рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Ревізія розрахунків за відшкодуванням завданих збитків

Ревізія розрахунків за відшкодуванням завданих збитків - раздел Образование, Контроль і ревізія. МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ На Рахунку 375 "розрахунки За Відшкодуванням Завданих Збитків" Веду...

На рахунку 375 "Розрахунки за відшкодуванням завданих збитків" ведуться розрахункові операції з працюючими. На цьому рахунку ве­деться облік розрахунків за відшкодуванням підприємству завданих збитків внаслідок нестач і втрат від псування цінностей, нестач та роз­крадання грошових коштів, якщо винуватця виявлено.

Ревізія таких розрахунків здійснюється суцільним способом. Зав­дання ревізора полягає в тому, щоб вивчити причини виникнення за­боргованості і її реальність. Основними причинами утворення не­стач, розтрат і крадіжок є: відсутність оперативного (профілактично­го) контролю за збереженням грошових коштів і товарно-матеріа­льних цінностей з боку керівників підприємств, несвоєчасне й фор­мальне проведення інвентаризації, недотримання умов зберігання цінностей.

Матеріальними збитками вважаються нестача матеріальних цінно­стей, виявлена під час інвентаризації, псування, втрати, крадіжка, знищення, погіршення або зменшення цінності майна. Нестачі понад норми втрат і шкода від псування, бою, лому товарно-матеріальних цінностей відносяться на рахунок винних осіб.

Перевіряючи такі розрахунки, ревізор насамперед аналізує їх, з'ясовує причини виникнення нестач, розтрат, крадіжок, чи дотри­мувалися строки і порядок їх розгляду, чи суми нестач повністю відне­сені на винних осіб, як забезпечується їх відшкодування. Особливо ретельно слід перевіряти факти списання нестач і втрат на витрати виробництва чи на результати діяльності підприємства. При цьому слід керуватися чинним порядком відшкодування втрат.

Щодо нестач і втрат, які виникли внаслідок зловживань або недба­лого ставлення працівників до виконання службових обов'язків, спра­ви спрямовуються до судово-слідчих органів і подаються цивільні по­зови не пізніше трьох днів після виявлення нестач, крадіжок і втрат.

Крім того, ревізор повинен також вжити невідкладних заходів для стягнення нестач і відшкодування матеріальних збитків, надіслати судово-слідчим органам клопотання про накладення арешту на май­но або грошові суми, що належать відповідачу (знаходяться у нього або в інших осіб).

Насамперед слід переконатися в правильності виведення залишків на рахунку 375 "Розрахунки за відшкодуванням завданих збитків". При цьому дебетові сальдо з цього рахунка зіставляють з порівняль­ними відомостями, щоб встановити, чи немає випадків неправильно­го відображення або приховання нестач, крадіжок та інших зловжи­вань.

Потім кредитові записи з цього ж рахунка зіставляють з дебетови­ми записами з рахунків 30 "Каса" і 66 "Розрахунки з оплати праці".

Особливу увагу звертають на факти списань псування, бою, лому товарно-матеріальних цінностей з метою виявлення випадків скла­дання фіктивних актів на списання й можливого приховування не­стач і крадіжок.

Крім того, ревізору необхідно перевірити реальність віднесення на дебет рахунка витрат нестач і крадіжок, щодо яких суд відмовився задовольнити позови через їхню необґрунтованість.

Під час ревізії ревізор порівнює записи в особових рахунках борж­ників, показані у відомості № 115 (великі та дрібні нестачі), зданими журналі № 11, Головної книги і балансу з рахунка 375 "Розра­хунки за відшкодуванням завданих збитків". Потім щодо кожної суми боргу слід встановити, чи:

— своєчасно вжито заходів для відшкодування заподіяних збитків;

— заявлено в установленому порядку позови;

— усунуто з посад розтратників, осіб, що не викликають довіри;

— своєчасно подано термінові донесення про великі нестачі керів­ництву вищестоящого органу й правоохоронним органам;

— правильно показано нестачі в обліку і звітності;

— доброякісно оформлено матеріали про виявлені нестачі й втрати;

— здійснюється щоквартально взаємна звірка справ про нестачі між підприємством і органами суду, прокуратури і міліції.

Важливо також з'ясувати, чи всі виконавчі листи на боржників, одержані підприємством, де проводиться ревізія, взято на облік і по­дано для стягнення, чи регулярно надходять утримувані суми й у яких розмірах.

Якщо місцезнаходження боржника невідоме, виконавчий лист повертається до суду, який виніс вирок, з проханням про оголошення розшуку.

Суми нестач і крадіжок, списані через безнадійність для утриман­ня, перевіряються під кутом зору наявності всіх підстав для цього — відповідних рішень, актів про неспроможність боржників, засвідче­них судами тощо.

Ревізор перевіряє, чи погашаються дрібні нестачі в тому місяці, у якому їх було виявлено.

Під час ревізії ревізор складає групувальні відомості.

Ревізор має переконатись у тому, що всі випадки нестач, крадіжок і втрат від псування цінностей, у тому числі природні втрати, віднесе­но на рахунки витрат або винних осіб.

Особливій перевірці підлягають випадки списання боргів на рахун­ки 377 "Розрахунки з іншими дебіторами", 285 "Торгова націнка", 38 "Резерв сумнівних боргів" тощо з метою зменшення розміру заборго­ваності, яка числиться за боржниками.

Ревізією бухгалтерських даних можна встановити факти необ­грунтованих списань боргів, сторнувальних записів. Тому необхідно з'ясувати, ким вони допущені й вжити заходів щодо їх усунення.

 

Запитання для самоконтролю

1. Які завдання перевірки розрахункових операцій?

2. Як організується ревізія розрахунків з покупцями й замовни­ками?

3. У якій послідовності здійснюється ревізія розрахунків із підзвітними особами?

4. Якими нормативними документами керується ревізор під час перевірки витрат на відрядження?

5. Які джерела й послідовність ревізії розрахунків за претензіями?

5. У чому полягає суть методики ревізії розрахунків за відшкоду­ванням завданих збитків?

6. Який порядок проведення ревізії розрахунків із постачальника­ми й підрядниками?

7. Назвіть основні джерела ревізії розрахунків за податками і пла­тежами.

8. Який порядок перевірки правильності нарахування податку на прибуток?

10. Як перевірити правильність і своєчасність сплати податку на додану вартість? Якими нормативно-правовими актами керується при цьому ревізор?

11. Як перевірити правильність і своєчасність розрахунків за пла­тежами? Які види платежів підлягають перевірці?

12. Які порушення можуть виникнути під час розрахунків за стра­хуванням?

13. Які документи й регістри бухгалтерського обліку використо­вуються ревізором під час ревізії розрахунків з оплати праці?

14. Особливості контролю розрахунків із депонентами.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Контроль і ревізія. МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

На сайте allrefs.net читайте: Контроль і ревізія.

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Ревізія розрахунків за відшкодуванням завданих збитків

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Навчально-методичний посібник
Рівне 2012 Рецензент: Лайтер Н.М, викладач вищої категорії, методист   У навчально-методичному посібнику викладено систему організації і методику контрольно-ревізійн

Запитання для самоконтролю
1. Яка сутність контролю як функції управління?. 2. Які основні завдання фінансово-господарського контролю? 3. Функції фінансово-господарського контролю. 4. Дайте характе

Рекомендована література
1. Організація і методика проведення аудиту: Навчально-практичний посібник.-2-е вид., перероб. та доповн.-К.:ВД “Професіонал”,2006.-567с. 2. Закон України "Про бухгалтерський облік та

Термінологічний словник
Аналіз — це прийом дослі­дження, який включає вивчення предмета уявним або практичним розчленуванням його на складові об'єкти. Інвентаризація

Рекомендована література
1. Аудит і ревізія підприємницької діяльності / Ф.Ф. Бутинець, Б.Ф. Усач, Н.Г. Виговська та ін. — Житомир: ПП "Рута", 2001. — 416 с. 2. Мамаєва О. О., Богдан С. О., Рублевська Л.

Документи, які систематизують матеріали перевірки
За результатами документальної ревізії чи перевірки ревізор складає акт - двосторонній документ, у якому об'єктивно відображаються наслідки ревізії (перевірки), наводиться перелік

Документи, які необхідні для підтвердження порушень
№ з/п Перелік порушень Підтверджуються документами (посилання на облікові реєстри) Касові операції

Запитання для самоконтролю
1. За якими ознаками розрізняють ревізії? 2. Які Ви знаєте види ревізії і коли вони застосовуються? 3. Етапи ревізійного процесу. 4. Порядок складання плану ревізій.

Термінологічний словник
Акт комплексної ревізії - це документ, який є зведеним, узагальнюючим документом, що характеризує виробничу, економічну та фінансову діяльність підприємства. А

Рекомендована література
1. Аудит і ревізія підприємницької діяльності / Ф.Ф. Бутинець, Б.Ф. Усач, Н.Г. Виговська та ін. — Житомир: ПП "Рута", 2001. — 416 с. 2. Бухгалтерський фінансовий облік. Конспект

Термінологічний словник
Аудит — це незалежна перевірка (експертиза) публічної бухгалтерської звітності, обліку, первинних документів та іншої обліково-звітної інформації щодо фінансово-господарської д

Рекомендована література
1. Аудит і ревізія підприємницької діяльності / Ф.Ф. Бутинець, Б.Ф. Усач, Н.Г. Виговська та ін. — Житомир: ПП "Рута", 2001. — 416 с. 2. Бухгалтерський фінансовий облік. Конспект

Рекомендована література
1. Аудит і ревізія підприємницької діяльності / Ф.Ф. Бутинець, Б.Ф. Усач, Н.Г. Виговська та ін. — Житомир: ПП "Рута", 2001. — 416 с. 2. Бутинець Ф. Ф, Б.Ф. Усач, Н.Г. Виговська.

Нагромаджувальна відомість дебіторської заборгова­ності з простроченим терміном позовної давності
№ п/п Наймену­вання заборгова­ності Синте­тичний рахунок Дата виник­нення заборго­ваності Причини утворен­ня забор­гованості

ПРОГРАМА КОНТРОЛЮ ПОТОЧНИХ ЗОБОВ’ЯЗАНЬ
№ з/п Етап контрольної перевірки Мета і завдання контролю поточних зобов’язань Контрольні процедури Контрольні докази

Робочий документ ревізора по перевірці податків й платежів
Вид податку     База оподаткування за даними, грн. Ставка податку На якому рахунку відображається В

Ревізія розрахунків по соціальному страхуванню
У зв'язку з цим суттєва роль реалізації цієї проблеми відводить­ся проведенню на підприємствах контролю операцій по соціальному страхуванню. Соціальне страхування — форма соціального забез

Ревізія розрахунків за претензіями
Заборгованість за претензіями та заборгованість, списана на збит­ки, перевіряється суцільним способом. Перевірці підлягають розра­хунки за претензіями: —до постачальників і транспортних ор

Рекомендована література
1. Аудит і ревізія підприємницької діяльності / Ф.Ф. Бутинець, Б.Ф. Усач, Н.Г. Виговська та ін. — Житомир: ПП "Рута", 2001. — 416 с. 2. Бутинець Ф. Ф, Б.Ф. Усач, Н.Г. Виговська.

Програма перевірки основних засобів
Завдання перевірки Джерела інформаційного відображення операцій Процедура перевірки Нормативний акт 1

Запитання для самоконтролю
1. Яка мета ревізії необоротних активів і капітальних інвестицій? 2. Які завдання ревізії необоротних активів і капітальних інвестицій? 3. Які ви знаєте нормативні документи, що р

Рекомендована література
1. П(С)БО 2 «Баланс» 2. П(С)БО 7 «Основні засоби» 3. Інструкція по інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, гро­шових коштів і доку

Запитання для самоконтролю
1. Охарактеризуйте об'єкти ревізії виробничих запасів. 2. Що включає в себе предметна область ревізорського дослідження запасів? 3. Назвіть і охарактеризуйте основні складові облі

Студент повинен знати
♦ мету і завдання ревізії виробничих запасів; ♦ особливості нормативної бази виробничих запасів; ♦ поняття запасів; ♦ класифікацію запасів для пот

Рекомендована література
1. Аудит і ревізія підприємницької діяльності / Ф.Ф. Бутинець, Б.Ф. Усач, Н.Г. Виговська та ін. — Житомир: ПП "Рута", 2001. — 416 с. 2. Бутинець Ф. Ф, Б.Ф. Усач, Н.Г. Виговська.

Організаційна модель контролю розрахунків з заробітної плати
Об”єкт контролю Заробітна плата і утримання з неї     Завдання контролю 1. Перевірка правильності визначенн

Підприємстві.
Для вивчення системи внутрішнього контролю аудитор використовує такі процедури: 1. Опитування. 2. Спостереження. 3. Запит до попереднього аудитора. 4. Ознайомлен

Підприємстві.
Існує шість конкретних завдань, які стоять перед системою внутрішнього контролю, досягнення яких дозволяє уникнути помилок в облікових записах: 1. Реальність облікової інформації.

Програма тестів контролю здійснення операцій по оплаті праці.
Вид операції Вид контролю Можливі помилки Тести контролю

Ревізія переробних підприємств
На сільськогосподарських підприємствах України діють десятки тисяч різноманітних виробництв з переробки сільськогосподарської продукції та виготовлення предметів широкого вжитку із місцевої сировин

Контроль і ревізія допоміжних виробництв
Контроль цих виробництв повинен бути спрямований на виявлення резервів поліпшення обслуговування основного виробництва та задоволення інших потреб підприємств. Одним із дійових способів контролю до

Завданнями ревізії фінансових результатів
Найбільш важливим і узагальнюючим показником роботи під­приємства є прибуток (дохід), у якому органічно поєднані усі сторони виробничої і фінансово-господарської діяльності. Тому найвідпов

Тема 13 Ревізія власного капіталу
Основними завданнями ревізії власного капіталу є перевірка: — правильності формування і використання (вилучення) влас­ного капіталу; — дотримання встановленог

Завдання, послідовність і джерела ревізії
Докорінні зміни в економіці нашої держави, пов'язані з перехо­дом України до ринку, реформа бухгалтерського обліку та фінансової звітності, зміна форм власності вимагають утвердження правових засад

Перевірка стану обліку і звітності
Правильно організований облік, своєчасно й реально складена та подана фінансова звітність дають змогу вести систематичний, опера­тивний контроль за збереженням і раціональним використанням товарно-

Перевірка стану обліку і звітності
Правильно організований облік, своєчасно й реально складена та подана фінансова звітність дають змогу вести систематичний, опера­тивний контроль за збереженням і раціональним використанням товарно-

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги