рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Проблема1. Макроекономічна структурна політика

Проблема1. Макроекономічна структурна політика - раздел Менеджмент, З дисципліни Макроекономіка 0502 - Менеджмент 4.1.1. Структура Народногосподарського Комплексу України: Відповід...

4.1.1. Структура народногосподарського комплексу України: відповідність завданням розвитку суспільства. У роботі рекомендується виконати такі завдання:

1.Висвітлити теоретичні проблеми структури економіки і її значення для динамічного розвитку країни: загальні риси та особливості структури економіки розвинутих країн та країн, що розвиваються; види макроекономічних пропорцій та їхній вплив на економічний і соціальний розвиток країни; тенденції структурних зрушень економіки, що відповідають сучасному етапові НТП.

2.Проаналізувати структуру народногосподарського комплексу України: слід провести вертикальний аналіз (тобто проаналізувати внутрішню структуру досліджуваного явища за такими показниками, як ВВП, національний доход, чисельність зайнятих, розподіл основних виробничих фондів тощо); провести горизонтальний аналіз структури економіки України (тобто проаналізувати динамічні зміни макроекономічних пропорцій за десятирічний період та виявити тенденції структурних зрушень економіки України); порівняти структуру народногосподарського комплексу України з індустріально розвинутими країнами, а також країнами Східної Європи, Росії та іншими країнами СНД; виявити закономірності розвитку структури національних економік у зв’язку з процесами глобалізації і об’єднання Європи.

3.На основі проведеного аналізу зробити висновки про ступінь відповідності структури української економіки потребам сучасного етапу НТП і соціально-економічного розвитку суспільства; оцінити спрямованість і ефективність урядової структурної політики та визначити напрямки її удосконалення.

4.1.2. Старопромисловий регіон Донбасу і необхідність його структурної перебудови.У роботі рекомендується розглянути такі питання:

1.Теоретичні проблеми регіональних відмінностей структури економіки України: особливості формування старопромислових регіонів, в тому числі Донбасу; роль, яку вони відіграли в процесі індустріалізації країни і розвитку промисловості; необхідність структурної перебудови економіки старопромислових регіонів; теоретичні і нормативні основи функціонування спеціальних економічних зон та територій приоритетного розвитку.

2.Аналіз специфіки галузевої структури економіки Донецького регіону: слід проаналізувати показники, що характеризують частку обсягу національного виробництва та доходу, які створено підприємствами Донбаса (ВВП, національного доходу), проаналізувати показники, що характеризують наявність та ефективність використання економічних ресурсів Донбаса (чисельності зайнятих та рівень безробіття, середній рівень заробітної плати та обсяги її заборгованості, продуктивність праці в галузях, вартість основних виробничих фондів та ступінь їхнього зносу, фондовіддача, обсяги інвестицій (приватних і державних), рентабельність галузей тощо); проаналізувати показники забруднення навколишнього середовища та коштів, що витрачаються підприємствами на його охорону. Приділити особливу увагу паливно-енергетичному та металургійному комплексам.

3.Висвітлення на основі проведеного аналізу виробничих, економічних, соціальних та екологічних проблем, які обумовлені функціонуванням застарілої структури виробництва в Донбасі, розкриття необхідності її докорінної перебудови; виявлення основних факторів здійснення такої перебудови, оцінка дієвості державної та регіональної структурної політики та визначення напрямків удосконалення структури економіки Старопромислового регіону Донбаса. Оцінка народногосподарського ефекту від здійснення запропонованих заходів щодо вирішення проблеми структурної перебудови регіональної економіки.

 

4.1.3. Невиробнича сфера в структурі народногосподарського комплексу України: проблеми функціонування та шляхи розвитку.У роботі рекомендується розглянути такі питання:

1.Теоретичні аспекти функціонування і розвитку невиробничої сфери: невиробнича сфера в структурі сучасної макроекономіки; роль і значення освіти, охорони здоров’я, культури, мистецтва, спорту та інших галузей невиробничої інфраструктури для стабільного і динамічного розвитку економіки; специфіка функціонування даної сфери з погляду наявності “зовнішніх ефектів” та її особливого положення в системі ринкових відносин; новітні тенденції структурних змін розвинутих країн, що рухаються у напрямку створення постіндустріального суспільства; вплив розвитку глобальних інформаційних технологій на розвиток невиробничої сфери та структуру економіки окремих країн.

2.Аналіз рівня розвитку невиробничої сфери в Україні за період незалежності нашої держави та порівняно з іншими країнами: слід провести динамічний та порівняльний аналіз показників вартості наданих послуг, фінансування, забезпеченості основними виробничими фондами і кадрами, рівня оплати праці в галузях невиробничої сфери, частки витрат на потреби невиробничої сфери в державному та місцевих бюджетах тощо; провести аналіз механізму державної підтримки галузей невиробничої сфери в контексті світового досвіду.

3.Основні проблеми функціонування і розвитку невиробничої сфери; причини, що породили ці проблеми, та напрямки і шляхи подальшого розвитку невиробничої сфери, підвищення її ефективності.

 

4.1.4. Агропромисловий комплекс України в системі макроекономічних пропорцій і показників.Тема потребує висвітлення таких проблем та виконання таких завдань:

1.Теоретичні проблеми структури економіки та ролі в ній АПК: взаємодія АПК з іншими галузями народного господарства; доля АПК у створенні ВВП та національного доходу для розвинутих та аграрних країн; проблеми підвищення продуктивності агропромислового комплексу; в тому числі, теоретичні та законодавчі проблеми функціонування та розвитку ринку землі в пострадянських країнах, проблеми ціноутворення на сільськогосподарську та промислову продукцію тощо; проблеми інтеграції АПК України у світове господарство та проблеми забезпечення економічного суверенітету держави, збільшення експортного потенціалу та підвищення життєвого рівня населення України.

2.Аналіз динаміки розвитку АПК України за 90-ті роки за показниками обсягів виробництва сільськогосподарської продукції та її переробки, продуктивності праці в АПК, рівня зайнятості, рівня сукупних доходів працівників АПК та порівняльний аналіз рівня та ефективності функціонування АПК нашої країни з іншими державами, в тому числі тими, що мають подібні природні умови, або близькі до України за рівнем економічного розвитку чи відносинами власності на землю.

3.Висвітлення на базі проведеного аналізу основних проблем АПК на сучасному етапі розвитку економіки України з урахуванням досвіду інших країн; оцінка ефективності державної політики щодо розвитку АПК; визначення напрямків і шляхів розвитку агропромислового комплексу і оцінка значення запропонованих дій в контексті удосконалення структури економіки та макроекономічних пропорцій, а також підвищення життєвого рівня населення України, зокрема, сільських мешканців.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

З дисципліни Макроекономіка 0502 - Менеджмент

ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... КРАСНОАРМІЙСЬКА ФІЛІЯ... Методичні вказівки...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Проблема1. Макроекономічна структурна політика

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Значення, мета і задачі курсової роботи. Виконання курсової роботи та її захист є важливим етапом у підготовці фахівця-економіста. Значення курсової роботи полягає в тому,

ОСНОВНІ ЕТАПИ ТА МЕТОДИКА ВИКОНАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ
Виконання курсової роботи охоплює такі етапи: вибір теми дослідження; складання завдання на виконання курсової роботи; визначення кола питань, що підлягають розгляду в ку

ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ ДО СТРУКТУРИ І ЗМІСТУ КУРСОВОЇ РОБОТИ
Перед написанням курсової роботи студент має виробити чітке уявлення щодо структури та змісту роботи. Зміст курсової роботи залежить від теми та мети дослідження. Але попри індивідуальний підхід до

Структура курсової роботи
Структурна частина роботи Приблизний обсяг, стор. Титульний аркуш Завдання на виконання курсової роботи

Проблема 2. Економічне зростання, циклічний розвиток економіки та її ефективність
4.2.1. Динаміка основних макроекономічних показників України як індикатор стану економіки і ступеня її ефективності.В цій темі рекомендується дослідити такі питання та розв’

Причини інвестиційної кризи в Україні та шляхи її подолання.
В цій темі рекомендується дослідити такі питання та розв’язати такі задачі: 1.Розкрити теоретичні проблеми інвестиційної кризи: сформулювати сутність інвестиційної кризи т

Проблема 4. Зайнятість в системі макроекономічної рівноваги
4.4.1. Повна та ефективна зайнятість як мета макроекономічного розвитку.Для розкриття теми цієї курсової роботи рекомендується розглянути такі питання та виконати такі завда

Проблема 5. Інфляційні процеси та їхній вплив на макроекономічну рівновагу
4.5.1. Механізм розвитку інфляції в Україні за часів її незалежності.Для розкриття цієї теми рекомендується розглянути такі питання і вирішити завдання: 1.

Проблема 6. Бюджетно-податкова політика як інструмент макроекономічної стабілізації
4.6.1. Державний бюджет як дзеркало розвитку економіки України.Для успішного висвітлення даної проблеми слід: 1.Виявити основні теоретичні аспекти

Проблема 7. Банківська система та кредитно-грошова політика в макроекономічних процесах
4.7.1. Функціонування грошово-кредитної системи в умовах трансформації економіки.Для успішного виконання курсової роботи слід розглянути такі питання та виконати такі завдан

Проблема 8. Макроекономічні проблеми розвитку людського потенціалу
4.8.1. Розвиток людського потенціалу – стратегічна мета соціально-економічної політики України.Для розкриття цієї теми слід розглянути такі питання та розв’язати такі задачі

РЕКОМЕНДОВАНА ЛІТЕРАТУРА
Для успішного виконання курсової роботи студент має опрацювати літературні джерела чотирьох видів: 1) навчальну літературу; 2) статистичні матеріали для аналізу досліджуваних процесів і явищ; 3) за

ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ
Курсову роботу необхідно оформлювати відповідно до Державного стандарту України ДСТУ 3008-95 “Документація. Звіти у сфері науки і техніки. Структура і правила оформлення”.  

Оформлення і нумерація заголовків
Текст основної частини курсової роботи поділяють на розділи, підрозділи, пункти та підпункти. Кожну структурну частину роботи, названу нижче, треба починати з нової сторінки. Заго

Мета і завдання бюджетної політики
Бюджетна політика є важливою складовою частиною економічної політики держави…” Заголовки пунктів друкують маленькими літерами (крім першої великої) з абзацного відступу в розрядці в підбір

Загальні правила посилання на використані джерела
При написанні курсової роботи студент повинен давати посилання на джерела, матеріали або окремі результати з яких наводяться в роботі, або на ідеях і висновках яких розроблюються проблеми, задачі,

Оформлення, нумерація і посилання на ілюстрації
Ілюстрації в курсовій роботі слід подавати таким чином, щоб вони допомагали досягти мети і відповідали загальному задуму дослідження і тексту роботи. Ілюстрації (схеми, графіки, карти тощо) необхід

Оформлення, нумерація і посилання на таблиці
Цифровий матеріал рекомендується оформлювати у вигляді таблиць. На всі таблиці курсової роботи мають бути посилання в тексті, при цьому слово “таблиця” в тексті пишуть скорочено: “табл.” П

Таблиця 2.3
  Сукупні ресурси домогосподарств у регіонах України в 1999р. [43, с.114]   Показник Область Укра

Оформлення, нумерація і посилання на формули
При використанні формул необхідно дотримуватися певних техніко-орфографічних правил. Найбільші, а також довгі і громіздкі формули, котрі мають у складі знаки суми, добутку, диференціювання

Оформлення списку використаних джерел
Список використаних джерел - елемент бібліографічного апарату, котрий містить бібліографічні описи використаних джерел і розміщується після висновків. Бібліографічний опис складають безпос

Оформлення, нумерація і посилання на додатки
Додатки оформлюють як продовження курсової роботи на наступних її сторінках, розміщуючи додатки в порядку появи посилань у тексті роботи. Посилання варто давати у вигляді висловів типу “…з розрахун

Нумерація сторінок курсової роботи
Нумерацію сторінок подають арабськими цифрами без знака №. Першою сторінкою курсової роботи є титульний аркуш, який включають до загальної кількості сторінок роботи. На титульному аркуші н

КРИТЕРІЇ ОЦІНКИ КУРСОВИХ РОБІТ
Курсова робота оцінюється за чотирибальною шкалою.   Оцінка “відмінно” ставиться, якщо: роботу виконано на творчому рівні; викладено теоретичні аспекти проб

Проблема 2. Економічне зростання, циклічний розвиток економіки та її ефективність
Тема 2.1. Динаміка основних макроекономічних показників України як індикатор стану економіки і ступеня її ефективності. Тема 2.2. Причини інвестиц

Проблема 8. Макроекономічні проблеми розвитку людського потенціалу
Тема 8.1. Розвиток людського потенціалу – стратегічна мета соціально-економічної політики України. Тема 8.2. Політика соціального захисту в Україн

РЕФЕРАТ
______с., _______рис., _________табл., ______додатків, _______джерел.   Предмет дослідження – рівень життя населення.   Мета курсової роботи – розкритт

Навчальне видання
  Методичні вказівки до підготовки курсової роботи з дисципліни “Макроекономіка”   (для студентів, що навчаються за напрямами 0501 -

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги