рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Завданнями ревізії фінансових результатів

Завданнями ревізії фінансових результатів - раздел Образование, Контроль і ревізія. МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ Найбільш Важливим І Узагальнюючим Показником Роботи Під­приємства Є Прибуток ...

Найбільш важливим і узагальнюючим показником роботи під­приємства є прибуток (дохід), у якому органічно поєднані усі сторони виробничої і фінансово-господарської діяльності.

Тому найвідповідальнішою ділянкою контрольно-ревізійної роботи є перевірка фінансових результатів суб'єктів підприємницької діяльності.

Ревізія фінансових результатів починається з перевірки відповідності показників звітності про доходи й результати фінансово-господарської діяльності даним регістрів синтетичного й аналітичного обліку.

Основними завданнями ревізії фінансових результатів є перевірка: — правильності обчислення й відображення у звітності доходу, прибутку й рентабельності;

- реальності кожного запису на аналітичних рахунках до ра­хунків 70 "Доходи від реалізації" і 79 "Фінансові результати";

— достовірності формування фінансових результатів і розподілу їх за цільовим призначенням згідно з чинними нормативами;

— правильності списання збитку за кожний календарний рік;

— законності віднесення на фінансові результати штрафів, пені, неустойки тощо.

Джерелами ревізії є:

— баланс, звіт про фінансові результати; декларація про доходи підприємства;

— регістри аналітичного й синтетичного обліку результатів фінан­сово-господарської діяльності (Головна книга, журнал й відо­мості до них за рахунками 70 "Доходи від реалізації", 79 "Фінансові результати");

— первинні документи, розрахунки тощо.

Під час ревізії ревізор керується Законом України "Про бухгал­терський облік та фінансову звітність в Україні" від 16 липня 1999 р. № 996, законодавством про фінансово-господарську діяльність юри­дичних і фізичних осіб, іншими нормативно-правовими актами з об­ліку і звітності, бізнес-планом і розрахунками до його обґрунтування, а також Положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 3 "Звіт про фінансові результати", затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 31.03.1999 р. № 87, та Положенням (стандар­том) бухгалтерського обліку 15 "Дохід", затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 29.11.1999 р. № 290.

Головна мета ревізії — перевірити правильність відображення у фінансовій звітності результатів фінансово-господарської діяльності підприємства та своєчасності й повноти перерахування податків. З іншого боку, ревізор перевіряє правильність розподілу прибутків і ство­рення додаткового, резервного та інших видів капіталу.

Дохід — різниця між виторгом від реалізації продукції, робіт чи послуг і вартістю матеріальних витрат на виробництво та збут цієї продукції.

Насамперед ревізор встановлює правильність визначення підприє­мством передбачуваного доходу й виторгу від реалізації продукції (робіт, послуг) для обчислення сум авансових платежів у бюджет.

Інформаційною базою при цьому можуть бути планові кальку­ляції собівартості готової продукції, договори (угоди) на постачання продукції, плани реалізації (збуту) готової продукції тощо.

Ревізору слід врахувати, що норми Положення (стандарту) бух­галтерського обліку 3 "Звіт про фінансові результати" стосуються звітів підприємств усіх форм власності, крім банків і бюджетних установ. У статті звіту про фінансові результати "Дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг)" показується загальна сума доходу без вирахування наданих знижок, повернення проданих то­варів, податку на додану вартість, акцизного збору.

Для визначення чистого доходу (виручки) від реалізації продукції чи наданих послуг слід із доходу (виручки) від реалізації вирахувати податки, збори, знижки тощо.

Оцінювання за середньозваженою собівартістю здійснюється за кожною одиницею запасів діленням сумарної вартості залишку та­ких запасів на початок звітного місяця й вартості одержаних у звітному місяці запасів на сумарну кількість запасів на початок звітного міся­ця й одержаних у звітному місяці запасів. Причому собівартість реа­лізованих підприємствами роздрібної торгівлі товарів визначається як різниця між продажною (роздрібною) вартістю реалізованих то­варів і сумою торговельної націнки на ці товари. Суму торговельної націнки на реалізовані товари слід визначати як добуток продажної (роздрібної) вартості реалізованих товарів і середнього відсотка тор­говельної націнки. Середній відсоток торговельної націнки визнача­ють діленням суми залишку торговельних націнок на початок звітного місяця й торговельних націнок у продажній вартості одержаних у звітному місяці товарів на суму продажної (роздрібної) вартості за­лишку товарів на кінець звітного місяця та продажної (роздрібної) вартості одержаних у звітному місяці товарів.

Ревізор перевіряє правильність визначення результату операцій­ної діяльності.

Для визначення прибутку чи збитку від операційної діяльності береться до уваги сума валового прибутку (збитку), іншого операцій­ного доходу, адміністративних витрат, витрат на збут та інших опе­раційних витрат.

Сума прибутку (збитку) від основної діяльності, фінансових та інших доходів і фінансових витрат визначає прибуток (збиток) від звичайної діяльності до оподаткування.

Нарешті, ревізор контролює реальність визначення кінцевого ре­зультату.

Чистий прибуток (збиток) — це сума прибутку (збитку) від звичайної діяльності та надзвичайного прибутку, надзвичайного збитку та податків з надзвичайного прибутку.

Перевіряючи правильність визначення доходу (виручки) від реа­лізації продукції, слід пам'ятати, що цей дохід не коригується на величину пов'язаної з ним сумнівної та безнадійної дебіторської заборгованості. Сума такої заборгованості вважається витратами підприємства, що передбачено Положенням (стандартом) бухгалтер­ського обліку 10 "Дебіторська заборгованість".

Відповідно до цього Положення безнадійна дебіторська заборго­ваність — це поточна заборгованість, відносно якої є впевненість про її неповернення боржником або з якої минув строк позовної дав­ності. Довгострокова дебіторська заборгованість — це сума забор­гованості, яка не виникає в ході нормального операційного циклу і яку буде погашено через дванадцять місяців з дати балансу.

Сумнівна дебіторська заборгованість за продукцію (товари, по­слуги) — це така, щодо якої є невпевненість у її погашенні.

Таким чином, дохід у бухгалтерському обліку показується в сумі справедливої вартості активів, які отримані або мають бути отримані.

Перевірці також підлягають доходи для їх оподаткування.

З метою одержання достовірних даних про доходи (прибутки) для оподаткування підприємствам слід створювати резерви сумнів­них боргів щодо розрахунків з іншими підприємствами з наступним віднесенням їх наприкінці року на рахунок 79 "Фінансові результа­ти". Резерви сумнівних боргів створюються за результатами проведе­ної перед складанням річного балансу інвентаризації дебіторської заборгованості підприємства.

На суму резервів сумнівних боргів роблять записи на рахунках бухгалтерського обліку:

— дебет рахунка 79 "Фінансові результати";

— кредит рахунка 38 "Резерв сумнівних боргів".

Якщо до кінця року, наступного за роком створення резерву сумнівних боргів, цей резерв не буде використано, то недовикористана сума приєднується до прибутку звітного року.

Відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 10 "Дебіторська заборгованість" величину резерву сумнівних боргів визначають виходячи з платоспроможності окремих дебіторів або на підставі класифікації дебіторської заборгованості, яка здійснюється групуванням за строками її непогашення із встановленням коефіці­єнта сумнівності для кожної групи, виходячи з суми безнадійного боргу за товари за попередні звітні періоди.

Цей коефіцієнт сумнівності зростає відповідно до збільшення строку непогашення заборгованості.

Нарахування суми резерву сумнівних боргів за звітний період показується у звіті про фінансові результати в складі інших опера­ційних витрат.

Положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 15 "Дохід" передбачено, що дохід визнається за умови збільшення активу або зменшення зобов'язання, що зумовлює зростання власного капіталу.

Однак не визнаються доходами такі надходження від інших осіб:

— сума ПДВ, акцизів, інших податків і обов'язкових платежів, що підлягають перерахуванню до бюджету й позабюджетних фондів;

— сума попередньої оплати продукції;

— сума авансу в рахунок оплати продукції;

— сума завдатку під заставу в погашення позики, якщо передба­чено договором;

— надходження, що належать іншим особам тощо.
Дохід не визнається, якщо здійснюється обмін продукцією.
Особливій перевірці підлягає правильність відображення в обліку

тієї суми прибутку, яка повинна бути перерахована в бюджет внасл­ідок застосування до підприємства економічних санкцій за вуалю­вання (заниження) доходу (прибутку), пені за несвоєчасне перераху­вання податків. Суми таких санкцій покриваються за рахунок при­бутку, який залишається в розпорядженні підприємства, і на величи­ну оподаткованого доходу (прибутку) не впливають.

Таким чином, під час перевірки фактичного прибутку слід вста­новити насамперед правильність відображення у звітності фактичної виручки (доходу) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг). Для цього ревізор використовує такі джерела інформації:

— звіт про фінансові результати;

— журнал № 1, 2, 11 тощо;

— первинні документи на відвантаження (реалізацію) готової продукції зі складу;

— виписки з рахунків у банках;

— прибуткові касові ордери на оприбуткування готівки за опла­чену продукцію;

— платіжні доручення (вимоги-доручення) на оплату відванта­женої продукції (товарів, робіт, послуг) тощо.

По-перше, на підставі вищевказаних документів ревізор зіставляє дані Звіту про фінансові результати за статтею "Дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг)" з даними Головної книги з рахунка 70 "Доходи від реалізації". Сума розбіжностей повинна дорівнювати сумі податку на додану вартість, акцизного збору та інших вирахувань з доходу (коди рядків 015, 020, 030 звіту про фінансові результати). Якщо встановлено невідповідність суми, відоб­раженої в Головній книзі й оборотній відомості за синтетичними рахунками з кредиту рахунка 70 "Доходи від реалізації", сумі, одер­жаній після зменшення суми виручки у Звіті про фінансові результа­ти на суму ПДВ, акцизного збору та інших вирахувань з доходу, то ревізор з'ясовує причину такої невідповідності та вживає разом із головним бухгалтером заходи щодо її виправлення відповідно до чинного законодавства.

По-друге, ревізор перевіряє правильність відображення у звітності фактичних витрат на виробництво реалізованої продукції. З цією метою слід зіставити дані Головної книги (оборотної відомості за синтетичними рахунками) з записами в журналах-ордерах за рахун­ками 90 "Собівартість реалізації", 91 "Загальновиробничі витрати", 92 "Адміністративні витрати", 93 "Витрати на збут", 94 "Інші витра­ти операційної діяльності".

По-третє, перевіряють правильність і законність оформлення опе­рацій щодо відвантаження готової продукції (товарів, робіт, послуг) у первинних документах: слід зіставити за накладними, рахунками-факту-рами, товарно-транспортними накладними та пропусками на вивезен­ня продукції відповідність дат. При розбіжності дат слід порівняти період відображення операції щодо відвантаження продукції в обліко­вому регістрі з датою оплати відвантаженої продукції за випискою банку й платіжним дорученням чи видатковим касовим ордером.

У випадках виявлення розбіжностей здійснюють перерахунок виручки від фактичної реалізації продукції й визначають суму при­хованого від оподаткування прибутку.

У ринкових умовах господарювання, коли фінансово-господар­ська діяльність підприємства здійснюється за рахунок власних фінан­сових ресурсів, а в разі їх нестачі — за допомогою позичкових коштів, постає необхідність аналізу фінансового стану, зокрема в оцінці фінан­сової незалежності підприємства від зовнішніх джерел.

Фінансова сталість встановлюється шляхом співвідношення влас­ного капіталу до валюти банку, а також до забезпечення майбутніх витрат і платежів, довгострокових, поточних зобов'язань і доходів майбутніх періодів.

Крім того, слід зіставити залучені та власні кошти й визначити коефіцієнт їх співвідношення. Коефіцієнт маневрування власних коштів вказує на ступінь їх мобільності й визначається діленням суми власних оборотних засобів на всю суму їх джерел.

Для розрахунку вищевказаних коефіцієнтів слід взяти дані ба­лансу відповідно до звітності за міжнародними стандартами бухгал­терського обліку.

Коефіцієнти, що характеризують фінансову сталість підприєм­ства, розраховані у табл. 1.

У регістрах синтетичного й аналітичного обліку, у Звіті про фінан­сові результати показники прибутку (доходу) і витрат показано лише в абсолютній сумі. Однак разом з абсолютною оцінкою розраховують також і відносні показники ефективності фінансової діяльності, тоб­то показники рентабельності.

 

Таблиця 1. Коефіцієнти, що характеризують фінансову сталість
фірми станом на 01.01.20_ р.

№ nop. Найменування коефіцієн­тів Формула розрахунку відповідно до звітності за МСБО Значення коефіцієнта відповідно до звітності за МСБО
Коефіцієнт автономії Власний капітал (380) 0,38
        Валюта балансу (640)    
Коефіцієнт фінансової сталості Власний капітал (380) 7,34
        Поточні зобов'язання (620) + доходи майбутніх періодів (630)    
Коефіцієнт фінансової незалежності Власний капітал (380) 0,61
        Забезпечення майбутніх ви­трат і платежів (430) + довго­строкові зобов'язання (480) + поточні зобов'язання (620) + доходи майбутніх періодів (630)    
Коефіцієнт співвідно­шення залучених та власних коштів Цільове фінансування (420) + довгострокові зобов'язання (480) + доходи майбутніх періодів (630) 4- поточні зо­бов'язання (620) 1,64
        Власний капітал (380)    
Коефіцієнт маневру­вання власних коштів Власний капітал (380) 4- не­оборотні активи (080) -0,59
        Власний капітал (380)    

Рентабельність — відносний показник прибутковості, виражений у відсотках, який характеризує ефективність витрат підприємства зага­лом або ефективність виробництва окремих видів продукції. Рента­бельність виробництва — економічний показник, що обчислюється як відношення балансового прибутку до середньорічної вартості основних виробничих фондів і нормативних обігових коштів у відсотках. На цей показник впливають зміни рівнів фондовіддачі й оборотності матеріаль­них обігових коштів і рентабельності обсягу реалізованої продукції.

Рентабельність виробництва продукції обчислюється як відношення прибутку від реалізації продукції до виручки від реалізації продукції.

Показники рентабельності відображають відносну прибутковість, яка вимірюється у відсотках до затрат коштів чи капіталу.

 


– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Контроль і ревізія. МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

На сайте allrefs.net читайте: Контроль і ревізія.

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Завданнями ревізії фінансових результатів

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Навчально-методичний посібник
Рівне 2012 Рецензент: Лайтер Н.М, викладач вищої категорії, методист   У навчально-методичному посібнику викладено систему організації і методику контрольно-ревізійн

Запитання для самоконтролю
1. Яка сутність контролю як функції управління?. 2. Які основні завдання фінансово-господарського контролю? 3. Функції фінансово-господарського контролю. 4. Дайте характе

Рекомендована література
1. Організація і методика проведення аудиту: Навчально-практичний посібник.-2-е вид., перероб. та доповн.-К.:ВД “Професіонал”,2006.-567с. 2. Закон України "Про бухгалтерський облік та

Термінологічний словник
Аналіз — це прийом дослі­дження, який включає вивчення предмета уявним або практичним розчленуванням його на складові об'єкти. Інвентаризація

Рекомендована література
1. Аудит і ревізія підприємницької діяльності / Ф.Ф. Бутинець, Б.Ф. Усач, Н.Г. Виговська та ін. — Житомир: ПП "Рута", 2001. — 416 с. 2. Мамаєва О. О., Богдан С. О., Рублевська Л.

Документи, які систематизують матеріали перевірки
За результатами документальної ревізії чи перевірки ревізор складає акт - двосторонній документ, у якому об'єктивно відображаються наслідки ревізії (перевірки), наводиться перелік

Документи, які необхідні для підтвердження порушень
№ з/п Перелік порушень Підтверджуються документами (посилання на облікові реєстри) Касові операції

Запитання для самоконтролю
1. За якими ознаками розрізняють ревізії? 2. Які Ви знаєте види ревізії і коли вони застосовуються? 3. Етапи ревізійного процесу. 4. Порядок складання плану ревізій.

Термінологічний словник
Акт комплексної ревізії - це документ, який є зведеним, узагальнюючим документом, що характеризує виробничу, економічну та фінансову діяльність підприємства. А

Рекомендована література
1. Аудит і ревізія підприємницької діяльності / Ф.Ф. Бутинець, Б.Ф. Усач, Н.Г. Виговська та ін. — Житомир: ПП "Рута", 2001. — 416 с. 2. Бухгалтерський фінансовий облік. Конспект

Термінологічний словник
Аудит — це незалежна перевірка (експертиза) публічної бухгалтерської звітності, обліку, первинних документів та іншої обліково-звітної інформації щодо фінансово-господарської д

Рекомендована література
1. Аудит і ревізія підприємницької діяльності / Ф.Ф. Бутинець, Б.Ф. Усач, Н.Г. Виговська та ін. — Житомир: ПП "Рута", 2001. — 416 с. 2. Бухгалтерський фінансовий облік. Конспект

Рекомендована література
1. Аудит і ревізія підприємницької діяльності / Ф.Ф. Бутинець, Б.Ф. Усач, Н.Г. Виговська та ін. — Житомир: ПП "Рута", 2001. — 416 с. 2. Бутинець Ф. Ф, Б.Ф. Усач, Н.Г. Виговська.

Нагромаджувальна відомість дебіторської заборгова­ності з простроченим терміном позовної давності
№ п/п Наймену­вання заборгова­ності Синте­тичний рахунок Дата виник­нення заборго­ваності Причини утворен­ня забор­гованості

ПРОГРАМА КОНТРОЛЮ ПОТОЧНИХ ЗОБОВ’ЯЗАНЬ
№ з/п Етап контрольної перевірки Мета і завдання контролю поточних зобов’язань Контрольні процедури Контрольні докази

Робочий документ ревізора по перевірці податків й платежів
Вид податку     База оподаткування за даними, грн. Ставка податку На якому рахунку відображається В

Ревізія розрахунків по соціальному страхуванню
У зв'язку з цим суттєва роль реалізації цієї проблеми відводить­ся проведенню на підприємствах контролю операцій по соціальному страхуванню. Соціальне страхування — форма соціального забез

Ревізія розрахунків за претензіями
Заборгованість за претензіями та заборгованість, списана на збит­ки, перевіряється суцільним способом. Перевірці підлягають розра­хунки за претензіями: —до постачальників і транспортних ор

Ревізія розрахунків за відшкодуванням завданих збитків
На рахунку 375 "Розрахунки за відшкодуванням завданих збитків" ведуться розрахункові операції з працюючими. На цьому рахунку ве­деться облік розрахунків за відшкодуванням підприємству зав

Рекомендована література
1. Аудит і ревізія підприємницької діяльності / Ф.Ф. Бутинець, Б.Ф. Усач, Н.Г. Виговська та ін. — Житомир: ПП "Рута", 2001. — 416 с. 2. Бутинець Ф. Ф, Б.Ф. Усач, Н.Г. Виговська.

Програма перевірки основних засобів
Завдання перевірки Джерела інформаційного відображення операцій Процедура перевірки Нормативний акт 1

Запитання для самоконтролю
1. Яка мета ревізії необоротних активів і капітальних інвестицій? 2. Які завдання ревізії необоротних активів і капітальних інвестицій? 3. Які ви знаєте нормативні документи, що р

Рекомендована література
1. П(С)БО 2 «Баланс» 2. П(С)БО 7 «Основні засоби» 3. Інструкція по інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, гро­шових коштів і доку

Запитання для самоконтролю
1. Охарактеризуйте об'єкти ревізії виробничих запасів. 2. Що включає в себе предметна область ревізорського дослідження запасів? 3. Назвіть і охарактеризуйте основні складові облі

Студент повинен знати
♦ мету і завдання ревізії виробничих запасів; ♦ особливості нормативної бази виробничих запасів; ♦ поняття запасів; ♦ класифікацію запасів для пот

Рекомендована література
1. Аудит і ревізія підприємницької діяльності / Ф.Ф. Бутинець, Б.Ф. Усач, Н.Г. Виговська та ін. — Житомир: ПП "Рута", 2001. — 416 с. 2. Бутинець Ф. Ф, Б.Ф. Усач, Н.Г. Виговська.

Організаційна модель контролю розрахунків з заробітної плати
Об”єкт контролю Заробітна плата і утримання з неї     Завдання контролю 1. Перевірка правильності визначенн

Підприємстві.
Для вивчення системи внутрішнього контролю аудитор використовує такі процедури: 1. Опитування. 2. Спостереження. 3. Запит до попереднього аудитора. 4. Ознайомлен

Підприємстві.
Існує шість конкретних завдань, які стоять перед системою внутрішнього контролю, досягнення яких дозволяє уникнути помилок в облікових записах: 1. Реальність облікової інформації.

Програма тестів контролю здійснення операцій по оплаті праці.
Вид операції Вид контролю Можливі помилки Тести контролю

Ревізія переробних підприємств
На сільськогосподарських підприємствах України діють десятки тисяч різноманітних виробництв з переробки сільськогосподарської продукції та виготовлення предметів широкого вжитку із місцевої сировин

Контроль і ревізія допоміжних виробництв
Контроль цих виробництв повинен бути спрямований на виявлення резервів поліпшення обслуговування основного виробництва та задоволення інших потреб підприємств. Одним із дійових способів контролю до

Тема 13 Ревізія власного капіталу
Основними завданнями ревізії власного капіталу є перевірка: — правильності формування і використання (вилучення) влас­ного капіталу; — дотримання встановленог

Завдання, послідовність і джерела ревізії
Докорінні зміни в економіці нашої держави, пов'язані з перехо­дом України до ринку, реформа бухгалтерського обліку та фінансової звітності, зміна форм власності вимагають утвердження правових засад

Перевірка стану обліку і звітності
Правильно організований облік, своєчасно й реально складена та подана фінансова звітність дають змогу вести систематичний, опера­тивний контроль за збереженням і раціональним використанням товарно-

Перевірка стану обліку і звітності
Правильно організований облік, своєчасно й реально складена та подана фінансова звітність дають змогу вести систематичний, опера­тивний контроль за збереженням і раціональним використанням товарно-

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги