рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Організація управління у галузі землекористування і охорони земельних ресурсів

Організація управління у галузі землекористування і охорони земельних ресурсів - раздел Право, Екологічне право Управління Землекористуванням І Охороною Земель Здійснюється За Допомогою Сис...

Управління землекористуванням і охороною земель здійснюється за допомогою системи спеціально уповноважених державних і суспільних органів, а також підприємств, установ, організацій і громадян і містить у собі такі складові елементи:

· планування використання земель;

· контроль за використанням і охороною земель;

· моніторинг;

· ведення державного земельного кадастру;

· землеустрій.

Варто роздивитися кожний із перерахованих вище елементів.

1. Планування використання земель. З цією метою в Україні розробляються і затверджуються загальнодержавні і регіональні програми використання й охорони земель. У відповідності зі ст. 177 ЗК України загальнодержавні програми використання й охорони земель розробляються з метою забезпечення потреб населення і галузей економіки в землі і її раціональному використанні й охорони. Ці програми розробляються відповідно до програм економічного, науково-технічного і соціального розвитку України. Загальнодержавні програми використання й охорони земель затверджуються Верховної Радою України.

У свою чергу регіональні програми використання й охорони земель у відповідності зі ст. 178 ЗК України, розробляються Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними державними адміністраціями і затверджуються Верховної Радою Автономної Республіки Крим і обласними радами. Програми використання й охорони земель міст Києва і Севастополя розробляються Київської і Севастопольської міськими державними адміністраціями і затверджуються відповідними радами.

Також у рамках планування використання земель в Україні проводиться природно-сільськогосподарське районування земель (ст. 179 ЗК України) і зонування земель (ст. 180 ЗК України).

2. Контроль за використанням і охороною земель. Ст. 93 ЗК України регламентує, що завдання контролю за використанням і охороною земель складається в забезпеченні дотримання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями і громадянами вимог земельного законодавства України.

Земельне законодавство України передбачає здійснення державного, самоврядного і громадського контролю за використанням і охороною земель.

Державний контроль за використанням і охороною земель у відповідності зі ст. 188 ЗК України здійснюється уповноваженими органами виконавчої влади по земельних ресурсах, а за дотриманням вимог законодавства про охорону земель - спеціально уповноваженими органами з питань екології і природних ресурсів.

Самоврядний контроль за використанням і охороною земель відповідно до ст. 189 ЗК України здійснюється сільськими, селищними, міськими і районними радами.

У свою чергу ст. 190 ЗК України встановлює, що громадський контроль за використанням і охороною земель здійснюється громадськими інспекторами, призначеними відповідними органами місцевого самоврядування, і які діють на підставі положення, затвердженого центральним органом виконавчої влади по земельних ресурсах.

3. Моніторинг земель. Ст. 191 ЗК України визначає, що моніторинг земель являє собою систему спостережень за станом земель із метою своєчасного виявлення змін, їх оцінки, попередження і ліквідації наслідків негативних процесів. У системі моніторингу земель проводиться збір, обробка, передача, зберігання й аналіз інформації про стан земель, прогнозуванні їх змін, розробка науково-обгрунтованих рекомендацій для прийняття рішень по запобіганню негативних змін стана земель і дотриманню вимог екологічної безпеки. Моніторинг земель є складовою частиною державної системи моніторингу навколишнього середовища. Також законодавством передбачається, що в залежності від цілей, спостережень і охоплення територій моніторинг земель може бути національним, регіональним і локальним.

Зазначена стаття також передбачає, що ведення моніторингу земель здійснюється уповноваженими органами виконавчої влади по земельних ресурсах, із питань екології і природних ресурсів. Структура, зміст і порядок проведення моніторингу встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Поряд із цим, ст. 192 ЗК України встановлює, що основними задачами моніторингу земель є прогноз еколого-економічних наслідків деградації земельних ділянок із метою запобігання або усунення дій негативних процесів.

4. Ведення державного земельного кадастру. Відповідно до ст. 193 ЗК України, державний земельний кадастр - це єдина державна система земельно-кадастрових робіт, що встановлює процедуру визнання факту виникнення або припинення права власності і права користування земельними ділянками, що містить сукупність відомостей і документів про місце розташування і правовий режим цих ділянок, їх оцінку, класифікацію земель, кількісну і якісну характеристику, розподіл серед власників землі і землекористувачів. Державний земельний кадастр є основою для ведення кадастрів інших природних ресурсів.

У статті 194 ЗК України визначене призначення державного земельного кадастру. Його завдання - забезпечити інформацією органи державної влади і місцевого самоврядування, зацікавлені підприємства, установи й організації, а також громадян з метою регулювання земельних відношень, раціонального використання й охорони земель, визначення розміру плати за землю і цінності земель у складі природних ресурсів, контролю за використанням і охороною земель, екологічного й економічного обґрунтування бізнес-планів і проектів землеустрою.

У відповідності зі ст. 196 ЗК України державний земельний кадастр складається:

· із кадастрового зонування;

· кадастрових зйомок; бонітування ґрунтів; економічної оцінки ґрунтів;

· грошової оцінки земельних ділянок;

· державної реєстрації земельних ділянок;

· урахування кількості і якості земель.

Порядок ведення державного земельного кадастру визначений ст. 204 ЗК України. Відповідно до цієї статті державний земельний кадастр ведеться уповноваженим органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів.

5. Землеустрій. У відповідності зі ст. 181 ЗК України, землеустрій включає систему соціально-економічних і екологічних заходів, спрямованих на регулювання земельних відношень і раціональної організації територій адміністративно-територіальних утворень, суб'єктів господарювання, здійснюваних під впливом суспільно-виробничих відношень і розвитку продуктивних сил.

У відповідності зі ст. 182 ЗК України, мета землеустрою полягає в забезпеченні раціонального використання й охорони земель, створенні сприятливого екологічного середовища і поліпшенні природних ландшафтів.

Ст. 184 ЗК України визначає зміст землеустрою. Відповідно до зазначеної статті землеустрій містить у собі такі основні елементи:

· встановлення (відновлення) на місцевості меж адміністративно-територіальних утворень, землеволодінь і землекористувань;

· розробка загальнодержавних і регіональних програм використання й охорони земель;

· складання схем землеустрою, розробка техніко-економічних обґрунтувань використання й охорони земель, що відповідають адміністративно-територіальним утворенням;

· обґрунтування встановлень меж територій з особливими природоохоронними, рекреаційними і заповідними режимами;

· складання проектів упорядкування існуючих землеволодінь і землекористувань, створення нових;

· складання проектів відводу земельних ділянок;

· встановлення в натурі (на місцевості) меж земельних ділянок;

· підготування документів, що свідчать про наявність права власності або праві користування землею;

· складання проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозмін, а також розробку заходів охорони земель;

· розробка іншої землевпорядної документації, пов'язаної з використанням і охороною земель;

· здійснення авторського нагляду за виконанням проектів по використанню й охороні земель;

· проведення топографо-геодезичних, картографічних, ґрунтових, геоботанічних, та інших обстежень і вишукувань земель.

Відповідно до ст. 185 ЗК України, землеустрій здійснюється державними й іншими землевпорядними організаціями за рахунок засобів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим і місцевих бюджетів, а також коштів громадян і юридичних осіб. Землеустрій здійснюється відповідно до закону.

 

9.6. Відповідальність за порушення земельного законодавства

Особи, винні в порушенні вимог земельного законодавства, несуть адміністративну, кримінальну і цивільно-правову відповідальність відповідно до законодавства України. Ст. 210 ЗК України визначає, що за вчинення незаконних угод із землею, а також угод, укладених власниками землі, із порушенням встановленого для них порядку придбання або відчуженості земельних ділянок, наступає цивільно-правова відповідальність, яка спричиняє за собою визнання зазначених угод недійсними, що здійснюється в судовому порядку. Також законодавство визначає, що земельна ділянка може бути вилучена у особи, якщо судом буде встановлено, що вона була придбана за рахунок прибутків, отриманих від злочинної діяльності.

Також Земельний Кодекс України передбачає (ст. 211) перелік дій, за вчинення яких фізичні і юридичні особи піддаються мірам адміністративного, кримінального і цивільно-правового впливу. До таких дій можна віднести:

· укладання угод з порушенням земельного законодавства;

· самовільне заняття земельних ділянок;

· псування сільськогосподарських та інших земель, забруднення їх хімічними і радіоактивними речовинами, стічними водами, засміченими промисловими, побутовими й іншими відходами;

· розміщення, проектування, будівництво, запровадження в дію об'єктів, що негативно впливають на стан земель;

· невиконання вимог до використання земель по цільовому призначенню;

· порушення термінів повернення тимчасово зайнятих земель або невиконання зобов'язань по приведенню їх у стан, придатний для використання їх по призначенню;

· знищення межових знаків;

· приховування від урахування і реєстрації, перекручування даних про стан земель, розмірах і кількості земельних ділянок;

· непроведення рекультивації порушених земель;

· знищення або пошкодження протиерозійних і гідротехнічних споруджень, захисних насаджень;

· невиконання умов зняття, зберігання і нанесення родючого прошарку ґрунту;

· самовільне відхилення від проектів землеустрою;

· відхилення від державної реєстрації земельних ділянок і надання недостовірної інформації про неї;

· порушення термінів розгляду заяв із приводу земельних ділянок.

Законодавством України може бути встановлена відповідальність і за інші види порушень земельного законодавства. Кодекс України про адміністративні правопорушення встановлює відповідальність:

· за порушення правил використання земель (ст. 53 КУпАП);

· самовільне заняття земельної ділянки (ст. 531 КУпАП);

· приховування або перекручування даних земельного кадастру (ст. 532 КУпАП);

· несвоєчасне повернення тимчасово зайнятих земель або неприведення їх у стан, придатний для використання по призначенню (ст. 54 КУпАП);

· самовільне відхилення від проектів внутрішньогосподарського землеустрою (ст. 55 КУпАП);

· знищення межових знаків (ст. 56 КУпАП).

Кримінальна відповідальність наступає відповідно до Кримінального Кодексу (КК) України:

· за самовільне заняття земельної ділянки і самовільне будівництво (ст. 195 КК);

· навмисне знищення або пошкодження майна (ст. 198 КК);

· порушення правил екологічної безпеки (ст. 242 КК);

· незастосування заходів для ліквідації екологічного забруднення
(ст. 243 КК);

· приховування або перекручування відомостей про екологічну обстановку або захворюваність населення (ст. 244 КК);

· забруднення або псування земель (ст. 245 КК);

· безгосподарське використання земель (ст. 260 КК).

Цивільно-правова відповідальність у сфері екології припускає відшкодування шкоди за збиток, заподіяний власникам земельних ділянок і землекористувачам. Ст. 156 ЗК України встановлює підстави відшкодування шкоди власникам земельних ділянок і землекористувачам внаслідок:

· вилучення (викупу) сільськогосподарських угідь, лісових земель і чагарників для потреб, не пов'язаних із сільськогосподарським і лісогосподарським виробництвом;

· тимчасового заняття сільськогосподарських угідь, лісових земель і чагарників для інших видів використання;

· встановлення обмежень по використанню земельних ділянок;

· погіршення якості ґрунтового покрову та інших корисних властивостей сільськогосподарських угідь, лісових земель і чагарників;

· приведення сільськогосподарських угідь, лісових земель і чагарників у негожий для використання стан;

· неотримання прибутків за час тимчасового невикористання земельної ділянки.

Відшкодування шкоди власникам землі і землекористувачам здійснюють органи виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадяни і юридичні особи, що використовують земельні ділянки, а також органи виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадяни і юридичні особи, діяльність яких обмежує права власників і землекористувачів або погіршує якість земель, розташованих у зоні їх впливу, у тому числі внаслідок хімічного і радіоактивного забруднення території, засмічення промисловими, побутовими й іншими відходами і стічними водами (ст. 157 ЗК України). Порядок визначення і відшкодування шкоди власникам землі і землекористувачам встановлюється Кабінетом Міністрів України.

З питань здійснення права власності на землю і землекористування, а також застосування мір юридичної відповідальності за порушення вимог земельного законодавства можуть виникати суперечки, що вирішуються у встановленому законом порядку.

 

Змістовий модуль 10.

ПРАВОВИЙ РЕЖИМ ВИКОРИСТАННЯ І ОХОРОНИ НАДР

(2 год.)

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Екологічне право

ДОНЕЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УПРАВЛІННЯ... Кафедра господарського права... Екологічне право для студентів галузі знань Право напряму...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Організація управління у галузі землекористування і охорони земельних ресурсів

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Екологічне право
Навчально-методичний комплекс дисципліни для студентів галузі знань 0304 «Право», напряму підготовки 8.03040101 «Право» освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» усіх фо

Тваринного світу
Поняття правового режиму використання й охорони тваринного світу. Завдання законодавства України про тваринний світ. Право власності на тваринний світ і право користування об'єктами тварин

РОБОЧА НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА
ДИСЦИПЛІНИ «ЕКОЛОГІЧНЕ ПРАВО» Структура залікового кредиту дисципліни Назва з

Система екологічного права.
  Загальні поняття та терміни: предмет екологічного права,метод екологічного права, загальнонаукові методи екологічного права, галузеві методи екологічного права,

За своїм характером: кодифіковані і не кодифіковані.
Кодекс являє собою систематизований нормативно-правовий акт. Ці акти є більш високими по своїй якості і мають домінуючий характер у тієї або іншої галузі права, наприклад, Земельний Кодекс України,

Система екологічного права
Під системою екологічного права варто розуміти сукупність елементів, що складають дану галузь (підгалузі, інститути, норми), що регулюють відношення в галузі раціонального використання природних ре

Гарантії здійснення громадянами своїх екологічних прав і основні засоби їх захисту.
  Загальні поняття та терміни: права громадян у галузі екології, екологічні обов’язки громадян, загальні екологічні обов’язки, спеціальні екологічні обов’язки, гарантії здійсне

Гарантії здійснення громадянами своїх екологічних прав і основні засоби їх захисту
Здійснення громадянами своїх екологічних прав і виконання ними обов'язків у сфері екології не може ефективно перетворюватися в життя без наявності сукупності юридично значимих забезпечувальних мето

Захист права власності на природні ресурси.
Загальні поняття та терміни: право власності на природні ресурси, право володіння, право користування, право розпорядження, форми права власності на природні ресурси,суб’єкти п

Форми, суб’єкти і об’єкти права власності на природні ресурси
Відповідно до Конституції України (ст. 13, 14, 41), основними формами власності в нашій державі є: державна, комунальна і приватна. У якості суб'єктів права власності на природні ре

Поняття і види права природокористування
Право природокористування являє собою систему правових норм, що регулюють відношення в галузі раціонального й ефективного використання людиною природних ресурсів із метою задоволення різноманітних

Поняття і види екологічної безпеки
У ст. 50 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» екологічна безпека визначається як стан навколишнього природного середовища, при якому забезпечується попередження погіршен

Поняття і види управління у галузі природокористування і охорони навколишнього середовища
Управління в галузі природокористування й охорони навколишнього середовища являє собою урегульовану еколого-правовими нормами діяльність державних органів, органів місцевого самоврядування, громадс

Класифікація органів, що здійснюють управління природокористуванням і охороною природного середовища
Найбільше значиму групу суб'єктів, що здійснюють управління природокористуванням і охороною навколишнього середовища, складають державні органи виконавчої влади. Органи управління в галузі

Функції управління у галузі екології
Тепер необхідно здійснити докладний аналіз окремих функцій управління в галузі природокористування й охорони навколишнього середовища. 1. Моніторинг навколишнього природного середо

Економіко-правове стимулювання в системі охорони навколишнього природного середовища і природокористування.
  Загальні поняття та терміни: економіко-правовий механізм у галузі екології, збори у сфері екології, збори за понадлімітне використання природних ресурсів, збори за забрудненн

Правові форми зборів у сфері екології
В Україні фінансування заходів щодо охорони навколишнього природного середовища здійснюється за рахунок Державного бюджету України, республіканського бюджету Автономної Республіки Крим і місцевих б

Загальна характеристика кримінальної відповідальності за екологічні злочини.
  Загальні поняття та терміни: юридична відповідальність у галузі екології, екологічне правопорушення, цивільно-правова відповідальність у сфері екології, дисциплінарна відпові

Поняття правового режиму використання і охорони земель. Склад земельного фонду України
Одним з природних ресурсів, що грає важливу екологічну, економічну і політичну роль у житті людини є земля. Як об'єкт господарської діяльності людини вона існує без усякого сприяння з її сторони -

Право власності на землю
Право власності на землю - це право володіти, користуватися і розпоряджатися земельними ділянками. Право власності на землю набувається і реалізується на підставі Конституції України, Земельного Ко

Право землекористування
Земельне законодавство встановлює, що користування землею може бути постійним і тимчасовим (оренда). Ст. 92 ЗК України визначає, що право постійного користування земельною ділянкою - це право волод

Правові заходи охорони земель
Ст. 162 ЗК України встановлює, що охорона земель включає систему правових, організаційних, економічних та інших заходів, спрямованих на їх раціональне використання, попередження необґрунтованого ви

Поняття правового режиму використання та охорони надр. Законодавство України про надра
У юридичному змісті надра являють собою частину земної кори, що розташована під поверхнею суші і дном водойм і простирається до глибин, доступних для геологічного вивчення й освоєння. З ви

Право власності на надра і право надрокористування
У відповідності зі ст. 4 КпН України, надра є виключною власністю народу України і надаються тільки у користування. Угоди або дії, що у прямої або непрямої формі порушують право власності народу Ук

Правові заходи охорони надр
Для правової охорони надр першочергове значення має проблема власності на надра, оскільки саме від неї в кінцевому рахунку залежить розмежування компетенції між спеціально уповноваженими державними

Управління надрокористуванням і охороною надр
У відповідності зі ст. 11 КпН України, державне управління в галузі геологічного вивчення, використання й охорони надр здійснюють: Кабінет Міністрів України, спеціально уповноважений центральний ор

Поняття правового режиму використання та охорони вод. Водний фонд України
Варто визначити, що правовий режим використання й охорони вод являє собою систему правових норм, що регулюють суспільні відносини в сфері використання, відтворення й охорони водних ресурсів.

Право власності на водні об’єкти і право водокористування
Водне законодавство України встановлює, що усі води (водні об'єкти) є виключною власністю народу України і надаються тільки у користування. Народ України здійснює право власності на води (водні об'

Правові заходи охорони вод
Водне законодавство України встановлює такі напрямки в галузі охорони водних об'єктів: 1) створення водоохоронних зон, прибережних захисних смуг, смуг відводу, берегових смуг водних шляхів

Управління водокористуванням та охороною вод
Державне управління в галузі використання й охорони вод і відтворення водних ресурсів здійснюється по басейновому принципу на основі державних, міждержавних і регіональних програм використання й ох

Поняття правового режиму використання й охорони лісів. Склад лісового фонду України. Групи лісів
В Україні система правових відношень в галузі використання, відтворення, охорони лісів і дикого рослинного світу поза лісами традиційно регулюється різноманітним законодавством: лісовим законодавст

Правові заходи охорони лісів
У відповідності зі ст. 85 ЛК України ліси України підлягають охороні і захисту, що передбачає здійснення комплексу заходів, спрямованих на їх зберігання від знищення, пошкодження, ослаблення й іншо

Управління лісокористуванням та охороною лісів
Державне управління в галузі охорони, захисту, використання і відтворення лісів здійснюють: Кабінет Міністрів України, Уряд Автономної Республіки Крим, Спеціально уповноважений центральний орган ви

Поняття правового режиму використання та охорони тваринного світу Завдання законодавства України про тваринний світ
Правовий режим використання й охорони тваринного світу являє собою систему правових норм, що регулюють суспільні відносини в галузі раціонального використання, відтворення й охорони об'єктів тварин

Правові заходи охорони тваринного світу
У відповідності зі ст. 36 Закону України «Про тваринний світ» охорона тваринного світу включає систему правових, організаційних, економічних, матеріально-технічних, освітніх та інших заходів, спрям

Управління у галузі використання тваринного світу та у сфері його охорони
Відповідно до законодавства України про тваринний світ державне управління в галузі охорони, використання і відтворення тваринного світу здійснюють: Кабінет Міністрів України, Уряд Республіки Крим,

Управління у галузі використання тваринного світу та у сфері його охорони
Відповідно до законодавства України про тваринний світ державне управління в галузі охорони, використання і відтворення тваринного світу здійснюють: Кабінет Міністрів України, Уряд Республіки Крим,

Правові заходи охорони атмосферного повітря
У відповідності зі ст. 1 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» охорона атмосферного повітря являє собою систему заходів, пов'язаних із зберіганням, поліпшенням і відтворенням стана атмо

Поняття і склад природно-заповідного фонду України
Природно-заповідний фонд України складають ділянки суші і водного простору, природні комплекси й об'єкти, що мають особливу природоохоронну, наукову, естетичну, рекреаційну й іншу цінність і виділе

Поняття і склад природно-заповідного фонду України
Природно-заповідний фонд України складають ділянки суші і водного простору, природні комплекси й об'єкти, що мають особливу природоохоронну, наукову, естетичну, рекреаційну й іншу цінність і виділе

Правові заходи охорони територій природно-заповідного фонду
У відповідності зі ст. 6 Закону України «Про природно-заповідний фонд» території й об'єкти, що мають особливу екологічну, наукову, естетичну, господарську, а також історико-культурну цінність, підл

Правові заходи охорони територій природно-заповідного фонду
У відповідності зі ст. 6 Закону України «Про природно-заповідний фонд» території й об'єкти, що мають особливу екологічну, наукову, естетичну, господарську, а також історико-культурну цінність, підл

Відповідальність за порушення законодавства про природно-заповідний фонд
У відповідності зі ст. 64 Закону України «Про природно-заповідний фонд» порушення законодавства України про природно-заповідний фонд спричиняє за собою застосування до винних осіб мір дисциплінарно

ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ СЕМІНАРСЬКИХ ЗАНЯТЬ
З НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ «ЕКОЛОГІЧНЕ ПРАВО»   Мета семінарських занять: практичне засвоєння студентами теоретичного курсу; формування ціл

Предмет, метод та джерела екологічного права
(1 год.) 1. Поняття, предмет і метод екологічного права. 2. Джерела екологічного права. 3. Принципи екологічного права. Його зв’язок з іншими галузями права.

Літературні джерела
1. Про охорону навколишнього природного середовища: Закон України: прийнятий 25.06.1991 // Відомості ВР України. – 1991. – № 41. – Ст. 546. 2. Екологічне право України. / За ред. Ю.С. Шемш

Основні екологічні права та обов’язки громадян
(1 год.) 1. Поняття і види екологічних прав громадян. Співвідношення екологічних прав та екологічних інтересів. 2. Обов’язки громадян в сфері екології та їх загальна хар

Літературні джерела
1. Декларація про державний суверенітет України // Відомості ВР України. – 1990. – № 31. – Ст. 429. 2. Конституція України // Відомості ВР України. – 1996. – № 30. – Ст. 141. 3. П

Літературні джерела
1. Конституція України // Відомості ВР України. – 1996. – № 30. – Ст. 141. 2. Про охорону навколишнього природного середовища: Закон України: прийнятий 25.06.1991 // Відомості ВР України.

Літературні джерела
1. Конституція України // Відомості ВР України. – 1996. – № 30. – Ст. 141. 2. Про охорону навколишнього природного середовища: Закон України: прийнятий 25.06.1991 // Відомості ВР України.

Правові засоби охорони довкілля та забезпечення
екологічної безпеки (1 год.) 1. Поняття і види екологічної безпеки. 2. Співвідношення понять “охорона навколишнього природного середовища” та “за

Літературні джерела
1. Про охорону навколишнього природного середовища: Закон України: прийнятий 25.06.1991 // Відомості ВР України. – 1991. – № 41. – Ст. 546. 2. Про використання ядерної енергії та радіаційн

Правове регулювання управління природокористуванням та охороною навколишнього середовища
(1 год.) 1. Поняття та види управління в області природокористування й охорони навколишнього середовища. 2. Класифікація органів, що здійснюють управління природокористу

Літературні джерела
1. Про охорону навколишнього природного середовища: Закон України: прийнятий 25.06.1991 // Відомості ВР України. – 1991. – № 41. – Ст. 546. 2. Про екологічну експертизу: Закон України: при

Літературні джерела
1. Про охорону навколишнього природного середовища: Закон України: прийнятий 25.06.1991 // Відомості ВР України. – 1991. – № 41. – Ст. 546. 2. Про основні напрямки державної політики Украї

Відповідальність за порушення екологічного
законодавства (1 год.) 1. Поняття та види юридичної відповідальності за порушення екологічного законодавства. 2. Поняття та класифікація екологіч

Літературні джерела
1. Про охорону навколишнього природного середовища: Закон України: прийнятий 25.06.1991 // Відомості ВР України. – 1991. – № 41. – Ст. 546. 2. Кодекс України про адміністративні правопоруш

Правовий режим використання та охорони земель
(2 год.) 1. Поняття та особливості правового режиму використання та охорони земель, склад земельного фонду. 2. Право власності на землю в Україні. 3.

Літературні джерела
1. Про охорону навколишнього природного середовища: Закон України: прийнятий 25.06.1991 // Відомості ВР України. – 1991. – № 41. – Ст. 546. 2. Земельний Кодекс України: прийнятий 21.10.200

Правовий режим використання та охорони надр
(1 год.) 1. Поняття правового режиму використання, відтворення та охорони надр. 2. Право власності на надра в Україні. 3. Правове регулювання відносин

Літературні джерела
1. Кодекс України про надра: прийняти 26.07.1994 // Відомості ВР України. – 1994. – № 36. – Ст. 340. 2. Гірничий закон України, від 06.10.1999, № 1127-14 // www.rada.gov.ua 3. Про

Правовий режим використання та охорони вод
(2 год.)   1. Поняття правового режиму використання, відтворення та охорони вод, склад водного фонду України. 2. Право власності на водні об’єкти.

Літературні джерела
1. Водний кодекс України від 06.06.1995 № 213/95-ВР // Відомості ВР України. – 1995. – № 24. – Ст. 189. 2. Про охорону навколишнього природного середовища: Закон України: прийнятий 25.06.1

Правовий режим використання та охорони лісів
(1 год.) 1. Поняття правового режиму використання, відтворення та охорони лісів, склад лісного фонду України, групи лісів. 2. Право власності на лісні ресурси.

Літературні джерела
1. Лісовий кодекс України // Відомості ВР України. – 1994. – № 17. – Ст. 99. 2. Про рослинний світ: Закон України № 591 – 14 прийнятий 09.04.1999. 3. Про охорону навколишньог

Літературні джерела
1. Про тваринний світ: Закон України № 2894-ІІІ прийнятий 13.12.2001 // Голос України № 9 (2760) від 16.01.2002 р. 2. Про охорону навколишнього природного середовища: Закон України: прийня

Літературні джерела
1. Про охорону навколишнього природного середовища: Закон України: прийнятий 25.06.1991 // Відомості ВР України. – 1991. – № 41. – Ст. 546. 2. Про природно-заповідний фонд України: Закон У

Літературні джерела
1. Про охорону навколишнього природного середовища: Закон України: прийнятий 25.06.1991 // Відомості ВР України. – 1991. – № 41. - Ст. 546. 2. Про охорону атмосферного повітря: Закон Украї

Алгоритм вирішення ситуативних завдань
- уважно прочитати умову задачі; - визначити сутність адміністративно-правових відносин та зазначити основні позиції, викладені в задачі; - визначити наявність або відсутність пра

ЗАСОБИ ДІАГНОСТИКИ ЯКОСТІ ВИЩОЇ ОСВІТИ
Тестові завдання для модульного контролю за заліковий модуль №1 Виберіть правильний варіант відповіді 1. Навколишнє природне середовищ

Право спеціального природокористування – це
А. для задоволення життєво-необхідних потреб безплатно, без закріплення цих ресурсів за окремими особами і надання відповідних дозволів, за винятком обмежень, встановлених законодавством України;

Органи спеціального державного управління в галузі екології – це
А. це уповноважені нормативно-правовими актами державні органи виконавчої влади, на які покладені, поряд із загальними, повноваження в галузі соціально-культурного розвитку, у тому числі функції що

Спеціальне водокористування – це
А. водокористування, яке здійснюється громадянами для задоволення їх потреб (купання, плавання на човнах, любительське і спортивне рибальство, водопій тварин, забір води з водних об’єктів без засто

Лісова ділянка – це
А. ділянка лісового фонду України з визначеними межами, виділена відповідно до ЛК для ведення лісового господарства та використання лісових ресурсів без вилучення її у землекористувача або власника

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги