Урок 9. - раздел Философия, Музика як мова почуттів Тема:Музика Як Мова Почуттів .
...
ТЕМА:Музика як мова почуттів .
Мета уроку :
Навчальна :Спостереження за широким колом настроїв та почуттєвого світу людини;
- порівняння поліфонічної та гомофонно-гармонічної музики та творів різних жанрів;
- виконання народних та композиторських пісень;
Виховні:Виховувати інтерес та любов до музики
Розвиваюча:Розвивати навички активного сприймання музичного твору ;
- розвиток вокально-хорових навичок.
- розвиток музично – слухової уваги, зосередженості;
- розвиток та збагачення слухової пам”яті;
- розвиток емоційної та словесно – логічної памяті, довільної уваги, образної уяви, фантазії.
Корекційні завдання:корекція дикційно – співацького апарату та фонематичного слуху;
- Корекція правильної постави під час співу;
- Корекційний розвиток моторних функцій і дихання;
- Корекційний розвиток особистості дитини із ЗПР.
Наочні посібники:А. Лобова « Музичне мистецтво»
6 клас. Портрети композиторів , які вивчалися
Музичний матеріал:Хлоп’ята і дівчата»
«Музика»
Т. Н. З :магнітофон.
ХІД УРОКУ.
Організація учнів до уроку .
Музичне вітання.
Музика чарівне диво, звідки така грайлива
Чи надовго? Назавжди! Чи не зникнеш ти куди?
Буду завжди панувати, і в серцях і в кожній хаті
Щоб лунало на весь світ здрастуй музико,
Здрастуй музико, здрастуй музико –Привіт!
Музика – мова почуттів
Чи замислювалися ви коли-небудь, що музика — це дивовижне мистецтво, без якого неможливо уявити наше життя?Вона супроводжує нас усюди — вдома, в кіно, театрі, звучить по радіо і на телебаченні. Музика є й у шкільному житті: ранки, музичні та літературні вечори. Не всі музичні твори сприймаються легко, однак у кожному композитори передають свої емоції.
Прослухаймо вже відомі фрагменти і поміркуймо, які почуття передали композитори в музиці.
Слухання. Дж. Гершвін. Колискова з опери „Поргі і Бесс”
Слухання. Л. Бетховен. П’ята симфонія, 1 ч. (уривок)
Виберіть правильне твердження Жак Брель за походженням Француз. Бельгієць. Італієць.
Виберіть правильне твердження Вальс – це одноголосий вокальний твір. Вальс – це музичний твір для виконання голосом без слів. Вальс – це парний бальний танець у тридольному розмірі.
Виберіть правильне твердження Симфонія – це великий твір для симфонічного оркестру. Симфонія – це парний бальний танець. Симфонія – це музичний твір імпровізаційного складу.
Розгадайте загадку – і дізнаєтеся, що стало першим завданням з композиції і одночасно першим професійним твором композитора В. Барвінського. Виберіть правильне твердження Джаз – це напрям естрадної, переважно танцювальної музики. Джаз – це невеликий музичний твір імпровізаційного складу. Джаз – це великий твір для симфонічного оркестру.
Виберіть правильне твердження Індивідуальний музичний стиль – це Творча манера, власний, неповторний „почерк” композитора чи виконавця Загальна назва групи клавішних інструментів Перекладення партитури опери, кантати, балету, симфонії, концерту для виконання на фортепіано
Виберіть правильне твердження Улюблений інструмент Й. Баха Скрипка. Орган. Клавесин.
Виберіть правильне твердження Автор симфонії № 5, в якій у першій частині звучить „тема долі” Й. Бах Л. Бетховен Дж. Гершвін
Здається, тільки вчора ми переступили поріг школи, розучили пісню А. Островського „Хлоп’ята і дівчата”, а вже зима не за горами. Великі хмари холодом нагусли, червоне листя падає в гаю. Летять у вирій дуже дикі гуси, а я слонам привіт передаю. Ліна Костенко
Пригадаймо пісню Анатолія Островського „Хлоп’ята і дівчата”.
Караоке. Пісня А. Островського „Хлоп’ята і дівчата”
Караоке. Пісня Ю. Рожкова „Музика”
Підсумки уроку
Музику можна назвати „дзеркалом почуттів”, адже вона відображає духовний світ людини, передає її настрій, почуття, характер і долю.
Вступне слово вчителя
Вч. Щодня ми з вами відчуваємо радість та хвилювання, на щось сподіваємося та в чомусь розчаровуємося. Життя дарує нам безліч почуттів та переживань. Любов, відданість, дружба - це
Слухання музики
Сьогодні ми з вами ознайомимося з двома творами, в яких можна відчути різні настрої. Прослухайте українську народну пісню «Летіла зозуля».
· Про що йдеться в пісні?
Вступне слово вчителя
Вч. Коли ви навчались у молодших класах, однією з тем семестру була тема про трьох китів у музиці. Так, це пісня, танець і марш. За роки навчання ми ознайомились із різними видами т
Слухання музики.
Фрідерік Францішек Шопен – видатний польський композитор і піаніст, основоположник класичної музики Польщі. Уперше він спробував себе як композитор у 7 річному віці, а коли йому виповнилося 8, уже
УРОК 3.
ТЕМА УРОКУ:Через боротьбу до перемоги .
Мета уроку :
Навчальна:на прикладі героїчної музики Л.Бетховена «симфоні
Вступне слово вчителя .
Вч. Послухайте вірш і дайте відповідь на запитання:
· Якому музичному жанру буде присвячений наш урок?
Симфонія.
Мідними громами розцвіла естрада,
V .Висновок.
Музика Л.Бетховена передає почуття й думки, що зрозумілі нам і сьогодні.
Доведено, що його музика гармонізує стан людини:
· Зменшує дратівливість, розчарування та підвищує плиннос
УРОК 4.
ТЕМА:Єдність людини з природою.
Мета уроку :
Навчальна:дати визначення понять: «прелюдія», «гомофонія»;
Вступне слово вчителя .
Спостерігаючи за красою природи, ми відчуваємо звучання оркестру природи, що складається з шелесту листя та трави під ногами, зі стрімкого подиху вітру, гомону пташок, шуму дощу. Усе це звучання пе
V. Висновок .
Якщо композитори створюють музику, укладаючи у неї свої позитивні думки, найкращі почуття , то чи можемо ми відстежити зворотній зв'язок ? Чи впливає музика на наші почуття? Так ми
УРОК 5.
ТЕМА:Близька музика далекого континенту .
Мета уроку :
Навчальна:на прикладі творчості Дж. Гершвіна та американс
Вступне слово вчителя .
Люди завдяки музиці можуть дізнатися та зрозуміти почуття людей, які жили не тільки в інших країнах, на інших континентах, але й у далекому минулому.
На уроці ми говоритимемо про напрям му
Слухання
Пропоную послухати пісні у виконанні Поля Робсона – американського співака і актора афроамериканського походження, борця за рівноправність людей усіх рас, Він був одним із перших джазових виконавці
V. Висновок.
Вч . Америка – це далекий континент, де багато людей живуть зовсім інакше, а ми все одно здатні їх зрозуміти завдяки музиці. Незважаючи на те, що інтонації різні, музика близька нам. Так само, як у
Вступне слово вчителя .
На попередньому ми ознайомилися з музикою афроамериканських народів. Сьогодні пропоную повернутися в давні часи й ознайомитися з музикою, у якій яскраво розкривається невичерпаний світ людських поч
Слухання музики
Якщо ви слухатимете уважно, то можете почути, що тема має пісенний характер; багаторазово повторюючись, вона утворює багатобарвне звукове мереживо.
А тепер послухайте Органну фугу соль мін
УРОК 7 .
ТЕМА:Два німецькі генії .
Мета уроку:
Навчальна :на прикладі творів Й.Баха і Л.Бетховена поглибити знання учнів
V. Висновок.
Вч. Музика впливає на людину; виховує певні якості, що формують характер особистості і змінють стиль її життя.Щоб правильно сприймати музику, слухач повинен самостійно зрозуміти твір, виявити в ньо
УРОК 8.
ТЕМА: «Лебедина пісня П. Чайковського »
Мета уроку :
Навчальна :симфонія –визначення ;
- творчість П. Ч
Вступне слово вчителя .
Згадаймо про композитора Петра Чайковського. Музика цього композитора має великий вплив на формування почуттів людини. У своїх творах Чайковський розкрив усю гаму людських почуттів — від ліричного
Висновок.
Вч. Музика, як і поезія чи живопис, також може розповісти про реальні чи фантастичні події, відтворити картини природи, передати рух поїзда і веселий шум натовпу, однак найбільш емоційно вона змаль
УРОК 10
ТЕМА:Вирушила музика в похід .
Мета уроку :
Навчальна :роль музики в житті козаків ;
- творчість С.Чарн
Вступне слово вчителя .
Боротьба за щастя і незалежність українського народу, що тривала у його багатовіковій історії, знайшла своє втілення у багатьох творах професійного і народного музичного мистецтва. Пропоную сьогодн
УРОК 11.
ТЕМА :Філософ , поет, музикант .
Мета уроку :
Навчальна :творчість Г.Сковороди ;
- кант –визначення ;
Вступне слово вчителя .
Музику завжди уважали надзвичайним видом мистецтва.
Основою музики є почуття та емоції. Ми вже з вами переконалися у цьому на багатьох уроках. Розуміти музику – це вміти глибоко та сильно
УРОК 12.
ТЕМА :Життя присвячене пісні .
Мета уроку :
Навчальні:поглибити знання про творчість М. Леонтовича ;
-
Вступне слово вчителя .
Україна подарувала світові багато чудових музикантів і композиторів, у творчості кожного з них українська народна пісня посідала чільне місце. Сьогодні пропоную ознайомитися з творчістю композитора
Слухання музики
Відомості про пісню «Щедрик»
Леонтович почав працювати над піснею «Щедрик» приблизно у 1910 році. У 1916 він надіслав готовий твір до Києва, де на Різдво студентсь
УРОК 13.
ТЕМА :Сталеві руки і золоте серце.
Мета уроку :
Навчальні :творчість С, Рахманінова ;
-
Вступне слово вчителя .
Він „...був створений зі сталі і золота: сталь у його руках, золото — в серці”. Так писав польський піаніст Йосиф Гофман про видатного російського музиканта Сергія Рахманінова.
Міцні та ві
Творчий шлях композитора.
Протягом навчання у консерваторії Сергій Рахманінов створив Перший фортепіанний концерт, багато романсів, п’єси для віолончелі та фортепіано. Дипломною роботою Рахманінова стала опера «Алеко» - пер
Вступне слово вчителя .
Ф. Шопен – польська гордість
„Доля нагородила поляків Шопеном, як німців Моцартом”, - так писали сучасники про молодого, надзвичайно талановитого поль
УРОК 15.
ТЕМА: Пісні зимових свят .
Мета уроку :
Навчальні :Щедрівки;
- тематика календарно – обрядових пісень;
Вступне слово вчителя .
Тематика обрядово-календарних пісень
Найвідоміші композитори досить часто для написання своїх творів використовували тематику обрядово-календарних пісень.
Музичний цикл
Музичний цикл– це кілька вокальних або інструментальних творів, об’єднаних загальним художнім задумом.
Вч. Послухайте колядки „Бог предвічний” та „Нова рад
Вступне слово вчителя .
Вч. Сьогодні відбудеться узагальнюючий урок із теми „Музика – дзеркало почуттів”.
У мистецтві, як у дзеркалі, відображається багатоманітність навколишнього світу. Проте улюбленою «темою» м
Завдання 2.
Прослухайте фрагмент твору і поміркуйте, які почуття передав композитор.
Слухання. С. Рахманінов. Другий концерт для фортепіано з оркестром (1 ч.)
Музика і
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Новости и инфо для студентов