рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

А) Методика проведення заняття

А) Методика проведення заняття - раздел Образование, ОРГАНІЗМОВИЙ РІВЕНЬ ОРГАНІЗАЦІЇ ЖИТТЯ 1. Перевірка Вихідного Рівня Знань За Допомогою Тестового Контролю. ...

1. Перевірка вихідного рівня знань за допомогою тестового контролю.

2.При обговоренні питань теми наголос робиться на складних для засвоєння та проблемних питаннях.

3.Виконання студентами індивідуальної навчально-дослідницької роботи з залученням при необхідності консультацій викладача.

4. Оформлення протоколу

5. Перевірка набутих студентами при виконанні індивідуальних завдань умінь за допомогою тестів для перевірки кінцевого рівня знань.

6. Аналіз виконання студентами всіх форм роботи (теоретичної підготовки до заняття, участі в обговоренні теоретичних питань, самостійної науково-дослідницької роботи, кінцевого рівня знань-умінь), підведення підсумків і виставлення оцінок.

 

б) Організаційна структура заняття (технологічна карта)

№ пп Основні етапи заняття Час в хвилинах Матеріали методичного забезпечення
I Підготовчий етап    
1. 2.   3. Організаційна частина Перевірка вихідного рівня знань Обговорення теоретичних питань     Тести для перевірки вихідного рівня знань Таблиці, теоретичні питання
II Основний етап      
4.   5. Виконання студентами самостійної навчально- дослідницької роботи та оформлення протоколу Контроль виконання завдань самостійної навчально-дослідницької роботи студентів Індивідуальні програмовані завдання для самостійної навчально-дослідницької роботи, підручники, таблиці, посібники  
III Заключний етап    
6.   7.   Перевірка кінцевого рівня знань-умінь Виставлення оцінок і балів. Домашнє завдання   Тести для перевірки кінцевого рівня знань
             

 

в) Зразки тестів для перевірки кінцевого рівня знань

 

1. Які зміни нуклеотидів в кодоні переважно не впливають на структуру, а відтак і функцію, білка - ферменту ?

А. Першого нуклеотиду

В. Другого нуклеотиду

С. Третього нуклеотиду

D. Першого і другого нуклеотидів

Е. Другого і третього нуклеотидів

 

2. Які зміни нуклеотидів в кодоні впливають на структуру, а відтак і функцію білка?

А. Першого нуклеотиду

В. Другого нуклеотиду

С. Третього нуклеотиду

D. Першого і другого нуклеотидів

Е. Другого і третього нуклеотидів

 

3. Які зміни в поліпептидному ланцюгу може спричинити заміна одного нуклеотиду в кодоні ДНК?

A. Заміну однієї амінокислоти на іншу

В. Змінити функцію білка

С. Змінити просторову конфігурацію білка

D. Вірно А + С

Е. Вірно А + В + С

 

4. Мутантні алелі можуть локалізуватись в аутосомах і в статевих хромосомах. Дітям якої статі мати передає аутосомний мутантний ген і за якої умови він проявиться у дитини?

A. Переважно синам, рецесивний

B. Переважно дочкам, домінантний

C. Дітям обох статей з однаковою ймовірністю, домінантний

D. Дітям обох статей з однаковою ймовірністю, рецесивний

E. Вірно С + Д

 

5. При якому коефіцієнті спадковості прояв молекулярної хвороби не залежить від середовища?

A. 1

B. 0,8

C. 0,6

D. 0,4

E. 0,2

 

6. Синдром Менкеса успадковується за Х-зчепленим рецесивним типом. В основі захворювання лежить дефект всмоктування і транспорту міді з кишок, що залежить від мідьвмісного ферменту цитохромоксидази. До якого класу молекулярних хвороб належить синдром Менкеса?

А. Білкового обміну

В. Амінокислотного обміну

С. Ліпідного обміну

D. Мінерального обміну

Е. Вуглеводного обміну

 

7. Дієтотерапія (вилучення з їжі певних речовин) може запобігти клінічному прояву спадкових хвороб або полегшити їх перебіг. Дієтотерапію використовують при порушеннях обміну речовин (фенілкетонурія, галактоземія, целіакія тощо). Яку форму мінливості спричинює дієтотерапія?

А. Корелятивну

В. Модифікаційну

С. Комбінативну

D. Мутаційну

Е. Усі варіанти вірні

 

8. Шляхом дієтотерапії у хворої на фенілкетонурію дитини попередили клінічний прояв хвороби. Яка ймовірність того, що у дітородному віці ця дитина передасть гени хвороби своїм дітям?

А. 100%

В. 75%

С. 50%

D. 25%

Е.0%

 

9. Нецукровий нефрогенний діабет успадковується за Х-зчепленим рецесивним типом. Батьки здорові, а син страждає нецукровим нефрогенним діабетом. Які найбільш ймовірні генотипи членів цієї родини?

А. ХАХА, ХаУ, ХаУ

В. ХАХА, ХАУ, ХАУ

С. ХАХа, ХАУ, ХАУ

D. ХАХа, ХАУ, ХаУ

Е. ХаХа, ХАУ, ХаУ

 

10. Целіакія – аутосомно-рецесивна хвороба. У хворих гине війчастий епітелій кишок, порушується всмоктування поживних речовин. Лікування полягає у виключенні з харчового раціону каш (манної, вівсяної, перлової) та хліба. Яку форму мінливості спричинює лікування хворої на целіакію дитини шляхом виключення з харчового раціону певних продуктів?

А. Морфоз

В. Мутаційну

С. Модифікаційну

D. Комбінативну

Е. Корелятивну

 

11. Гемоглобінопатії – група генних хвороб, обумовлених порушеннями структури молекул гемоглобіну. Яку назву мають різні варіанти гену, що зумовлюють різні гемоглобінопатії?

А. Алелі

В. Генокопії

С. Неалельні гени

D. Плейотропія

Е. Множинні алелі

 

12. Хлопчик народився з фенілкетонурією, але завдяки відповідній дієті розвивався нормально. З якими формами мінливості пов”язана хвороба хлопчика і його виздоровлення?

А. Модифікаційна, генотипова

В. Генотипова, модифікаційна

С. Модифікайна, модифікаційна

D. Генотипова, генотипова

Е. Фенотипова, модифікаційна

 

13. Чоловік та жінка хворі на одну з форм рахіту, що успадковується за Х-зщепленим домінантним типом. Мати жінки здорова. Яка ймовірність народження в цій сім”ї здорового сина?

А. 100%

В. 75%

С. 50%

D. 25%

Е. 0%

 

14. Галактоземія успадковується за аутосомно-рецесивним типом. Гомозиготні за цим геном діти не можуть вживати молока, оскільки при годуванні молоком у них проявляється ряд симптомів, які зникають після виключення з раціону молока. Яку форму мінливості у дітей спричиняє дієта?

А. Комбінативну

В. Модифікаційну

С. Мутаційну

D. Цитогенетичну

Е. Епігенетичну

 

15. Пренатальна діагностика – це з’ясування спадкової патології:

A. У новонароджених

B. У мертвонароджених

C. У викиднів

D. На різних стадіях вагітності

E. Усі варіанти вірні

 

16. Подагра визначається домінантним аутосомним геном. Пенетрантність гену у чоловіків складає 20 %, а у жінок вона дорівнює нулю. Чоловік хворий гетерозигота, а його дружина – гомозигота за рецесивами. Яка ймовірність, що син, якого вони чекають, може бути хворим?

А. 100 %

В. 75 %

С. 50 %

D. 25 %

Е. 20 %

 

17. Мати і батько фенотипово здорові. У них народилася хвора дитина, у сечі й крові якої виявлено фенілпіровиноградну кислоту. На підставі цього діагностовано фенілкетонурію. Який тип успадкування цієї хвороби і до якого порушення обміну речовин вона належить?

A. Аутосомно-домінантний, вуглеводного

B. Рецесивний, зчеплений з Х-хромосомою, ліпідного

C. Аутосомно-рецесивний, амінокислотного

D. Зчеплений з У-хромосомою, мінерального

E. Домінантний, зчеплений з Х-хромосомою, білкового

 

18. У хворої дитини встановлено порушення ліпідного обміну, що супроводжується збільшенням концентрації ліпідів у сироватці крові й відкладанням цих речовин у нервових клітинах. Спостерігаються порушення функцій вищої нервової системи. Про яке спадкове захворювання слід думати в цьому випадку?

A. Хворобу Тея-Сакса

B. Синдром Едварда

C. Фенілкетонурію

D. Синдром Марфана

E. Гемофілію

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ОРГАНІЗМОВИЙ РІВЕНЬ ОРГАНІЗАЦІЇ ЖИТТЯ

УНІВЕРСИТЕТ ім М І ПИРОГОВА... Кафедра медичної біології... Р П Піскун Н Г Коломієць А А Ващук...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: А) Методика проведення заняття

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Основи генетики людини
(МОДУЛЬ 2)   Навчально-методичний посібник до практичних занять з медичної біології для студентів і викладачів вищих навчальних медичних закладів II

Передмова
  Навчально-методичний посібник розрахований на самостійну позааудиторну та аудиторну навчально-дослідницьку роботу студентів вищих навчальних медичних закладів ІІІ-ІV рівнів акредита

Заняття № 10.
Тема: Організмовий рівень реалізації генетичної інформації. Прояви основних закономірностей успадкування на прикладі менде­люючих ознак людини (моно-, ди- та полігібридне схрещування)

VI. Система навчаючих завдань
Індивідуальні програмовані завдання для самостійної навчально-дослідницької роботи студентів а) Зразок індивідуального програмованого завдання: (алгоритм виробленн

А) Методика проведення заняття
1. Перевірка вихідного рівня знань студентів за допомогою тестового контролю. 2. При обговоренні питань теми наголос робиться на складних для засвоєння та проблемних питаннях. 3.

Заняття №11.
Тема: Множинний алелізм. Генетика груп крові. Плейотропія. Взаємодія алельних і неалельних генів   I. Актуальність теми:Удругій половині ХХ-

VI. Система навчаючих завдань
Індивідуальні програмовані завдання для навчально-дослідницької роботи. а) Зразок індивідуального програмованого завдання (алгоритм вироблення навичок та вмінь):

А) Методика проведення заняття
1. Перевірка вихідного рівня знань студентів за допомогою тестів для контролю. 2. При обговоренні питань теми особлива увага звертається на складні для засвоєння та проблемні питання.

Заняття 12.
Тема: Зчеплене успадкування. Генетика статі I. Актуальність теми: На початку ХХ століття пояснення чисельним фактам відхилень від закону незалежного комбі

VI. Система навчаючих завдань
Індивідуальні програмовані завдання для самостійної навчально-дослідницької роботи студентів. а) Зразок індивідуального програмованого завдання (алгоритм виробленн

А) Методика проведення заняття
1. Перевірка вихідного рівня знань за допомогою тестового контролю. 2. При обговоренні питань теми особлива увага звертається на складні для засвоєння та проблемні питання. 3. Вик

Заняття № 13.
Тема: Мінливість у людини як властивість життя і генетичне явище: фенотипна та генотипна мінливість   I. Актуальність теми: Особливістю виду

VI. Система навчаючих завдань
Індивідуальні програмовані завдання для самостійної навчально-дослідницької роботи студентів. а) Зразок індивідуального програмованого завдання (алгоритм виробленн

А) Методика проведення заняття
1. Перевірка вихідного рівня знань за допомогою тестового контролю. 2. При обговоренні питань теми особлива увага звертається на складні для засвоєння та проблемні питання. 3. Вик

Заняття № 14.
Тема: Основи медичної генетики. Методи вивчення спадковості людини І. Актуальність теми:Особливість антропогенетики та надзвичайно важливого її складника

VI. Система навчаючих завдань
Індивідуальні програмовані завдання для самостійної навчально-дослідницької роботи студентів. а) Зразок індивідуального програмованого завдання (алгоритм виробленн

А) Методика проведення заняття
1. Перевірка вихідного рівня знань за допомогою тестового контролю. 2. При обговоренні питань теми наголос робиться на складних для засвоєння та проблемних питаннях. 3. Виконання

Заняття № 15.
Тема: Хромосомні хвороби. Цитогенетичні методи їх діагностики   I. Актуальність теми: Значну частину спадкових патологій людини становлять х

VI. Система навчаючих завдань
Індивідуальні програмовані завдання для самостійної навчально-дослідницької роботи студентів а) Зразок індивідуального програмованого завдання (алгоритм вироблення

А) Методика проведення заняття
1. Перевірка вихідного рівня знань за допомогою тестового контролю. 2. Обговорення теоретичних питань теми. При обговоренні наголос робиться на складних для засвоєння та проблемних питання

Заняття № 16.
Тема: Молекулярні хвороби. Біохімічний метод і ДНК-діагностика I. Актуальність теми:Загальна частота молекулярних хвороб в популяціях людей становить 2-4%

VI. Система навчаючих завдань
Індивідуальні програмовані завдання для навчально-дослідницької роботи студентів а) Зразок індивідуального програмованого завдання (алгоритм вироблення навичок та

Заняття №17.
Тема. Популяційно-статистичний метод. Медико-генетичне консультування I. Актуальність теми:Повсюдне проживання (панойкуменність) виду Homo sapiens, що спр

VI. Система навчаючих завдань
Індивідуальні програмовані завдання для самостійної навчально-дослідницької роботи студентів а) Зразок індивідуального програмованого завдання (алгоритм вироблення

А) Методика проведення заняття
1. Перевірка вихідного рівня знань за допомогою тестового контролю. 2. При обговоренні питань теми наголос робиться на складних для засвоєння та проблемних питаннях. 3. Виконання

Заняття № 18.
Тема: Практичні навички змістовних модулів 2 і 3 «Закономірності спадковості та мінливості», «Методи вивчення спадковості людини. Спадков

Заняття №19.
Тема. Біологічні особливості репродукції людини. Гаметогенез. Запліднення. І. Актуальність теми:В основі розмноження лю

А. Тести
  Завдання 1 (1 рівень складності) 1. Вегетативне розмноження – це розмноження: А. Спорами В. Поділом клітин: мітозом С. Незаплідненими яйцеклітина

А) Методика проведення заняття
1. Заняття починається з перевірки вихідного рівня знань. Далі розглядаються теоретичні питання з даної теми, в обговоренні яких беруть участь всі студенти під керівництвом викладача, після чого не

Заняття №20.
Тема: Особливості пренатального періоду розвитку людини. Порушення онтогенезу та їх місце в патології людини І. Актуальність теми: Пізнання сучасних досяг

А. Тести
Завдання 1 (1 рівень складності) 1. Назвіть стадію ембріогенезу, якою завершується процес дробіння A. Зигота B. Нейрула C. Бластула D. Гаструла

А) Методика проведення заняття
1. Перевірка вихідного рівня знань за допомогою тестового контролю. 2. При обговоренні питань теми наголос робиться на складних для засвоєння та проблемних питаннях. 3. Виконання

Заняття № 21.
Тема: Постнатальний період онтогенезу. Біологічні механізми підтримання гомеостазу людини І. Актуальність теми: Тема заняття включає питання, що відобража

VI. Система навчаючих завдань
Завдання 1 (1 рівень складності) 1. Чоловік вважається зрілим, якщо його хронологічний вік становить: A. 19 років B. 22 роки C. 27 років D. 35 років

А) Методика проведення заняття
1. Заняття починається з перевірки вихідного рівня знань. Далі розглядаються теоретичні питання з даної теми, в обговоренні яких беруть участь всі студенти під керівництвом викладача, після чого не

Заняття № 22
Тема: Контроль засвоєння модуля 2 „Організмовий рівень організації життя. Основи генетики людини (модуль 2)”

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги