рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

А) Методика проведення заняття

А) Методика проведення заняття - раздел Образование, ОРГАНІЗМОВИЙ РІВЕНЬ ОРГАНІЗАЦІЇ ЖИТТЯ 1. Перевірка Вихідного Рівня Знань За Допомогою Тестового Контролю. ...

1. Перевірка вихідного рівня знань за допомогою тестового контролю.

2. При обговоренні питань теми особлива увага звертається на складні для засвоєння та проблемні питання.

3. Виконання студентами індивідуальної навчально-дослідницької роботи під контролем і з залученням при необхідності консультацій викладача.

4. Оформлення студентами протоколу заняття.

5. Перевірки набутих студентами при виконанні індивідуальних завдань умінь за допомогою тестів для перевірки кінцевого рівня знань.

6. Аналіз виконання студентами всіх форм роботи (теоретичної підготовки до заняття, участі в обговоренні теоретичних питань, самостійної науково-дослідницької роботи, кінцевого рівня знань-умінь), підведення підсумків і виставлення оцінок.

 

б) Організаційна структура заняття (технологічна карта)

№ п/п п Основні етапи заняття Час в хвилинах Матеріали методичного забезпечення
I Підготовчий етап    
1. 2.   3. Організаційна частина Перевірка вихідного рівня знань Обговорення теоретичних питань     Тести для перевірки вихідного рівня знань Таблиці, теоретичні питання
II Основний етап      
4.   5. Виконання студентами самостійної навчально- дослідницької роботи та оформлення протоколу Контроль виконання завдань самостійної навчально-дослідницької роботи студентів Індивідуальні програмовані завдання для самостійної навчально-дослідницької роботи, таблиці, підручники, посібники  
III Заключний етап    
6.   7. Перевірка кінцевого рівня знань-умінь Виставлення оцінок і балів. Домашнє завдання   Тести для перевірки кінцевого рівня знань

 

в) Зразок тестів для перевірки кінцевого рівня знань

 

1. Галактоземія – спадкова хвороба з аутосомно-рецесивним типом успадкування. Гомозиготні за геном галактоземії діти не можуть вживати молока, оскільки при годуванні молоком у них з’являються патологічні симптоми, які зникають після виключення з раціону молока. Яку форму мінливості спричиняє у дітей дієта?

А. Комбінативну

В. Модифікаційну

С. Мутаційну

D. Фенокопію

Е. Епігенетичну

 

2. В сім’ї здорових батьків, які мають вищий від норми вміст фенілаланіну, дитина хвора на фенілкетонурію, яка є аутосомно-рецесивною хворобою. Яка форма мінливості має місце у даному випадку і які генотипи членів родини?

А. Модифікаційна; Р АА, аа, F аа

В. Мутаційна; Р обидва Аа, F аа

С. Комбінативна; Р обидва Аа, F аа

D. Епігенетична; Р АА, аа, F аа

Е. Фенокопія; Р Аа, аа, F аа

 

3. Здорові стосовно гемофілії і дальтонізму жінка і чоловік мають двох синів – гемофіліка і дальтоніка. Батько жінки страждав на гемофілію і дальтонізмом. Яка форма мінливості має місце у жінки та її синів?

А. Модифікаційна, ХНD Хhd; F1 XНД Y, XhdY

В. Мутаційна, XHd XhD; F1 XHdY, XhDY

С. Комбінативна, ХНD Хhd; F1 XHdY, XhDY

D. Комбінативна, ХНD Хhd; F1 XНД Y, XhdY

Е. Епігенетична, ХНD Хhd; F1 XHdY, XhDY

 

4. Причиною відсутності очних яблук (анофтальмія) може бути гомозиготний стан аутосомно-рецесивного гена або дія таких тератогенних чинників, як пестициди та фунгіциди. Яку назву мають модифікаційні зміни, які копіюють ознаки притаманні іншому генотипу?

А. Морфози

В. Генокопії

С. Фенокопії

D. Маркери

Е. Мутації

 

5. Одна з форм рахіту успадковується за аутосомно-домінантним типом. Це захворювання є наслідком:

A. Анеуплодії

B. Геномної мутації

C. Хромосомної мутації

D. Поліплоїдії

E. Генної мутації

 

6. У результаті сумісного вирощування двох штамів бактерій, один з яких стійкий до пеніциліну, інший - до стрептоміцину, з’явились колонії бактерій, стійкі до обох антибіотиків. Така стійкість є наслідком:

А. Обміну речовин

В. Мутацій

С. Транслокацій

D. Кон’югацій

Е. Вірно В+С+Д

 

7. Одним із механізмів хромосомних аберацій є нерівний кросинговер. Наслідками нерівного кросинговеру можуть бути:

А. Делеція

В. Дуплікація

С. Інверсія

D. Транслокація

Е. Вірно А + В + С + Д

 

8. Дефіцит глюкозо–6–фосфатдегідрогенази – Х-зчеплениа патологія, яка може протікати безсимптомно або в деяких випадках як гемолітична анемія чи фавізм. Відомо близько 300 варіантів дефекту спричинених мутацією гена 2-6-ФД. Про що свідчить велика кількість варіантів одного гена?

А. Забрудненість середовища мутагенами

В. Неспроможність ДНК до корекції

С. Високу мутабільність гена

D. Вірно А + В + С

Е. Інформації для висновку недостатньо

 

9. Відомі дані про те, що деякі ліки за величиною мутагенного потенціалу не поступаються іонізуючій радіації і можуть спричинювати повний спектр мутацій. До якої групи екологічних чинників належать такі ліки?

А. Хімічних

В. Фізичних

С. Біологічних

D. Антропогенних

Е. Техногенних

 

10. Всі форми патології обміну речовин залежать від функціональних особливостей мутантних алелів і способу та умов життя особи. Хвороба може проявлятися у різні періоди онтогенезу. У разі створення необхідного адаптивного середовища хвороба може клінічно не проявлятись. Як називаються ознаки, прояв яких залежить як від генотипу, так і від середовища?

А. Моногенні

В. Полігенні

С. Плейотропні

D. Мультифакторіальні

Е. Хромосомні

 

11. Внаслідок нестачі пуринових основ (апуринізації) в клітині реплікація ДНК відбувається з порушенням принципу комплементарності. Яку форму мінливості спричинює дана ситуація?

А. Модифікаційну

В. Комбінативну

С. Мутаційну

D. Епімутаційну

Е. Жодної

 

12. Збудники токсокарозу собак у людини можуть спричинити важке захворювання очей аж до втрати зору. Встановлені випадки, коли локалізацію токсокар в оці людини сприймали за рентинобластому.

Сліпота матері обумовлена токсокарозом, батько переніс операцію з приводу ретинобластоми, син має нормальний зір. Які найбільш ймовірні генотипи членів родини? Ретинобластома – аутосомно-домінантна хвороба.

А. Жінка АА, чоловік аа, F1 Аа

В. Жінка аа, чоловік Аа, F1 Аа

С. Жінка аа, чоловік Аа, F F1 аа

D. Жінка аа, чоловік АА, F1 аа

Е. Жінка Аа, чоловік Аа, F1 аа

 

13. Серед побутових тератогенів найчастішим є алкоголь. Він є безпосередньо причиною кожної 10-ї ембріопатії. Із 10 розумово неповноцінних дітей 5 народжуються від батьків-алкоголіків. У дітей, народжених матерями, які зловживали алкоголем, надзвичайно широкий спектр аномалій: вади розвитку серця, нирок, статевих органів, шкіри, скелета і суглобів, аненцефалії, гідро- і мікроцефалії, щелепно-лицьові аномалії. Яку форму мінливості спричиняють тератогени?

А. Комбінативну

В. Мутаційну

С. Модифікаційну

D. Усі варіанти вірні

Е. Жоден із варіантів не вірний

 

14. Вади розвитку плоду можуть спричинити такі хвороби матері як корова краснуха, сифіліс, токсоплазмоз, цитомегалія, герпес, хламідіоз. До якої форми мінливості слід відносити такі вади?

А. Мутаційної

В. Комбінативної

С. Модифікаційної

D. Геномний імпринтинг

Е. Жоден з варіантів не вірний

15. У мешканців Закарпаття часто зустрічається ендемічний зоб внаслідок дефіциту йоду в харчових продуктах. Яка форма мінливості лежить в основі цього явища?

A. Мутаційна

B. Модифікаційна

C. Комбінативна

D. Спадкова

E. Генотипна

 

16. Взаємодія генів визначає порядок біохімічних реакцій. Мутації у взаємодіючих генах можуть порушити порядок біохімічних реакцій. Яка форма мінливості має місце у цій ситуації?

A. Комбінативна

B. Модифікаційна

C. Мутаційна

D. Генокопії

E. Генокопії

 

17. У жінки, яка під час вагітності перенесла вірусну краснуху, народилася дитина з незрощенням верхньої губи і піднебіння. Дитина має нормальний каріотип і генотип. Вказані аномалії можуть бути результатом:

A. Впливу тератогенного фактора

B. Генної мутації

C. Хромосомної мутації

D. Геномної мутації

E. Комбінативної мінливості.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ОРГАНІЗМОВИЙ РІВЕНЬ ОРГАНІЗАЦІЇ ЖИТТЯ

УНІВЕРСИТЕТ ім М І ПИРОГОВА... Кафедра медичної біології... Р П Піскун Н Г Коломієць А А Ващук...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: А) Методика проведення заняття

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Основи генетики людини
(МОДУЛЬ 2)   Навчально-методичний посібник до практичних занять з медичної біології для студентів і викладачів вищих навчальних медичних закладів II

Передмова
  Навчально-методичний посібник розрахований на самостійну позааудиторну та аудиторну навчально-дослідницьку роботу студентів вищих навчальних медичних закладів ІІІ-ІV рівнів акредита

Заняття № 10.
Тема: Організмовий рівень реалізації генетичної інформації. Прояви основних закономірностей успадкування на прикладі менде­люючих ознак людини (моно-, ди- та полігібридне схрещування)

VI. Система навчаючих завдань
Індивідуальні програмовані завдання для самостійної навчально-дослідницької роботи студентів а) Зразок індивідуального програмованого завдання: (алгоритм виробленн

А) Методика проведення заняття
1. Перевірка вихідного рівня знань студентів за допомогою тестового контролю. 2. При обговоренні питань теми наголос робиться на складних для засвоєння та проблемних питаннях. 3.

Заняття №11.
Тема: Множинний алелізм. Генетика груп крові. Плейотропія. Взаємодія алельних і неалельних генів   I. Актуальність теми:Удругій половині ХХ-

VI. Система навчаючих завдань
Індивідуальні програмовані завдання для навчально-дослідницької роботи. а) Зразок індивідуального програмованого завдання (алгоритм вироблення навичок та вмінь):

А) Методика проведення заняття
1. Перевірка вихідного рівня знань студентів за допомогою тестів для контролю. 2. При обговоренні питань теми особлива увага звертається на складні для засвоєння та проблемні питання.

Заняття 12.
Тема: Зчеплене успадкування. Генетика статі I. Актуальність теми: На початку ХХ століття пояснення чисельним фактам відхилень від закону незалежного комбі

VI. Система навчаючих завдань
Індивідуальні програмовані завдання для самостійної навчально-дослідницької роботи студентів. а) Зразок індивідуального програмованого завдання (алгоритм виробленн

А) Методика проведення заняття
1. Перевірка вихідного рівня знань за допомогою тестового контролю. 2. При обговоренні питань теми особлива увага звертається на складні для засвоєння та проблемні питання. 3. Вик

Заняття № 13.
Тема: Мінливість у людини як властивість життя і генетичне явище: фенотипна та генотипна мінливість   I. Актуальність теми: Особливістю виду

VI. Система навчаючих завдань
Індивідуальні програмовані завдання для самостійної навчально-дослідницької роботи студентів. а) Зразок індивідуального програмованого завдання (алгоритм виробленн

Заняття № 14.
Тема: Основи медичної генетики. Методи вивчення спадковості людини І. Актуальність теми:Особливість антропогенетики та надзвичайно важливого її складника

VI. Система навчаючих завдань
Індивідуальні програмовані завдання для самостійної навчально-дослідницької роботи студентів. а) Зразок індивідуального програмованого завдання (алгоритм виробленн

А) Методика проведення заняття
1. Перевірка вихідного рівня знань за допомогою тестового контролю. 2. При обговоренні питань теми наголос робиться на складних для засвоєння та проблемних питаннях. 3. Виконання

Заняття № 15.
Тема: Хромосомні хвороби. Цитогенетичні методи їх діагностики   I. Актуальність теми: Значну частину спадкових патологій людини становлять х

VI. Система навчаючих завдань
Індивідуальні програмовані завдання для самостійної навчально-дослідницької роботи студентів а) Зразок індивідуального програмованого завдання (алгоритм вироблення

А) Методика проведення заняття
1. Перевірка вихідного рівня знань за допомогою тестового контролю. 2. Обговорення теоретичних питань теми. При обговоренні наголос робиться на складних для засвоєння та проблемних питання

Заняття № 16.
Тема: Молекулярні хвороби. Біохімічний метод і ДНК-діагностика I. Актуальність теми:Загальна частота молекулярних хвороб в популяціях людей становить 2-4%

VI. Система навчаючих завдань
Індивідуальні програмовані завдання для навчально-дослідницької роботи студентів а) Зразок індивідуального програмованого завдання (алгоритм вироблення навичок та

А) Методика проведення заняття
1. Перевірка вихідного рівня знань за допомогою тестового контролю. 2.При обговоренні питань теми наголос робиться на складних для засвоєння та проблемних питаннях. 3.Виконання ст

Заняття №17.
Тема. Популяційно-статистичний метод. Медико-генетичне консультування I. Актуальність теми:Повсюдне проживання (панойкуменність) виду Homo sapiens, що спр

VI. Система навчаючих завдань
Індивідуальні програмовані завдання для самостійної навчально-дослідницької роботи студентів а) Зразок індивідуального програмованого завдання (алгоритм вироблення

А) Методика проведення заняття
1. Перевірка вихідного рівня знань за допомогою тестового контролю. 2. При обговоренні питань теми наголос робиться на складних для засвоєння та проблемних питаннях. 3. Виконання

Заняття № 18.
Тема: Практичні навички змістовних модулів 2 і 3 «Закономірності спадковості та мінливості», «Методи вивчення спадковості людини. Спадков

Заняття №19.
Тема. Біологічні особливості репродукції людини. Гаметогенез. Запліднення. І. Актуальність теми:В основі розмноження лю

А. Тести
  Завдання 1 (1 рівень складності) 1. Вегетативне розмноження – це розмноження: А. Спорами В. Поділом клітин: мітозом С. Незаплідненими яйцеклітина

А) Методика проведення заняття
1. Заняття починається з перевірки вихідного рівня знань. Далі розглядаються теоретичні питання з даної теми, в обговоренні яких беруть участь всі студенти під керівництвом викладача, після чого не

Заняття №20.
Тема: Особливості пренатального періоду розвитку людини. Порушення онтогенезу та їх місце в патології людини І. Актуальність теми: Пізнання сучасних досяг

А. Тести
Завдання 1 (1 рівень складності) 1. Назвіть стадію ембріогенезу, якою завершується процес дробіння A. Зигота B. Нейрула C. Бластула D. Гаструла

А) Методика проведення заняття
1. Перевірка вихідного рівня знань за допомогою тестового контролю. 2. При обговоренні питань теми наголос робиться на складних для засвоєння та проблемних питаннях. 3. Виконання

Заняття № 21.
Тема: Постнатальний період онтогенезу. Біологічні механізми підтримання гомеостазу людини І. Актуальність теми: Тема заняття включає питання, що відобража

VI. Система навчаючих завдань
Завдання 1 (1 рівень складності) 1. Чоловік вважається зрілим, якщо його хронологічний вік становить: A. 19 років B. 22 роки C. 27 років D. 35 років

А) Методика проведення заняття
1. Заняття починається з перевірки вихідного рівня знань. Далі розглядаються теоретичні питання з даної теми, в обговоренні яких беруть участь всі студенти під керівництвом викладача, після чого не

Заняття № 22
Тема: Контроль засвоєння модуля 2 „Організмовий рівень організації життя. Основи генетики людини (модуль 2)”

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги