рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Розділ 1. КОНЦЕПТУАЛЬНІ ОСНОВИ ЛОГІСТИКИ

Розділ 1. КОНЦЕПТУАЛЬНІ ОСНОВИ ЛОГІСТИКИ - раздел Философия, Розділ 1. КОНЦЕПТУАЛЬНІ ОСНОВИ ЛОГІСТИКИ ...

Становлення ринкових відносин в Україні у 90-ті роки минулого століття сприяло появі й активному розвитку нового науково-практичного напряму, це — логістика. Зростання інтересу до логістики обумовлене потребами розвитку економіки та бізнесу.

Термін «логістика», відомий донедавна лише вузькому колу спеціалістів, набуває сьогодні широкого розповсюдження, що пов'язано з широким використанням його в економіці. Етимологія поняття «логістика» викликає істотні суперечності. Найбільш розповсюдженими є дві точки зору походження слова «логістика»:

• від грецького слова «logisteke», що означає мистецтво обрахунків, уміння «правильно» розмірковувати і робити «вірні» висновки.

• від французького слова «logeD>, що означає розміщення. Однак зустрічаються й інші версії, зокрема, від давньо-німецького — склад, зберігання. У Древній Греції так називали прикладну математику, у Римській імперії — діяльність із забезпечення військ провіантом і житлом, у Візантії — процес комплексного вирішення різноманітних проблем, пов'язаних із пересуванням і тиловим забезпеченням армії.

Історично склалися два принципово різних науково-практичних напрямки розвитку логістики — у військовій справі й у математиці. Останній існує і до цього часу, де під логістикою розуміють математичну логіку. Однак, на думку західних учених, саме завдяки військовій справі логістика виросла в науку.

Особливо бурхливий розвиток логістика одержала в період другої світової війни, коли була застосована для вирішення стратегічних завдань і чіткої взаємодії оборонної промисловості, тилових і постачальницьких баз та транспорту з метою своєчасного забезпечення армії озброєнням і продовольством. Ідея інтеграції постачальних, виробничих і розподільчих систем, яка дозволяє отримати

додатковий ефект, стали поступово переходити з військової сфери у сферу господарської практики і одержала інший напрямок розвитку — економічний.

Економічна логістика є досить молодою наукою, однак вона вже пройшла певний історичний шлях розвитку. На рис. 1.1 наведено схему еволюції логістики з деяких позицій.

Рис. 1.1. Схема еволюції логістики

Логістика як наука та інструмент бізнесу в цивільних галузях стала формуватися на початку 50-х років XX століття передусім у США. Еволюція логістики тісно пов'язана з історією та еволюцією ринкових відносин в індустріально розвинутих країнах, причому сам термін «логістика» у бізнесі вкоренився і став повсюдно застосовуватися лише наприкінці 70-х років.

Логістика досить бурхливо розвивається, багато питань, щодо її понятійного апарату та термінології постійно уточнюються та змінюються, наповнюючись новим змістом. В Україні термін «логістика» вперше вжив видатний український економіст-математик Є.Слуцький у контексті розгляду праксеології у праці «Етюд до проблеми побудови формально-праксеологічних засад економіки» (1926р.), наголошуючи, що логістика стосується логіки такою мірою, як праксеологія формальної економіки.

Від початку 90-х років минулого століття терміном «логістика» позначають новий напрям у науці — теорію та практику керування матеріальним і відповідними інформаційними та фінансовими потокоми, тобто в комплексі питань, пов'язаних із процесами обігу сировини, матеріалів, комплектуючих виробів, напівфабрикатів, запасних частин, готової продукції, їх доставки від постачальника до заводу-виробника і від заводу-виробника до кінцевого споживача відповідно до його вимог та інтересів.

У ґенезі логістики XX століття можна виділити кілька історичних етапів.

Період з 20-х до початку 50-х років називається періодом «фрагментаризації», коли ідея логістики як інтегрального інструменту зниження загальних витрат і керування матеріальними потоками у бізнесі не була головною, хоча окремі логістичні функції були важливими з точки зору зниження деяких витрат, наприклад, у виробництві, транспортуванні, складуванні тощо. Проте загальні економічні умови, рівень розвитку технології й менеджменту не сприяли виявленню феномену логістики.

Цей період важливий тим, що в ньому були сформульовані передумови майбутнього впровадження логістичної концепції. До них можна віднести такі чинники:

• зростання сукупних товарних запасів в каналах фізичного розподілу товарів;

• зростання транспортних тарифів, обумовлене розширенням географії постачання та збуту і збільшенням вартості енергоносіїв;

• поява і швидке поширення концепції маркетингу і орієнтація за потреби споживачів;

• розвиток теорії й практики військової логістики.

Протягом даного періоду вийшла друком низка праць з маркетингу, де була розкрита природа фізичного розподілу як складової частини маркетингу, вказана його особлива роль в організації та підвищенні ефективності збуту товарів. Становлення концепції маркетингу, як наслідок поступового переходу світової економіки від ринку виробника до ринку покупця, стало ключовим чинником, який пояснює появу логістики в бізнесі.

Період від середини 50-х років до 70-х років західні фахівці називають періодом становлення (концептуалізацїі) логістики. Вказаний період характеризувався швидким розвитком теорії та практики логістики. Філософія маркетингу широко розповсюдилась у західних бізнесових організаціях. У той же час прийшло розуміння того факту, що не можна більше нехтувати можливостями поліпшення дистрибуції (фізичного розподілу), передусім з позицій зниження витрат.

Одним із ключових чинників стрімкої експансії логістики у західний бізнес стало виникнення концепції загальних витрат у фізичному розподілі. Сенс даної концепції полягає у тому, що можна так перегрупувати витрати в дистрибуції, щоб загальний рівень витрат на просунення товарів від виробника до споживача зменшився. Наприклад, переключаючи перевезення товарів із автомобільного на повітряний транспорт, можна уникнути необхідності створення проміжних складів, тобто ліквідувати витрати на складування, зберігання й керування запасами. І хоча витрати власне на транспортування зростуть, загальний рівень витрат у розподільній мережі зменшиться. Даний приклад підкреслює внутрішні взаємовідносини між двома найважливішими функціями: керуванням запасами і транспортуванням. Концепція загальних витрат виявилась базисом для розвитку методології прийняття логістичних рішень. Разом із тим існувала ще низка об'єктивних економічних і технологічних чинників, які пояснюють прискорений розвиток логістики протягом періоду, що аналізується. До основних із них належать:

• зміни у моделях і відносинах споживчого попиту (розвиток олігополістичних ринків);

• тиск чинника витрат на виробництво;

• прогрес у комп'ютерних технологіях;

• зміни у стратегіях формування запасів;

• вплив військового досвіду.

Згадані чинники найяскравіше виявилися у 60-х роках у США. Головними тенденціями на ринку стали підсилення уваги до покупця (зокрема, збільшення частки сервісних послуг) і поява великої кількості різноманітних товарів, що задовольняють однакові потреби (конкурентних товарів). Швидкий розвиток олігополістичних ринкових структур примусив бізнесові організації шукати нові шляхи координації попиту й пропозиції, кращого обслуговування споживачів. Виникли нові логістичні підходи до скорочення циклів замовлення і виробництва продукції. Підвищення різноманітності товарів майже автоматично призвело до суттєвого зростання витрат на створення й підтримання запасів у системах дистрибуції. Це, у свою чергу, викликало необхідність пошуку нових шляхів удосконалення товаропровідних структур і зниження витрат у процесах фізичного розподілу.

Одним із важливих чинників, що сприяли розвитку логістичного мислення, було застосування у бізнесі обчислювальної техніки та інформаційних технологій. Науково-технічний прогрес в економіці індустріально розвинених країн призвів до необхідності розв'язання багатоальтернативних і оитимізаційних задач, таких, наприклад, як вибір виду транспорту, оптимізація розміщення виробництва і складів, оптимальна маршрутизація, керування багатоасортиментними запасами, що розвивалися й почали активно впроваджуватися в бізнес із середини 50-х років минулого століття.

На початок 70-х років були сформульовані фундаментальні принципи бізнес-логістики, і деякі західні фірми почали їх успішно застосовувати на практиці. Однак для більшості фірм, зацікавлених у підвищенні прибутку, логістичний підхід до контролю і зменшення витрат ще не став очевидним. Крім того, спроби впровадити логістич-ну координацію наштовхнулись у багатьох західних фірмах на протидію середньої і навіть вищої ланки менеджменту. Менеджери, які протягом тривалого часу звикли виконувати традиційні функції, наприклад, закупівель, транспортування, вантажопереробки, часто заважали впровадженню організаційних змін, необхідних для реалізації наскрізного керування матеріальними потоками на підставі концепції зниження загальних витрат. Додаткові труднощі створювали наявні на той час системи бухгалтерського обліку, не пристосовані для виділення й контролю складових логістичних витрат і оцінки фінансових результатів логістичних операцій фірми.

Відмінною рисою цих років стало підсилення конкуренції на фоні нестачі високоякісних сировинних ресурсів. Попереднє зростання інвестицій у засоби виробництва у більшості країн змінилося відносною стабілізацією. У той же час суттєво зросли загальні логістичні витрати, наприклад у США в 2,7 разів за десятиліття, що аналізується. Основним завданням більшості фірм стало зниження собівартості продукції та раціональне використання сировини, матеріалів, напівфабрикатів і комплектуючих виробів. Свою роль відіграла у цьому й світова енергетична криза, що розпочалася на цей час. За період від 1973 по 1980 pp. світові ціни на сиру нафту зросли у 4 рази, що потягнуло за собою майже повсюдне у західному світі зростання інфляції та спад промислового виробництва. Стагфляція в економіці Заходу в цей період примусила вищих менеджерів фірм ретельно зайнятися пошуком шляхів зниження витрат у виробництві та дистрибуції на підставі концепції бізнес-логістики. Ресурсний чинник (зниження енергомісткості й матеріаломісткості продукції) став одним із головних у конкурентній боротьбі. Акцент у логістиці дещо змістився на виробництво, цьому суттєво сприяла поява комп'ютерних систем контролю і керування виробництвом, впровадження і розвиток АСУ технологічними процесами і виробничими підрозділами.

На кінець 70-х років на Заході практично завершилася так звана «тарно-пакувальна» революція, яка докорінно змінила складський процес, його операційний зміст, організацію, технічне й технологічне забезпечення. Значний розвиток отримало виробництво транспортно-складського обладнання, нових видів тари й упакування, сучасних автоматизованих складських комплексів, активно почала впроваджуватися контейнеризація перевезень вантажів. Значний економічний ефект дало застосування в розподільчих логістичних системах стандартизації тари й упакування, передусім впровадження стандартних типорозмірних рядів упаковок і палет.

Період від 80-х до середини 90-х років характеризується стрімким розвитком сучасних маркетингової та інтегральної концепцій логістики в індустріальних країнах Заходу. Дійсно, за даний період теорія і практика логістики на Заході сягнула далеко вперед, значно перевершивши рівень, досягнутий у попередні десятиліття. Визначальною ідеєю розвитку логістики на той час була максимальна інтеграція логістичних функцій фірми та її логістичних партнерів у так званому повному логістичному ланцюгу: закупівля—виробництво-дистрибуція-продаж для досягнення кінцевої мети бізнесу із мінімальними витратами. Протягом розглянутого періоду відбулися зміни у світовій економіці, які пояснюють феномен логістичного «злету». Основними з них є такі;

1) революція в інформаційних технологіях і впровадження персональних комп'ютерів (ПК);

2) глобалізація ринку;

3) зміни у державному регулюванні інфраструктури економіки;

4) повсюдне поширення філософії загального управління якістю;

5) зростання партнерства і стратегічних союзів;

6) структурні зміни в організації бізнесу.

Епохою персональних комп'ютерів можна назвати 80-і та початок 90-х років. Малогабаритні й відносно дешеві ПК стали невід'ємною приналежністю будь-якої бізнесової організації, встановлювалися практично на кожному робочому місці, де необхідно було здійснювати керування й контроль виробничих, технологічних, розподільчих та інших процесів, пов'язаних із матеріальними потоками. Використання ПК, створення на їх базі локальних обчислювальних і телекомунікаційних мереж, автоматизованих робочих місць (АРМ) відкрило нові горизонти для логістики. Фактично слід визнати, що саме дана обставина відіграла більш значну роль у розповсюдженні логістичних систем, ніж всі інші передумови разом узяті, починаючи з 1970 р. Сучасне програмне забезпечення дозволило використовувати ПК в інтерактивних процедурах інтегрованого логістичного менеджменту від закупівель матеріалів до розподілу й продажу готової продукції. Нові покоління більш потужних і менш коштовних ПК на початку 90-х років минулого століття у сполученні з архітектурою відкритих систем ще більше стимулювали впровадження інформаційно-комп'ютерних інновацій в логістиці. Нині мікрокомп'ютерною технікою оснащені практично всі підприємства. Будучи результативним і дешевим засобом, вона забезпечує споживачу контроль, спостереження й розв'язання великої кількості задач, тим самим координуючи компоненти матеріального потоку.

Взаємодія типу комп'ютер-комп'ютер обумовили удосконалення засобів зв'язку, які вплинули на розвиток логістики приблизно так, як і персональні комп'ютери. Супутникові космічні системи, системи Mobilstar, Navstar та інші, забезпечуючи можливість передачі художніх, звукових і письмових повідомлень, дозволяють миттєво зв'язуватися з будь-якою точкою на земній кулі. Внаслідок появи нових комунікаційних засобів інформація стала менш коштовною, в той час як інші статті логістичних витрат рівномірно зростали. Модернізація засобів зв'язку, яка сприяла координації логістичних дій, стимулювала зростання ефективності й популярності логістики.

Удосконалення мікропроцесорної техніки та її широке застосування у всіх сферах економіки індустріальних країн сприяло революції в інформаційно-комп'ютерних технологіях. Інформація в електронній формі перетворилася на важливий компонент сучасної ринкової інфраструктури. Формування світового інформаційного простору йшло у напрямі створення й розвитку баз і банків даних, систем і стандартів електронних угод та електронних комунікацій. Для поширення принципів логістики дуже важливе значення мали створення систем електронних банківських платежів та інших операцій (на основі міжнародної міжбанківської мережі SWIFT і SWIFT II), використання для підтримки інформаційної взаємодії між логістичними партнерами стандартів «електронного обміну даними» (Electronic Data Interchange, EDI) та «електронного обміну даними в керуванні, торгівлі й на транспорті» (Electronic Data Interchange for Administration, Commerce and Transport, EDIFACT).

Розповсюдженню логістичних концепцій у бізнесі сприяв динамічний ринок електронних комунікацій, а саме: мереж передачі даних, факсимільного зв'язку, електронної пошти, телеконференцій, розрахункових палат, загальнодоступного програмного забезпечення тощо. Логістичними партнерами почали широко використовуватися можливості масового інформаційного обслуговування за допомогою як комерційних (CompuServe, America Online), так і некомерційних (Internet) комунікаційних мереж.

Визначальну роль у становленні й утвердженні інтегральної концепції логістики відіграла можливість постійного контролю за матеріальними потоками у реальному масштабі часу в режимах віддаленого доступу через інформаційні системи зв'язку (наприклад, через супутникові телекомунікаційні системи). Отже, революція в інформаційних технологіях підтвердила, що поряд із матеріальними треба керувати супутніми інформаційними потоками.

У 1985 р. Рада логістичного менеджменту США (РЛМ) уточнила визначення логістики так: «Логістика є процесом планування, управління і контролю ефективного (з точки зору зниження витрат) потоку запасів сировини, матеріалів, незавершеного виробництва, готової продукції, послуг і супутньої інформації від місця виникнення цього потоку до місця його споживання (включаючи імпорт, експорт, внутрішні та зовнішні переміщення) для цілей повного задоволення потреб споживачів».

У даному визначенні важливими є три моменти. По-перше, те, що логістична діяльність носить інтегрований характер і простягається від місця виникнення до місця споживання потоку матеріальних ресурсів і готової продукції. По-друге, підкреслено важливість керування супутньою інформацією. І нарешті, по-третє, вперше до сфери інтересів логістики потрапили сервісні (нематеріальні) потоки. Це має принципове значення для розвитку логістичних підходів в індустрії сервісних послуг, оскільки всі попередні десятиліття об'єктом вивчення й оптимізації в логістиці були лише матеріальні потоки.

Розвиток інтеграції світової економіки й глобалізації бізнесу сприяли створенню міжнародних логістичних систем. Великі західні фірми намагалися розвивати глобальні стратегії, тобто виробляти продукцію для світового ринку і у тих місцях, де можна було б знайти найдешевші сировину, компоненти, трудові ресурси. Ліквідація традиційних національних, торговельних, митних, транспортних та інших бар'єрів, як це відбулося в країнах ЄС і між США й Канадою, зробила можливим вільне переміщення товарів, послуг і людей через кордони і у той же час підсилила значимість міжнародної логістичної координації. На міжнародній арені логістична діяльність стала більш комплексною, а такі проблеми, як розміщення виробництва і центрів дистрибуції, вибір видів транспорту, типів сервісу, методів керування запасами, проектування адекватних комунікаційних та інформаційних систем стали вимагати нових навичок логістичного менеджменту. Від початку 90-х років минулого століття активно розробляються і впроваджуються міжнародні програми й проекти, в яких логістиці відводиться провідна роль. Наприклад, у країнах ЄС прийнято декілька програм, спрямованих на створення міжнаціональних логістичних центрів фізичного розподілу товарних потоків. Для реалізації принципів логістики у міжнародних перевезеннях та економічних торговельних зв'язках в ЄС створюються міжнаціональні комунікаційні інформаційно-комп'ютерні системи, розроблені у рамках проектів TEDIM, UNSTAD,TACISTam.

За останні 15 років відбулися суттєві зміни у транспортному законодавстві багатьох країн, передусім США і країн ЄС, внаслідок цього були створені відповідні політичні умови для розвитку транспортного сервісу в логістиці, що послужило найважливішим стимулом для розвитку інтегрованої логістики та створення великих транспортно-логістичних систем.

Однією з найважливіших рушійних сил логістичних змін стала дуже поширена у західному бізнесі концепція загального керування якістю (total quality management, TQM). Ця концепція, взята на озброєння переважною більшістю провідних компаній світу, вчинила справжній переворот у теорії та практиці менеджменту.

Згідно з одним із визначень, що належить відомій організації British Standards Institution, концепція загального керування якістю — це управлінський підхід, який ставить у центр уваги задачу підвищення якості, він заснований на участі всіх членів фірми (організації) у розв'язуванні даної задачі на всіх стадіях виробництва і розповсюдження продукції (послуг), який дає змогу досягти тривалого успіху за рахунок задоволення потреб споживачів і завдяки взаємовигідності як для кожного члена фірми, так і для суспільства в цілому.

80-і роки XX століття позначені бурхливим зростанням союзів і альянсів у бізнесі, які змінили попередню практику недовіри, підозри і жорстокої конкуренції. Завдяки концепції інтегрованої логістики партнери з бізнесу почали шукати шляхи продуктивної координації у плануванні та керуванні запасами готової продукції, транспортуванні, вантажопереробці, організації продаж.

Еволюція логістики за кордоном показує, що вона стає одним із найважливіших стратегічних інструментів у конкурентній боротьбі для багатьох бізнесових організацій, і ті фірми, які використали концепції інтегрованої логістики, як правило, зміцнили свої позиції на ринку.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Розділ 1. КОНЦЕПТУАЛЬНІ ОСНОВИ ЛОГІСТИКИ

Мета та завдання дисципліни логістика у ресторанному господарстві та її функціональні області... Метою дисципліни Логістика у ресторанному господарстві є формування вмінь та... Для досягнення цієї мети перед майбутніми фахівцями ставляться такі основні завдання...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Розділ 1. КОНЦЕПТУАЛЬНІ ОСНОВИ ЛОГІСТИКИ

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Основні поняття й визначення логістикиі
Логістика У підприємницькій діяльності, економічній і науковій літературі не існує однозначної думки щодо визначення логістики. На нашу думку існує три основних підходи. Перша гру

Логістичні операції
Логістичні операції— це відокремлена сукупність дій з реалізації логістичних функцій, спрямована на перетворення матеріального і/або інформаційного потоку. Виділяють такі логістичні

Сутність, правила, завдання логістики
Сутність логістики Як відомо, на сучасному етапі розвитку ринкової економіки споживач має повну свободу вибору товару і того рівня обслуговування, за які він готовий заплатити свої обмежен

Компоненти логістичної системи
Будь-яка логістична система — це сукупність елементів-ланок, між якими встановлені певні функціональні зв'язки й відношення. Ланкою логістичної системи (ЛЛС) називається деякий економічно і

Логістика як інструментарій ринкової економіки, фактор підвищення конкурентоспроможності підприємства
Логістика — це бізнес-концепція, що базується на залученні окремих взаємозалежних елементів у загальний процес із метою запобігання нераціональних витрат ресурсів, їх заощаджування. Основн

Передумови розвитку логістики у ресторанному господарстві
Сьогодні логістика як науковий напрямок розширює межі свого застосування і виокремлюється в спеціальну дисципліну, тісно пов'язану з математикою, кібернетикою, статистикою та певними економічними н

Логістичне управління у ресторанному господарстві
Управління потоковими процесами, їх перетворення й інтеграція є новою формою управління, що перевершує традиційні як за рівнем творчого потенціалу, так і за ефективністю кінцевих результатів. Оптим

Сутність та основні завдання логістики постачання у ресторанному господарстві
Процес постачання у закладах ресторанного господарства надзвичайно важливий і визначає: ♦ ефективність, ритмічність, гнучкість, мобільність Виробництва ♦ рівень і стру

Основні етапи закупівлі
Основними критеріями розробки логістичної політики закупівлі і формування загальної системи закупівельної логістики є: • оптимальна періодичність постачань; • оптимальна структура

Матеріальні запаси у ресторанному господарстві
Матеріальні запаси завжди вважалися фактором, що забезпечує безпеку системи постачання, її гнучке функціонування, і були свого роду «страховкою». Запаси в тому чи іншому вигляді присутні по всій до

Оптимізація та моделі управління запасами
З огляду на потенційне значення запасів, проблема керування запасами конкретизується в наступних питаннях: 1. Який рівень запасів необхідно мати у кожному закладі для забезпечення необхідн

Логістичні системи управління матеріальними запасами
Логістична система керування запасами проектується з метою безперервного забезпечення споживача якимось видом матеріального ресурсу. Реалізація цієї мети досягається шляхом вирішенням наступних зад

Система з фіксованим розміром замовлення
У цій системі розмір замовлення на поповнення запасу є постійною величиною. Замовлення на постачання продукції здійснюється за умови зменшення наявного на складах запасу до встановленого мінімально

Система з фіксованою періодичністю замовлення
У системі з фіксованою періодичністю замовлення продукцію в строго визначені моменти часу, які віддалені один від одного на рівні інтервали, наприклад, 1 раз у місяць, 1 раз у тиждень, через 2 дні

Система із заданою періодичністю поповнення запасів до встановленого рівня
У цій системі вхідним параметром є період часу між замовленнями. На відміну від основної системи, вона зорієнтована на роботу за умови значних коливань споживання. Щоб запобігти завищенню обсягів з

Аналіз ABC-XYZ в управлінні матеріальними запасами
Усі вищерозглянуті системи управління запасами пов'язані з певним порядком контролю їх фактичного рівня на складах, що часто вимагає витрат фінансових, трудових та інформаційних ресурсів, особливо

Розділ 5. Транспортна логістика у ресторанному господарстві
Рух матеріального потоку від первинного джерела сировини до кінцевого споживання здійснюється із

Критерії вибору перевізника
Вибір способу транспортування, виду транспорту і логістичних посередників виробляється на основі системи критеріїв. До основних критеріїв при виборі способу перевезення і виду транспорту відносятьс

Розділ 6. Виробнича логістика у ресторанному господарстві
  Конкурентні переваги в ринкових умовах можна досягти при умові постійної оргшйзаційно-технічної перебудови виробництва відповідно до сучасного рівня знань, техніки, технології, орга

Розділ 7. Збутова логістика у ресторанному господарстві
  Поняття збутової логістики легко сформувати із загального визначення поняття логістики як науки про наскрізне керування матеріальними потоками, що включає у себе: • доведен

Логістичні концепції і системи в сфері розподілу продукції
З операційної точки зору логістична концепція «планування потреб/ресурсів» може бути використана і в системах дистрибуції, що стало підставою для створення зовнішніх мікрологістичних систем «планув

Розділ 8. Логістичний сервіс у ресторанному господарстві
8.1. Значення і сутність логістичного сервісу З кожним роком зростає роль послуг у конкурентноздатності закладів ресторанного господарства. Для більшості споживачів

Сутність та основні принципи інформаційної логістики
Значення інформаційного забезпечення логістичного процесу настільки важливе, що багато фахівців виділяють особливу інформаційну логістику, яка має самостійне значення в бізнесі та управлінні інформ

Логістичні інформаційні системи
На перших етапах свого розвитку інформаційна логістика розглядалася як інформаційне забезпечення руху матеріальних потоків. У даний час все більш необхідним стає розвиток інформаційних логістичних

Сучасні інформаційні технології логістичного управління у ресторанному господарстві
Інформаційні технології в закладах ресторанного господарства дуже специфічні. Вітчизняний ринок ресторанних послуг інтенсивно розвивається, відкриваються нові заклади, ускладнюються форми й методи

С-Рарус: Ресторан+Бар+Кафе
Програма дозволяє створити спеціалізовані персональні робочі місця наступних працівників: ♦ Адміністратора автоматизованої системи керування торговельним процесом; ♦ М

Використання в логістиці технології автоматизованої ідентифікації штрихових кодів
Через кожну ланку логістичного ланцюга проходить велика кількість одиниць товару. При цьому всередині кожної ланки товари неодноразово пересуваються з місць збереження та обробки. Для ефективного к

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги