Вступне слово вчителя. - раздел Философия, УРОК 1. Тема уроку: Пісня, танець, марш переростають у пісенність, танцювальність, маршовість Вч. Ми Вже Знаємо, Що Інтонація – Це Основа Музики, І Від Її Яскравості Залеж...
Вч. Ми вже знаємо, що інтонація – це основа музики, і від її яскравості залежить яскравість музики. Інтонації в музиці можуть бути зображальними та виражальними.
До зображальних інтонацій відносять ті, що зображують різноманітні звуки, шуми та явища навколишнього світу, а до виражальних – ті, що передають настрої, почуття та думки людини.
ІІ. Слухання. П’єса В. Косенка
Вч. Спробуйте уявити себе художниками, якім потрібно намалювати картину на запропоновану музику! Заплющіть очі, слухайте та подумки малюйте.
Аналіз прослуханого твору. В. Косенко «Дощик»
Вч. Видатний український композитор Віктор Косенко назвав твір для фортепіано, який ми щойно прослухали, «Дощик». Твір умовно можна поділити на три частини. Композитор показав, що дощик, як і людина, може бути веселим і сумним. Віктор Косенко вирішив повторити першу частину. Напевне, він хотів підкреслити, що в житті повинен перемагати веселий настрій. Для цього композитор використав різні засоби музичної виразності. Зокрема, зміну темпів (швидкий – повільний – швидкий), зміну штрихів (стакато – легато – стакато); а також високий регістр поступається середньому, змінюється характер мелодії.
У цьому творі зображальні інтонації знаходяться у нерозривній єдності з виражальними.
Слухання. В. Кирейко. Опера «Лісова пісня» («Награші Лукаша»)
Вч. Послухайте наступний твір, та спробуйте почути поєднання зображальних і виражальних інтонацій у ньому.
Аналіз прослуханого твору
Вч. Ви послухали „Награші Лукаша”, уривок з опери видатного українського композитора Віталія Кирейка «Лісова пісня». Він створив цю оперу за мотивами однойменного твору Лесі Українки.
Можна легко уявити, як молодий, обдарований музичним талантом Лукаш, закоханий у лісову красуню Мавку, сидить біля дерева та й награє свої улюблені мелодії на сопілці та відчути в задушевній сопілковій мелодії почуття тонкої людської натури.
III . Виконання музичної розспівки.
Ця розспівка розвиває почуття ритму, музичний слух, образне мислення, усі види пам’яті, уваги, голосу.
- Виконання розспівки за співом учителя;
- виконання розспівки з рухами.
Вч. Виконайте двоголосну ритмічну вправу, використовуючи різні способи (тембри) відтворення ритму .
Проспівайте уривок пісні, називаючи ноти з тактуванням .
Запитання.
1. Що таке звукоряд.
2. Розкажіть про розмір дві четверті.
3. Пригадайте, які види інтонації ви чули.
4. Які прослухані музичні твори вам запам’ятались?
IV. Розучування колядки «Уставай же, брате»
Демонстрація колядки «Уставай же, брате»
Продовження розучування колядки «Уставай же, брате»
УРОК... Тема уроку Пісня танець марш переростають у пісенність танцювальність... МЕТА УРОКУ Навчальна Пісня танець марш...
Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ:
Вступне слово вчителя.
Что будем делать с полученным материалом:
Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:
Вступне слово вчителя.
Три кити” – це три типи музики (пісня, танець і марш). Сьогодні вони приведуть нас до трьох особливих якостей музики – пісенності, танцювальності та маршовості.
Послухайте невеликий уривок
Вступне слово вчителя.
Вч. Три кити музики (пісня, танець і марш) можуть перерости в пісенність, танцювальність і маршовість. Російський композитор Родіон Щедрін допоможе нам ще раз переконатися в цьому.
Вступне слово вчителя.
Вч. Прослухайте твір відомого норвезького композитора Едварда Гріга, спробуйте відчути характер музики.
Поміркуйте, про що композитор хотів розповісти різними засобами музи
Вступне слово вчителя.
Вч. Прикладом пісенності у вокальній музиці є Дума кобзаря „Ой чи довго ще нам” з опери відомого українського композитора Миколи Віталійовича Лисенка „Тарас Бульба”.
Дума
Вступне слово вчителя.
Вч. Ми вже прослухали та проспівали багато творів пісенного характеру, однак цим музика не обмежується. Ми не можемо обійтися без танцювальності. Отож, сьогодні говоритимемо про танцювальність.
Вступне слово вчителя.
Вч. Ми вже знаємо, що „три кити” (три типи) музики пісня, танець і марш можуть перерости у пісенність, танцювальність, маршовість. Це ми вже побачили на прикладах багатьох музичних творів. А сьогод
Вступне слово вчителя.
Вч. Ми вже розглянули приклади пісенної та танцювальної музики.
ІІ . Слухання. Є. Адамцевич. „Запорізький марш”
Українській музиці притаманна не л
Вступне слово вчителя.
Вч. На минулому уроці ми дізналися про одну з найважливіших властивостей музики – маршовість. Сьогодні ми поглибимо свої знання, адже і в симфонічній музиці є чимало таких прикладів
Вступне слово вчителя.
Вч . У музиці велику роль відіграють пісні, танці й марші. Без них вона просто не може існувати. Пісня, танець, марш переростають у такі найважливіші властивості музики, як пісенність, танцювальніс
Слухання. Ф. Шопен. Полонез ля мажор
Прослухайте один із полонезів і спробуйте визначити характер музики.
У полонезі поєднуються урочистий крок і танцювальні рухи.
III . Виконання музичної роз
Вступне слово вчителя.
Вч. Мова є одним з основних засобів людського спілкування. Ми знаємо мову розмовну (наприклад, українську, англійську, німецьку) та мову музичну. Кожна з них може існувати самостійно, але вони мают
Слухання музики
Це ж пташка! Український композитор Володимир Сокальський у своєму фортепіанному творі використав звуконаслідувальні інтонації для зображення образу пташки.
Вступне слово вчителя.
Вч. Ми вже знаємо, що музична мова дуже близька до розмовної. Красива виразна мова наче прагне наблизитися до музики, а музика багато в чому близька до розмовної мови. Як і в мові,
Вступне слово вчителя.
Вч. Музика може мати різну інтонаційну виразність: питальну, окличну, стверджувальну, гумористичну та діалогічну. Крім того, в музичних творах вони можуть поєднуватися.
У музичній мові мож
Вступне слово вчителя.
Вч . Ми вже знаємо, що за допомогою головної інтонації музичний твір запам’ятовується, його можна упізнати.
Відомості про зерно-інтонацію
Ми вже знаємо, що в музичній мові може іс
Вступне слово вчителя.
Вч. Ми вже дізналися, що мелодія може вирости із «зерна-інтонації»
Розповідь про виражальні та зображальні інтонації в музиці
Інтонації в музиці б
Вступне слово вчителя.
Вч. Музична Фея, потрапила в біду!! Її викрала Зла Чаклунка, яка не хоче, щоб звучала музика. Ми можемо врятувати Музичну Фею, якщо виконаємо завдання Злої Чаклунки.
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Новости и инфо для студентов