УРОК 7 . - раздел Философия, Музика як мова почуттів Тема:Два Німецькі Генії .
М...
ТЕМА:Два німецькі генії .
Мета уроку:
Навчальна :на прикладі творів Й.Баха і Л.Бетховена поглибити знання учнів про поліфонічну музику;
- пояснити сутність гомофонного складу
музики та порівняти його з поліфонічним;
- Дати визначення поняття «музичний стиль»
Виховні:Виховувати інтерес та любов до музики.
Розвиваюча:Розвивати навички активного сприймання музичного твору ;
- розвиток вокально-хорових навичок.
- розвиток музично – слухової уваги, зосередженості;
- розвиток та збагачення слухової пам”яті;
- розвиток емоційної та словесно – логічної памяті, довільної уваги, образної уяви, фантазії.
Корекційні завдання:корекція дикційно – співацького апарату та фонематичного слуху;
- Корекція правильної постави під час співу;
- Корекційний розвиток моторних функцій і дихання;
- Корекційний розвиток особистості дитини із ЗПР.
Наочні посібники:портрети Л. Ван Бетховена , Й. С. Бах,
О. Лобова «Музичне мистецтво» 6 клас.
Музичний матеріал:Й.С. Бах .Прелюдія мі – мінор, Л. Ван Бетховен ,соната №20 для ф-но, менует соль – мажор.
Т. Н. З :магнітофон.
ХІД УРОКУ.
Організація учнів до уроку .
Музичне вітання.
Музика чарівне диво, звідки така грайлива
Чи надовго? Назавжди! Чи не зникнеш ти куди?
Буду завжди панувати, і в серцях і в кожній хаті
Щоб лунало на весь світ здрастуй музико,
Здрастуй музико, здрастуй музико –Привіт!
Вч. З кожним уроком ви набуваєте все більше знань та досвіду зі сприйняття музики. Сьогодні пропоную перевірити, чи зможете ви за стильовими ознаками відгадати авторів творів.
Актуалізація опорних знань
· Що називається поліфонією?
· Що таке прелюдія?
А тепер вам необхідно знайти у кріс-кросі відомі вам танці.
Погляньте на портрети двох композиторів. Хто на них зображений? Так, це Йоганн Себастіан Бах та Людвіг він Бетховен.
· Що поєднує цих композиторів?
· Що ви знаєте про їх життя і творчість?
· Пропоную прослухати два твори цих композиторів і визначити, кому з них належить той чи інший твір.
Слухання «Менуету» Л. Бетховена і «Прелюдії» Й. С. Баха
Ви мабуть, звернули увагу на те, що один твір має декілька голосів, що є рівноправними і немовбитво розмовляють між собою. Такий тип музики називається поліфонією. Другий же твір має головну мелодію, що виконується здебільшого у верхньому голосі, а супровід – в інших голосах, тому він належить до гомофонного типу музики.
· Поміркуйте, яким є характер прослуханих музичних творів. У чому полягає відмінність між ними?
· Який тип викладення застосований у п’єсах – гомофонний чи поліфонічний?
· Який тип викладення – гомофонний чи поліфонічний – може виразніше передати почуття людини?
· Кому з композиторів здебільшого притаманна поліфонія, а кому – гомофонія?
· Чи згодні ви з тим, що поліфонія притаманна «музичному почерку» Й.С.Баха?
· Поміркуйте, які ще особливості притаманні композиторським стилям Й.С.Баха та Л.Бетховена.
Музичний стиль –це особливі, характерні ознаки музики, сукупність певних засобів і прийомів художньої виразності.
У музичному мистецтві розрізняють такі стилі:
· Історичні (класицизм, романтизм, імпресіонізм);
· Національні (українські, іспанський, східний, негритянський);
· індивідуальні
Індивідуальний стиль музиканта – це творча манера, власний неповторний „почерк” композитора або виконавця.
За стилем можна впізнати навіть автора незнайомого твору.
· Як ви вважаєте, чому впродовж стількох століть музика Баха дає насолоду, хвилює, уражає, надає можливість замислюватися?
III .Виконання музичної розспівки .
Вч. Які знаки альтерації використані у цій вправі? Вкажіть їхню дію.
Вч. Пригадайте, що таке такт і затакт. Поділіть вправу на такти та проспівайте її з тактуванням.
Вч. Молодці.
IV. Робота над „Весняною піснею” Й. Баха
Пригадаймо музичний твір Йоганна Баха „Весняна пісня”.
Вона написана поліфонічно, співати її потрібно двоголосно.
Спробуйте передати голосом велич і красу весняного пробудження природи.
Вступне слово вчителя
Вч. Щодня ми з вами відчуваємо радість та хвилювання, на щось сподіваємося та в чомусь розчаровуємося. Життя дарує нам безліч почуттів та переживань. Любов, відданість, дружба - це
Слухання музики
Сьогодні ми з вами ознайомимося з двома творами, в яких можна відчути різні настрої. Прослухайте українську народну пісню «Летіла зозуля».
· Про що йдеться в пісні?
Вступне слово вчителя
Вч. Коли ви навчались у молодших класах, однією з тем семестру була тема про трьох китів у музиці. Так, це пісня, танець і марш. За роки навчання ми ознайомились із різними видами т
Слухання музики.
Фрідерік Францішек Шопен – видатний польський композитор і піаніст, основоположник класичної музики Польщі. Уперше він спробував себе як композитор у 7 річному віці, а коли йому виповнилося 8, уже
УРОК 3.
ТЕМА УРОКУ:Через боротьбу до перемоги .
Мета уроку :
Навчальна:на прикладі героїчної музики Л.Бетховена «симфоні
Вступне слово вчителя .
Вч. Послухайте вірш і дайте відповідь на запитання:
· Якому музичному жанру буде присвячений наш урок?
Симфонія.
Мідними громами розцвіла естрада,
V .Висновок.
Музика Л.Бетховена передає почуття й думки, що зрозумілі нам і сьогодні.
Доведено, що його музика гармонізує стан людини:
· Зменшує дратівливість, розчарування та підвищує плиннос
УРОК 4.
ТЕМА:Єдність людини з природою.
Мета уроку :
Навчальна:дати визначення понять: «прелюдія», «гомофонія»;
Вступне слово вчителя .
Спостерігаючи за красою природи, ми відчуваємо звучання оркестру природи, що складається з шелесту листя та трави під ногами, зі стрімкого подиху вітру, гомону пташок, шуму дощу. Усе це звучання пе
V. Висновок .
Якщо композитори створюють музику, укладаючи у неї свої позитивні думки, найкращі почуття , то чи можемо ми відстежити зворотній зв'язок ? Чи впливає музика на наші почуття? Так ми
УРОК 5.
ТЕМА:Близька музика далекого континенту .
Мета уроку :
Навчальна:на прикладі творчості Дж. Гершвіна та американс
Вступне слово вчителя .
Люди завдяки музиці можуть дізнатися та зрозуміти почуття людей, які жили не тільки в інших країнах, на інших континентах, але й у далекому минулому.
На уроці ми говоритимемо про напрям му
Слухання
Пропоную послухати пісні у виконанні Поля Робсона – американського співака і актора афроамериканського походження, борця за рівноправність людей усіх рас, Він був одним із перших джазових виконавці
V. Висновок.
Вч . Америка – це далекий континент, де багато людей живуть зовсім інакше, а ми все одно здатні їх зрозуміти завдяки музиці. Незважаючи на те, що інтонації різні, музика близька нам. Так само, як у
Вступне слово вчителя .
На попередньому ми ознайомилися з музикою афроамериканських народів. Сьогодні пропоную повернутися в давні часи й ознайомитися з музикою, у якій яскраво розкривається невичерпаний світ людських поч
Слухання музики
Якщо ви слухатимете уважно, то можете почути, що тема має пісенний характер; багаторазово повторюючись, вона утворює багатобарвне звукове мереживо.
А тепер послухайте Органну фугу соль мін
V. Висновок.
Вч. Музика впливає на людину; виховує певні якості, що формують характер особистості і змінють стиль її життя.Щоб правильно сприймати музику, слухач повинен самостійно зрозуміти твір, виявити в ньо
УРОК 8.
ТЕМА: «Лебедина пісня П. Чайковського »
Мета уроку :
Навчальна :симфонія –визначення ;
- творчість П. Ч
Вступне слово вчителя .
Згадаймо про композитора Петра Чайковського. Музика цього композитора має великий вплив на формування почуттів людини. У своїх творах Чайковський розкрив усю гаму людських почуттів — від ліричного
Висновок.
Вч. Музика, як і поезія чи живопис, також може розповісти про реальні чи фантастичні події, відтворити картини природи, передати рух поїзда і веселий шум натовпу, однак найбільш емоційно вона змаль
Урок 9.
ТЕМА:Музика як мова почуттів .
Мета уроку :
Навчальна :Спостереження за широким колом настроїв та почуттєвого св
УРОК 10
ТЕМА:Вирушила музика в похід .
Мета уроку :
Навчальна :роль музики в житті козаків ;
- творчість С.Чарн
Вступне слово вчителя .
Боротьба за щастя і незалежність українського народу, що тривала у його багатовіковій історії, знайшла своє втілення у багатьох творах професійного і народного музичного мистецтва. Пропоную сьогодн
УРОК 11.
ТЕМА :Філософ , поет, музикант .
Мета уроку :
Навчальна :творчість Г.Сковороди ;
- кант –визначення ;
Вступне слово вчителя .
Музику завжди уважали надзвичайним видом мистецтва.
Основою музики є почуття та емоції. Ми вже з вами переконалися у цьому на багатьох уроках. Розуміти музику – це вміти глибоко та сильно
УРОК 12.
ТЕМА :Життя присвячене пісні .
Мета уроку :
Навчальні:поглибити знання про творчість М. Леонтовича ;
-
Вступне слово вчителя .
Україна подарувала світові багато чудових музикантів і композиторів, у творчості кожного з них українська народна пісня посідала чільне місце. Сьогодні пропоную ознайомитися з творчістю композитора
Слухання музики
Відомості про пісню «Щедрик»
Леонтович почав працювати над піснею «Щедрик» приблизно у 1910 році. У 1916 він надіслав готовий твір до Києва, де на Різдво студентсь
УРОК 13.
ТЕМА :Сталеві руки і золоте серце.
Мета уроку :
Навчальні :творчість С, Рахманінова ;
-
Вступне слово вчителя .
Він „...був створений зі сталі і золота: сталь у його руках, золото — в серці”. Так писав польський піаніст Йосиф Гофман про видатного російського музиканта Сергія Рахманінова.
Міцні та ві
Творчий шлях композитора.
Протягом навчання у консерваторії Сергій Рахманінов створив Перший фортепіанний концерт, багато романсів, п’єси для віолончелі та фортепіано. Дипломною роботою Рахманінова стала опера «Алеко» - пер
Вступне слово вчителя .
Ф. Шопен – польська гордість
„Доля нагородила поляків Шопеном, як німців Моцартом”, - так писали сучасники про молодого, надзвичайно талановитого поль
УРОК 15.
ТЕМА: Пісні зимових свят .
Мета уроку :
Навчальні :Щедрівки;
- тематика календарно – обрядових пісень;
Вступне слово вчителя .
Тематика обрядово-календарних пісень
Найвідоміші композитори досить часто для написання своїх творів використовували тематику обрядово-календарних пісень.
Музичний цикл
Музичний цикл– це кілька вокальних або інструментальних творів, об’єднаних загальним художнім задумом.
Вч. Послухайте колядки „Бог предвічний” та „Нова рад
Вступне слово вчителя .
Вч. Сьогодні відбудеться узагальнюючий урок із теми „Музика – дзеркало почуттів”.
У мистецтві, як у дзеркалі, відображається багатоманітність навколишнього світу. Проте улюбленою «темою» м
Завдання 2.
Прослухайте фрагмент твору і поміркуйте, які почуття передав композитор.
Слухання. С. Рахманінов. Другий концерт для фортепіано з оркестром (1 ч.)
Музика і
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Новости и инфо для студентов