рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

ПРОГРАМА КОНТРОЛЮ ПОТОЧНИХ ЗОБОВ’ЯЗАНЬ

ПРОГРАМА КОНТРОЛЮ ПОТОЧНИХ ЗОБОВ’ЯЗАНЬ - раздел Образование, Контроль і ревізія. МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ № З/п Етап Контрольної Перевірки Мет...

№ з/п Етап контрольної перевірки Мета і завдання контролю поточних зобов’язань Контрольні процедури Контрольні докази
1 2 3 4 5
Перевірка розрахунків з підзвітними особами Перевірка виданих під звіт грошових засобів Опитування й анкетування ке­рівництва підприємства й персо­налу, вивчення матеріалів попе­редньої перевірки, документальна перевірка. Посвідчення про відрядження, Журнал реєстрації посвідчень про відрядження, авансовий звіт та інші документи.
Перевірка розрахунків з кредитами банків Контроль за одержаними довгостроковими позиками, а також погашення заборгованості за ними. Зіставлення даних, перевірка правильності нарахування процентів, документаль­на вибіркова перевірка, перевір­ка арифметик-них підрахунків. Виписки банку, платіжні доручення, Журнал №2, Відомість В-5.
Перевірка розрахунків з постачальниками та підрядниками Контроль за розрахунками з постачальниками та підрядниками за одержані товарно-матеріальні цінності, виконані роботи і надані послуги. Зіставлення даних витрат, документаль­на вибіркова перевірка, перевір­ка арифметичних підрахунків, аналіз Прибутковий ордер, платіжне доручення, накладні, рахунки, розрахунок бухгалтерії, журнал обліку вантажів, що надійшли тощо.
Перевірка розрахунків з бюджетом Контроль за правильним нарахуванням та вчасною сплатою податків і зборів з метою уникнення сплати штрафів за невчасне і неповне здійснення належних платежів. Перевірка нарахування податків до бюджету, документаль­на, вибіркова перевірка, перевір­ка арифметик-них підрахунків, аналіз Податкова накладна, Розрахунково-платіжна відомість, перевірка штрафних санкцій, акти, протоколи, комунальний податок тощо.
Перевірка розрахунків з учасниками Контроль за збільшенням заборгованості підприєм-ства перед засновниками та учасниками товариства, а також – погашення дивідендів. Документаль­на, вибіркова перевірка, перевір­ка арифметик-них підрахунків, аналіз тощо. Журнал №3, Відомість В-5.
Перевірка розрахунків за векселями Контроль розрахунків між суб’єктами економічних взаємовідносин Зіставлення даних, документальна, вибіркова перевірка, перевір­ка арифметик-них підрахунків тощо. Вексель, Журнал №3, Відомість В-5.

Перелік платежів у бюджет і позабюджетних платежів регла­ментується діючим законодавством України, а порядок здійснення розрахунків з бюджетом, з позабюджетними платежами — відпо­відними законами, інструкціями та іншими нормативно-правови­ми актами.

Отже, завдання ревізора — встановлення за всіма видами пла­тежів у бюджет і позабюджетних платежів правильності обчислення суми платежів, своєчасності внесків (перерахувань) податків, з'ясу­вання причин прострочення платежів.

Основними джерелами інформації при цьому є: довідки і розра­хунки за окремими видами платежів, виписки банку і прикладені до них документи про перерахування належних сум у бюджет, бухгал­терські записи по рахунку 64 «Розрахунки за податками й платежа­ми», журнал № 3, відомості.

Перед початком проведення контролю необхідно перевірити наяв­ність прямих податків на підприємстві (податок на прибуток, податок з доходів фізичних осіб, податок на додану вартість).

Під час контрольної перевірки правильності нарахування і сплати окремих видів податків керуються законодавчими актами про оподаткування прибутку підприємств, про податок з доходів фізичних осіб, про податок на додану вартість, про акцизний збір тощо.

Основними завданнями контролю податку на прибуток підприємства є дотримання:

s чинного законодавства при обчисленні податку на прибуток;

s правильності розрахунку податку на прибуток за встановленою

s нормою;

s своєчасного нарахування і сплати податку у бюджет;

s правильність ведення податкового обліку.

Основним джерелом надходження коштів до бюджету є податок з прибутку підприємств відповідно до Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств». Об'єктом оподаткування є балансовий прибуток платника податку, який оподатковується за базовою ставкою.

При перевірці необхідно з'ясувати пра­вильність обліку валового прибутку. При цьому необхідно зістави­ти ідентичність балансових даних про прибуток з його обліком у Головній книзі, регістрах аналітичного обліку за рахунком 79 «Фі­нансові результати» та Звітом про фінансові результати. Контролеру потрібно впевнитися у реальності сум з дебету і кредиту рахунків 70 «Доходи від реалізації», 79 «Фінансові результати», 90 «Собі­вартість реалізації», а також у законності витрат, включених у со­бівартість.

Контролеру слід уточнити правильність виведення оборотів і саль­до по рахунку 98 «Податки на прибуток» на кінець звітного періоду та перевірити законність відображення кореспонденції господарсь­ких операцій з обліку оподаткування.

У разі виявлення при контролі неточностей у розрахунках з по­датку на прибуток необхідно вжити заходів щодо їх усунення та з'я­сувати своєчасність сплати штрафів, пені податковим адміністраціям за неправильне визначення розміру платежу або його несвоєчасну сплату та за чий рахунок вони віднесені.

Податок, який зустрічається на кожному підприємстві — це податок з доходів фізичних осіб, який повинен розглянути контролер. На першому етапі контролю перевіряється контролером наявність штат­ного розкладу, згідно якого розраховується заробітна плата стосовно погодинних розцінок. Ці розцінки можуть бути різними.

Далі перевіряється на підприємстві книга нарахування заробіт­ної плати, в якій вказується оклад співробітників, премії (якщо такі маються), утримання із заробітної плати та сума нарахованої заро­бітної плати. Перевірка утримань з кожного робітника відбувається у розмірі 15% податку з доходів фізичних осіб.

Крім прямих податків здійснюється контролером перевірка непря­мих податків — це мито, акцизний збір, універсальний податок на додану вартість. Під час розрахунків по ПДВ слід керуватися Інструкцією з бухгалтерського обліку ПДВ, затвердженою наказом МФУ від 1 липня 1997р. № 141. Контролеру слід звернути увагу (при перевірці прямих і непрямих податків) на правильність відображен­ня даних синтетичного та аналітичного обліку. По-перше, перевіря­ється правильність складання бухгалтерських записів з нарахування зобов'язань з ПДВ. Результати перевірки контролер відображає в ро­бочому документі (табл. 3.).

Таблиця 3

Відомість перевірки співставності даних журналу № 3 та Головної книги по рахунку 64 «Податкові зобов'язання»

№ з/п Зміст госпо­дарсь­кої опера­ції Згідно журналу №3 За даними Головної книги За даними ревізорської перевірки Відхилення
        Дт Кт Сума, грн. Дт Кт Сума, грн. Дт Кт Сума, грн. Дт Кт Су­ма, грн.
Відобра­жені по­даткові зобов'я­зання      
Нарахо­вані зобов'я­зання з ПДВ      

 

По-друге, контролер повинен з'ясувати відповідність відобра­ження сум зобов'язань з ПДВ та податку з доходів фізичних осіб у Головній книзі та балансу підприємства. Після цього контролеру необхідно скласти робочий документ з перевірки податків й платежів (табл.4).


 

Таблиця 4

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Контроль і ревізія. МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

На сайте allrefs.net читайте: Контроль і ревізія.

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: ПРОГРАМА КОНТРОЛЮ ПОТОЧНИХ ЗОБОВ’ЯЗАНЬ

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Навчально-методичний посібник
Рівне 2012 Рецензент: Лайтер Н.М, викладач вищої категорії, методист   У навчально-методичному посібнику викладено систему організації і методику контрольно-ревізійн

Запитання для самоконтролю
1. Яка сутність контролю як функції управління?. 2. Які основні завдання фінансово-господарського контролю? 3. Функції фінансово-господарського контролю. 4. Дайте характе

Рекомендована література
1. Організація і методика проведення аудиту: Навчально-практичний посібник.-2-е вид., перероб. та доповн.-К.:ВД “Професіонал”,2006.-567с. 2. Закон України "Про бухгалтерський облік та

Термінологічний словник
Аналіз — це прийом дослі­дження, який включає вивчення предмета уявним або практичним розчленуванням його на складові об'єкти. Інвентаризація

Рекомендована література
1. Аудит і ревізія підприємницької діяльності / Ф.Ф. Бутинець, Б.Ф. Усач, Н.Г. Виговська та ін. — Житомир: ПП "Рута", 2001. — 416 с. 2. Мамаєва О. О., Богдан С. О., Рублевська Л.

Документи, які систематизують матеріали перевірки
За результатами документальної ревізії чи перевірки ревізор складає акт - двосторонній документ, у якому об'єктивно відображаються наслідки ревізії (перевірки), наводиться перелік

Документи, які необхідні для підтвердження порушень
№ з/п Перелік порушень Підтверджуються документами (посилання на облікові реєстри) Касові операції

Запитання для самоконтролю
1. За якими ознаками розрізняють ревізії? 2. Які Ви знаєте види ревізії і коли вони застосовуються? 3. Етапи ревізійного процесу. 4. Порядок складання плану ревізій.

Термінологічний словник
Акт комплексної ревізії - це документ, який є зведеним, узагальнюючим документом, що характеризує виробничу, економічну та фінансову діяльність підприємства. А

Рекомендована література
1. Аудит і ревізія підприємницької діяльності / Ф.Ф. Бутинець, Б.Ф. Усач, Н.Г. Виговська та ін. — Житомир: ПП "Рута", 2001. — 416 с. 2. Бухгалтерський фінансовий облік. Конспект

Термінологічний словник
Аудит — це незалежна перевірка (експертиза) публічної бухгалтерської звітності, обліку, первинних документів та іншої обліково-звітної інформації щодо фінансово-господарської д

Рекомендована література
1. Аудит і ревізія підприємницької діяльності / Ф.Ф. Бутинець, Б.Ф. Усач, Н.Г. Виговська та ін. — Житомир: ПП "Рута", 2001. — 416 с. 2. Бухгалтерський фінансовий облік. Конспект

Рекомендована література
1. Аудит і ревізія підприємницької діяльності / Ф.Ф. Бутинець, Б.Ф. Усач, Н.Г. Виговська та ін. — Житомир: ПП "Рута", 2001. — 416 с. 2. Бутинець Ф. Ф, Б.Ф. Усач, Н.Г. Виговська.

Нагромаджувальна відомість дебіторської заборгова­ності з простроченим терміном позовної давності
№ п/п Наймену­вання заборгова­ності Синте­тичний рахунок Дата виник­нення заборго­ваності Причини утворен­ня забор­гованості

Робочий документ ревізора по перевірці податків й платежів
Вид податку     База оподаткування за даними, грн. Ставка податку На якому рахунку відображається В

Ревізія розрахунків по соціальному страхуванню
У зв'язку з цим суттєва роль реалізації цієї проблеми відводить­ся проведенню на підприємствах контролю операцій по соціальному страхуванню. Соціальне страхування — форма соціального забез

Ревізія розрахунків за претензіями
Заборгованість за претензіями та заборгованість, списана на збит­ки, перевіряється суцільним способом. Перевірці підлягають розра­хунки за претензіями: —до постачальників і транспортних ор

Ревізія розрахунків за відшкодуванням завданих збитків
На рахунку 375 "Розрахунки за відшкодуванням завданих збитків" ведуться розрахункові операції з працюючими. На цьому рахунку ве­деться облік розрахунків за відшкодуванням підприємству зав

Рекомендована література
1. Аудит і ревізія підприємницької діяльності / Ф.Ф. Бутинець, Б.Ф. Усач, Н.Г. Виговська та ін. — Житомир: ПП "Рута", 2001. — 416 с. 2. Бутинець Ф. Ф, Б.Ф. Усач, Н.Г. Виговська.

Програма перевірки основних засобів
Завдання перевірки Джерела інформаційного відображення операцій Процедура перевірки Нормативний акт 1

Запитання для самоконтролю
1. Яка мета ревізії необоротних активів і капітальних інвестицій? 2. Які завдання ревізії необоротних активів і капітальних інвестицій? 3. Які ви знаєте нормативні документи, що р

Рекомендована література
1. П(С)БО 2 «Баланс» 2. П(С)БО 7 «Основні засоби» 3. Інструкція по інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, гро­шових коштів і доку

Запитання для самоконтролю
1. Охарактеризуйте об'єкти ревізії виробничих запасів. 2. Що включає в себе предметна область ревізорського дослідження запасів? 3. Назвіть і охарактеризуйте основні складові облі

Студент повинен знати
♦ мету і завдання ревізії виробничих запасів; ♦ особливості нормативної бази виробничих запасів; ♦ поняття запасів; ♦ класифікацію запасів для пот

Рекомендована література
1. Аудит і ревізія підприємницької діяльності / Ф.Ф. Бутинець, Б.Ф. Усач, Н.Г. Виговська та ін. — Житомир: ПП "Рута", 2001. — 416 с. 2. Бутинець Ф. Ф, Б.Ф. Усач, Н.Г. Виговська.

Організаційна модель контролю розрахунків з заробітної плати
Об”єкт контролю Заробітна плата і утримання з неї     Завдання контролю 1. Перевірка правильності визначенн

Підприємстві.
Для вивчення системи внутрішнього контролю аудитор використовує такі процедури: 1. Опитування. 2. Спостереження. 3. Запит до попереднього аудитора. 4. Ознайомлен

Підприємстві.
Існує шість конкретних завдань, які стоять перед системою внутрішнього контролю, досягнення яких дозволяє уникнути помилок в облікових записах: 1. Реальність облікової інформації.

Програма тестів контролю здійснення операцій по оплаті праці.
Вид операції Вид контролю Можливі помилки Тести контролю

Ревізія переробних підприємств
На сільськогосподарських підприємствах України діють десятки тисяч різноманітних виробництв з переробки сільськогосподарської продукції та виготовлення предметів широкого вжитку із місцевої сировин

Контроль і ревізія допоміжних виробництв
Контроль цих виробництв повинен бути спрямований на виявлення резервів поліпшення обслуговування основного виробництва та задоволення інших потреб підприємств. Одним із дійових способів контролю до

Завданнями ревізії фінансових результатів
Найбільш важливим і узагальнюючим показником роботи під­приємства є прибуток (дохід), у якому органічно поєднані усі сторони виробничої і фінансово-господарської діяльності. Тому найвідпов

Тема 13 Ревізія власного капіталу
Основними завданнями ревізії власного капіталу є перевірка: — правильності формування і використання (вилучення) влас­ного капіталу; — дотримання встановленог

Завдання, послідовність і джерела ревізії
Докорінні зміни в економіці нашої держави, пов'язані з перехо­дом України до ринку, реформа бухгалтерського обліку та фінансової звітності, зміна форм власності вимагають утвердження правових засад

Перевірка стану обліку і звітності
Правильно організований облік, своєчасно й реально складена та подана фінансова звітність дають змогу вести систематичний, опера­тивний контроль за збереженням і раціональним використанням товарно-

Перевірка стану обліку і звітності
Правильно організований облік, своєчасно й реально складена та подана фінансова звітність дають змогу вести систематичний, опера­тивний контроль за збереженням і раціональним використанням товарно-

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги