рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Тема 8 Інформація і комунікації в менеджменті

Тема 8 Інформація і комунікації в менеджменті - раздел Менеджмент, Лекція 1 Тема 1. Поняття і сутність менеджменту 1. Поняття І Процес Комунікації В Управлінні. 2. Міжособові Та Орган...

1. Поняття і процес комунікації в управлінні.

2. Міжособові та організаційні комунікації.

3. Управління організаційними комунікаціями.

 

Комунікація – це процес обміну інформацією між двома або більше особами, який забезпечує їх взаєморозуміння.

Основні елементи комунікації:

Відправник - особа, яка генерує інформацію для комунікації, перетворює її у повідомлення і передає його іншій особі або групі осіб.

Одержувач - особа (або група осіб), для якої передається повідомлення.

Повідомлення - закодована за допомогою будь-яких символів і представлена у реально відчутній формі думка призначена для передавання.

Канал комунікації - це засіб, за допомогою якого відбувається переміщення повідомлення від відправника до одержувача.

Перешкоди комунікації ("шум") - це будь-яке втручання в процес комунікації, яке викривлює (спотворює) сутність або зміст повідомлення.

Основні етапи процесу комунікації:

1. Формування концепції комунікації. З¢ясування відправником мети комунікації (навіщо вона здійснюватиметься і чого він намагаєтеся досягти) і визначення смислу того, що він хоче передати (яку саме інформацію зробити предметом комунікації).

2. Кодування - це процес трансформації (перетворення) того, що призначене для передавання, у повідомлення. Процес кодування складається: з вибору певної системи кодових знаків - носіїв інформації (звук, світло, запах, фізичні дії тощо); з організації таких носіїв у певну форму (промова, текст, рисунок, вчинок тощо); з формування повідомлення з певним значенням.

3. Передавання повідомлення по каналу комунікації - являє собою фізичну доставку повідомлення від відправника до одержувача.

4. Декодування - це процес перекладання одержувачем отриманого повідомлення у зрозумілу для нього форму.

5. Інтерпретація та оцінка повідомлення - це процес усвідомлення сутності та змісту повідомлення, а також сприйняття або формування власного ставлення до повідомлення.

6. Зворотний зв’язок - це відповідь одержувача на повідомлення. Фактично - це процес в ході якого відправник і одержувач повідомлення міняються місцями.

 

 
 

Рис. 8.1 Модель процесу комунікації

 

 

В залежності від статусу комунікації (санкціонованої або несанкціонованої керівництвом організації) розрізняють формальні та неформальні організаційні комунікації.

Формальні комунікації є наслідком ієрархії влади в організації, відповідають прямому ланцюгу команд і є частиною комунікцій необхідних для забезпечення діяльності організації.

Неформальні комунікації виникають спонтанно, несанкціановано керівництвом. Вони співіснують з формальними комунікаціями, підтримують їх, заповнюють розриви, що існують у формальних комунікаціях і переслідують такі цілі:

1) надають можливість співробітникам організації задовольнити потреби у соціальній взаємодії ;

2) створюють альтернативні, часто більш швидкі та ефективні проти формальних канали обміну інформацією.

 

 


Рис. 8.2 Усна, письмова і невербальна комунікації

 

 

 

Комунікаційна мережа – це форма (конфігурація) поєднання за допомогою інформаційних потоків індивідуумів, які беруть участь в процесі комунікації.

В теорії управління виділяють такі базові (первинні) типи комунікаційних мереж в групах:

 

Централізовані Децентралізовані

       
   
 
 


Y Х

"Y-мережа" "Хрест" "Колесо" "Всеканальна"

 

На вибір типу комунікаційної мережі в групі впливають два фактори:

 

1) Ступінь централізації комунікації (централізована-децентралізована);

2) Природа задачі, яку вирішує група (проста задача _ комплексна задача).

Мережі неформальних комунікацій прийнято називати "виноградною лозою".

 

Стиль комунікації – це манера поведінки однієї особи в процесі обміну інформацією з іншою особою (або групою осіб).

Згідно моделі вибору стилю комунікації ця манера залежить від ступеня обізнаності (рівня знань) як однієї, так і другої сторони про інформацію, яка виступає предметом комунікації.

Для підвищення ефективності комунікацій відповідно до цієї моделі використовують дві стратегії:

1. Стратегія “експозиції” (розкриття) – збільшення “поля арени” і, відповідно, зменшення “поля фасаду”, що вимагає від відправника більшої відкритості і чесності у доведенні інформації.

2. Стратегія “зворотного зв’язку” – збільшення “поля арени” і, відповідно, зменшення “поля темної плями”, що вимагає не тільки збільшення “експозиції”, з боку відправника, але й одночасно результативного сприйняття повідомлення з боку одержувача.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Лекція 1 Тема 1. Поняття і сутність менеджменту

Контрольні запитання... Назвіть основні причини виникнення науки управління... Назвіть основні етапи розвитку науки управління...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Тема 8 Інформація і комунікації в менеджменті

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Тема 1. Поняття і сутність менеджменту
  1. Еволюція поглядів на сутність менеджменту 2. Менеджмент як вид професійної діяльності   1. Еволюція поглядів на сутність менеджменту &nbs

Тема 2. Історія розвитку менеджменту
1. Виникнення науки менеджменту та напрямки еволюції управлінської думки. 2. Ранні теорії менеджменту. 3. Інтегровані підходи до управління. 4. Сучасні напрямки розвитку

Тема 4. Планування в організації
1. Організація як соціальна система та об’єкт управління. 2. Поняття і сутність планування в системі управління. 3. Типи планів в організації. 4. Цілі управлінського план

Тема 5. Організаційна діяльність як загальна функція менеджменту
  1. Сутність функції організації та її місце в системі управління. 2. Основи теорії організації. 3. Основи організаційного проектування. 4. Типи організаці

Тема 6, 7 Мотивування та контроль як загальні функції менеджменту
  1. Поняття і сутність мотивації. 2. Змістовні теорії мотивації. 3. Процесні теорії мотивації. 4. Сутність, мета та завдання контролю 5. Класифіка

Контрольні запитання
1. У чому різниця понять “потреби” і “спонукання”? 2. Дайте визначення категорії “мотивація”. 3. Що таке «стимулювання»? 4. У чому відмінність між категоріями “стимулюван

Тема 9 Управлінські рішення: основи теорії прийняття рішень, процес прийняття рішень. Методи обґрунтування управлінських рішень.
1. Основи теорії прийняття рішень. 2. Процес прийняття рішень. 3. Методи творчого пошуку альтернатив. 4. Класифікація методів обґрунтування управлінських рішень.

Лекція 7 Тема 10. Керівництво та лідерство
  1. Поняття та природа лідерства. 2. Теорія особистих якостей лідера. 3. Концепції поведінки лідера. 4. Концепції ситуаційного лідерства. 5. Сучас

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги