рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

З гідроімпульсним приводом

З гідроімпульсним приводом - раздел Философия, ЕКСПЛУАТАЦІЯ ТА ОБСЛУГОВУВАННЯ МАШИН Мета Роботи:Ознайомитись З Призначенням І Принциповою Гідрок...

Мета роботи:ознайомитись з призначенням і принциповою гідрокінематичною схемою інерційного вібропрес-молота з гідроімпульсним приводом, його робочим циклом, основними робочими параметрами, а також параметрами регулювання та настроювання; отримати практичні навички регулювання режимів роботи реального зразка інерційного вібропрес-молота з гідроімпульсним приводом.

Обладнання, пристрої, інструменти: інерційний вібропрес-молот з гідроімпульсним приводом мод. ІВПМ-16.

 

11.1. Теоретичні відомості

Інерційні вібропрес-молоти з гідроімпульсним приводом (ІВПМ) [15] призначені для формоутворення заготовок з пластичних (металевих) і непластичних (неметалевих) порошкових матеріалів. Дані матеріали можуть бути відходами інших виробництв, таким чином, ІВПМ відносяться до обладнання, на якому реалізуються безвідходні технології. Вібропресуванням на ІВПМ одержують заготовки деталей простої форми типу втулок, роликів, стаканів, фланців, кришок, пальців, а також складнофасонних і великогабаритних виробів, таких як, віброізолятори, лопатки турбін, лопаті гребних гвинтів, корпусні деталі [15]. Після формоутворення, заготовки спікають або обпалюють при високих температурах, в результаті чого вони перетворюються у монолітні високоміцні і жаростійкі вироби.

На рис. 11.1 наведена принципова гідрокінематична схема ІВПМ.

Власне ІВПМ містить станину 7, яка складається з верхньої, середньої – 16 і нижньої поперечин, з’єднаних колонами 9. Нижня поперечина станини установлена на віброопорах 30; на верхній поперечині закріплений гідроциліндр 6 допоміжного привода ІВПМ, призначений для здійснення встановлювальних переміщень рухомої траверси 11 (шток гідроциліндра 6 вільно проходить скрізь отвір у верхній поперечині станини 7 і з’єднується з траверсою), а також для забезпечення під час формоутворення додаткового статичного притискання пуансона 12 до заготовки 13. Крім цього, для навантаження заготовки служать інерційні вантажі 8, установлені на траверсі 11 зверху. Число вантажів 8 може бути різним, відповідно змінюється і величина інерційного навантаження. Пуансон 12 жорстко закріплений на нижній поверхні траверси 11. Заготовка 13 під час обробки знаходиться в контейнері прес-форми 14, установленому на вібростолі 15, що приводиться в рух від жорстко пов’язаного з ним плунжера гідроциліндра 18 основного гідроімпульсного привода ІВПМ. Із середньою поперечиною станини 16 вібростіл 15 пов’язаний пружинами повернення 17.

Допоміжний привод ІВПМ забезпечується насосом 4, від якого робоча рідина подається через фільтр і двопозиційний чотирилінійний



гідророзподільник з ручним керуванням 5, в поршневу або в штокову порожнину гідроциліндра 6. Запобіжний клапан 10 служить для настроювання максимального тиску в гідросистемі допоміжного привода (і відповідного йому зусилля статичного притискання), величину якого показує манометр 1, що може відключатись краном 2.

Основний гідроімпульсний привод включає: насос 22, у всмоктувальній гідролінії якого установлений фільтр 23; одноцикловий пружинний гідроакумулятор 21; регулятор витрат 29; регулювальний дросель 28; двопозиційний дволінійний гідророзподільник 26 з ручним керуванням; запобіжний клапан 24; манометр 27 з краном 25 і основний елемент керування та регулювання – двокаскадний двопозиційний трилінійний віброзбуджувач, приєднаний до гідроциліндра 18 за схемою „на вході” [15].

Формоутворення заготовок на ІВПМ здійснюється у такій послідовності. При вимкненому основному приводі, вмикається насос 4 допоміжного привода. Гідророзподільник 5 перемикається у верхню за схемою позицію і робоча рідина від насоса 4 надходить у штокову порожнину гідроциліндра 6 - тиск в ній починає збільшуватись. Поршнева порожнина гідроциліндра 6 з’єднана через гідророзподільник 5 зі зливом. Внаслідок цього, траверса 11 і пов’язані з нею інерційні вантажі 8 та пуансон 12 піднімаються вверх. При досягненні ними верхнього граничного положення насос 4 вимикається. В контейнер прес-форми 14 насипається порошковий матеріал (заготовка). Далі знов вмикається допоміжний привод і при переключеному у нижню позицію гідророзподільнику 5, робоча рідина подається у поршневу порожнину гідроциліндра 6, тоді як штокова порожнина останнього з’єднана зі зливом. Траверса 11 з інерційними вантажами 8 і пуансоном 12 опускається вниз до установлення пуансона на верхню поверхню заготовки 13. Якщо заданим режимом віброобробки передбачене використання статичного притискання, його величина настроюється запобіжним клапаном 10. Після цього насос 4 знов вимикається.

При перемкнутому у нижню за схемою позицію гідророзподільнику 26, вмикається насос 22 гідроімпульсного привода, всі витрати якого, протягом часу поки золотника гідророзподільника 26 займає дане положення, зливаються в бак. Віброзбуджувач 20 знаходиться у верхній за схемою позиції, таким чином робоча рідина з порожнини гідроциліндра 18 по гідролінії 19 і каналах віброзбуджувача перетікає на злив. Тиск в порожнині гідроциліндра 18 відповідає тиску у баці. Вібростіл 15 притиснутий пружинами 17 до запліччя поперечини 16; прес-форма 14 із заготовкою 13 нерухомі. При перемиканні гідророзподільника 26 у верхню позицію, злив витрат насоса 22 перекривається і робоча рідина починає надходити до гідроакумулятора 21, який внаслідок підвищення в його порожнині тиску, заряджається. Тиск зростає і в гідролінії, по якій робоча рідина підводиться від насоса 22 до віброзбуджувача 20. В момент, коли він досягне величини р1 = pmax – тиску відкриття віброзбуджувача, що може настроюватись, віброзбуджувач перемкнеться у нижню за схемою позицію і робоча рідина з порожнини гідроакумулятора 21, а також від насоса 22 буде надходити по гідролінії 19 до робочої порожнини гідроциліндра 18. Тиск в ній різко збільшиться, внаслідок чого плунжер гідроциліндра, а також вібростіл 15, прес-форма 14 із заготовкою 13, пуансон 12 і траверса 11 з інерційними вантажами 8 – зміщуються вверх, при цьому стискаються пружини повернення 17. В результаті падіння тиску в гідролінії, що з’єднує насос 22 і віброзбуджувач 20 до значення, що настроюється р2 = pmin, віброзбуджувач закривається (верхня позиція за схемою) і порожнина гідроциліндра 18 з’єднується через гідролінію 19 і канали віброзбуджувача зі зливом. Тиск в гідроциліндрі падає і його плунжер під дією власної сили тяжіння, сил тяжіння вібростолу 15, прес-форми 14, заготовки 13, пуансона 12, траверси 11 та інерційних вантажів 8, а також сили пружності стиснених пружин 17, повертається у вихідне нижнє положення, в якому вібростіл вдаряється об запліччя станини 16. В цей же самий час, в порожнині гідроакумулятора 21 і в гідролінії, що з’єднує віброзбуджувач 20 з насосом 22 знов починається зростання тиску, внаслідок чого робочий цикл спрацьовування гідроімпульсного привода ІВПМ повторюється.

Протягом кожного циклу спрацьовування, на етапі робочого ходу вібростолу 15 вверх, заготовка 13 піддається вібраційному навантаженню знизу - з боку вібростолу, та інерційному навантаженню зверху - з боку пуансона 12, траверси 11 та інерційних вантажів 8. В момент завершення холостого ходу вібростолу вниз, у вихідне положення і удару його об запліччя станини, забезпечується ударне навантаження заготовки зверху та знизу. Крім цього, у продовж всього циклу спрацьовування, заготовка піддається статичному навантаженню зверху, що створюється гідроциліндром 6 допоміжного привода.

Основними робочими параметрами процесу віброударного пресування порошкових матеріалів є: енергія, що передається виконавчим елементам ІВПМ протягом одного циклу спрацьовування віброзбуджувача гідроімпульсного привода; частота та амплітуда коливань прес-форми 14 із заготовкою 13. Величина енергії, що передається регулюється: настроюванням тисків спрацьовування pmax, pmin віброзбуджувача гідроімпульсного привода, які, в свою чергу, можуть змінюватись затягуванням або послабленням пружин клапанів першого і другого каскадів віброзбуджувача; збільшенням або зменшенням зусилля попереднього стиску пружини гідроакумулятора 21 і пружин повернення 17; обмеженням максимального робочого ходу плунжера гідроакумулятора; зміною площі прохідного перерізу регулятора витрат 29 і більш точно – регулюванням дроселя 28. Задані оптимальні амплітуда і частота переміщень вібростолу 15, з установленим на ньому технологічним оснащенням, настроюються тими самими способами, що і величина енергії, яка передається. Крім цього, для регулювання частоти служить дросель, вбудований у віброзбуджувач [15] (на схемі не показаний).

 


11.2. Хід роботи

1. Вивчити основні теоретичні відомості щодо призначення ІВПМ. Ознайомитись з його принциповою гідрокінематичною схемою, послідовністю роботи гідроімпульсного та допоміжного приводів, основними параметрами віброударного інерційного навантаження та способами їх регулювання.

2. Під керівництвом викладача ознайомитись із конструкцією реального зразка вібропрес-молота з гідроімпульсним приводом мод. ІВПМ-16, вивчити елементи його регулювання.

3. Отримати основні практичні навички керування ІВПМ-16, а також регулювання параметрів віброударного інерційного навантаження.

 

11.3. Зміст звіту

Описати послідовність проведених на ІВПМ-16 експериментів.

 

11.4. Контрольні запитання

1. В чому полягає технологічне призначення ІВПМ?

2. З яких основних елементів складається ІВПМ? В якій послідовності реалізується робочий цикл його приводів?

3. Що є основними параметрами інерційного віброударного навантаження? Яким чином їх можна регулювати?


Література

1. Справочник технолога-машиностроителя: в 2-х т. Т.1/ Под ред. А.Г. Косиловой и Р.К. Мещерякова, 4-е изд., перераб. и доп. – М.: Машиностроение, - 1985. - 656 с.

2. Металлорежущие станки: Учебник для машиностроительных втузов/ Под ред. В.Э. Пуша. – М.: Машиностроение, 1985. – 256 с., ил.

3. Металлорежущие станки и автоматы: Учебник для машиностроительных втузов/ Под ред. А.С. Проникова. М.: Машиностроение, 1981. – 479 с., ил.

4. Металлорежущие станки: в 2-х т. Т.1/ Под ред. Н.С. Ачеркана, изд. 2-е перераб. М.: Машиностроение, 1965. – 764 с.

5. Металлорежущие станки: Учебное пособие для втузов/ Н.С. Колев, Л.В. Красниченко, Н.С. Никулин и др. – 2-е изд., перераб. и доп. – М.: Машиностроение, 1980. – 500 с.

6. Справочник инструментальщика/ Под ред. И.А. Ординарцева. Л.: Машиностроение, 1987. – 845 с.

7. Типовая система технического обслуживания и ремонта металло- и деревообрабатывающего оборудования/ Минстанкопром СССР. - 1988.

8. Експлуатація верстатів та верстатних комплексів. Навчальний посібник/ В.В. Сиркін, А.І. Шевчук та інші. Частина 1. – К. ІСДО, - 1994 р. – 120 с.

9. Експлуатація верстатів та верстатних комплексів. Навчальний посібник/ В.В. Сиркін, А.І. Шевчук та інші. Частина 2. – К. ІСДО, - 1995 р. – 312 с.

10. Сергиевский П.В. Наладка и эксплуатация станков с устройствами ЧПУ. - М.: Машиностроение, 1981. – 240 с., ил.

11. Пекелис Г.Д. Технология ремонта МРС. – 1984. – 240 с.

12. Обработка металлов резанием: Справочник технолога/ Под общ. ред. А.А. Панова, - М.: Машиностроение, 1988. – 736 с.

13. Сопротивление материалов/ Под ред. акад. АН УССР ПисаренкоГ.С. – 5-е изд. перераб. и доп.. – К.: Вища шк. Головное изд-во, 1986. – 775 с.

14. Проектирование автоматизированного производственного оборудования: Учеб. пособие для вузов/ М.М. Кузнецов, Б.А. Усов, В.С.Стародубов. – М.: Машиностроение, 1987. – 288 с.

15. Искович-Лотоцкий Р.Д., Матвеев И.Б., Крат В.А. Машины вибрационного и виброударного действия. - Киев: Технiка, 1982. - 208 с.

16. Абрамов Е. И., Колесниченко К. А., Маслов В. Т. Элементы гидропривода: Справочник, изд. 2-е. Киев: Технiка, 1977. - 320 с.


– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ЕКСПЛУАТАЦІЯ ТА ОБСЛУГОВУВАННЯ МАШИН

І В Севост янов... ЕКСПЛУАТАЦІЯ ТА ОБСЛУГОВУВАННЯ МАШИН...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: З гідроімпульсним приводом

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Експлуатації та регулювання вузлів токарних автоматів та
напівавтоматів.................................................................................................26 5.1. Теоретичні відомості................................

Етап 2. Обкатка верстата в ручному режимі
На даному етапі обкатки без ріжучого інструмента робочий цикл обробки відтворюється наладчиком в ручному режимі керування верстатом з центрального або дистанційного пульта. Як і на попередньому ета

Етап 3. Установлення та перевірка ріжучого інструмента
В шпинделях або тримачах установлюється та закріплюється необхідний для обробки ріжучий інструмент. Якщо оброблювані поверхні заготовки розташовуються на різній висоті відносно її базової

Етап 4. Остаточна обкатка верстата з установленим різьбонарізним інструментом
Перед початком остаточної 30-ти хвилинної обкатки згідно із картою налагодження установлюють упори „Вихідне положення” та „Реверс”, а також блокувальні упори в лічильному механізмі, необхідні для а

Головок агрегатних верстатів
Мета роботи: ознайомитись з кінематикою та послідовністю налагодження силових самодіючих плоскокулачкових головок агрегатних верстатів; засвоїти методику розрахунку параметрів наст

Самодіючих столів агрегатних верстатів
Мета роботи: засвоїти кінематику електромеханічних силових самодіючих столів, послідовність їх підготовки до експлуатації, вимоги та рекомендації, що стосуються налагодження електр

Експлуатація фрезерних бабок агрегатних верстатів
Мета роботи: ознайомитись із конструкцією та кінематикою фрезерних бабок агрегатних верстатів, послідовністю їх установки та закріплення на столі верстата, заходами з регулювання е

Етап 5. Настроювання інструмента та перевірка верстата в роботі
Настроювання ріжучого інструмента для роботи на верстатах може проводитись двома основними методами: за еталоном та виконанням спробних проходів та промірів [1]. Настроювання за еталоно

Етап 6. Остаточне корегування настроювань верстата та установлення упорів
На верстаті обробляється контрольна партія заготовок, проводиться їх контроль та визначається необхідність проведення додаткових підналагоджень. Після того, як положення кулачків та інструментів ос

Токарних автоматів
Мета роботи: ознайомитись з призначенням, основами кінематики та загальною послідовністю введення одношпиндельних фасонно-відрізних автоматів в експлуатаційний режим, вивчити заход

Настроювання положення різців
Настроювання різців 1, 6 (рис. 6.2) в головках на обробку із дотриманням заданих розмірів проводять за допомогою гвинтів 10, при обертанні яких здійснюється поворот тримачів 2, 4 на осях 5.

Багаторізцевих напівавтоматів
Мета роботи: ознайомитись з призначенням одношпиндельних токарних багаторізцевих напівавтоматів, засвоїти вимоги та рекомендації щодо їх раціонального налагодження, вивчити компону

Налагодження автоматизованого різцетримача повздовжнього супорта напівавтомата
Різцетримач 6 (рис. 7.3) установлюється по двох кронштейнах 7, що жорстко закріплені на повздовжньому супорті напівавтомата. Кронштейни входять в пази різцетримача, що забезпечують його рухомість в

Круглошліфувальних автоматів
Мета роботи:вивчити технологічні особливості процесів безцентрового круглого шліфування, загальну послідовність налагодження безцентрового круглошліфувального автомата, заходи з на

Загальна послідовність налагодження автомата
На рис. 8.2 наведена спрощена конструктивна схема безцентрового круглошліфувального автомата. Налагодження його здійснюється у такій послідовності. Розраховуються елементи налагодження. Проводиться

Налагодження бабки ведучого круга автомата
Як вже вказувалось вище (див. розд. 8.1.1), вісь ведучого круга - бабку, на шпинделі якої він установлений - повертають відносно осі оброблюваної заготовки на кут a, точне значення

Визначення дисбалансу абразивних кругів
Перед балансуванням кругів необхідно перевірити фактичну величину їх дисбалансу і порівняти її із допустимою (для кругів, що використовуються на безцентрових круглошліфувальних автоматах допустимий

Статичне балансування абразивних кругів
Статичне балансування проводиться за допомогою дискових [4] (рис.8.7) або ножевих пристроїв. Для цього оправка і

Динамічне балансування абразивних кругів
Динамічне балансування абразивних кругів може проводитись методом чотирьох точок, за допомогою стробоскопічного тахометра або з використанням спеціального редуктора, закріпленого на фланці круга.

Правка абразивних кругів
Для налагодження механізмів правки, що не мають поворотного корпусу, необхідно розрахувати чисельне значення величини зміщення h0 інструмента 1 (рис. 8.11), що забезпечу

Експлуатація поперечно-стругальних верстатів
Мета роботи:ознайомитись із загальним компонуванням поперечно-стругальних верстатів, а також пристроями, що розширюють їх технологічні можливості, оволодіти навичками установки та

Експлуатація насосів. Автоматизація насосної станції
Мета роботи:ознайомитись з гідравлічними схемами послідовної і паралельної роботи насосів, схемами використання вихідної робочої рідини для збільшення швидкості гідродвигуна, розва

Обладнання ділянки механообробного цеху
Модель обладнання, марка заготовки Трк, год. Трв, год. Змінність роботи Трп, год.

Тривалість ремонтних циклів і міжремонтних періодів
Клас точності Категорія (в т) Оброблюваний матеріал Матеріал робочого інструмента Тривалість оперативного часу, години

З ремонту одиниці обладнання
Тцр, год Тмр, год Номер місяця (Nмк) і декади (Nдк) виведення у КР Номер місяця (Nм

Структура ремонтного циклу
Обладнання Структура ремонтного циклу Число ремонтів в циклі Число планових оглядів в міжрем. періоді Клас т

Періодичність проведення операцій планового
технічного обслуговування металорізальних верстатів Обладнання Найбільша допустима тривалість міжопераційних періодів max Тмо, год.

Таблиця для визначення дат виконання операцій
планового технічного обслуговування Технічне обслуговування до планового ремонту Місяці І ІІ ІІІ

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги