Реферат Курсовая Конспект
УРОК 1. Тема уроку: Пісня, танець, марш переростають у пісенність, танцювальність, маршовість - раздел Философия, . Тема : Пісенність, Танцювальність, Маршовість. ...
|
. ТЕМА : Пісенність, танцювальність, маршовість.
УРОК 1.
Тема уроку :Пісня, танець, марш переростають у пісенність, танцювальність, маршовість.
МЕТА УРОКУ :
Навчальна :Пісня, танець, марш ;
- пісенність, танцювальність , маршовість;
- визначення поняття тривалість нот, увертюра, звукоряд, опера.
Виховна :Виховувати любов та інтересмузики .
Розвиваюча :Розвиток вокально- хорових навичок.
Обладнання :інструменти, магнітофон, диск із записом твору, папки із теорією, портрет композитора, наочні матеріали.
Наочні посібники :А.Лобова «Музичне мистецтво» 3 клас, портрет Ж. Бізе .
Музичний матеріал :по співка «Ми – третьокласники», Ж. Бізе Увертюра до опери «Кармен»
Т.Н.З :магнітофон .
ХІД УРОКУ .
I. Організація учнів до уроку .
Музичне вітання.
V. Висновок.
Вч. Сьогодні на прикладі увертюри до опери „Кармен” ми почули, як пісня, танець і марш можуть перерости в пісенність, танцювальність і маршовість.
УРОК 2.
ТЕМА УРОКУ :Пісенність, танцювальність,
маршовість, як основні властивості музики
МЕТА УРОКУ :
Навчальні:Пісенність, танцювальність, маршовість,
як основні властивості музики ;
- балет «Горбоконик»;
- увертюра, опера.
Виховна :Виховувати любов та інтересмузики .
Розвиваюча :Розвиток вокально- хорових навичок.
Обладнання :інструменти, магнітофон, диск із записом твору, папки із теорією, портрет композитора, наочні матеріали.
Наочні посібники :А.Лобова «Музичне мистецтво» 3,портрет Р.Щедрін.
Т. Н. З :магнітофон.
ХІД УРОКУ .
I. Організація учнів до уроку .
Музичне вітання.
V . Висновок.
Вч. Сьогодні ми з’ясували, що пісенність, танцювальність і маршовість є основними властивостями музики. З ними ми ще не раз зустрінемось на наступних уроках музики.
УРОК 3.
ТЕМА:Пісенність .
Мета уроку :
Навчальні:Пісенність, танцювальність, маршовість,
як основні властивості музики ;
- пісенність, характер музики;
- симфонічний оркестр.
Виховна :Виховувати любов та інтересмузики .
Розвиваюча :Розвиток вокально- хорових навичок.
Наочні посібники:А. Лобова «Музичне мистецтво»
3 клас, портрет Е,Грігі.
Музичний матеріал: Е.Гріг «Ранок», Я.Степовий «Літо минулося»
Т. Н. З :магнітофон.
ХІД УРОКУ.
I. Організація учнів до уроку .
Музичне вітання.
V . Висновок.
Вч. Сьогодні ми з’ясували, що пісня може перерости в пісенність, але твір не обов’язково повинен бути призначений для співу.
УРОК 4.
ТЕМА:Пісенність у вокальній музиці.
Мета уроку :
Навчальна:опера , дума , кобзар ;
- Пісенність, танцювальність, маршовість,
як основні властивості музики ;
- пісенність, характер музики;
Виховна :Виховувати любов та інтересмузики .
Розвиваюча :Розвиток вокально- хорових навичок.
Наочні посібники:А. Лобова «Музичне мистецтво»
3 клас, портрет М.Лисенка, малюнок кобзаря;
Музичний матеріал:М. Лисенко Опера «Тарас Бульба», дума кобзаря «Ой не чорна то хмара над Вкраїною стала », укр. нар. пісня «Дівка Явдошка»
Т. Н. З :магнітофон.
ХІД УРОКУ:
I. Організація учнів до уроку .
Музичне вітання.
V . Висновок.
Вч . Сьогодні ми розглядали тему пісенності у вокальній музиці, прослухали Думу кобзаря „Ой чи довго ще нам” з опери відомого українського композитора Миколи Лисенка „Тарас Бульба” і розучили українську народну пісню „Дівка Явдошка”.
УРОК 5.
ТЕМА:Танцювальність.
Мета уроку :
Навчальна:танцювальність, ліга у вокальній музиці ;
- симфонія – визначення ;
- звичаї нашого народу ( жниварський обряд), козачок.
Виховна :Виховувати любов та інтересмузики .
Розвиваюча :Розвиток вокально - хорових навичок.
Наочні посібники:А. Лобова «Музичне мистецтво»
3 клас, малюнок .
Музичний матеріал:Укр. нар. танець «Козачок», Фінал «Симфонії невідомого автора», укр. нар. пісня «Вийшли в поле косарі»
Т. Н. З :магнітофон.
ХІД УРОКУ,
I. Організація учнів до уроку .
Музичне вітання.
Висновок.
Вч. Сьогодні ми переконалися, що танцювальність є однією із найважливіших властивостей музики. Ми дізналися про український народний танок „Козачок” і розучили українську народну пісню „Вийшли в поле косарі”.
УРОК 6.
ТЕМА :Танцювальність..
Мета уроку :
Навчальні:танцювальність –визначення ;
- життя і творчість М. Глінки ;
- Кастаньєти.
Виховна :Виховувати любов та інтересмузики .
Розвиваюча :Розвиток вокально - хорових навичок.
Наочні посібники:А. Лобова «Музичне мистецтво»
3 клас, портрет М.Глінки, малюнок кастаньєт.
Музичний матеріал:М.Глінка «Арагонська хота», укр. нар. пісня «Вийшли в поле косарі»
Т. Н. З :магнітофон.
ХІД УРОКУ,
I. Організація учнів до уроку .
Музичне вітання.
V . Висновок.
Вч . Сьогодні ми поглибили свої знання про танцювальність музики. Прослухали «Арагонську хоту» відомого російського композитора ХІХ ст. Михайла Глінки та розучили поспівку „Дівчатка ми”.
УРОК 7.
ТЕМА :Маршовість .
Мета уроку :
Навчальна :маршовість ;
- оркестр, бандура ;
- засоби музичної виразності.
Виховна :Виховувати любов та інтересмузики .
Розвиваюча :Розвиток вокально - хорових навичок.
Наочні посібники:А. Лобова «Музичне мистецтво»
3 клас, портрет Є. Адамцевич , малюнок бандури.
Музичний матеріал:Є.Адамцевич «Козацький марш», укр. нар. пісня «Вийшли в поле косарі», «Гей, там, на горі»
Т. Н. З :магнітофон.
ХІД УРОКУ,
I. Організація учнів до уроку .
Музичне вітання.
V . Висновок.
Вч . Ми сьогодні дізналися про одну з найважливіших властивостей музики – марш овість та познайомилися зі зразками музичних творів маршового характеру: „Запорізьким маршем” Євгена Адамцевича, поспівкою „Ми хлопчики” й українською народною піснею „Гей, там, на горі, Січ іде”.
УРОК 8.
ТЕМА :Маршовість у симфонічній музиці ..
Мета уроку :
Навчальна :маршовість ;
- пісня –марш ;
- життя і творчість Л.Бетховена ;
- симфонія , симфонічна музика, симфонічний оркестр .
Виховна :Виховувати любов та інтересмузики .
Розвиваюча :Розвиток вокально - хорових навичок.
Наочні посібники:А. Лобова «Музичне мистецтво»
3 клас, портрет Л.ван Бетховена, мал.. симфонічного оркестру.
Музичний матеріал:Л.Бетховен Симфонія №5 «Тема долі» ,укр. нар. пісня «Вийшли в поле косарі», «Гей, там, на горі»
Т. Н. З :магнітофон.
ХІД УРОКУ,
I. Організація учнів до уроку .
Музичне вітання.
V .Висновок .
Вч. Сьогодні ми відчули маршовий характер музики у творчості відомого німецького композитора Людвіга ван Бетховена, а також розучили українську народну пісню-марш „Гей там, на горі, Січ іде”.
УРОК 9.
ТЕМА :Зустріч пісенності, танцювальності, маршовості.
Мета уроку :
Навчальна : пісенність, танцювальність, маршовість;
- життя і творчість Ф.Шопена;
- Прелюдія – визначення ;
- полонез – визначення.
Виховна :Виховувати любов та інтересмузики .
Розвиваюча :Розвиток вокально - хорових навичок.
Наочні посібники:А. Лобова «Музичне мистецтво»
3 клас, портрет Ф.Шопена
Музичний матеріал:Ф.Шопен Прелюдія №7, №20, Полонез ля мажор, Д.Кабалевський «Хто чергові ? »
Т. Н. З :магнітофон.
ХІД УРОКУ,
I. Організація учнів до уроку .
Музичне вітання.
V . Висновок .
Вч. Сьогодні у творчості видатного польського композитора Фрідеріка Шопена зустрілися такі найважливіші властивості музики, як пісенність, танцювальність і маршовість.
УРОК 10.
ТЕМА :Інтонації .
Мета уроку :
Навчальна : інтонації в мові ;
- інтонації в музиці ;
- скоромовка питальні, стверджувальні звуконаслідувальні інтонації.
Виховна :Виховувати любов та інтересмузики .
Розвиваюча :Розвиток вокально - хорових навичок.
Наочні посібники:А. Лобова «Музичне мистецтво»
3 клас, портрет С.Прокоф’єва, В.Сокальського.
Музичний матеріал:С.Прокофєв «Базіка», В,Со-кальський «Пташка», Д.Кабалевський «Хто чергові ? »
Т. Н. З :магнітофон.
ХІД УРОКУ,
I. Організація учнів до уроку .
Музичне вітання.
V . Висновок.
Вч. Сьогодні ми переконалися що музика багато чим близька до розмовної мови. Вона нам може показати різні риси і характери людини такі як : базіку, коли вона роздратована, сумує чи радість. І це доводить твір С. Прокоф’єва «Базіка». Продовжили вивчати пісню Б. Савельєвої «Справжній друг».
УРОК 11.
ТЕМА :Інтонація .
Мета уроку :
Навчальні :Питальні , стверджувальні , діалогічні , гумористичні інтонації.
Виховні:Виховувати любов та інтерес до музики
Розвиваючі:Розвиток вокально – хорових навичок.
Наочні посібники:А. Лобова «Музичне мистецтво»
3 клас, портрет В. Косенка.
Музичний матеріал :укр.. нар. пісня «Зайчик та лисичка»В, Косенко «Гумореска», Д.Кабалевський «Хто чергові?»
Т. Н. З :магнітофон.
ХІД УРОКУ :
I. Організація учнів до уроку .
Музичне вітання.
V. Висновок.
Вч . Сьогодні прозвучала музика, яка має різну інтонаційну виразність: питальна та стверджувальна в пісні Дмитра Кабалевського «Хто чергові?»; діалогічна виразність у пісні «Зайчик та лисичка», а також гумористична у п’єсі Віктора Косенка «Гумореска».
УРОК 12.
ТЕМА :Головна інтонація.
Мета уроку :
Навчальні :Головна інтонація ;
- обробка народної пісні ;
- Дуда, дударик.
Виховні:Виховувати любов та інтерес до музики
Розвиваючі:Розвиток вокально – хорових навичок.
Наочні посібники:А. Лобова «Музичне мистецтво»
3 клас, портрет Е. Гріга.М. Леонтович
Музичний матеріал :Е. Гріг «Весільний день в Троль-
гаугені», М. Леонтович обр. Нар. пісні Дударик» укр.. нар. пісня «Дударик»
ні».
Т. Н. З :магнітофон.
ХІД УРОРКУ :
I. Організація учнів до уроку .
Музичне вітання.
V. Висновок.
Вч. Сьогодні на прикладі різних музичних творів ми переконалися, що в музичній мові існує головна інтонація. Вона може бути на початку, всередині або наприкінці твору, а також – пронизувати його повністю (як, наприклад, у п’єсі норвезького композитора Едварда Гріга «Весільний день у Трольхаугені»).
Крім того, за допомогою головної інтонації можна розпізнати знайому мелодію.
УРОК 13.
ТЕМА :Зерно – інтонація .
Мета уроку
Навчальні :«зерно» - інтонація ;
- Звичаї нашого народу (обряд щедрування);
- Обробка народної пісні.
Виховні:Виховувати любов та інтерес до музики.
Розвиваючі:Розвиток вокально – хорових навичок.
Наочні посібники:А. Лобова «Музичне мистецтво»
3 клас, портрет Л. Бетховена, М. Леонтович
Музичний матеріал :Л. Бетховен 5 симфонія, М. Леонтович обр. Укр..нар. пісні «Щедрик» «Ой хто, хто Миколая любить»
Т. Н. З :Магнітофон.
ХІД УРОКУ :
I. Організація учнів до уроку .
Музичне вітання.
V . Висновок
Вч . Сьогодні ми дізналися, що музична фраза, мелодія, п’єса чи музичний твір можуть вирости із «зерна-інтонації».
УРОК 14.
ТЕМА :Виражальні та зображальні інтонації .
Мета уроку :
Навчальні :Виражальні та зображальні інтонації ;
- Звичаї нашого народу (обряд колядування)
Виховні:Виховувати любов та інтерес до музики.
Розвиваючі:Розвиток вокально – хорових навичок.
Наочні посібники:А. Лобова «Музичне мистецтво»
3 клас, портрет М. Римський Корсаков
Музичний матеріал :М.Римський Корсаков «Політ джмеля», укр..нар.пісні «Щедрик», «Ой хто, хто Миколая любить», «Уставай же брате»
Т. Н. З :Магнітофон.
ХІД УРОКУ :
I. Організація учнів до уроку .
Музичне вітання.
V. Висновок.
Вч. Сьогодні ми з’ясували, що інтонації в музиці можуть бути зображальними та виражальними.
УРОК 15.
ТЕМА :Єдність виражальних та зображальних інтонацій у музичних творах.
Мета уроку :
Навчальні :Єдність виражальних та зображальних інтонацій ;
- засоби музичної виразності .
Виховні:Виховувати любов та інтерес до музики.
Розвиваючі:Розвиток вокально – хорових навичок.
Наочні посібники:А. Лобова «Музичне мистецтво»
3 клас, портрети В. Кирейка,, В. Косенко.
Музичний матеріалВ. Кирейко «Награвання Лукаша» з опери «Лісова пісня», В. Косенко «Дощик», укр. нар .пісня «Уставай же, брате»
Т. Н. З :магнітофон.
ХІД УРОКУ :
I. Організація учнів до уроку .
Музичне вітання.
V. Висновок .
Вч. Сьогодні на прикладі твору для фортепіано „Дощик” Віктора Косенко та уривку з опери Віталія Кирейка «Лісова пісня» ми з’ясували, що виражальні та зображальні інтонації можуть знаходитися у нерозривній єдності...
УРОК 16.
ТЕМА :Подорож лісовою стежкою до замку «Інтонація» (узагальнення)
Мета уроку :
Навчальні :Музична інтонація – узагальнення.
Виховні:Виховувати любов та інтерес до музики
Розвиваючі:Розвиток вокально – хорових навичок.
Наочні посібники:А. Лобова «Музичне мистецтво»
3 клас, портрети композиторів.
Музичний матеріал :В. Сокальський «Пташка», В. Ки-
рейко «Награвання Лукаша, Д. Кабалевський
«Три подружки», В. Косенко « Гумореска»,
Т. Н. З :магнітофон.
ХІД УРОКУ :
I. Організація учнів до уроку .
Музичне вітання.
– Конец работы –
Используемые теги: Урок, Тема, уроку, Пісня, танець, Марш, переростають, пісенність, танцювальність, маршовість0.129
Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: УРОК 1. Тема уроку: Пісня, танець, марш переростають у пісенність, танцювальність, маршовість
Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:
Твитнуть |
Новости и инфо для студентов