідків інфляції доцільно вказувати можливі шляхи їх подолання.

 

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

З дисципліни Макроекономіка 0502 - Менеджмент

ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... КРАСНОАРМІЙСЬКА ФІЛІЯ... Методичні вказівки...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Проблема 5. Інфляційні процеси та їхній вплив на макроекономічну рівновагу

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Значення, мета і задачі курсової роботи. Виконання курсової роботи та її захист є важливим етапом у підготовці фахівця-економіста. Значення курсової роботи полягає в тому,

ОСНОВНІ ЕТАПИ ТА МЕТОДИКА ВИКОНАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ
Виконання курсової роботи охоплює такі етапи: вибір теми дослідження; складання завдання на виконання курсової роботи; визначення кола питань, що підлягають розгляду в ку

ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ ДО СТРУКТУРИ І ЗМІСТУ КУРСОВОЇ РОБОТИ
Перед написанням курсової роботи студент має виробити чітке уявлення щодо структури та змісту роботи. Зміст курсової роботи залежить від теми та мети дослідження. Але попри індивідуальний підхід до

Структура курсової роботи
Структурна частина роботи Приблизний обсяг, стор. Титульний аркуш Завдання на виконання курсової роботи

Проблема1. Макроекономічна структурна політика
4.1.1. Структура народногосподарського комплексу України: відповідність завданням розвитку суспільства. У роботі рекомендується виконати такі завдання: 1.

Проблема 2. Економічне зростання, циклічний розвиток економіки та її ефективність
4.2.1. Динаміка основних макроекономічних показників України як індикатор стану економіки і ступеня її ефективності.В цій темі рекомендується дослідити такі питання та розв’

Причини інвестиційної кризи в Україні та шляхи її подолання.
В цій темі рекомендується дослідити такі питання та розв’язати такі задачі: 1.Розкрити теоретичні проблеми інвестиційної кризи: сформулювати сутність інвестиційної кризи т

Проблема 4. Зайнятість в системі макроекономічної рівноваги
4.4.1. Повна та ефективна зайнятість як мета макроекономічного розвитку.Для розкриття теми цієї курсової роботи рекомендується розглянути такі питання та виконати такі завда

Проблема 6. Бюджетно-податкова політика як інструмент макроекономічної стабілізації
4.6.1. Державний бюджет як дзеркало розвитку економіки України.Для успішного висвітлення даної проблеми слід: 1.Виявити основні теоретичні аспекти

Проблема 7. Банківська система та кредитно-грошова політика в макроекономічних процесах
4.7.1. Функціонування грошово-кредитної системи в умовах трансформації економіки.Для успішного виконання курсової роботи слід розглянути такі питання та виконати такі завдан

Проблема 8. Макроекономічні проблеми розвитку людського потенціалу
4.8.1. Розвиток людського потенціалу – стратегічна мета соціально-економічної політики України.Для розкриття цієї теми слід розглянути такі питання та розв’язати такі задачі

РЕКОМЕНДОВАНА ЛІТЕРАТУРА
Для успішного виконання курсової роботи студент має опрацювати літературні джерела чотирьох видів: 1) навчальну літературу; 2) статистичні матеріали для аналізу досліджуваних процесів і явищ; 3) за

ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ
Курсову роботу необхідно оформлювати відповідно до Державного стандарту України ДСТУ 3008-95 “Документація. Звіти у сфері науки і техніки. Структура і правила оформлення”.  

Оформлення і нумерація заголовків
Текст основної частини курсової роботи поділяють на розділи, підрозділи, пункти та підпункти. Кожну структурну частину роботи, названу нижче, треба починати з нової сторінки. Заго

Мета і завдання бюджетної політики
Бюджетна політика є важливою складовою частиною економічної політики держави…” Заголовки пунктів друкують маленькими літерами (крім першої великої) з абзацного відступу в розрядці в підбір

Загальні правила посилання на використані джерела
При написанні курсової роботи студент повинен давати посилання на джерела, матеріали або окремі результати з яких наводяться в роботі, або на ідеях і висновках яких розроблюються проблеми, задачі,

Оформлення, нумерація і посилання на ілюстрації
Ілюстрації в курсовій роботі слід подавати таким чином, щоб вони допомагали досягти мети і відповідали загальному задуму дослідження і тексту роботи. Ілюстрації (схеми, графіки, карти тощо) необхід

Оформлення, нумерація і посилання на таблиці
Цифровий матеріал рекомендується оформлювати у вигляді таблиць. На всі таблиці курсової роботи мають бути посилання в тексті, при цьому слово “таблиця” в тексті пишуть скорочено: “табл.” П

Таблиця 2.3
  Сукупні ресурси домогосподарств у регіонах України в 1999р. [43, с.114]   Показник Область Укра

Оформлення, нумерація і посилання на формули
При використанні формул необхідно дотримуватися певних техніко-орфографічних правил. Найбільші, а також довгі і громіздкі формули, котрі мають у складі знаки суми, добутку, диференціювання

Оформлення списку використаних джерел
Список використаних джерел - елемент бібліографічного апарату, котрий містить бібліографічні описи використаних джерел і розміщується після висновків. Бібліографічний опис складають безпос

Оформлення, нумерація і посилання на додатки
Додатки оформлюють як продовження курсової роботи на наступних її сторінках, розміщуючи додатки в порядку появи посилань у тексті роботи. Посилання варто давати у вигляді висловів типу “…з розрахун

Нумерація сторінок курсової роботи
Нумерацію сторінок подають арабськими цифрами без знака №. Першою сторінкою курсової роботи є титульний аркуш, який включають до загальної кількості сторінок роботи. На титульному аркуші н

КРИТЕРІЇ ОЦІНКИ КУРСОВИХ РОБІТ
Курсова робота оцінюється за чотирибальною шкалою.   Оцінка “відмінно” ставиться, якщо: роботу виконано на творчому рівні; викладено теоретичні аспекти проб

Проблема 2. Економічне зростання, циклічний розвиток економіки та її ефективність
Тема 2.1. Динаміка основних макроекономічних показників України як індикатор стану економіки і ступеня її ефективності. Тема 2.2. Причини інвестиц

Проблема 8. Макроекономічні проблеми розвитку людського потенціалу
Тема 8.1. Розвиток людського потенціалу – стратегічна мета соціально-економічної політики України. Тема 8.2. Політика соціального захисту в Україн

РЕФЕРАТ
______с., _______рис., _________табл., ______додатків, _______джерел.   Предмет дослідження – рівень життя населення.   Мета курсової роботи – розкритт

Навчальне видання
  Методичні вказівки до підготовки курсової роботи з дисципліни “Макроекономіка”   (для студентів, що навчаються за напрямами 0501 -

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги