рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Самостійна робота

Самостійна робота - раздел Юриспруденция, Права та кримінології Творчо- Аналітичне Завдання Студен...

Творчо- аналітичне завдання

Студентам пропонується скласти схему системи злочинів, які вивчаються та прокоментувати її.

Крім того, студенти повинні пам’ятати, що об’єктом посягань злочинів першої групи (ст.ст.328-330 КК) є цінність держави у виді таємної інформації, що охоплює відомості у сфері оборони, економіки науки і техніки зовнішніх відносин державної безпеки та охорони правопорядку. Предметом цих злочинів може бути лише інформація, яка віднесена до державної таємниці (визначена ст.8 Закону України “Про державну таємницю” в ред. від 21 серпня 1999р).

Також студенти повинні знати, що особа, яка здійснює, організацію незаконного переправлення осіб через державний кордон України, усвідомлює, що і керує діями інших осіб, спрямованими на незаконне перетинання державного кордону, усвідомлює суспільну небезпечність діянь кожної з них, передбачає суспільно небезпечні наслідки цих дій і бажає їх настання.

Перед розв’язанням задач студентам пропонується скласти схему системи злочинів, які вивчаються та прокоментувати її.

Крім того, при розв’язанні задач студенти повинні пам’ятати, що об’єктом посягань злочинів першої групи (ст.ст.328-330 КК) є цінність держави у виді таємної інформації, що охоплює відомості у сфері оборони, економики науки і техніки зовнішних відносин державної безпеки та охорони правопорядку. Предметом цих злочинів може бути лише інформація, яка віднесена до державної таємниці (визначена ст.8 Закону України “Про державну таємницю” в ред. від 21 серпня 1999р).

Також студенти повинні знати, що особа, яка здійснює, організацію незаконного, переправлення осіб через державний кордон України, усвідомлює, що і керує діями інших осіб, спрямованими на незаконне перетинання державного кордону, усвідомлює суспільну небезпечність діянь кожної з них, передбачає суспільно небезпечні наслідки цих дій і бажає їх настання.

 

ЗАДАЧА №1

Під час перебування за кордоном співробітника одного з науково-дослідних інститутів Коротка було незаконно затримано поліцією. Там до нього застосували силу та інсценували намір вбити. Злякавшись, Вороток розповів усе відоме про свій інститут. Інформація, хоч і не становила державної таємниці, але не підлягала розголошенню.

Варіант: Ці відомості були державною таємницею.

Кваліфікуйте дії Коротюка. Відповідь обґрунтуйте.

ЗАДАЧА №2

Посилаючись на свої релігійні переконання, Козловський ухилявся від чергового призову на дійсну військову службу, за що був засуджений. У касаційній скарзі він просив скасувати вирок суду, оскільки його релігійні переконання не дозволяють володіти зброєю. Кваліфікуйте дії Козлинського. Відповідь обґрунтуйте.

ЗАДАЧА№3

Струля відмовився від призову на строкову військову службу. Два роки тому він був судимий за такі ж дії і відбув покарання. Дайте кримінально-правову оцінку поведінці Струлі. Відповідь обґрунтуйте.

ЗАДАЧА №4

Яговий, ігноруючи наказ райвоєнкома про приписку осіб чоловічої статі, які досягли 17 років, не з'являвся до військкомату на неодноразові виклики повістками. Пізніше він відмовився від проходження медкомісії, щоб мати змогу ухилитися від строкової військової служби. Дайте кримінально-правову оцінку поведінці Ягового. Відповідь обґрунтуйте.

ЗАДАЧА №5

В одному з чорноморських портів стояло іноземне судно, матрос якого Гостано познайомився з Кравченко. Бажаючи виїхати з України, вона передала Гостано свої документи і частину речей. Вночі вплав намагалася добратися до судна, але була затримана. Кваліфікуйте дії Кравченко. Відповідь обґрунтуйте.

ЗАДАЧА №6

Фарцовщики Маматказін та Немченко, маючи намір втекти за кордон, почали збирати різні відомості для використання їх на шкоду інтересам України після переходу кордону. Кваліфікуйте дії вказаних осіб. Відповідь обґрунтуйте.

ЗАДАЧА №7

До жителя м. Львова Петренка приїхав у гості родич із США Савченко і запропонував йому збирати дані про промисловий потенціал області, розміщення військових частин та передавати такі дані через особу, яка заходитиме до нього. Петренко погодився, за що отримав 300 у.о. Після від'їзду Савченка Петренко зрозумів небезпечність зробленого ним вчинку, з'явився в органи влади і про все розповів. Дайте кримінально-правову оцінку діям вказаних осіб. Відповідь обґрунтуйте.

ЗАДАЧА №8

За розголошення державної таємниці Клима Варадіна було засуджено до позбавлення волі строком на 5 років. Розслідування по справі вів слідчий Толков. Брат Варадіна, Микола, вирішив помститися тому. За 800 у.о. він підмовив односельчанина Рахова вбити Толкова. Знаючи, з яких мотивів діяв М. Варадін, останній убив Толкова.

Чи можуть бути Варадін М і Рахов притягнуті до відповідальності за посягання на життя державного діяча?

Дайте кримінально-правову оцінку діям вказаних осіб. Відповідь обґрунтуйте.

ЗАДАЧА №9

У підданого іноземної держави Брука під шкіряною обкладинкою альбому та в подвійному дні сумки було виявлено літературу, привезену ним з-за кордону для розповсюдження

Теми рефератів:

1. Відмежування розголошення державної таємниці від суміжних складів

2. Кримінальна відповідальність за ухилення від призову на строкову військову службу.

Методичні рекомендації.

Під час вивчення теми слід звернути увагу на наступні питання:

І. Родовим об’єктом цих злочинів є сукупність суспільних відносин, що забезпечують обороноздатність України, її незалежність, територіальну цілісність та недоторканність. Важливість цього об’єкта обумовлена тим, що відповідно до ст. 17 Конституції України «Захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу».

Водночас злочини, об’єднані зазначеним родовим об’єктом, мають різні безпосередні об’єкти. Виходячи з цього, можна визначити таку систему цих злочинів:

1. Злочини, які посягають на відносини у сфері охорони державної таємниці або конфіденційної інформації. Це: розголошення державної таємниці (ст. 328); втрата документів, що містять державну таємницю (ст. 329); передача або збирання відомостей, що становлять конфіденційну інформацію, яка є власністю держави (ст. 330).

2. Злочини, які посягають на недоторканність державного кордону України. Це: незаконне переправлення осіб через державний кордон України (ст. 332); незаконне вивезення за межі України сировини, матеріалів, обладнання, технологій для створення зброї, а також військової і спеціальної техніки (ст. 333); порушення правил міжнародних польотів (ст. 334).

3. Злочини, які порушують порядок комплектування збройних сил України, що забезпечує її обороноздатність. Це: ухилення від призову на строкову військову службу (ст. 335); ухилення від призову за мобілізацією (ст. 336); ухилення від військового обліку або спеціальних зборів (ст. 337).

Ці злочини істотно порушують суспільні відносини, які забезпечують нормальне функціонування органів влади, місцевого самоврядування, об’єднань громадян та їх представників; протидіють нормальній діяльності цих органів, послаблюють їх авторитет, заподіюють шкоду життю, здоров’ю, гідності або власності громадян, іншим об’єктам, які охороняються законом.

Студентам треба приділити увагу предмету злочинів, передбачених ст.ст.328-329 КК України, на вид складів цих злочинів (злочини з формальними складами), на момент їх закінчення.

Крім того студенти повинні знати, що злочини, передбачені вказаним розділом , скоюється тільки з прямим умислом та з метою ознайомити з відомостями, що становлять службову таємницю, іноземну організацію або її представника.

Також студентам слід розібратись в об’єкті злочинів, передбачених ст.ст.335-337 КК. Ним є встановлений порядок комплектування Збройних Сил України. Об’єктивна сторона цих злочинів виражається у бездіяльності. Склади цих злочинів – формальні. Злочини цієї групи скоюються з прямим умислом, субєкт цих злочинів – спеціальний, тому що суб’єктом злочину, передбаченого ст.335 КК, може бути тільки призовник, суб’єктом злочину, передбаченого ст.336 КК, може бути військовозобовязаний, що знаходиться в запасі, суб’єктом злочину, передбаченого ст.337 КК, може бути особа, яка зарахована в запас.

Також студенти слід розібратись в об’єкті злочинів, передбачених ст.ст.335-337 КК. Ним є встановлений порядок комплектування Збройних Сил України. Об’єктивна сторона цих злочинів виражається у бездіяльності. Склади цих злочинів – формальні. Злочини цієї групи скоюються з прямим умислом, субєкт цих злочинів – спеціальний, тому що суб’єктом злочину, передбаченого ст.335 КК, може бути тільки призовник, суб’єктом злочину, передбаченого ст.336 КК, може бути військовозобовязаний, що знаходиться в запасі, суб’єктом злочину, передбаченого ст.337 КК, може бути особа, яка зарахована в запас.

серед громадян. Кваліфікуйте дії Брука. Відповідь обґрунтуйте.

Студентам треба приділити увагу предмету злочинів, передбачених ст.ст.328-329 КК України, на вид складів цих злочинів (злочини з формальними складами), на момент їх закінчення.

Крім того студенти повинні знати, що злочини, передбачені вказаним розділом , скоюється тільки з прямим умислом та з метою ознайомити з відомостями, що становлять службову таємницю, іноземну організацію або її представника.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Права та кримінології

ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ... Навчально науковий інститут фінансово економічної безпеки і права...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Самостійна робота

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

ОДЕСА – 2011
Пояснювальна записка Методичні матеріали з Кримінального права (Особливої частини) підготовлені з урахуванням специфіки діяльност

Самостійна робота
Творчо-аналітичне завдання:   1.Використовуючи Кримінальний кодекс України, студенти повинні знайти різні види норм кримінального права та розібратися, чому вони відно

Методичні рекомендації.
При підготовці до даної теми необхідно звернути увагу на те, що Особлива частина кримінального права захищає весь комплекс (сукупність) суспільних відносин які склалися у суспільстві, керуючись Кон

Контрольні запитання
1.Дайте поняття Особливої частини кримінального права України. 2.В чому полягає взаємозв’язок та взаємодія Особливої та Загальної частин кримінального права? 3.Дайте поняття дивер

Самостійна робота
Творчо- аналітичне завдання ЗАДАЧІ: 1.Ревнуючи дружину, Корнієнко вирішив з нею розправитись.У себе на квартирі він облив її окропом, щ

Контрольні запитання
1.Дайте поняття вбивству та його видам. 2.Класифікуйте тілесні ушкодження за ступенем тяжкості. 3.Дайте характеристику побоям,мордуванням та катуванням. 4.В чому полягає

Самостійна робота
Творчо- аналітичне завдання 1.Складіть схему системи злочинів, які передбачені ІІІ розділом --Особливої частини Кримінального кодексу України. 2.Прокоментуйте цю схему, зв

Контрольні запитання
Студентам необхідно акцентувати увагу на наступні питання: 1. Поняття незаконного позбавлення волі та викрадення людини. Відмінність цих злочинів. 2.Особливості кваліфікації вищев

Самостійна робота
Творчо- аналітичне завдання Розв’язати задачі: 1.Самусенко познайомився з Мажевською і запросив її до се­бе в гості. Пізно ввечері

Методичні рекомендації.
Одним із показників набуття Україною ознак сучасної цивілізованої держави є нормативне визначення пріоритетів в ієрархії тих соціальних цінностей, які становлять основу життєдіяльності людського су

Контрольні запитання
1.Дайте поняття статевих злочинів та охарактеризуйте їх. 2.Систематизуйте ці злочини. 3.Визначте ознаки зґвалтування та вкажіть на їх зміст. 4.Дайте поняття розбещення не

Методичні рекомендації.
При вивченні даної теми певну увагу необхідно приділяти уясненню загальної характеристики злочинів проти виборчих, трудових та інших особистих прав та свобод людини і громадянина та безпеки виробни

Контрольні запитання
1.Дайте загально кримінально-правову характеристику та систематизуйте злочини проти виборчих та інших особистих прав і свобод людини та громадянина. 2.Дайте характеристику порушення недото

Самостійна робота
Творчо- аналітичне завдання 1.Студенти повинні засвоїти відмінність безпосереднього об'єкту викрадання та предмета викрадання, а також уяснити, які речі та предмети матеріального св

Методичні рекомендації
При вивченні теми необхідно звертати увагу на те, що у КК 2001 р. відповідальність за злочини проти власності визначена в одному самостійному розділі VІ “Злочини проти власності”. При цьому рівним

Контрольні запитання
1. Поняття та система злочинів проти власності. Значення цього питання у правозастосовчій діяльності ОВС. 2. Родове поняття викрадення майна. Значення цього питання для кваліфікації.

Самостійна робота
Творчо- аналітичне завдання Для закріплення вказаних питань треба уяснити соціально-економічну характеристику господарських злочинів та задачі правової боротьби з цими діяннями. Слі

Методичні рекомендації.
Об’єднуючи в самостійний розділ Особливої частини КК (VII розділ) злочини, які вчиняються у сфері господарської діяльності, законодавець виходить із спільності їх родового об’єкта, яким є су

Контрольні запитання
1.Поняття, загальна характеристика та система (види) злочинів у сфері господарської діяльності. 2. Значення боротьби зі злочинами у сфері господарської діяльності. 3. Кримінально-

Самостійна робота
Творчо- аналітичне завдання 1.Студентам треба визначити види складів екологічних злочинів за критерієм їх закінчення. 2.Необхідно визначити вид суб’єкта цих злочинів та зве

Контрольні запитання
1.Кримінально-правова характеристика складів злочинів проти довкілля . 2.Порушення ветеринарних правил. 3.Умисне знищення або пошкодження територій, взятих під охорону держави, та

Самостійна робота
Творчо- аналітичне завдання Студентам пропонується розв’язати задачі 1. Брати Володимир та Георгій Коровіни, Петрушко і Щекальов вбили працівника міліції Шаронова і заволод

Контрольні запитання
1.Поняття та загальна характеристика злочинів проти громадської безпеки. 2.Система злочинів проти громадської безпеки. 3.Створення злочинної організації. Аналіз складу злочину. Оз

Самостійна робота
Творчо- аналітичне завдання Студентам пропонується розв’язати задачі 1.Бригадир комплексної бригади сільськогосподарського під­приємства Тинчук, відповідальний за додержанн

Контрольні запитання
1.Поняття і види злочинів проти безпеки виробництва. 2.Кримінально-правова характеристика злочинів у сфері безпеки праці. 3.Кримінально-правова характеристика інших злочинів у сфе

Самостійна робота
Творчо- аналітичне завдання Для закріплення матеріалу студентам пропонуються задачі ЗАДАЧА №1 Шиманський, рухаючись на технічно справном

Контрольні запитання
1.Поняття, загальна характеристика та система (види) злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспорту (транспортних злочинів). 2.Транспортні злочини, пов’язані з порушенням правил бе

Самостійна робота
Творчо- аналітичне завдання 1. Вкажіть об’єктивну сторону злочину – створення або утримання місць розпусти, і звідництво. (ст.302 КК) 2. Вкажіть

Контрольні запитання
1.Поняття, загальна характеристика та система (види) злочинів проти громадського порядку та моральності. 2.Злочини проти громадського порядку. 3.Групове порушення громадського пор

Самостійна робота
Творчо- аналітичне завдання   Студентам треба звернути увагу на об’єкт вищевказаних злочинів, їх предмет, від точного встановлення яких зале

Контрольні запитання
1.Поняття, загальна характеристика та система (види) злочинів у сфері обороту наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інших злочинів проти здоров’я населення.

Контрольні запитання
  1.Поняття, загальна характеристика та система (види) злочинів у сфері охорони державної таємниці, недоторканності державних кордонів, забезпечення призову та мобілізації. 2

Самостійна робота
Творчо- аналітичне завдання Студентам пропонується розв'язати задачі, які виконуються письмово в окремих зошитах з практичних занять з кримінального права. Рішення задач повинне бут

Контрольні запитання
1.Поняття, загальна характеристика та система (види) злочинів проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування та об’єднань громадян. 2. Відмінність цих злочинів

Самостійна робота
Творчо- аналітичне завдання Студентам пропонується розв’язати задачі: 1.Іванченко, співробітник ТОВ "Темп", з хуліганських мотивів запровадив у к

Контрольні запитання
1.Поняття та види злочинів у сфері використання електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), систем та комп’ютерних мереж і мереж електрозв’язку. 2.Кримінально-правова характеристика скл

Самостійна робота
Творчо- аналітичне завдання Студентам пропонується письмово розв’язати задачі, проаналізувати склади злочинів та обґрунтувати рішення. ЗАДАЧА №1 Інженер Сухий прац

Методичні рекомендації.
При підготовці до заняття необхідно підкреслити, що традиційно доктрина кримінального права при створенні Особливої частини КК виходить з відповідної системи об’єктів злочину, У цьому розумінні слу

Контрольні запитання
1.Конституція України про регламентацію діяльності службових (посадових) осіб. 2.Поняття, загальна характеристика та система (види) злочинів у сфері службової діяльності (посадових злочині

Самостійна робота
Творчо- аналітичне завдання Студенти повинні систематизувати злочини проти правосуддя з метою відокремлення різних видів злочинів проти правосуддя, визначити характеристику окремих

Методичні рекомендації.
При підготовці до заняття необхідно підкреслити, що традиційно доктрина кримінального права при створенні Особливої частини КК виходить з відповідної системи об’єктів злочину. Злочини прот

Контрольні запитання
1.Конституція України про здійснення правосуддя. 2.Поняття, загальна характеристика та система (види) злочинів проти правосуддя. 3.Злочини проти правосуддя, що вчиняються службови

Самостійна робота
Творчо- аналітичне завдання Студентам пропонується розв’язати задачі 1.Книш і Рак, які були у відпустці, вирішили до місця військо­вої служби не повертатись. Вони виїхали д

Теми рефератів.
1. Поняття військового злочину 2. Законодавство про кримінальну відповідальність за військові злочини в історії України. Методичні ре

Контрольні запитання
1.Поняття, загальна характеристика та система (види) злочинів проти встановленого порядку несення військової служби (військові злочини). 2.Кримінально-правова характеристика складу злочині

Самостійна робота
Творчо- аналітичне завдання Студенти повинні чітко визначати родовий та безпосередній об’єкти вищевказаних злочинів, та вміти їх відрізняти від злочинів, передбачених іншими розділа

Контрольні запитання
1.Поняття, загальна характеристика та система (види) злочинів проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку 2.. Кримінально-правова характеристика складів злочинів: пропаганда в

ТЕМАТИКА РЕФЕРАТІВ
1.Кваліфікація злочину як логічна форма юридичної оцінки. 2. Роль психічного та фізичного примусу для кваліфікації злочинів. 3. Поняття та форми диверсії. 4. Бандитизм та

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги