рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

ЮР. ВЛАСТ. КУ.

ЮР. ВЛАСТ. КУ. - раздел Педагогика, ТДП, ПРЕДМЕТ, МЕТОДИ ПІЗНАННЯ ТА МІСЦЕ В СИСТЕМІ ЮР.НАУК Юридичні Ознаки (Властивості) Конституції Як Основного Закону:...

Юридичні ознаки (властивості) конституції як основного закону:

1. Конституція є актом найвищої юридичної сили (верховний акт). На її основі мають прийматися закони та інші нормативно-правові акти, а також укладатися та ратифікуватися міжнародні договори.

2. Конституція становить базу для поточного законодавства і формування правової системи держави.Як юридична база законодавства конституція — серцевина всього правового простору країни, виток формування її правової системи, орієнтир її вдосконалення.

3. Конституція містить норми прямої дії, які відповідають основним стандартам сучасного міжнародного права і не потребують будь-яких додаткових законів і постанов для їх застосування.

4. Конституційні норми мають вищий ступінь нормативної концентрації та ціннісної орієнтації, ніж суміщена дія конституційних і поточних норм. Конституційні норми не розчиняються в комплексі останніх, а мають визначальне значення в нормативній регламентації суспільних відносин.

5. Конституція має особливу процедуру ухвалення і зміни. Для Конституції України вона визначена в розділі XVIII (2/3 кваліфікованої більшості).

6. Конституція має складний дворівневий механізм власної реалізації: а) рівень реалізації конституції в цілому; б) рівень реалізації її конкретних норм.

53. ЗАГ ХАР-КА ОСН СТРУКТ-Ї ЕЛ-ІВ НПА.

Основні структурні елементи нормативно-правового акта:

1. Преамбула— вступна частина, безстатейне (таке, що не містить норм права) загальне введення, у якому дається обгрунтування закону, визначаються цілі, завдання й іноді формулюються вихідні світоглядні положення. Зараз преамбули в законах зустрічаються рідко.

2. Пункти, статті — містять вихідні одиниці нормативно-правового акта — нормативні розпорядження. Через нормативне розпорядження стаття співвідноситься з нормами права.

Статті можуть поділятися на частини, а пункти — на абзаци і підпункти. І статтю, і частини, із яких вона складається, прийнято позначати скорочено початковими буквами: статтю — «ст.», а частини (абзаци) статей — «ч.». Статті в законах нумеруються, нерідко нумеруються і частини (абзаци) статей, тоді вони, як правило, звуться пунктами.

3. Глави — є у великих за обсягом нормативно-правових актах.

4. Розділи — об'єднують глави у великих за обсягом нормативно-правових актах. Можлива й інша ситуація, коли статті, пункти об'єднуються в розділи, а розділи — у глави.

5. Частини — найбільші підрозділи закону, містяться, як правило, у кодексах. Так, Кримінальний кодекс, Цивільний кодекс поділяються на дві частини: Загальну і Особливу.

54. ДІЯ НПА В ЧАСІ, ПРОСТОРІ ТА ЗА КОЛОМ ОСІБ.

Дія нормативно-правових актів — це їх фактичний вплив на суспільні відносини.

Закон, як і будь-який нормативно-правовий акт, має межі своєї дії в трьох «вимірах»:

1) у часі, тобто обмежений періодом дії, коли закон має юридичну чинність;

2) у просторі, на який поширюється дія закону;

3) за колом осіб, які підпадають під вплив закону: на основі закону у них виникають юридичні права і обов'язки.

Дія НПА в часі

Дія нормативно-правового акту у часі– це поширення його впливу на певну сферу суспільних відносин, що обмежене його вступом у дію та припиненням дії.

Початковим і кінцевим моментами дії закону в часі є вступ закону в дію і припинення дії закону. Слід відрізняти момент (день) вступу закону в дію від моменту (дня) набуття ним юридичної сили. Закон набуває юридичної сили у день його ухвалення, тобто підписання закону.

Закони починають діяти:

1. З моменту ухвалення (наприклад, Конституція України);

2. З моменту опублікування;

3. З часу, який позначено в самому законі;

4. З часу, який зазначено в постанові про порядок введення закону в дію. В Україні, як правило, початок дії закону визначається у спеціальній постанові Верховної Ради про порядок його введення в дію: із дня опублікування або з моменту настання застереженої в постанові певної умови (ухвалення іншого закону та ін.);

5. Закони, у яких не вказаний час набрання чинності і щодо яких не було постанови про порядок введення в дію, вступають у силу по всій території України одночасно після закінчення 10-денного строку з дня офіційного опублікування. Закони мають бути опубліковані не пізніше ніж через 15 днів після їх підписання і ухвалення до виконання Президентом України;

6. Закони (рішення), ухвалені в результаті референдуму, вводяться в дію з моменту їх опублікування, якщо в них самих не визначений інший строк. Датою ухвалення закону (рішення) є день проведення референдуму.

Вступ закону в дію відбувається відповідно до трьох принципів:

• негайна дія;

· коли закон із дня вступу в дію поширюється на усі випадки лише «уперед»; усе, що передувало дню вступу закону в дію, під нього не підпадає;

· зворотна дія (зворотна сила) закону — коли закон поширюється на всі випадки і «уперед» і «назад», тобто і на випадки, що відбувалися раніш, у минулому, до введення закону в дію.

Загальним є правило: закон зворотної сили не має. Це правило надає визначеності і стабільності суспільним відносинам. Громадяни у своїх вчинках орієнтуються на чинні закони. Вони можуть розраховувати на майбутні закони в конкретних вчинках сьогоднішнього дня. Тому нові закони не повинні поширюватися на старі життєві ситуації: це викликало б хаос у суспільстві.

Винятки з цього правила рідкісні і допускаються:

а) за наявності вказівки в законі про надання йому (або окремим статтям) зворотної сили;

б) у загальному правилі про неодмінне надання зворотної сили кримінальному закону, який скасовує або пом'якшує кримінальну відповідальність.

Закони втрачають дію:

• після закінчення строку, на який вони були ухвалені;

• у разі зміни обставин, на які вони були розраховані;

• у разі прямого скасування (призупинення дії) даного закону іншим законом або спеціально призначеним актом;

• у разі фактичного скасування, коли ухвалений новий закон з того самого питання, а старий формально не скасований.

Дія НПА в просторі

Дія нормативно-правового акту у просторі — це поширення його впливу на всю територію України, відповідну адміністративно-територіальну одиницю або на певну їх частину, а у випадках, визначених законом, — за межами України. Дія нормативно-правового акта у просторі може бути територіальною і екстериторіальною.

Територіальна дія нормативно-правового акта окреслена територією держави (Україна) або окремого регіону (Крим) і визначається державним суверенітетом.

Під територією держави розуміється її:

• суходольний простір — земна територія;

• водний простір — внутрішні води усередині державних меж і територіальні води в межах 12 морських миль;

• повітряний простір над державними межами — на висоті до 35 кілометрів;

• надра;

• військові і торговельні судна у відкритому морі;

• повітряні кораблі, що знаходяться в польоті за межами України;

• космічні об'єкти під прапором і гербом держави;

• трубопроводи;

• підводні кабелі і нафтові морські вишки;

• території дипломатичних представництв і консульств за кордоном.

Екстериторіальна дія нормативно-правового акта регулюється міжнародними договорами і передбачає поширення законодавства даної держави за межами її території.

Вона відома як право екстериторіальності держав — порядок, відповідно до якого установи або фізичні особи, що розташовані або перебувають на території іншої держави, розглядаються як такі, що розташовані або перебувають на власній національній території і підвладні законам і юрисдикції власної держави. Правом екстериторіальності користуються військові кораблі та літаки, що із дозволу держави перебування знаходяться на її території, але розглядаються як частина території держави прапора або пізнавальних знаків.

Право екстериторіальності завжди використовувалося для обґрунтування дипломатичних привілеїв та імунітетів— особливих прав і привілеїв, якими наділяються дипломати і члени їх сімей.

Дія НПА за колом осіб

Дія нормативно-правових актів за колом осіб — це їх поширення на певні категорії суб’єктів права. На порядок дії нормативно-правового акта за колом осіб поширюється загальне правило: закон діє стосовно всіх осіб, які перебувають на території його дії і є суб'єктами відносин, на які він розрахований.

Усі особи: • громадяни держави;• іноземці;• особи без громадянства (апатриди);• особи з подвійним громадянством (біпатриди);• усі внутрішньодержавні, спільні, іноземні, міжнародні організації, які не користуються правом екстериторіальності.

Види законів у дії за колом осіб:

1. Загальні — розраховані на все населення.Низка законів, насамперед кримінальних, поширюються на громадян держави незалежно від місця їх перебування (за кордоном);

2. Спеціальні — розраховані на певне коло осіб. Одні закони поширюються на всіх індивідуальних і колективних суб'єктів, інші — лише на конкретну категорію осіб (пенсіонерів, військовослужбовців, лікарів, вчителів тощо), їх дія в просторі та за колом осіб не збігається.

3. Виняткові — роблять винятки з загальних і спеціальних. Глави держав і урядів, співробітники дипломатичних і консульських представництв, деякі інші іноземні громадяни, що знаходяться на території невласної держави, наділені імунітетом - дипломатичним, консульським та ін. Ці особи користуються особистою недоторканністю. Вони звільняються від юрисдикції держави перебування у питаннях, пов'язаних із їх службовою діяльністю.

XI. ПРАВОТВОРЧІСТЬ ТА ПРАВОУТВОРЕННЯ

55. ПОНЯТТЯ, ОЗНАКИ ТА ЗАГ.ХАР-КА ПРАВОТВОРЧОСТІ.

Правотворчість — це правова форма діяльності держави за участю громадянського суспільства (у передбачених законом випадках), пов'язана із встановленням (санкціонуванням), зміною, скасуванням юридичних норм і виражається у формуванні, систематизації, прийнятті та оприлюдненні нормативно-правових актів.

Ознаки:

1) здійснюється державою безпосередньо або з її попереднього дозволу, а також громадянським суспільством (народом) і його суб'єктами;

2) полягає у створенні нових норм права або в зміні чи скасуванні чинних норм;

3) набуває завершення в письмовому акті-документі, який називається нормативно-правовим актом;

4) відбувається відповідно до правового регламенту, тобто процедури, яка встановлюється правовими нормами;

5) має конкретно-цільову і організаційну спрямованість (спрямована на орг.-ю пов-ки інших суб (визначає пр та обов);

6) викликає прав наслідки (норма пр вппливає на пов-ку, визначає пр та обов);

7) є акт, творчою держ д-стю (носить загдерж хар-р).

Види правотворчості:

Види правотв-і за суб:

1. Безпосер правотв-сть народу (референдум);

2. Правотв-сть держ орг. (парлам, уряд);

3. Правотв-сть окремих посад осіб (ПУ, міністри);

4. Правотв-сть орг. місц самовр-я;

5. Лок правотв-сть (на підпр-х, установах, орг.-х);

6. Правотв-сть громад-х орг.-й (профспілок).

Види правотворчості держави за юридичною чинністю актів:

1. Законодавча діяльність, тобто діяльність, пов'язана з підготовкою і прийняттям законодавчих актів (законотворчість).

У правотворчості України головну роль відіграє законодавчий орган держави — Верховна Рада. Вона має монопольну законотворчу компетенцію, тобто виключне право на прийняття законів і коло повноважень щодо їх прийняття, передбачені Конституцією та іншими законами, її законотворчість — провідна частина правотворчості і основної конституційно-правової форми прийняття законів державою;

2. Підзаконна правотворча діяльність, тобто діяльність, пов'язана з підготовкою і прийняттям підзаконних актів (підзаконна правотворчість).

Правотворчість інших державних органів України (правотворчістю займаються практично всі державні органи) здійснюється на підставі і відповідно до чинних законів, прийнятих Верховною Радою.

Форми участі держави у правотворчості
безпосередня правотворчість санкціонована правотворчість спільна правотворчість делегована правотворчість
- видання нормативно-правових актів органами держави і уповноваженими на те посадовими особами - санкціонування актів, прийнятих ор-ганізаціями (комерційними і некомерцій-ними); попередній дозвіл їх видання - спільне прийняття нормативного акта (нормативні угоди) - делегування правотворчих повноважень вищого органа держави нижчим

Безпосередня правотворчість держави — основна, яка полягає у виробленні та прийнятті нових правових актів. Інші прояви правотворчості держави (зміна або доповнення, скасування, систематизація) мають допоміжне значення для формування системи права.

Санкціонована правотворчість полягає у затвердженні актів, прийнятих організаціями громадянського суспільства — недержавними об'єднаннями: суспільними (партіями, профспілками та ін.) і комерційними (акціонерними товариствами та ін.), або в попередньому дозволі щодо їх видання.

Спільна правотворчість (нормативні угоди) — акти укладаються на галузевих, професійних і місцевому, територіальному рівнях. Наприклад, спільні акти органів держави і недержавних об'єднань; нормативні угоди між різними суб'єктами права: профспілками, уповноваженими працівниками, представницькими органами, органами виконавчої влади та ін. Нормативні угоди усе ширше використовуються у правотворчій практиці України.

Делегована правотворчість — видання нормативно-правового акта за уповноваженням, яке виходить із закону, або за прямим дорученням одного (вищого) органу держави іншому (нижчому) зі збереженням певної системи контролю з боку вищого органу за реалізацією делегованих повноважень.

Види правотворчості громадянського суспільства за суб'єктами:

1. Законотворчість громадянського суспільства (народу) — референдум. Це засадна конституційно-правова форма прийняття законів громадянським суспільством;

2. Підзаконна правотворчість:

а) органів місцевого самоврядування (представницьких органів — рад народних депутатів, виконавчих органів і виборних посадових осіб);

б) громадських організацій (партій, профспілок та і їх посадових осіб);

в) комерційних організацій (акціонерних товариств відкритого і закритого типу та ін., їх посадових осіб);

г) трудових колективів (колективні договори й угоди).

Принципи правотворчості

Виділяють дві групи принципів правотворчості: загальні і спеціальні. Загальні принципи правотворчості — незаперечні основні вимоги, що виражають її сутність:

1. Гуманізм, тобто формування нормативно-правових актів на засадах загальнолюдських цінностей, міжнародних стандартів прав людини, створення умов і механізмів їхнього втілення в життя суспільства і держави;

2. Демократизм, тобто вираження в ньому волі народу, безпосередня або через представників участь народу в розробці та прийнятті нормативно-правових актів;

3. Гласність — відкрите для громадськості, вільне і ділове обговорення проектів нормативно-правових актів, інформування про них населення;

4. Законність — прийняття нормативно-правових актів законним шляхом, відповідно до конституційне закріпленого процесу правотворчості;

5. Науковість — ефективне використання досягнень юридичної та інших наук при упорядкуванні проектів нормативних актів; проведення їхньої незалежної наукової експертизи;

6. Системність — суворий облік системи права, системи законодавства, узгодження з іншими нормативно-правовими актами.

До спеціальних принципів правотворчості можна віднести:

• оперативність — незволікання з підготовкою проектів нормативних актів;

• поєднання динамізму і стабільності — створення стабільного нормативного акта і одночасно можливість вносити до нього доповнення і зміни;

плановість — за функціональним призначенням актів і строками їх прийняття;

старанність і скрупульозність підготовки нормативних актів - відсутність скоростиглих і непродуманих проектів;

• професіоналізм - залучення до розробки нормативних актів кваліфікованих спеціалістів із відповідних галузей науки, вчених-юристів і юристів-практиків, які мають необхідні знання і досвід;

• техніко-юридична досконалість — упорядкування нормативно-правових актів з урахуванням правил, способів, прийомів юридичної техніки, які є обов'язковими для правотвор-чих органів;

• урахування місцевого досвіду — особливо в процесі прийняття нормативних актів місцевого значення.

Ф-ї правотв-сті

Функції правотворчості — напрямки діяльності, пов'язаної зі встановленням, зміною або скасуванням правових норм, створенням і розвитком законодавства.

1. Функція первинного регулювання суспільних відносин (розробка і прийняття нових правових норм) діє в тих випадках, коли суспільні відносини раніше не регулювалися і вперше виникла необхідність у їх регулюванні;

2. Функція відновлення правового матеріалу (скасування, зміна або доповнення до чинних норм) припускає заміну тих законів, що застаріли, не відповідають потребам суспільного розвитку. При цьому важливо не займатися відновленням заради відновлення, оскільки стабільність є кращою, ніж зміни, тим більше зміни без особливої необхідності. Коли ж суспільні потреби змінюються, суспільство потребує такого законодавства, яке адекватно відбивало б ці потреби. Тоді настає необхідність у створенні нових кодексів, законів, вносяться зміни і доповнення до відповідних законодавчих актів;

3. Функція заповнення прогалин у праві, тобто усунення повної або часткової відсутності в чинних нормативних актах необхідних юридичних норм;

4. Функція упорядкування нормативно-правового матеріалу (кодифікаційна або систематизаційна правотворчість). Організаційною формою цієї функції є кодификація законодавства, що припускає обґрунтоване його відновлення.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ТДП, ПРЕДМЕТ, МЕТОДИ ПІЗНАННЯ ТА МІСЦЕ В СИСТЕМІ ЮР.НАУК

І ТДП ПРЕДМЕТ МЕТОДИ ПІЗНАННЯ ТА МІСЦЕ В СИСТЕМІ ЮР НАУК ПОНЯТТЯ ТДП ТДП... Вн структура пр норми... Н пр узгоджені між собою знах ся у відносинах вн підпор я та...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: ЮР. ВЛАСТ. КУ.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

ПОНЯТТЯ ТДП.
Теорія держави і права — система наукових знань про об'єктивні властивості держави і права (їх внутрішню структуру і логіку розвитку); про основні та загальні закономірності виникн

СТРУКТУРА ТДП.
Структура ТДП - обумовлене закономірностями виникнення, розвитку і функціонування держави і права існування (відокремлення) самостійних наукових дисциплін. Своєрідність виникнення

Класовий та заглюд-й
Класовий Заглюд-й Д-ва – о п в, що ств умови для компромісу інтересів різних класів та соц. груп. Д-ва – о п в, що ств умови для ком

За формою держ устрою
1) проста (унітарна) – єдина централізована д-ва, територія якої поділ-ся на адм.-теоритор одиниці, що не володіють ознаками суверенітету; - до складу ун д-ви не входять д

Складна
- Федерація (союзна д-ва) – до складу входять кілька держ утворень (суб’єкти федерації), що володіють суверенітетом: а) ф, заснована на договорі, суб’єкти якої – суверенні

КЛАСИФ-Я Ф-Й Д-ВИ.
За часом виникнення: - Постійні (здійснюються протягом всього часу існування держави. До цього виду належать, наприклад, охорона країни, охорона правопоря

VI. ПРАВ-А, СОЦ Д-ВА ТА ГРОМАД. СУСП-ВО
29. ПРАВ-А, СОЦ Д-ВА ЯК ГАРАНТ ЗДІЙСН-Я ТА ЗАХИСТУ ПРАВ ЛЮД-И – ЗАГЛЮД-ИЙ СОЦ-ПОЛ ІДЕАЛ. Правова соц. демокр д-ва – це д-ва, у якій народ є єдиним джерело

ПОНЯТТЯ ТА ОЗНАКИ ГРОМАД. СУСП.
Сусп-воу шир значенні (сукупність усіх способів взаємодії та форм об’єднання людей, у якій знаходять свій прояв їх взаємозалежність один від одного і які склалися історично)

Ознаки д-ви як елемента пол. сис-ми сусп.-ва
1. Д – єдина політ орг.-я, влада якої пошир-ся в межах теоритор кордонів д-ви; 2. Д виступає як єдиний оф представник усього сусп., що об’єднується нею за ознакою цього сусп.-ва;

ОСОБЛ. СТАНОВЛ-Я ПОЛ. СИСТ. В У.
Політична система України перебуває зараз на стадії розвитку всіх її компонентів, поповнення її функцій новим змістом, що відповідає її статусу незалежної самостійної держави. Становлення і розвито

IX. НОРМИ ПРАВА У СИСТ. СОЦ. НОРМ
42. СОЦ. НОРМИ: ПОНЯТТЯ ТА КЛАСИФ-Я. Соц норма –прав заг хар-ру, що хар-є певну сферу житт-сті сусп.-ва, встановл-ся д-вою, сусп.-м, об’єднанням чи окреми

Класиф-я соц. норм
1. За способом виникнення:стихійні, свідомі. 2. За суб прийняття та охорони:норми, які прийм-ся та гарант-ся д-вою, громад об’єдн-м, сусп.-м.

СТРУКТУРА НОРМИ ПР.
Структура, або внутрішня форма норми права — це внутрішня побудова норми права, яка виражається у її поділі на складові елементи, пов'язані між собою. Гіпотеза (пр

КЛАСИФ-Я НОРМИ ПР.
1. За предметом правового регулювання (або за галузями права): норми конституційного, адміністративного, кримінального, цивільного, трудового, екологічного права та ін.

X. ДЖЕРЕЛА (ФОРМИ) ПРАВА
48. ДЖ(ФОРМИ) ПР: ПОНЯТТЯ ТА ВИДИ. Джерела права – форми, у яких знах-ся вираж-я та закр-я пр норм, а такою об’єктивні фактори правотв-я, прав ідей, принц

НОРМОТВОРЧИЙ ПРОЦЕС ТА НОРМОТВОРЧА ПРОЦЕДУРА.
Нормотворча процедура – спец організаційно-правова д-сть уповнов-х суб-ів, яка полягає в підготовці проектів нормат актів, нормат ініціативі, розгляді проектів нормат актів, їх при

ПРАВ. ПРИРОДА КСУ.
Конституційний Суд є єдиним органом конституційної юрисдикції в Україні, який вирішує питання про відповідність законів та інших прав актів КУ-и і дає оф тлумач-я КУ та зак-ів Укр.

ПОНЯТТЯ ТА СТРУКТ. СИСТ. ПР.
Сист пр. –сук впоряди та взаємозал н пр., логічно розподілених по інститутах та галузях пр., які хар-ть його вн будову, є склад ел пр. сист. Ознаки (риси) системи

Структура
Структура системи - єдність елементного складу системи і взаємодія складових її елементів. Структурні елементи системи права: - норми права; - інститути права; - галузі п

ХАР-КА СТРУКТ СИСТ ЗАК-ВА.
Структура системи законодавства— внутрішня організація упорядкованих нормативно-правових актів, яка виражається в їх узгодженні і поділі на галузі та інститути законодавства.

ХIV. РЕАЛ-Я НОРМ ПР
70. ПОНЯТТЯ ТА ВИДИ РЕАЛ-Ї НОРМ ПР. Реал-я пр. – втілення пр. приписів у факт. пов-ку суб-ів сусп. відносин з метою виріш-я соц.-ек, політ та інш завдань,

Ознаки правозаст акта
- Держ-вл хар-р; - Прийм-ся в межах компет-ї відпов орг.; - Формальна визначеність; - Інд хар-р; - Одноразова реал-я; - Не має звор дії; - Може

Шляхи усунення прогалин
- Нормат усун-я прогалин шляхом провотв діял-сті компетентних держ орг-ів (найкр спосіб); - Застосув-я аналогії пр.; - Застосув-я аналогії зак. Аналогія пр.

Правозаст. акт
- Містить інд припис; - Звернений до перс зазнач у них осіб; - Діє 1 раз; - Може бути вираж-й не тільм док-м; - Є юр. фактом. 76. ЮР. КОЛІЗ

ПОНЯТТЯ, ОЗНАКИ, ЗАГ ХАР-КА ТЛУМАЧ-Я НОРМ ПР.
Тлумачення –д-сть уповн. суб щодо усвідомл з’сув-я та роз’ясн-я змісту, мети та соц. Признач-я пр. норми: - є особл складовою част процесу застосув-я норм пр. і вираж-ся в

СПОСОБИ ТА ВИДИ ТЛУМАЧ-Я НОРМ ПР.
Способи (методи) тлумачення — це сукупність прийомів аналізу правових норм, розкриття їх змісту (значення) з метою практичної реалізації. Розрізняють такі способи (методи)

Нормативне
Автентичне- зміст норми тлумачиться тим органом, що її встановив, тобто автором норми. Суб'єктами такого тлумачення можуть бути всі правотворчі органи. Наприклад, закони, як правил

Склад правопорушення
Склад правопорушення — це система ознак протиправної поведінки, необхідних і достатніх для притягнення до юридичної відповідальності. Склад правопорушення:

ВИДИ ПРАВОПОР-Ь.
Правопорушення- це суспільне небезпечне або шкідливо неправомірне (протиправне) винне діяння (дія або бездіяльність) деліктоздатної особи, яке спричиняє юридичну відповідальність.

СТРУКТУРА ПРАВОПОР-КУ.
Структура правопорядку — це єдність і одночасно поділ системи громадських відносин, урегульованих правом відповідно до їх галузевого змісту. Будучи реалізованою системою права, пра

ПОНЯТТЯ ТА ЗАВД-Я ГРОМАД ПОРЯДКУ.
Громадський порядок — це стан (режим) упорядкованості соціальними нормами (нормами права, моралі, корпоративними нормами, нормами-звичаями) системи суспільних відносин і їх додержа

Правоутворююча.
Роль правосвідомості в процесі правотворчосі і правореалізації виражається у тому, що правосвідомість: - певною мірою як би випереджає юридичне право, є його безп

ПОН-Я ТА ЗАГ ХАР-КА ПР К-РИ.
Правова культура суспільства — це різновид загальної культури, який становить систему цінностей, що досягнуті людством у галузі права і стосується правової реальності даного суспіл

ПРАВ.ЗАБЕЗП-Я ПРАВ К-РИ НАСЕЛ-Я ЯК УМОВА СТВ-Я ОСНОВ ПР СУСП-ВА.
Становлення України як демократичної, правової держави, формування засад громадянського суспільства зумовлюють необхідність підвищення рівня правової культури населення. Це може бути забезпечено, н

ПОНЯТТЯ ТА ОЗНАКИ МЕХ. ПР. РЕГ.
Механізм правового регулювання— це узята в єдності система правових засобів, способів і форм, за допомогою яких нормативність права переводиться в упорядкованість суспільних віднос

ОЗНАКИ ПРАВ. РЕГ.
Правове регулювання — це здійснюване державою за допомогою права і сукупності правових засобів упорядкування суспільних відносин, їх юридичне закріплення, охорона і розвиток.

ВИДИ ЮР. ПРОЦЕСУ.
Види юр процесу: 1. За хар-м д-сті уповнов-х суб-ів: - нормотворчий та правозаст-й процес. 2. За хар-м процесу виробл-я прав рішень: - конфліктне та неконфліктне

Правова доктрина.
Кіяс – висновок за аналогією. 117.ПОРІВНЯЛЬНЕ ПРАВОЗНАВСТВО АБО ЮР.КОМПАРАТИВІСТИКА. Юридична компаративістика - система знань н

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги