рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Щорічні темпи приросту реальних обсягів фінансових

Щорічні темпи приросту реальних обсягів фінансових - раздел Философия, НАЦІОНАЛЬНА ЕКОНОМІКА Ресурсів У Банківській Системі України (%) ...

ресурсів у банківській системі України (%)

Показники
Кошти на поточних рахунках 27,1 22,3 34,8 36,1 -18,3 134,0 21,1
Кошти на депозитних рахунках 28,2 56,5 62,9 79,3 19,0 49,4 24,4

* www.bank.gov.ua

1998-2000 2003-2004 темпиприросту

q банківський капітал

q рахунки суб’єктів

господарювання

® рахунки домогосподарств

готівка в o6iry

Рис. 1.5.1. Джерела приросту кредитхихресурсів банківської системи Украйни, %

 

 

3анижений рівень капіталізації економіки України можна пояснити не лише відсутністю сильного фінансового ринку, а й тим, що суспільне багатство не є капіталізованим, воно не має ринкової вартості. Капітал вітчизняних компаній та фінансових установ досить часто є або переоціненим або недооціненим, крім того, вітчизняні фірми досить скептично ставляться до інституту довіри, що є одним з головних якісних їх характеристик поряд з фінансовими показниками.

4. 3міна ролі держави в господарській системі України. В СРСР панувала ідеологія тотального одержавлення усіх сфер суспільної життєдіяльності, виключної ролі держави у процесі переходу до соціалістичного ладу. Неспроможність адміністративно-командної системи до подальшого економічного розвитку, переходу до нової системи господарювання, бажання швидких та результативних змін, поради міжнародних фінансових інституцій та експертів, які фактично фінансували реформування економіки колишніх соціалістичних республік та базували свої рекомендації на основі ідеології ринкового фундаменталізму, породили нову ідеологічну парадигму для держав з перехідною економікою - мінімізацію втручання держави в економічне буття суспільства. Проте перші роки економічних реформ та досвід розвинених держав довели неспроможність ринку повністю самодостатньо забезпечувати сталий економічний розвиток та ефективне саморегулювання і, особливо, за умов, коли він фактично не існував в національній економіці України.

Невідворотні та об’єктивно викликані процесами швидких реформ диспропорції в економіці, значні темпи інфляції, перехід суб’єктів господарювання в тіньовий сектор, активізація корупції, суспільна напруженість та зубожіння більшої частини населення держави визначили необхідність державного втручання в „новоутворену" економічну систему. Крім того, відомі вітчизняні та зарубіжні економісти обґрунтували недоцільність такого політичного курсу та ідеології - ринкового фундаменталізму.

3а роки реформ було переосмислено та трансформовано функції структуру апарату державного управління i регулювання економіки. Так, його структура перейшла на принципи функціонального, ситуаційного управління, індикативного планування, поєднання економічних механізмів управління з адміністративними, було зміщено центри контролю за процесами суспільного відтворення (функції безпосереднього поточного контролю було делеговано місцевим органам самоврядування та безпосередньо суб’єктам господарювання), було активізовано та більш структуровано процеси нормотворення тощо.

Теоретично було обґрунтовано, що основною метою державного втручання в економіку є здійснення політики забезпечення національної злагоди між усіма суб’єктами економічних відносин, різними верствами населення, секторами і галузями економіки, оптимальна координація економічної діяльності та процесів суспільного виробництва спільно p іншими суб’єктами регулювання економічних відносин для здійснення ринкових перетворень i формування економіки нового типу.

І хоча структура механізму державного регулювання економіки містить ряд недоліків (недостатня участь держави у створенні сприятливих умов для приватного бізнесу; у розвитку новітньої фундаментальної i прикладної науки, техніки i технології, інноваційних процесів; у стримуванні процесів надмірної міграції робочої сили, пошуку векторів зовнішнього співробітництва, вирішення економіко-екологічних проблем, розмежування сфер владного впливу влади i бізнесу, а також нагальному вирішенні політичної ситуації в країні, підтримки малого i середнього бізнесу, „тамування" інтересів олігархічних кланів i груп з концентрованими інтересами. Ефективна роль держави у вирішенні соціально-економічних, екологічних та політичних питань повинна посилюватись i надалі, щоб ці питання вирішувались з урахуванням інтересів усього суспільства, а не окремих кланів, політиків та олігархів.

5. Боротьба з тіньовою економікою та корупцією. Президент України у своєму зверненні до ВРУ "Про внутрішнє i зовнішнє становище України у 2003 році" відзначив, що в умовах, коли перед національною економікою України стоїть стратегічна мета досягнення сталого економічного зростання та формування соціально-орієнтованої ринкової економіки, формування засад демократичного постіндустріального суспільства, важливо усвідомити нагальну необхідність зосередження основних акцентів економічної політики на досягненні відчутних якісних зрушень, зокрема на подоланні тих глибоких деформацій, що сформувалися в період майже десятирічної кризи. Ключовою для досягнення поставлених цілей є проблема обмеження глибокої тінізації економічної діяльності та корупції.

Потрібно виходити з того, що саме тінізація економіки реально загрожує національній безпеці та демократичному розвитку держави. Значні масштаби тіньової економічної діяльності позначаються на обсягах i структурі ВВП,гальмують соціально-економічні реформи, спотворюють офіційні дані про стан економіки, а корупційна діяльність - впливає на загальний рівень довіри суспільства до влади та його консолідації.

Згідно соціологічного дослідження, проведеного у квітні 2006 року Інститутом соціології НАНУкраїни, рівень довіри громадян до бізнесу i до найважливіших інститутів держави залишається фактично незмінним. Відповідно, рівень довіри до бізнесу коливається між показниками 2,2 - 2,6 балів, а до державних інститутів - між 2,4 та 2,6 балів.

Як відзначають самі політики та науковці, вибір Україною шляху формування ефективної конкурентоспроможної ринкової економіки вимагає подолання зазначених негативних тенденцій.

Томуз метою подолання кризових явищ в національній економіці України державним органам влади, науковцям та підприємцям необхідно сконцентрувати увагу на виробленні нової стратегії детенізації економіки, яка б першочергово розкрила для українського суспільства негативну роль „тіньової економіки" та створила реальні важелі протидії її негативним наслідкам:

· створення умов для легалізації зайнятості;

· сприяння розвитку банківської системи та забезпечення ефективної діяльності фінансових ринків;

· скорочення рівня монополізації виробництва та розвитку конкурентного середовища;

· підвищення ефективності державного нагляду та контролю за підприємницькою діяльністю шляхом застосування економічних механізмів майнової відповідальності та банкрутства з одночасним обмеженням повноважень державних регуляторних органів щодо адміністративного втручання в господарську діяльність підприємств;

· посилення захисту майнових прав держави шляхом прийняття законів України: "Про управління об’єктами державної власності", "Про державні підприємства", "Про довірче управління майном"; змін i доповнень до Закону України "Про оренду державного i комунального майна";

· забезпечення прозорості в діяльності виконавчої влади;

· підвищення ефективності системи управління корпоративними правами;

· розробка, з урахуванням світового досвіду, відповідного правового забезпечення процесу легалізації (амністії) доходів, отриманих внаслідок приховування від надмірного оподаткування та ін.

 

6. Міжнародна економічна парадигма розвитку України. Після розпаду СРСР на пострадянському просторі колишніми республіками було створено ряд міждержавних та міжнародних організацій. Їх формування поклало початок розвитку міжнародних відносин нових незалежних держав у всіх сферах життєдіяльності суспільства. Наприклад, було сформовано такі структури, як: СНД, ЄврАзЕС, ГУУАМ, ОДКБ, ЦАС, кавказьку четвірку, планується створення єдиного економічного простору (СЕП). Проте практика їх діяльності свідчить, що вони не спроможні у повній мірі забезпечити усю сукупність необхідних умов для розвитку національних економік як відкритих систем у світогосподарській економічній системі.

3 міркувань розширення економічних зв’язків з більш розвиненими економічними системами Україною було взято стратегію на всебічний розвиток міжнародного співробітництва. За роки незалежності національна господарська система досягла у цьому напрямку окремих успіхів. Так, у 1992 році Україна стала учасницею ОБСЄ (у рамках Гельсінського процесу), у 2003 році було укладено угоду про спільне виконання програми «Підготовка шляхів до запровадження інструменту нового суспільства» з Вишеградською трупою, реалізується практична участь України в програмах сусідства „Польща - Україна - Угорщина" та „Угорщина - Словаччина - Україна", їх спільна участь у регіональній програмі центральний адріатичний дунайський південно-східний європейський простір (САD-SES) та ін. 3 90-их років Україна чітко визначилась з пріоритетами соціально-економічного міжнародного співробітництва - підвищити рівень розвитку економічної системи до міжнародних вимог та активізація відносин з ЄС (зараз - це політика прискореного входження в ЄС). Для досягнення поставленої мети Україна уклала ряд міжнародних та державних договорів, за якими вона бере активну участь в Угоді про розвиток вільної торгівлі в Центральній Європі (ЦЕФТА), Угоді про чорноморське економічне співробітництво (ЧЕС), у роботі НАТО, ТАСІС тощо.

Україна тісно співпрацює з європейськими сусідами у напрямку формування єврорегіонів для забезпечення транскордонного співробітництва: „Буг", „Карпати", „Нижній Дунай". Готові до функціонування вільні економічні зони на інноваційній основі, що можуть дати значний економічний ефект країнам та регіонам-учасникам.

Наша держава ратифікує угоди, використовує у практиці господарювання та управління економікою рекомендації ряду міжнародних економічних організацій (СОТ, МВФ, Група Світового Банку, Європейський Банк реконструкції i розвитку, НАФТА, ГАТТ, НАТО, ООН та ін.). Бере участь у спільних інвестиційних проектах разом з вказаними структурами тощо.

3 більшістю з них укладаються довгострокові угоди зі спільними фінансовими зобов’язаннями за їх виконанням, в деяких Україна є постійним членом груп та органів або вільним членом слухань тощо. Наприклад, за допомогою міжнародних економічних організацій в Україні протягом останніх шести років активно розробляються та реалізуються проекти у сферах стабілізації загальної економічної політики, електроенергетики та теплопостачання, екологічної стабілізації, розвитку міст, підняття сільського господарства, управління державним сектором економіки, соціальній політиці, фінансів тощо.

Проте й на сьогодні основним пріоритетом зовнішньоекономічного розвитку національної економіки України, на що спрямовані більшість з вказаних напрямків евроспівробітництва, залишається членство в ЄС. Угода про партнерство між Україною i ЄС було підписано ще у 1994 році. За цією угодою Україна та ЄС зобов’язувались спільно: підтримувати демократичні реформи та розвиток демократичних реформ, стабілізувати економічну та соціальну ситуацію, зміцнювати політичний діалог між країнами, брати активну участь у регіональному співробітництві, організовувати зустрічі на рівні держав, регіонів тощо. Україна за період співпраці з ЄС набула членства в Раді Європи i ОБСЄ, стала учасником угоди „Партнерство заради миру", ратифікувала цілий ряд міжнародних нормативно-правових актів i розпочала переговори з СОТ (входження в СОТ є однією з умов для вступу в ЄС).

За останні десять років Україна значно просунулась у своїй стратегічній меті щодо вступу в ЄС: спочатку здобула статус країни З перехідною економікою (до 2000 року вона мала статус країни з неринковою економікою), а пізніше й статус країни з ринковою економікою. Проте й до цього часу наша держава не виконує усіх вимог, які ставить ЄС до претендентів на членство в ньому. Насамперед це стосується входження України до СОТ, вступ до якої за оцінками наведеними у„Інформаційно-аналітичних матеріалах з питань вступу України до СОТ" надасть можливість національній економіці нашої держави досягти рівня розвитку постіндустріальних країн.

Проблема також полягає в тому, що в Україні при вирішенні питань щодо стратегії зовнішньоекономічної співпраці не об’єднались головні політичні та економічні сили, суспільство в цілому. І на сьогодні ведуться гострі дискусії щодо необхідності та доцільності багатовекторності в зовнішній політиці або щодо переваги прохідного напрямку розвитку України. Невирішеність даного конфлікту веде до затягування інтеграційних процесів національної економіки.

І хоча Україна намагається дотримуватись обраних напрямків внутрішнього соціально-економічного розвитку i зобов’язань за міжнародними домовленостями:

· Розвивати первинний i вторинний сектори економіки;

· Вирівнювати диспропорції між фінансовим та реальним секторами економіки;

· 3більшити реальний ВВП та знизити темпи інфляції;

· Збільшити доходи та покращити умови життя та діяльності населення країни;

· Довести характеристики якості продукції та послуг вітчизняних виробників до міжнародних стандартів якості;

· Сформувати відповідне середовище мотивації до конкурентної поведінки на ринку, а також інституційне поле для боротьби з тіньовою економікою та корупцією;

· Усунути диспаритет між секторами економіки;

· Визначити стратегічним напрямком розвитку національної економіки

техніко-технологічний напрям розвитку, підвищення ролі інформації,

знань та науки в розвитку суспільного виробництва тощо.

Та все ж обґрунтованим науковим критерієм ефективної міжнародної політики незалежної національної держави є зовнішня економічна політика розвитку України як незалежної держави, яка б базувалась на загальнонаціональних інтересах соціально-економічного розвитку i балансу інтересів на мікро-, мезо- макро- та мегаекономічному рівнях, що в кінцевому результаті забезпечить їй стале економічне зростання та конкурентоспроможність на міжнаціональному ринку.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

НАЦІОНАЛЬНА ЕКОНОМІКА

НАЦІОНАЛЬНА ЕКОНОМІКА атверджено Міністерством освіти i науки України як підручник для... МІСТ... Передмова...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Щорічні темпи приросту реальних обсягів фінансових

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

ЕКОНОМІКА
3атверджено Міністерством освіти i науки України як підручник для студентів вищих навчальних закладів   Київ «Каравела» 2008 УДК 330.1(075.8)

ПЕРЕДМОВА
Сучасне суспільство перебуває у стані якісної радикальної трансформації, що проявляється процесами глобалізації, інтеграції, інформатизації усіх аспектів його життєдіяльності. Зміни, в яких перебув

Предмет i задачі курсу
Аналіз наукової літератури свідчить, що термін „національна економіка" не має однозначного тлумачення вченими-економістами, а в економічних словниках та енциклопедіях його визначення взагалі в

Основні економічні показники національної економіки
Національна економіка - це сукупність всіх галузей, господарських комплексів і регіонів країни, об’єднаних в єдине ціле різноманітними економічними зв’язками; історично

Індекс глобальної конкурентоспроможності деяких країн у 2006-2007 рр.
Країии Загальний Ранг ВВП надушу населення (2005р.)   Індекс 2005-2006 рр.

Моделі національних економік
Вихідним поняттям для аналізу сучасних моделей національних економік є дефініція „економічна система суспільства". Економічна система суспільства та модель національної економіки співвідносять

Особливості формування та розвитку національної економіки України
Національна господарська система України пройшла у своєму розвитку ті ж стадії, що й інші економічні системи: виникнення, формоутворення (формування власних засад відтворення) та розвитку. На остан

Таблиця 1.5.1.
Джерела приросту фінансового потенціалу банківської системи України та напрямки його використання, щорічний приріст, млрд. грн. Показники

ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ
1. Що вивчає національна економіка: а. Використання обмежених ресурсів суспільства та управління ними. b. Досліджує питання розвитку окремих галузей народного гос

РЕКОМЕНДОВАНА ЛІТЕРАТУРА
1. А.Смит. Исследование о природе и причинах богатства народов. - М., Соцэкгиз, 1962. - 684 с. 2. Ватаманюк З.Г., Панчишин С.М. та ін. Економічна теорія: макро- i мікроекономіка. Навч. пос

НАЦІОЕАЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ
Основні поняття i терміни • Вичерпні природні ресурси; • Нефінансові невироблені активи; • Еконо

Поняття та склад потенціалу національної економіки
У наш час поняття «економічний потенціал», незважаючи на досить широке розповсюдження в науковій літературі, не має однозначного тлумачення. Найбільш поширеним є наступне. Економічний по

Природно-ресурсний потенціал
Природно-ресурсний потенціал (ПРП) країни є важливим фактором розміщення й розвитку її продуктивних сил. Це поняття, що визначається кількістю, якістю, сполученням приро

Земельний фонд України станом на 1 січня 2005 р.
Види основних угідь Площа земель всього тис. га % до аг. площі Сільськогосподарські землі

Запаси корисних копалин в Україні
Вид корисних копалин Одиниця Виміру Запаси за категоріями Кількість родовищ А+В+С, С,

Демографічний та трудовий потенціал
Населення країни – чинник її комплексного економічного та соціального розвитку. Його роль особливо зростає в густозаселених регіонах з недостатніми природними ресурсами.

Науково-технічний потенціал
Сучасний період розвитку України характеризує етап прискореного науково-технічного прогресу. Підйом розвитку національної економіки за рахунок науково-технічного прогресу (НТП) на чергову хвилю зро

Інформаційний потенціал
Інформацію завжди вважали важливою, невід’ємною складовою життя людини. Проте до середини ХХ ст. ця категорія не була об’єктом пильної громадської уваги та аналізу з точки зору її впливу на особист

Виробничий потенціал
Спроможність галузей господарства країни виробляти товари та послуги для населення та виробництва називають виробничим потенціалом. В Україні провідного складовою еко

Зовнішньоекономічний потенціал
Територіальний поділ праці -- об’єктивний процес виробничої спеціалізації економічних районів чи країн i посилення міжрайонної або міждержавної кооперації, обміну

Екологічний потенціал
На порозі нового тисячоліття в Україні, як і в усьому світі, проблеми охорони природи були такими ж важливими, як i у ХХ ст. Природа частими повенями, надзвичайної сили цунамі, посухами, закликала

ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ
1. Економічний потенціал - це: а. маса вироблених у країні протягом року предметів споживання та наданих населенню послуг; Ь. величина накопичени

РЕКОМЕНДОВАНА ЛІТЕРАТУРА
1. Статистичний щорічник України за 2005 рік. Державний комітет статистики України. - К.: Консультант, 2006. - 575 с. 2. Розміщення продуктивних сил i регіональна економіка: Навч. посібник

Розділ III. ГОСПОДАРСЬКИЙ КОМПЛЕКС НАЦІОНАЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ I ЙОГО СТРУКТУРА
Основні поняття i терміни • Агропромисловий комплекс, • Міжгалузевий комплекс; • Будівельний

Будівельний комплекс
Будівельний комплекс - це сукупність галузей матеріального виробництва i проектно-пошукових робіт, які забезпечують капітальне будівництво. До складу будівельного компле

Будівельний комплекс
Будівельний комплекс - це сукупність галузей матеріального виробництва i проектно-пошукових робіт, які забезпечують капітальне будівництво. До складу будівельного компле

Соціальна інфраструктура
Соціальна інфраструктура - це сукупність, або комплекс галузей, призначенням яких у суспільному поділі праці є задоволення потреб населення у соціально-культурн

ТЕСТОВІЗАВДАННЯ
1. . Технологічний підхід до виділення міжгалузевих комплексів передбачає: а досконале вивчення технології виробництва товарів та послуг; bгрупув

РЕКОМЕНДОВАНА ЛІТЕРАТУРА
1. www.ukrstat.gov.ua. розділ Транспорт і зв'язок. Дані станом лютий 2007 року. 2. Моніторинг макроекономічних та галузевих показників звичайної діяльності залізниць України / Наук.

Розділ IV. ЧИННИКИ P03BVITKY НАЦІОНАЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ
Основні поняття i терміни • Економічне зростання; • Екстенсивний тип економічного • Економічний розвиток;

Світові темпи економічного зростання
Періоди Зростання випуску прод~ к- ції на душу населення, ; о Раннє Середньовіччя 500-1000 рр.

Динаміка ВВП України, у % до попереднього року
  Роки Зміна ВВП,% - 4,0 - 8,7

Типи та способи економічного зростання
Економічне зростання залежить від багатьох чинників, їх кількісних та якісних характеристик. За ознакою сутнісного впливу на економічне зростання спостерігаються кількісний та якісний впливи фактор

Фактори економічного зростання
В будь-якому суспільстві прагнення до розвитку невпинне. При цьому основною проблемою забезпечення економічного зростання є з'ясування чинників впливу i по6удова моделей та механізмів збільшення об

ТЕСТОВІЗАВДАННЯ
1. По відношенню до економічного розвитку економічне зростанняє: а. визначальним фактором;складовою; b. показником кількісних змін в економіці; показником якісних

РЕКОМЕНДОВАНА ЛІТЕРАТУРА
1. Аналітична економія: макроекономіка i мікроекономіка: Навч. посіб. У 2-х кн. Кн. 1: Вступ до аналітичної економії. Макроекономіка / [С.М. Панчишин, П.І. Островерх, В.Б. Буняк та ін.]; За ред. С.

Ринковий механізм регулювання національної економіки
Ринковий механізм є фундаментальною економічною категорію, зякої, напевне, i починається комплексне дослідження економічних систем та різних типів національної економіки як комплек

Корпоративне регулювання в господарській системі національної економіки
Аналіз сучасної економічної думки та практики господарювання розвинених держав свідчить, що важливим елементом системи регулювання економіки - розподілу i використання обмежених ресурсів є корпорат

Державне регулювання економіки: бюджетне, податкове, фінансово-кредитне регулювання
Інститут держави як явище суспільного характеру вже досить тривалий період знаходиться під пильною увагою вчених. Найбільшу цікавість завжди викликали питання про те, які саме функції повинні бути

Мале підприємництво та важелі його державного регулювання в Україні
Поняття малий бізнес в економічній літературі чітко не визначено. Але доведено, що він є невід’ємною складовою світової ринкової господарської системи як найбільш масова, динамічна, гнучка форма ді

Роль малого підприємництва в національній економіці
МАЛЕ ПІДПРИЕМНИЦТВО це: — провідний сектор ринкової економіки; — основа дрібнотоварного виробництва; визначає

Переваги та недоліки малого бізнесу
Переваги малого бізнесу Недоліки малого бізнесу 1. Низькі витрати на управління. Малі підприємства є тією частиною економіки, де н

Стан розвитку малого i середнього підприємництва (МСП) у різних країнах світу у 2005 р.
Країна Кількість МСП, тис. Кількість МСП на 1000 чол. населення Зайнято в МСП млн. чол. ЧасткаМСП У заг

ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ
1. Сучасні науковці визначають ринковий механізм як (можливо кілька варіантів відповідей): а. Способи взаємозв'язку i взаємодії основних елементів ринку: попиту, пропозиці

Перерахуйте основні нецінові фактори впливу на величину попиту.
5. Рівноважна ціна встановлюється на ринку, коли: a. Попит на товари та послуги перевищує пропозицію на них в.Пропозиція товару перевищує попит на нього

РЕКОМЕНДОВАНА ЛІТЕРАТУРА
1. А.В. Сірко. Корпоративний сектор: структура, місце та роль в сучасній економіці // Вісник Вінницького політехнічного інституту. - 2004. - № 4 (17). - С. 17-24. 2. А. Смит. Исследование

Розділ VI. ПРОГРАМУВАННЯ ТА ПРОГНО3УВАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ
Основні поняття i терміни І • Аналітичний метод прогнозування; • Прогнозування цілі розвитку

Суть державного програмування, види програм. Цільові комплексні програми розвитку національної економіки
Практично в усіх країнах з ринковою економікою здійснюється розробка державних програм. Програмування національної економіки з'явилося у світовій практиці в 30-ті р. ХХ ст. Першими на цей шлях стал

Програми економічного й соціального розвитку. Міжнародні програми
Програма економічного й соціального розвитку — це адресний документ, у якому передбачається комплекс взаємопов'язаних з ресурсами, виконавцями й термінами здійснення заходів щодо найефективн

Прогноз та прогнозування національної економіки
Використання прогнозів національної економіки стає дедалі інтенсивнішим, починаючи 3 1960—х рр. У США недержавні організації розробляли прогнози, засновані на моделі Уортона, з 1963 р.; у Великій Б

Принципи та методи прогнозування національної економіки
Процес розробки та укладання прогнозів називається прогнозуванням. Прогнозування - це наукове, обґрунтоване системою встановлених причинно-наслідкових зв'язків i закономірнос

Економічного і соціального прогнозування
Критерій Види моделей   Факторні   Структурні

ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ
1. Державна програма економічного й соціального розвитку може складатися: а. на довгострокову перспективу; b.на середньострокову перспективу; а. на насту

РЕКОМЕНДОВАНА ЛІТЕРАТУРА
1. Закон України «Про пріоритетні напрями розвитку науки i техніки» № 2623-ІІІ від 11 липня 2001 р. // Відомості Верховної Ради (ВРР). – 2001. – № 48. 2. Закон України «Про державне прогно

Концепція сталого розвитку
Соціальне життя є складним та багатогранним i поєднує в собі якісно різні сторони – економіку, політику, культуру, етнонаціональні відносини, екологію, мораль, право тощо. І те, що є прогресивним в

Принципи, показники та етапи сталого розвитку
Вирішення питань сталого розвитку передбачає необхідність вироблення та дотримання принципів здійснення цього процесу. В основі сталого розвитку лежить принцип справедливого розподілу

Національні можливості забезпечення сталого розвитку в Україні
Всесвітня конференція в Ріо-де-Жанейро (1992 р.) прийняла документ "Порядок денний на ХХІ століття", який є глобальним планом дій із забезпечення сталого розвитку. Він включає більше ста

РЕКОМЕНДОВАНА ЛІТЕРАТУРА
1. Постанова Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2003 р. № 634 «Про затвердження Комплексної програми реалізації на національному рівні рішень, прийнятих на Всесвітньому самміті зі сталого роз

Світове господарство: структура, тенденції розвитку. Показники відкритості економіки
Ефективність будь-якої національної економіки залежить не лише від результатів її внутрішньої діяльності, а й від її участі у світових економічних відносинах, степеня її інтеграції у світове

Форми ї механізми інтеграції національної економіки у світове господарство
Світовий розподіл праці є рушійною силою інтеграційних процесів. Необхідність здійснення обмінних операцій між країнами зумовила формування міжнародних економічних відносин як окремої економічної к

Цілі формування ВЕЗ та шляхи їх реалізації
Цілі формування ВЕЗ Шляхи реалізації 1. Насичення внутрішнього ринку високоякісною продукцією (у першу чергу імортозамінюючими тов

Особливості територіального i функціонального підходів до створення ВЕ3
Критерії Підходи до створенняВЕЗ Територіальний Функціональний 1. Суб’єкт Підприємст

Економічна інтеграція України у світове господарство
Історичні джерела свідчать, що Україна завжди була невід'ємною частиною світового господарства. Вибір Володимиром Мономахом віри для своєї держави шляхом опитування купців про переваги того чи іншо

України за етапами історичного розвитку
Період Сфера діяльності Форма власності Формування Доходів Київська Русь Торгівля, кредитні

Галузеві пріоритети розвитку вільних економічних зон України
ВЕЗ Дата початку/ закінчення термі - ну дії Розташування Пріоритетні види діяльності Фактичні сфери

Співставлення напрямів розвитку держави i сфер нововведень України на початку 21-го століття
Провідні напрями розвитку економіки держави Сфери інтенсивних нововведень Напрям Річний темп зростання, %

Основні акценти управління національними економіками провідних країн світу
Держава Основний акцент (спрямованість держави) Рушійна сила управління Акценти державного Регулювання

ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ
1. Особливості національної економіки України за часів козаччини: а. національної економіки не існувало; Ь. основним джерелом прибутків були податки i торгівля;

РЕКОМЕНДОВАНА ЛІТЕРАТУРА
1. Александрова Е. Специальные экономические зоны в мировом хозяйстве / Внешнеэкономическая деятельность. - 1997. - № 10. - С. 19. 2. Міжнародна конвенція 1973 р. про спрощення та гармоніз

Розділ ІХ. НАЦІОНАЛЬНА ЕКОНОМІКА I ЕКОНОМІЧНА БЕ3ПЕКА
Основні поняття i терміни • Безпека страхового ринку; • Критерії економічної безпеки; • Безпека фондового ринк

Сутність економічної 6еsпеки національної економіки
Безпека як система корінних, типових властивостей будь-якої країни втілює в собі усі сфери різних галузей життєдіяльності й розвитку людини, суспільства, держави i природи. В цілому, безпеку

Методологічні аспекти визначення рівня економічної безпеки
Основою для оцінки загрози витрат від їх вплину є критерії економічної безпеки, що можуть бути якісними або кількісними. Критерії, у свою чергу, виражаються показниками економічної безпеки. Таким ч

Механізм забезпечення економічної безпеки національної економіки
Державна діяльність із забезпечення економічної безпеки країни передбачає наступні заходи: · створення інформаційної бази для об’єктивного i всебічного моніторингу економіки й суспі

Тестові завдання
1. Економічна безпека виступає складовою частиною: а. бюджетної безпеки; b. енергетичної безпеки; с. національної безпеки; d. виробничої безпеки

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги