рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

ОСНОВНІ ОЗНАКИ ЧИСТОГО КАПІТАЛІЗМУ

ОСНОВНІ ОЗНАКИ ЧИСТОГО КАПІТАЛІЗМУ - раздел Науковедение, ЛЕКЦИЯ 1. ПОЛІТЕКОНОМІЯ, ЯК ЕКОНОМІЧНА НАУКА . ПРЕДМЕТ І МЕТОД ПОЛІТЕКОНОМІЇ. 1. ЗАРОДЖЕННЯ ТА РОЗВИТОК ПОЛІТИЧНОЇ ЕКОНОМІЇ Капіталістичний Лад Охоплює Наступні Інститути Й Принципи: 1)П...

Капіталістичний лад охоплює наступні інститути й принципи:

1)ПРИВАТНА ВЛАСНІСТЬ

В умовах капіталістичної системи матеріальні ресурси становлять власність приватних осіб і приватних інститутів, а не держава. Приватна власність, поряд з волею укладати зобов'язуючих партнерів юридичні контракти, дозволяє приватним особам або підприємствам за своїм розсудом здобувати, контролювати, застосовувати й реалізувати матеріальні ресурси. Інститут приватної власності підтримується протягом століть правом заповіту, тобто правом власника власності призначати спадкоємця цієї власності після своєї смерті.

Нема чого й говорити, що існують широкі юридичні обмеження цього права приватної власності. Наприклад, використання яких-небудь ресурсів для виробництва наркотиків заборонено законом. Існує також і державна власність. Навіть при чистому капіталізмі зізнається той факт, що для забезпечення ефективного використання ресурсів важливу роль може зіграти державна власність на деякі "природні монополії".

2) СВОБОДА ПІДПРИЄМНИЦТВА Й ВИБОРУ

Тісний зв'язок із приватною власністю має свобода підприємництва й вибору. Капіталізм покладає на тридцятилітні його економічні одиниці відповідальність за вибір певних рішень, які враховуються й стають економічно ефективними за допомогою вільних ринків.

Свобода підприємництва означає, що при чистому капіталізмі приватні підприємства вправі здобувати економічні ресурси, організовувати процес виробництва яз цих ресурсів товару або послуги по власному виборі й продавати цей товар або послугу на ринках на вибір самої фірми. Ніякі штучні перешкоди або обмеження, установлювані державою або іншими виробниками, не заважають підприємцям вирішувати вступити в яку-небудь конкретну галузь або вийти з її.

Свобода вибору означає, що власники матеріальних ресурсів і грошового капіталу можуть використовувати або реалізувати ці ресурси за своїм розсуду. Вона означає також, що працівники вправі зайнятися будь-яким видом праці, на який вони здатні. Нарешті, вона означає, що споживачі вільні в межах своїх грошових доходів купувати товари й послуги в такому наборі, що вони вважають найбільш підходящим для задоволення своїх потреб. Свобода споживчого вибору виявляється самої широкої із цих воль. Споживач займає в капіталістичній економіці особливе стратегічне положення; у певному змісті споживач має суверенітет. Межі волі вибору постачальників людських і матеріальних ресурсів обумовлюються споживчим вибором. В остаточному підсумку споживач вирішує, що повинна провадити економіка, а у встановлених тим самим рамках постачальники ресурсів можуть робити свій вільний вибір. Таким чином, у дійсності постачальники ресурсів і підприємства зовсім не "вільні" провадити товари й послуги, яких споживачі не бажають.

Крім того, у реалізації всіх цих форм вільного вибору існують досить широкі юридичні обмеження.

3) РОЛЬ ОСОБИСТОГО ІНТЕРЕСУ

Оскільки капіталізм являє собою індивідуалістичну систему, не дивно, що головна рушійна сила такої економіки бачиться в стимулюванні особистого інтересу; кожна економічна одиниця прагне робити те, що вигідніше їй самої. От чому підприємці ставлять своєю метою максимізацію прибутків своїх фірм або — як варіант — мінімізацію своїх збитків. А власники матеріальних ресурсів, за інших рівних умов, намагаються одержати можливо більше високі ціни при продажі або здачі в оренду цих ресурсів. За дану кількість і тягар затрачуваного ними праці постачальники живої робочої сили також прагнуть одержати можливо більший дохід. У свою чергу й споживачі, купуючи певний продукт, намагаються придбати його по найнижчій ціні. Коротше кажучи, капіталізм припускає, що особистий інтерес формує фундаментальний образ дій різних економічних одиниць, коли вони реалізують свій вільний вибір. Мотив особистого інтересу надає напрямок і впорядкованість функціонуванню економіки, що без такого інтересу виявилася б надзвичайно хаотичною.

Варто помітити, що дотримання особистого економічного інтересу не слід змішувати з егоїзмом. Акціонер, що одержує дивіденди від корпорації, може внести частину їх на будівництво Латиноамериканської магістралі або заповісти в спадщину онукам. У свою чергу місцевий церковний діяч може прискіпливо зіставляти ціни і якість різних зразків при покупці нових меблів для церкви.

4) КОНКУРЕНЦІЯ

Воля вибору, що реалізується у формі прагнення кожного одержувати для себе особисто грошовий дохід, є основою для конкуренції, або економічного змагання, як корінної властивості капіталізму. Конкуренція, як вона представляється економістам, означає наступне:

1. Наявність на ринку великого числа незалежно
діючих покупців і продавців будь-якого конкретного продукту або ресурсу.

2. Волю для покупців і продавців виступати на тих або інших ринках або залишати їх.

Спробуємо коротко розглянути ці два взаємозалежних аспекти конкуренції.

Велика кількість учасників ринкових угод. Сутність конкуренції укладається в широкому розосередженні економічної влади усередині тридцятимільйонну економіку двох головних сукупностей - підприємств і домогосподарств. Коли на конкретному ринку перебуває велика кількість покупців і продавців, жоден покупець або продавець не може пред'явити попит або пропозиція на таку кількість продукту, якого було б досить, щоб помітно вплинути на його ціну. Розглянемо цю тезу з боку продажів, або пропозиції, на товарному ринку.

Всі ми з вами зауважували, що, коли продукту виявляється незвичайно мало, ціна на нього підвищується. Наприклад, мороз не по сезоні у Флориді може серйозно скоротити врожай цитрусових і різко підвищити ціну на апельсини. Точно так само, якщо одиничний виробник або діюча воєдино маленька група виробників здатні якимсь образом регулювати або обмежувати загальний обсяг пропозиції продукту, тоді ціна може бути підвищена до вигоди продавця. Регулюючи пропозицію, виробник здатний у власних інтересах маніпулювати ринком. Однак сутність конкуренції укладається в тім, що на ринку є така велика кількість продавців, при якому кожний з них, забезпечуючи майже мізерну частку загального обсягу пропозиції, практично не в змозі впливати на пропозицію, а отже, і на ціну продукту.

Тут важливо наступне положення: широке розсіювання економічної влади, що становить основу конкуренції, регулює використання цієї влади й обмежує можливості зловживання нею. Економічне змагання перешкоджає економічним одиницям заподіювати один одному руйнівний збиток, коли вони намагаються збільшувати свою особисту вигоду. Конкуренція встановлює межі для реалізації покупцями й продавцями їхнього особистого інтересу. Конкуренція являє собою основну регулюючу чинність при капіталізмі.

Вступ у галузь і вихід з її.Конкуренція припускає також, що виробникові дуже просто вступити в якусь конкретну галузь або покинути її; не існує штучних юридичних або інституціональних перешкод, що не допускає розширення або скорочення окремих галузей. Цей аспект конкуренції обумовлює гнучкість, що життєво важлива для того, щоб економіка із часом, зберігала свою ефективність. Воля вступу в галузь необхідна, щоб економіка могла належним чином адаптуватися до змін смаків споживачів, технології або пропозиції ресурсів. Ця тема буде докладно розглянута в главі 5.

5) РИНКИ Й ЦІНИ

Основним координуючим механізмом капіталістичної економіки служить ринкова система, або система ціноутворення. Капіталізм це ринкова економіка. Рішення, прийняті покупцями й продавцями, реалізуються через систему ринків. Справді, по визначенню ринок - це просто механізм або пристосування, що здійснює контакт між покупцями, або пред'явниками попиту, і продавцями, або постачальниками товару або послуги. Ресторани "Макдональд", автозаправні станції, бакалейно-гастрономічні супермаркети, аукціон творів мистецтва "Сотби" - все це лише деякі з незліченної безлічі прикладів. Переваги продавців і покупців ураховуються цими агентами пропозиції та попиту на багатьох ринках, а результат їхніх рішень утворить систему цін на продукти й ресурси. Ці ціни служать орієнтирами, керуючись якими власники ресурсів, підприємці й споживачі роблять і коректують свій вільний вибір, що забезпечує особистий інтерес. Так само як конкуренція служить регулюючим механізмом, система ринків і цін відіграє роль основної організуючої чинності. Ринкова система являє собою багатоскладову систему зв'язків, за допомогою якої незліченні індивідуальні, вільно обрані рішення враховуються, підсумуються й взаємно врівноважуються. Ті, хто треба диктату ринкової системи, винагороджуються, а тих, хто його ігнорує, система карає. Через ці системи зв'язків капіталістичне суспільство виносить свої рішення про те, що економіка повинна провадити, як ефективно організувати виробництво і як варто розподіляти плоди продуктивної праці між економічними одиницями.

Ринкова система служить не тільки механізмом, за допомогою якого суспільство виносить рішення щодо того, як розподіляти свої ресурси й вироблену з них продукцію, але саме з її допомогою ці рішення здійснюються на ділі. Тут, однак, необхідно зробити застереження. Економічні системи, що базуються на ідеологіях соціалізму й комунізму, також залежать від ринкових систем, але не в такому ступені й не через такий механізм, як чистий капіталізм. Соціалістичні й комуністичні господарства використовують ринки й ціни головним чином для здійснення рішень, повністю або частково прийнятих центральним плановим органом. При капіталізмі ринкова система функціонує одночасно як механізм обліку незліченних рішень вільних індивідів і підприємств і як механізм для практичного виконання цих рішень.

6) ОБМЕЖЕНА РОЛЬ ДЕРЖАВИ

Вважається, що конкурентна капіталістична економіка сприяє високому ступеню ефективності використання або розподіли своїх ресурсів. От чому передбачається, що немає скільки-небудь реального нестатку у втручанні держави у функціонування такої економіки, за винятком відзначеної вище ролі держави у встановленні самих загальних юридичних обмежень для здійснення індивідуального вибору рішень і використання приватної власності. Концепція чистого капіталізму в якості саморегулюючої й економіки, що самокоректується, виключає скільки-небудь значну економічну роль держави. Однак, як ми побачимо ряд обмежень і потенційно небажаних наслідків, пов'язаних з капіталізмом і ринковою системою, привели до того, що держава стала відігравати активну роль в економіці.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ЛЕКЦИЯ 1. ПОЛІТЕКОНОМІЯ, ЯК ЕКОНОМІЧНА НАУКА . ПРЕДМЕТ І МЕТОД ПОЛІТЕКОНОМІЇ. 1. ЗАРОДЖЕННЯ ТА РОЗВИТОК ПОЛІТИЧНОЇ ЕКОНОМІЇ

ЗАРОДЖЕННЯ ТА РОЗВИТОК ПОЛІТИЧНОЇ ЕКОНОМІЇ... ОСНОВНІ ТЕЧІЇ СУЧАСНОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ ДУМКИ ПРЕДМЕТ ПОЛІТИЧНОЇ ЕКОНОМІЇ...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: ОСНОВНІ ОЗНАКИ ЧИСТОГО КАПІТАЛІЗМУ

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

ЗАРОДЖЕННЯ ТА РОЗВИТОК ПОЛІТИЧНОЇ ЕКОНОМІЇ
Економічна думка виникла одночасно з появою людини. Першими економічними узагальненнями, які дійшли до нас, є написи на єгипетських пірамідах, звід законів царя Хаммурапі у Вавілонії, і т. д.

ОСНОВНІ ТЕЧІЇ СУЧАСНОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ ДУМКИ
Сучасні економічні теорії в основному представлені західними економістами, для яких у XX ст., особливо в останні 40—50 років, притаманна спрямованість на вирішення конкретни

ПРЕДМЕТ ПОЛІТИЧНОЇ ЕКОНОМІЇ
Розмаїття напрямів і шкіл у політичній економії визначає і розбіжності у підходах до трактування ролі виробництва в розвитку людського суспільства та предмета політекономії.  

МЕТОД І ФУНКЦІЇ ПОЛІТИЧНОЇ ЕКОНОМІЇ
Політична економія, як і будь-яка інша наука, має справу з фактами реальної дійсності. Вони служать тим первинним матеріалом, що підлягає науковому дослідженню. Вони також є об’єктивним критерієм,

ВИРОБНИЦТВО ТА ЙОГО ОСНОВНІ ФАКТОРИ . ВИРОБНИЧІ МОЖЛИВОСТІ
Виробництво представляє взаємодію факторів виробництва. Радянська схема: Суб’єктивний Об’єктивний

ЕКОНОМІЧНІ ПОТРЕБИ СУСПІЛЬСТВА ЇХ СУТЬ І КЛАСИФІКАЦІЯ
  Кінцевою метою виробництва є задоволення потреб суспільства і людини. Будь-яке суспільство (незалежно від рівня його розвитку і суспільного устрою — чи то індустріальна нація, чи ок

Рархія потреб за А.Маслоу
Безмежність потреб – одне з фундаментальних положень і полягає в тому, що потреби є безмежними, а виробничі ресурси, що необхідні для виробництва потреб, є обмежені.

КОРИСНІСТЬ ПРОДУКЦІЇ , ЙОГО ГРАНИЧНА КОРИСНІСТЬ
  Корисність – це його здатність задовольнити ту чи іншу потребу людини. Корисність багатьох благ знаходиться у прямій залежності від їх природних властивостей. В сучасних умовах кори

ЕКОНОМІЧНИЙ ІНТЕРЕС ЙОГО СУТЬ ТА ПОТРЕБА
За Марксом, економічні відносини кожного даного суспільства визначаються насамперед як інтереси. Тож, економічні інтереси являють собою об’єктивні, зумовлені відносинами вла

Класифікація економічних інтересів
1. За ознакою суб’єктивності (особисті, групові, колективні, національні, регіональні, загальнолюдські, суспільні) 2. За ознакою об’єктивності (морально-етичні, інтереси безпеки

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
Бєляєв О. О., Бебело А. С.Політична економія: Навч. посібник. — К.: КНЕУ, 2001. — с. 38-54. ПИТАННЯ ДЛЯ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ 1. ПРОДУКТИВНІ СИЛИ ЯК МАТЕРІАЛЬНА ОСНО

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
Бєляєв О. О., Бебело А. С.Політична економія: Навч. посібник. — К.: КНЕУ, 2001. — с. 55-69. ПИТАННЯ ДЛЯ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ 1. СУТНІСТЬ ВЛАСНОСТІ 2. КЛАСИ

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
Бєляєв О. О., Бебело А. С.Політична економія: Навч. посібник. — К.: КНЕУ, 2001. — с. 70-86. ПИТАННЯ ДЛЯ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ 1. ВИРОБНИТВО ЯК ПРОЦЕС СУСПІЛЬНОЇ ПРАЦ

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
Бєляєв О. О., Бебело А. С.Політична економія: Навч. посібник. — К.: КНЕУ, 2001. — с. 107-124 Кирилова В.М. Конспект лекцій по політекономії ПИТАН

Форми конкуренції
  В залежності від співвідношення монополізації та конкуренції виділяють декілька моделей ринку: – ринок досконалої конкуренції; – ринок монополістичної конкуренції;

Типи ринків
1. Нерозвинений. 2. Вільної конкуренції. 3. Регульований. 4. Деформований. Нерозвинутий ринок характеризуєтьс

Нший підхід
1. Ринок вільної конкуренції. 2. Ринок монополізований. 3. Регульований. 3. ІНФРАСТРУКТУРА РИНКУ. МОДЕЛІ РИНКУ Інфраструктура

Нфраструктура
1. Організаційно-технічні елементи (біржі, аукціони, ярмарки, виставки). 2. Фінансово-кредитні елементи (податкова система, банки, фінансові установи). 3. Організаційно-дослідниць

Функції інфраструктури
1. Організаційне формування ринкових відносин. 2. Сприяння учасникам ринку у реалізації їх економічних інтересів. 3. Прискорення ефективності роботи ринкових суб’

Ринок досконалої конкуренції
1. Наявність значної кількості покупців та продавців (невеликих за розмірами). 2. Відсутність бар’єрів для входження на ринок. 3. Відсутність диференціації продук

Ринок монополістичної конкуренції
Монополістична конкуренція є не протилежністю конкуренції, а її різновидом. Отже, цю модель відносять до недосконалої конкуренції, адже вона має певні особливі риси, відмінні від ринку досконало

Ринок олігополії
Ринок олігополії спочатку існував як ринок двох продавців. Проте на сучасному етапі розвитку він в основному містить від 3 до 7 продавців. Ринок олігополії характеризується досить жорсткими бар’

Ринок чистої монополії
Хоча конкуренція і невід’ємна частина ринкової економіки, проте вона має здатність затихати з нагромадженням капіталу окремими суб’єктами ринкових відносин. Ринок чистої монополії включає можлив

Ринок товарів
На цьому ринку здійснюється купівля–продаж предметів споживання та засобів виробництва. Тому його елементами є споживчий ринок та ринок засобів виробництва. У кожному з них відповідно формуються

Ринок природних ресурсів. Рента. Ціна землі
На цьому ринку здійснюється купівля–продаж ресурсів для організації виробництва: корисні копалини, водні ресурси, земля тощо. Ціна на землю формується під впливом попиту і пропозиції. Попит зале

Ринок капіталів
Ринок капіталів (інвестиційних ресурсів) – це ринок, на якому підприємства і громадяни надають і отримують позики для використання у виробництві. Основним елементом цього ринку є позиковий капіт

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
Кэмбелл Р. Макконелл , Стенли Л. БрюЭкономикс : принципы, проблемы и политика. Пер. с анг. 11-го изд. К. ХаГар, 2000. – 51-61с. ПИТАННЯ ДЛЯ САМОСТІЙНОГО РОБОТИ

НШІ ОЗНАКИ ВЛАСТИВІ ІНШИМ ЕКОНОМІЧНИМ СИСТЕМАМ
  Приватна власність, воля підприємництва й вибору, особистий інтерес як спонукальна чинність, конкуренція й опора на ринкову систему - все це інститути й принципи, які більш-менш вин

Малюнок 1. Кругообіг ресурсів, продуктів і доходу
Підприємства, звичайно, пред'являють попит на ресурси, оскільки останні служать коштами, за допомогою,, яких фірми провадять товари й послуги. Взаємодія попиту та пропозиції на величезну безліч

ЩО І СКІЛЬКИ ВИРОБЛЯТИ ?
Будь якій економічної системи завжди виникає ? Що і скільки виробляти ? в умовах ринкової економіки в питанні : «Що виробляти ?» В цій економіці у кінцевому підсумку виробляються лише ті т

ХТО ПОВИНЕН ОДЕРЖУВАТИ ПРОДУКТ ?
  Наступним питанням є «Хто повинен одержати продукт ?» , тобто як вироблений продукт повинен розподілятися між споживачами . будь яка вироблена продукція розподіляється між спожив

ЧИ ЗДАТНА РИНКОВА ЕКОНОМІКА АДАПТУВАТИСЯ ДО ЗМІН В ЕКОНОМІЦІ
  Останнє питання ринкової економіки : «Чи здатна ринкова економіка адаптуватися до змін і умов економічного життя ?» Попит виробників на ресурс – це похідний попи

ОЦІНКА РОЛІ РИНКОВОЇ СИСТЕМИ.
2.1. АРГУМЕНТИ «ЗА» Якщо узагальнити усе зазначене вище , то можна сформулювати наступні переваги ринкової системи : 1. Економічні 1.1.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
Бєляєв О. О., Бебело А. С.Політична економія: Навч. посібник. — К.: КНЕУ, 2001. — с. 246-260. Кирилова В.М. Конспект лекцій по політекономії Макк

ДЕРЖАВА ЯК СУБ’ЄКТ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН
Сучасна держава "вмонтована" в ринкову систему господарювання. Окрім її участі в економіці як регулюючої сили, вона діє як самостійний господарюючий об’єкт. Це так званий державний сек

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРАВОВОЇ БАЗИ ТА УМОВ ФУНКЦІОНУВАННЯ РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ
Ще А. Сміт стверджував, що держава є гарантом і захисником прав власності, цілісності національного суверенітету, законності і правопорядку, стабільності національної валюти. Більшість цих функ

ЗАХИСТ КОНКУРЕНЦІЇ
Конкуренція є основним регулюючим механізмом у капіталістичній економіці, силою, яка підкорює виробника і постачальника ресурсів диктату покупця чи суверенітету споживача. З

ПЕРЕРОЗПОДІЛ ДОХОДУ ТА НАЦІОНАЛЬНОГО БАГАТСВА
Ринкова система веде до нерівності у суспільстві: ті, що володіють значними капіталами, земельними площами, мають великі доходи, інші — досить незначні, крім того люди похил

КОРЕКТУВАННЯ РОЗПОДІЛУ РЕСУРСУ
Різке порушення функціонування ринку пов’я­зується з такими негативними явищами: ринкова система виробляє не ту кількість певних товарів і послуг, неспроможна взагалі виділити будь-які ресурси н

СТАБІЛІЗАЦІЯ ЕКОНОМІКИ
Історично склалося так, що найновішою та в певному розумінні найважли­вішою функцією уряду є стабілізація ринкової економіки, тобто допомога приватній економіці у забезпеченні і

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
    Бєляєв О. О., Бебело А. С.Політична економія: Навч. посібник. — К.: КНЕУ, 2001. — с. 107-124 ПИТАННЯ ДЛЯ САМОСТІЙНОГО РОБОТИ 1. ВИ

ПРИБУТОК ЯК ЕКОНОМІЧНА КАТЕГОРІЯ: СУТНІСТЬ, ВИДИ, РОЗПОДІЛ
  У реальній дійсності прибуток — кінцева мета і рушійний мотив ринкової економіки, головний стимул і основний показник ефективності функціонування будь-яко

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
  Бєляєв О. О., Бебело А. С.Політична економія: Навч. посібник. — К.: КНЕУ, 2001. — с. 92- 107 ПИТАННЯ ДЛЯ САМОСТІЙНОГО РОБОТИ 1. КОНЦЕПЦІЇ ВИНИКНЕН

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
    Бєляєв О. О., Бебело А. С.Політична економія: Навч. посібник. — К.: КНЕУ, 2001. — с. 167-179 ПИТАННЯ ДЛЯ САМОСТІЙНОГО РОБОТИ 1. КА

ДОМОГОСПОДАРСТВА ЯК СУБЄКТ РИНКОВИХ ВІДНОСИН
  У сучасних цивілізованих країнах світу найпрогресивнішою суспільною системою вважається змішана економіка. Вона передбачає співіснування в межах однієї держави різних економічних се

ДОХОДИ ДОМОГОСОДАРСТВ
Доходи домогосподарства- це загальна сума грошей отриманих чи зароблених на протязі якогось періоду часу (як правило за рік). Існує два взаємозалежних підходи до вивчення проблем

ВИРАТИ ДОМОГОСПОДАРСТВ
У самому загальному вигляді здійснюється за такими напрямами : ¾ Особисті прибуткові податки ; ¾ Витрати особистого споживання ; &frac3

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПІДПРИЄМНИЦТВА
  Підприємництво ж визначається як діяльність підприємця, схильність до укладання вигідних угод, афер. Зрозуміло, що такі підходи до розуміння й розкриття змісту підприємницької фу

ПІДПРИЄМНИЦТВО ЯК ОСНОВНА СТРУКТУРНА ОДИНИЦЯ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
  Під поняттям «підприємство» розуміється самостійний господарюючий статутний суб’єкт, який має права юридичної особи та здійснює виробничу, науково-дослідницьку і

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ФОРМИ ПІДПРИЄМСТВА
  Типовими організаційними формами підприємницької діяльності в світовій практиці є: повне товариство, товариство з обмеженою відповідальністю, командитне товариство, акціонерне товар

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
Бєляєв О. О., Бебело А. С.Політична економія: Навч. посібник. — К.: КНЕУ, 2001. — с. 184-200. ПИТАННЯ ДЛЯ САМОСТІЙНОГО РОБОТИ 1. ПРИЧИНИ ТА ОСОБЛИВОСТІ ВИНИКНЕННЯ

СУТЬ АКЦІОНЕРНОГО КАПІТАЛУ ТА ФОРМИ ЙОГО ВИЯВУ
  Власність акціонерних структур формується за рахунок злиття капіталів їх засновників, а також випуску та продажу цінних паперів. З точки зору речового змісту (об’єктів) ак

ЦІННІ ПАПЕРИ : СУТЬ , РОЛЬ, ОСНОЛВНІ ВИДИ . ПРОБЛЕМИ АКЦІОНУВАННЯ У ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ
    Цінні папери з точки зору безпосередньої характеристики акціонерного капіталу — це свідоцтва про участь у капіталі АТ, основними серед яких є акції та облігації.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
Бєляєв О. О., Бебело А. С.Політична економія: Навч. посібник. — К.: КНЕУ, 2001. — с. 215-226. ПИТАННЯ ДЛЯ САМОСТІЙНОГО РОБОТИ 1. ЕКОНОМІЧНЕ ЗРОСТАННЯ: СУТНІСТЬ, Т

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
1. Акопов Е.С., Воронкова О.Н., Гаврилко Н.Н. Мировая економика и международные экономические отношения. Серия «Учебники, учебные пособия» Ростов-на-Дону: «Феникс», 2000.5-8с.

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги