рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

ОСНОВНІ ЕТАПИ ТА МЕТОДИКА ВИКОНАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ

ОСНОВНІ ЕТАПИ ТА МЕТОДИКА ВИКОНАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ - раздел Менеджмент, З дисципліни Макроекономіка 0502 - Менеджмент Виконання Курсової Роботи Охоплює Такі Етапи: Вибір Теми Дослідження...

Виконання курсової роботи охоплює такі етапи:

вибір теми дослідження;

складання завдання на виконання курсової роботи;

визначення кола питань, що підлягають розгляду в курсовій роботі;

складання бібліографії з обраної теми;

вивчення економічної літератури вітчизняних та зарубіжних вчених-економістів з обраної теми роботи та складання плану роботи;

збір статистично-економічної інформації з досліджуваної проблеми;

обробка та аналіз зібраних фактичних матеріалів;

розробка рекомендацій щодо підвищення ефективності економіки, які розглянуті в ракурсі обраної теми роботи;

написання та оформлення курсової роботи відповідно до вимог, які викладено в даних методичних рекомендаціях;

подання виконаної роботи на рецензування керівникові;

одержання рецензії керівника та врахування зауважень;

одержання допуску до захисту положень роботи;

захист курсової роботи.

Курсову роботу студент виконує під керівництвом викладача кафедри ЕУП. При цьому слід наголосити на необхідності самостійної підготовки курсової роботи студентом. Керівник лише спрямовує дослідження, перевіряє правильність розрахунків і обґрунтованість висновків та рекомендацій. Такий підхід дозволяє зберегти почуття відповідальності за роботу, розвиває навички творчого наукового дослідження. Але не слід припускатися й такої крайності, коли студент необґрунтовано ігнорує рекомендації керівника, що може призвести до негативних наслідків.

Тематику курсових робіт побудовано за принципом проблемних груп. Теми робіт однієї проблемної групи взаємозв’язані, вони передбачають координацію та співробітництво її учасників з урахуванням різних аспектів розкриття проблеми тією чи іншою темою курсової роботи.

Студенти самостійно вибирають тему курсової роботи, зважаючи на свій науковий інтерес до конкретної економічної проблеми. Тема роботи може бути пов’язана і з науково-дослідницькою роботою студента, і з напрямком, за яким у майбутньому студент передбачає виконувати дипломну роботу.

Вибір тем курсових робіт в академічній групі здійснюється таким чином, щоб не було студентів, які обрали одну й ту саму тему. Перелік рекомендованих тем курсових робіт подано в додатку А.

Завдання на виконання курсової роботи складає студент спільно зі своїм керівником. У завданні необхідно вказати етапи виконання та терміни закінчення окремих частин роботи, мету, короткий зміст та перелік статистичних матеріалів, необхідних для виконання роботи.

Початковим етапом безпосереднього виконання роботи є визначення кола питань, які мають бути розглянуті в курсовій роботі, та підбір літератури. Поряд зі складанням попередньої бібліографії необхідно визначити і систематизувати статистичні звіти, матеріали економічних досліджень, визначити методи і порядок відбору іншої інформації, необхідної для підготовки курсової роботи.

Наступним етапом роботи є критичне вивчення літератури. На цьому етапі відбирається матеріал для включення в курсову роботу, складається її план (структура викладення, оформлення ілюстративного матеріалу тощо).

Пошук літератури з обраної теми має сенс починати з визначення кола питань, які входять у вирішення даної проблеми. Доцільно ознайомитися з обраною темою в програмі курсу макроекономіки, опрацювати відповідні розділи в підручниках, конспектах лекцій та матеріалах до практичних занять.

Необхідно ознайомитися також із документами нормативно-правового характеру, з монографіями, з періодичною літературою за останні 2 – 3 роки.

Здійснюючи підбір літератури, бажано відразу робити її бібліографічний опис на окремих картках чи аркушах паперу, тобто вказувати прізвище і ініціали автора, назву роботи, місце і рік видання, видавництво, кількість сторінок, а для статей - прізвище і ініціали автора, назву статті, назву збірника чи періодичного видання, рік, число видання. Корисними будуть на картці і додаткові відомості: зауваження про цінність і важливість даного матеріалу, короткий зміст, бібліотечний шифр та ін. Це полегшить роботу зі складання переліку використаних джерел та допоможе студентові орієнтуватися в зібраному матеріалі.

При використанні в тексті курсової роботи дослівних висловлювань авторів, а також при непрямому наведенні їхніх думок, при використанні цифрового матеріалу, формул, таблиць, графіків тощо обов’язковим є посилання на джерело інформації. Тому, складаючи конспект, студент має звернути особливу увагу на цитати і номери сторінок, на яких ці цитати розташовані і на які в подальшому він буде посилатися в курсовій роботі. За правильність цитат, вірогідність даних, наведених у роботі, відповідає студент - автор курсової роботи.

Додержання критичного підходу в дослідженні обраної проблеми передбачає ознайомлення з поглядами різних авторів з того чи іншого питання, аналіз протилежних точок зору. При цьому студент має зробити власні аргументовані висновки і стати на певну позицію. Самостійність мислення значно підвищує цінність курсової роботи та сприяє більш глибокому засвоєнню матеріалу.

Складання плану курсової роботи є основою системного викладу матеріалу. До цього етапу слід приступати після визначення кола питань дослідження і знайомства з певною частиною спеціальної літератури.

Студент самостійно складає план роботи відповідно до мети свого дослідження та кола задач, які необхідно розв’язати для досягнення поставленої мети. Після складання плану його необхідно погодити з керівником курсової роботи.

План складається з розділів та підрозділів. За необхідності можлива і більша деталізація питань шляхом поділу матеріалу на пункти і підпункти. Питання плану мають бути згрупованими таким чином, щоб уникнути повторів, але одночасно охопити всі аспекти розкриття теми роботи. У плані має бути збережена логіка викладу інформації. Питання плану повинні бути пов’язані між собою, відображати зміст і структуру курсової роботи, які викладено у розділі 3 цих методичних вказівок. У процесі роботи план може коригуватися й уточнюватися.

Опрацювавши теоретичні джерела за темою своєї роботи, а інколи і паралельно з нею, студентові необхідно підібрати і проаналізувати фактичний матеріал, що підтверджує ті чи інші теоретичні положення та висновки. Використання всіх статистичних даних у курсовій роботі має бути обґрунтованим. Слід уникати використання випадкових і надлишкових даних. Разом із тим не можна допускати важливих висновків, які не підтверджено переконливим аналізом фактичних даних.

Основними джерелами фактичних даних є статистичні збірники та довідники, що видаються Державним комітетом статистики та його обласними управліннями. Окремі статистичні дані можна почерпнути з періодичних видань.

Зібраний статистичний матеріал доцільно групувати, систематизувати та надавати у вигляді таблиць, графіків, діаграм тощо. При цьому посилання на джерело інформації є обов’язковим.

Після того, як зібрано необхідний матеріал, приступають до написання курсової роботи. При написанні роботи слід дотримуватися наукового стилю викладу матеріалу з урахуванням правил оформлення курсової роботи, які наведено в розділі 6 цих методичних вказівок.

За результатами дослідження підбивають підсумки та формулюють висновки по курсовій роботі.

Після написання курсова робота має бути перевірена студентом з метою виправлення орфографічних, стилістичних і інших помилок та подана на кафедру для рецензування не пізніш, ніж за два тижні до захисту. Роботу, оформлену згідно з вимогами, рецензує керівник. Перевірка і рецензування курсових робіт здійснюється у десятиденний термін з моменту подання їх на кафедру. Приклад оформлення рецензії див. у додатку Ж.

За наявності суттєвих недоліків і неправильного оформлення роботи керівник дає негативну рецензію, в якій зазначає зауваження, повертає студентові курсову роботу на доопрацювання. При цьому на титульному аркуші курсової роботи робиться позначка “на доопрацювання”, проставляється дата повернення роботи і підпис керівника. Після виправлення помилок процедура подання роботи на рецензування повторюється.

До захисту курсової роботи допускають студентів, які успішно витримали іспит чи залік з курсу макроекономіки, що передбачено навчальним планом, та які своєчасно підготували курсову роботу, отримали позитивну рецензію і дотримувалися термінів виконання і подання курсової роботи на рецензію. При цьому на титульному аркуші курсової роботи керівник ставить позначку “до захисту”, дату і свій підпис.

Захист курсової роботи відбувається у термін, заздалегідь призначений розкладом заліків та захисту курсових робіт, перед комісією, склад якої затверджується на кафедрі. Захист курсових робіт є відкритим, тобто на ньому можуть бути присутніми всі бажаючі.

Захищають разом свої роботи студенти академічної групи, що виконали їх у межах однієї проблемної групи. Це дозволяє комплексно розглянути проблеми, що винесено на захист.

Студент готує доповідь тривалістю 5 – 7 хвилин, в якій у стислій формі має бути відображена мета курсової роботи, основні завдання, які в ній розв’язані, висновки щодо аналізу існуючих теоретичних підходів до досліджуваної проблеми, підсумки аналізу статистичних даних з викладом виявлених тенденцій і факторів досліджуваного явища або процесів, а також пропозиціями щодо розв’язання виявлених проблем.

Студент повинен продемонструвати знання теми своєї роботи, вміти відповідати на зауваження рецензента, а також на запитання присутніх на захисті осіб, якщо ці питання входили до кола задач, що були поставлені в курсовій роботі.

Рішення про остаточну оцінку курсової роботи ґрунтується як на якості самої роботи, так і на доповіді та відповідях студента у процесі захисту. Отже студент повинен не лише написати роботу, але і вміло її захистити.

Студент, який не виконав курсову роботу у терміни, передбачені навчальним планом, або який одержав при захисті незадовільну оцінку, має право захистити роботу в порядку погашення академічної заборгованості.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

З дисципліни Макроекономіка 0502 - Менеджмент

ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... КРАСНОАРМІЙСЬКА ФІЛІЯ... Методичні вказівки...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: ОСНОВНІ ЕТАПИ ТА МЕТОДИКА ВИКОНАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Значення, мета і задачі курсової роботи. Виконання курсової роботи та її захист є важливим етапом у підготовці фахівця-економіста. Значення курсової роботи полягає в тому,

ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ ДО СТРУКТУРИ І ЗМІСТУ КУРСОВОЇ РОБОТИ
Перед написанням курсової роботи студент має виробити чітке уявлення щодо структури та змісту роботи. Зміст курсової роботи залежить від теми та мети дослідження. Але попри індивідуальний підхід до

Структура курсової роботи
Структурна частина роботи Приблизний обсяг, стор. Титульний аркуш Завдання на виконання курсової роботи

Проблема1. Макроекономічна структурна політика
4.1.1. Структура народногосподарського комплексу України: відповідність завданням розвитку суспільства. У роботі рекомендується виконати такі завдання: 1.

Проблема 2. Економічне зростання, циклічний розвиток економіки та її ефективність
4.2.1. Динаміка основних макроекономічних показників України як індикатор стану економіки і ступеня її ефективності.В цій темі рекомендується дослідити такі питання та розв’

Причини інвестиційної кризи в Україні та шляхи її подолання.
В цій темі рекомендується дослідити такі питання та розв’язати такі задачі: 1.Розкрити теоретичні проблеми інвестиційної кризи: сформулювати сутність інвестиційної кризи т

Проблема 4. Зайнятість в системі макроекономічної рівноваги
4.4.1. Повна та ефективна зайнятість як мета макроекономічного розвитку.Для розкриття теми цієї курсової роботи рекомендується розглянути такі питання та виконати такі завда

Проблема 5. Інфляційні процеси та їхній вплив на макроекономічну рівновагу
4.5.1. Механізм розвитку інфляції в Україні за часів її незалежності.Для розкриття цієї теми рекомендується розглянути такі питання і вирішити завдання: 1.

Проблема 6. Бюджетно-податкова політика як інструмент макроекономічної стабілізації
4.6.1. Державний бюджет як дзеркало розвитку економіки України.Для успішного висвітлення даної проблеми слід: 1.Виявити основні теоретичні аспекти

Проблема 7. Банківська система та кредитно-грошова політика в макроекономічних процесах
4.7.1. Функціонування грошово-кредитної системи в умовах трансформації економіки.Для успішного виконання курсової роботи слід розглянути такі питання та виконати такі завдан

Проблема 8. Макроекономічні проблеми розвитку людського потенціалу
4.8.1. Розвиток людського потенціалу – стратегічна мета соціально-економічної політики України.Для розкриття цієї теми слід розглянути такі питання та розв’язати такі задачі

РЕКОМЕНДОВАНА ЛІТЕРАТУРА
Для успішного виконання курсової роботи студент має опрацювати літературні джерела чотирьох видів: 1) навчальну літературу; 2) статистичні матеріали для аналізу досліджуваних процесів і явищ; 3) за

ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ
Курсову роботу необхідно оформлювати відповідно до Державного стандарту України ДСТУ 3008-95 “Документація. Звіти у сфері науки і техніки. Структура і правила оформлення”.  

Оформлення і нумерація заголовків
Текст основної частини курсової роботи поділяють на розділи, підрозділи, пункти та підпункти. Кожну структурну частину роботи, названу нижче, треба починати з нової сторінки. Заго

Мета і завдання бюджетної політики
Бюджетна політика є важливою складовою частиною економічної політики держави…” Заголовки пунктів друкують маленькими літерами (крім першої великої) з абзацного відступу в розрядці в підбір

Загальні правила посилання на використані джерела
При написанні курсової роботи студент повинен давати посилання на джерела, матеріали або окремі результати з яких наводяться в роботі, або на ідеях і висновках яких розроблюються проблеми, задачі,

Оформлення, нумерація і посилання на ілюстрації
Ілюстрації в курсовій роботі слід подавати таким чином, щоб вони допомагали досягти мети і відповідали загальному задуму дослідження і тексту роботи. Ілюстрації (схеми, графіки, карти тощо) необхід

Оформлення, нумерація і посилання на таблиці
Цифровий матеріал рекомендується оформлювати у вигляді таблиць. На всі таблиці курсової роботи мають бути посилання в тексті, при цьому слово “таблиця” в тексті пишуть скорочено: “табл.” П

Таблиця 2.3
  Сукупні ресурси домогосподарств у регіонах України в 1999р. [43, с.114]   Показник Область Укра

Оформлення, нумерація і посилання на формули
При використанні формул необхідно дотримуватися певних техніко-орфографічних правил. Найбільші, а також довгі і громіздкі формули, котрі мають у складі знаки суми, добутку, диференціювання

Оформлення списку використаних джерел
Список використаних джерел - елемент бібліографічного апарату, котрий містить бібліографічні описи використаних джерел і розміщується після висновків. Бібліографічний опис складають безпос

Оформлення, нумерація і посилання на додатки
Додатки оформлюють як продовження курсової роботи на наступних її сторінках, розміщуючи додатки в порядку появи посилань у тексті роботи. Посилання варто давати у вигляді висловів типу “…з розрахун

Нумерація сторінок курсової роботи
Нумерацію сторінок подають арабськими цифрами без знака №. Першою сторінкою курсової роботи є титульний аркуш, який включають до загальної кількості сторінок роботи. На титульному аркуші н

КРИТЕРІЇ ОЦІНКИ КУРСОВИХ РОБІТ
Курсова робота оцінюється за чотирибальною шкалою.   Оцінка “відмінно” ставиться, якщо: роботу виконано на творчому рівні; викладено теоретичні аспекти проб

Проблема 2. Економічне зростання, циклічний розвиток економіки та її ефективність
Тема 2.1. Динаміка основних макроекономічних показників України як індикатор стану економіки і ступеня її ефективності. Тема 2.2. Причини інвестиц

Проблема 8. Макроекономічні проблеми розвитку людського потенціалу
Тема 8.1. Розвиток людського потенціалу – стратегічна мета соціально-економічної політики України. Тема 8.2. Політика соціального захисту в Україн

РЕФЕРАТ
______с., _______рис., _________табл., ______додатків, _______джерел.   Предмет дослідження – рівень життя населення.   Мета курсової роботи – розкритт

Навчальне видання
  Методичні вказівки до підготовки курсової роботи з дисципліни “Макроекономіка”   (для студентів, що навчаються за напрямами 0501 -

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги