рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Ревізія переробних підприємств

Ревізія переробних підприємств - раздел Образование, Контроль і ревізія. МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ На Сільськогосподарських Підприємствах України Діють Десятки Тисяч Різноманіт...

На сільськогосподарських підприємствах України діють десятки тисяч різноманітних виробництв з переробки сільськогосподарської продукції та виготовлення предметів широкого вжитку із місцевої сировини: консервні і квасильно-засолювальні цехи, млини, олійниці, пункти по забою тварин, пилорами, цехи з виготовлення цегли, черепиці та інших будівельних матеріалів, підсобні промисли з виготовлення й пошиття одягу, взуття, галантерейних виробів тощо.

Підсобні виробництва і промисли організовують на підприємствах із метою забезпечення найповнішої зайнятості, закріплення робочої сили, створення стабільних трудових колективів, зміцнення економіки, поліпшення використання матеріальних і сировинних ресурсів, підвищення ефективності сільськогосподарсько­го виробництва. Крім того, створення підсобних виробництв запобігає великим втратам, які виникають унаслідок несвоєчасної переробки продукції та слабкої бази її зберігання, дає змогу організувати самозабезпечення населення цінними і дефіцитними продуктами харчування, товарами широкого вжитку, будівельними матеріалами.

Під час ревізії промислових виробництв перевіряють: використання закріплених за підсобним виробництвом будівель, споруд, обладнання, інвентарю та іншого майна; виконання виробничої програми за кількісними і якісними показниками; забезпеченість цих виробництв нормативно-технічною документацією; своєчасність та обґрунтованість подання заявок на постачання матеріально-технічними ресурсами, виконання планів матеріально-технічного постачання; договірні зобов'язання із цих питань; дотримання технології виробництва; наявність втрат сировини та готової продукції при зберіганні та реалізації; своєчасність і повноту оприбуткування та збереження готової продукції; дотримання правил з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії, протипожежної безпеки.

На підставі матеріалів перевірки розробляють заходи щодо впровадження прогресивної технології, сучасних форм і методів організації праці, вдосконалення умов виробництва, поліпшення якості та розширення асортименту продукції, ефективного використання основних і оборотних засобів, скорочення непродуктивних витрат, вживають заходів щодо охорони навколишнього середовища, забруднення земель, водойм промисловими стічними водами та відходами,

Для перевірки достовірності даних обліку, законності операцій, виявлення нестач, порушень широко практикують контрольні інвентаризації сировини, тари, готової продукції. Ефективним методом є контрольні переробки сировини, в результаті яких встановлюють повноту оприбуткування готової продукції та правильність списання сировини, що оформляють спеціальним актом.

Під час ревізії доцільно практикувати проведення лабораторних аналізів, які дають змогу перевіряти якість продукції та сировини, а також виявити факти порушення рецептури виготовлення продукції внаслідок недовкладення продуктів (цукор, олія, прянощі тощо) і їх привласнення.

Ретельно перевіряють первинний облік приймання на переробку власної, давальницької, закупленої у населення та інших підприємствах сировини. При цьому може бути встановлено оформлення фіктивних документів на закупівлю і переробку давальницької сировини за рахунок недооприбуткування власної продукції, завищення норм витрати сировини та зниження її якості. Накладні, приймальні квитанції на оприбуткування сировини порівнюють із транспортними документами, записами у журналах її надходження в промислові цехи, у виробничих журналах, звітах. Крім того, встановлюють, чи не знижена в приймальних документах якість сировини внаслідок завищення відсотка браку плодів і овочів, вологості, засміченості зерна, зниження цукристості плодів та соків, вмісту сухих речовин. При перевірці давальницької сировини здійснюють зустрічні перевірки на відповідних підприємствах, опитують осіб, від яких приймали сировину для переробки. З такою метою зіставляють кількість зданої на переробку сировини із платіжними документами. Одночасно з'ясовують, за якими цінами закуплено сировину для переробки.

У звітах про переробку дані про кількість витраченої сировини і матеріалів порівнюють із фактичним виходом готової продукції відповідно до прийнятих норм.

При ревізії олійниць необхідно перевірити облік процесу переробки за спеціальною відомістю, в яку щодня відповідальний працівник записує масу сировини, відпущену для переробки, вихід основної та побічної продукції, а також дані лабораторного аналізу про якість сировини і продукції.

Операції про переробці зерна на млинах, крупорушках необхідно оформляти квитанцією, яку виписує у двох примірниках приймальник або завідуючий млином. Перший примірник передають особі, яка доставила зерно для переробки, другий - з розпискою особи, яка прийняла продукцію з переробки, передають у бухгалтерію для обліку витрат та контролю за оприбуткуванням коштів (якщо зерно належить окремим особам чи організаціям). Щоденний облік витрачання зерна і виходу з нього продукції ведуть у звітах про переробку або в окремих журналах. Норма виходу продукції залежить від якості зерна (його вологості, засміченості).

Для перевірки достовірності даних про витрачання зерна на переробку та повноти виходу продукції складають реєстр усіх накладних на відправку його для переробки, де підсумовують загальну масу зерна, списаного на переробку за період, що перевіряється. Масу відпущеного для переробки зерна множать на норми виходу борошна чи крупи і супутніх продуктів, а також не кормових відходів, усушки та механічних втрат. Таким чином, визначають загальну масу продукції (основної та побічної) і відходів. Потім одержані дані порівнюють з обсягом фактично оприбуткованої продукції за квитанціями по її видах.

При перевірці роботи сепараторних пунктів звертають увагу на кількість і якість відпущеного молока в переробку та одержаної продукції з переробки, складають баланс жироодиниць. Для перевірки використовують відомості руху молока, відомості переробки молока і молочних продуктів.

Внутрішній контроль спрямовують на виконання плану виробництва продукції промисловими виробництвами. Особливу увагу звертають на вивчення причин невиконання планових завдань (нестача сировини і тари, несвоєчасне введення в дію нового обладнання, затягування строків ремонтних робіт). Важливо також проаналізувати ритмічність роботи промислових цехів, порівнюючи фактичний обсяг виробництва з плановим із розрахунку на день, декаду, місяць та використання виробничих потужностей. При перевірці ритмічності випуску продукції потрібно з'ясувати, чи не допускалися факти штучного зменшення обсягів виробництва продукції в першій декаді місяця у зв'язку із завищенням випуску в попередньому місяці. Порівнюючи фактичний рівень продуктивності праці з плановим, а також за попередні роки, з'ясовують причини невиконання плану за цим показником або зниження його.

У лісопильному виробництві важливе значення має перевірка обліку розпилювання круглого лісу та виходу пиломатеріалів. Відсоток виходу продукції залежить від якості та діаметра лісу-кругляку, який коливається від 65 до 80 см. Щоденний облік розпилювання деревини доцільно вести у змінному рапорті на розпилювання сировини. Дані про вихід пиломатеріалів та відходів протягом місяця записують у відповідний журнал. За допомогою спеціальних таблиць обчислюють кількість витраченої деревини, одержаних пиломатеріалів та відходів у кубічних метрах. На підставі цих документів контролюють правильність списання сировини і оприбуткування готової продукції. Використання на багатьох підприємствах актів довільної форми не дає змоги організувати належний контроль, тому ревізійна комісія повинна вимагати налагодження обліку.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Контроль і ревізія. МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

На сайте allrefs.net читайте: Контроль і ревізія.

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Ревізія переробних підприємств

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Навчально-методичний посібник
Рівне 2012 Рецензент: Лайтер Н.М, викладач вищої категорії, методист   У навчально-методичному посібнику викладено систему організації і методику контрольно-ревізійн

Запитання для самоконтролю
1. Яка сутність контролю як функції управління?. 2. Які основні завдання фінансово-господарського контролю? 3. Функції фінансово-господарського контролю. 4. Дайте характе

Рекомендована література
1. Організація і методика проведення аудиту: Навчально-практичний посібник.-2-е вид., перероб. та доповн.-К.:ВД “Професіонал”,2006.-567с. 2. Закон України "Про бухгалтерський облік та

Термінологічний словник
Аналіз — це прийом дослі­дження, який включає вивчення предмета уявним або практичним розчленуванням його на складові об'єкти. Інвентаризація

Рекомендована література
1. Аудит і ревізія підприємницької діяльності / Ф.Ф. Бутинець, Б.Ф. Усач, Н.Г. Виговська та ін. — Житомир: ПП "Рута", 2001. — 416 с. 2. Мамаєва О. О., Богдан С. О., Рублевська Л.

Документи, які систематизують матеріали перевірки
За результатами документальної ревізії чи перевірки ревізор складає акт - двосторонній документ, у якому об'єктивно відображаються наслідки ревізії (перевірки), наводиться перелік

Документи, які необхідні для підтвердження порушень
№ з/п Перелік порушень Підтверджуються документами (посилання на облікові реєстри) Касові операції

Запитання для самоконтролю
1. За якими ознаками розрізняють ревізії? 2. Які Ви знаєте види ревізії і коли вони застосовуються? 3. Етапи ревізійного процесу. 4. Порядок складання плану ревізій.

Термінологічний словник
Акт комплексної ревізії - це документ, який є зведеним, узагальнюючим документом, що характеризує виробничу, економічну та фінансову діяльність підприємства. А

Рекомендована література
1. Аудит і ревізія підприємницької діяльності / Ф.Ф. Бутинець, Б.Ф. Усач, Н.Г. Виговська та ін. — Житомир: ПП "Рута", 2001. — 416 с. 2. Бухгалтерський фінансовий облік. Конспект

Термінологічний словник
Аудит — це незалежна перевірка (експертиза) публічної бухгалтерської звітності, обліку, первинних документів та іншої обліково-звітної інформації щодо фінансово-господарської д

Рекомендована література
1. Аудит і ревізія підприємницької діяльності / Ф.Ф. Бутинець, Б.Ф. Усач, Н.Г. Виговська та ін. — Житомир: ПП "Рута", 2001. — 416 с. 2. Бухгалтерський фінансовий облік. Конспект

Рекомендована література
1. Аудит і ревізія підприємницької діяльності / Ф.Ф. Бутинець, Б.Ф. Усач, Н.Г. Виговська та ін. — Житомир: ПП "Рута", 2001. — 416 с. 2. Бутинець Ф. Ф, Б.Ф. Усач, Н.Г. Виговська.

Нагромаджувальна відомість дебіторської заборгова­ності з простроченим терміном позовної давності
№ п/п Наймену­вання заборгова­ності Синте­тичний рахунок Дата виник­нення заборго­ваності Причини утворен­ня забор­гованості

ПРОГРАМА КОНТРОЛЮ ПОТОЧНИХ ЗОБОВ’ЯЗАНЬ
№ з/п Етап контрольної перевірки Мета і завдання контролю поточних зобов’язань Контрольні процедури Контрольні докази

Робочий документ ревізора по перевірці податків й платежів
Вид податку     База оподаткування за даними, грн. Ставка податку На якому рахунку відображається В

Ревізія розрахунків по соціальному страхуванню
У зв'язку з цим суттєва роль реалізації цієї проблеми відводить­ся проведенню на підприємствах контролю операцій по соціальному страхуванню. Соціальне страхування — форма соціального забез

Ревізія розрахунків за претензіями
Заборгованість за претензіями та заборгованість, списана на збит­ки, перевіряється суцільним способом. Перевірці підлягають розра­хунки за претензіями: —до постачальників і транспортних ор

Ревізія розрахунків за відшкодуванням завданих збитків
На рахунку 375 "Розрахунки за відшкодуванням завданих збитків" ведуться розрахункові операції з працюючими. На цьому рахунку ве­деться облік розрахунків за відшкодуванням підприємству зав

Рекомендована література
1. Аудит і ревізія підприємницької діяльності / Ф.Ф. Бутинець, Б.Ф. Усач, Н.Г. Виговська та ін. — Житомир: ПП "Рута", 2001. — 416 с. 2. Бутинець Ф. Ф, Б.Ф. Усач, Н.Г. Виговська.

Програма перевірки основних засобів
Завдання перевірки Джерела інформаційного відображення операцій Процедура перевірки Нормативний акт 1

Запитання для самоконтролю
1. Яка мета ревізії необоротних активів і капітальних інвестицій? 2. Які завдання ревізії необоротних активів і капітальних інвестицій? 3. Які ви знаєте нормативні документи, що р

Рекомендована література
1. П(С)БО 2 «Баланс» 2. П(С)БО 7 «Основні засоби» 3. Інструкція по інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, гро­шових коштів і доку

Запитання для самоконтролю
1. Охарактеризуйте об'єкти ревізії виробничих запасів. 2. Що включає в себе предметна область ревізорського дослідження запасів? 3. Назвіть і охарактеризуйте основні складові облі

Студент повинен знати
♦ мету і завдання ревізії виробничих запасів; ♦ особливості нормативної бази виробничих запасів; ♦ поняття запасів; ♦ класифікацію запасів для пот

Рекомендована література
1. Аудит і ревізія підприємницької діяльності / Ф.Ф. Бутинець, Б.Ф. Усач, Н.Г. Виговська та ін. — Житомир: ПП "Рута", 2001. — 416 с. 2. Бутинець Ф. Ф, Б.Ф. Усач, Н.Г. Виговська.

Організаційна модель контролю розрахунків з заробітної плати
Об”єкт контролю Заробітна плата і утримання з неї     Завдання контролю 1. Перевірка правильності визначенн

Підприємстві.
Для вивчення системи внутрішнього контролю аудитор використовує такі процедури: 1. Опитування. 2. Спостереження. 3. Запит до попереднього аудитора. 4. Ознайомлен

Підприємстві.
Існує шість конкретних завдань, які стоять перед системою внутрішнього контролю, досягнення яких дозволяє уникнути помилок в облікових записах: 1. Реальність облікової інформації.

Програма тестів контролю здійснення операцій по оплаті праці.
Вид операції Вид контролю Можливі помилки Тести контролю

Контроль і ревізія допоміжних виробництв
Контроль цих виробництв повинен бути спрямований на виявлення резервів поліпшення обслуговування основного виробництва та задоволення інших потреб підприємств. Одним із дійових способів контролю до

Завданнями ревізії фінансових результатів
Найбільш важливим і узагальнюючим показником роботи під­приємства є прибуток (дохід), у якому органічно поєднані усі сторони виробничої і фінансово-господарської діяльності. Тому найвідпов

Тема 13 Ревізія власного капіталу
Основними завданнями ревізії власного капіталу є перевірка: — правильності формування і використання (вилучення) влас­ного капіталу; — дотримання встановленог

Завдання, послідовність і джерела ревізії
Докорінні зміни в економіці нашої держави, пов'язані з перехо­дом України до ринку, реформа бухгалтерського обліку та фінансової звітності, зміна форм власності вимагають утвердження правових засад

Перевірка стану обліку і звітності
Правильно організований облік, своєчасно й реально складена та подана фінансова звітність дають змогу вести систематичний, опера­тивний контроль за збереженням і раціональним використанням товарно-

Перевірка стану обліку і звітності
Правильно організований облік, своєчасно й реально складена та подана фінансова звітність дають змогу вести систематичний, опера­тивний контроль за збереженням і раціональним використанням товарно-

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги