рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Управління водокористуванням та охороною вод

Управління водокористуванням та охороною вод - раздел Право, Екологічне право Державне Управління В Галузі Використання Й Охорони Вод І Відтворення Водних ...

Державне управління в галузі використання й охорони вод і відтворення водних ресурсів здійснюється по басейновому принципу на основі державних, міждержавних і регіональних програм використання й охорони вод і відтворення водних ресурсів.

У відповідності зі ст. 13 ВК України, державне управління в галузі використання й охорони вод і відтворення водних ресурсів здійснюють: Кабінет Міністрів, Уряд Автономної Республіки Крим, місцеві Ради і їхні виконавчі комітети, спеціально уповноважені органи державної виконавчої влади й інші державні органи відповідно до законодавства України. Такими спеціально уповноваженими органами державної виконавчої влади в галузі використання й охорони вод і відтворення водних ресурсів є: спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з питань екології і природних ресурсів, орган виконавчої влади по водному господарству, орган виконавчої влади з питань геології і використання надр, їхні органи на місцях та інші державні органи відповідно до законодавства.

Основними функціями управління в галузі використання й охорони вод є:

1) контроль за використанням і охороною вод і відтворенням водних ресурсів;

2) державний облік вод, державний водний кадастр;

3) стандартизація і нормування в галузі використання й охорони вод і відтворення водних ресурсів.

Доцільно роздивитися кожну з перерахованих вище функцій.

1. Контроль за використанням і охороною вод і відтворенням водних ресурсів. У відповідності зі ст. 18 ВК України, контроль за використанням і охороною вод і відтворенням водних ресурсів складається в забезпеченні дотримання всіма юридичними і фізичними особами вимог водного законодавства. Цей контроль ділиться:

1) на державний - здійснюється Кабінетом Міністрів України, державними органами охорони навколишнього природного середовища, іншими спеціально уповноваженими державними органами відповідно до законодавства України;

2) громадський - здійснюється громадськими інспекторами охорони навколишнього природного середовища, повноваження яких визначаються положенням, спеціально затвердженим уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань екології і природних ресурсів.

2. Державний облік вод. Державний водний кадастр. Ст. 24 ВК України визначає, що задачею державного обліку вод є встановлення відомостей про кількість і якість вод, а також даних про водокористування, на підставі яких здійснюється розподіл води між водокористувачами і розробляються заходи щодо раціонального використання й охорони вод, а також відтворення водних ресурсів.

Державний облік вод здійснюється в трьох напрямках:

1. Облік водокористування - з метою систематизації даних про забір і використання вод, скиданнях відпрацьованих вод і забруднюючих речовин, наявності систем зворотного водопостачання і їхньої потужності, а також діючих систем очищення стічних вод і їхньої ефективності. Державний облік й аналіз стана водокористування здійснюється шляхом подачі водокористувачами звітів державним органам водного господарства. Форма звітів, порядок їх заповнення і періодичність надання затверджуються спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань статистики за поданням спеціально уповноваженого центрального органа виконавчої влади по водному господарству і за узгодженням із спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань екології і природних ресурсів.

2. Облік поверхневих вод здійснюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань гідрометеорології, шляхом проведення постійних гідрометричних, гідрохімічних спостережень за кількісними і якісними характеристиками поверхневих вод відповідно до програми, що затверджується даним органом, за узгодженням із спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань екології і природних ресурсів і органом по водному господарству.

3. Облік підземних вод здійснюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань геології і використання надр, спостерігаючи за кількісними і якісними характеристиками підземних вод відповідно до програми, затвердженої зазначеним органом, за узгодженням із спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань екології і природних ресурсів.

Стаття 28 ВК України регулює порядок ведення державного водного кадастру. Державний водний кадастр складається з метою систематизації даних державного обліку вод і визначення наявних для використання водних ресурсів. Державний водний кадастр ведеться спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади по водному господарству, органом із питань геології і використання надр і органом із питань гідрометеорології в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

3. Стандартизація і нормування в галузі використання й охорони вод і відтворення водних об'єктів. Зазначена функція здійснюється з метою забезпечення екологічної і санітарно-гігієнічної безпеки вод шляхом прийняття комплексу взаємозалежних нормативних документів, що визначають взаємозалежні вимоги до об'єктів, що підлягають стандартизації і нормуванню (ст. 33 ВК України).

До системи стандартів у сфері питної води та питного водопостачання (ст. 27 закону «Про питну воду та питне водопостачання») входять державні стандарти України та міжнародні стандарти, що визначають:

· державний стандарт на питну воду;

· державний стандарт на фасовану питну воду;

· методи, методики і засоби контролю та оцінки якості питної води.

Нормативні документи по стандартизації в галузі використання й охорони вод, відтворення водних ресурсів розробляються і затверджуються в порядку, що встановлюється законодавством.

Керуючись положеннями, закріпленими у ст. 35 ВК України, варто визначити, що в галузі використання й охорони вод, а також відтворення водних ресурсів встановлюються такі нормативи:

· нормативи екологічної безпеки водокористування;

· екологічний норматив якості води водних об'єктів;

· нормативи гранично допустимого скидання забруднюючих речовин;

· галузеві технологічні нормативи створення речовин, що скидаються у водні об'єкти;

· технологічні нормативи використання води.

Законодавством України можуть бути встановлені й інші нормативи в галузі використання й охорони вод і в галузі відтворення водних ресурсів.

 

11.5. Відповідальність за порушення законодавства про водні ресурси

Порушення вимог водного законодавства спричиняє за собою застосування до правопорушника мір дисциплінарної, адміністративної, цивільно-правової і кримінальної відповідальності відповідно до законодавства України.

Відповідальність за порушення водного законодавства несуть особи, винні (ст. 110 ВК):

· у самовільному захопленні водних об'єктів;

· забрудненні і засміченні вод;

· порушенні режиму господарської діяльності у водоохоронних зонах і на землях водного фонду;

· руйнації русел рік, струмків і водотоків, порушенні природних умов поверхневого стоку під час будівництва й експлуатації автотрас, залізниць та інших інженерних комунікацій;

· введенні в експлуатацію підприємств, комунальних та інших об'єктів без очисних споруджень або устроїв належної потужності;

· недотриманні умов дозволу або порушенні правил спеціального водокористування;

· самовільному проведенні гідротехнічних робіт (будівництво ставків, дамб, каналів, шпар);

· порушенні правил ведення державного обліку вод або перекручуванні або внесенні недостовірних відомостей у документи державної статистичної звітності;

· ушкодженні водогосподарчих і гідрометричних споруджень і устроїв, порушенні правил експлуатації і режимів їхньої роботи;

· незаконному створенні систем скидання відпрацьованих вод у водні об'єкти, міську каналізаційну мережу або зливальну каналізацію, а також несанкціонованому скиданні відпрацьованих вод;

· використанні земель водного фонду не по призначенню;

· неподанні (приховуванні) відомостей про аварійні ситуації на водних об'єктах;

· відмові від надання (приховування) проектної документації і висновків, що стосуються якості підприємств, споруджень та інших об'єктів, що можуть впливати на стан вод, а також актів і висновків комісій, що приймали об'єкт в експлуатацію;

· порушенні правил охорони внутрішніх морських вод і територіального моря від забруднення і засмічення та ін.

Законодавством України передбачена також адміністративна відповідальність за таке порушення вимог водного законодавства:

· порушення права державної власності на води (ст. 48 КУпАП);

· порушення правил охорони водних ресурсів (ст. 59 КУпАП);

· порушення правил охорони територіальних і внутрішніх морських вод від забруднення і засмічення (ст. 591 КУпАП);

· порушення правил водокористування (ст. 60 КУпАП);

· пошкодження водогосподарчих споруджень і будівництв, порушення правил їхньої експлуатації (ст. 61 КУпАП);

· невиконання обов'язків по реєстрації в суднових документах операцій із шкідливими речовинами (ст. 62 КУпАП);

· експлуатація на водних об'єктах водозабірних споруджень, не забезпечених рибозахисним устаткуванням (ст. 861 КУпАП);

· перевищення лімітів і нормативів використання природних ресурсів (ст. 912 КУпАП);

· невиконання законних розпоряджень або розпоряджень посадових осіб органів, що здійснюють державний контроль в галузі охорони навколишнього природного середовища, використання природних ресурсів, радіаційної і ядерної безпеки (ст. 1885 КУпАП).

Поряд із вищевказаними мірами відповідальності порушника можуть піддати кримінальному стягненню. Така відповідальність наступає за вчинення таких дій:

· за порушення правил екологічної безпеки (ст. 242 КК);

· незастосування заходів для ліквідації екологічного забруднення (ст. 243 КК);

· приховування або перекручування відомостей про екологічну обстановку або захворюваність населення (ст. 244 КК);

· порушення правил охорони вод (ст. 248 КК);

· забруднення моря (ст. 249 КК);

· незаконне заняття рибним, тваринним або іншим водним видобувним промислом (ст. 255 КК);

· проведення вибухових робіт із порушенням правил охорони рибних запасів (ст. 256 КК);

· проектування або експлуатація споруджень без систем захисту навколишнього природного середовища (ст. 259 КК);

· порушення правил безпеки під час проведення робіт із підвищеною небезпекою (ст. 278 КК);

· порушення на виробництві правил хімічної і біологічної безпеки (ст. 279 КК).

Законодавством України також передбачена цивільно-правова відповідальність за порушення вимог водного законодавства. Стаття 111 ВК України передбачає, що підприємства, установи, організації і громадяни України, а також іноземні фізичні і юридичні особи й особи без громадянства, зобов'язані відшкодовувати збитки, заподіяні ними внаслідок порушення вимог водного законодавства, у розмірах і порядку, встановленому законодавством України.

Суперечки з питань використання й охорони вод, відтворення водних ресурсів розглядаються державними органами екології і природних ресурсів, водного господарства, геології, місцевими Радами, судом або господарським судом у порядку, встановленому законодавством (ст. 109 ВК України). У якості позивачів виступає спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з питань екології і природних ресурсів, орган по водному господарству і їхні органи на місцях. Вони звільняються від сплати державного збору в справах про стягнення коштів на відшкодування збитків, заподіяних порушенням водного законодавства.

Суперечки з питань використання й охорони вод, що виникають з іноземними державами, а також між іноземними юридичними особами, громадянами і власником вод, розглядаються відповідно до законодавства України.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Екологічне право

ДОНЕЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УПРАВЛІННЯ... Кафедра господарського права... Екологічне право для студентів галузі знань Право напряму...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Управління водокористуванням та охороною вод

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Екологічне право
Навчально-методичний комплекс дисципліни для студентів галузі знань 0304 «Право», напряму підготовки 8.03040101 «Право» освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» усіх фо

Тваринного світу
Поняття правового режиму використання й охорони тваринного світу. Завдання законодавства України про тваринний світ. Право власності на тваринний світ і право користування об'єктами тварин

РОБОЧА НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА
ДИСЦИПЛІНИ «ЕКОЛОГІЧНЕ ПРАВО» Структура залікового кредиту дисципліни Назва з

Система екологічного права.
  Загальні поняття та терміни: предмет екологічного права,метод екологічного права, загальнонаукові методи екологічного права, галузеві методи екологічного права,

За своїм характером: кодифіковані і не кодифіковані.
Кодекс являє собою систематизований нормативно-правовий акт. Ці акти є більш високими по своїй якості і мають домінуючий характер у тієї або іншої галузі права, наприклад, Земельний Кодекс України,

Система екологічного права
Під системою екологічного права варто розуміти сукупність елементів, що складають дану галузь (підгалузі, інститути, норми), що регулюють відношення в галузі раціонального використання природних ре

Гарантії здійснення громадянами своїх екологічних прав і основні засоби їх захисту.
  Загальні поняття та терміни: права громадян у галузі екології, екологічні обов’язки громадян, загальні екологічні обов’язки, спеціальні екологічні обов’язки, гарантії здійсне

Гарантії здійснення громадянами своїх екологічних прав і основні засоби їх захисту
Здійснення громадянами своїх екологічних прав і виконання ними обов'язків у сфері екології не може ефективно перетворюватися в життя без наявності сукупності юридично значимих забезпечувальних мето

Захист права власності на природні ресурси.
Загальні поняття та терміни: право власності на природні ресурси, право володіння, право користування, право розпорядження, форми права власності на природні ресурси,суб’єкти п

Форми, суб’єкти і об’єкти права власності на природні ресурси
Відповідно до Конституції України (ст. 13, 14, 41), основними формами власності в нашій державі є: державна, комунальна і приватна. У якості суб'єктів права власності на природні ре

Поняття і види права природокористування
Право природокористування являє собою систему правових норм, що регулюють відношення в галузі раціонального й ефективного використання людиною природних ресурсів із метою задоволення різноманітних

Поняття і види екологічної безпеки
У ст. 50 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» екологічна безпека визначається як стан навколишнього природного середовища, при якому забезпечується попередження погіршен

Поняття і види управління у галузі природокористування і охорони навколишнього середовища
Управління в галузі природокористування й охорони навколишнього середовища являє собою урегульовану еколого-правовими нормами діяльність державних органів, органів місцевого самоврядування, громадс

Класифікація органів, що здійснюють управління природокористуванням і охороною природного середовища
Найбільше значиму групу суб'єктів, що здійснюють управління природокористуванням і охороною навколишнього середовища, складають державні органи виконавчої влади. Органи управління в галузі

Функції управління у галузі екології
Тепер необхідно здійснити докладний аналіз окремих функцій управління в галузі природокористування й охорони навколишнього середовища. 1. Моніторинг навколишнього природного середо

Економіко-правове стимулювання в системі охорони навколишнього природного середовища і природокористування.
  Загальні поняття та терміни: економіко-правовий механізм у галузі екології, збори у сфері екології, збори за понадлімітне використання природних ресурсів, збори за забрудненн

Правові форми зборів у сфері екології
В Україні фінансування заходів щодо охорони навколишнього природного середовища здійснюється за рахунок Державного бюджету України, республіканського бюджету Автономної Республіки Крим і місцевих б

Загальна характеристика кримінальної відповідальності за екологічні злочини.
  Загальні поняття та терміни: юридична відповідальність у галузі екології, екологічне правопорушення, цивільно-правова відповідальність у сфері екології, дисциплінарна відпові

Поняття правового режиму використання і охорони земель. Склад земельного фонду України
Одним з природних ресурсів, що грає важливу екологічну, економічну і політичну роль у житті людини є земля. Як об'єкт господарської діяльності людини вона існує без усякого сприяння з її сторони -

Право власності на землю
Право власності на землю - це право володіти, користуватися і розпоряджатися земельними ділянками. Право власності на землю набувається і реалізується на підставі Конституції України, Земельного Ко

Право землекористування
Земельне законодавство встановлює, що користування землею може бути постійним і тимчасовим (оренда). Ст. 92 ЗК України визначає, що право постійного користування земельною ділянкою - це право волод

Правові заходи охорони земель
Ст. 162 ЗК України встановлює, що охорона земель включає систему правових, організаційних, економічних та інших заходів, спрямованих на їх раціональне використання, попередження необґрунтованого ви

Організація управління у галузі землекористування і охорони земельних ресурсів
Управління землекористуванням і охороною земель здійснюється за допомогою системи спеціально уповноважених державних і суспільних органів, а також підприємств, установ, організацій і громадян і міс

Поняття правового режиму використання та охорони надр. Законодавство України про надра
У юридичному змісті надра являють собою частину земної кори, що розташована під поверхнею суші і дном водойм і простирається до глибин, доступних для геологічного вивчення й освоєння. З ви

Право власності на надра і право надрокористування
У відповідності зі ст. 4 КпН України, надра є виключною власністю народу України і надаються тільки у користування. Угоди або дії, що у прямої або непрямої формі порушують право власності народу Ук

Правові заходи охорони надр
Для правової охорони надр першочергове значення має проблема власності на надра, оскільки саме від неї в кінцевому рахунку залежить розмежування компетенції між спеціально уповноваженими державними

Управління надрокористуванням і охороною надр
У відповідності зі ст. 11 КпН України, державне управління в галузі геологічного вивчення, використання й охорони надр здійснюють: Кабінет Міністрів України, спеціально уповноважений центральний ор

Поняття правового режиму використання та охорони вод. Водний фонд України
Варто визначити, що правовий режим використання й охорони вод являє собою систему правових норм, що регулюють суспільні відносини в сфері використання, відтворення й охорони водних ресурсів.

Право власності на водні об’єкти і право водокористування
Водне законодавство України встановлює, що усі води (водні об'єкти) є виключною власністю народу України і надаються тільки у користування. Народ України здійснює право власності на води (водні об'

Правові заходи охорони вод
Водне законодавство України встановлює такі напрямки в галузі охорони водних об'єктів: 1) створення водоохоронних зон, прибережних захисних смуг, смуг відводу, берегових смуг водних шляхів

Поняття правового режиму використання й охорони лісів. Склад лісового фонду України. Групи лісів
В Україні система правових відношень в галузі використання, відтворення, охорони лісів і дикого рослинного світу поза лісами традиційно регулюється різноманітним законодавством: лісовим законодавст

Правові заходи охорони лісів
У відповідності зі ст. 85 ЛК України ліси України підлягають охороні і захисту, що передбачає здійснення комплексу заходів, спрямованих на їх зберігання від знищення, пошкодження, ослаблення й іншо

Управління лісокористуванням та охороною лісів
Державне управління в галузі охорони, захисту, використання і відтворення лісів здійснюють: Кабінет Міністрів України, Уряд Автономної Республіки Крим, Спеціально уповноважений центральний орган ви

Поняття правового режиму використання та охорони тваринного світу Завдання законодавства України про тваринний світ
Правовий режим використання й охорони тваринного світу являє собою систему правових норм, що регулюють суспільні відносини в галузі раціонального використання, відтворення й охорони об'єктів тварин

Правові заходи охорони тваринного світу
У відповідності зі ст. 36 Закону України «Про тваринний світ» охорона тваринного світу включає систему правових, організаційних, економічних, матеріально-технічних, освітніх та інших заходів, спрям

Управління у галузі використання тваринного світу та у сфері його охорони
Відповідно до законодавства України про тваринний світ державне управління в галузі охорони, використання і відтворення тваринного світу здійснюють: Кабінет Міністрів України, Уряд Республіки Крим,

Управління у галузі використання тваринного світу та у сфері його охорони
Відповідно до законодавства України про тваринний світ державне управління в галузі охорони, використання і відтворення тваринного світу здійснюють: Кабінет Міністрів України, Уряд Республіки Крим,

Правові заходи охорони атмосферного повітря
У відповідності зі ст. 1 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» охорона атмосферного повітря являє собою систему заходів, пов'язаних із зберіганням, поліпшенням і відтворенням стана атмо

Поняття і склад природно-заповідного фонду України
Природно-заповідний фонд України складають ділянки суші і водного простору, природні комплекси й об'єкти, що мають особливу природоохоронну, наукову, естетичну, рекреаційну й іншу цінність і виділе

Поняття і склад природно-заповідного фонду України
Природно-заповідний фонд України складають ділянки суші і водного простору, природні комплекси й об'єкти, що мають особливу природоохоронну, наукову, естетичну, рекреаційну й іншу цінність і виділе

Правові заходи охорони територій природно-заповідного фонду
У відповідності зі ст. 6 Закону України «Про природно-заповідний фонд» території й об'єкти, що мають особливу екологічну, наукову, естетичну, господарську, а також історико-культурну цінність, підл

Правові заходи охорони територій природно-заповідного фонду
У відповідності зі ст. 6 Закону України «Про природно-заповідний фонд» території й об'єкти, що мають особливу екологічну, наукову, естетичну, господарську, а також історико-культурну цінність, підл

Відповідальність за порушення законодавства про природно-заповідний фонд
У відповідності зі ст. 64 Закону України «Про природно-заповідний фонд» порушення законодавства України про природно-заповідний фонд спричиняє за собою застосування до винних осіб мір дисциплінарно

ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ СЕМІНАРСЬКИХ ЗАНЯТЬ
З НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ «ЕКОЛОГІЧНЕ ПРАВО»   Мета семінарських занять: практичне засвоєння студентами теоретичного курсу; формування ціл

Предмет, метод та джерела екологічного права
(1 год.) 1. Поняття, предмет і метод екологічного права. 2. Джерела екологічного права. 3. Принципи екологічного права. Його зв’язок з іншими галузями права.

Літературні джерела
1. Про охорону навколишнього природного середовища: Закон України: прийнятий 25.06.1991 // Відомості ВР України. – 1991. – № 41. – Ст. 546. 2. Екологічне право України. / За ред. Ю.С. Шемш

Основні екологічні права та обов’язки громадян
(1 год.) 1. Поняття і види екологічних прав громадян. Співвідношення екологічних прав та екологічних інтересів. 2. Обов’язки громадян в сфері екології та їх загальна хар

Літературні джерела
1. Декларація про державний суверенітет України // Відомості ВР України. – 1990. – № 31. – Ст. 429. 2. Конституція України // Відомості ВР України. – 1996. – № 30. – Ст. 141. 3. П

Літературні джерела
1. Конституція України // Відомості ВР України. – 1996. – № 30. – Ст. 141. 2. Про охорону навколишнього природного середовища: Закон України: прийнятий 25.06.1991 // Відомості ВР України.

Літературні джерела
1. Конституція України // Відомості ВР України. – 1996. – № 30. – Ст. 141. 2. Про охорону навколишнього природного середовища: Закон України: прийнятий 25.06.1991 // Відомості ВР України.

Правові засоби охорони довкілля та забезпечення
екологічної безпеки (1 год.) 1. Поняття і види екологічної безпеки. 2. Співвідношення понять “охорона навколишнього природного середовища” та “за

Літературні джерела
1. Про охорону навколишнього природного середовища: Закон України: прийнятий 25.06.1991 // Відомості ВР України. – 1991. – № 41. – Ст. 546. 2. Про використання ядерної енергії та радіаційн

Правове регулювання управління природокористуванням та охороною навколишнього середовища
(1 год.) 1. Поняття та види управління в області природокористування й охорони навколишнього середовища. 2. Класифікація органів, що здійснюють управління природокористу

Літературні джерела
1. Про охорону навколишнього природного середовища: Закон України: прийнятий 25.06.1991 // Відомості ВР України. – 1991. – № 41. – Ст. 546. 2. Про екологічну експертизу: Закон України: при

Літературні джерела
1. Про охорону навколишнього природного середовища: Закон України: прийнятий 25.06.1991 // Відомості ВР України. – 1991. – № 41. – Ст. 546. 2. Про основні напрямки державної політики Украї

Відповідальність за порушення екологічного
законодавства (1 год.) 1. Поняття та види юридичної відповідальності за порушення екологічного законодавства. 2. Поняття та класифікація екологіч

Літературні джерела
1. Про охорону навколишнього природного середовища: Закон України: прийнятий 25.06.1991 // Відомості ВР України. – 1991. – № 41. – Ст. 546. 2. Кодекс України про адміністративні правопоруш

Правовий режим використання та охорони земель
(2 год.) 1. Поняття та особливості правового режиму використання та охорони земель, склад земельного фонду. 2. Право власності на землю в Україні. 3.

Літературні джерела
1. Про охорону навколишнього природного середовища: Закон України: прийнятий 25.06.1991 // Відомості ВР України. – 1991. – № 41. – Ст. 546. 2. Земельний Кодекс України: прийнятий 21.10.200

Правовий режим використання та охорони надр
(1 год.) 1. Поняття правового режиму використання, відтворення та охорони надр. 2. Право власності на надра в Україні. 3. Правове регулювання відносин

Літературні джерела
1. Кодекс України про надра: прийняти 26.07.1994 // Відомості ВР України. – 1994. – № 36. – Ст. 340. 2. Гірничий закон України, від 06.10.1999, № 1127-14 // www.rada.gov.ua 3. Про

Правовий режим використання та охорони вод
(2 год.)   1. Поняття правового режиму використання, відтворення та охорони вод, склад водного фонду України. 2. Право власності на водні об’єкти.

Літературні джерела
1. Водний кодекс України від 06.06.1995 № 213/95-ВР // Відомості ВР України. – 1995. – № 24. – Ст. 189. 2. Про охорону навколишнього природного середовища: Закон України: прийнятий 25.06.1

Правовий режим використання та охорони лісів
(1 год.) 1. Поняття правового режиму використання, відтворення та охорони лісів, склад лісного фонду України, групи лісів. 2. Право власності на лісні ресурси.

Літературні джерела
1. Лісовий кодекс України // Відомості ВР України. – 1994. – № 17. – Ст. 99. 2. Про рослинний світ: Закон України № 591 – 14 прийнятий 09.04.1999. 3. Про охорону навколишньог

Літературні джерела
1. Про тваринний світ: Закон України № 2894-ІІІ прийнятий 13.12.2001 // Голос України № 9 (2760) від 16.01.2002 р. 2. Про охорону навколишнього природного середовища: Закон України: прийня

Літературні джерела
1. Про охорону навколишнього природного середовища: Закон України: прийнятий 25.06.1991 // Відомості ВР України. – 1991. – № 41. – Ст. 546. 2. Про природно-заповідний фонд України: Закон У

Літературні джерела
1. Про охорону навколишнього природного середовища: Закон України: прийнятий 25.06.1991 // Відомості ВР України. – 1991. – № 41. - Ст. 546. 2. Про охорону атмосферного повітря: Закон Украї

Алгоритм вирішення ситуативних завдань
- уважно прочитати умову задачі; - визначити сутність адміністративно-правових відносин та зазначити основні позиції, викладені в задачі; - визначити наявність або відсутність пра

ЗАСОБИ ДІАГНОСТИКИ ЯКОСТІ ВИЩОЇ ОСВІТИ
Тестові завдання для модульного контролю за заліковий модуль №1 Виберіть правильний варіант відповіді 1. Навколишнє природне середовищ

Право спеціального природокористування – це
А. для задоволення життєво-необхідних потреб безплатно, без закріплення цих ресурсів за окремими особами і надання відповідних дозволів, за винятком обмежень, встановлених законодавством України;

Органи спеціального державного управління в галузі екології – це
А. це уповноважені нормативно-правовими актами державні органи виконавчої влади, на які покладені, поряд із загальними, повноваження в галузі соціально-культурного розвитку, у тому числі функції що

Спеціальне водокористування – це
А. водокористування, яке здійснюється громадянами для задоволення їх потреб (купання, плавання на човнах, любительське і спортивне рибальство, водопій тварин, забір води з водних об’єктів без засто

Лісова ділянка – це
А. ділянка лісового фонду України з визначеними межами, виділена відповідно до ЛК для ведення лісового господарства та використання лісових ресурсів без вилучення її у землекористувача або власника

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги