Сучасні види і способи друку

ВСТУП

Сучасні види і способи друку

Класифікація видів друку:

Високий – з використанням друкарської форми з рельєфним друкуючим елементом;

Глибокий – з поглибленим друкованим елементом;

Плоский – друкуючі і пробільні елементи в одній площині.

 

Способи друку

Типографський друк: отримуються відбитки з різкими контурами штрихів, растрових елементів – перенесення фартового шару з друкуючих форм на папір (використовується для книжно-журнальної продукції, одноразового газетного видання);

Флексографський друк: використання пружньо-еластичних форм і швидко утримуючих фарб, на високій швидкості друкуються рулонні матеріали;

Офсетний друк: опосередкований друк (друкована форма → пружньо-еластична пластина → передаючий циліндр → матеріал). Використовується для різноманітних видань. Можна відтворювати одно і багатокольорові зображення будь-якої складності та кольоропередачі.

 

Друковані форми

Класифікації друкованих форм не існує.

Основна класифікація по видах і способу друку.

Основні класифікації:

- кольоровість друкованої продукції;

- знакова природа інформації (текстові форми, мистецькі форми);

- способи і види друку – високий (типографський і флексогрфський), офсетний (з вологою і без вологи), глибокий друк;

- спосіб запису інформації на формені матеріали (форматний запис, поелементний запис)

Форматний запис

- копіювання з фотоформ (негативне і позитивне копіювання) на формні пластини, покриті світлочутливими шарами;

- проектування через експонування з оригінал-макету

Пряме фотографування (на срібномісткі шари, електрофотографічні шари)

Поелементний запис:

- аналоговий;

- цифровий (через лазерний вплив).

 


Лекція 1

Існують різні фотографічні методи, які використовуються для реєстрації багатьох видів інформації. Більшість з них, історично, характеризуються… - фотохімічний акт; - темнова стадія виявлення та підсилення первинного ефекту.

Лекція 2

Фотоматеріали мають подібну будову: чорно-біла фотографія

Лекція 3

Між дифузною та регулярною оптичною густиною існує залежність або Якщо а=1, то або - коефіцієнт Кал’є.

Лекція 4

  Квантовий вихід – кількісний параметр, що визначає ефективність… Квантовий вихід – відношення швидкості відповідної хімічної реакції (WR) і поглинання, тобто інтенсивності поглинутого…

Лекція 5

  (1) – поріг потемніння – ε;

Лекція 6

Фізико-хімічні властивості галогенідів срібла. Дія світла на галогеніди срібла   §1. Кристалічна гратка AgHal

Лекція 7

Ми розглядали методи і засоби виміру властивостей фотоматеріалів для отримання зображення чорно-білих об’єктів при опроміненні “білим” світлом. Це є… Для фотографічної практики необхідно вияснити ефект, який викликаний… Спектральна сенситометрія вивчає розподіл фотографічної чутливості по спектру.

Лекція 8

§1. Зародкоутворення і ріст кристалів AgHal Процес виготовлення фотографічної емульсії включає декілька стадій, основними… Утворення AgHal відбувається як наслідок взаємодії розчинів галогенідів лужних металів (або іона ) і солі срібла…

Лекція 9

§1. Утворення прихованого фотозображення Тут розглядається теорія утворення прихованого фотозображення. Розглянуто… При фотозбудженні AgHal утворюються фотоелектрони і фотодірки. Ефективність генерації вільних носіїв зарядів AgHal…

Лекція 10

Матейком було запропоновано, що центр скритого зображення може утворюватися як наслідок коагуляції (накопичення) атомів фотолітичного срібла,… Утворення скритого зображення розглядається у термодинамічній теорії, як… Ці флуктуації приводять до перехідного утворення незначних кластерів. Більшість з них розпадається, але деякі з них…

Лекція 11

На чутливість як несенсибілізованих, так і хімічно сенсибілізованих емульсій може впливати склад атмосфери. Ступінь зменшення світлочутливості, тобто ступінь десенсибілізації, менша при… Десенсибілізуючим компонентом середовища є кисень, однак його дія підсилюється у присутності Н2О.

Лекція 12

§1. Основні відомості про друковані форми Друковані форми – гнучка пластинка (інколи циліндр), де знаходяться друкуючі 1…  

Лекція 13

  1- негативний копіювальний шар;

Лекція 14

§1. Фотоформи Фотоформи – аналогові оптичні засоби збереження текстової інформації, що… Фотоформа – носій видимого зображення на прозорому матеріалі, підготованому для подальшого процесу поліграфічного…

Лекція 15

§1. Цифрова фотографія. Реєстрування світлового сигналу Розглянемо не срібні фотографічні процеси та матеріали, де зображення… Розвиток технології фотографічного запису світлової інформації на не срібних матеріалах призвів до появи електронної,…

Лекція 16

Класичний електростатичний спосіб проявлення полягає в тому, що електричне поле прихованого електростатичного зображення притягує і утримує на… Сухе проявлення здійснюється різними способами: каскадне, аерозольне… Зчеплення між тонером і світлочутливим шаром обумовлене як кулонівськими силами, так і силами Ван-дер-Ваальса. Сухі…

Лекція 17

Особливістю названих систем є використання світлочутливих компонентів на молекулярному рівні, т. зв. сенсори, і відповідно, первинний фотохімічний… Існує чимало фотохімічних систем реєстрації інформації, які відрізняються… Перешкодою до широкого впровадження безсрібних фотохімічних систем, перш за все у традиційній фотографії та…

ЛІТЕРАТУРА