рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Причини інвестиційної кризи в Україні та шляхи її подолання.

Причини інвестиційної кризи в Україні та шляхи її подолання. - раздел Менеджмент, З дисципліни Макроекономіка 0502 - Менеджмент В Цій Темі Рекомендується Дослідити Такі Питання Та Розв’Язати Такі Задачі:...

В цій темі рекомендується дослідити такі питання та розв’язати такі задачі:

1.Розкрити теоретичні проблеми інвестиційної кризи: сформулювати сутність інвестиційної кризи та причини її виникнення, висвітлити роль інвестицій для забезпечення економічного підйому; охарактеризувати погляди неокласичної школи макроекономіки та погляди кейнсіанської теорії щодо значення інвестиційних витрат для економічного зростання, виявити фактори попиту на інвестиції та дослідити їхній вплив на величину інвестицій; розкрити особливості інвестиційних процесів країн з перехідною економікою, зокрема ті, що пов’язані зі зміною форми власності підприємств та приватизацією, а також дослідити роль розвитку фондового ринку і ринкової інфраструктури для подолання інвестиційної кризи; виявити сучасні тенденції інвестування в сектор високих технологій та традиційний сектор економіки і зробити висновок щодо можливості і необхідності додержання світових тенденцій.

2.Проаналізувати процеси виникнення, поглиблення та подолання інвестиційної кризи в Україні: дати аналіз динаміки номінальних і реальних інвестицій в Україні за період її незалежності; проаналізувати спрямованість інвестицій в окремі сектори економіки; виявити причини інвестиційної кризи та охарактеризувати фактори, які зумовили інвестиційну кризу; розглянути економічні та соціальні наслідки цієї кризи.

3.Охарактеризувати урядову політику подолання інвестиційної кризи на сучасному етапі розвитку української економіки й порівняти її з інвестиційною політикою Росії та інших країн СНД; проаналізувати дієвість спроб залучення інвестицій за допомогою утворення спеціальних економічних зон та територій пріоритетного розвитку; оцінити ефективність інвестиційної політики та визначити можливі шляхи подолання інвестиційної кризи в економіці України з урахуванням світових тенденцій інвестиційних процесів, мобілізації внутрішніх інвестиційних ресурсів та можливості залучення іноземних інвестицій.

4.2.3. Інвестиційна політика держави як фактор економічного зростання.В цій темі рекомендується дослідити такі питання та розв’язати такі задачі:

1.Висвітлити теоретичні аспекти здійснення інвестиційної політики: необхідно виявити сутність інвестицій, форми та джерела інвестицій; розкрити основні концепції інвестиційної політики, зокрема висвітлити, яку роль відводять збільшенню інвестицій неокласична та кейнсіанська школа макроекономіки; охарактеризувати фактори, які зумовлюють величину інвестицій як макроекономічного показника та фактори підвищення інвестиційної привабливості окремих об’єктів.

2.Проаналізувати інвестиційні процеси, що відбуваються в Україні: дослідити динаміку валових і чистих інвестицій за останні десять років, зробити висновки щодо обсягів капітальних вкладень, ступеня оновлення основних засобів, а також напрямків інвестування в економіку України; проаналізувати обсяги інвестицій з державних і приватних джерел, обсяги вітчизняних та іноземних інвестицій. Необхідно також зробити порівняльний аналіз напрямків і ефективності інвестиційної політики в Україні та інших державах.

3.Виявити проблеми проведення ефективної інвестиційної політики в Україні та намітити напрямки її удосконалення відповідно до світових тенденцій розвитку економіки.

 

4.2.4. Природа економічної кризи в Україні та проблема стабілізації економіки.В цій темі рекомендується висвітлити такі питання та виконати такі завдання:

1.Розкрити теоретичні аспекти сутності економічних криз: види економічних криз, їхні причини, форми прояву економічних криз, динаміка макроекономічних показників, яка свідчить про кризовий стан економіки, тощо. Необхідно зупинитися на поглядах різних економічних шкіл на природу економічних криз, зокрема неокласичної, кейнсіанської шкіл, інституційного напрямку в економічній теорії. Особливу увагу рекомендується приділити висвітленню сутності структурних і системних криз, а також виявленню факторів економічного та політичного характеру, що спричиняють кризи і сприяють їхньому поглибленню.

2.Проаналізувати особливості економічної кризи в Україні та комплекс причин, які породжують кризовий стан економіки. Слід визначити форми прояву економічної кризи в Україні, проаналізувати показники обсягу національного виробництва, національного доходу, промислової та сільськогосподарської продукції протягом 90-х років і до теперішнього часу. Порівняти динаміку цих показників з характеристиками обсягу інвестицій в економіку, фінансування невиробничої сфери, особливо освітньої галузі, показниками функціонування фінансової системи, структурою обсягів окремих галузей у загальнонаціональному обсязі виробництва, проаналізувати структуру експорту-імпорту. Рекомендується також виявити наслідки економічної кризи на життєвий рівень населення. За результатами проведеного аналізу необхідно зробити висновки щодо факторів, які спричинили економічну кризу в Україні, та порівняти її глибину з глибиною кризи в Росії, Білорусі, інших країнах колишнього Радянського Союзу.

3.Оцінити державну програму виходу з економічної кризи та дієвість заходів щодо її реалізації; окреслити основні умови і шляхи виходу з кризового становища; охарактеризувати соціально-економічні наслідки подолання економічної кризи, а також вплив стабілізації економіки на міжнародне становище України та зворотну дію підвищення міжнародного авторитету країни на її економічне зростання.

4.2.5. Циклічність розвитку економіки. Великі цикли економічної кон’юнктури.При виконанні даної курсової роботи рекомендується виконати такізавдання:

1.Виявити зміст та загальні риси економічного циклу, охарактеризувати основні типи економічних циклів; висвітлити теоретичні концепції циклічності економіки. Особливо слід наголосити на ідеї Й.Шумпетера про існування трьохциклічної системи розвитку економіки, яка включає короткострокові цикли Дж. Кітчина, середньострокові цикли К.Жугляра, тривалі цикли М. Кондратьєва.

2.Викласти сутність концепції М. Кондратьєва про довготривалі коливання; охарактеризувати механізм розвитку великого циклу, використовуючи статистичну інформацію, показати динаміку великого циклу на прикладі декількох країн.

3.Охарактеризувати економічний розвиток України крізь призму довготривалих економічних коливань. Виявити зв’язок сучасної економічної кризи в Україні зі спадною тенденцією в економічній динаміці. Спробувати зробити прогноз щодо економічного розвитку на найближчі декілька десятиліть, виходячи з концепції довгих хвиль в економічній динаміці.

 

 

4.3. Проблема 3. Економічна політика держави в умовах ринкових перетворень

4.3.1. Економічна політика України в умовах ринкової трансформації.Для висвітлення цієї теми рекомендується:

1.Розкрити теоретичні питання здійснення економічної політики, а саме: сутність економічної політики, її види, мету і інструменти проведення. Необхідно також виявити взаємозв’язок політичних і економічних цілей держави, яка перебуває у стані трансформації від адміністративно-командної системи до ринкової.

1.Висвітлити особливості економічної політики перехідного періоду від адміністративно-командної системи до соціальної ринкової економіки в умовах сучасної України, що пов’язані з такими проблемами, як роздержавлення і приватизація підприємств; створення відповідної ринкової інфраструктури, яка б сприяла розвитку ринку товарів та послуг, а також ринку праці, фінансового ринку; макроекономічна стабілізація, підтримка середнього і малого підприємництва; лібералізація зовнішньоекономічних відносин; забезпечення певного рівня життя та соціальний захист незаможних верств населення.

2.На основі виявлених проблем слід визначити мету сучасної економічної політики України, її основні напрямки, які зафіксовано в нормативних і програмних документах уряду і Президента, виявити вплив внутрішніх і зовнішніх політичних чинників на макроекономічну ситуацію в Україні, проаналізувати ефективність здійснення заходів державної економічної політики та вказати на можливі шляхи вдосконалення державного регулювання економіки.

 

4.3.2. Економічна політика держави та її вплив на макроекономічні процеси. Для розкриття запропонованої теми слід висвітлити такі питання та виконати такі завдання:

1.Дослідити теоретичні аспекти проведення економічної політики: проаналізувати умови існування різних економічних систем – від вільного ринку до адміністративно-командної системи та з’ясувати економічні функції держави за сучасних умов, показати основні напрямки державного впливу на економіку в різних країнах і на цій базі сформулювати основні завдання держави в царині економічної політики та інструменти її проведення.

2.Проаналізувати інструменти проведення економічної політики та їхню дієвість стосовно досягнення поставленої мети. Це завдання слід виконати в різних аспектах, які б торкалися: а)різних видів економічної політики (фіскальної, кредитно-грошової, соціальної тощо), б)різних завдань економічної політики (припинення падіння національного виробництва, забезпечення сталого економічного зростання, забезпечення стабільного рівня цін, забезпечення стабільності національної валюти та фінансової системи в цілому, підвищення рівня зайнятості населення, підвищення життєвого рівня населення тощо), в) різних країн, які протягом певних інтервалів часу і за певних історичних обставин використовували ту чи іншу тактику державного втручання в економіку. Доцільно проаналізувати фактичні дані, що розраховуються міжнародними організаціями і агенціями та відображають спрямованість і дієвість економічної політики різних країн (наприклад, індекс економічної свободи).

3.На основі проведеного аналізу визначити напрямки впливу заходів економічної політики на перебіг макроекономічних процесів. Особливу увагу слід приділити питанню про можливість використання досвіду проведення економічної політики в інших країнах у макроекономічній практиці України, а також охарактеризувати дієвість сучасної економічної політики нашої держави і визначити можливі шляхи підвищення її ефективності.

 

4.3.3. Вплив політики Європейського Союзу на зовнішньоекономічну політику України.Для розкриття даної теми слід розглянути такі проблеми:

1.Основи міжнародних аспектів економічної теорії: висвітлення положень теорії абсолютних переваг та теорії порівняльних переваг, сучасних модифікацій останньої; характеристика економічних відносин в системі світового господарства, зокрема, проблем вільної торгівлі та протекціонізму, міжнародної міграції трудових ресурсів, міжнародної міграції капіталу тощо.

2.Аналіз сучасної економічної політики об’єднаної Європи та її вплив на перебіг макроекономічних процесів в Україні: вплив на ситуацію в Україні процесів розширення Євросоюзу на Схід у плані вільного перетину західних кордонів України і зміни умов міграції трудових і фінансових ресурсів; проблеми інтеграції України у світову торговельну систему, насамперед шляхом вступу до Світової Організації Торгівлі (СОТ) та необхідність адаптації вітчизняної нормативно-правової бази до вимог цієї міжнародної організації; проблеми залежності української економіки від окремих ринків енергоносіїв та сировини; проблеми вдосконалення механізмів торговельних відносин України відповідно до вимог багатосторонньої системи ГАТТ/СОТ перш за все шляхом укладання двосторонніх угод про зони вільної торгівлі з ЄС; проблеми лібералізації двосторонньої торгівлі з країнами Центральної та Східної Європи; проблеми інтеграції української транспортної системи в міжнародну з огляду на геополітичне положення України.

3.Визначення пріоритетів зовнішньоекономічної політики України в умовах розширення Євросоюзу та основні напрями здійснення зовнішньоекономічної діяльності: формування і підтримка позитивного міжнародного іміджу України як в політичному, так і економічному сенсі; вступ України до СОТ та гармонізація вітчизняного законодавства згідно з угодами ГАТТ/СОТ; розширення і диверсифікація ринків збуту вітчизняної продукції; послаблення існуючої залежності від ринків енергоносіїв та сировини; нарощування експортного потенціалу та розробка сучасної системи тарифного регулювання експортно-імпортних операцій; захист інтересів національних товаровиробників на зовнішніх ринках; створення умов для залучення іноземних інвестицій в Україну; подальша співпраця з міжнародними фінансовими організаціями (Міжнародний валютний фонд, Світовий банк, Європейський банк реконструкції та розвитку).

 

4.3.4. Вплив економічних рішень російського уряду на макроекономічну ситуацію в Україні.При виконанні даної курсової роботи рекомендується виконати такізавдання:

1.Висвітлити загальнотеоретичні аспекти здійснення зовнішньоекономічної політики та основі принципу порівняльних переваг; відстежити вплив тих чи інших заходів економічної політики на макроекономічну ситуацію країн, що перебувають у процесі ринкової трансформації; розглянути історичні передумови взаємозв’язку і взаємного впливу рішень російського та українського урядів; визначити напрямки економічного співробітництва між двома пострадянськими державами відповідно до зовнішньополітичних пріоритетів обох країн.

2.Проаналізувати залежність між економічними рішеннями російського і українського урядів у законодавчій сфері, у торгівельній політиці, податково-бюджетній та грошово-кредитній політиці, у сфері присутності російського капіталу на українських ринках; у галузі здійснення соціальної політики. Далі слід визначити, який вплив розглянуті рішення чинять на макроекономічну ситуацію в Україні. Тут доцільно розмежувати об’єктивні і суб’єктивні фактори впливу рішень уряду Російської Федерації на соціально-економічний стан України.

3.На основі проведеного аналізу охарактеризувати адекватність і ефективність заходів економічної політики обох держав у різних сферах співпраці протягом періоду, що аналізувався, та визначити напрями економічного співробітництва України і Росії, які ґрунтуються на засадах рівноправності та взаємної вигоди.

 

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

З дисципліни Макроекономіка 0502 - Менеджмент

ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... КРАСНОАРМІЙСЬКА ФІЛІЯ... Методичні вказівки...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Причини інвестиційної кризи в Україні та шляхи її подолання.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Значення, мета і задачі курсової роботи. Виконання курсової роботи та її захист є важливим етапом у підготовці фахівця-економіста. Значення курсової роботи полягає в тому,

ОСНОВНІ ЕТАПИ ТА МЕТОДИКА ВИКОНАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ
Виконання курсової роботи охоплює такі етапи: вибір теми дослідження; складання завдання на виконання курсової роботи; визначення кола питань, що підлягають розгляду в ку

ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ ДО СТРУКТУРИ І ЗМІСТУ КУРСОВОЇ РОБОТИ
Перед написанням курсової роботи студент має виробити чітке уявлення щодо структури та змісту роботи. Зміст курсової роботи залежить від теми та мети дослідження. Але попри індивідуальний підхід до

Структура курсової роботи
Структурна частина роботи Приблизний обсяг, стор. Титульний аркуш Завдання на виконання курсової роботи

Проблема1. Макроекономічна структурна політика
4.1.1. Структура народногосподарського комплексу України: відповідність завданням розвитку суспільства. У роботі рекомендується виконати такі завдання: 1.

Проблема 2. Економічне зростання, циклічний розвиток економіки та її ефективність
4.2.1. Динаміка основних макроекономічних показників України як індикатор стану економіки і ступеня її ефективності.В цій темі рекомендується дослідити такі питання та розв’

Проблема 4. Зайнятість в системі макроекономічної рівноваги
4.4.1. Повна та ефективна зайнятість як мета макроекономічного розвитку.Для розкриття теми цієї курсової роботи рекомендується розглянути такі питання та виконати такі завда

Проблема 5. Інфляційні процеси та їхній вплив на макроекономічну рівновагу
4.5.1. Механізм розвитку інфляції в Україні за часів її незалежності.Для розкриття цієї теми рекомендується розглянути такі питання і вирішити завдання: 1.

Проблема 6. Бюджетно-податкова політика як інструмент макроекономічної стабілізації
4.6.1. Державний бюджет як дзеркало розвитку економіки України.Для успішного висвітлення даної проблеми слід: 1.Виявити основні теоретичні аспекти

Проблема 7. Банківська система та кредитно-грошова політика в макроекономічних процесах
4.7.1. Функціонування грошово-кредитної системи в умовах трансформації економіки.Для успішного виконання курсової роботи слід розглянути такі питання та виконати такі завдан

Проблема 8. Макроекономічні проблеми розвитку людського потенціалу
4.8.1. Розвиток людського потенціалу – стратегічна мета соціально-економічної політики України.Для розкриття цієї теми слід розглянути такі питання та розв’язати такі задачі

РЕКОМЕНДОВАНА ЛІТЕРАТУРА
Для успішного виконання курсової роботи студент має опрацювати літературні джерела чотирьох видів: 1) навчальну літературу; 2) статистичні матеріали для аналізу досліджуваних процесів і явищ; 3) за

ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ
Курсову роботу необхідно оформлювати відповідно до Державного стандарту України ДСТУ 3008-95 “Документація. Звіти у сфері науки і техніки. Структура і правила оформлення”.  

Оформлення і нумерація заголовків
Текст основної частини курсової роботи поділяють на розділи, підрозділи, пункти та підпункти. Кожну структурну частину роботи, названу нижче, треба починати з нової сторінки. Заго

Мета і завдання бюджетної політики
Бюджетна політика є важливою складовою частиною економічної політики держави…” Заголовки пунктів друкують маленькими літерами (крім першої великої) з абзацного відступу в розрядці в підбір

Загальні правила посилання на використані джерела
При написанні курсової роботи студент повинен давати посилання на джерела, матеріали або окремі результати з яких наводяться в роботі, або на ідеях і висновках яких розроблюються проблеми, задачі,

Оформлення, нумерація і посилання на ілюстрації
Ілюстрації в курсовій роботі слід подавати таким чином, щоб вони допомагали досягти мети і відповідали загальному задуму дослідження і тексту роботи. Ілюстрації (схеми, графіки, карти тощо) необхід

Оформлення, нумерація і посилання на таблиці
Цифровий матеріал рекомендується оформлювати у вигляді таблиць. На всі таблиці курсової роботи мають бути посилання в тексті, при цьому слово “таблиця” в тексті пишуть скорочено: “табл.” П

Таблиця 2.3
  Сукупні ресурси домогосподарств у регіонах України в 1999р. [43, с.114]   Показник Область Укра

Оформлення, нумерація і посилання на формули
При використанні формул необхідно дотримуватися певних техніко-орфографічних правил. Найбільші, а також довгі і громіздкі формули, котрі мають у складі знаки суми, добутку, диференціювання

Оформлення списку використаних джерел
Список використаних джерел - елемент бібліографічного апарату, котрий містить бібліографічні описи використаних джерел і розміщується після висновків. Бібліографічний опис складають безпос

Оформлення, нумерація і посилання на додатки
Додатки оформлюють як продовження курсової роботи на наступних її сторінках, розміщуючи додатки в порядку появи посилань у тексті роботи. Посилання варто давати у вигляді висловів типу “…з розрахун

Нумерація сторінок курсової роботи
Нумерацію сторінок подають арабськими цифрами без знака №. Першою сторінкою курсової роботи є титульний аркуш, який включають до загальної кількості сторінок роботи. На титульному аркуші н

КРИТЕРІЇ ОЦІНКИ КУРСОВИХ РОБІТ
Курсова робота оцінюється за чотирибальною шкалою.   Оцінка “відмінно” ставиться, якщо: роботу виконано на творчому рівні; викладено теоретичні аспекти проб

Проблема 2. Економічне зростання, циклічний розвиток економіки та її ефективність
Тема 2.1. Динаміка основних макроекономічних показників України як індикатор стану економіки і ступеня її ефективності. Тема 2.2. Причини інвестиц

Проблема 8. Макроекономічні проблеми розвитку людського потенціалу
Тема 8.1. Розвиток людського потенціалу – стратегічна мета соціально-економічної політики України. Тема 8.2. Політика соціального захисту в Україн

РЕФЕРАТ
______с., _______рис., _________табл., ______додатків, _______джерел.   Предмет дослідження – рівень життя населення.   Мета курсової роботи – розкритт

Навчальне видання
  Методичні вказівки до підготовки курсової роботи з дисципліни “Макроекономіка”   (для студентів, що навчаються за напрямами 0501 -

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги