рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Виробнича структура машинобудівного підприємства

Виробнича структура машинобудівного підприємства - раздел Образование, Опорний конспект лекцій з дисципліни Вступ до фаху 6.050502 – Інженерна механіка; 6.050503 - Машинобудування Кінцевою Метою Діяльності Підприємства Є Випуск Конкурентноздатної Продукції,...

Кінцевою метою діяльності підприємства є випуск конкурентноздатної продукції, тобто виробів необхідної якості при мінімальних витратах праці, енергії та матеріалів. Для цього на підприємстві здійснюється виробничий



процес, що складається з основного, допоміжного й обслуговуючого процесів. Результат основного процесу - випуск товарної продукції, тобто виробів, призначених для реалізації (постачання). Основний виробничий процес звичайно складається з трьох стадій: заготівельної, обробної і складально-доводочної. На заготівельній стадії методами лиття, обробки тиском, різанням сортового прокату або порошкової металургії одержують заготовки. На стадії обробки відбувається зміна форм, розмірів, шорсткості і фізико-механічних властивостей заготовок, у результаті чого одержують деталі необхідної якості. Перетворення заготовок у деталі здійснюють обробкою різними методами: механічним, термічним, фізико-хімічним, світло-променевим і ін. Складальна стадія завершує основний виробничий процес і передбачає одержання готових виробів, їх обкатування та випробовування на відповідність фактичних параметрів технічним вимогам.

Під допоміжними процесами розуміють процеси виготовлення виробів допоміжного виробництва. У машинобудуванні до них відносять: виготовлення і ремонт обладнання; ремонт будівель і споруджень; виготовлення і ремонт технологічного оснащення; виготовлення експериментальних зразків машин. Деякі допоміжні процеси (наприклад, виготовлення технологічного оснащення) також можуть складатись з заготівельних, обробних і складальної стадій.

До обслуговуючих процесів відносять такі, що забезпечують ефективну реалізацію основних і допоміжних процесів, а саме: складські, транспортні, процеси забезпечення усіма видами енергії (електричною, стисненим повітрям, пальними газами, тепловою і т.п.).

Виробничий процес складається з технологічних процесів, що забезпечують послідовну зміну стану предмета виробництва. Технологічні процеси на машинобудівному підприємстві відбуваються в його цехах, що підрозділяють на основні (здійснення основного виробничого процесу), допоміжні (забезпечення технічного обслуговування основних цехів), що обслуговують (господарське обслуговування основних і допоміжних цехів).

Схема виробничої структури підприємства представлена на рис. 2.7.

Основні цехи у відповідності зі стадіями основного виробничого процесу підрозділяють: на заготівельні: ливарні (чавуноливарні, сталеливарні, кольорового лиття), ковальські (ковальсько-штампувальні, ковальсько-пресові, пресові розкрійно-заготівельні); виробничі (організовані по технологічною ознакою): механічні, металоконструкцій, термічні, металопокриттів (гальванічні), фарбувальні і деревообробні; складальні: вузлового і загального складання з ділянками або станціями обкатування й випробовувань;

Допоміжні цехи входять до складу допоміжного виробництва підприємства і виконують функцію технічного забезпечення основного виробництва. До них можна віднести інструментальні, ремонтно-механічні, енергоремонтні, модельні (для виготовлення дерев'яних моделей), експериментальні цехи.

До обслуговуючих відносять цехи і пдрозділи, що виконують функції господарського і частково технічного обслуговування підприємства, перелік яких приведений нижче.

Складські підрозділи:

1. Склад металу.

2. Склад напівфабрикатів, виробів суміжних виробництв, приналежностей і різних матеріалів.

3. Центральний інструментальний склад (ЦІС) для збереження інструментів і видачі його для поповнення цехових інструментальних складів.

4. Склад шихтових і формувальних матеріалів.

5. Склад готових виробів з пакувальною й експедицією; при виробництві великих виробів такий склад не створюється, пакувальна й експедиція в цьому випадку улаштовуються при складальному цеху.

6. Склад палива.

7. Склад пальних, мастильних і хімічних матеріалів.

8. Склад деревини (круглого лісу і пиломатеріалів).

9. Склад моделей (влаштовують в опалюваній будівлі, у якій підтримують температуру 10 - 150С).

Транспортні підрозділи:

1.Рейкова мережа, шляхові пристрої, рухомий склад, депо для тепловозів, мотовозів, електровозів.

2.Гаражі для моторних і електричних акумуляторних візків із зарядними станціями.

3. Гараж для автомобільного транспорту.

4.Підвісні шляхи, підйомно-транспортні пристрої на відкритих дворах, залізничні і кранові естакади, упоряджені дороги для безрейкового транспорту.

Енергетичні підрозділи:

1. Електростанція, теплоелектроцентраль - для великих заводів, опалювальна станція (котельня); у випадку одержання електричної енергії від районної станції або іншого підприємства замість силової станції улаштовують знижувальну підстанцію і трансформаторну при цехах.

2. Компресорні установки - для одержання стисненого повітря, споживачами якого є майже всі цехи: у механічних і складальних цехах стиснене повітря використовують для пневматичного затискного інструмента, випробовування виробів, що складаються, видалення стружки в процесі обробки, для пневматичних підйомників; у ливарних цехах - для роботи ливарних машин, дрібострумінних апаратів, для пневматичних зубил і обдування форм; у ковальських цехах - для пневматичних молотів і видалення окалини; у фарбувальних цехах - для фарбування розпилюванням і т.д. Доцільно мати центральну компресорну установку, що постачає стисненим повітрям усіх заводських споживачів. Улаштування окремих компресорних установок у цехах виправдується тільки при значній віддаленості цехів-споживачів від центральної установки або у випадку досить великого споживання стисненого повітря окремими цехами.

3. Газогенераторна установка - для одержання з різних видів палива газу, необхідного для опалення виробничих печей (ковальських, термічних і ін.). Як паливо, генерованого в газ, можуть застосовуватися кам'яне вугілля (переважно малої теплотворної здатності), торф, дрова, деревні відходи в залежності від наявності їх у даній місцевості. Застосування газу для виробничих печей досить раціонально завдяки його технічним і економічним перевагам.

4. Електромережа, паропроводи, газопроводи, повітряпроводи, нафтопроводи.

5. Санітарно-технічні пристрої: опалення, вентиляція, водопостачання, каналізація, спорудження для них, насосні й очисні станції, водоймища, водонапірні башти.

Загальнозаводські підрозділи:

1. Центральна лабораторія з відділеннями для механічних випробовувань, хімічного аналізу, металографічних і рентгенівських досліджень. Філії лабораторії улаштовуються при ливарних, термічних і інших цехах.

2. Технологічна лабораторія для дослідження в області різання металів і інших видів обробки.

3. Центральна вимірювальна лабораторія (ЦВЛ) з контрольно-перевірними пунктами в цехах.

4. Головна контора (заводоуправління), де розміщуються дирекція, технічна, адміністративно-фінансова, постачальницька і господарська частини.

5. Прохідна контора з відділеннями для табельної, бюро видачі перепусток, відділу наймання робочої сили (він може бути і при головній конторі, і окремо), для охорони і т.п.

6. Пожежне депо з приміщеннями для пожежного персоналу.

7. Заводські навчальні установи (школа, курси, технікум, філія втузу).

8. Медичний пункт, амбулаторія, поліклініка.

9. Будинок громадських організацій (приміщення для громадських організацій і головна контора можуть знаходитися в одному будинку).

10. Їдальня.

11. Зв'язок - телефонна станція, телеграф, радіовузол, телевізійні установки і т.д.

12. Сторожові пункти.

 


 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Опорний конспект лекцій з дисципліни Вступ до фаху 6.050502 – Інженерна механіка; 6.050503 - Машинобудування

Факультет технології автоматизації та комп ютеризації машинобудування... Кафедра металорізальних верстатів та обладнання... автоматизованого виробництва...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Виробнича структура машинобудівного підприємства

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Задачі професійної діяльності
Інженер-механік підготовлений до рішення наступних типів задач за видами професійної діяльності: 1) проектно-конструкторська діяльність: - формулювання мети та задач проекту, при

Кваліфікаційні вимоги до інженера-технолога виробничої ділянки
Інженер повинний виконувати наступні види робіт: - розробляти з використанням системи автоматизованого проектування (САПР) технологічні процеси на продукцію, що випускається ділянкою;

Про творче оволодіння знаннями
Швидкий розвиток нових наукових напрямків, глибоке проникнення науки у виробництво, створення нових галузей промисловості, безперервне удосконалювання технології виробництва й обладнання істотно зм

Розвиток науки в області машинобудування
На перших етапах розвитку людського суспільства процес виробництва вимагав обмеженого обсягу знань і досвіду і полягав в основному в збиранні та використанні рекомендацій та порад. У період машинно

Шляхи розвитку техніки і технології машинобудування на сучасному етапі
Як показує розвиток промислового виробництва останніх років, в області технології машинобудування намітилися наступні основні напрямки: - поглиблена розробка проблеми впливу методів обробк

Основні поняття, пов’язані із машинобудуванням
Під терміном "машина" звичайно розуміється механізм або сполучення механізмів, що здійснюють доцільні рухи для перетворення енергії або виробництва корисної роботи. За призначенням розріз

Одержання литих заготовок
Ливарне виробництво є одним із широко розповсюджених у машинобудуванні способів одержання заготовок. Методом лиття можна виготовити вироби досить складної конфігурації, що за допомогою інших способ

Одержання заготовок обробкою тиском
Обробка тиском основана на використанні пластичності металів, під якою розуміють здатність металів змінювати свою форму без руйнування під впливом зовнішніх сил. Обробкою тиском можна одержувати за

Виробництво заготовок з порошкових матеріалів
Технологія виробництва заготовок методами порошкової металургії включає етапи одержання металевих порошків, формоутворення заготовок, їх спікання і механічну обробку. Деталі, отримані з таких матер

Одержання заготовок із прокату
У машинобудуванні для виготовлення гладких і східчастих деталей у формі тіл обертання з невеликим перепадом діаметрів ступенів - валів, втулок, стаканів, фланців тощо, а також заготовок для одержан

Лекція №5
Тема лекції: «Нормування точності в машинобудуванні» План лекції: 5.1. Граничні відхилення і допуски розміру 5.2. Посадки і ступені точн

Посадки і ступені точності
З'єднання двох деталей можуть бути рухомими або нерухомими. У першому випадку між поверхнями деталей, що сполучаються, повинний бути зазор, у другому - натяг. Посадка - характер з'єднання деталей,

Шорсткість поверхонь
При обробці деталей неможливо одержати ідеально рівну поверхню. У результаті вібрацій, неоднорідності оброблюваного матеріалу заготовки, шорсткості кромки ріжучого інструмента, на обробленій поверх

Вимірювання і засоби для вимірювання
Виміряти який-небудь параметр деталі - значить порівняти його із заданим на робочому кресленні. Під час вимірювання знаходять числове значення параметра і встановлюють придатність контрольованої де

Загальні відомості про різання
Обробка різанням - основний технологічний метод одержання деталей машин, що забезпечує їх найбільшу точність, який оснований на зрізанні різальним інструментом з поверхні заготовки шару матеріалу (

Інструментальні матеріали
Під час обробки різанням використовують різні види різальних інструментів, робоча частина яких виконується з інструментальних матеріалів, до яких висувають певні вимоги. Насамперед , вони повинні м

Класифікація різальних інструментів
Правильно побудована класифікація інструмента забезпечує чітке і систематизоване викладення основ його конструювання і виробництва. Основною класифікаційною ознакою різальних інструментів є техноло

Свердла, зенкери, розвертки
Ці інструменти відносять до групи осьових і слугують для обробки отворів. Найпоширенішим їх видом є спіральні свердла (рис. 6.7, а), що забезпечують утворення отворів у суцільному матеріалі з точні

Зуборізний інструмент
Відомо, що спочатку зубчасті колеса виготовлялися методом лиття. Але точність і міцність зубів таких коліс були недостатні, і механізми з литими зубчастими колесами надійно могли працювати лише при

Різьбонарізний інструмент
Деталі з різьбами є одними з найбільш поширених у машинобудуванні. Для нарізання різьби в залежності від її виду розмірів, вимог точності, якості поверхні, типу виробництва, можуть застосовуватись

Абразивний інструмент
До абразивного інструмента відносять інструмент, робочі поверхні якого містять велике число різальних зерен, з абразивного матеріалу. В наш час як абразивний матеріал найчастіше застосовують електр

Лекція №7
Тема лекції: «Металорізальні верстати» Конспект лекції: Металорізальні верстати є основним видом технологічного обладнання машинобудівних заводів

Лекція №8
Тема лекції: «Основні питання технології машинобудування» Конспект лекції: Виробничий процес на машинобудівному підприємстві – це сукупність дій

Лекція №9
Тема лекції: «Безпека життєдіяльності й екологія» Конспект лекції: Проектуючи механізми й оснащення, технологічні процеси обробки, вибираючи обла

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги